nahahaigused

Tänapäevane taimetarkus ehk 3 head põhjust, miks süüa kanepiseemneid  (5)
27.november 2016 10:48
Kanep ( Cannabis sativa) on kultuurtaim, mida on kasvatatud sajandeid. Ka Eesti taludes kasvatati kanepit, et saada kiudu, millest valmistati köit ning seemned jõudsid samuti pere toidulauale. Kanepiseemnete toitainetesisaldus on lausa märkimisväärne.
Nahahaiguste ravimist luksuslikuks pesuvahendiks: tutvu seebi värvika ajalooga
13.august 2016 07:30
Tänapäeval võib tunduda seep kõige tavapärasem pesuvahend, aga tegelikult on seebitamise kogemuses midagi vägagi luksuslikku. Mõtle – mõnusalt vahutav ja hästi lõhnav seep… Millal loodi esimesed seebid ja millised on neist kõige erilisemad, vahendab Allure.
Ajurveeda kuus täiuslikku maitset
24.juuli 2016 02:31
Ajurveeda on elamise teadus ja kunst ühteaegu, millest räägib selle valdkonna asjatundja Kaja Keil täna kell 14 Raadio 2 saates " Hallo, Kosmos! ". Ajurveeda igavikulistes teadmistes on kõige muu juures peidus ka täiusliku maitse saladused. Elu maitseb alati magusalt siis, kui ollakse iseenda ja ümbritsevaga tasakaalus. Tasakaal tähendab harmooniat ja harmoonia omakorda seoste nägemise võimet. Täiuslik nauding eeldab tasakaalu kõigi kuue maitse vahel ning nende kõigi olemasolu.
Uus idufirma lubab päästa Eesti meditsiinisüsteemi  (39)
12.juuli 2016 23:55
Homme alustab tööd Põhja-Euroopa esimene rahvusvaheline meditsiiniteenuste infoportaal Medihub.
Neiu küsimus: Kas juuste väljalangemine on tingitud klamüüdiast?  (9)
16.mai 2016 09:52
Küsimus: Olen põdenud haigust nimega klamüüdia , sain kohe ka ravi. Kaebused möödusid ja järelkontrollis ei käinud. Hiljuti olin jälle vahekorras sama isikuga ja ilma kaitsevahendita. Nüüd on uuesti kaebused tekkinud. Kas see tähendab, et haigus tekkis uuesti. Mul on tekkinud ka väga tugev juuste väljalangemine, kas ka see on klamüüdiast ja mida teha?
Suur massaažiliikide välimääraja: kuidas valida enda jaoks õige massaaž?
05.mai 2016 08:49
Massaaž on üks tõhusaimaid viise, millega tõsta nii füüsilist kui ka vaimset heaolu. Suve hakul vajab keha lisaturgutust ja miks mitte hellitada end iidse loodusliku ravimeetodiga ehk massaažiga.
Vapper eestlanna jagab oma lugu: umbes 10 aastat tagasi ilmusid mu kätele laigud, mul diagnoositi Vitiliigo  (53)
01.aprill 2016 10:30
"Umbes 10 aastat tagasi ilmusid mu kätele ja näole väikesed valged laigud. Aastate möödudes nende suurus ja hulk üha kasvas. Heledate laikude suurenedes suurenes ka küsimuste hulk nende kohta ning üha enam inimesi märkas neid," sõnab Gerli Fleur Tava.
Tervislik teeseen on looduslik antibiootikum, millest saab abi mitmete tõbede korral
26.veebruar 2016 14:55
Teeseen on suurepäraste raviomadustega ning huvitava maitsega. Seda peetakse lausa looduslikuks antibiootikumiks, mis mõjub toniseerivalt kogu kehale.
Tugevda oma immuunsüsteemi: kasuta seedriseemneid nagu siberlased — ja ole sama terve  (3)
08.veebruar 2016 23:30
Siberi seedermänd (Pinus sibirica) on võimas puu, kõrgusega kuni 40 m, tüve läbimõõduga 1,5-2 meetrit, kasvab aeglaselt ja elab 500-800 aastat. Siberi seedermännid kasvavad ökoloogiliselt puhtas kasvukeskkonnas — Siberi taigas.
Nahk punetab ja sügeleb? Võimalik, et sul on nikliallergia  (4)
11.detsember 2015 16:00
Tartu Ülikooli kliiinikumi nahahaiguste kliiniku andmetel esineb ülitundlikkust nikli suhtes umbes 17% inimestest. Seda on päris palju. Ajakirja Naised värskes numbris räägitakse sellest allergiast lähemalt.
Teepuuõli: imeliste raviomadustega eeterlik õli, mis paljude haiguste ja hädade vastu leevendust pakub  (7)
20.november 2015 17:00
Teepuuõli on tugevalõhnaline eeterlik õli , mille head omadused saab lihtsasti kerge valemiga: nahakahjustused + teepuuõli = paranemine. See pärineb Austraalias looduslikult kasvavast taimest ning sellega saab võidelda nii viiruste, bakterite kui seente vastu. Samuti kasutatakse teepuuõli nii saunades, seepides kui ka kehaõlides.
RAHA JA TERVIS: Haiglad on plindris, arstid nutavad ja patsiendid on pahased  (59)
12.november 2015 08:51
Maakonnahaiglate juhid on mures, sest haigekassa plaanib juba uuest aastast – vaid kahekuulise ette­teatamisega – muuta haiglate lepin­guid nii, et ambulatoorne eriarstiabi koondub suurtesse haiglatesse.
Aus FOTO: Naine näitab esimest korda oma nägu — pärast 30 aastat kestnud varjamist
30.oktoober 2015 16:00
Lisa Goodman-Helfand on terve elu käinud ringi paksude puudrikordade all ja võimalikult katvatesse rõivastesse peitununa. 41-aastane naine räägib, kuidas tema puhul pole asi olnud kunagi selles, et talle poleks meeldinud tema nina või huuled või rinnad — see naine on tundnud end terves oma kehas ebamugavalt, ta ei meeldinud endale pealaest jalatallani.
Plätud kapis juba ootavad? Palun ära neid sel suvel kanna!  (82)
24.aprill 2015 12:00
Kohe-kohe on suvi käes. Ootad kannatamatult, et saaksid kleidikese ja varbavahe-plätudega juba tõeliseks suvetüdrukuks muutuda? Paraku pole plätud meile üldse head. Loe, mis on need põhjused, et plätud tuleks jätta vaid trenni duširuumi jalanõudeks.
Ära jaga oma asju: naine sai sõbranna meigipintslist nakkuse, mis jätab ta elu lõpuni halvatuks  (33)
08.aprill 2015 13:00
Mõnikord piisab ühest hetkest, kus sa natuke mõtlematult käitud ja su elu on hetkega igaveseks muutunud… Sõbrannadega enne pidu peegli ees meigiasjade jagamine pole just parim mõte — MRSA ehk "superbakteri" tekitatud infektsiooni võib saada igaüks.
Lugeja küsib, arst vastab! Kui pikalt stressi taluda ja sellega mitte tegeleda, siis millised võivad olla tagajärjed?
26.märts 2015 07:00
Kui olen pikalt tundnud stressi, kuid pole sellega tegelnud, siis millised võivad olla tagajärjed tervisele? Lugeja küsimusele stressiga mitte tegelemise tagajärgede kohta vastab Mähe perearstikeskuse perearst dr Arved Kristjan .
Villid suus viitavad viirushaigusele  (1)
13.veebruar 2015 12:12
Suus olevad villid on küllalt sageli perearstile pöördumise põhjuseks.
Hädas piinava nahasügelusega. Mida ette võtta?  (16)
19.jaanuar 2015 09:15
Sügelemine (ladina keeles pruritus ) on ebameeldiv tunne, mis sunnib kratsima. Sügelust tekitavaid ja soodustavaid tegureid on palju ning nende selgitamine nõuab mõnikord lausa detektiivi oskusi.
Igaks juhuks pole mõtet vitamiine peoga suhu ajada  (2)
20.november 2014 03:30
Hilissügisel ja talvekuudel tunneb inimese organism puudust eelkõige D- ja C-vitamiinist.
ETTEVAATUST! Veekeskustes levivad erinevad haigused  (3)
14.november 2014 10:02
Suvistest veemõnudest on saanud mälestus ning kõik veelembesed inimesed kolivad järgmise suveni veekeskustesse ja spaadesse lõõgastust otsima.
Miks ma viimastel aastatel väldin spaasid ja avalikke saunu ning ujulaid  (202)
12.november 2014 11:18
Varbavahe ja/või küüneseen ja spaa - ujula - saun – mis neid seob? Sellise küsimuse võib esitada vaid eriti meditsiinikauge inimene. Seos on otsene: naha seenhaigused on väga nakkavad ja seepärast üpris laialdaselt levinud. Nendesse võib nakatuda muidugi ka soojade maade randades, meie oludes aga tõenäolisemalt just spaade, ujulate ning saunade pesuruumides – seal, kus on soe ja niiske.
Jalad vajavad igapäevast hoolitsust
13.oktoober 2014 15:57
Jalgade eest hoolitsemine ei ole vajalik üksnes ilu nimel, vaid aitab vältida ka mitmeid valusaid terviseprobleeme.
Seitse põhimõtet, mis aitavad valest toitumisest tingitud haigusi ära hoida  (6)
06.oktoober 2014 11:38
Õige toitumine tagab parema tervise ehk tervislikult toitudes ollakse tervemad. Samuti on hästi teada seos mitmete haiguste ja toitumise vahel. Paljud tervisehäired, nii füüsilised kui ka psüühilised, taanduvad toitumist korrigeerides, kirjutab kliiniline toitumisnõustaja Elle Kalamägi Meie Maas .
Mida arstid ise teevad, et tervena püsida? Vastused üllatavad sind!  (16)
15.august 2014 22:30
Arstid tahavad ka ise terved olla. Kas nad järgivad samu soovitusi, mida jagavad meile — liigutage ennast, sööge tasakaalustatud toitu, ärge suitsetage, jooge vähem? Päris nii see ei ole. Kas mõni arst on sul soovitanud pesta hambaid ühel jalal seistes või rongis absoluutselt alati raamatut lugeda? Aga arstid ise just nii teevadki.
C-hepatiit on Eestis aladiagnoositud
07.august 2014 04:30
Kui sulle on enne 1993. aastat verd üle kantud, võiksid lasta C-hepatiidi kontrolli teha.
Tšakrad ehk inimese energiakeskused — õpi neid tundma!  (38)
05.juuli 2014 23:30
Tšakrad ehk energiakeskused on inimese teadvuskeskused. Need on silmale nähtamatud energiapöörised, mis kuuluvad inimese aura juurde.
Lugeja: kuidas ma vanaema tarkusega soolatüügastest lahti sain  (27)
16.mai 2014 16:30
Aastaid tagasi töötasin kaupluses ja seega käis käest läbi palju rahatähti. Raha aga on teatavasti üks mustemaid paberitükke üldse. Tol ajal "õnnestus" oma kätele hankida mitmeid soolatüükaid ja nendest lahtisaamine tundus pea et võimatu.
Kaanid imevad Eestis verd patsiendi oma raha eest  (4)
20.veebruar 2014 07:40
Arstid võivad patsiendile kaanravi küll soovitada, aga Eesti Haigekassa selle eest ei tasu, viidates, et tegu on alternatiivmeditsiiniga.
Tiina Toomet: Lemmikloomad ei lähe paksuks iseenesest, omaniku käsi on see, mis liigselt toidab  (10)
04.veebruar 2014 15:50
Ülekaalulisi loomi kohtab üha rohkem, nii kasside kui koerte hulgas. Meedias räägitakse pidevalt alatoitluse all kannatavatest lastest, aga heaoluriikides olevat iga kolmas lemmikloom ülekaaluline. Inetu vastuolu, kas pole. Annaks õige koerale-kassile vähem süüa ja ülejäägi annetaks toidupanka. Huvitav, kui palju sellise üleskutsele reageerijaid oleks?