nina

Kuidas vanaemad soovitavad nohu ja köha ravida  (3)
25.november 2015 12:29
Külmetamine ja vaimne ülepinge muudavad inimesed viirustele vastuvõtlikumaks. Haigestumist saab ära hoida, kui end karastada. Tuleb end niimoodi riidesse panna, et ei hakkaks palav ega jahe. Ja jalad olgu soojas ja kuivad. Kui nohu või köha siiski tuleb, siis põlvkondade jooksul on ära proovitud mitmesugused tervendamisvõtted.
60-aastased prouad jäävad aidsi. Kas HIV-test tuleks teha kõigile?  (20)
25.november 2015 00:47
Aidsihaigetena on arsti juurde hakanud sattuma juba 60- ja 70aastased eestlased.
Juhuslikult kohatud silmatohter andis Siimule nägemise  (1)
25.november 2015 00:30
Kuidas Siim Puidet (25) taas nägema hakkas.
Savisaar: olin äsja kuus kuud eemal, siis ei teinud Simson ja Eesmaa midagi  (107)
24.november 2015 16:12
Keskerakonna juht Edgar Savisaar võtab ajalehes Pealinn taas sõna vastaskandidaadi Kadri Simsoni ja teda toetava Enn Eesmaa vastu. "Olin aga äsja kuus kuud erakonna juhtimisest eemal, siis oleks ju saanud end tõestada. Aga siis nokitsesid nad ainult nina ega teinud suurt midagi," lisab Savisaar oma senistele väljaütlemistele.
Nurka talu – koht, kus unistused täituvad  (4)
24.november 2015 16:00
Pärnumaal Tahkuranna vallas Piirumi külas viib kitsuke kruusatee tallu, mis on selle perenaise Katrin Virkus-Sule unistuste täitumise koht. Isegi tee ei lähe siit enam kuhugi.
Lapsepõlve lood: koolipoisi seiklusrikas elu ratsakäskjalana 50ndail aastail
24.november 2015 15:03
Järgmisel hommikul toimetasin mina Mikiga. Tõnis oli kõrval ja vaatas pealt. Vahest ainult natuke juhendas. Lõpuks kiitis, et olen kõik täpselt meelde jätnud ja tegutsenud. Ütles, et niisuguseid noori mehi on ainult lust õpetada. Lõpuks andis Mikile kerge laksu laudjale ja mulle ütles, et mine nüüd väravast välja, harju hobusega, hoia esialgu sammu, traavi ära kasuta.
Võltskaubad Shanghais, gucci-mucci paradiisis  (41)
24.november 2015 00:13
Luksuskaupade müük on Hiinas kokku kuivanud, kuid luksusliku võltskauba müük lokkab täiel rinnal.
Juristitoolilt rändama ehk seiklus Austraalias 13: Kõrbelinna vaikelu  (1)
23.november 2015 15:30
Lõpuks tsivilisatsioon! Olles päevi näinud vaid tühermaad ning kuiva loodust, viibime nüüd Alice Springsis. Linna asub kesk tühjust, igast ilmakaarest on lähima teise linnani vaja sõita üle tuhande kilomeetri. Siin elab veidi üle 28 tuhande inimese.
Viirushaiguste tippaeg läheneb: kuidas end tüütute haiguste eest tugevaks teha?
23.november 2015 10:27
Viirushaiguste hooaeg on vaikselt algamas - iga nädalaga kasvab haigestumiste arv.
Nädala kommentaar: KHL Eestisse. Edukas projekt või kaotatud mõistus?  (11)
23.november 2015 00:10
Neljapäeval paiskas Vene meedia välja selle, mida Eesti jäähokiringkondades oli paar viimast kuud sosistatud – vastloodud HK Ilvesel on väga kõrgelennulised plaanid ja soovitakse liituda kontinentaalse hokiliigaga!
VIDEO: Lapstähest seksisümboliks: VAATA, kuidas on sünnipäevalaps Scarlett Johanssoni välimus aastatega muutunud  (2)
22.november 2015 18:45
Täna saab Hollywoodi üks meelamaid sireene, kaunis Scarlett Johansson 31-aastaseks. Juba "Hobulausujas" oma talendiga masse võlunud väikesest preilist on sirgunud aaste jooksul üks seksikamaid filmistaare, kelle ilu imetletakse üle planeedi. Ilu nimel näib Johansson olevat enda juures üht koma teist ka muutnud - alates juuksevärvist ning lõpetades nina kujuga. Vaata ajamasinast kaunitari teed lapsest 31-aastase naiseni!
Maili tuletab meelde vana tõe: ela hetkes ja naudi, vaid nii saab tõeliselt õnnelik olla  (5)
20.november 2015 22:00
Ma olen end ikka soojalembeseks pidanud. Mulle meeldib päike, soojus, isegi palavus. Olen alati mõelnud, et päike armastab mind ka, ikka oma tederetäppide pärast. Iseenesest pole selles muidugi mitte midagi uut, lugematul hulgal eestlasi loevad päevi suveni või järgmise soojamaareisini ja kiruvad kodumaa koerailma. Leidub muidugi erandeid ja ilmselt on neidki hulgaliselt: näiteks mu isa valiks iga kell reisisihtkohaks karge Norra, soojale maale ei kisu teda isegi arsti soovitus, et just üks väike päikese-sutsakas keset talve aitaks hästi nina- ja kurguvaludega võidelda. Mu vend eelistab samuti pigem jahedat kliimat ja üleüldse meeldib talle kodumaal ringi seigelda palju enam, kui väljamaareise ette võtta.
Eestlastel on häid keskkonnasäästu mõtteid  (1)
20.november 2015 12:41
Eesti keskkonnasõbraliku põllumajandustootja konkurssi korraldab Eestimaa Looduse Fond , ja siingi on eripäraseid võitjaid. Rahvusvahelise konkursi võit tuli Eestisse 2013. aastal.
FT: Abdelhamid Abaaoud tõusis kahe aastaga lihtsast vargast džihaadi käilakujuks  (14)
20.november 2015 08:25
Abdelhamid Abaaoud, kelle Prantsuse politsei kolmapäeval Saint-Denis’s tappis, oli jälgimise all kuid. Pärast nädalatagust veresauna Pariisis sai aga 27-aastasest mehest kõigi Euroopa terrorismivastaste agentuuride prioriteet.
Arvo Iho, kaameraga seikleja
20.november 2015 00:10
Annika Koppel kirjutas biograafia Arvo Ihost, kelle jaoks oli filmi tegemine ka sõna otseses mõttes rännak.
Ideaalne on igav! Eripärad välimuses teevadki meid unikaalseks
19.november 2015 23:30
Naised veedavad kaugelt liiga palju aega peegli ees, analüüsides oma näo ja keha "vigasid". Tegelikult on enamikul juhtudel tegu lihtsalt omapäradega, mis teevad meid ilusaks ja unikaalseks.
Vihane autojuht: kas tõesti on lapsevanematel oma laste eludest nii suva, et lapsed helkuriteta õue lastakse?  (46)
19.november 2015 22:01
Pimedal ajal autoga linnas ja maanteel ringi sõites ja helkuriteta ringi tatsavaid lapsi vaadates tekib mul paratamatult üksainus mõte: lapsevanemad, kas teil on tõesti oma laste eludest nii ükskõik?
Lihtne nipp, mille abil igal õhtul vähem kui minutiga uinuda  (22)
19.november 2015 11:00
Kuidas iga õhtu vähem kui minutiga magama jääda? See on lihtne. Hinga 4 sekundi jooksul nina kaudu sisse, hoia hinge seejärel 7 sekundit kinni ja seejärel hinga 8 sekundi jooksul suu kaudu välja. See aeglustab südametööd ja samuti vabastab ajus kemikaale, mis lõdvestuda aitavad, vahendab The Idealist.
MAALEHE EKSPERIMENT: Arstiaja saamine on kui õnnemäng  (32)
19.november 2015 08:28
Ligemale pooltes haigla­tes ei täideta nõuet, mille järgi arstiaja peab saama esimesel helistamisel, ega peeta kinni ka sellest, et ravijärjekorra pikkus ei tohi ületada kuut nädalat.
Uutmoodi rinnasuurendus: noore naise rindu korrigeeriti tema oma keha rasvaga!  (1)
19.november 2015 08:19
Eileõhtuses saates "Minu imeline muutumine" tehti Chatarinale, kelle rinnad olid erineva suuruse ja kujuga, rindade korrigeerimine tema oma keha rasva abil. Saatesse tuli naine aga eelkõige selleks, et oma üleliia suurt nina korrigeerida ja õnneks sobib uus nina talle nii hästi, nagu oleks ta sellega sündinud!
Külaskäik Suurte Ahvenate Paradiisi  (4)
18.november 2015 21:27
Oktoobrikuu teine pool ja november on Eestimaal spinningupüüdja jaoks üks nukramaid aegu. Ilmad on sageli külmad ja sajused, vesi on pea kõikjal jahtunud 4-5 kraadini, öösiti ja vahel ka päeval langeb temperatuur miinuspoolele. Lisaks kõigele on ka päev üpris lühikeseks kärbitud. Loomulikult saab ka novembris trollida haugi ning püüda Põhja-Eestis ja saartel lõhet-meriforelli, aga ahvena- ja kohaküttidele on see nõrk aseaine.
Minu imeline muutumine: uskumatu — Chatarina suure nina tagant tuli välja silmipimestav kaunitar  (126)
18.november 2015 21:00
Saates “Minu imeline muutumine” osales Chatarina, kellel oli suur ja kõver nina ning erineva suuruse ja kujuga rinnad. Chatarinale tehti ninaoperatrioon ja tema rinnad korrigeeriti tema oma keha rasva abil. Tulemused olid — nagu juba saate nimigi lubab — imelised!
Minu imeline muutumine: mida küll sellise ninaga peale hakata?  (28)
18.november 2015 15:48
Chatarina pidi 26 aastat elama ninaga, millest oli võimatu mööda vaadata, sest kui nina on nii suur, siis peita pole seda kusagile. Chatarina erineva suuruse ja kujuga rinnad sai vähemalt riiete alla varjata, kuid nina oli alati kõigil ees. Oma iluvigadega saab kas leppida või ennast muuta lasta. Chatarina valis imelise muutumise.
Kolme lapse isa annab nõu, kuidas last lugema saada: Loe ise raamatuid, loe lapsele raamatuid ette, arutle temaga loetu üle  (2)
18.november 2015 15:02
Kuidas tänapäeva last raamatuid lugema saada, on miljoni dollari küsimus. Bibliofiil ja kolme lapse isa Ergo Metsla jagab oma kogemusi ja neid tal on. Tema on kogu elu olnud n-ö raamatuhull ning hiljuti ilmus temalt ka raamat „Kassipoeg ja patsidega tüdruk“.
Banqiao tammi purunemine 1975: miljardeid kuupmeetreid vett tappis 230 000 inimest  (8)
18.november 2015 14:16
Tamme on rajatud läbi aegade, et liigset vett ohjeldada, veskitele jõudu anda, hüdroelektrit toota. Hiigeltammide vaimustus saabus aga 20. sajandil, esmalt 1936. aastal valminud Hooveri tammiga, kuid tänaseks juba terve rea veelgi suuremate tammidega, mida ridamisi püstitatud ennekõike Hiinas ja kolmandas maailmas. Paraku sellega on kasvanud ka oluliselt suurte katastroofide oht.
Pole olemas halba ilma, on vaid halb riietus
17.november 2015 19:37
Pole olemas halba ilma, on vaid halb riietus, tõestavad meile Kati ja tema koer Julius! Lugemisrõõmu neile, kes täna hea meelega välja ei kipu wink emoticon
Ei, see ei lähe ise üle: rahvatarkused, millega sügiskülmetuse vastu võidelda
17.november 2015 13:00
Külm, niiske, tuuline. See tähendab, et külmetuste laine vähemalt korra tabab. Ning nagu alati valel ajal. Loomulikult võib tormata apteeki, osta sealt kokku kõikvõimalikke laialtreklaamitud vahendeid ning anda nii oma eelarvele kui ka immuunsüsteemile aukartust äratav löök. Võib aga kasutada hoopis vanu läbiproovitud koduseid retsepte.
Maailma mõnusaim muuseumiskäik - ekskursioon Tallinna vanimatesse kohvikutesse!
16.november 2015 15:54
Tallinna Linnamuuseum korraldab 21. novembril algusega kell 15.00 ekskursiooni "Tallinna vanimad kohvikud".
Gurmeereis: Prahast parimat Tšehhi õlut otsimas
16.november 2015 11:19
Tšehhi pealinn Praha on tuntud ka kui õllesõprade sihtkoht, kuid seda turgu valitses siiani käputäis suuri pruulikodasid: Pilsner Urquell, Budějovický Budvar ja Staropramen.