Laine

Presidendid. Ja need, keda ei valitud  (6)
27.august 2016 00:10
Taasiseseisvunud Eestile valitakse kuuendat korda presidenti. LP vaatab tagasi, kes olid need tuntud ja vähem tuntud isikud, kes on senistel presidendivalimistel kandidaadina kaasa löönud. Kes võitjana, kes kaotajana.
FOTOD: Sotsid ja reformierakondlased esitasid Eiki Nestori presidendikandidaadiks  (44)
26.august 2016 12:45
43 riigikogulast esitasid täna Eiki Nestori Vabariigi Presidendi kandidaadiks riigikogu esimesse hääletusvooru, mis toimub esmaspäeval.
Austria kaitseminister: Merkel on vastutustundetu  (19)
26.august 2016 12:37
Austria kaitseminister Hans Peter Doskozil kritiseeris Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli immigratsioonipoliitikat.
DELFI VIDEO ja FOTOD: Tartus pereisa peksnud mehed astusid kohtu ette  (65)
25.august 2016 12:15
Täna toimus Tartu maakohtus lühimenetluses kohtuistung märtsi alguses Küüni tänaval pereisa peksnud Margus Laasi (20) ja Andrias Liivati (23) üle. Mehed võtsid süü omaks ja kahetsesid tehtut.
KOLUMN: Kes on Milda Valčiukaitė?
25.august 2016 00:00
“Jüri! Jüri!” Sõudeliidu president Rein Kilk põlvitab paadisillal ja hoiab mobiiltelefoni Jüri Jaansoni näo ees. “Vabariigi president tahab sinuga rääkida!”
LOE KATKENDIT noorteraamatust "Varga pakt": Verepulm röövis tüdrukult kõik ning teda ajab taga minevikust pärit jube, sünge, iidne olevus
24.august 2016 12:31
Kunagi oli ta Adrienne Satti, Davilloni orvuke. Tal õnnestus viletsusest välja murda ja linna aristokraatia hulka tõusta, otsekui muistses tuhkatriinuloos. Elu oli ilus kuni ühe õudse ööni, mil inimeste ja teiste jõudude korraldatud metsik verepulm temalt kõik röövis. Nüüd on ta Vastupäeva, varas, kes lõikab endale Davilloni allilmas teed vaheda mõõga, veel vahedama taibu ja müstilise võõramaa jumala Olguni abiga, kel pole teisi kummardajaid peale Vastupäeva. Elu pole just suurem asi, eriti võrreldes vanade aegadega, ent vähemalt on see tema enda oma. Aga nüüd tõstavad paljud taas tema vastu kätt, valmis lõhkuma kõik, mida ta on üles ehitanud. Linnavalve tahab teda vangi panna. Tsunftikaaslane tahab teda tappa. Ja tüdruku minevikust pärit jube, sünge, iidne olevus ajab teda taga. Vastupäeva ja Olgun otsivad vastuseid ja nõuavad õigust – kui just need, kes teda aastate eest hävitada üritasid, ette ei jõua ja oma tööd lõpule ei vii.
FBI kahtlustab, et Vene häkkerid ründasid ka New York Timesi ajakirjanikke  (2)
24.august 2016 07:38
Uurijad usuvad, et Vene luureteenistuste korraldatud küberrünnakute laine on lisaks demokraatliku partei allorganitele suunatud ka meediaväljaannete ja mõttekodade vastu.
Aleksandra Laas – Eesti esimene naiskipper
24.august 2016 00:30
Aleksandra Laas oli esimene naine, kes lõpetas Tallinna Merekooli laevajuhina. Niisamuti oli ta esimene Eesti naistuuker.
SUUR INTERAKTIIVNE LUGU: ligi 40 rahvasaadikut räägivad ärevatest päevadest Toompeal: kes kartis Siberit, kes mahalaskmist
19.august 2016 02:58
„Vabaduse veteranid, kas me oleme vabaduse veteranid?” žestikuleerib Rein Veidemann justkui klassikokkutulekul riigikogu saalis istuvatele härradele-prouadele. „Vabadusel pole veterane, me oleme võib-olla okupatsiooni veteranid,” ajab ta ka kaasrääkijad muhelema oma mõttekäiguga.
Nemad hääletasid Eesti vabaks!  (45)
19.august 2016 00:11
„Vabaduse veteranid, kas me oleme vabaduse veteranid?” žestikuleerib Rein Veidemann justkui klassikokkutulekul riigikogu saalis istuvatele härradele-prouadele.
Maailmas ülipopulaarne videomäng Overwatch saab peagi uue kaardi  (1)
18.august 2016 14:00
Blizzard avalikustas gamescomi raames toimunud otseülekandes, et nende esimese isiku vaates netipõhine tulistamismäng Overwatch saab peagi uhiuue kaardi, millel mängijad üksteisega mõõtu võtta saavad.
REBIME ETTE: Venemaa suurel lauluvõistlusel osalev Kristjan Kasearu vajab eestlaste abi, et konkurendid seljatada  (21)
18.august 2016 11:05
Kristjan Kasearu suundub õige pea võitlustulle lauluvõistlusel "Novaja volna" ehk "Uus laine" ning vajab eestlaste toetust, et juba eos end konkurentidest ette rebida.
25 aastat kinnisvaraturgu – Lollidemaast energiasäästuni  (2)
18.august 2016 00:00
Ehkki klassikaline vaba kinnisvaraturg hakkas välja kujunema 1996. aastast, mil lõviosa omandi- reformist oli juba läbi viidud, heidame siiski pilgu ka varasemale ajale, mil kinnisvaraturul toimetamist said endale lubada üksikud väljavalitud.
Siseministeerium: suurem osa Soome äärmuslastest on paremäärmuslased  (25)
16.august 2016 13:56
Ligi pool 2015. aastal aset leidnud vägivaldsest äärmuslikust tegevusest on motiivilt paremäärmuslik. Džihadistliku motiiviga kuriteo kahtlusi oli kümmekond. Varjupaigataotlejate sissevool ei lisanud oluliselt vägivaldsete äärmuslaste hulka, kuid tekitas vihakuritegude laine varjupaigataotlejate vastu, teatas Soome siseministeerium.
Vene Karjalas tõukas laine järvel ümber kaatri, 11-aastane poiss hukkus  (8)
15.august 2016 15:24
Venemaa Karjala vabariigi Kontupohja (Kondopoga) rajoonis Ladmozero järvel hukkus 11-aastane poiss, kes suure laine tõttu kaatrist välja kukkus, teatas Venemaa uurimiskomitee kohalik valitsus.
Vabaduse teine ots on Xanax  (1)
15.august 2016 00:10
Ülle Kaljuste, Kaie Mihkelson ja Riina Maidre räägivad vabadusest ja vastutusest.
Uurija: Venemaa presidendi administratsiooni juht on ülimõjuvõimas  (34)
12.august 2016 18:51
Eestit kunagi valitsenud kompartei juht Karl Vaino pojapoeg Anton Vaino sai Venemaa presidendi administratsiooni juhiks. Presidendi administratsioon on Venemaal Eesti Välispoliitika Instituudi uurija Karmo Tüüri sõnul nagu ülim ministeerium, mis kontrollib ja juhib peaaegu kõike. Presidendi administratsioon on tööriist, mille abil Vladimir Putin juhib Venemaad.
Malmö on hädas autosüütamiste lainega, juuli algusest on põlenud üle 70 sõiduki  (67)
12.august 2016 10:59
Rootsi linnas Malmös jätkub suvine autopõletamiste laine. Neljapäeva õhtul ja ööl vastu reedet süüdati üheksa autot. Politsei pole suutnud ühtki süütajat tabada, vaatamata lisajõudude kaasamisele.
Medalisõit pakkus kaasaelajatele nii närvipinget kui ka pisaraid
12.august 2016 00:10
Pärnus kogunesid nelja-paadi medalisõidule kaasa elama nii noored kui ka vanad sõudesõbrad.
Aastatetagused Eesti filmid ETV2s
11.august 2016 00:00
Miks mitte Rio olümpiaheitluste kõrvalt lubada endale ka mõne aastatetaguse eesti filmi vaatamist. Pühapäeval, 14. augustil kell 11.15 on ETV2 ekraanil Peeter Urbla film “Stiilipidu. Laupäeval, 13. augustil kell 13.30 jõuab ETV2 ekraanile tulnukafilmi tiitlile pretendeeriv “Pulmapilt”.
RETROPAUK: Kas mäletad? 10 populaarsemat Helgi Sallo poolt kuulsaks lauldud imelist pala, mis toovad tänini naeratuse näole  (2)
10.august 2016 22:44
Helgi Sallo tähistab 10. augustil oma 75. sünnipäeva. Ehkki Sallo on juba pikki aastaid karjääri teinud vaid näitlejana, on tema muusikalised saavutused absoluutselt eeskujulikud ning Helgi lauldud lood iga Eesti muusika sõbra jaoks südamelähedased. Sestap panimegi kokku kümme Helgi Sallo poolt tuntuks lauldud pala, mida kuulates tabab sind vahva nostalgialaks ning hulk sooje tundeid.
Malmös on sel suvel ootamatult palju autosid põlema pandud  (13)
10.august 2016 16:56
Sel suvel on Malmöt tabanud autopõlengute laine, juunist augustini on linnas leekinud 64 sõidukit.
Lugeja küsib: Linda Line'i reisi ärajäämine halva ilma tõttu tundub blufina, kas firma tühistas tõesti enda väljumise väheste reisijate tõttu?  (15)
10.august 2016 11:59
2. augustil kell 19.12 sai Delfi lugeja Linda Line 'ilt sõnumi, kus teatati, et kell 20 väljuma pidanud reis Tallinnast Helsingisse on tühistatud halbade ilmastikuolude tõttu. Olles ise meremees, tekitas antud tühistamine lugejas kummastust, kuna kõik teised reisid toimusid ning etteteatamisaeg oli kahtlaselt lühike.
Õppetund UFO pubist: riigipalgaliste ülbus ajab vihale
09.august 2016 12:52
Homme ilmub Mart Helme Ekspress, kes andis toimetusele edasi mitmeid suuniseid maailma mõistmiseks. Koosoleku järel läks Helme mõtetest innustunud ajakirjanik sööma ja sellest sündis restorani- või, noh, söögikohaarvustus. UFO pubi asub Tallinna kesklinnas aadressil Kivisilla 2.
Islandi ajaleht Annika Tõnurist: tõeline artist, kes liigutas erakordselt paljusid saarel veedetud liiga lühikese aja jooksul  (26)
04.august 2016 22:52
Samal ajal kui Gudmundur Haflidi Gudjonsson, toonane muusikakooli direktor, pani ajalehte kuulutuse, et otsida lauluõpetajat, istus üks Eesti väljapaistvamaid artiste pärast häälekaotust meeleheitel kodus ja mõtles, kas leida uus töö või sooritada enesetapp. Nii kirjutas Eesti legendaarsest ja traagilise saatusega sopranist Annika Tõnurist Islandi ajaleht Eyjafrettir.
Ilmahuvilised saavad kokku Jänedal
04.august 2016 00:00
Sel laupäeval toimub Jänedal XV üle-eestiline ilmahuviliste kokkutulek, seitsmendat korda peetakse seda koos äikesevaatlejatega.
Rivaalitsemine välispoliitikas viis eksministri vanglasse
03.august 2016 10:26
Kindral Johan Laidoner ja diplomaat Kaarel Robert Pusta ajasid Eesti Vabariigi välispoliitikat. Teineteist ei sallinud nad aga silmaotsaski.
FOTO: Endised kultuuriministrid Saaremaal: mida rahutum on maailm, seda tähtsam on kultuuri roll  (19)
31.juuli 2016 17:28
Kultuuriminister Indrek Saare kutsel kohtusid eile Saaremaal Triigi Filharmoonias varasemad Eesti kultuuriministrid, kellega koos vahetati mõtteid kultuuri rolli üle heitlikel aegadel.