Maarja

Uued ühiskondlikud algatused pannakse inkubaatorisse küpsema  (3)
23.mai 2016 23:55
Kogenud ettevõtjad hakkavad sotsiaalsetele ettevõtmistele ettevõtja mõtteviisi õpetama.
Uus Ford S-MAX – suured peredki saavad sõitu nautida  (3)
23.mai 2016 17:01
Sportlikuks mahtuniversaaliks nimetatud Ford S-MAX nägi esmakordselt ilmavalgust 2006. aastal, kui Galaxyst ja C-MAXist inspireeritud auto Euroopas müügile tuli. Viimase põlvkonna S-MAX aga kõnetab potentsiaalset ostjat eelkõige viisaka, sõiduautoliku välimuse ja tunnetusega ning viiest või isegi seitsmest istekohast kolmele paigaldatud ISOFIX-lastetoolikinnitusega.
Tütar tõi koju elama kallima, kes enda sõnul oli suur ärimees, aga elas vanemate kulul  (2)
23.mai 2016 13:15
Katrini ja Guido tütar Maarja hakkas gümnaasiumi lõpetamise järel kurameerima endast viis aastat vanema Frediga. Vanemate meelest tuli see suhe tütre jaoks liiga vara ja see mees ei meeldinud neile, aga nad ei teinud tütrele ühtegi etteheidet.
Kärbsepaber jalakäijatele – Google patenteerib uudse turvalahenduse  (21)
23.mai 2016 10:00
Google teab, et isesõitvad autod hakkavad õnnetustesse sattuma, ja võib-olla osalevad neis ka jalakäijad. Seega patenteerib ettevõte unikaalse lahenduse, et sellisel juhul vigastusi vähendada: appi tuleb kärbsepaber jalakäijatele. Sel nädalal sisseantud patent kirjeldab „sõiduki esiosale paigaldatud kleepuvat kihti“, mille külge jalakäijad kokkupõrke puhul lihtsalt kleepuvad. Nagu kärbsed.
Ruila Kevadele pani ilusa punkti valitsev Eesti meister Urmas Raag
23.mai 2016 09:42
Ruilas jõudis pühapäeva õhtul lõpule kahepäevane takistussõiduvõistlus „Ruila Kevad“, kus põhisõidus krooniti võitjaks Urmas Raag oma võimsal Eestis kasvatatud täkul Carlos. Võistluse raames peeti ka ERL-i Noortekarika I etapp, mille võitis Viljandimaa klubi võistkond.
Näost näkku kohatu hoone kurva looga
23.mai 2016 00:10
Balti börsihoone ei leia maailmas kuidagi oma kohta. Pommirünnakus kahjustatud, siis osadeks võetud ja eestlastele müüdud maja astub meie ette kineetilise skulptuurina.
Palverännakul käinud Maarja räägib avameelselt ka selle raskustest: hinges oli suur tühjus ja väsimus  (7)
21.mai 2016 22:30
Kirjastus Pilgrim avaldas hiljuti Maarja Paesalu teose “Ehtsa elu maik”, kus Santiago de Compostela palverännaku läbi teinud naine jagab nii oma rõõme, kui ka muresid: “Palverännak on nagu elu mudel: on kordaminekuid ja pettumusi, ülevat tuju ja emotsionaalset põhja vajumist. Palverändur ei tea kunagi, kaua peavad vastu ta jalad ja kaua peab vastu ta vaim. Nõnda õpib ta armastama päevhaaval kulgemist. Tarvis on üksnes mugavaid jalanõusid, head seljakotti ja avatud südant.”
Kaarli leib toidab keha ja vaimu
19.mai 2016 00:00
Neli aastat leivatoa pidamist on Kaarli talu perenaisele Kadri Kopsole tõestanud, et ka ühest-kahest põhitoorainest küpsetades ning väikest sortimenti tootes saab edukalt majandada.
Palverännaku läbi teinud eestlanna pani mõtted kirja: milline on ehtsa elu maik?  (3)
18.mai 2016 22:30
Kirjastus Pilgrim avaldas hiljuti Maarja Paesalu teose “Ehtsa elu maik”, kus Santiago de Compostela palverännaku läbi teinud naine jagab nii oma rõõme, kui ka muresid: “Palverännak on nagu elu mudel: on kordaminekuid ja pettumusi, ülevat tuju ja emotsionaalset põhja vajumist. Palverändur ei tea kunagi, kaua peavad vastu ta jalad ja kaua peab vastu ta vaim. Nõnda õpib ta armastama päevhaaval kulgemist. Tarvis on üksnes mugavaid jalanõusid, head seljakotti ja avatud südant.” Toome teieni katkendi ilmunud raamatust.
Reisijuhi nädalalõpusoovitus: Riiga muuseumiööle, Tartusse Uue Teatri kevadlaadale, Kalamaja päevadele
18.mai 2016 19:05
Maikuu nädalavahetused on sündmusterohked nii Eestis kui piiri taga. Samal ajal, kui Türi lillelaat meelitab kohale kõik rohenäpud, kogunevad gurmaanid Kalamajja. Laata peetakse ka Tartu Uues Teatris ning kes Eestis muuseumiöö ajal kuhugi ei jõudnud, saab uue võimaluse Lätis .
Ebavere heategevusmatkal toetatakse kolme andeka lapse muusikakoolis õppimist
14.mai 2016 11:02
Täna korraldavad Väike-Maarja Vallavalitsus ja Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond Ebavere terviseradadel heategevusmatka. Kogutud vahenditega toetatakse Väike-Maarja valla kolme andeka lapse muusikakooli aastamaksu tasumist.
Täna avatakse Vabaduse väljaku ääres Raidkivimuuseum
13.mai 2016 11:26
„Raidkivimuuseum ühendab maa-aluse Tallinna ja meie raidkivipärandi ning bastionikäikude väljakupoolses otsas asuvasse Raidkivimuuseumisse pääseb peatselt otse Vabaduse väljakult“, ütles Tallinna Linnamuuseumi direktor Kalmar Ulm.
Maale kolimisel on olulisim looduskaunis koht ja head naabrid
13.mai 2016 09:05
Juba homme on Tallinlastel võimalus saada infot maal elamise võimaluste kohta otse Eesti maapiirkondades elavatelt inimestelt. Mess „Maale elama“ toob üheks päevaks ärksamad maakogukonnad, vabade talukohtade pakkumised ja maalekolinute kogemuslood Telliskivi Loomelinnakusse.
„Berliini lähedale anti raadiotelefoni kontsert, kus meid hästi kuuldi”
13.mai 2016 00:10
Esimene Eesti n-ö raadiosaade oli ülekanne koolinoorte segakoori kontserdist Haapsalus.
11 küsimust: Tarbekunstnik ja disainer Lylian Meister
12.mai 2016 11:29
Loomingulisusest pakatav Lylian Meister on osalenud restorani Tuljak renoveerimisel, mis oli tema unistuste töö, kuid veel üheks unistuseks on kujundada Tori jaamahoonetesse keskkonnatundlik loomingu- ja elustiilikeskus.
Eesti käod kukuvad rõõmsameelselt mažooris
12.mai 2016 00:00
Muusikute käigult tehtud vaatluste põhjal võib öelda, et Eesti käod kukuvad peamiselt mažooris, kuid näiteks Soome käod vajuvad pisut kurvameelsusse.
Maarja Nuut leidis metsa­servast laule ja tõi need koos mullaga tuppa
11.mai 2016 00:30
Maarja Nuut „Une meeles“ 8/10
Maarja Nuut: see, mis ma teen, peab olema värske ja aktuaalne
11.mai 2016 00:30
Siim Nestori intervjuu rahvusvaheliselt eduka ja uuendusliku folkmuusikuga.
Riik pani Porkuni mõisa ligi poolemiljonilise alghinnaga müüki  (22)
10.mai 2016 16:04
Riigi Kinnisvara AS müüb avaliku kirjaliku enampakkumise teel 480 000 eurose alghinnaga Lääne-Viru maakonnas Porkuni külas asuvat endist mõisa peamaja koos kõrvalhoonetega.
Mida leidub apteegis üleminekuea vaevuste vastu  (1)
09.mai 2016 20:03
Üleminekueas muutub organismi hormonaalne tasakaal: naissuguhormoonide östrogeenide ja progesteroonide tase alaneb. See võib põhjustada kuumahooge, higistamist, unehäireid, suuremat ärrituvust, meeleolu kõikumist, depressiivsust ja muid sümptomeid. On olemas spetsiaalsed üleminekuea vaevuste vastased preparaadid, mis leevendavad neid probleeme seetõttu, et sisaldavad taimseid östrogeene.
Le Glaive ja Põhjakotkas tulid epeevehklemises võistkondlikuks Eesti meistriks
08.mai 2016 16:53
Tallinna Spordihallis peetud Eesti epeevehklemise meistrivõistlustel teenisid võistkondlikud kuldmedalid meeste epees Le Glaive ja naiste epees Põhjakotkas.
Eesti emade lood: moedisainer ja kosmeetik soovitavad moe- ja ilunippe, mida saab kasutada iga naine
08.mai 2016 09:00
Naistekas ja Catwalk kinkisid emadepäeva eel viiele Eesti emale võimaluse nautida vaba pärastlõunat – kutsusime nad fotostuudiosse, kus nende eest hoolitsesid stilist, jumestaja ja juuksur. Naistele kinkis uued rõivakomplektid Mosaic ja muutis veelgi kaunimaks Hairlook .
Eesti emade lood: naine, kes leiab meespere kõrvalt aega ka iseendale
07.mai 2016 18:00
Marlen on haldjalikult kaunis kahe lapse ema . Ta töötab lasteaia köögis, tema suureks kireks on liikumine ning ta armastab aias askeldamist. "Mul on kaks toredat kooliealist poega, kellega me teeme kõike koos. Niidame muru, laome puid, sõidame jalgrattaga ja hüppame batuudil," sõnab Marlen.
Eesti emade lood: super tunne on olla 47selt kaheaastase ema!
07.mai 2016 11:01
Elo Elissar on 47aastane imetlusväärne naine. Tal on viis last, neist kolm poisid ja kaks tüdrukud. Kui esimene laps sündis meie loo kangelasel 27 aastat tagasi, siis viimane kõigest paari aasta eest. Lisaks sellele on Elo vanaemaks ka ühele kuuvanusele poisipõnnile.
Eesti emade lood: vapper üksikema, kes otsib tööd ja kasvatab kahte poega  (34)
06.mai 2016 18:00
Ilona on 28aastane üksikema . Tal on kaks poega, kellele ka naine kogu oma aja pühendab. Tema hobideks on fotograafia ning samuti naudib naine muusikat.
Eesti emade lood: naine, kes tuli koos lastega läbi tule ja vee
06.mai 2016 13:00
Blanka on julge kahe lapse ema , kelle suurimaks sooviks on oma looga teisi naisi innustada: "Tahan inspireerida kõiki neid naisi, eriti emasid, keda on mehe poolt maha jäetud või töölt lahti lastud ning nad arvavad, et see on maailma lõpp. Minuga juhtus nii."
Laulud nüüd lähevad kaunimal kõlal
06.mai 2016 00:10
Esimene Eesti Vabariigis peetud laulupidu oli tähtis ja seda peeti eelmistest pidudest erinevaks.
Kus saab internetis solvajat hageda – riigikohus küsib Euroopa Kohtult nõu  (4)
05.mai 2016 16:10
Internet on teinud lihtsaks inimeste suhtlemise üle kogu maailma, aga loonud ka võimalused ulatuslikuks õiguste rikkumiseks sh ebaõigete väidete avaldamisega. Seda olukorras, kus isik, kelle kohta valeandmeid avaldatakse, asub füüsiliselt tuhandeid kilomeetreid eemal solvangu kirjutajast. Arvestades interneti piirideta olemust on arusaadav, miks on selge vastuseta küsimused, millise riigi kohtus ja millise riigi õiguse alusel selliseid vaidlusi pidama peaks.
Eesti emade lood: elu viie lapsega on vägev, kirju ja lärmakas!  (1)
05.mai 2016 13:00
Kairi on 42aastane ja 17 aastat abielus olnud naine . Ta on ilmale toonud kuus last, kellest üks sündis inglina — ta ei teinud ühtegi hingetõmmet. Vanim tema lastest õpib juba ülikoolis, noorem on veel ema kaitsva tiiva all kodus.