nina

Vahur Kersna: presidendikandidaatide usutlemispaikade valikus võib äärmisel juhul süüdistada alateadvust  (67)
25.august 2016 15:08
Sotsiaalmeedias on arutletud selle üle, mida sümboliseerivad Vahur Kersna teisipäevase telesaate "8 Eestit miljonist" intervjueerimispaigad. Kersna enda sõnul oli juhuslik, et Jõks sattus rappa ja Kaljurand Kadriorgu.
Keemiarelva ajalugu: lihtsast mürginoolest närvigaaside ja binaarrelvani  (6)
25.august 2016 13:01
Artikkel annab ülevaate sellest, kuidas loodusteaduste areng muutis vaid mõne sajandi jooksul ürginimese abilise, mis oli mõeldud mõne juhusliku jahilooma surmamiseks, hirmuäratavaks massihävitusrelvaks.
LOE: Šokeeriv, mida lennukiga lendamine meie keha ja tervisega tegelikult teeb  (16)
25.august 2016 11:44
Lennukiistmesse surutuse tunne, lõpututes järjekordades seismine ning maitsetute roogade mälumine on vaid mõned ebameeldivused, millega lennureisijad kokku puutuvad.
Tulevikukroonikaid märgates
25.august 2016 00:00
Kõigil on hästi meeles, et 25 aastat tagasi polnud poes vorsti. Küsi akadeemikult, arstilt või korstnapühkijalt. Nüüd on vorst laual tõesti, aga mis on selle vorsti hind?
Kui lapsel on kirjutamise ja lugemisega raskusi  (2)
24.august 2016 17:26
Kui enamus lastele on algkool lihtne ja tore aeg, siis õpiraskustega põnnidele võivad need esimesed aastad juba nagu piinapink tunduda. Mida teha kui laps ei saa ei kirjutamise ega lugemisega hakkama?
VIDEO: Uskumatu ninanips! Kaval hülgepoiss nurjas mõõkvaalade õhtusöögiplaanid
24.august 2016 16:41
Merel kala püüdnud seltskond sõpru oli tunnistajaks uskumatule vaatepildile — näljane mõõkvaalade kamp jahtis pisikest hülgepoissi, kes kavalat manöövrit kasutades nende nina alt minema lipsas. Just siis, kui vennikese lõpp paistis lähenevat, sulpsas hüljes meeste paati ja vaalade õhtusöögiplaanid olid luhtas. Vaata uskumatut intsidenti oma silmaga!
Hoia oma tervist: kuidas end passiivse suitsetamise eest kaitsta?  (16)
24.august 2016 15:00
Oled välikontserdil ning tunned kirbet tubakalõhna. Seejärel näed, kuidas kellegi poolt väljahingatud tubakasuitsuvoog jõuab sinu lapseni. Kardad suitsetaja reaktsiooni ja kannatad selle ühe sigareti nina krimpsutades ära: hea küll, järelikult oli väga vaja. Ent see esimene rahva hulgas süüdatud sigaret ei jää paraku viimaseks.
Lugeja sportlaste ülbusest: tippsportlane peab olema pisut psühhopaat, talle ei tohi vaimselt raske olla teisele sihilikult raskusi ja valu valmistada  (20)
24.august 2016 14:55
Tänane Päevaleht kirjutab, et üleeile avas ühe tahu olümpiavõitja Erki Nool, kes väljendas Vikerraadio hommikuprogrammis arvamust, et paljud Eesti sportlased ei ole piisavalt enesekindlad ja egoistlikud. „Võib-olla eestlase mentaliteet ei talu, kui sportlane on enesekindel. Pistame kohe ülbiku tiitli juurde. Aga ilma selleta ei saa. Sportlane peab olema ülbe ja egoistlik. Midagi pole teha,” lausus Nool. Siin on ühe lugeja arvamus sellest, miks peaksid sportlased kasvõi natuke ülbed olema.
FOTOD: Rüütellikkus polegi surnud! Leonardo DiCaprio asus talle autoga otsa põrutanud naisterahvast lohutama
24.august 2016 10:46
Paljudel staaridel kaob kuulsuse saabudes tagasihoidlikkus, kuid mitte Leonardo DiCapriol. Oscariga auhinnatud näitleja tõestas hiljuti, et on tõeline džentelmen ja asus pärast ränka autoavariid lohutama nii enda pruuti kui ka õnnetut süüdlast.
Mees, kes mõtles välja naise kehaga hiigeljänesed
24.august 2016 00:45
Paavo Matsin võitis 2016. aasta Euroopa Liidu kirjandusauhinna, äratas ellu Nikolai Gogoli ja mõtles välja naise kehaga hiidjänesed. Kirjanikuga vestles Priit Hõbemägi.
Erkki Raasuke: Saame praegu riigilt kehva juhtimist  (15)
24.august 2016 00:30
LHV grupi juht Erkki Raasuke ütleb, et Eesti majanduskasvu peamine pidur on kehv juhtimine valitsuses, ministeeriumites, riigifirmades ja osalt ka eraettevõtetes.
Hüvasti rahutud ööd! Lihtsad nipid, kuidas norskamisele lõpp teha
23.august 2016 21:33
Norskamine pole küll tõsine tervisehäire, ent põhjustab siiski palju kurja. Öine norskaja häirib eelkõige oma partnerit või elukaaslast, mistõttu on norskamine paljude suhete jahenemise ja lahkuminekute otsene põhjus.
Õnnetu naine: kuidas saada üle kaotusvalust, kui parim sõbranna on mu hüljanud?  (21)
23.august 2016 14:00
Naistekas sai kirja ühelt õnnetult naiselt, kelle südamevalu ei põhjustanud mõni mees, vaid juhtus midagi hoopis hullemat...
Komöödiastaar Sergei Filippov, „12 tooli“ Ippolit Vorobjaninov, suri üksi oma korteris ja kaua ei teadnud sellest keegi  (10)
22.august 2016 12:32
Sergei Filippov mängis Leonid Gaidai filmis „12 tooli“ endist aadlipealikku Ippolit „Kissa“ Vorobjaninovi ja selle rolli järgi peaks ta tänaselgi päeval veel paljudel meeles olema. Muidugi ka „Karnevaliöö“ tüütu lektor, kes pidi rääkima teemal „Kas Marsil on elu?“ („Есть ли жизнь на Марсе, нет ли жизни на Марсе?“) ja kes ohtra napsiga lohku tõmmati.
RIO MEDALITABEL: USA endiselt võimas esimene, britid möödusid Hiinast, Läti medalita  (23)
22.august 2016 03:16
Rio olümpia lõppedes on paslik teha kokkuvõte ka mängude ametlikust medalitabelist. Millised riigid teenisid üle ootuste medaleid? Kes jäi üldse väärismetallist ilma? Millised sportlased olid edukaimad?
Süüria asus ameeriklaste nina ees kurde pommitama  (99)
20.august 2016 12:57
Ameerika Ühendriikide juhitaval koalitsioonil tuli seoses Süüria valitsusvägede tegevusega saata riigi kirdeossa oma lennuk, et kaitsta ameeriklastest eriväelasi võimalike rünnakute eest, teatas Pentagon reedel.
Suri Nõukogude Liidule esimese olümpiakulla toonud sportlane  (6)
20.august 2016 11:27
Vanuses 87 eluaastat lahkus elavate hulgast 1952. aastal Nõukogude Liidule ajaloolise olümpiakulla toonud Nina Ponomarjova, teatas Venemaa kergejõustikuliit.
Loomatohtrist vallavanem püstitab publikurekordeid
18.august 2016 00:00
Veerand sajandit vallavanema ametis olnud Kalju Kertsmiku tagantlükkamisel on Vargamäe kanti jõudnud rohkem kui 112 000 teatrikülastajat.
Mart Helme: kui Trumpi ei valita, läheb USAs kodusõjaks  (60)
18.august 2016 00:00
Suure-Lähtru mõisa härrastemajas antud usutluses leiab EKRE presidendikandidaat Mart Helme , et Eesti julgeoleku tugisambad on alla käimas, aga praegused riigijuhid ei saa sellest aru.
Kas Gorbatšov alustas riigipööret ise?  (24)
18.august 2016 00:00
Äsja avalikustatud USA luuredokumendid ja Nõukogude Liidu kõrge ametniku tunnistused viitavad, et Mihhail Gorbatšov valmistus riigis eriolukorda välja kuulutama juba enne augustiputši.
10 äärmiselt olulist asja, mida iga naine meeste kohta teadma peaks  (62)
17.august 2016 14:16
Naised, lugege nüüd hoolega — siin on 10 olulist asja, mida oleks hea teie suhete parandamise huvides meeste kohta teada.
FOTOD: Tutvu koertega, kes kadunud seenelised metsast üles leiavad  (1)
17.august 2016 10:08
Igal marja- ja seenehooajal kuuleme juhtumitest, kui inimesed metsa ära eksivad. Ja mõnikord sellestki, et koerad nad üles leiavad.
LOE, kust siseneb sinu organismi külmetushaigus ning mida selle takistamiseks teha  (6)
17.august 2016 09:30
Kui külm niidab jalust, siis esimese asjana tuleb küllap mõttesse haarata appi mõningad abivahendid, mis võiksid sümptomeid leevendada. Paljudele tähendab see C-vitamiini või tsinki.
Kas näeme olümpial tõesti Leedu ja USA finaalmängu?  (4)
17.august 2016 00:10
Korvpalliareenil algavad otsustavad mängud: Leedu madistab Austraaliaga, favoriit USA Argentinaga.
EESTI PÄEVALEHE EKSPERIMENT: Kas Eesti koondises suudab keegi Liina, Lily ja Leila Luigel vahet teha?  (11)
16.august 2016 00:10
Uurisime, kas sportlased, treenerid ja ametnikud suudavad piltide põhjal jooksukolmikuid Luiki eristada.
Kummaline KLÕPS: USA lennureisija unustas püksid koju?  (13)
15.august 2016 19:58
Interneti on pannud kihama kummaline foto aluspükste väel naisterahvast, kes ootab lennule registreerimist.
Kuhu minna veinireisile? Barcelona ja Torrese veinimõis Penedes’is  (1)
15.august 2016 15:35
Ühel kevadisel nädalavahetusel tekkis koos kaasaga otsus, et kui muuks sel suvel aega ei jätku, siis ühe ühise Euroopa linnapuhkuse võiks ikka teha. Peamiseks otsustuskriteeriumiks sai, et peab olema otselend, sest miks veeta kallist aega lennujaamades. Päevake kulus, et end võimalustega kurssi viia ja valik langes Barcelonale . Millises teises Euroopa suurlinnas on veel kilomeetrite kaupa liivaranda, lisaks La Rambla, Gaudi , Montjuici mägi jne.
FOTOD: Evelin Ilvese ohtlik maandumine Horvaatias: reisijatel jäi üle vaid Universumit ja piloot Siimu usaldada  (74)
15.august 2016 14:06
Endine esileedi ja tulevane telesaatejuht Evelin Ilves käis Horvaatias puhkamas. Ent kahjuks ei möödunud kogu reis sekeldusteta ning Horvaatiaasse jõudes sundis tugev turbulents Evelini koos teiste reisijatega end täielikult piloodi kätesse usaldama. Kõvast tuulest hoolimata maandus lennuk nii, et reisijate pagas lendas ja isegi toidukäru tõusis õhku.
Liverpooli legend kiitis Klavanit: eestlane on tõeliselt hästi mänginud  (17)
15.august 2016 11:06
Inglismaa koondise ja Liverpooli jalgpallimeeskonna endine keskkaitsja Jamie Carragher kiitis klubiga liitunud Ragnar Klavanit, kes on siiani igati õigustanud oma kohta algkoosseisus.