nina

Laste peksmisest. Usu ja armastusega
01.oktoober 2016 00:05
Kui hiljuti ühes lasteaias lapsel suu kinni teibiti, lajatas vastu terve Eesti. Last küll ei nuheldud, vaid püüti ohjeldada. Aga ühiskonna leppimine lastevastase vägivallaga on järsult vähenenud.
10 ellujäämismüüti, mis võivad saatuslikuks saada
30.september 2016 16:49
Mis saaks olla veel mehelikum, kui oskus looduses ellu jääda? Leida toitu, vett, teha käepärastest vahenditest tuld, ehitada ulualune ja võidelda hirmutava loodusega. Tõsi on aga see, et kuna suur osa elanikkonnast on kolinud linna, siis kõige mehelikum asi, mida looduses veel tehakse, on värvilistes šortsides maasikate noppimine metsaveerel, või lõkkeplatsil tulehakatuseks oksakeste korjamine.
Maailma parimad veeäärsed linnad, kus lihtsalt pead elu jooksul ära käima!  (1)
30.september 2016 13:49
Vee ääres elamisel on selgelt oma võlu, isegi suurlinnas. Kasutades Merceri elukvaliteedi uuringut ja Euromonitori meetmeid, koostas kruiisifirma Chicago Line Cruises edetabeli parimatest, mida elu jooksul kindlasti nägema peaks.
Hingamisteede viirusnakkused tuleb korralikult välja ravida
30.september 2016 13:42
Tänavu algas aktiivne külmetushaiguste periood juba augusti lõpus, siiski ei tähenda köha, nohu või valutav kurk kohe grippi nagu sageli ekslikult arvatakse. Võru BENU apteegi farmatseut Liia Luik annab nõu viirusnakkustega toimetulekuks ja paneb südamele, et enne tööle, kooli või lasteaeda minekut tuleb haigus korralikult välja ravida.
Kammernaiskoor Sireen murrab eelarvamusi  (3)
30.september 2016 00:10
Muusikapäeval annab paljude teiste seas kaks kontserti Sireen – naiskoor, kes teeb, mis parajasti pähe tuleb. Oleks tore, kui nädalavahetuseks tegevust otsiv inimene ei välistaks kohe automaatselt koorimuusikakontserti, arvavad koori tegijad.
Külmetushaiguse põhjus pole külmetus
29.september 2016 15:25
Sügistalvisel perioodil võib täheldada inimeste suuremat nakatumist külmetushaigustesse, mille üheks tõhusamaks ennetusviisiks on hoolikas kätepesu. Tartu ülikooli peremeditsiini dotsent Marje Oona jagab nõu, miks me haigestume ja kuidas veel end külmetushaiguste eest säästa.
Apteekri garantii: kui jälgid neid kolme õpetust, hoiad haigused endast eemal  (9)
29.september 2016 14:33
Külmavärinad, nina jookseb vett, halb enesetunne - viirushaiguste esmaste sümptomite ilmnedes on veel võimalik mõjutada haigestumise kulgu ja teinekord suuremast haigusest kergemalt pääseda. Ent kuidas seda teha? Nõu annab proviisor Kristiina Sepp.
Kähku käsi pesema! Nii ennetad kähedat kurku ja tilkuvat nina
29.september 2016 14:00
Sügistalvisel perioodil võib täheldada inimeste suuremat nakatumist külmetushaigustesse, mille üheks tõhusamaks ennetusviisiks on hoolikas kätepesu. Tartu Ülikooli peremeditsiini dotsent Marje Oona jagab nõu, miks me haigestume ja kuidas veel end külmetushaiguste eest kaitsta.
Külmetushaigusesse nakatumine algab sageli hooletust kätepesust  (3)
29.september 2016 12:45
Sügistalvisel perioodil võib täheldada inimeste suuremat nakatumist külmetushaigustesse, mille üheks tõhusamaks ennetusviisiks on hoolikas kätepesu. Tartu ülikooli peremeditsiini dotsent Marje Oona jagab nõu, miks me haigestume ja kuidas veel end külmetushaiguste eest säästa.
Aeglaselt ja pealiskaudselt läbi nina hingates elate kauem
29.september 2016 00:01
Igaühele on antud kindel arv hingetõmbeid, seetõttu tuleks hingata võimalikult aeglaselt ja rahulikult, välja arvatud kaks tundi ööpäevas.
Särisev Piirissaar: pool on läind ja pool on alles  (3)
29.september 2016 00:01
Mais alanud põlengud on pinges­tanud Piirissaare vanausuliste omavahelisi suhteid ja teinud sellest Eesti ühe kuumima usutüli, kus on alust kahtlus­tada kuri­tahtlikku majade süütamist.
Lihtsad soovitused, mis aitavad vältida haigestumist viirusnakkustesse
28.september 2016 20:31
Tervisekaitseinspektsiooni poolt soovitatud kuldreegel: pese käsi, köhides või aevastades kata suu, haigestunud inimesega hoia vähemalt meetrist distantsi ning haigena jää koju ja helista arstile.
Sügispuhkus Lätis, Leedus või kodumaal? Vaata, millised kohalikud pärlid on sul veel avastamata  (5)
28.september 2016 17:50
Kuhu sa sel sügisel reisid? Booking.com küsis 34 000 inimeselt 17 riigist nende tänavuste reisiootuste ja -plaanide kohta ning leidis, et kaks kolmandikku (66%) reisijatest üle maailma eelistaksid mõnd täiesti uut sihtkohta avastada. Sul on veel aega, et see enne aasta lõppu ära teha!
Riik jättis välismaal töötava üksikema toetusest ilma  (13)
28.september 2016 01:21
Lõõtsamängija ning muusikaõpetaja Kadri Laube läks viis aastat tagasi Islandile raha teenima. Nüüd on ta tagasi, kuid riik tema lapsi enam ei toeta.
Hiiumaa ja Saaremaa laevaliikluse kadunud kuldajad
28.september 2016 00:30
Enne teist maailmasõda sai Hiiumaale ja Saare­maale laevaga sõita isegi Tallinnast. Laevaliine oli rohkem kui praegu ning riik laevaettevõtjate ärisse nina ei toppinud.
Barentsi meri - kajakisõitja karge paradiis
27.september 2016 14:32
Öeldes Barentsi meri, mõeldakse tavaliselt Siberit, jäämägesid ja jääkarusid. Eks see suures osas nii olegi, ent meie septembrikuine kajakiretk Barentsi merel tähendas algust Norras, peegelsiledat vett, päikest ja pringleid.
LILLEHOROSKOOP: mis lill sa oled ja kuidas see sind iseloomustab?
25.september 2016 12:11
Sünnikuupäev määrab, kas oled salapärane orhidee, sõbralik sirel või häbelik karikakar. Lillehoroskoop jaotab kõik inimesed lilledeks ning räägib ka sinu iseloomust, tõmmates paralleele lille ja inimese vahel, vahendab Kirss.net.
Näitlejanna Lana Vatsel: ma ei tea, kuidas minu eesti keelest oli võimalik aru saada  (6)
23.september 2016 00:10
Lana Vatsel (35) on eksootilise välimusega näitlejanna, kes mängib äsja Eesti kinodesse jõudnud Toomas Hussari uues filmis „Luuraja ja luuletaja” salapärast mustlannat.
Pavlov varjus koerte eest Sillamäele  (2)
22.september 2016 00:00
Virumaa põhjarannikul puhkas tsaariajal nii palju vene tippintelligentsi, et raske üles lugeda. Kuid kindel on see, et nende askeldused avaldasid mõju mitte ainult meie seal puhkavatele kirjanikele ja kunstnikele, vaid ka lihtrahvale.
Mulle sobib pulltolerants
22.september 2016 00:00
Meeste naljad * Karikatuur * Loosungid * Tõsi taga * Kukalt sügav mõte * Kiikse * Tõrre põhjast
Presidendipõllul õilmitseb tõeline missioonipõud
22.september 2016 00:00
Ma tean kedagi, kes vaikselt nurgas nutab. Selleks õnnetusehunnikuks on vigadest õppimine. Mida muud peale töinamise peakski ta praeguste presidendivalimiste ajal tegema?!
Arstist vanaisa vestis Hermann Hessele lugusid Paidest  (2)
22.september 2016 00:00
Nobelist Hermann Hesse kirjutas 1960. aastal neli väikest esseed üldpealkirjaga “Meenutusi arstidest”. Viimane neist kannab pealkirja “Vanaisa Hes­se”. Kes too siis õieti oli? Selgub, et tubli kreisiarst Pai­dest.
Puidujussid rõõmustavad: mets põleb!  (1)
22.september 2016 00:00
Seitsemineni rahvuspargi suurejooneliselt kõrguvate kaljude ja metsa vahel kulgevalt matkarajalt veidi kõrvale keerates satub jalg soisele maale, kus kummik leiab oma tõelise tähenduse. Eemalt paistab kummaline, tume ja veidi hirmutav metsatukk.
Tänapäeva mõisaproua rajab uusi külasid  (4)
22.september 2016 00:00
Kaasajal ei pea mõisaprouaks saamiseks aadlikule mehele minema või terve elu mõisa soetamisest unistama. Määravaks võib saada juhus, nii nagu Krista Ruusi ja Kernu mõisaga juhtus.
Kuidas avada edukas restoran: Kuulsa toidukriitiku 10 näpunäidet, kuidas olla restoraniäris edukas  (1)
21.september 2016 16:45
Tallinnas gastronoomiakonverentsil Sauce 2016 esinenud Londoni kuulus restoranikriitik Nicholas Lander teab pärast 20 aastat restoranides söömist ja ühe omamist, kuidas asutada edukas restoran ning seda edukana ka hoida.
Maailma parimad veeäärsed linnad, kus lihtsalt pead elu jooksul ära käima!
21.september 2016 16:00
Vee ääres elamisel on selgelt oma võlu, isegi suurlinnas. Kasutades Merceri elukvaliteedi uuringut ja Euromonitori meetmeid, koostas kruiisifirma Chicago Line Cruises edetabeli parimatest, mida elu jooksul kindlasti nägema peaks.
MÜÜT: 7 ellujäämismüüti, mis võivad looduses sinu elu hoopis ohtu seada  (2)
21.september 2016 12:29
Looduse stiihiatega võitlemises on kord juba midagi kütkestavat. Me ülistame seda veel enamgi erinevate teleseriaalide ja filmidega, kuid looduse karmides tingimustes ellu jäämine ei ole kindlasti mitte nii lõbus kui see tundub diivanil pikutades teleriekraanilt jälgides.
Linda Liukas: "Kas arvuti peale tohib karjuda ja teda lüüa?"  (4)
21.september 2016 00:30
Lastele programmeerivat mõtlemist tutvustava raamatu „Tere, Ruby!“ soomlannast autori Linda Liukasega vestles Priit Hõbemägi.
EESTI EKSPRESS 27!
21.september 2016 00:30
Kallis sõber! Eesti Ekspressil on hea meel paluda sind tähistama meie 27. sünnipäeva, mis leiab aset 22. septembril ehk homme varahommikust kuni südaööni.