menstruatsioon

Silmavalu võib anda märku tõsisest haigusest
15.mai 2016 14:21
Kontorite kuiv ja konditsioneeritud õhk ning arvutiekraani vaatamine võivad mõjuda silmadele laastavalt. Punetavad, väsinud, valutavad ja kipitavad silmad ei pruugi olla ainult ületöötamise märk, vaid võivad viidata hoopis tõsisemale haigusele — kuiva silma sündroomile.
Hoiatus: selliseid tampoone ära mitte mingil juhul enda sisse pane!
12.mai 2016 12:01
Kõige parem on muidugi tampoone üldse mitte kasutada, sest on juhtumeid, kui need on naistel põhjustanud toksilist šokki. Eriti ohtlikuks läheb asi siis, kui peaksid tampooni endale tuppe unustama, loe näiteks seda: Hoiatav lugu: sisse unustatud tampoon oleks naise peaaegu tapnud
Suur massaažiliikide välimääraja: kuidas valida enda jaoks õige massaaž?
05.mai 2016 08:49
Massaaž on üks tõhusaimaid viise, millega tõsta nii füüsilist kui ka vaimset heaolu. Suve hakul vajab keha lisaturgutust ja miks mitte hellitada end iidse loodusliku ravimeetodiga ehk massaažiga.
Mida teha, kui naissoost astronaudil või kosmonaudil on orbiidil viibides “päevad”?  (67)
27.aprill 2016 08:50
Naiste jaoks Maal on kuupuhastus lihtsalt üks regulaarne ebamugavus, kuid mõelgem, millega peavad arvestama nais-astronaudid nt rahvusvahelise kosmosejaama ISS pardal.
Mida iga naine raseduse katkemisest teadma peaks
08.aprill 2016 10:11
Naise jaoks on üks raskemad asju teadmine, et rasedus , mille üle ta nii väga rõõmu tundis, on katkenud. Mõnikord katkeb rasedus juba enne, kui naine oma beebiootusest teada saab. Iseeneslik abort võib ette tulla lausa igal viiendal naisel. Selgitame, miks rasedus katkeb, mis on katkemise tunnused ja mida teha, et suurendada võimalust oma rasedus lõpuni välja kanda.
Noormehe mure: kuidas rääkida tüdrukuga kondoomi kasutamisest, et ei peaks kasutama "viimase sekundi" varianti?  (6)
08.märts 2016 11:50
Noormehe mure: Tahan oma tüdrukuga rääkida kondoomi kasutamisest. Oleme juba peaaegu aasta aega koos olnud ja pole kondoomi kasutanud. Kasutan n-ö seda viimase sekundi varianti. Tüdruk veel rase ei ole ja päevad on regulaarsed. Ma ei oska temaga sellel teemal kuidagi rääkida. Oleksin väga tänulik, kui saaksin soovitusi, kuidas tüdrukuga kondoomi kasutamisest rääkida.
Naised päevade ajal puhkusele? Inglased usuvad, et see muudaks kõiki rõõmsamaks  (11)
07.märts 2016 13:00
Bristolis asuv ettevõte usub, et lastes naistel päevade ajal mõneks ajaks puhkusele minna, muudab see töökoha palju loomingulisemaks ja tõhusamaks, vahendab The Guardian.
Vastus küsimusele, mis on meid painanud: miks naistel nii tihti päevad samal ajal on?  (4)
01.märts 2016 14:00
Kas oled märganud, et sul on kogu aeg sõbranna või kolleegiga samal ajal päevad? Tuleb välja, et see pole juhus — nimelt on selline nähtus ametlikult olemas ja sellel on isegi nimi: menstruaalne sünkroonsus. See on üks järjekordne näide emakese looduse imedest. Miks selline asi siis juhtub?
Hoiatav lugu: sisse unustatud tampoon oleks naise peaaegu tapnud  (3)
26.veebruar 2016 14:00
Briti üliõpilasel Emily Pankhurstil oli jaanuarikuus sess ja ta oli õppimisega nii hõivatud ja magamata, et tal ununes enne uue tampooni paigaldamist vana tampoon välja võtmata. Kui ta oli juba selle teise tampooni välja võtnud ja päevad olid läbi, tundis ta ebamugavustunnet kõhus ja tupest tuli kahtlast veresegust eritist.
Beebi tulek perre keerab vanemate seksielu täielikult pea peale  (5)
22.veebruar 2016 10:30
Lisaks sellele, et öisteks seksimaratonideks pole aega, on paljudel naistel kadunud ka tahtmine ning isegi mõte kallima lähenemiskatsetest võib tunduda õõvastav.
Vabatahtlikuna Malawis: Aafrika tüdrukud menstrueerivad liivakasti  (23)
19.veebruar 2016 12:05
Käisin suvel vabatahtlikuna Aafrikas, väikeses riigis Malawis. Osalesin kohaliku GILEP - Girls Leadership and Empowerment Programme - töös. Minu peamised ülesanded olid jagada tüdrukutele teadmisi seksuaalkasvatuse ja reproduktiivtervise valdkonnas, ent puudutamata ei jäänud ka HIV/AIDSi teema. Minu praktikaprojekti sihtriigis toetas Välisministeerium ja koirdineeris Arengukoostöö Ümarlaud.
Kas menstruatsioonitsükkel võib muutuda, kui oled astunud suguellu?
16.veebruar 2016 10:36
Küsimus: Kas menstruatsioonitsükkel võib muutuda, kui oled astunud suguellu? Mure seisneb sellest, et menstruatsioon on hiljaks jäänud juba 4 päeva.
Kõik, mida pead sünnitusest teadma: alates valmistumisest lõpetades valu vaigistamisega  (4)
08.veebruar 2016 17:00
KODUTOHTER: Paljud naised, kel lapsed juba täiskasvanud, mäletavad veel nõukogudeaegset sünnitusmaja: laps viidi ära kohe peale sünnitust ja kindlatel kellaaegadel toodi sööma kärutäis ühesugustes pleekinud tekkides pampe. Isasid ligi ei lastud ning lõikelilli palatisse ei lubatud. Uurime Ida-Tallinna naistekliiniku ämmaemandalt Mariliis Hundilt, kuidas asi tänapäeval käib.
Tunned end haiglasena, jonnid tööl ja pirtsutad kodus mehega — sul on ilmselt PMS
06.veebruar 2016 13:00
Kui sinu lähedased tunduvad eriti tobedad ja meelelolu on nutune, siis ei pruugi asi olla selles, et mees oleks äkki muutunud või lapsed rumalamaks jäänud. Asi võib hoopis olla östrogeenis ja progesteroonis — just nemad mõjutavad kuutsüklit ja ka naise tuju.
Proviisor annab nõu: mis aitab päevade-aegsest peavalust lahti saada?
02.veebruar 2016 16:00
Nii mõnigi naine kurdab kord kuus, vahetult enne päevi, ränga peavalu üle, mis võib mõnikord kesta lausa pool nädalat järjest. See on niinimetatud menstruaalmigreen ehk hormonaalse tsükliga seotud peavalu, mis on tingitud päevade eelsest östrogeenide taseme langusest, räägib Apotheka proviisor Kristiina Sepp.
Valu alakõhus, rinnad suuremad ja nibud tundlikud — kas ma olen rase?  (6)
05.jaanuar 2016 12:27
Küsimus: Mul on selline mure, et seksisin ühe noormehega mitu korda ilma kaitsvahenditeta ja nüüd kardan kohutavalt, et olen rasedaks jäänud. Pärast viimast vahekorda on mul alakõhus olnud sellised valud, mis tavaliselt on päevade ajal ja tundub, et rinnad on ka suuremaks läinud ja nibud on tundlikud.
Naiseks olemise rõõmud: kaalutõus kord kuus — kas ja kuidas seda vähendada saab?  (3)
16.detsember 2015 12:00
Võimalik, et oled kogenud olukorda, kus jälgid oma toitumist ja pingutad treeningutega, aga kaalunumbrile lisandub ühel hommikul kaks kilo. Nagu välk selgest taevast, mis võib esialgu motivatsiooni nulli tõmmata, kui sa selle põhjust ei tea.
10 asja päevadest, mis paneb naised muretsema
04.detsember 2015 09:10
Päevad ehk menstruatsioon on küllap sulle vähemal või rohkemal määral meelehärmiks. Pole tore avada tööl käekotti, mis on sideme- või tampoonipakke täis. Veel vähem vaevelda koosolekul murega, et äkki on toolile jäänud jälg ning riietele ilmunud plekid. Kas oled mõelnud, on su menstruatsioon normaalne või liiga vererohke?
Millised on inimese maksa suuremad kahjustajad?  (51)
03.detsember 2015 10:17
Maks on keha üks tähtsamaid puhastajaid. Nii öösel kui ka päeval vahetpidamata töötav maks täidab enam kui 500 erinevat ülesannet. Sellepärast on maksa tervis väga tähtis ja inimene peab teadma maksa vaenlas, kirjutab Egle Koppel raamatus „Maksa puhastamine taimetoiduga“.
Üleminekuiga on naise elu loomulik etapp  (2)
19.november 2015 00:10
Naised ei tohiks end üleminekueas maha kanda. Targalt tegutsedes on vaevused väiksemad.
Millal on aeg minna naistearsti juurde?
16.november 2015 13:31
Naistearst Külli Idla soovitab günekoloogi juures kontrollis käia vähemalt kord aastas. On aga olukordi, kus nii kaua oodata ei saa ja arsti juurde peab minema kohe. Naise elus juhtub nii mõndagi ja paljud elusündmused mõjutavad ka tervist nn naisteasjades. Vahel paremuse, vahel halvemuse suunas. Pelgulinna sünnitusmaja günekoloogiaosakonna juhataja naistearst Külli Idla toob välja kaheksa olukorda, mil naine peab kindlasti naistearsti juurde minema.
Päevad jäid vahele? Ära satu paanikasse — see ei tähenda veel, et sa rase oled!  (5)
13.november 2015 13:00
Kui sa just ei soovi rasedaks jääda, siis on ebaregulaarne menstruatsioon midagi, mis tõelise häirekella käima lööb. Ühelt poolt on ju asi muidugi positiivne — ei mingeid krampe ega ebamugavust. Teisest küljest tekib aga pähe mõte — kas ma tõesti ootan last?! Alati ei pruugi see siiski nii olla.
Noormehe mure: seksime ilma kondoomita. Nüüd kardan, et tüdruk võib rase olla  (15)
25.oktoober 2015 12:08
19-aastase noormehe mure: Olen tüdrukuga seksinud ilma kondoomita juba pikka aega, need on olemas küll, aga ma ei saa neid korralikult kasutada, oleme mõlemad proovinud seda peale saada, aga kord jääb kondoom otsale kinni ja ei lähe edasi või siis libiseb ära. Nüüd viimase nädala jooksul on tekkinud kartus, et ta on rasedaks jäänud. Ma küsinud ei ole ja usun, et ta ei julge mulle seda öelda, samas ei pruugi asi nii ollagi, samas ise kardan.
Neiu mure: Menstruatsioon hilines ja tegin rasedustesti, mis oli positiivne, mida teha?
09.oktoober 2015 11:00
Mure: Menstruatsioon hilines ja tegin rasedustesti, mis oli positiivne. Ma ei tea mida teha või kuhu pöörduda, palun aidake.
10 peamist märki, et sul võib olla kilpnäärmehaigus  (6)
29.september 2015 12:00
Kilpnäärmehaigused on äärmiselt levinud, aga on väga palju inimesi, kes ise ei teagi, et nad haiged on.
Daniel ja Oscar tahavad last  (21)
26.september 2015 08:55
Kuidas kooseluseadus võib last soovivatele geipaaridele karuteene teha.
Toredad tänapäeva mänguasjad: "Normaalsel Barbie'l" on nüüd lisaks tselluliidile ja venitusarmidele ka menstruatsioon  (12)
23.september 2015 23:00
Võib-olla said mõnede Naisteka lugejate lapsed eelmise aasta jõuludeks endale "normaalsed Barbied", sest meil ilmus toona selline lugu: Jõulukink heale lapsele: "normaalne Barbie" ehk nukk, millele tselluliiti ja vistrikke külge kleepida saab
Yoni - naise teine süda
19.september 2015 11:11
Vagiina sanskritikeelne nimetus yoni tähendab otsetõlkes püha avaust. Tantristlikus traditsioonis on naine kogu oma olemusega püha ja yoni on meie naiselikkuse keskus.
Feminismi uus tase: naine jooksis päevade ajal maratoni — ilma tampoonita!  (96)
11.august 2015 16:00
Naine ise ütleb nii: meie oleme need, kellel on päevad ja meie ise oleme ka need, kes teesklevad, nagu sellist nähtust nagu menstruatsioon ei eksisteeriks, kuna muidu on teistel ehk ebamugav.