Metsatöll

SUUR KALENDER: Suvi täies hoos, kuhu minna juulis ja augustis? Publik paneb kaardile kõik Eesti suveüritused  (28)
01.juuli 2015 16:00
Suvi on täies hoos, päike sirab, eestlase nahatoon omandab üha enam pagulasele omast värvitooni ja aeg on oma kodinad kokku pakkida ja mööda Eestit rändama minna — kontsertidele, festivalidele, suvelavastustele ja miks mitte, näiteks kasvõi metsa või kalale! Publik sulle päris õngeritva kätte ei anna, aga teeb vähemasti ürituste-otsuse tegemise tibake lihtsamaks, pannes ühte kohta kaardile kõik tähelepanuväärsemad kultuuri- ja meelelahutussündmused. Lubame, on kraami igale maitsele!
Siin on kirjandusnimekirjad põhikoolinoortele. Leia endale oma raamat, siis sügisel on millest rääkida!  (1)
01.juuli 2015 15:28
Et suvi luhta ei läheks, tuleks leida ka aeg lugemiseks. Igal klassil on kenasti olemas kohustuslik kirjandus ja suvel on aega küllalt, et leida nendest nimekirjadest vähemalt paar raamatut, millega veeta sumedaid suveõhtuid.
FOTOD: Tallinna kesklinna jaanitulel tõusis tuli kõrgele ja muusikat jagus kõiksugu kõrvadele  (22)
24.juuni 2015 09:37
Tallinna kesklinna jaanitulel, mis toimus 23. juunil, astusid üles tuntud Eesti ansamblid Metsatöll, Regatt, Karavan, Artjom Savitski Band ja Trio Comodo. Kohal oli ka üllatusesineja Rootsist, bänd nimega Amaranthe.
Värskendav pilk! 66 iseloomulikku Eesti asja Tartu Ülikooli lõpetanud Singapuri välistudengi silme läbi  (15)
22.juuni 2015 22:15
Singapurist pärit välistudeng Saburi Ken, kes hiljaaegu lõpetas Tartu Ülikooli, pidas vajalikuks enne koju naasmist talletada oma Eesti-kogemuse lõbusasse blogivormis kirja pandud nimekirja kõigest, mis tema silme läbi Eestit enim iseloomustab. Väga värskendav ja vahva pilguheit, mis ehk meile endalgi siinviibimise tibake meeldivamaks muudab!
Kuhu minna: jaanituled Eesti maakondades 2015  (24)
20.juuni 2015 08:45
Jaanitulede ja pidude toimumisajad ja kohad maakondades. Kui sinu küla jaanituld siin ei ole, saada meil kiri jaaniku toimumisaja ja -kohaga veeb@maaleht.ee !
PUHKA HARJUMAAL: selle suve ürituste kava  (5)
15.juuni 2015 14:50
Reisijuht hakkab avaldama läbi suve Eestis toimuvate ürituste kavasid, tutvustab kodumaiseid atraktsioone ja kohti, kuhu võiks suvesooja saabudes minna. Alustame Harjumaast. Kava on pärit EPL-i erilehest Suvitaja.
Tuleroaks langenud Arturi šašlõkibaar on šokist toibunud ja korraldab vägevat jaanipidu  (40)
05.juuni 2015 12:27
Kui mullu kevadel langes populaarse Arturi šašlõkibaari äsja valminud juurdeehitus tuleroaks, arvasid paljud, et selle söögikohaga on nüüd kõik. Aga ei: visa omanik Artur Nersesjan ehitas koha uuesti üles, uksed avati juba aastavahetusel.
Nädalavahetuse suursündmus: karuäkkega regilaul Veljo Tormise auks
26.mai 2015 16:00
Jõelähtme ning Kuusalu valla tantsu- ja laulupidu “Regilaul ja karuäke” toimub 30. mail.
Metsatöll andis täna välja EP ”Pummelung”!  (2)
15.mai 2015 11:48
Täna ilmus Metsatöllu EP ”Pummelung“, millelt leiab kaks uut seniavaldamata lugu, lisaks veel Metsatöllu esituses J.M.K.E. pala ”Külmale Maale”.Metsatöllu kaks lugu; ”Pummelung” ja ”Vana jutuvestja laul” on seni ühel või teisel põhjusel jäänud Töllu kodustuudio, Roundsound, riiulisse oma aega ootama. Nüüd, pärast pea poolt aastat puhkust otsustas bänd, et aeg on tasuda oma loominguline võlg - aeg on oma möödunud aegade üllitisi ka teistele inimestele kuulamiseks jagada.
Raskeimalt rokkiv hevifestar Hard Rock Laager kuulutas välja kõik tänavused esinejad!
14.mai 2015 23:00
Eesti raskeimalt rokkiv festival Hard Rock Laager kuulutas välja kõik tänavused artistid. 3.-4. juulil Vana-Vigalas aset leidval kahepäevasel suvefestivalil astub kahel laval üles kokku 22 bändi meilt ja mujalt. Eriti tugevalt on esindatud ülemerenaaber Rootsi, kust tuleb tervelt neli kollektiivi, kaks neist peaesinejate klassis.
PUBLIKU VIDEO! Uue EP üllitanud Metsatöll pummelungidest: on inimesi, kes oskavad napsu võtta ja neid, kes ei oska  (11)
14.mai 2015 19:34
Homme üllitab Eesti vingeim folkmetal punt Metsatöll kolmest loost koosneva EP. Publiku toimetaja Irene läks tölludele nende hubasesse stuudiosse külla ja uuris, mis lood need sellised on, mida eelmisele plaadile ei pandud ning uue plaadi tarvis hoida ei mallatud.
Staarisaate Risto Paiste - mees nagu muiste!  (8)
06.mai 2015 08:56
Staarisaate finaalist teisena välja langenud Risto ise selle üle kurb ei ole, vaid üritab keskenduda muudele asjadele ning muusika tegemist ei jäta!
KUULA: Metsatöllu uus lugu ”Pummelung” kannab su nädalavahetusse!  (12)
24.aprill 2015 18:00
15. mail ilmub Metsatöllu EP ”Pummelung“, millel on kaks uut seniavaldamata lugu, lisaks veel Metsatöllu esituses J.M.K.E. pala ”Külmale Maale”. Täna jõudis raadiotesse EP nimilugu.
Metsatöll keelab oma muusika kasutamise kütuseaktsiisi vastases videos  (285)
21.aprill 2015 13:34
Tuleval pühapäeval kutsub Toompeale kütuseaktsiisi vastu meelt avaldama Nõmme TV jagatud video "Ei aktsiisimängudele", kus on ilma luba küsimata kasutatud ansambel Metsatöllu loomingut.
FOTOD: Tuli, hitid ja hulga fänne: Metsatöll pidas maha korraliku 16. sünnipäevapeo!  (2)
22.veebruar 2015 19:20
Laupäeval tähistas Rock Cafes oma 16. sünnipäeva Eesti tuntuim folk metal bänd Metsatöll koos hulga fännide ja veel suurema hulga armastatud hittidega bändi repertuaarist. Külalisteks olid bändil lavale palutud ka omapärase helikõlaga Avra Soomest ja alati pidukäivitav Kurjam.
Metsatöll tähistab sel laupäeval Rock Cafes 16. sünnipäeva parimate hittidega!
19.veebruar 2015 13:35
Sel laupäeval tähistab Rock Cafes oma 16. sünnipäeva Eesti tuntuim folk metal bänd Metsatöll . Nende värskeim album „Karjajuht“ võitis jaanuaris toimunud 2014. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Metalalbumi auhinna.
Möllavasse teismeikka jõudnud Metsatöll: lõpetame siis, kui tunneme, et adrenaliin ei hakka enam voolama!  (2)
18.veebruar 2015 12:15
Metsatöll, kes kunagi pole ühtegi sünnipäeva pidamata jätnud, tähistab sel laupäeval kontserdiga Rock Cafes oma 16. sünnipäeva. Publik käis tölludel aga veidi varem külas, et rääkida puberteediikka jõudnud bändi laulja Markuse ning trummar Markoga inspireerivatest hetkedest ja sellest, kaua muusikat teha veel kavatsetakse ning puutumata ei jää ka hetkel kuum teema - Eesti Laul.
Tõeline töllumöll: Metsatöll tähistab veebruaris 16. sünnipäeva!  (1)
16.jaanuar 2015 21:30
Eile võitis Metsatöll Nordea Kontserdimajas Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Metalalbumi auhinna. Võitu ning bändi 16. sünnipäeva tähistatakse vägeva kontserdiga 21. veebruaril Rock Cafes.
FOTOD ja kokkuvõte: Curly Strings tegi EMA galal puhta töö!  (78)
15.jaanuar 2015 19:00
Kuldgloobuste ja Oscarite jagamise põnevuse vahele on põhjust elevil olla ka meie endi kodumaal antavate preemiate pärast: 15. jaanuaril jagati Nordea Kontserdimajas välja tänavused Eesti Muusikaauhinnad . Auhindadele kandideerisid 150 eelmisel aastal ilmunud albumit ning enam kui 200 muusikavideot.Eesti Muusikaauhinnad 2015 auhinnatseremoonial võidutses enim Curly Strings, viies koju neli trofeed. Karl-Erik Taukar, Maria Minerva ja Trad.Attack! võitsid kahes kategoorias.
TOP 100: Vaata, millised sada raadiohitti jäävad Raadio Uuno kuulajate jaoks 2014. aastat meenutama!
30.detsember 2014 20:35
R2 polnud täna ainus raadiojaam, mis selgitas välja Eesti inimeste tänavused lemmiklood.
Ferrum Fabrica seppade kuumad päevad: toodang läheb välismaale ja jõulukingiks  (3)
13.detsember 2014 12:15
Ferrum Fabrica seppadel on kuumad päevad, seda nii otseses kui ka kaudses mõttes. Aasta lõpp on tavakohaselt töörohke, sest jõuludeks otsitakse praktilisi kingitusi.
Metsatöll tähistab Rock Cafés 10 aasta möödumist murdelise plaadi “Hiiekoda” sünnist
21.november 2014 11:12
Sel laupäeval, 22.novembril, on aeg tähistada märgilise albumi ilmumist suurejoonelise kontserdiga Rock Cafés. Bändi trummar Marko Atso lubab ette mängida otsast lõpuni viimase plaadi "Hiiekoda" ja lisaks kuu aega tagasi lõppenud USA tuuri kava, kus lood kahel viimaselt albumilt. Kindlasti tulevad ettekandele hittideks saanud “Sõjahunt”, “Saaremaa vägimees” ja “Lahinguväljal näeme, raisk!”.
Hiite kuvavõistluse võitis nõiduslikult kaunis pilt Põhjatust allikast
21.november 2014 08:30
Tänavu seitsmendat korda toimunud Maavalla hiite kuvavõistlusel andsid tooni hõimurahvad. Võistlusel osalenud 11 riigi ülesvõtete seas moodustasid pea poole pildid, mis tehtud Soomes ja Venemaal elavate soome-ugri rahvaste looduslikest pühapaikadest.
Täna “Punkris”: Metsatöllu Markus, entsüklopeedia-Hardo ja Kivisildnik
12.november 2014 16:11
Kanal 12 provokatiivse saate “ Punker ” tänases ülekandes räägib rokitähe põnevast ja sageli ka küllaltki kurnavast elust Eesti ühe menukama bändi Metsatöllu laulja ja kitarrist Markus Teeäär .
Metsatöll kutsuti USA tuuril Washingtoni ülikooli loengut andma: meie kolmest tuurist läks see kindlasti kõige paremini!  (2)
27.oktoober 2014 08:27
Eelmise nädala lõpus saabusid Ameerika tuurilt tagasi meie folkmetali lipulaeva Metsatöll liikmed, kes hindasid äsjalõppenud tuuri senistest kõige edukamaks, kirjutab Õhtuleht.
Pühapaiga pildistamise eest võib nüüd võita 1000 eurot!
14.oktoober 2014 15:20
Käimasoleva Maavalla hiite kuvavõistluse peaauhinda suurendati enam kui kaks korda ning nüüd ootab võitjat senise 400 euro asemel 1000 eurot.
USAsse põrutav Metsatöll pausi pidada ei kavatse: meie seda riski endale ei võta  (6)
17.september 2014 10:00
Metsatöll on taas suundumas tuurile Ameerikasse, mis on meestel juba kolmas ja juba reedel antakse Floridas esimene kontsert. Miks nad nii palju seal käivad?
Lokkispäine supergrupp  (3)
17.september 2014 06:00
Siim Nestor selgitab, kust tuli ja kuidas lendas järsku tähtede sekka ansambel Curly Strings.