Menstruatsioon

Proviisor annab nõu: mis aitab päevade-aegsest peavalust lahti saada?
02.veebruar 2016 16:00
Nii mõnigi naine kurdab kord kuus, vahetult enne päevi, ränga peavalu üle, mis võib mõnikord kesta lausa pool nädalat järjest. See on niinimetatud menstruaalmigreen ehk hormonaalse tsükliga seotud peavalu, mis on tingitud päevade eelsest östrogeenide taseme langusest, räägib Apotheka proviisor Kristiina Sepp.
Valu alakõhus, rinnad suuremad ja nibud tundlikud — kas ma olen rase?  (5)
05.jaanuar 2016 12:27
Küsimus: Mul on selline mure, et seksisin ühe noormehega mitu korda ilma kaitsvahenditeta ja nüüd kardan kohutavalt, et olen rasedaks jäänud. Pärast viimast vahekorda on mul alakõhus olnud sellised valud, mis tavaliselt on päevade ajal ja tundub, et rinnad on ka suuremaks läinud ja nibud on tundlikud.
Naiseks olemise rõõmud: kaalutõus kord kuus — kas ja kuidas seda vähendada saab?  (3)
16.detsember 2015 12:00
Võimalik, et oled kogenud olukorda, kus jälgid oma toitumist ja pingutad treeningutega, aga kaalunumbrile lisandub ühel hommikul kaks kilo. Nagu välk selgest taevast, mis võib esialgu motivatsiooni nulli tõmmata, kui sa selle põhjust ei tea.
10 asja päevadest, mis paneb naised muretsema
04.detsember 2015 09:10
Päevad ehk menstruatsioon on küllap sulle vähemal või rohkemal määral meelehärmiks. Pole tore avada tööl käekotti, mis on sideme- või tampoonipakke täis. Veel vähem vaevelda koosolekul murega, et äkki on toolile jäänud jälg ning riietele ilmunud plekid. Kas oled mõelnud, on su menstruatsioon normaalne või liiga vererohke?
Millised on inimese maksa suuremad kahjustajad?  (46)
03.detsember 2015 10:17
Maks on keha üks tähtsamaid puhastajaid. Nii öösel kui ka päeval vahetpidamata töötav maks täidab enam kui 500 erinevat ülesannet. Sellepärast on maksa tervis väga tähtis ja inimene peab teadma maksa vaenlas, kirjutab Egle Koppel raamatus „Maksa puhastamine taimetoiduga“.
Üleminekuiga on naise elu loomulik etapp  (2)
19.november 2015 00:10
Naised ei tohiks end üleminekueas maha kanda. Targalt tegutsedes on vaevused väiksemad.
Millal on aeg minna naistearsti juurde?
16.november 2015 13:31
Naistearst Külli Idla soovitab günekoloogi juures kontrollis käia vähemalt kord aastas. On aga olukordi, kus nii kaua oodata ei saa ja arsti juurde peab minema kohe. Naise elus juhtub nii mõndagi ja paljud elusündmused mõjutavad ka tervist nn naisteasjades. Vahel paremuse, vahel halvemuse suunas. Pelgulinna sünnitusmaja günekoloogiaosakonna juhataja naistearst Külli Idla toob välja kaheksa olukorda, mil naine peab kindlasti naistearsti juurde minema.
Päevad jäid vahele? Ära satu paanikasse — see ei tähenda veel, et sa rase oled!  (5)
13.november 2015 13:00
Kui sa just ei soovi rasedaks jääda, siis on ebaregulaarne menstruatsioon midagi, mis tõelise häirekella käima lööb. Ühelt poolt on ju asi muidugi positiivne — ei mingeid krampe ega ebamugavust. Teisest küljest tekib aga pähe mõte — kas ma tõesti ootan last?! Alati ei pruugi see siiski nii olla.
Noormehe mure: seksime ilma kondoomita. Nüüd kardan, et tüdruk võib rase olla  (15)
25.oktoober 2015 12:08
19-aastase noormehe mure: Olen tüdrukuga seksinud ilma kondoomita juba pikka aega, need on olemas küll, aga ma ei saa neid korralikult kasutada, oleme mõlemad proovinud seda peale saada, aga kord jääb kondoom otsale kinni ja ei lähe edasi või siis libiseb ära. Nüüd viimase nädala jooksul on tekkinud kartus, et ta on rasedaks jäänud. Ma küsinud ei ole ja usun, et ta ei julge mulle seda öelda, samas ei pruugi asi nii ollagi, samas ise kardan.
Neiu mure: Menstruatsioon hilines ja tegin rasedustesti, mis oli positiivne, mida teha?
09.oktoober 2015 11:00
Mure: Menstruatsioon hilines ja tegin rasedustesti, mis oli positiivne. Ma ei tea mida teha või kuhu pöörduda, palun aidake.
10 peamist märki, et sul võib olla kilpnäärmehaigus  (6)
29.september 2015 12:00
Kilpnäärmehaigused on äärmiselt levinud, aga on väga palju inimesi, kes ise ei teagi, et nad haiged on.
Daniel ja Oscar tahavad last  (21)
26.september 2015 08:55
Kuidas kooseluseadus võib last soovivatele geipaaridele karuteene teha.
Toredad tänapäeva mänguasjad: "Normaalsel Barbie'l" on nüüd lisaks tselluliidile ja venitusarmidele ka menstruatsioon  (12)
23.september 2015 23:00
Võib-olla said mõnede Naisteka lugejate lapsed eelmise aasta jõuludeks endale "normaalsed Barbied", sest meil ilmus toona selline lugu: Jõulukink heale lapsele: "normaalne Barbie" ehk nukk, millele tselluliiti ja vistrikke külge kleepida saab
Yoni - naise teine süda
19.september 2015 11:11
Vagiina sanskritikeelne nimetus yoni tähendab otsetõlkes püha avaust. Tantristlikus traditsioonis on naine kogu oma olemusega püha ja yoni on meie naiselikkuse keskus.
Kuidas saada aru, millal on niru meeleolu ja kehva enesetunde põhjuseks menstruatsioonieelne pinge ehk PMS sündroom
25.august 2015 13:00
Kui sinu lähedased tunduvad eriti tobedad ja meelelolu on nutune, siis ei pruugi asi olla selles, et mees oleks äkki muutunud või lapsed rumalamaks jäänud. Asi võib hoopis olla östrogeenis ja progesteroonis — just nemad mõjutavad kuutsüklit ja ka naise tuju.
Feminismi uus tase: naine jooksis päevade ajal maratoni — ilma tampoonita!  (96)
11.august 2015 16:00
Naine ise ütleb nii: meie oleme need, kellel on päevad ja meie ise oleme ka need, kes teesklevad, nagu sellist nähtust nagu menstruatsioon ei eksisteeriks, kuna muidu on teistel ehk ebamugav.
Nümfid: et igavesti noor ja ilus püsida, tuleb igal täiskuuööl mehega armatseda  (10)
07.august 2015 22:30
Katkend Sari Luhtaneni ja Miikko Oikoneni erootilisest fantaasiapõnevikust "Nümfid" kirjastuselt Varrak.
Õige aeg korjamiseks: imemari vaarikas on iga naise ravimikapis lausa kohustuslik!
03.august 2015 22:00
Eesti koduaedades ja metsades laialt levinud harilik vaarikas on väärtuslik põõsas, sest ravimiseks saab kasutada kõiki tema osi — lehti, varsi, õisi ja vilju.
Peale sünnitust: miks seks ei paku enam naudingut?  (5)
14.juuli 2015 15:30
Beebi tulek perre keerab vanemate seksielu täielikult pea peale. Lisaks sellele, et öisteks seksimaratonideks pole aega, on paljudel naistel kadunud ka tahtmine ning isegi mõte kallima lähenemiskatsetest võib tunduda õõvastav.
HUUMORINURK: 16 naljakat, kuid tõsielulist fotot, millega iga neiu suhestub  (5)
06.juuli 2015 16:41
Kas tunned end nendel piltidel ära?
Kümme hetke, mil iga naine soovib, et ta oleks mees  (24)
01.juuli 2015 23:30
Naiseks olemisel on kindlasti ka omad plussid: me saame paljudesse klubidesse tasuta sisse, me ei pea muretsema, et me vananedes kiilaks jääme ja me saame vabalt oma mehe riideid kanda, kui tahame.
Wimbledoni pressikonverentsil võeti üles vana tabuteema  (1)
29.juuni 2015 22:14
Täna alanud Wimbledoni tenniseturniiril arutati täna pressikonverentsisaalis ka teemat, millest tihti kõva häälega ei räägita.
Vihjed, mis annavad märku, et võid olla rase!  (4)
29.juuni 2015 17:00
Jäta igaks juhuks meelde, missugused on märgid, mis rasedusele vihjavad. Siis tead, milliste sinu keha signaalide ilmnemisel on vaja intiimelu analüüs teha ja sammud apteeki testi ostma seada.
Ramadaan Peterburis, linnas, kus päike ei loojugi  (10)
24.juuni 2015 23:30
Nädala eest algas ramadaan. Peterburi muslimitel on raskusi, sest juunis päike peaaegu ei loojugi.
Seitse toitu, mis võtavad ära KÕIK su PMS-i vaevused  (7)
22.juuni 2015 14:00
Premenstruaalse sündroomi ehk PMS -i vaevused on väga tüütud ning neid peab taluma iga kuu... Loe, mida süüa, et saada lahti nii punnis ja valutavast kõhust, sööstsöömisest kui ka halvast tujust.
Teadlaste šokeeriv avastus: su sünnikuu võib määrata ära su peamised terviseriskid  (40)
15.juuni 2015 14:01
Üldiselt on enamik teadlasi arvamusel, et kogu see horoskoobivärk on jama, aga uus põhjalik uurimus , mille tulemused avaldati väljaandes Journal of American Medical Informatics Association , tõestas seda, et nii imelik kui see ka pole — sünnipäeva ja tervisliku seisundi vahel paistab olevat hämmastavalt tugev seos.
VIDEO: Leiutati supervõimetega aluspüksid — probleemid päevade ajal on möödanik!  (25)
05.juuni 2015 16:00
Lõpuks on toimunud oluline läbimurre: avastasti Ameerika... vabandust, Ameerikas avastati, et verd imavad ei pea olema ainult tampoonid ja hügieenisidemed, vaid on võimalik teha ka sellised aluspüksid, mis kuni kahe tampooni jagu verd enda sisse imavad ja leket ära hoiavad.
Suveks siledaks! Seitse asja, mida enne vahatamist kindlasti teadma peaks  (8)
03.juuni 2015 17:00
Kes siis ei tahaks suveks siledaid sääri? Eriti veel selliseid, mis lausa paar nädalat karvutuna püsivad.. Mida aga tuleks kindlasti enne vahatamist teada? Siin on nimekiri just neist asjadest!
Mina, anonüümne alateenija  (288)
27.mai 2015 04:30
Eesti madalapalgalistel on oma tugirühm – anonüümsete alkohoolikute eeskujul loodud “anonüümsed alateenijad”. Ekspress käis seal kohal.