Menstruatsioon

Üleminekuiga on naise elu loomulik etapp  (1)
19.november 2015 00:10
Naised ei tohiks end üleminekueas maha kanda. Targalt tegutsedes on vaevused väiksemad.
Millal on aeg minna naistearsti juurde?
16.november 2015 13:31
Naistearst Külli Idla soovitab günekoloogi juures kontrollis käia vähemalt kord aastas. On aga olukordi, kus nii kaua oodata ei saa ja arsti juurde peab minema kohe. Naise elus juhtub nii mõndagi ja paljud elusündmused mõjutavad ka tervist nn naisteasjades. Vahel paremuse, vahel halvemuse suunas. Pelgulinna sünnitusmaja günekoloogiaosakonna juhataja naistearst Külli Idla toob välja kaheksa olukorda, mil naine peab kindlasti naistearsti juurde minema.
Päevad jäid vahele? Ära satu paanikasse — see ei tähenda veel, et sa rase oled!  (5)
13.november 2015 13:00
Kui sa just ei soovi rasedaks jääda, siis on ebaregulaarne menstruatsioon midagi, mis tõelise häirekella käima lööb. Ühelt poolt on ju asi muidugi positiivne — ei mingeid krampe ega ebamugavust. Teisest küljest tekib aga pähe mõte — kas ma tõesti ootan last?! Alati ei pruugi see siiski nii olla.
Noormehe mure: seksime ilma kondoomita. Nüüd kardan, et tüdruk võib rase olla  (15)
25.oktoober 2015 12:08
19-aastase noormehe mure: Olen tüdrukuga seksinud ilma kondoomita juba pikka aega, need on olemas küll, aga ma ei saa neid korralikult kasutada, oleme mõlemad proovinud seda peale saada, aga kord jääb kondoom otsale kinni ja ei lähe edasi või siis libiseb ära. Nüüd viimase nädala jooksul on tekkinud kartus, et ta on rasedaks jäänud. Ma küsinud ei ole ja usun, et ta ei julge mulle seda öelda, samas ei pruugi asi nii ollagi, samas ise kardan.
Neiu mure: Menstruatsioon hilines ja tegin rasedustesti, mis oli positiivne, mida teha?
09.oktoober 2015 11:00
Mure: Menstruatsioon hilines ja tegin rasedustesti, mis oli positiivne. Ma ei tea mida teha või kuhu pöörduda, palun aidake.
10 peamist märki, et sul võib olla kilpnäärmehaigus  (6)
29.september 2015 12:00
Kilpnäärmehaigused on äärmiselt levinud, aga on väga palju inimesi, kes ise ei teagi, et nad haiged on.
Daniel ja Oscar tahavad last  (21)
26.september 2015 08:55
Kuidas kooseluseadus võib last soovivatele geipaaridele karuteene teha.
Toredad tänapäeva mänguasjad: "Normaalsel Barbie'l" on nüüd lisaks tselluliidile ja venitusarmidele ka menstruatsioon  (12)
23.september 2015 23:00
Võib-olla said mõnede Naisteka lugejate lapsed eelmise aasta jõuludeks endale "normaalsed Barbied", sest meil ilmus toona selline lugu: Jõulukink heale lapsele: "normaalne Barbie" ehk nukk, millele tselluliiti ja vistrikke külge kleepida saab
Yoni - naise teine süda
19.september 2015 11:11
Vagiina sanskritikeelne nimetus yoni tähendab otsetõlkes püha avaust. Tantristlikus traditsioonis on naine kogu oma olemusega püha ja yoni on meie naiselikkuse keskus.
Kuidas saada aru, millal on niru meeleolu ja kehva enesetunde põhjuseks menstruatsioonieelne pinge ehk PMS sündroom
25.august 2015 13:00
Kui sinu lähedased tunduvad eriti tobedad ja meelelolu on nutune, siis ei pruugi asi olla selles, et mees oleks äkki muutunud või lapsed rumalamaks jäänud. Asi võib hoopis olla östrogeenis ja progesteroonis — just nemad mõjutavad kuutsüklit ja ka naise tuju.
Feminismi uus tase: naine jooksis päevade ajal maratoni — ilma tampoonita!  (96)
11.august 2015 16:00
Naine ise ütleb nii: meie oleme need, kellel on päevad ja meie ise oleme ka need, kes teesklevad, nagu sellist nähtust nagu menstruatsioon ei eksisteeriks, kuna muidu on teistel ehk ebamugav.
Nümfid: et igavesti noor ja ilus püsida, tuleb igal täiskuuööl mehega armatseda  (10)
07.august 2015 22:30
Katkend Sari Luhtaneni ja Miikko Oikoneni erootilisest fantaasiapõnevikust "Nümfid" kirjastuselt Varrak.
Õige aeg korjamiseks: imemari vaarikas on iga naise ravimikapis lausa kohustuslik!
03.august 2015 22:00
Eesti koduaedades ja metsades laialt levinud harilik vaarikas on väärtuslik põõsas, sest ravimiseks saab kasutada kõiki tema osi — lehti, varsi, õisi ja vilju.
Peale sünnitust: miks seks ei paku enam naudingut?  (5)
14.juuli 2015 15:30
Beebi tulek perre keerab vanemate seksielu täielikult pea peale. Lisaks sellele, et öisteks seksimaratonideks pole aega, on paljudel naistel kadunud ka tahtmine ning isegi mõte kallima lähenemiskatsetest võib tunduda õõvastav.
HUUMORINURK: 16 naljakat, kuid tõsielulist fotot, millega iga neiu suhestub  (5)
06.juuli 2015 16:41
Kas tunned end nendel piltidel ära?
Kümme hetke, mil iga naine soovib, et ta oleks mees  (24)
01.juuli 2015 23:30
Naiseks olemisel on kindlasti ka omad plussid: me saame paljudesse klubidesse tasuta sisse, me ei pea muretsema, et me vananedes kiilaks jääme ja me saame vabalt oma mehe riideid kanda, kui tahame.
Wimbledoni pressikonverentsil võeti üles vana tabuteema  (1)
29.juuni 2015 22:14
Täna alanud Wimbledoni tenniseturniiril arutati täna pressikonverentsisaalis ka teemat, millest tihti kõva häälega ei räägita.
Vihjed, mis annavad märku, et võid olla rase!  (4)
29.juuni 2015 17:00
Jäta igaks juhuks meelde, missugused on märgid, mis rasedusele vihjavad. Siis tead, milliste sinu keha signaalide ilmnemisel on vaja intiimelu analüüs teha ja sammud apteeki testi ostma seada.
Ramadaan Peterburis, linnas, kus päike ei loojugi  (10)
24.juuni 2015 23:30
Nädala eest algas ramadaan. Peterburi muslimitel on raskusi, sest juunis päike peaaegu ei loojugi.
Seitse toitu, mis võtavad ära KÕIK su PMS-i vaevused  (7)
22.juuni 2015 14:00
Premenstruaalse sündroomi ehk PMS -i vaevused on väga tüütud ning neid peab taluma iga kuu... Loe, mida süüa, et saada lahti nii punnis ja valutavast kõhust, sööstsöömisest kui ka halvast tujust.
Teadlaste šokeeriv avastus: su sünnikuu võib määrata ära su peamised terviseriskid  (39)
15.juuni 2015 14:01
Üldiselt on enamik teadlasi arvamusel, et kogu see horoskoobivärk on jama, aga uus põhjalik uurimus , mille tulemused avaldati väljaandes Journal of American Medical Informatics Association , tõestas seda, et nii imelik kui see ka pole — sünnipäeva ja tervisliku seisundi vahel paistab olevat hämmastavalt tugev seos.
VIDEO: Leiutati supervõimetega aluspüksid — probleemid päevade ajal on möödanik!  (25)
05.juuni 2015 16:00
Lõpuks on toimunud oluline läbimurre: avastasti Ameerika... vabandust, Ameerikas avastati, et verd imavad ei pea olema ainult tampoonid ja hügieenisidemed, vaid on võimalik teha ka sellised aluspüksid, mis kuni kahe tampooni jagu verd enda sisse imavad ja leket ära hoiavad.
Suveks siledaks! Seitse asja, mida enne vahatamist kindlasti teadma peaks  (8)
03.juuni 2015 17:00
Kes siis ei tahaks suveks siledaid sääri? Eriti veel selliseid, mis lausa paar nädalat karvutuna püsivad.. Mida aga tuleks kindlasti enne vahatamist teada? Siin on nimekiri just neist asjadest!
Mina, anonüümne alateenija  (288)
27.mai 2015 04:30
Eesti madalapalgalistel on oma tugirühm – anonüümsete alkohoolikute eeskujul loodud “anonüümsed alateenijad”. Ekspress käis seal kohal.
Briti teesommeljee nõuanded: mida enne esimest kohtingut või tööintervjuud juua?
12.mai 2015 11:00
Kui sul seisab ees mõni oluline sündmus ja närvid on pingul, siis saab sageli abi just teest. Oluline on aga see, millist teed juua. Briti esimene teesommeljee annab nõu, mida erinevates olukordades jooma peaks.
Kümme asja, mida sa tampooniga valesti teed — ettevaatust, su tervis on ohus!  (27)
07.mai 2015 23:00
Muidugi, tampoonipakil on kasutamisjuhend kaasas. Aga see ei kata kõike. Ja olgem ausad — on meist keegi seda üldse kunagi lugenud? Kui sa teed allpool loetletud vigu, võib su tervis ohus olla.
SAA TEADA: Miks me higistame ja kuidas seda tervislikult ohjeldada?
15.aprill 2015 13:04
Higistamine on kehale loomulik ja eluliselt tähtis. See hoiab sobivat kehatemperatuuri, jahutades organismi ülekuumenemise korral. Segunedes nahapinnal oleva õrnalt happelise kihiga, hävitab higi mikroobe. Veel laseb keha koos higiga lendu feromoone, mis vastassugu kas tõmbavad või tõukavad. Lisaks viib higi kehast välja ainevahetuse jääke ja sooli. Viimast ülesannet peetakse nii oluliseks, et nahka vahel ka “kolmandaks neeruks” kutsutakse.
Klatšimoor: Nõukogude Naise sisu ja tänapäeva feministide targutused on nagu kaks tilka vett  (57)
14.aprill 2015 22:00
Minu hämming ja ehmatus olid piiritud, kui üks feministist tuttav Facebookis kuulutas, et laupäevalehes LP ilmunud persoonilugu Anne Reemannist solvas kogu naissugu. Olin ka ise äsja lugu lugenud ja minu meelest oli see mõnus kirjutis, ma ei solvunud üldse. Aga tuttava selgitusi kuulates sain teada, et olen naiivne tobuke, kui solvuda ei taibanud.
Kui läheb meelest beebipill võtta  (3)
09.aprill 2015 15:55
Euroopas suurt poolehoidu võitnud rasestumis­vastane implantaat jõudis nüüd ka Eestisse.