Laine

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees värskest kõrgharidusraportist: kindlasti ei taha me minna ajas tagasi, kus inimesi suunati tööle  (12)
30.august 2015 11:31
Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Laine Randjärv ütles Delfile Eesti teadus- ja arendusnõukogu (TAN) vastvalminud raportit Eesti kõrgharidus- ja teadusmaastikust kommenteerides, et raportis mainitud teemadega on tegeletud aastaid, ning märkis, protsessid on hariduse valdkonnas aeglased.
Teekond filmivõtetele
28.august 2015 23:30
Lugu sellest, kuidas näitleja ja lavastaja Hendrik Toompere käis Lõuna-Eestis uue filmi võtetel ning mida ta seal nägi ja mõtles.
KLÕPS: Kiliseb-koliseb punkar Laine! Endine kultuuriminister lõi end punklaulupeo tarvis teemakohaselt lille  (6)
24.august 2015 13:08
Nii nagu palju teisedki tavaelus mitte-punkarid, elas endine kultuuriminister ja praegune rahvasaadik Laine Randjärv end Rakvere punklaulupeol täiega välja ning oli end ka väga teemakohaselt lille löönud — tumedad huuled, püstine siniseks võõbatud hari ning erinevad kilisevad-kolisevad aksessuaarid. Laine oli end nii osavalt ära maskeerinud, et tema tabamine oli paras vägitükk. Delfi terava kaamera eest ei pääse aga keegi, isegi mitte Kadri Simson , kellest klõpsatud toredat galeriid näed SIIT
Marko Mihkelson: toogem Vabadussõja monumentidele rohkem lilli kui tuuakse Pronkssõdurile!  (42)
24.august 2015 09:45
Vabadussõja monumentide jalameil võiks pidevalt olla värskeid lilli ning 23. juunil võiks neid seal olla rohkem kui on 9. mail Pronkssõduri juures, ütles Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson pühapäeval Rannu kalmistul taastatud Vabadussõja ausammast avades.
Urmas Reinsalu: osa eestlaste vastu suunatud kommunismi kuritegusid olid oma olemuselt genotsiidilaadsed  (102)
23.august 2015 10:48
Osa kommunistliku režiimi kuritegusid olid suunatud eestlaste kui rahvuse vastu ja need olid oma olemuselt genotsiidilaadsed, kirjutab justiitsminister Urmas Reinsalu .
Millised valuutad võivad variseda Kasahstani tenge devalveerimise järel?  (14)
23.august 2015 09:20
Tavaliselt on Kasahstan riik, mis finantsturgudel just eriti kõneainet ei leia. Neljapäeval aga olid paljude pilgud just sellel toorainete rikkal riigil, mis devalveeris rahvusvaluutat tenget. Tenge kukkus päevaga 22%. Kasahstan lasi valuuta vabalt kõikuma.
Naisteka horoskoop: egod paisuvad ja ka kõige vaiksemast hiirekesest koorub välja tõeline diiva!
22.august 2015 22:00
Nädalale vajutab oma pitseri õnnelik ja kõiki võimalusi avardav Päikese ja Jupiteri ühendus. Aspekt mõjub terve nädala jooksul ning toob optimismi ja julget pealehakkamist. Samas on võimalikud ka liialdused ja oma võimete-võimaluste ülehindamised. Paljudel on ego paisuvas faasis, mistõttu tahetakse iga hinna eest silma paista ja teistest parem olla.
Käsmu vabatahtliku merepäästerühma juht: kui merd ei tunne, pole tarvis sinna minna  (50)
22.august 2015 07:30
Kui Käsmu vabatahtliku merepäästerühma juhi Haivo Laulikuga merele patrullima suundume, on ilm muinasjutuliselt ilus ja päästepaadiga tasase vee peal sõitmine puhas rõõm. Kuid mitte iga väljasõit pole merepäästerühmale sama roosiline. On ka selliseid, kus ümberringi valitseb pilkane pimedus, tuul puhub 20 meetrit sekundis, lained löövad mitme meetri kõrgusele ja kiiresti paadiga edasi liikuda pole lootustki.
“ENSV” sünnib uue filmina  (9)
21.august 2015 09:53
Sügisest juba neljandat hooaega vaatajaid telerite ette naelutav seriaal “ENSV” innustas selle tegijaid tegema sarjale lisaks ka filmi, mille nimeks saab “Tuletooja”.
Ajalehe Kommersant looja: võtke oma lapsed ning lahkuge Venemaalt seni, kuni see on veel võimalik  (135)
19.august 2015 10:09
Venemaal ilmuva ajalehe Kommersant rajaja Vladimir Jakovlev soovitas venemaalastel riigist lahkuda, öeldes, et peagi ei pruugi see enam võimalik olla.
Uued seriaalituuled: Luule Komissarov liitub "ENSVga" ja hakkab mängima "Õnne 13" Laine täielikku vastandit  (11)
18.august 2015 15:23
Kuigi "ENSV" uus hooaeg jõuab eetrisse alles hilissügisel, on tänaseks teada, et värsketes osades teeb külalisnäitlejana kaasa ka " Õnne 13 " fännide suur lemmik Luule Komissarov .
Eesti seeniorkorvpallurid sõidavad Orlandosse MM-ile  (5)
16.august 2015 10:15
Ülemaailmse veteran- ja harrastuskorvpallurite föderatsiooni (FIMBA) 13. maailmamängud toimuvad 20.-30. augustini USA-s, Orlandos. Suurvõistlusest võtab osa erinevates vanuseklasside üle 200 võistkonna, sealhulgas 7 võistkonda Eestist.
Siberi valusad mälestused ja igikestev sõprus  (4)
14.august 2015 15:18
Järjejutu "Eluloolisi ülestähendusi Maarjamaalt ja kaugemalt" - 20. osa.
Öitsev Leedri küla: ühest servast hüüad, teisest juba tullakse  (1)
14.august 2015 09:05
Leedri küla Saaremaal valiti esmalt maakonna aasta külaks, siis võideti Terevisiooni rahva lemmiku tiitel ning lõpuks pärjas külaliikumine Kodukant Leedri ka Eesti aasta küla 2015 tiitliga. Mis seal siis nii erilist on?
Mis on tõeline armastus?
14.august 2015 08:53
Mis vahe on armumisel ja armastusel? Mis on tingimusteta armastus ? Miks saavad kokku vastandlikud inimtüübid? Miks mina armastan, aga tema mind ei armasta? Mida teha oma tunnetega, mis on nii tugevad, et neid tundub pea võimatu juhtida? Mida tähendab tingimusteta armastus ja austus suhtes, kus üks pool soovib vaba suhet? Miks tekivad kõrvalsuhted, mida tegelikult otsime? Kuidas leida endale tõeline armastus?
Vaatamismulje: Vapustav vaikus enne Tormise tormi  (1)
13.august 2015 05:15
“ Sünnisõnadest ” vapustet vaatajatega võiks mägesid liigutada.
Kreeklaste Kosi saarest on saanud üleöö põgenikemassi uus Lampedusa  (78)
12.august 2015 12:57
Vähe sellest, et Kreeka riigipankrot on peletanud turistide massi Kreeka saarestikust, nüüd on sealsest Kosi saarest saanud sisuliselt uus Lampedusa - kuni tuhat paadipõgeniku saabub päevas, uputades üle saare kõik ajutised majutuspaigad, ka jalgpallistaadion on illegaalsete immigrantide poolt üle võetud. Ja konfliktid nende vahel teravnevad.
Kas rikkurielu on parem?
12.august 2015 01:00
Kuidas tegelevad 30. eluaastates inimesed kriisis eluga? Filmis „Teesklejad” hakkavad nad kellekski, kes nad tegelikult ei ole.
Kohutav õnnetus Prantsuse kuurordis: laine tappis 36-aastase mehe — isata jäid neli last  (22)
11.august 2015 14:00
Prantsusmaa läänekaldal, Labenne'i rannas juhtus kohutav õnnetus : suur laine tabas 36-aastast Briti päritolu meest nii õnnetult, et mees murdis selgroo ja suri.
FOTOD: Vahva ja väärikas! Kirjadaam Jelena Skulskaja tähistas Vene Teatris lõbusa peo ja etendusega oma 65. sünnipäeva  (14)
10.august 2015 22:26
Kirjanik, luuletaja, ajakirjanik ja tõlkija Jelena Skulskaja tähistas täna õhtul Vene Teatris suure peo ja etendusega oma 65. sünnipäeva. Väärikale ja vahvale peole saabus ridamisi nii headest sõpradest-tuttavatest kultuuritegelasi kui ka mitmeid linnaametnikke. Teiste seas olid kohal ka Juku-Kalle Raid , Viktoria Ladõnskaja , Laine Randjärv , Peeter Volkonski ja paljud teised.
Pärnu rannast käis nädalavahetusel läbi varguste laine  (10)
10.august 2015 09:35
Lääne prefektuuri info põhjal langesid nädalavahetusel Pärnu rannas suur hulk puhkajaid varguste ohvriks.
Toomas Alatalu: miks räägitakse "roheliste mehikeste" maskide ja islaminaiste burkade puhul inimõigustest?  (150)
08.august 2015 20:05
Mullu 27. veebruaril ilmusid Krimmis esimest korda välja need, keda maailm teab täna „roheliste mehikestena“. Tundmatus vormis, näol varjemask, ent käes automaat või midagi veel tõhusamat võtsid nad positsioonid sisse Ukraina armee väeosade ümber ja kõikides strateeglistes paikades, kaasa arvatud Krimmi parlament, kus nende silme all pandi ametisse mees, kelle partei häältesaak oli kaks aastat varem olnud neli protsenti.
Defiance, The 100, Continuum: Parimaid ulmesarju, mis hetkel maailmas jooksevad  (37)
08.august 2015 15:54
Vaatame siin neid tele- ja filmisarju, mis sisaldavad kosmosevallutust, ajarändu või muud liikumist dimensioonide vahel. Ulmefännide vaimustuseks on neid viimastel aastakümnetel tehtud järjest rohkem ja järjest võimsamate eriefektidega.
Aivar Tõnso: kõik sai mul alguse Hüpnosaurusest  (1)
06.august 2015 15:32
Kodumise põrandaaluse elektronmuusika legend tähistab vinüülkogumiku ilmumist esinemisega homme, 7. augusti õhtul Haigla peol Kultuurikatla aiapajas.
Liiklusõnnetustest sai eile viga kaheksa inimest
06.august 2015 07:51
Eile juhtus Eestis seitse liiklusõnnetust, milles kokku sai vigastada kaheksa inimest.
Bluusipeo saatel augustisse  (1)
03.august 2015 00:10
Nädalavahetusel pani Haapsalu 22. korda kihama festival Augustibluus, kuid nooremat ja metsikumat publikut kippus nappima.
VIDEO: Tahiti surfar elas üle tohutu hiigellaine  (8)
30.juuli 2015 18:35
Surfar Niccolo Porcella jäi Vaikse ookeani hiigellaine alla, kui surfas Teahupoo´s Tahitil. Võimas veemass jättis kogenud surfari ellu, ehkki selline laine võib olla väga ohtlik.
Eesti naised abielluvad üha rohkem raha eest võhivõõrastega  (137)
30.juuli 2015 00:10
Vallandunud on eestlannade ja EL-i mittekuuluvate riikide kodanike vahel fiktiivabielude sõlmimise laine. Ent lahutamine – kui selleni üldse jõutaksegi – nõuab aastaid kannatlikkust ja palju raha.
Kuidas tegeleda põgenikega, kui neid on riigis miljoneid?  (3)
29.juuli 2015 00:10
Põgenikud, keda Liibanonis kohtame, on lahked ja heatahtlikud ning võtavad eestlastest külalisi hästi vastu. Räägivad oma lugusid ja ütlevad ka ise, et pigem läheksid kodumaale tagasi. Kas meil oleks vastastikku midagi üksteisele pakkuda ja kas meie, eestlased, üldse kujutame ette, mida soovib elult kirjaoskamatu inimene? Lahkun põgenikega vestlemast segase tundega, oleksin nagu paari tunniga sõitnud Beiruti kesklinnast keskaega.