nahahaigused

Villid suus viitavad viirushaigusele  (1)
13.veebruar 2015 12:12
Suus olevad villid on küllalt sageli perearstile pöördumise põhjuseks.
Hädas piinava nahasügelusega. Mida ette võtta?  (15)
19.jaanuar 2015 09:15
Sügelemine (ladina keeles pruritus ) on ebameeldiv tunne, mis sunnib kratsima. Sügelust tekitavaid ja soodustavaid tegureid on palju ning nende selgitamine nõuab mõnikord lausa detektiivi oskusi.
Teepuuõli: imepäraste omadustega eeterlik õli, mis pea iga häda ja haiguse vastu aitab  (12)
05.jaanuar 2015 14:00
Teepuuõli on tugevalõhnaline eeterlik õli , mille head omadused saab lihtsasti kerge valemiga: nahakahjustused + teepuuõli = paranemine. See pärineb Austraalias looduslikult kasvavast taimest ning sellega saab võidelda nii viiruste, bakterite kui seente vastu. Samuti kasutatakse teepuuõli nii saunades, seepides kui ka kehaõlides.
Igaks juhuks pole mõtet vitamiine peoga suhu ajada  (2)
20.november 2014 03:30
Hilissügisel ja talvekuudel tunneb inimese organism puudust eelkõige D- ja C-vitamiinist.
ETTEVAATUST! Veekeskustes levivad erinevad haigused  (2)
14.november 2014 10:02
Suvistest veemõnudest on saanud mälestus ning kõik veelembesed inimesed kolivad järgmise suveni veekeskustesse ja spaadesse lõõgastust otsima.
Miks ma viimastel aastatel väldin spaasid ja avalikke saunu ning ujulaid  (204)
12.november 2014 11:18
Varbavahe ja/või küüneseen ja spaa - ujula - saun – mis neid seob? Sellise küsimuse võib esitada vaid eriti meditsiinikauge inimene. Seos on otsene: naha seenhaigused on väga nakkavad ja seepärast üpris laialdaselt levinud. Nendesse võib nakatuda muidugi ka soojade maade randades, meie oludes aga tõenäolisemalt just spaade, ujulate ning saunade pesuruumides – seal, kus on soe ja niiske.
Seitse põhimõtet, mis aitavad valest toitumisest tingitud haigusi ära hoida  (6)
06.oktoober 2014 11:38
Õige toitumine tagab parema tervise ehk tervislikult toitudes ollakse tervemad. Samuti on hästi teada seos mitmete haiguste ja toitumise vahel. Paljud tervisehäired, nii füüsilised kui ka psüühilised, taanduvad toitumist korrigeerides, kirjutab kliiniline toitumisnõustaja Elle Kalamägi Meie Maas .
Mida arstid ise teevad, et tervena püsida? Vastused üllatavad sind!  (16)
15.august 2014 22:30
Arstid tahavad ka ise terved olla. Kas nad järgivad samu soovitusi, mida jagavad meile — liigutage ennast, sööge tasakaalustatud toitu, ärge suitsetage, jooge vähem? Päris nii see ei ole. Kas mõni arst on sul soovitanud pesta hambaid ühel jalal seistes või rongis absoluutselt alati raamatut lugeda? Aga arstid ise just nii teevadki.
C-hepatiit on Eestis aladiagnoositud
07.august 2014 04:30
Kui sulle on enne 1993. aastat verd üle kantud, võiksid lasta C-hepatiidi kontrolli teha.
Tšakrad ehk inimese energiakeskused — õpi neid tundma!  (38)
05.juuli 2014 23:30
Tšakrad ehk energiakeskused on inimese teadvuskeskused. Need on silmale nähtamatud energiapöörised, mis kuuluvad inimese aura juurde.
Lugeja: kuidas ma vanaema tarkusega soolatüügastest lahti sain  (27)
16.mai 2014 16:30
Aastaid tagasi töötasin kaupluses ja seega käis käest läbi palju rahatähti. Raha aga on teatavasti üks mustemaid paberitükke üldse. Tol ajal "õnnestus" oma kätele hankida mitmeid soolatüükaid ja nendest lahtisaamine tundus pea et võimatu.
Kaanid imevad Eestis verd patsiendi oma raha eest  (4)
20.veebruar 2014 07:40
Arstid võivad patsiendile kaanravi küll soovitada, aga Eesti Haigekassa selle eest ei tasu, viidates, et tegu on alternatiivmeditsiiniga.
Tiina Toomet: Lemmikloomad ei lähe paksuks iseenesest, omaniku käsi on see, mis liigselt toidab  (10)
04.veebruar 2014 15:50
Ülekaalulisi loomi kohtab üha rohkem, nii kasside kui koerte hulgas. Meedias räägitakse pidevalt alatoitluse all kannatavatest lastest, aga heaoluriikides olevat iga kolmas lemmikloom ülekaaluline. Inetu vastuolu, kas pole. Annaks õige koerale-kassile vähem süüa ja ülejäägi annetaks toidupanka. Huvitav, kui palju sellise üleskutsele reageerijaid oleks?
Soolaravi päästab su kõige tüütumatest ja levinumatest tervisehädadest!  (2)
08.detsember 2013 22:30
Naatriumkloriid (NaCl) ehk maakeeli keedusool, on kõige populaarsem ja laialdasemalt kasutatud maitse- ja säilitusaine ning seda juba aastasadu. Kuid sool on vajalik ka meie organismile. Inimese kehas on ligi 250 grammi soola, mis aitab meil igapäevaselt elus püsida. Piisava soolakoguseta on häiritud lihastöö, veri ei ringle, toit ei seedi ja süda lakkab töötamast. Soolal, kui maapõuest leitaval loodusvaral, on ka tervendav toime ja seda just sagedasti esinevate krooniliste hingamisteede vaevuste kui ka muude haiguste korral.
Mõtle end terveks: loe siit, milliseid füüsilisi haigusi su negatiivsed mõtted sulle põhjustavad  (48)
27.september 2013 13:05
Sajad tuhanded inimesed üle kogu maailma on lugenud Louise L. Hay raamatut "Tervenda oma keha" ning see teos on muutunud neile asendamatuks kaaslaseks. Raamat aitab mõista, kuidas füüsilised haigused on põhjustatud inimese mõttemustrite poolt, kirjutab alkeemia.ee.
Suurte linnade suur stress — kuidas kaoses toime tulla?  (12)
13.september 2013 23:00
Suurlinn on iseenesest juba tohutu stress. Selles on midagi loomuvastast. Tihe asustus, halb ökoloogia, liikumisvaegus, informatsiooni üleküllus, ööpäevane müra ja valgustus… See kõik on organismi jaoks stress. Meil ei ole looduse poolt kaasa antud eneseregulatsiooni mehhanismi, mis taastaks meie jõudusid suurlinnas. Seetõttu üritab igaüks oma stressiga ise hakkama saada nii, nagu oskab. Ning sageli üsna tulutult.
Suvi tuli, tulid ka nahaprobleemid. Kas oled valmis?
26.juuni 2013 14:53
Pole oluline, mis on sügeluse põhjus, kas allergia, nahapõletik, ärritus, ekseem, atoopiline dermatiit, psoriaas või sääsehammustus (eriti suvel), lahendus on üks — unikaalne ja tõhusa toimega kreem Likan, mis hävitab baktereid ja toimib samas antiseptikuna.
Tiina Toomet: suur hulk koeri ja kasse vaevleb ravimatu õietolmuallergia käes  (3)
25.märts 2013 17:35
Laupäeval käis vastuvõtul patsient X, keda olen näinud ühe korra aasta tagasi samuti märtsikuus ja sama probleemiga. Koeral sügelesid kõrvalestad. Samasugune lugu oli olnud aasta tagasi, tookordne ravi aitas ja koer oli elanud normaalset koeraelu kuni tänavu märtsini välja.
RAAMATUKATKEND: "Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter"  (1)
17.märts 2013 07:00
Selles raamatus vaatleb folklorist Marju Kõivupuu pea asjalikult Eesti ainesele tuginedes rahvameditsiini: missugused on läbi aegade olnud inimeste arusaamised erinevate haiguste põhjustest ning milliseid ravivõtteid ja -viise on ühest või teisest tõvest jagusaamiseks pruugitud või pruugitakse tänini. Pilk heidetakse ka rahvaarstide värvikasse ja isikupärasesse maailma. Kuigi see raamat ei ole mõeldud praktiliseks käsiraamatuks, kust leida nõu ja abi ühe või teise konkreetse haiguse ravimiseks, täidab ta loodetavasti oma peamise eesmärgi – olla lugejatele huvitavaks ja ehk mõtlemapanevakski teejuhiks rahvapärase meditsiinilise mõtte maailma.** kirjastus Varrak 2013, 236 lk /////
(Meeste) juuste väljalangemises on süüdi geneetika  (37)
19.september 2012 10:25
Juuste väljalangus ehk alopeetsia on haigus, mille puhul on häiritud normaalne karvakasv juuste liigse väljalangemise tõttu.
End ennastunustavalt kratsiv loom  (2)
18.mai 2012 00:30
Kass aevastab, koer sügab end vahetpidamata, kõhualune kuplas ja punasekirju. Tere tulemast atoopikute kevadesse!
Paleo dieet — söö nagu kiviajainimene!  (34)
16.mai 2012 23:30
KAALUABI: Nii Ameerikas kui ka Euroopas on hetkel üha populaarsemaks muutumas nn paleo tõekspidamiste järgi toitumine. Kuigi kasutusel on väljend „paleo dieet“, ei ole tegemist siiski meie mõistes dieediga. Pigem mõeldakse selle all naturaalset ja täisväärtuslikku toitumist, mis põhineb kiviajast inspireeritud toitumissoovitustel. Miks peaks keegi sööma nagu kiviajainimene? Kohe seletan lähemalt…
Nahk on tervise peegel  (3)
28.november 2011 10:25
Naha tervise jaoks on kõige tähtsam olla ka muidu terve, kuid õiget nahahooldust ei tasu samuti alahinnata.
Kärntõvepaanika
11.november 2011 05:25
Mugulnina moonutab eelkõige meeste välimust
10.november 2011 00:30
Nahahaigus rosaatsea toob kaasa punetavad vistrikud, raskeimal juhul aga mugulnina.
Kuidas kartuleid õigesti keeta  (34)
12.september 2011 00:00
Noori värskeid kartuleid on kergem puhastada, kui asetada need enne 10-15 minutiks külma soolasesse vette.
Mida teha, kui koer on kärntõve külge saanud?  (5)
17.mai 2011 10:33
Katsed on näidanud, et rebaste süüdiklestast nakatuvad lisaks huntidele-ilvestele ka koerad, kel tekivad nn ebasügelised. Kuidas nakatumist ära hoida ning mida ette võtta, kui koer on nakkuse saanud?
Külm aitab hoida noore ja tervena
02.märts 2011 00:00
Väljas on talv – lumerohke ja piisavalt külm. Sõbrapakkumine Viimsi Tervise saunakeskuse külmakapslisse minna tundub võõristav.
Maailmakuulus ennustaja Vanga: Kolmas Maailmasõda on alanud  (315)
29.detsember 2010 14:22
Maailma ühe tuntuima ennustaja, bulgaarlanna Baba Vanga nägemuste kõrval tunduvad Igor Mangi ennustused nagu helisev muusika. Vanga kohaselt algas Kolmas Maailmasõda 2010. aasta novembris tavalise sõjana - Põhja- ja Lõuna-Korea relvastatud konfliktina.