Life

Exiled Russian artist in Tallinn: freethinkers are not protected against attacks in Russia
15.september 2014 15:24
Dmitri Kremnev, a Russian artist who was beaten up in St. Petersburg and fled to Estonia, says that the censure on arts has become extremely strict in Russia since the beginning of Ukraine crisis, in an interview given to Eesti Päevaleht .
Ei tea, mida selga panna? Ära muretse, feng shui tuleb appi!  (3)
15.september 2014 14:00
Feng shui tarkuse järgi on olemas värvid, mis meid toetavad ning need, mis meid energiast tühjaks imevad. Mõtle nüüd hoolikalt enda garderoobi peale - kas sa oled endale ikka õiget värvi riided valinud?
VIDEO: Tšeki biiti! Tartu noormees tegi Kid Cudi lugudest oma mashup'i  (2)
15.september 2014 13:48
Joosep Eendra, kes suvel avaldas oma esimese singli "Suvel on hea", sai hakkama järjekordse mashup´iga. Seekord ammutas noormees inspiratsiooni Kid Cudi lauludest.
Nädala album: Soe ja päikseline kurbus
10.september 2014 06:00
Merchandise "After the End" (4AD)
Elukindlustusseltsidele makstud summad on kasvanud  (3)
08.september 2014 11:02
Elukindlustusseltsid kogusid käesoleva aasta esimese poolaastaga Eestis 16 protsenti rohkem kindlustusmakseid kui mullu sama aja jooksul.
USA ajakiri: Obama andis Tallinnas tähtsaima lubaduse pärast külma sõda  (87)
04.september 2014 09:52
USA ajakiri The Atlantic kirjutab, et otsene sõnum NATO toetuse kohta Ida-Euroopale saabus lõpuks kolmapäeval Tallinnas kõige teravama keelekasutusega, mida USA presidendi suust kuuldud on pärast Ronald Reagani sõnu „kurjuse impeeriumi“ kohta.
Parimad tasuta Androidi-rakendused tudengielu hõlbustamiseks  (3)
01.september 2014 09:30
Taaskord on üks suvi selja taha jäänud ning peagi täituvad koolipingid jälle õpilastega. Nutiseadmetes tuleks nüüd aga mängud tahaplaanile suruda ja keskenduda pigem produktiivsetele rakendustele.
FOTOD: Ameerika fotoajakirjanik avastas vanematekodust haruldased pildid Hitlerist  (52)
31.august 2014 12:20
Ameerika fotoajakirjanik avastas enda Californias asuvast vanematekodust haruldased pildid Adolf Hitlerist.
Professional jobs hard to find for recent humanities graduates  (3)
29.august 2014 15:59
The recent graduates from the Department of Philosophy and Semiotics in University of Tartu need more work experience, and have mainly found jobs in public sector. One in four works in a non-professional position, and one in six in low-paying service industry, a survey conducted by the University finds.
Esimesena Eestis: Starman viis televisiooni ka nutiseadmetesse  (45)
25.august 2014 13:30
Starman pole ainuke kommunikatsioonilahenduste pakkuja Eestis, kes tahab nutiseadmete kasutajatele televisiooni näidata. Nemad tõid selle aga esimesena turule.
Enter Shikari Tallinna kontserdi erikülaliseks on Of Roofs, Genes And Stolen Meanings
25.august 2014 11:30
Juba sellel neljapäeval, 28. augustil esineb Tallinnas, Rock Cafés Briti ansambel Enter Shikari, kes külastab Eestit esmakordselt. Erikülalisena astub lavale ansambel Of Roofs, Genes And Stolen Meanings.
Metsaülikool: looverialade õppimine tuleb kasuks ka tulevastele inseneridele  (11)
24.august 2014 16:29
Tänavuse Metsaülikooli lõpetas arutelu kunsti ja hariduse teemal. Teema avas haridusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets , kes rääkis, et kunstidega tegelevaid lapsi ja noori on Eestis oluliselt enam kui varem ning üldhariduse tasandil tegeletakse aina enam kunstide integreerimisega muudesse ainetesse. Samas tõstatas ta küsimuse, kas Eesti kõrgkoolides õpib täna kunstierialadel liiga palju tudengeid.
FOTOD: Moskva stalinistliku kõrghoone tippu heisati Ukraina lipp  (83)
20.august 2014 10:30
Tundmatud inimesed värvisid Moskvas asuva pilvelõhkuja tipus oleva viisnurga siniseks ja kollaseks ning heiskasid hoone tippu Ukraina lipu. Venemaa siseministeerium ja politsei uurivad asja.
"Tahate, ma ütlen teile, miks inimesed tegelikult nii palju selfisid postitavad?"  (43)
10.august 2014 22:00
Meil kõigil on sotsiaalvõrgustikus sõpru, kes endast iga päev selfisid postitavad. Mõni lausa mitu korda päevas. Vahel lihtsalt näopildi musisuu pruntis, teinekord silmi kissitades, kolmas kord rõhutades oma büsti või hoopiski pidurüüs. Küsides pildi all “Kuhu minek”? saad vastuseks “Ah, niisama!”
Muumimamma pehmes süles – Tove Jansson 100
09.august 2014 14:15
Täna, 9. augustil sada aastat tagasi sündis Helsingis kunstnike Viktor Janssoni ja Signe Hammarsteni perre tütar, kelle nimeks sai Tove Marika Jansson.
Katusekino viimane tegutsemiskuu pakub väärt kino, pidu ja kontsert-etendusi
05.august 2014 12:38
Augustikuu on linna parima vaatega vabaõhukino Katusekino viimane tegutsemiskuu Tallinnas. Viis hooaega Viru Keskuse katuseterrassil tegutsenud välikino lõpetab tegutsemise sisutiheda ja varieeruva programmiga - lisaks seitse päeva nädalas linastuvatele filmidele toimuvad katuseterrassil live-kontserdid meilt ja mujalt, erinevad töötoad, audiovisuaalsed etendused, näitused ja hommikutundideni kestvad peod.
Peaaegu nagu päris! Rock Cafes astub üles rokkar Bon Jovi teisikbänd  (4)
04.august 2014 16:57
13. septembril esineb rokiklubis Rock Cafe Bon Jovi ametlik tribuutbänd Bon Giovi Suurbritanniast, kes esitab muusiku aegumatuid hitte ning astub Baltikumis üles esmakordselt.
TOP 10: kentsakaimate laulusõnade autor on The Killers! Loe, kes veel ja milliste lauludega  (3)
04.august 2014 13:00
Maailma kõige veidramate laulusõnade võistluse pani kinni ansambel The Killers looga "Human", vahendab BBC . Laulja Brandon Flowersi sõnul on tähelepanu pälvinud grammatiliselt ebakorrektne tsitaat "are we human, or are we dancer" pätsatud kirjanik Hunter S. Thompsoni loomingust. "Ma võin teha midaiganes tahan!" kõlab Flowersi arvamus.
Slovjanski "rahvalinnapea" ilmus välja Moskvas  (26)
03.august 2014 14:35
Juunis kuulutas " Donetski Rahvavabariik", et Slovjanski "linnapea" Vjatšeslav Ponomarjov on töökohustustest vabastatud. Ukraina meedia spekuleeris, et mees on suisa maha lastud. Täna ilmus Ponomarjov aga elusana Moskvasse .
KUULA: Fragments of Life - kas need 15-aastased pealinna preilid on uued tantsusaalidiivad?  (7)
02.august 2014 21:30
Kaks 15-aastast Tallinna tüdrukut, kes õpivad Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit ja viiulit, on otsustanud luua ühise duo Fragments of Life, mille esimene singel "Golden Coast" täna ka rahva ette toodi.
TOP 10: Oleme me inimene või tantsija? Uuring paljastas veidramate sõnadega muusikapalad maailmas!  (29)
02.august 2014 20:00
The Killers on võidukalt väljunud võistlusest maailma veidraimate laulusõnade leidmiseks. Kuigi see pole tiitel, mille üle uhke olla, peavad bändimehed isegi tõdema ilmselt, et loo "Human" sõnad "are we human or are we dancer?" ehk "oleme me inimene või tantsija" on tõesti kõige segadustekitavam lause muusikapaladest, mida miljonid kaasa lõõritada armastavad.
Toomas Kümmel: Ukraina separatistide juht Igor Girkin on ideeline fanaatik ja küüniline massimõrvar  (128)
01.august 2014 16:02
Venemaa sõjaline juht Ukraina idaosas Igor Girkin (Strelkov) on ideeline fanaatik ja küüniline massimõrvar. Need omadused teevad temast tõelise Venemaa uue aja kangelase. Kuigi me ei tea Girkinist kuigi palju, on tänu suurele tähelepanule ja internetile hakanud tema kohta nii mõndagi huvitavat välja kooruma.
Kunagine menupoistebänd NSync hämmingus: plaadifirma lasi meeste teadmata välja parimate lugude albumi!  (2)
31.juuli 2014 14:40
Kui sa juhtumisi ehk kuskil oled märganud ja üllatunud, et ilma suurema kõmuta on uus NSynci album väljas, pole sa ainus. Isegi bändiliikmed ei teadnud, et selline toode on poodidesse minemas, nüüdseks juba sinna ka jõudnud, mõnes kohas isegi läbi müüdud.
Tuura taasasustamise Läänemerre võib osutuda edukaks  (2)
30.juuli 2014 15:55
Keskkonnaministeeriumis toimunud seminaril arutati täna haruldase Atlandi tuura taasasustamise üle.
Lugeja: eesti mees on naise vastu mühakas!  (72)
29.juuli 2014 11:04
Nädalavahetusel külastasin koos naisega Mustvee kanti. Kohalikus Statoilis jäi taas kord silma tugev kontrast eesti ja vene meeste mentaliteedi vahel. Kui vene mehed lasid mu naise viisakalt enda ees tanklasse sisse, siis eesti mehepojad oleks hea meelega naisele veel peale ka astunud. Autosse tagasi jõudes jäimegi kaasaga arutama, miks keskmine eesti mees on matsiks muutunud ega taha naisterahvast lugu pidada.
Eesti Ekspressi ajakirjanikud Tankler, Vedler ja Hvostov võtavad nädala kokku  (9)
27.juuli 2014 14:20
Loe Eesti Ekspressi kokkuvõtet 20-27. juuli sise-, välis- ja majandusuudistest.
Muhulased asutasid lambakolhoosi  (1)
25.juuli 2014 13:08
Suvemuhulased võtsid hulga peale lambad, kes suviti nende maid rohust puhtaks söövad ning külma aja ühises talvekorteris veedavad. Kari kasvab ja karjamaid on rohkem, kui lambad süüa jaksavad.
Puust ja punaseks: selline on ööpäev New Yorgi taksojuhi elus  (2)
21.juuli 2014 15:00
New Yorgis tegutseva taksojuhi elu on täis lõputut liikumist. Aga kui väsitav see olla võib?
KUUMAD FOTOD: Deja Vu's pandi Rio de Janeiro moodi pidu!  (3)
17.juuli 2014 20:35
Rio de Janeiro Ipanema rand on kindlasti maailma üks tuntumaid randasid. Kindlasti on selle kuulsuse üks lahutamatu osa kuumad brasiilia kaunitarid, kes seal aega veedavad.