Metsatöll

VÕITJATE TOP 9: Eesti artistid, kelle riiulitelt leiab kõige rohkem muusikaauhindu
01.oktoober 2015 19:30
Eesti Muusikaauhinnad on Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt kodumaise muusika väärtustamiseks ja populariseerimiseks korraldatav galakontsert, millel tunnustatakse eelnenud aasta joosul silma paistnud eesti muusikuid. Kuna täna tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, siis otsustas Publik heita pilgu meie muusikamaastiku võitjatele ja välja selgitada, kelle riiulitelt võib kõige rohkem auhindu leida.
TOP 9: Kes Eesti muusikutest on meile enim rahvusvahelist tuntust toonud?  (42)
01.oktoober 2015 12:06
Rahvusvahelise Muusikapäeva auks otsustas Publik reastada üheksa Eesti staari, kelle talenti austatakse ka väljaspool meie kodumaad. Vaata, kes pääsesid tabelisse!
Kara-Lis Coverdale — Välis-Eesti muusika sakraalne ja digitaalne tulevikulootus
09.september 2015 08:03
Siim Nestor kirjutab uues elekt­roo­nilises helikunstis läbi löönud Eesti juurtega Kara-Lis Coverdale’ist.
Radari intervjuu! Jalmar Vabarna katkematust kontserdimaratonist: see on väljapääsmatu olukord. Kõik asjad on osutunud populaarsemaks, kui ma ette kujutasin!
08.september 2015 22:29
Lõppenud suvel andis Jalmar Vabarna 70 kontserti, mis tähendab, et mõne päeva peale sattus koguni kaks tükki. Mees ise leiab, et see on hetkel lihtsalt väljapääsmatu olukord, kuna kõik asjad on osutunud populaarsemaks, kui ta oskas ette kujutada. Pärnus, Ammende villas, oli näiteks ligi 600 pealtvaatajat, kellest ei osanud vaid paar välismaalast kaasa laulda selle suve hümni "Kauges külas".
Raju uudis! Heavy metali kuningas Manowar annab veebruaris Rock Cafés eksklusiivse kontserdi  (11)
04.september 2015 09:49
Järgmise aasta 8. veebruaril annab Tallinnas kontsertklubis Rock Cafe eksklusiivse kontserdi maailma absoluutne heavy metal kuningas - ansambel Manowar .
Metsatöllu trummar Marko Atso naudib armuõnne kauni blondiiniga, kes teise mehega abielus  (116)
28.august 2015 11:58
Vabariigi iseseisvuse taastamise aastapäeva vastuvõtul Kadrioru roosiaias silmati Metsatöllu trummari Marko Atso (41) käevangus üht iseäranis säravat õienuppu, kelleks osutus kaunitar nimega Cerli Sarv (33), kirjutab Kroonika.
FOTOD: Viru Folgi 2. päev Käsmus tõi etnohingeliste nägudele suured naeratused!
09.august 2015 12:22
Samal ajal kui Pärnus tümitas tuhandete tantsumuusika fännide kõrvu elektrooniline biit, sai teises Eesti otsas, Käsmul, nautida mahedat folki. 7.-9. augustini ehk täna viimast päeva toimuv Viru Folk on järjekorras juba kaheksas.
FOTOD: Peomelu jätkub ka mujale kui Pärnusse! Viru Folk Käsmus pakkus meelehead mitte-tränafännidele  (37)
08.august 2015 11:22
Oh imet, muusika- ja peohuvilised polegi kõik Pärnus! Põhjamaine muusikafestival Viru Folk on oma kaheksandal toimumisaastal võtnud fookusesse Taani kultuuri ning sedakorda on Käsmus kontserte andmas Taani parim folkmetalbänd Svartsot, romantiline folktronica kollektiiv Sorten Muld ja mitmed teised eriilmelised Taani muusikakooslused. Eesti bändidest on kaheksandal Viru Folgil juba kolmandat korda kohal meie folkmetali esinumber Metsatöll, teist korda annab kontserdi oma 25-ndat juubelit tähistav Folkmill. esmakordselt lustib Käsmus suviselt lahe L`Dorado, Elephants from Neptune ja paljud teised.
PUBLIKU VIDEO: Metsatöllu trummar Marko Atso enne Weekendi Pärnu rannas: David Guetta on mees, kes teab, mida teeb!
05.august 2015 21:05
Publik põrkas Pärnu rannas Weekend Festival Balticu ettevalmistustel silma peal hoides otsa Metsatöllu trummarile Marko Atsole . Ega ometi festivali ootamas?
FOTOD: Hea musa, rannamõnud ja ilus elu! Valkla rannafestival pakkus kesksuvist õndsust ja pillerkaart  (1)
03.august 2015 15:08
1. augustil täitus Tallinnast 40 km kaugusel Kuusalu vallas asuv Valkla rand juba pärastlõunal rahvaga, et kuni öötundideni sooja ilma ja head muusikat nautida. Eesti artistidest astusid üles Smilers, Metsatöll, Getter Jaani ja Curly Strings ning algselt esinema pidanud Super Hot Cosmos Blues Bandi asemel Koit Toome. Ühepäevase rannafestivali peaesinejaks oli esmakordselt Eestis esinev poplauljatar Nabiha.
Sel nädalavahetusel toimuv Valkla Rannafest toob lavale Eesti parimad bändid ja kuuma poplauljatari Nabiha!  (1)
29.juuli 2015 08:32
Kolmandat aastat järjest toimuv Rannafest (tuntud ka kui Võsu Rannafest) ootab sel nädalavahetusel, 1. augustil algusega kell 13 ees Kuusalu vallas Valklas, Tallinnast 40 km kaugusel. Peaesinejana astub üles Taani poplauljatar Nabiha.
PUHKA TARTUMAAL: selle suve ürituste kava  (2)
13.juuli 2015 10:10
Reisijuht avaldab läbi suve Eestis toimuvate ürituste kavasid, tutvustab kodumaiseid atraktsioone ja kohti, kuhu võiks suve saabudes minna. Ürituste kava on pärit EPL-i erilehest Suvitaja.
Armas Haapsalu muutub kaheks päevaks mürinarohkeks ja ameerikalikuks linnaks!  (10)
08.juuli 2015 14:30
Saabuval nädalavahetusel 10-12.juulil muutub Haapsalu väikeseks ameerikalikuks linnakeseks, kuhu kogunevad kokku silmailu pakkuvad ja mõnusa mootorimürinaga ameeriklased. Toimuma saab American Beauty Car Show, mille raames leiavad aset autonäitus, kokkutulek, naiste cruising, paraadsõit läbi linna, kiirendusvõistlus ning lisaks esinevad erinevad bändid meilt ja mujalt. Üritus toimub sel aastal 15-ndat korda.
VÄGA HEVID FOTOD: Kaks päeva higi, tuld ja rasket muusikat - Hard Rock Laager 2015
07.juuli 2015 16:20
Järjekorras neljateistkümnes Hard Rock Laager tõi 3. ja 4.juulil Vana-Vigalasse raskemuusika kõige karvasemad ja sulelisemad sõbrad, et nautida üheskoos lõõmava päikese all külma õlle kõrvale väga kurja muusikat.
Mitte ainult suures linnas pole pidu! Millised festivalid on pannud kolkakohad kodumaisele kaardile?  (5)
07.juuli 2015 12:27
Eestimaa on suur ja lai, ent ometi kipume me ikka vana head Tallinn-Pärnu-Tartu-Haapsalu-Kuressaare-Narva liini jälgima, kui sõiduks läheb või tegevust otsida. Õnneks on Eesti aga ka muusikamaa, kus tänuväärsed inimesed armastavad korralda helilisi sündmusi, mis meelitavad erinevate žanritega muusikalembesed kodumaad avastama. Kui poleks olnud Rabarocki, ei teaks noorem põlvkond ilmselt senimaani miskit Järvakandist ning ilma Schillingu eksistensita ei satuks indie-fännid kuidagi igasuviselt Kilingi-Nõmmele schillima. Heidame pilgu kümnele kodumaisele festivalile, mis on väikelinnad kaardi peal nähtavaks teinud.
FOTOD: Aasta kirevaim festival Hard Rock Laager mürtsus nii, et vähe pole! Vaata, milline on üks tõeline metalifänn
05.juuli 2015 09:05
3. ja 4.juulil mürtsus Vana-Vigala hiies järjekordne Hard Rock Laager , mis nüüdseks on juba neljateistkümnes! Teadupärast on see üks vaideldamatult värvikamaid festivale, mida Eestimaa pind kannab, sest sealsete külastajate välimus on vaat et põnevamgi kui see, mis toimub laval. Kuid ka esinejad ei jää kostüümidraamaga palju alla. Tänavune line-up oli igatahes muljetavaldav: Caliban Saksamaalt, doom-metali kuningad Candlemass ja nihilistlik Shining Rootsist, Briti proge-rokkarid Threshold ja harva kontserte andev industriaalse kõlaga Anaal Nathrakh samuti Inglismaalt. Kodumaistest tegijatest astusid lavale esikalbumi “Hiiekoda” ümber punutud kavaga Metsatöll, vaid valitud kontserte andvad Kosmikud, festivaliks üle mitmekümne aasta kokku tulnud Aggressor, punk-legend J.M.K.E., värske koosseisu ja kavaga Forgotten Sunrise ning uut plaati esitles Herald. Vaata fotosid!
SUUR KALENDER: Suvi täies hoos, kuhu minna juulis ja augustis? Publik paneb kaardile kõik Eesti suveüritused  (28)
01.juuli 2015 16:00
Suvi on täies hoos, päike sirab, eestlase nahatoon omandab üha enam pagulasele omast värvitooni ja aeg on oma kodinad kokku pakkida ja mööda Eestit rändama minna — kontsertidele, festivalidele, suvelavastustele ja miks mitte, näiteks kasvõi metsa või kalale! Publik sulle päris õngeritva kätte ei anna, aga teeb vähemasti ürituste-otsuse tegemise tibake lihtsamaks, pannes ühte kohta kaardile kõik tähelepanuväärsemad kultuuri- ja meelelahutussündmused. Lubame, on kraami igale maitsele!
Siin on kirjandusnimekirjad põhikoolinoortele. Leia endale oma raamat, siis sügisel on millest rääkida!  (1)
01.juuli 2015 15:28
Et suvi luhta ei läheks, tuleks leida ka aeg lugemiseks. Igal klassil on kenasti olemas kohustuslik kirjandus ja suvel on aega küllalt, et leida nendest nimekirjadest vähemalt paar raamatut, millega veeta sumedaid suveõhtuid.
FOTOD: Tallinna kesklinna jaanitulel tõusis tuli kõrgele ja muusikat jagus kõiksugu kõrvadele  (22)
24.juuni 2015 09:37
Tallinna kesklinna jaanitulel, mis toimus 23. juunil, astusid üles tuntud Eesti ansamblid Metsatöll, Regatt, Karavan, Artjom Savitski Band ja Trio Comodo. Kohal oli ka üllatusesineja Rootsist, bänd nimega Amaranthe.
Värskendav pilk! 66 iseloomulikku Eesti asja Tartu Ülikooli lõpetanud Singapuri välistudengi silme läbi  (15)
22.juuni 2015 22:15
Singapurist pärit välistudeng Saburi Ken, kes hiljaaegu lõpetas Tartu Ülikooli, pidas vajalikuks enne koju naasmist talletada oma Eesti-kogemuse lõbusasse blogivormis kirja pandud nimekirja kõigest, mis tema silme läbi Eestit enim iseloomustab. Väga värskendav ja vahva pilguheit, mis ehk meile endalgi siinviibimise tibake meeldivamaks muudab!
Kuhu minna: jaanituled Eesti maakondades 2015  (24)
20.juuni 2015 08:45
Jaanitulede ja pidude toimumisajad ja kohad maakondades. Kui sinu küla jaanituld siin ei ole, saada meil kiri jaaniku toimumisaja ja -kohaga veeb@maaleht.ee !
PUHKA HARJUMAAL: selle suve ürituste kava  (5)
15.juuni 2015 14:50
Reisijuht hakkab avaldama läbi suve Eestis toimuvate ürituste kavasid, tutvustab kodumaiseid atraktsioone ja kohti, kuhu võiks suvesooja saabudes minna. Alustame Harjumaast. Kava on pärit EPL-i erilehest Suvitaja.
Tuleroaks langenud Arturi šašlõkibaar on šokist toibunud ja korraldab vägevat jaanipidu  (40)
05.juuni 2015 12:27
Kui mullu kevadel langes populaarse Arturi šašlõkibaari äsja valminud juurdeehitus tuleroaks, arvasid paljud, et selle söögikohaga on nüüd kõik. Aga ei: visa omanik Artur Nersesjan ehitas koha uuesti üles, uksed avati juba aastavahetusel.
Nädalavahetuse suursündmus: karuäkkega regilaul Veljo Tormise auks
26.mai 2015 16:00
Jõelähtme ning Kuusalu valla tantsu- ja laulupidu “Regilaul ja karuäke” toimub 30. mail.
Metsatöll andis täna välja EP ”Pummelung”!  (2)
15.mai 2015 11:48
Täna ilmus Metsatöllu EP ”Pummelung“, millelt leiab kaks uut seniavaldamata lugu, lisaks veel Metsatöllu esituses J.M.K.E. pala ”Külmale Maale”.Metsatöllu kaks lugu; ”Pummelung” ja ”Vana jutuvestja laul” on seni ühel või teisel põhjusel jäänud Töllu kodustuudio, Roundsound, riiulisse oma aega ootama. Nüüd, pärast pea poolt aastat puhkust otsustas bänd, et aeg on tasuda oma loominguline võlg - aeg on oma möödunud aegade üllitisi ka teistele inimestele kuulamiseks jagada.
Raskeimalt rokkiv hevifestar Hard Rock Laager kuulutas välja kõik tänavused esinejad!
14.mai 2015 23:00
Eesti raskeimalt rokkiv festival Hard Rock Laager kuulutas välja kõik tänavused artistid. 3.-4. juulil Vana-Vigalas aset leidval kahepäevasel suvefestivalil astub kahel laval üles kokku 22 bändi meilt ja mujalt. Eriti tugevalt on esindatud ülemerenaaber Rootsi, kust tuleb tervelt neli kollektiivi, kaks neist peaesinejate klassis.
PUBLIKU VIDEO! Uue EP üllitanud Metsatöll pummelungidest: on inimesi, kes oskavad napsu võtta ja neid, kes ei oska  (11)
14.mai 2015 19:34
Homme üllitab Eesti vingeim folkmetal punt Metsatöll kolmest loost koosneva EP. Publiku toimetaja Irene läks tölludele nende hubasesse stuudiosse külla ja uuris, mis lood need sellised on, mida eelmisele plaadile ei pandud ning uue plaadi tarvis hoida ei mallatud.
Staarisaate Risto Paiste - mees nagu muiste!  (8)
06.mai 2015 08:56
Staarisaate finaalist teisena välja langenud Risto ise selle üle kurb ei ole, vaid üritab keskenduda muudele asjadele ning muusika tegemist ei jäta!
KUULA: Metsatöllu uus lugu ”Pummelung” kannab su nädalavahetusse!  (12)
24.aprill 2015 18:00
15. mail ilmub Metsatöllu EP ”Pummelung“, millel on kaks uut seniavaldamata lugu, lisaks veel Metsatöllu esituses J.M.K.E. pala ”Külmale Maale”. Täna jõudis raadiotesse EP nimilugu.