Laine

Ürgne naiselikkus sisaldab maagilist nõiaväge
30.aprill 2016 09:56
"Sa igavene nõid !" öeldakse paljudel juhtudel naise, kuid mitte kunagi mehe kohta. Naistes on kõigi kultuurikihtide kiuste säilinud mingi väeline osis, mis paneb neid maailma nähtamatut osa vastu võtma hoopis teistmoodi. Just selle pärast ongi naisi läbi aegade nõidadeks sõimatud.
Midagi uut: Eesti poksi raskekahurvägi astub ringi Rock Cafe's!
28.aprill 2016 12:19
Klubis Rock Cafe leiab 14. mail aset korraldajate sõnul "Ameerika stiilis" poksiüritus Rock Cafe Boxing Night, mis toob ringi Eesti poksi raskekahurväe eesotsas Kaupo Arro , Kirill Serikovi, Pavel Semjonovi ning Maksim Vildega.
VAUTŠI-VAU: Luud lendab, sest jumal tahab
27.aprill 2016 00:30
“Aga kui see loits kellelegi kurja peaks tegema, siis see ärgu toimigu.”
Maailma kõige muinasjutulisemad helendavad rannad  (8)
26.aprill 2016 00:00
Tänasel päeval tunduvad kõik maailma rannad imekaunis, aga mitmed neist näevad tegelikult ka tõepoolest maagilised välja ja kiirgavad nagu võluväel helesinist värvi kiirgama. Nähtusel on lihtne seletus – valgust tekitab plankton, mis üritab helendades kalu ning teisi potentsiaalseid vaenlasi hirmutada ja segada. Loe, millistes randades võid vaatemängu nautida.
Kristjan Kasearu pääses maineka lauluvõistluse finaali: eks see oli igati närvesööv!
24.aprill 2016 16:05
“Lendasin möödunud esmaspäeval Moskvasse lauluvõistluse “Uus laine 2016” poolfinaali ja see läks hästi — pääsesin finaali,” särab muusik Kristjan Kasearu rahulolust, ehkki oli pärast Venemaa pealinnast saabumist nii närvipingest kui ka magamatusest rampväsinud.
FOTOD: Lõbusad jazzisõbrad hoos! Vaata, kes käisid äsjaalanud Jazzkaare pidulikul avamisel  (3)
23.aprill 2016 17:41
Jazzipidu on taas käima läinud ning 22.aprilli õhtul avatud Jazzkaare esimesed esinejad olid legendaarne bassist Charnett Moffett koos oma trioga Nettwork, Eesti-Rootsi fusionit pakkuv MaiGroup, jazzi, klassika ja klubimuusika piiril pulseeriv Hidden Orchestra ning Andres Kõpperi elektropopi plahvatus NOËP. Kohal olid mitmed mainekad poliitikud eesotsas Kaja ja Siim Kallase, Indrek Saare, Laine Randjärve ja paljude teistega. Vaata galeriid!
Ivo Linna meenutab muusikute vankumatut lojaalsust Mart Laarile: pakkumisi oli, aga valikut polnud, olime oma nahad ja karvad viinud Mardi altarile!  (8)
23.aprill 2016 10:45
Vahur Kersna südamlikus Alo Mattiiseni 55.sünniaastapäevale pühendatud mälestussaates "Alo. Surematu." jagasid mitmed muusikule lähedal seisnud inimesed oma mõtteid ja mälestusi ning muuhulgas selgus paljugi põnevat tollase poliitmaastiku kohta. Alo sõber ja kolleeg Ivo Linna tunnistas näiteks ausalt, et taasiseseisvumise algusaegadel ei saanud milleski kindel olla ja nii leidsidki kõik muusikud end Mart Laari poliitvankri eest, kuna tema väärtushinnangud tundusid neile õigeimad.
Kas muundumine Jumalaks ja Jumalannaks igapäevaelus on võimalik?
21.aprill 2016 14:48
Jumal lõi inimese enese näo järgi, mis tähendab, et me kõik oleme Jumalad ja Jumalannad oma individuaalse mustri ja käekirjaga - isikupärased Shivad ja Shaktid, kes on võimelised looma ja manifisteerima soovitut oma ellu. Igaüks meist saadab Jumala kaasloojatena universumisse oma unikaalseid sageduslaineid ja isiklikke südamelähedasi teoseid.
Gunnar Aarma: täishäälikuid lauldes saab avardada oma teadvust
21.aprill 2016 00:00
Heliharjutustega on aja jooksul võimalik saada oskus inimese hääle põhitoonist määrata tema vaimne arengutase.
Kes pürgivad presidendiks?  (10)
21.aprill 2016 00:00
Tänavu 11. oktoobril astuvad Toompea lossi ees punasel vaibal kaks poliitikut. Üks neist, valitud president, läheb andma ametivannet ja pidama avakõnet. Teine on Toomas Hendrik Ilves. Kõlab “Pidulik marss”, mida tunneme presidendi marsina.
Lõuna-Korea mätsis kinni orjastamise ja vägistamiste laine 1988. aasta olümpia eel  (22)
20.aprill 2016 18:51
Lõuna-Koreas, kus toimuvad järgmised taliolümpiamängud, lekkisid ajakirjandusse dokumendid, mille kohaselt toimus 1988. aasta olümpia eel massiline kodutute ja dissidentide tänavatelt eemaldamine. Nad pandi koonduslaagritesse, kus neid tihti vägistati ja paljud ka mõrvati.
DELFI FOTOD: Aadu Must esitles uut ajaloolist raamatut  (7)
19.aprill 2016 19:23
Riigikogu liige Aadu Must esitles täna Solarise Apollos oma uut raamatut "Muutugu ja kadugu! Baltisakslased ja esimene maailmasõda", kuhu kohale oli tulnud palju ja huvitavaid inimesi.
HiigelGALERII: Koolitants 2016 lõpetas võimsa finaalkontserdiga! Tutvu võitjatega
18.aprill 2016 12:20
Aprilli alguses toimus Festivali Koolitants 2016 finaal. Koos finaalkontserdi nominentide ja laureaatidega valisid televaatajad TV 6 ja TV3 Play vahendusel välja ka oma lemmiku ning selgus silmapaistvaim noor tantsija.
Armastuse otsimine ja leidmine
17.aprill 2016 15:44
Kas pole kummaline, et nii pea kui inimene sünnib siia maailma, hakkab ta täisväärtuslikust armastusest järk-järgult kaugenema. On kindlasti erandlikke peresid, kus last osatakse kasvatada viisil, kus soojus, tähelepanu, mõistmine ja armastus on olemas, kuid see on pigem harv nähe. Segadust ja valesid uskumusi pakub ohtralt lisaks veel ühiskond - traditsioonid, religioon ja kombed.
Taavi Rõivas Delfile: Kallas ütles kõnes selgelt välja, et kõik Eesti kodanikud on eestlased  (177)
16.aprill 2016 17:34
Presidendi roll pole pidevalt kellelegi ära panna, president peabki olema ühendaja, kommenteeris peaminister Taavi Rõivas Reformierakonna auesimehe Siim Kallase presidendiks kandideerimise kõnet.
FOTOD: Presidendivalimiste avapaugul oli kohal poliitikute vana ja noor kaardivägi, Marina Kaljuranda mitte  (72)
16.aprill 2016 16:04
Estonia kontserdisaali olid Siim Kallase kandideerimiskõnet kuulama tulnud hulk endisi ja praegusi tipp-poliitikuid, kuid Kallase põhirivaaliks peetavat Marina Kaljuranda nende seas polnud.
ARVUSTUS: "Mets"
16.aprill 2016 15:00
Tänavusele õuduka-aastale äraütlemata kesise stardipaugu andnud "Mets" ei ole kahjuks isegi mitte piisavalt halb, et seda kirglikult vihata, pigem lihtsalt täiesti mõttetu.
Kuidas puuki õigesti eemaldada?
15.aprill 2016 10:12
Peaaegu igaüks tunneb mingit “salanippi” puukide eemaldamiseks — alates puukide põletamisest kuni nendele õli pealetilgutamiseni. Sellised meetodid toovad siiski rohkem kahju kui kasu.
Keda eelistab Reformierakond? Rahvast hoolijat või poliitikute korralekutsujat  (111)
15.aprill 2016 01:35
Erakonna liikmete poolehoid kaldub Kallase asemel Kaljuranna kasuks, aga nad ei kiirusta kandidaati esitama.
Laine Randjärv: huvitegevusega hõivatud noored ei kiusa kaaslasi taga  (17)
14.aprill 2016 13:06
Mõiste „ringiraha“ on tuttav vist juba igale inimesele, kellel noorte huvitegevuse korraldamise või planeerimisega on tulnud kokku puutuda.
Eesti teatrid suveööde ootuses
14.aprill 2016 00:10
Kuna kevade saabumisega on lõkkele löönud igatsus valgete ja soojade ööde järele ning tänavu möödub William Shakespeare’i surmast 400 aastat, jõuab Tallinna lavalaudadele ja linnaruumi eripalgeline „Suveöö unenäo” lavastuste laine.
Piirivalvurid päästsid Peipsis hulpinud mehe ja naise  (1)
12.aprill 2016 10:56
Eile aitasid piirivalvurid Peipsil uppumisohtu sattunud mehe ja naise turvaliselt tagasi kaldale. Kaldasse toodi ka nende vee alla vajunud mootorpaat.
Brad Pitti järgmine roll on romantilises sõjafilmis "Allied"
12.aprill 2016 10:18
Varasemalt "Five Seconds of Silence" nime all tuntud " Allied " linastub väga sobivalt Oscaritele eelneval perioodil 23. novembril. Romantilise põneviku peaosades on esmakordselt ekraanipartnerlust harjutavad Brad Pitt ja Marion Cotillard .
Uus "Tomb Raideri" film võib ilmuda järgmisel aastal
11.aprill 2016 12:17
Varasemalt on videomängude seeria "Tomb Raideri" peakangelanna Lara Croft jõudnud kinoekraanidele Angelina Jolie kehastuses. Viimane film linastus ligi 13 aastat tagasi. See olukord on nüüd muutumas ning "Star Warsi" staar Daisy Ridley võib olla ka uus Lara.
Puhka rahus! Suri baleriin, näitleja ja tantsupedagoog Ülle Ulla  (58)
10.aprill 2016 21:27
Suri baleriin, näitleja ja tantsupedagoog Ülle-Valve-Oktavie Ulla, vahendab ERR . Ulla oleks 10.novembril saanud 82-aastaseks.
Tõnu Tõniste: kas poliitklikil on üldse spordi juhtimiseks pädevust?  (117)
08.aprill 2016 23:55
„Kõige tähtsam on, et spordirahvas saaks ise endale juhti valida – et keegi teine nende eest ei määraks. Ma räägin kogu aeg ausast spordist, oleks jube mannetu hakata ise häältega manipuleerima,” ütleb EOK presidendiks kandideeriv Tõnu Tõniste.
Vaata, kui palju riigikogu liikmed eelmisel aastal kuluhüvitisi kasutasid  (37)
08.aprill 2016 12:42
Riigikogu liikmete kuluhüvitiste peale kulus eelmisel aastal kokku 723 000 eurot. Kõige rohkem kulutati sõidukulude peale. Kogu võimaliku kuluhüvitise kulutasid ära Eerik-Niiles Kross (RE), Olga Ivanova (KE) ja Einar Vallbaum (IRL).
Poola võimupartei keelaks igasuguse abordi  (11)
08.aprill 2016 00:10
Peaministri heakskiidetud ettepanek tooks kriminaaljuurdluse ka raseduse tahtmatu katkestamise korral.
Jüri Ratas pidi riigikogus hariduse rahastamise arutelul saadikuid korduvalt korrale kutsuma  (20)
07.aprill 2016 10:39
Täna kell 10 alanud arutelu hariduse rahastamise üle oluliselt tähtsa riikliku küsimusena ei tundunud rahvasaadikutele piisavalt huvitav, sest Jüri Ratas pidi Laine Randjärve ettekande alguses lausa kahel korral riigikogu liikmeid korrale kutsuma.