Life

Staarid leinavad Oscar de la Rentat: tema erakordne maitsemeel kergitas Ameerika moemaailma tippu  (1)
22.oktoober 2014 07:35
Hiljuti 82-aastaselt vähki surnud moedisainer Oscar de la Renta surm on raputanud moemaailma. Lauljad, näitlejad, modellid, erinevad disainerid ja paljud-paljud teised on sügavas leinas ning säutsuvad Twitteris ning postitavad Instagrami fotojärelhüüdeid ohtrasti.
Saare-, Hiiu- ja Muhumaa loopealsed puhastatakse ära  (6)
21.oktoober 2014 08:55
Tänavu septembris käivitus keskkonnaameti juhitav projekt “LIFE to alvars” ehk “Elu alvaritele”. Alvarid ehk loopealsed on Lääne-Eestile omased õhukese mulla ja kadakatega alad, kus on traditsiooniliselt eelkõige loomi karjatatud.
“Hallo, politsei, ma tapsin oma abikaasa!”  (50)
15.oktoober 2014 07:00
 Suvel 2013 tappis pohmellis tuneeslane Tallinnas kaheksa noahoobiga oma abikaasa, kolme lapse ema.  Pool aastat varem teatas naine politseile, et mees peksab ning ähvardab teda tappa.  Justiitsminister alustas äsja uurimist, kas ametnikud tegid kõik endast oleneva, et veretöö ära hoida.
Toidublogi: Tõnis Niinemets (27)
15.oktoober 2014 05:15
Tõnis Niinemets on näitleja. 2011. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud Niinemets töötab 2012. aastast Von Krahli teatris. Hetkel võib teda Von Krahlis näha etendustes nagu “Käbekärp”, “Life Is Very Hard”, “Oh My God!” ja “Bloody Mary”. Samuti näeb Niinemetsa oktoobri algul Tallinnas klubis Club Factory esietendunud John Godberi komöödias “(T)öö klubis”, mille lavastaja on Sander Pukk ja mille järgmised etendused toimuvad 19., 20. ja 21. oktoobril.
Näitleja Tõnis Niinemets: klubisse minnes unustage pangakaart koju  (1)
09.oktoober 2014 16:11
Värskes komöödiatükis "(T)öö klubis" üles astuv Tõnis Niinemets rääkis oma ööklubi kogemustest ja rõhutas, et öösel peole minnes tuleks rahakott maha unustada.
TV Everywhere laieneb: Starman saadab varsti telekanalid ka arvutisse  (23)
07.oktoober 2014 13:30
Starman pakkus teenust TV Everywhere seni nutiseadmete kasutajatele, aga peagi kolib see ka Windowsi-arvutile.
Lugeja: suhe muutis mind laisaks!  (19)
04.oktoober 2014 20:07
Viimseni koristamata auto ja ludusse vajunud tukk annavad aimu mehe suhte stabiilsusest. Ma lihtsalt ei viitsi enam pedantlikult iga juuksekarva siluda ja autot kolm korda päevas läikima nühkida. Naine aga märkab selliseid asju ja ega ta ütlemata ka jäta. Pani see mindki mõtlema - kas oleme jõudnud suhtes mugavustsooni, kus enam enda ja masina eest hoolitseda ei viitsi?
Anna-Kristiina Siitan: Eesti vajab plaani pedofiilia ennetustöö toetamiseks  (57)
03.oktoober 2014 15:01
Hiljuti oli jälle mitmelt poolt kuulda hoiatusi Nõmme ja Rahumäe kandis ringi liikuvast pedofiilist. Halli peaga vanem mees, nähtud nii vuntside kui prillidega, sõidab valge kaubikuga, millel on mustad triibud ja registreerimisnumber 310 (tähed teadmata). Ta jälitab lapsi autoga, pakub jalgratast, kutsub sõitma ja pildistab.
Filmisoovitus Druckrey nägemisviisist
26.september 2014 18:00
Andrei Severny lühifilm „Inge Druckrey: Teaching to See“ avab vaatajale Inge Druckrey maailma nägemise viisi. Druckrey on saksa päritolu graafiline disainer, kes tõi Šveitsi disainikooli USAsse. Mitmete juhtivate USA ülikoolide õppejõuna on Inge Druckrey õpetanud tudengeid „nägema“ maailma juba üle 40 aasta ning saanud väljapaistva õpetamise eest ka tunnustatud Mary Louise Beitzel’i auhinnaga aastal 2007.
Exiled Russian artist in Tallinn: freethinkers are not protected against attacks in Russia
15.september 2014 15:24
Dmitri Kremnev, a Russian artist who was beaten up in St. Petersburg and fled to Estonia, says that the censure on arts has become extremely strict in Russia since the beginning of Ukraine crisis, in an interview given to Eesti Päevaleht .
Ei tea, mida selga panna? Ära muretse, feng shui tuleb appi!  (3)
15.september 2014 14:00
Feng shui tarkuse järgi on olemas värvid, mis meid toetavad ning need, mis meid energiast tühjaks imevad. Mõtle nüüd hoolikalt enda garderoobi peale - kas sa oled endale ikka õiget värvi riided valinud?
VIDEO: Tšeki biiti! Tartu noormees tegi Kid Cudi lugudest oma mashup'i  (3)
15.september 2014 13:48
Joosep Eendra, kes suvel avaldas oma esimese singli "Suvel on hea", sai hakkama järjekordse mashup´iga. Seekord ammutas noormees inspiratsiooni Kid Cudi lauludest.
Nädala album: Soe ja päikseline kurbus
10.september 2014 06:00
Merchandise "After the End" (4AD)
Elukindlustusseltsidele makstud summad on kasvanud  (3)
08.september 2014 11:02
Elukindlustusseltsid kogusid käesoleva aasta esimese poolaastaga Eestis 16 protsenti rohkem kindlustusmakseid kui mullu sama aja jooksul.
USA ajakiri: Obama andis Tallinnas tähtsaima lubaduse pärast külma sõda  (87)
04.september 2014 09:52
USA ajakiri The Atlantic kirjutab, et otsene sõnum NATO toetuse kohta Ida-Euroopale saabus lõpuks kolmapäeval Tallinnas kõige teravama keelekasutusega, mida USA presidendi suust kuuldud on pärast Ronald Reagani sõnu „kurjuse impeeriumi“ kohta.
Parimad tasuta Androidi-rakendused tudengielu hõlbustamiseks  (3)
01.september 2014 09:30
Taaskord on üks suvi selja taha jäänud ning peagi täituvad koolipingid jälle õpilastega. Nutiseadmetes tuleks nüüd aga mängud tahaplaanile suruda ja keskenduda pigem produktiivsetele rakendustele.
FOTOD: Ameerika fotoajakirjanik avastas vanematekodust haruldased pildid Hitlerist  (52)
31.august 2014 12:20
Ameerika fotoajakirjanik avastas enda Californias asuvast vanematekodust haruldased pildid Adolf Hitlerist.
Professional jobs hard to find for recent humanities graduates  (3)
29.august 2014 15:59
The recent graduates from the Department of Philosophy and Semiotics in University of Tartu need more work experience, and have mainly found jobs in public sector. One in four works in a non-professional position, and one in six in low-paying service industry, a survey conducted by the University finds.
Esimesena Eestis: Starman viis televisiooni ka nutiseadmetesse  (45)
25.august 2014 13:30
Starman pole ainuke kommunikatsioonilahenduste pakkuja Eestis, kes tahab nutiseadmete kasutajatele televisiooni näidata. Nemad tõid selle aga esimesena turule.
Enter Shikari Tallinna kontserdi erikülaliseks on Of Roofs, Genes And Stolen Meanings
25.august 2014 11:30
Juba sellel neljapäeval, 28. augustil esineb Tallinnas, Rock Cafés Briti ansambel Enter Shikari, kes külastab Eestit esmakordselt. Erikülalisena astub lavale ansambel Of Roofs, Genes And Stolen Meanings.
Metsaülikool: looverialade õppimine tuleb kasuks ka tulevastele inseneridele  (11)
24.august 2014 16:29
Tänavuse Metsaülikooli lõpetas arutelu kunsti ja hariduse teemal. Teema avas haridusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets , kes rääkis, et kunstidega tegelevaid lapsi ja noori on Eestis oluliselt enam kui varem ning üldhariduse tasandil tegeletakse aina enam kunstide integreerimisega muudesse ainetesse. Samas tõstatas ta küsimuse, kas Eesti kõrgkoolides õpib täna kunstierialadel liiga palju tudengeid.
FOTOD: Moskva stalinistliku kõrghoone tippu heisati Ukraina lipp  (83)
20.august 2014 10:30
Tundmatud inimesed värvisid Moskvas asuva pilvelõhkuja tipus oleva viisnurga siniseks ja kollaseks ning heiskasid hoone tippu Ukraina lipu. Venemaa siseministeerium ja politsei uurivad asja.
"Tahate, ma ütlen teile, miks inimesed tegelikult nii palju selfisid postitavad?"  (43)
10.august 2014 22:00
Meil kõigil on sotsiaalvõrgustikus sõpru, kes endast iga päev selfisid postitavad. Mõni lausa mitu korda päevas. Vahel lihtsalt näopildi musisuu pruntis, teinekord silmi kissitades, kolmas kord rõhutades oma büsti või hoopiski pidurüüs. Küsides pildi all “Kuhu minek”? saad vastuseks “Ah, niisama!”
Muumimamma pehmes süles – Tove Jansson 100
09.august 2014 14:15
Täna, 9. augustil sada aastat tagasi sündis Helsingis kunstnike Viktor Janssoni ja Signe Hammarsteni perre tütar, kelle nimeks sai Tove Marika Jansson.
Katusekino viimane tegutsemiskuu pakub väärt kino, pidu ja kontsert-etendusi
05.august 2014 12:38
Augustikuu on linna parima vaatega vabaõhukino Katusekino viimane tegutsemiskuu Tallinnas. Viis hooaega Viru Keskuse katuseterrassil tegutsenud välikino lõpetab tegutsemise sisutiheda ja varieeruva programmiga - lisaks seitse päeva nädalas linastuvatele filmidele toimuvad katuseterrassil live-kontserdid meilt ja mujalt, erinevad töötoad, audiovisuaalsed etendused, näitused ja hommikutundideni kestvad peod.
Peaaegu nagu päris! Rock Cafes astub üles rokkar Bon Jovi teisikbänd  (4)
04.august 2014 16:57
13. septembril esineb rokiklubis Rock Cafe Bon Jovi ametlik tribuutbänd Bon Giovi Suurbritanniast, kes esitab muusiku aegumatuid hitte ning astub Baltikumis üles esmakordselt.
TOP 10: kentsakaimate laulusõnade autor on The Killers! Loe, kes veel ja milliste lauludega  (3)
04.august 2014 13:00
Maailma kõige veidramate laulusõnade võistluse pani kinni ansambel The Killers looga "Human", vahendab BBC . Laulja Brandon Flowersi sõnul on tähelepanu pälvinud grammatiliselt ebakorrektne tsitaat "are we human, or are we dancer" pätsatud kirjanik Hunter S. Thompsoni loomingust. "Ma võin teha midaiganes tahan!" kõlab Flowersi arvamus.
Slovjanski "rahvalinnapea" ilmus välja Moskvas  (26)
03.august 2014 14:35
Juunis kuulutas " Donetski Rahvavabariik", et Slovjanski "linnapea" Vjatšeslav Ponomarjov on töökohustustest vabastatud. Ukraina meedia spekuleeris, et mees on suisa maha lastud. Täna ilmus Ponomarjov aga elusana Moskvasse .
KUULA: Fragments of Life - kas need 15-aastased pealinna preilid on uued tantsusaalidiivad?  (7)
02.august 2014 21:30
Kaks 15-aastast Tallinna tüdrukut, kes õpivad Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit ja viiulit, on otsustanud luua ühise duo Fragments of Life, mille esimene singel "Golden Coast" täna ka rahva ette toodi.