Maailmalõpp

Idamaine seiklus las alata! Täna jõuab eetrisse esimene osa Tuuli Roosma saatesarjast "Meie aasta Hiinas"  (29)
08.märts 2015 10:43
Täna kell 19:35 stardib Kanal 2s Tuuli Roosma uhiuus lustlik reisisari „Meie aasta Hiinas“. Sel aastal kutsuvad Tuuli, Arbo ja nende kaksikutest pojad Kristjan ja Andres meid kaasa elama nende pere seiklustele imedemaal Hiinas.
Tuuli Roosma elust perega Hiinas
05.märts 2015 05:15
Eeloleval pühapäeval, 8. märtsil stardib Kanal 2s Tuuli Roosma vastvalminud lustlik reisisari “Meie aasta Hiinas”. Tänavu kutsuvad Tuuli, Arbo ja nende kaksikutest pojad Kristjan ja Andres televaatajaid kaasa elama nende pere seiklustele imedemaal Hiinas. TeRa kasutas võimalust Tuulilt otse Hiinast värskeid emotsioone saada.
Põllumehest ilmatark: kõik kordub, kevad vindub  (3)
26.veebruar 2015 05:15
“Kui talv on soe, siis kevad jääb tavaliselt jahedaks,” on läinud aastal Maalehe ilma­tarkade klubiga liitunud Aarne Ots tähele pannud.
Hardo Pajula: inimelu on traagiline nähtus  (21)
04.veebruar 2015 04:30
Ökonomist, ekspankur, kolumnist, õppejõud Hardo Pajula (48) esitles eelmisel nädalal oma esimest raamatut. See räägib rasketest, või nagu ta ise ütleb, traagilistest asjadest: Euroopa lõpust ja tsivilisatsiooni hääbumisest.
RIIGIKOGU VALIMISED 1995: Rüütli abiga võitsid mäekõrguselt Koonderakond ja Maarahva Ühendus  (3)
22.jaanuar 2015 11:03
Delfi toob riigikogu valimiste eel lugejateni põhjaliku lugude sarja, mis tutvustab kõiki varasemaid riigikogu valimisi.
Kunagise suurvürstiriigi alamad embasid uut eurot  (28)
02.jaanuar 2015 03:32
Leedust sai sel aastavahetusel 19. Euroopa Liidu ja kolmas Balti riik, kes võttis kasutusele ühisraha. Kohalikud, nagu ikka, suhtusid sellesse mitmeti: kes rõõmustas, kes kahtles ning kes oli ja on täiesti vastu.
Päkapikkude püüdmise hooaeg  (2)
29.november 2014 03:30
Kas lapsele on ikka hea, kui ta usub päkapikku, kelle kõikenägev silm teda pidevalt jälgib?
Kaltsukariided, kasutatud seinaplaadid ja täis pissitud madrats – mu mehe koonerdamine läheb juba üle igasuguse piiri!  (44)
29.oktoober 2014 11:00
Naisteka foorumis jagab oma muret naine, kelle mees on nii hull kooner, et võtab lihtsalt pead vangutama.
Mida ja kuidas peaksid õpetajad ja lapsevanemad lastele koolitulistamise kohta kindlasti rääkima  (11)
27.oktoober 2014 15:54
Viljandis toimunud koolitulistamine röövis lastelt turvatunde ning asendas selle hirmu ja õudusega.  Lapsed vajavad nüüd täiskasvanute nõu ja abi, et sellest raskest olukorrast üle olla ning oma igapäevaeluga edasi minna. Ameerika koolipsühholoogide liidul on taolisteks puhkudeks nüüd meilegi vajaminevaid soovitusi lastega rääkimiseks, neile olukorra selgitamiseks ja turvatunde taastamiseks.
Jehoova õiguskomitee võtab surematuse ja suguseltsi  (315)
22.oktoober 2014 12:15
Kuigi Eestis kehtib usuvabadus, survestavad Jehoova tunnistajad oma liikmeid pere läheduse ja sõpruskonna kaotamise ohuga.
HOMSES EKSPRESSIS: Jehoova õiguskomitee võtab surematuse ja suguseltsi  (90)
21.oktoober 2014 19:37
Kuigi Eestis kehtib usuvabadus, survestavad Jehoova tunnistajad oma liikmeid pere läheduse ja sõpruskonna kaotamise ohuga.
Kuidas me lahti hüppasime?
16.oktoober 2014 05:15
Lähiajaloo suures narratiivis peavad juhtide lugude kõrval pildile pääsema ka rahva lood.
DELFI VIDEO: Rainer Vakra: kooseluseaduse vastuvõtmise järel ei tule maailmalõpp  (117)
07.oktoober 2014 14:34
Riigikogu sotsiaaldemokraatide liige Rainer Vakra on vanaema ja vanaisa eeskujul seadnud omale sihiks tulevikus abielluda, kuid ta mõistab ka neid, kes soovivad registreerida kooselu.
Lugeja: peod mitte ei alga liiga hilja, vaid lõppevad liiga hilja  (10)
19.september 2014 12:23
Minu arvates avatakse klubid väga normaalsel ajal – just parasjagu hilja, et muud õhtused plaanid jõuab täide viia ning peolemineku soov ei pea konkureerima näiteks kino või õhtusöögiga. Nimetatakse ju kõne all olevaid asutusi vastavalt ööklubideks. Probleem seisneb inimeste endi võimetuses piiri pidada.
Katsetused Higgsi bosoniga: inimese võimuses oleks universum katki teha  (110)
10.september 2014 09:50
Kas mäletate Higgsi bosonit, mille avastamise üle kõik mullu rõõmustasid? Tuleb välja, et too elementaarosake võib veel meile kõigile otsa peale teha — vähemalt mõnede saatuslikult valede asjaolude kokkulangemisel.
Pihtimus: alkohol, narkootikumid ja poisid rikkusid mu elu, samal ajal kui vanemad välismaal raha teenisid  (40)
22.august 2014 08:10
Olen üks nendest lastest, kelle vanemad suure osa minu lapse- ja nooruspõlvest välismaal töötasid. Olid nad seda sunnitud tegema või mitte, ma ei oska öelda. See aeg jättis minusse haavu, mida parandada ei ole võimalik.
Tähelepanek: Del Toro Spielbergi vastu  (1)
22.august 2014 04:30
Suvel tuli USA telesse korraga kaks uut ja ambitsioonikat ulmesarja, mida võib varsti oodata ka veebivideosse ja Euroopa telekanalitesse, põrandaalustest kanalitest rääkimata.
Lugeja: Õpi just seda eriala, mida süda ihkab!  (7)
16.august 2014 17:22
Hiljuti oli Noorte hääles tuline arutelu selle üle, kas pehmete erialade õppijaid on Eestile vaja. Tagantjärele tekkis ka minul tahtmine sõna sekka öelda.
10 tähtsat soovitust, mida õpetajad enne kooliaasta algust lapsevanematele anda tahaksid
13.august 2014 11:00
Uus kooliaasta on juba ukse ees ning meeldib see teile või mitte, aga lapse õpetajal saab sügisest olema teie elus suur roll. Siin on 10 asja, mida kõik õpetajad tahaksid lapsevanematele öelda, et kooli ja kodu koostöö sujuks uuel aastal kenasti!
Suur ootus kergejõustiku EM-võistlustel: kas Gerd Kanter ja Rasmus Mägi võidavad medali?  (3)
11.august 2014 04:30
Homme Zürichis algavatel EM-võistlustel kuuluvad medalitaotlejate sekka ka kaks eestlast. Kettaheitja Gerd Kanter on juba olümpiatelt, MM-idelt ja EM-idelt koju toonud üheksa medalit. 400 m tõkkejooksu Euroopa edetabelit juhtiv Rasmus Mägi jahib esimest täiskasvanute tiitlivõistluste medalit. Eesti Päevalehe sporditoimetus tutvustab Eesti koondist ja pakub iga sportlase kohta enda ootuse.
Ärata endas sisemine laps ja tunne elust rõõmu!  (6)
30.juuli 2014 23:00
On teada tuntud tõsiasi, et paljud meie elulised probleemid on saanud alguse lapsepõlvest. Me kõik oleme kunagi olnud lapsed. Kas mäletad veel neid aegu, kui olid väike laps ja jooksid paljajalu värskelt niidetud murul lihtsalt sellepärast, et see oli jahe ja märg ja sulle meeldis, kuidas su jalad roheliseks muutusid? Ehk mängisid sinagi soojal suvepäeval külma vett pritsiva vihmuti all lihtsalt sellepärast, et see lõhnas värskelt ja mõjus su päikesest kuumale nahale mõnusa värskendusena? Võibolla läksid oja äärde ja trampisid paljajalu kleepuvas mudas, lastes sellel varvaste vahel mõnusalt lirtsuda? Kas mäletad end tegemas neid ja veel palju muidki, vahest isegi hullumeelsena tunduvaid asju. Jah, sa tegid kõike seda, sest sulle meeldis see…
Hanna Linda Korp: Isamaa suvi  (4)
23.juuli 2014 06:00
Sel aastal tuleb suvi teisiti. Tegelikult saabub ta igal aastal omamoodi, aga tänavu on suvi kuidagi värvikirevam kui mullu.
Mees rääkis hernehirmutisega pikalt juttu ja sai hiljem kogu küla naerualuseks  (5)
17.juuli 2014 13:55
Külamehed saavad pahatihti kokku ja ajavad juttu kõrtsus. Nii minagi. Üks külamees, kes elas minu läheduses, oli end juba õllest "julgeks" võtnud, õigupoolest tegi ta seda päris tihti - nägin teda tihti ebakindlal sammul kaugemal mööda teed astumas.
"Inimesed mitte ei armasta ja ei taha olla armastatud, vaid soovivad, et keegi tegeleks nende probleemidega"  (4)
23.juuni 2014 09:20
Suhted on üks osa meie elust ning kõigile meeldib, kui neil on inimene, kes temast hoolib, teda armastab ja hoiab. See tekitab kindlustunde ja hea tunde, sest sul on keegi ning sa pole üksi - tähendab, sa ikka oled midagi väärt. On olemas ka suhtesõltlasi, kes jooksevad ühest suhetest teise. Põhjus pole selles, et nad tahaksid armastatud olla, vaid hoopis sügavamal.
Kaja Sepp: Lapse mure  (4)
31.mai 2014 04:30
Mis probleemid on praeguse Eesti lastel? On need igihaljad või juba hoopis teistsugused kui meil, praeguste laste vanemate või vanavanemate põlvkonnal?
Naeris: Tühje sõnu süües jääb kõht tühjaks!
29.mai 2014 05:15
Dieeti tuleb pidada kolm korda päevas! KIIKS Kui tahad kaalus alla võtta, hammusta kätt, mis sind toidab. ANDRES ÜLVISTE
Tähemärgi ABC: millised on sinu head ja halvad küljed?  (34)
07.mai 2014 23:00
Igal sodiaagimärgil on üks külg, mis on tõeliselt armastusväärne ja teine, mida keegi ei salli silmaotsaski. Vaata, kas sinu puhul on asi nii nagu kirjeldatud või vaidleksid hoopis vastu?
Kaalulangetamine — mida sa teed õigesti?  (6)
05.mai 2014 22:30
Hiljuti lugesin ühte huvitavat artiklit kaalupsühholoogia valdkonnast, mis pani mind mõtlema selle üle, kuidas me enda edusammudesse ja tagasilöökidesse suhtume. Mulle on jäänud silma, et enamik kaalulangetajaid keskenduvad liialt halvale ega märka seda, mida nad tegelikult väga hästi teevad.
Kogenud žüriiliige avaldab: Mida hinnatakse laste lauluvõistlusel?  (4)
29.aprill 2014 09:33
Tänapäeval koosneb meie elu väga paljudel aladel võistlemisest. Ma ei hakka arutama, kas see on hea või halb, sest igal nähtusel on omad head ja vead. Ideaalis peaks võistlused innustama osavõtjaid püüdlema täiuslikkuse poole ja pakkuma publikule põneva elamuse.