OECD

Suurbritannia liidust väljas, aga...  (11)
24.juuni 2016 23:55
...mis saab edasi? Palju küsimusi on vastuseta ja nii mõnedki neist puudutavad otseselt ka Eestit. Anname vastuse korduma kippuvatele küsimustele, mis Suurbritannia lahkumisega esile kerkivad.
Võltskaubad on hiigeläri  (14)
19.juuni 2016 20:55
Sage küsimus on, et kas need kenad kaubad on ehtsad? Jutt käib võltsitud kingadest, rõivastest, käekottidest, ehetest, millega teenitakse raha, kirjutab CelebrityNewworth.
Ministeerium soovib luua lisakoolivaheaja, et õppekoormust ühtlasemalt jaotada ja kevadväsimust vähendada  (4)
15.juuni 2016 10:51
Haridus- ja Teadusministeerium saadab partneritele arvamuse avaldamiseks eelnõu, mille kohaselt lisanduks senisele neljale koolivaheajale ka viies, et jaotada kevadele kuhjunud õppekoormust ühtlasemalt ning vähendada kevadväsimust.
Õnne valem: Ojasoo juhtum ja rahvuslik koguõnn
15.juuni 2016 00:40
Majandusnäitajad ühes elukvaliteediga ja inimeste rahuloluga annavad pildi sellest, kuidas riigis heaolutundega parasjagu on.
TÄISMAHUS UURIMISRAPORT: Riik ei tulnud Tallinna Sadama puhul avalike huvide kaitsmisega toime  (42)
14.juuni 2016 14:23
Tallinna Sadama uurimiskomisjon tutvustas täna lõpparuannet, milles osutatakse riigi lohakusele oma varaga ümber käimisel ning avalike huvide kaitsmisel.
Taavi Rõivas: Neli sihti Eestile  (88)
12.juuni 2016 13:45
Reformierakonna esimees Taavi Rõivase kõne Reformierakonna üldkogul 12 juunil.
Eesti annab doonorelundeid välismaale, aga vastu ei saa  (5)
08.juuni 2016 00:40
LAHKE MAA: Eesti on juba mitu aastat jaganud doonorelundeid Põhjamaade ja Kesk-Euroopa riikidega. Meie aga Euroopast doonorelundeid vastu ei saa.
TÄISMAHUS: Jevgeni Ossinovski kõne erakonnakaaslastele: rahvusliku retoorika taha varjunud EKRE on Eesti lipu kantud väärtusi rüvetanud ja labastanud  (400)
04.juuni 2016 11:53
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski rõhutas Jõhvis erakonna üldkogul peetud kõnes, et Eesti julgeoleku tugevaim garantii on sisemine rahu ning eri elanikkonnarühmade vastastikune usaldus, mille eelduseks on kõigi elanike võrdne kohtlemine. Eesti ühiskonna põhiväärtuste teadlikule ja süstemaatilisele lammutamisele viidates tõi Ossinovski näiteks EKRE tegevuse.
Rootsi pöörasel kinnisvaraturul terendavad probleemid  (21)
03.juuni 2016 18:36
Rootsi niigi pingeline eluasemeturul valitsev korterite puudus võib süvenenda, kuna Rootsis on kiireim rahvastiku kasv alates 19. sajandist, kirjutab Bloomberg.
OECD kärpis Eesti majanduskasvu prognoosi  (8)
01.juuni 2016 13:12
Täna avaldatud maailma majanduse ülevaates kärpisid OECD analüütikud Eesti majanduse tänavust kasvuprognoosi sügisese ülevaatega võrreldes 0,7 protsendipunkti võrra 1,8 protsendini.
Ülemaailmsed säästva arengu eesmärgid — mida Eesti teeb?
25.mai 2016 09:00
Säästva arengu eesmärkide tegevuskava aastaks 2030 annab juhised, kuidas kõikide heaolu parandada nii, et see planeeti Maa ei kahjustaks. Panustada tuleb kõigil. Enne muudatuste tegemist oleks aga mõistlik üle vaadata, mis juba olemas ja toimiv. Kui kokku lepitud 17 eesmärgile ja 169 alaeesmärgile pilk peale heita, siis tundub, et Eestis juba tegeletakse paljude teemadega ning mitmetes küsimustes on olukord parem kui paljudel teistel maailma riikidel. Aga omad kitsaskohad on ka meil.
Märt Meesak Vabaerakonnast: parteide liikmed on laisad maksjad või vaesed ega ole nõus oma erakonda rahaliselt panustama  (12)
24.mai 2016 14:24
Analüüsides Riigikogu erakondade I kvartali andmed, joonistub välja selge erinevus kartellierakondade ja Vabaerakonna vahel. Juba aastaid on kartellierakonnad majandanud pigem võlgu ja sõltudes riigipoolsest toetusest.
Kelle kõrvad paistavad? Pilk Eesti lobistide töömaale  (16)
20.mai 2016 23:55
Eestis on lobistamine praegu üsna reguleerimata. Näiteks peaks juba praegu seaduseelnõude juurde märkima, kelle huvisid õigusakt kajastab, kuid tavaliselt jääb see tegemata.
Eesti on taas esikohal: meie riigis on kõige rohkem vabaabielus lapsevanemaid  (93)
19.mai 2016 12:00
OECD ehk Majanduskoostöö ja arengu organisatsioon uuris välja, millises riigis on kõige rohkem lapsi kasvatavaid vanemaid, kes elavad küll koos, kuid abielus ei ole. Eesti sai esikoha!
Ossinovski: jälgides üleskutseid isoleerida Eesti välismaailmast ning elimineerida sisevaenlased, näen, kuidas idiootse Eesti idee on tugevnemas  (540)
18.mai 2016 07:28
Tartu Ülikooli nõukogu tegi avalduse, milles tuntakse tõsist muret rassistliku vägivalla leviku pärast linnas ning kutsutakse siseministrit üles võtma tarvitusele vajalikud meetmed, et olukorda parandada. Avalduse ajendiks sai ühe mustanahalise ameerika välistudengi otsus Tartust lahkuda pärast seda, kui talle ööklubis kallale tuldi. See ei ole muidugi esimene kord, kui välismaalane on Tartus rassistide ohvriks langenud. Oligi aeg see teema lõpuks käsile võtta, ütlete?
Urve Palo: riik ei solgi üüriturgu, vaid laseb hindadest õhu välja  (65)
12.mai 2016 16:49
Endine ettevõtlusminister ja praegune riigikogu majanduskomisjoni liige Urve Palo (SDE) kaitseb oma erakonna ideed, mille kohaselt riiklike üüripindade ehitamine peaks elavdama maapiirkondade ja väikelinnade ettevõtluskeskkonda ning võimaldama madalapalgalistel suuremates linnades jalgu alla saada.
Eesti koolid on nutiseadmete levikuga jännis. Ühed keelavad täielikult, teised lubavad  (59)
12.mai 2016 00:10
Õiguskantsleri hinnangul võib kool õpilase nutiseadme hoiule võtta terveks koolipäevaks. Uuringutes väidetakse, et nutiseadmete kasutamine toob kaasa õpitulemuste halvenemise. Eesti koolides ei ole ühtset käitumismustrit, kuidas tohib nutiseadmeid tunnis kasutada.
Lätist saab OECD liige  (3)
11.mai 2016 18:02
Läti sai täna valdavalt kõrge arengutasemega riike koondava majanduskoostöö organisatsiooni OECD liitumiskutse ning meie lõunanaabrist saab riikide ühenduse 35. liige.
Urmas Paet: Eesti otsustas ÜRO julgeolekunõukokku kandideerida kümme aastat tagasi, selle nimel on tööd tehtud ja see on Eestile kasulik  (21)
09.mai 2016 12:53
Valitsus eraldab miljon eurot, et viia läbi kampaaniat ÜRO julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks kandideerimiseks. Ideed on viimastel päevadel kritiseerinud nii president Toomas Hendrik Ilves kui ka endine riigikogu väliskomisjoni esimees, praegune riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson.
Eesti ekspert valiti UNESCO töörühma ülemaailmset konventsiooni välja töötama
01.mai 2016 09:15
UNESCO kõrgetasemelisse töörühma, mis hakkab koostama ülemaailmset kõrghariduse vastastikuse tunnustamise konventsiooni, valiti üheks rahvusvaheliseks eksperdiks Gunnar Vaht.
Brexit on märgiline: riigid, mis võivad Suurbritannia tuules euroliidust lahkuda  (150)
29.aprill 2016 20:15
Suurbritannia ei pruugi olla ainus riik, mis Euroopa Liidust lahkumist vaagib. Euroskeptikutel terves Euroopas on tekkinud lootus, et võib-olla saab ka nende riik Suurbritannia tuules lahkuda, kirjutab CNBC.
Toidumaks peaks hoidma vaid pooled inimesed paksuna  (5)
28.aprill 2016 00:00
Sotsiaalministeerium plaanib Eesti elanike ülemäärast kehakaalu piirata kümne sammuga, millest üks on nn paksumaks ehk suhkrut, soola ja rasva sisaldavate toiduainete maksustamine.
Käibemaksu alandamine põllumehi rikkamaks ei tee
28.aprill 2016 00:00
Kriisiajal tasub üle vaadata kõik võimalused, mis põllumehe rahakotti eurosid juurde tooks. Maaleht uuris, kui palju võiks abi olla toiduainetele kehtestatud vähendatud käibemaksumäärast.
OECD juht: Brexit läheks brittidele nelja aasta jooksul maksma kuu sissetuleku  (26)
27.aprill 2016 11:36
Euroopa Liidust lahkumine võrduks Suurbritannia töötajatele nelja aasta jooksul ühe kuu sissetuleku kaotamisega teatas majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) peasekretär José Ángel Gurría.
AHMI ÕHKU! Tuntud inimesed lähevad uue pensionifondiga pankade vastu sõtta  (27)
27.aprill 2016 01:30
Tuntud inimesed loovad pensioniühistu Tuleva, mis küsib teenustasudeks kordades vähem kui pangad. Seni teenivad fondivalitsejad pensionikogujate arvelt rasvaseid kasumeid. 
Ma tahaksin kodus olla, kui õunapuud õitsevad…  (230)
26.aprill 2016 00:10
Eesti peab endale sügavalt silma vaatama, et omaenda parimaid sallimatusega mitte ära peletada.
Porgandiga plakatid pole eestlaste paksenemist ohjeldanud, tuleb rääkida suhkrumaksust  (171)
25.aprill 2016 00:10
Toitumise rohelises raamatus esitatud magusamaksu idee võiks ka Eestis karastusjookidele keskenduda.
Kaupmehed ja töösturid tahavad, et pensionifondid investeeriksid rohkem Eestisse. Aga kuhu?  (23)
24.aprill 2016 16:25
Kaubandus-Tööstuskoda tegi lennuka ettepaneku pensionifondide Eestisse suunatud investeeringute suurendamiseks ning soovib viia siseriiklike investeeringute osakaalu juba 2020. aastaks 45 protsendini. Jätkuvalt on aga õhus küsimus, et kuhu täpsemalt oleks võimalik pensionifondidel raha paigutada.
Piimandusest strateegiliselt  (2)
18.aprill 2016 10:40
Piimandus on selline huvitav valdkond, mida eri elutahkude kirjeldamisel sageli kasutatakse nii positiivse kui ka negatiivse näitena. Põllumajanduse edulood ja positiivne väliskaubandusbilanss on sagedased näited sektori edukusest, piimahind tootjale ning tarbijale aga pigem negatiivseid tundeid tekitav teema.