nina

Isa blogi: ühes asjas psühholoogid eksivad  (1)
08.oktoober 2015 10:15
Paljud tunnustatud psühholoogid, kes tegelevad laste ja vanemate vaheliste suhetega usuvad, et tähtsaim asi, mida sa lapsele öelda võid on „ma armastan sind“ ja „palun vabandust“. Ka mina uskusin veel hiljuti, et see on nii, aga olles ise noor isa, olen ma taibanud, et need psühholoogid on vist siinkohal natuke puusse pannud.
Eestis geneetiliselt muundatud taimede keelamine olnuks tühi žest  (122)
08.oktoober 2015 00:10
Eesti on üks väheseid Euroopa Liidu riike, mis ei keelanud geneetiliselt muundatud maisi kasvatamist. Looduskaitsjad soovivad täisleppimatust, aga viljakasvatajad jääksid seetõttu ebavõrdsesse olukorda. GMO-d sisaldavat toitu on Eestis samal ajal väga vähe.
Hiina vana salateadus ja eluõpetus: milline element sina oled ja kuidas see sind mõjutab?  (8)
06.oktoober 2015 22:30
Tao on Hiinast pärit teooria, mis liigitab kõik inimesed viie elemendi märgi järgi. See märk mõjutab nii inimese keha, hinge, figuuri ja meeleolu vastavalt aastaajale.
Saaremaa lähistel madalikule sattunud jahti suundusid päästma kopter ja merepäästepatrull  (1)
05.oktoober 2015 09:51
2. oktoobril kell 11.16 võttis merevalvekeskus vastu hädasignaali, millega teatati, et Saaremaa lähistel on jaht madalikule sattunud ja on uppumisohus.
TopGear Eesti uus number: Pealtnäha lihtne küsimus. Mis asi on kuumpära?
02.oktoober 2015 17:15
Tundub lihtne? Aga niipea kui asjale tõsisemalt otsa vaadata, muutub küsimus peavalu tekitavalt raskeks. Kuumpäradeks liigitatavate sõidukite sugupuu hargneb mitmes suunas, alustades autokujulisest mürsust ja lõpetades mitmesuguste nišitoodetega.
Ramzan Kadõrov, Putini lähim liitlane ja tema peamine probleem  (3)
02.oktoober 2015 01:00
Kas Tšetšeenia juht on kontrolli alt väljunud või vajabki Vene president sellist tegelast?
On täiesti mõistetav aidata põgenikke, kes ei tihka võõras kohas ja keelt oskamata abi paluma tulla
01.oktoober 2015 11:08
Pilgud Saksamaa poole, viibib Austria pealinnas Viinis kümneid tuhandeid põgenikke. Ühte paljudest pagulaskeskustest Viinis külastas fotograaf Anton Klink. Suure skeptikuna jälgis ta pagulaskeskuse üldist töökorraldust, kirjeldas kokkupuuteid pagulastega ning lõpuks paljastas, kas ja mida niivõrd vahetu kokkupuude tema suhtumises muutis. Tema muljed ilmuvad Delfis kolme osana.
TÄNA 10 AASTAT TAGASI: Endine liikluspolitseinik: "Altkäemaksu võeti suure hirmuga"  (20)
01.oktoober 2015 07:35
Vaesuse sunnil on enamik Tallinna liikluspolitseinikke juba aastaid keelatud raha vastu võtnud. Ekspress avaldab nende endise kolleegi monoloogi.
TARKUSEPUU: Kuidas ära tunda pettust?
30.september 2015 14:50
Eestiski näidatud ja armastatud telesarja “Vale jälgedel” (“Lie to Me”) aluseks on San Francisco California Ülikooli emeriitprofessori Paul Ekmani viimase mitmekümne aasta töö.
Ministeeriumi ametnik võitis oma haldusalas tulusa riigihanke  (72)
30.september 2015 00:30
Ragn-Sells kaebas kohtusse otsuse kuulutada Vaivara prügila operaatorihanke võitjaks keskkonnaministeeriumi ametnikule kuuluv ettevõte.
Mures naine: mu mees soovib last, aga pole nõus oma ebatervislikest eluviisidest loobuma  (42)
29.september 2015 16:00
Naistekaga võttis ühendust naine, kes on oma mehega kaks aastat abielus olnud ja mõlemad kaasad soovivad saada last — ainult et mees pole nõus selle nimel tervislikumalt elama hakkama.
Juristitoolilt rändama ehk seiklus Austraalias 7: reiv ja kängurud suurlinnas
29.september 2015 14:45
Grete kirjutab, kuidas nad Austraalias austrifarmist vahepeal suurlinnas puhkamas käivad. Vaba reede ikkagi.
RAAMATUKATKEND: Andrei Ivanov „Hanumani teekond Lollandile“  (2)
29.september 2015 10:03
Taani provints ajas Hanumanil südame pahaks. Lillekorvid gammel kro aknalaudadel, akende taga pelglikult noaga viinerit saagivad kühmus vanainimesed. Kõik selles maailmas oli tema jaoks võõras. Mis tahes pisiasi tekitas võõristust.
Konfliktist kontaktini: kuidas jääda kontakti, mis tervendab?
28.september 2015 12:12
Inimesed tulevad teraapiasse, kui tunnevad, et on kaotanud kontakti iseenda või kellegi teisega. Konflikt jällegi on protest selle vastu, ei tunta ennast turvaliselt ja kontaktis. See ei ole midagi muud kui muutus, mis püüab aset leida. Konflikt annab märku, et vana käitumisviis enam ei toimi ja midagi meis püüab terveneda. Kui me ei oska seda näha, tunneme eraldatust teistest ja/või iseendast ning see põhjustab hirmu ja valu.
Daniel ja Oscar tahavad last  (21)
26.september 2015 08:55
Kuidas kooseluseadus võib last soovivatele geipaaridele karuteene teha.
Kas nutta või naerda? 10 kõige jubedamat asja, mida mehed naistele pärast seksi on öelnud  (11)
25.september 2015 22:30
Ideaalses maailmas järgneb seksile ühine soe dušš, kaisutamine, ühine söök ja ehk ka klaasike mõnd head jooki. Kahjuks alati aga nii ei lähe. Siin on aga 11 mälestust, mis nii ilusad ei olnud. Loe ja imesta.
VIDEO: Kitsebeebid ja pulmades nutmine ehk 97 parimat asja maailmas  (2)
25.september 2015 12:16
BuzzFeed on kokku pannud video 97st parimast asjast maailmast. Millised on sinu lemmikasjad või -tegevused? Kas mõni klappis? Anna kommentaariumis teada!
Astmaõde räägib: mida teiste tubakasuitsu sissehingamine sinu tervisele tegelikult teeb?  (13)
24.september 2015 22:30
Tubakatarvitamist peetakse maailmas üheks suurimaks surmade põhjustajaks. See mõjutab ka mittesuitsetajate tervist, kes ise ei suitseta, kuid hingavad sisse teiste tubakasuitsu. Ida-Tallinna Keskhaigla astmaõde Mari-Liis Haviko räägib, mida teeb meie tervisele passiivne suitsetamine ja kuidas end selle eest kaitsta.
Seitse moodust, mille abil oma halb tuju vähem kui ühe minutiga heaks muuta  (1)
24.september 2015 12:00
Muidugi on sul ka omal mooduseid, kuidas tuju pärast stressirohket tööpäeva või halbade uudiste kuulmist heaks teha, nagu näiteks kassivideote või oma lemmiksarja vaatamine. Aga on ka selliseid trikke, mis teevad selle töö palju kiiremini ära — loe, mis need on!
TÄNA 10 AASTAT TAGASI: Eestlased röövivad Euroopa kullaärisid
24.september 2015 09:20
Euroopas kogub tuure uus kriminaalne fenomen – eestlaste sooritatud juveeliröövid, kus saagiks on langenud kümnete miljonite eest eksklusiivseid kelli ja ehteid.
10 asja, mida eestlane tahab  (21)
24.september 2015 07:19
Sajandivahetusel korraldasid kinnisvarafirmad uuringu sooviga teada saada, milline on eestlase unistuste elukoht. Tulemus oli selline: eestlane tahab elada Tallinnas Raekoja platsil , mere ääres, kahekorruselises eramajas, millest lähim naaber jääb vähemalt 500 meetri kaugusele.
Jaan Tooming: äkki olemegi täherahvas?
24.september 2015 05:15
Meid, eestlasi, on vaid üks miljon. Ainult. Indias elab üle miljardi inimese, Hiinas ka üle miljardi. Indias on palju keeli, näiteks bengali keelt räägib 250 miljonit inimest. Euroopa mõõtkavas on suurrahvad inglased, sakslased, prantslased, hispaanlased. Meie tahame riigina edukuselt esimese viie hulka jõuda. Mida see tähendaks?
Mida teha vigastatud oravaga?  (4)
22.september 2015 16:30
Oravaid satub loomaarstide vastuvõtule peamiselt kahel põhjusel: kas nad on viga saanud liikluses või siis kuidagimoodi kassi küüsist pääsenud. Peale selle leiab mõni inimene aeg-ajalt pesast allakukkunud oravapojad, kellele üritatakse koduste vahenditega abi anda.
Spetsialist paneb südamele: nii nagu täiskasvanul on haigena tööl ebameeldiv, on ka lapsel koolis
22.september 2015 13:00
Jahe ja vihmane suvi pole andnud paljudele eestlastele piisavalt võimalust akusid laadida ja organismi vajalike vitamiinide ja mineraalidega turgutada. Varsti on viiruste vohamise aeg käes ning tark on haigusi ennetada, selle asemel, et ennast või lapsi üle nädala ravida. Nõuandeid ja näpunäiteid jagab BENU Apteegi proviisor Margot Lehari.
Isa blogi: see on siis vägivald, mille käes kannatavad väikeste laste vanemad  (3)
22.september 2015 12:20
Siinkohal ei räägi ma sellisest füüsilisest vägivallast, mida hetkel kogeb Esileedi. Tema saab tõesti iga päev peksa. Tema puhul võib reaalselt vaadata ja näha, kuidas kaksikud käte ja jalgadega mööda kõhu nahka taovad ja pressivad. Väga veider vaatepilt ja meenutab mõnd stsenaariumi õudukate filmist ning ma justkui ootan, et iga hetk, pistab keegi käe nabast välja ja haarab minu järele. Hoian targu ta kõhust eemale, ei taha kurja karja kutsuda.
Häbi-häbi! 6 truudusetut staari, kes oma naise kõrvalt salaja lapsehoidjaga tiiba on ripsutanud  (14)
22.september 2015 09:48
Hiljuti raputas Hollywoodi uudis Ben Afflecki afäärist oma laste hoidjaga, kes juhtus olema ootamatult seksikas naisterahvas ning korvas ilmselt töödega väga hõivatud näitlejanna Jennifer Garneri kõrval truudusetule mehele veidi saamata jäänud tähelepanu. Aflecki juhtum pole aga üldsegi mitte esimene omataoline: päris mitmel maailmakuulsal mehel, eriti näitlejal, on olnud salasuhted otse omaenda kodus töötavate naisterahvastega.
RAAMATUKATKEND: Ann Grangeri "Küünal kadunukesele"
22.september 2015 09:30
Ebatavaliselt jahedal suvepäeval avastatakse Bamfordi vanas kirikuaias midagi jubedat. Greshamite hauaplatsilt kaevatakse välja tütarlapse surnukeha, mis lamas seaduslikuks matmiseks liiga madalal ja oli liiga värske, et kuuluda kellelegi Greshamitest.
Eestimaa jaaniõhtu lembelugu külapeolt, mida külastab Kratt
22.september 2015 01:30
Estonia uustõlgendus legendaarsest balletist „Kratt” on liiga narratiivne, kuid mitte oma võluta.
10 mürgist tegu ja mõtet, mida tõeliselt õnnelikud inimesed iga hinna eest väldivad  (9)
21.september 2015 12:09
Esmaspäev on päev, mis tuletab tööinimestele meelde, et elu algab vähemalt igal nädalal hommikul otsast peale. Nädalavahetus peetud, on täna just see päev, mil tuleks end terveks nädalaks häälestada - siin on 10 nõuannet, mida vältida sel nädalal ja üldse kogu elu, et olla õnnelikum ning seega ka edukam inimene.