kõhupuhitus

Seitse asja, mida su kõhugaasid sulle ütleksid, kui nad rääkida oskaks  (20)
06.märts 2015 23:30
Kuigi me ei taha sellest rääkida, on kõhugaasid meie elu osa. Ka kõige peenem daam võib teinekord puuksu teha. Aga kui gaasid hakkavad sind liiga sageli ja intensiivselt vaevama, on neil kindlasti midagi öelda. Kuula neid ja proovi mõista, milline neist seitsmest hädast sind vaevab.
Lugeja: vastlakukli asemel mõtleb meie pere dieedile  (46)
17.veebruar 2015 18:11
Jõulude ajal hoo sisse saanud hea toidu mekkimine on veebruariks kaalule kohutavalt mõjunud. Sel aastal sai külma kõhuga kutsuvatest poekuklitest mööda kärutatud. Idee hernesupist ei mõjunud ka meelitavalt, kuna hilisem totaalne kõhupuhitus oleks silmanägemise ära võtnud.
“Ma näen välja nagu viis kuud rase!“ — kordame üle need seitse toitu, mis kõhu punni ajavad  (5)
15.veebruar 2015 23:00
Kõht hakkab punnitama ka siis, kui sa sööd liiga palju või liiga kiiresti. Aga peamiselt tekitavad puhitusi toidud, millest eralduvad kõhtu gaasid. Paljud neist on tervislikud kiudainerikkad toidud. Aga kui on plaanis õhtul oma uude seksikasse kleiti ära mahtuda, siis võib need seitse asja sellel päeval vahele jätta.
Pärast pühadesöömingut vajab sinu maks kindlasti puhastust — kuidas seda teha?  (17)
07.jaanuar 2015 13:05
Jõuludel ja aastavahetusel kipuvad inimesed oma organismi söögi ja joogiga kurnama. Üleliigne söömine ja alkoholi tarbimine paneb suure koormuse meie maksale, mille peamiseks ülesandeks on organismi kahjulikest ainetest puhastamine, vahendab telegram.ee.
ÜLESÖÖMINE: Kuidas jõule seedida? Kuidas pääseda pohmellist?  (6)
28.detsember 2014 10:41
Jõulud ja aastavahetus on Eestis traditsiooniliselt olnud lähedastele pühendumise aeg. Aeg, kus leitakse vähemalt päev-paar, et olla koos pere ja sõpradega ning süüa – kohe mõnuga ja enamgi veel.
Parimad looduse annid kergemate terviserikete ja ka tõsisemate haiguste ennetamiseks  (1)
12.august 2014 11:00
Sobivaid ja kättesaadavaid ravimtaimi, puuvilju ning aedvilju võib kasutada toiduna, jookidena (mahlad, kissellid, morsid), toidulisanditena, toitude ja jookide maitsestamiseks, ravimite-preparaatide (teed, tõmmised, õlid, meesegud, pastad, võid lisanditega) valmistamiseks, vahendab terviseportaal remedyway.ee.
Ränigeeli 7 parimat omadust Sinu ilu ja tervise heaks!
18.november 2013 00:00
Mineraalne ränigeel muudab juuksed läikivaks, küüned tugevaks, aitab kaasa rakkude ainevahetusele, hoides ära nahal kortsude tekke ja tselluliidi. Eemaldab organismist mürgid, toetab luude kasvu, ravib efektiivselt ja kiiresti isegi huuleherpest ning aitab ka seedeprobleemide puhul. Just nii palju ja veel rohkemgi häid omadusi on ränil — tähtsal mineraalainel, mida me kõik vajame.
Ole terve — enneta raskeid haigusi looduslike vahenditega!  (7)
16.august 2013 13:05
Tihti on terviserikkeid lihtsam ära hoida, kui ravida. Remedyway.ee kirjutab, milliste ravimtaimede, puuviljade ja aiasaadustega on võimalik oma tervist turgutada ja haigusi eemal hoida, vahendab alkeemia.ee.
10 märki, et sul võib olla gluteenitalumatus  (11)
30.juuli 2013 23:30
Rohkem kui 55 haigust on seotud gluteeniga — kleepvalguga, mida leidub nisus, rukkis ja odras. Hinnanguliselt 99% inimestest, kellel on kas gluteenitalumatus või tsöliaakia, pole kunagi diagnoositud. Samuti on hinnanguliselt 15% USA elanikkonnast gluteenitalumatus. Mida te arvate, kas üks neist võiksite ka teie olla?
Miks kõht koriseb ja valutab?  (6)
21.september 2011 16:16
Miks mu kõht viimasel ajal valutab? Nagu kõrvetaks,(teatud asendites) koriseb, (kuigi söön korralikult). Kas probleem on äkki seedimises? Peaksin ma jooma mingeid seedimisteesid või midagi? Või peaksin üldse asja sinnapaika jätma ja tegemist on tavalise asjaga? See on kestnud umbes nädal aega. Rase ma olla ei saa, täna tegin testi (12 päeva oli vahet).
Mis võib põhjustada igapäevaseid peavalusid?  (1)
09.august 2011 14:12
Mind teeb murelikuks sagedane peavalu. Varem pole selliseid probleeme olnud, suve algusest on aga tunne justkui valutaks praktiliselt iga päev. Valupunkt asub kulmude vahel, kestab üle 5 tunni, on äärmiselt tugev ning valuvaigistid seda ei leevenda.
Hoia kõht korras ka grillihooajal!  (1)
15.juuni 2011 00:00
Nii perearstide kui erialaspetsialistide vastuvõtule tuleb väga sageli inimesi mitmesuguste seedetraktivaevustega, nagu puhitused, gaasid, kõhukinnisused ja -lahtisused.
Toitumisekspert: ise endale piiranguid seades viime organismi tasakaalust välja  (14)
16.märts 2011 00:00
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli biokeemia ja toitumisõpetuse õppejõud Laine Parts on kindel, et kui toit valmistab organismile raskusi, tuleks kõigepealt pöörduda kogenud spetsialisti poole, kes aitab välja selgitada asja olemuse.
Neli nippi juhuks, kui sõid liiga palju  (2)
17.detsember 2010 00:00
Kohe läheb lahti — meeletu pugimine. On ju selle nimel säästetud ja vaaritatud. Püüad küll mõõdukalt ühte ja teist rooga maitsta, ent siis äkki… Õnneks aitavad siinkohal teadlased, kes väidavad, et organismile tehtud kahju on võimalik teatud söögi-joogiga korvata.
Ingveriga särtsu juurde
29.oktoober 2009 00:00
Õige toit korrastab seedimise  (2)
22.aprill 2009 05:31
Toidu seedimist korrastavad paljud taimed, sealhulgas maitsetaimed. Enamik taimi reguleerib soolte tööd normaalsuse suunas. Nende seas on apteegitill, köömned, mustikad, naistepuna, koirohi, islandi käokõrv, pihlakas, kask, lina, kibuvits, võilill, saialill, naat jt.
Ettevaatust — kuus petudiagnoosi  (71)
08.oktoober 2008 05:30
Kas oled ikka kindel, et diagnoos, mille said ja mis sind korralikult ära hirmutas, on üleüldse olemas? Allpool on toodud kahtlaste haiguste edetabel ning vahendid nende „raviks”. Kontrolli, ega sinagi ole üks selline patsient.
“Emme, kas ma suren nüüd ära?”  (99)
28.märts 2008 07:00
Kõik algas sellega, et ühel päeval pärast koolivaheaega kurtis Inge 11-aastane tütar iiveldust ning kõhuvalu. Tegu tundus olevat kõhugripiga. Paari päeva jooksul olukord ei paranenud ning mindi perearstile, kes ütles ka, et tegu on kõhuviirusega, ning soovitas süüa probiootikume, st häid baktereid.
Juua või mitte juua  (9)
22.november 2007 07:01
Tervelt neljandikul eestlastest võib ühel heal päeval tekkida kõhupuhitus või muud vaevused ning seda täiesti tavalisest piimast. See võib nii olla, aga ei pea olema. Aga mida ikkagi teha, kui kõht piimatooteid enam heameelega vastu ei võta — kas peaks piima üldse ära unustama?
Naine nagu meri
24.mai 2007 00:00
Kui tasakaalukas naine kaotab oma tasakaalu kuust kuusse ühel kindlal perioodil, on see tõenäoliselt seotud tema organismis mensese eel toimuvate muutustega.
Kasulikud ja kahjulikud bakterid  (2)
12.september 2006 00:00
Iga inimese sees elab miljoneid kasulikke baktereid, kes aitavad meil end hästi tunda.
Kas suvine toortoit põhjustab kõhugaase  (6)
14.august 2006 07:01
Kes kannatavad suvel seedevaevuste all, on pahatihti kahtlustanud toorete aedviljade söömist. Just vanemaealised on hakanud pelgama toortoitu kõhugaaside hirmus. Lahkame probleemi ja anname nõu loodusraviks.
Mungapipar lihtsustab naiste elu  (2)
06.juuni 2006 00:00
PMS-i all kannatavad naised saavad oma vaevustele leevendust mungapiprast.
Mida sa tead PMSist?  (10)
08.märts 2006 07:00
Hinnangute kohaselt esineb viljakal eluperioodil PMSi enam kui 30% kõigist naistest, neist 5-10% esinevad raskekujulised sümptomid, mis mõjutavad elukvaliteeti. PMSiga naistest 58%l esinevad nii psüühilised kui kehalised sümptomid, 37%l põhiliselt psüühilised ja 5%l peamiselt kehalised sümptomid.
Toidus peituvad lisandid peavad pakendil kirjas olema
29.november 2005 00:00
Ka kõige pisem toidupakend peab teavitama võimalikust allergiaohust. Varem võidi toidu allergiaohtlikud koostisosad müügipakendile märkimata jätta juhul, kui pakendi suurima külje pindala oli alla 10 ruutsentimeetri.
Kasulikud piimhappebakterid aitavad säilitada tervist
27.september 2005 00:00
Hapendatud piimajookide kasulikkusest teati Vahemeremaades juba antiikajal. Probiootikumide nimetuse all tuntakse tänapäeval piimhappebakterite tüvesid, mis on isoleeritud inimese soolestikust ja mille positiivne mõju inimese tervisele on teaduslike uuringutega tõestatud.
Korralik kätepesu päästab kõhuvaevustest
05.august 2005 00:00
Suvi hakkab sügisesse liikuma ning bakterid ja seened tegutsevad aktiivsemalt kui kunagi varem. Värsked marjad ja puuviljad küpsevad, aga ka roiskuvad kiiremini kui eelnevatel nädalatel.