liigesepõletik

Kolmandiku elust veedab inimene voodis ja vesivoodi aitab mitme häda vastu
04.veebruar 2016 12:54
Kolmandiku oma elust veedab inimene voodis ning une kvaliteedist sõltub suuresti meie tervis. Seega on sobiv voodi ja õige magamisasend võtmed paljude tervisemurede ennetamiseks ning leevendamiseks.
Reuma ehk luuvalu ehk jooksva – mis haigus see on?  (8)
20.jaanuar 2016 08:58
Eesti Reumatoloogia Seltsi esimees Tõnu Peets ütleb, et sellist haigust nagu reuma ei ole tegelikult olemas. Haiguse nimi reuma on jäänud käibele kui valu, peamiselt luu- ja liigesevalu üldmõiste, mille maakeelseteks vasteteks ongi olnud luuvalu, jooksva, lendva.
Liigesed valutavad - kas osta geeli, plaastrit, salvi, kreemi või tablette? Ja milliseid?  (19)
18.jaanuar 2016 14:13
Kui inimest painab lihase- või liigesevalu, läheb ta vaevuste leevendamiseks apteeki. Kuidas teha aga otsus, millal valida valuvastane geel, plaaster, salv, kreem või tabletid? Ja millised?
Tallinna loomaaia jääkarud peavad sünnipäeva  (1)
24.november 2015 09:46
24. novembril saavad aasta vanemaks koguni kaks Tallinna loomaaia jääkaru – isa-tütart Nord ja Nora: Nordil täitub 14. eluaasta, Nora aga saab kaheseks.
Lapsevanemad, tuulerõuged ohustavad ka täiskasvanuid!
17.oktoober 2015 09:00
See, et tuulerõuged täiskasvanuid ei ohusta, on puhas müüt. Tõepoolest, enamasti põevad tuulerõugeid koolieelses eas lapsed ja 95% juhtudel põetakse haigus läbi enne täiskasvanuks saamist. Kuid kui te kuulute ülejäänud 5% hulka, võib haigus teid tabada igas vanuses. Ja ega põdenutegi jaoks kõik veel möödas ole.
Tuulerõuged ohustavad ka täiskasvanuid
15.oktoober 2015 00:30
„Tuulest toodud” nakkushaiguse kohta püsivad müüdid, mis teevad selle põdemise üsna raskeks.
Sergei Kraana: Kloonitud vasikas ja teadlaste ootused
24.september 2015 05:00
Loomade kloonimist on saatnud nii õnnestumised kui ka ebaõnnestumised. Suurt meediakära tekitas esimene kloonitud loom − lammas Dolly, kes sündis 5. juulil 1996. Kahjuks tuli arstidel tema elu lõpetada, kuna lammas põdes raskekujulist kopsupõletikku ning tema liigeseid vaevas liigesepõletik. Samas oli Dolly ainus kloonitud lammas, kes 277 katseloomast täiskasvanueani elas.
Lootused püsivad suunatud ravil
03.september 2015 00:30
Bioloogiline ravi on paljude raskete haiguste korral toonud leevendust või isegi paranemise.
Liigesevalu kimbutab? Siin sulle viis parimat ja ühtlasi ka maitsvaimat rohtu!  (12)
10.märts 2015 22:30
Su liigesed on loodud vastupidavaks suurele koormusele. Liigeseid katab õhuke kõhrekiht, mis on libe ja laseb liigestel ilma hõõrdumiseta liikuda. Halvast toitumisest, vanuse lisandumisest ja ka geneetilisest eelsoodumusest tingituna kõhrede elastsus väheneb ja liigesed hakkavad valutama. Aga õnneks saab oma liigeste olukorda toitumisega parandada — siin on viis toiduainet, mis pideval kasutamisel liigesevalusid vähendavad või need üldse ära võtavad.
Dendroobium – kaunis ja kasulik orhidee
09.veebruar 2015 13:20
Looduses kipub sageli olema nii, et kui midagi on väga palju, on väga suur ka mitmekesisus. Nõnda on ka dendroobiumidega. See on üks suuremaid perekondi käpaliste sugukonnas – eri autorite andmeil on selles 1200–1400 liiki.
Endine eliitkooli õpilane hurjutab blogipostituses GAGi juhtkonda  (27)
03.november 2014 16:59
Gustav Adolfi Gümnaasiumi endine õpilane Monica (toimetusele täisnimi teada) tegi 31. oktoobril oma blogisse sissekande, kus räägib oma tõestisündinud loo seoses eelmainitud eliitkooliga, mida direktor Hendrik Agur  kiidab ja esile tõstab. Monica toob välja põhiprobleemi, kus arutleb, miks Hendrik Agur teisi koole avalikult peedistab ja maha teeb, kui tema enda kool pole nii ideaalne, kui pealtnäha paistab.
Hoia oma liigeseid: loe, millised haiguseid neid ohustavad ja mida saad teha, et liigesed oleksid terved  (11)
24.aprill 2014 23:30
ELUKIRI: Reumatoidartriit on krooniline tõbi, mille korral liigesevaludega kaasnevad väsimus, nõrkus, isutus ning halb enesetunne. Arsti poole peaks PERH-i reumatoloogi Piia Tuviku sõnul pöörduma siis, kui liiges on silmanähtavalt paistes või hommikul on alaselg või liigesed kanged ja selline seisund on kestnud üle 12 nädala. Siis on põhjust kahtlustada reumatoloogilist ehk põletikulist haigust.
Venet vaevab liigesepõletik: operatsioonile vist ei pea minema  (11)
02.detsember 2013 09:29
Reedel Euroliiga kohtumisest Milano Emporio Armaniga eemale jäänud ning magnetuuringul käinud Kaunase Žalgirise ääremängija Siim-Sander Vene peab mõnda aega seljale puhkust andma.
Kaheksa üllatavat põhjust, miks kaalu langetada  (1)
19.oktoober 2013 23:30
KAALUABI: Üleliigsete kilode kaotamine annab sulle parema enesetunde ning väljanägemise, kuid tervisliku kehakaalu saavutamisel võib olla kasutegureid, mida teadlased on alles avastamas.
Puugihammustus peaks mõjuma häirekellana  (2)
13.juuni 2013 04:30
Puugihammustuse koht võib minna valusaks, aga see ei tähenda veel haigusesse nakatumist.
Maailma kõige vanem hobune suri 51aastasena  (2)
20.märts 2013 10:44
Veebruaris lahkus taevastele karjamaadele 51aastane iiri veohobuse ja inglise täisverelise ristand Shayne, kes elas oma viimased eluaastad Inglismaal Essexis asuvas eakate hobuste keskuses.
VIDEO: Küülik ravib liigesepõletikku basseinis ujudes
11.märts 2013 09:37
Südame teeb soojaks nähes, kui paljud loomaomanikud oma lemmikutest tõeliselt hoolivad ja nendega tegelevad, et viimased terved ja õnnelikud oleksid. Näiteks seda loomakest vaevab liigesepõletik, mida ravitakse basseinis ujumise abil.
Lady Gaga ei saa kõndida ja katkestas tuuri  (7)
13.veebruar 2013 08:30
Lady Gaga teatas eile, et lükkab edasi mitu oma tuurikontserti, et telle käimisraskusi valmistavast vigastusest mõnda aega paraneda.
Kuidas tühistada sugulaste survel tehtud kinkelepingut?  (3)
20.oktoober 2012 14:10
Olen 75aastane invaliid. Mõni aeg tagasi tegin haigena nii, et allusin oma sugulaste survele ja kirjutasin alla kinkelepingule, millega kinkisin oma maja ja maa sugulase tütrele. See kinkeleping on tehtud sundseisundis, kui mind viidi notari juurde. Tahan nüüd kinkelepingut tühistada.
Loomad selgitavad teadlastele tervise ja pika eluea saladusi
14.juuni 2012 09:05
Arctica islandica ehk islandi hiilakarp võib olla üle 400 aasta vanune, Grööni vaalad ujuvad rõõmsalt kuni 200aastastena jääkülmas Arktika vees, kakkpapagoid tähistavad oma 90aastast sünnipäeva ja paljastuhnurid elavad kümme korda vanemaks kui sama suured hiired.
Uuring: liigesepõletikud toovad Eestile 27,2 miljoni euro eest kulu  (8)
02.märts 2012 07:40
Praxise värske uuringuga hinnati esmakordselt Eestis, millist koormust põhjustab ühiskonna tööealisele elanikkonnale üks krooniliste haiguste grupp. Autoimmuunsete liigesepõletike, sh näiteks reumatoidartriidi, all kannatab ligikaudu üks protsent Eesti tööealisest elanikkonnast. Praxise arvutuste kohaselt kaasnes kõnealuste haigustega Eesti ühiskonnale 2010. aastal 27,2 miljonit euro eest kulu.
Laste krooniline liigesepõletik kulgeb tõusude ja mõõnadega  (3)
12.jaanuar 2012 03:15
Laste kroonilisse liigesepõletikku haigestumine on Eestis oluliselt sagenenud.
Koera kasvuraskused. Igal lonkamisel on oma lugu
02.detsember 2011 01:00
Nüüd ei tule juttu mitte keerulisest puberteedieast koos halva käitumise ja allumatusega, vaid ortopeedilistest probleemidest.
Olen leppinud oma haigusega ja oskan nüüd temaga sõber olla  (36)
11.august 2011 00:56
Psoriaasi, nagu iga teisegi haiguse puhul on pere toetus igas mõttes väga oluline.
Kaheksa üllatuslikku põhjust kaalu langetamiseks  (12)
02.august 2011 11:38
Üleliigsete kilode kaotamine annab sulle parema enesetunde ning väljanägemise, kuid tervisliku kehakaalu saavutamisel võib olla kasutegureid, mida teadlased on alles avastamas. Hiljuti avaldatud uuringus, kus vaatluse all olid patsiendid, kes rasvumise vastu kirurgiliselt võitlesid, kaotades ühe operatsiooniga keskmiselt 40 kilo, selgus ühtlasi, et nende patsientide puhul vähenes jalavalu kohta käivate kaebuste arv 83 protsendi võrra.
Psoriaasi saab ravida ja sellega ka koos elada
02.juuni 2011 06:00
Teisipäeval tähistati tubakavaba päeva. Ürituse raames toimus rahvusraamatukogus seminar nahahaigustest, mille üks põhjustajaid on eri uuringute põhjal ka suitsetamine.
Karm mäng: lagunevad hambad hävitavad tervist, mõjutavad enesehinnangut ja võivad maksta töökoha  (79)
26.mai 2011 00:00
Raplamaa Sipa küla mees Andrus Karpenko on mees oma parimais aastais ehk neljakümne tuuris, muheda jutu ja sõbraliku olemisega. Aga naeratada ei taha mitte üks raas.
Vaid veerand Tallinna lõpuklasside õpilastest on täiesti terved  (13)
24.mai 2011 11:58
Tallinna üldhariduskoolide ja kutsekoolide vanemas astmes läbi viidud tervisekontrollis selgus, et täiesti terveid lapsi on vaid veerand uurituist.
Tuulerõugete vastu saab vaktsineerida, lapsi sihilikult nakatada ei soovitata
23.veebruar 2011 11:15
Tuulerõuged on haigus, millest paljude arvates pääsu ei ole ja hea oleks see lapsena ühe korra läbi põdeda. Tegelikult võib tuulerõugetesse jääda rohkem kui ühel korral ning haiguse kulg on ennustamatu - sellega võib tüsistusena kaasneda entsefaliit, kuid haiguse saab läbi põdeda ka sümptomeid üldse märkamata. Tuulerõugete hooajal levib noorte lapsevanemate seas komme oma võsukesi sihilikult nakatada, seepärast uurisime, kui ohtlik niisugune tegevus olla võib. Küsimustele tuulerõugete kohta vastab Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskeskuse juhataja Kai Zilmer.