kõhupuhitus

Kuidas erineb toidutalumatus toiduallergiast?
14.august 2016 17:00
Toidutalumatus nagu toiduallergiagi on organismi vastureaktsioon mingile kindlale toiduainele. Erinevalt toiduallergiast, mille kutsub esile häire immuunsüsteemis, on toidutalumatuse põhjusteks sageli ka seedesüsteemi reaktsioonid.
Just need toiduained põhjustavad väikelastel kõige rohkem allergiaid
14.juuni 2016 12:26
Kolmandikul elanikkonnast on geneetiline eelsoodumus allergia kujunemiseks ja viimasel ajal on see hakanud aina enam avalduma. Selle põhjuseks võib olla imikute vähene rinnapiimaga toitmine.
Neli põhjust, miks lapse kõht kinni võib olla  (1)
01.juuni 2016 12:15
Laste kõhukinnisus on lastegastroenteroloogi vastuvõtule pöördumise põhjuseks isegi kuni 35%-l juhtudest.
Proovi järele! Toitumiskava, mis aitab 24 tunniga lamedama kõhu saavutada
28.aprill 2016 17:18
On täiesti selge, et kuuspakile sarnanevaid kõhulihaseid pole võimalik saavutada üleöö. Kuid teadlikult toitudes on võimalik kõhupuhitust vähendada ka mõne tunniga ja seda ilma supertoitudeta, mida peaks tosinast erinevast tervislikku toitu müüvast kauplusest taga ajama.
Kuula oma kõhtu!  (2)
01.aprill 2016 17:05
Enamik meist on elu jooksul rohkem või vähem kokku puutunud soole­gaasidega või seede­elundite häiretega.
Kõhunäärmepõletikku ravib range dieet
24.märts 2016 00:10
Keelatud on süüa valku ja rasva sisaldavat toitu, kindlasti tuleb unustada alkohoolsed joogid.
Kuidas puhastada organismi
23.märts 2016 08:00
Kaunis ütlus, et keha on hinge tempel, tundub esmapilgul ehk liialt ilukirjandusliku ja poeetilisena, ent kui sellesse veidi enam süüvida, võib märgata otseseid seoseid meie vaimse ja füüsilise heaolu vahel. Seega on märtsikuiseks kevadekuulutajaks organismi puhastavad toidud. Ajakirja Sport märtsi numbris räägib sellest Kalli Sulga lähemalt.
Puhitab ja punnitab? Kuus kõige efektiivsemat toitu kõhu maha rahustamiseks  (6)
22.veebruar 2016 16:00
Kõhuvalu ja -krambid, puhitamine ja gaasid, kõhukinnisus ja -lahtisus — kui kõht selliseid nalju teeb, on kogu elukvaliteet rikutud. Ilmselt oled söönud mingit kõhtu ärritavat toitu. Õnneks on lisaks kõhtu ärritavatele toitudele olemas ka kõhtu rahustavad toidud — toome ära kuus kõige kiiremat ja efektiivsemat.
Kas teadsite, et valu on peamisi põhjuseid, miks inimesed arsti poole pöörduvad?  (2)
31.jaanuar 2016 15:27
Mis on valu, miks see tekib ja kuidas seda leevendada? Levinumad valu liigid on pea-, selja-, hamba-, närvi-, menstruatsiooni- või traumast tingitud valu ning tihti tarvitatakse valu leevendamiseks valuvaigisteid.
10 toiduainet, mis su kõhu korda teevad  (7)
06.november 2015 14:00
Sellest seltskonnas juttu ei tehta, aga igaüks teab seda — kui kõht on kinni, siis elukvaliteet kannatab. Ei saa ju elu nautida, kui pidevalt oma seedimise peale mõtlema pead. Võta need kümme toiduainet oma igapäevasesse menüüsse ja saad kõhu regulaarselt läbi käima. Kohe on tagasi ka energia ja hea tuju ning lisaks vähenevad korduva kõhukinnisuse tekitatavad terviseriskid.
Kõhulahtisus võib viidata haigusele  (2)
18.september 2015 12:46
Kõhulahtisuse all mõistetakse rooja konsistentsi muutumist vedelaks ja roojamise sagenemist üle kolme korra päevas. Tegu ei ole iseseisva haigusega, vaid haigusnähuga.
Meie kõigi süda käib vahel rütmist väljas, aga millal tunda muret?  (8)
10.september 2015 14:30
Täiskasvanud inimese süda lööb rahuolekus 60–80 korda minutis. Südamerütmihäireid ehk arütmiat esineb kõigil inimestel ja teada on üle 80 erineva rütmihäire. Paanikaks pole enamasti põhjust, sest juba puhtstatistiliselt ei saa süda ööpäeva jooksul vaid ühesuguseid lööke teha.
Kõhupuhituse varjatud põhjused, mida sa veel ei teadnud  (3)
30.juuli 2015 16:00
Me oleme üsna teadlikud, mida süüa või mitte süüa, et kõhu puhitamist ohjes hoida — kui soovid oma teadmisi üle kontrollida, saad seda teha SIIN . Aga ajakirja Tervis Pluss värskes numbris räägitakse, et ainult sellest teadmisest, mida süüa, ei piisa, oluline on ka see, kuidas süüa.
Mis on mis – toiduallergia
27.juuli 2015 11:00
Kalduvus allergiale esineb umbes kolmandikul inimestest. Allergia on tõsine probleem, mis võib ägeneda iga kord, kui organism puutub kokku ebasobiva ainega. Allergia eelsoodumus on suurem neil, kelle vanemad on olnud allergilised.
Vihjed, mis annavad märku, et võid olla rase!  (4)
29.juuni 2015 17:00
Jäta igaks juhuks meelde, missugused on märgid, mis rasedusele vihjavad. Siis tead, milliste sinu keha signaalide ilmnemisel on vaja intiimelu analüüs teha ja sammud apteeki testi ostma seada.
Allergia võib terve pere elu pea peale pöörata
25.juuni 2015 20:25
Muusiku ja ajakirjaniku Evelin Samueli peres just nii juhtuski — tema esimese poja, praegu 8-aastase Oskari, toidutalumatus avaldus juba esimestel elukuudel — poisi põsed olid punased, tal olid mured seedimisega ja sügeleva nahaga.
Seitse piinlikku, kuid väga tõsist sümptomit, mida ignoreerida ei tohi!  (10)
21.mai 2015 22:00
Kas teadsid, et kentsakas kehalõhn või madal libiido võivad sulle mõnest tõsisest tervisehädast märku anda? Panime ritta seitse piinlikku, kuid tegelikult väga tõsise taustaga sümptomit, mida kohe kindlasti ignoreerida ei tohi.
Seitse asja, mida su kõhugaasid sulle ütleksid, kui nad rääkida oskaks  (20)
06.märts 2015 23:30
Kuigi me ei taha sellest rääkida, on kõhugaasid meie elu osa. Ka kõige peenem daam võib teinekord puuksu teha. Aga kui gaasid hakkavad sind liiga sageli ja intensiivselt vaevama, on neil kindlasti midagi öelda. Kuula neid ja proovi mõista, milline neist seitsmest hädast sind vaevab.
Lugeja: vastlakukli asemel mõtleb meie pere dieedile  (46)
17.veebruar 2015 18:11
Jõulude ajal hoo sisse saanud hea toidu mekkimine on veebruariks kaalule kohutavalt mõjunud. Sel aastal sai külma kõhuga kutsuvatest poekuklitest mööda kärutatud. Idee hernesupist ei mõjunud ka meelitavalt, kuna hilisem totaalne kõhupuhitus oleks silmanägemise ära võtnud.
“Ma näen välja nagu viis kuud rase!“ — kordame üle need seitse toitu, mis kõhu punni ajavad  (5)
15.veebruar 2015 23:00
Kõht hakkab punnitama ka siis, kui sa sööd liiga palju või liiga kiiresti. Aga peamiselt tekitavad puhitusi toidud, millest eralduvad kõhtu gaasid. Paljud neist on tervislikud kiudainerikkad toidud. Aga kui on plaanis õhtul oma uude seksikasse kleiti ära mahtuda, siis võib need seitse asja sellel päeval vahele jätta.
Pärast pühadesöömingut vajab sinu maks kindlasti puhastust — kuidas seda teha?  (17)
07.jaanuar 2015 13:05
Jõuludel ja aastavahetusel kipuvad inimesed oma organismi söögi ja joogiga kurnama. Üleliigne söömine ja alkoholi tarbimine paneb suure koormuse meie maksale, mille peamiseks ülesandeks on organismi kahjulikest ainetest puhastamine, vahendab telegram.ee.
ÜLESÖÖMINE: Kuidas jõule seedida? Kuidas pääseda pohmellist?  (6)
28.detsember 2014 10:41
Jõulud ja aastavahetus on Eestis traditsiooniliselt olnud lähedastele pühendumise aeg. Aeg, kus leitakse vähemalt päev-paar, et olla koos pere ja sõpradega ning süüa – kohe mõnuga ja enamgi veel.
Parimad looduse annid kergemate terviserikete ja ka tõsisemate haiguste ennetamiseks  (1)
12.august 2014 11:00
Sobivaid ja kättesaadavaid ravimtaimi, puuvilju ning aedvilju võib kasutada toiduna, jookidena (mahlad, kissellid, morsid), toidulisanditena, toitude ja jookide maitsestamiseks, ravimite-preparaatide (teed, tõmmised, õlid, meesegud, pastad, võid lisanditega) valmistamiseks, vahendab terviseportaal remedyway.ee.
Ränigeeli 7 parimat omadust Sinu ilu ja tervise heaks!
18.november 2013 00:00
Mineraalne ränigeel muudab juuksed läikivaks, küüned tugevaks, aitab kaasa rakkude ainevahetusele, hoides ära nahal kortsude tekke ja tselluliidi. Eemaldab organismist mürgid, toetab luude kasvu, ravib efektiivselt ja kiiresti isegi huuleherpest ning aitab ka seedeprobleemide puhul. Just nii palju ja veel rohkemgi häid omadusi on ränil — tähtsal mineraalainel, mida me kõik vajame.
Ole terve — enneta raskeid haigusi looduslike vahenditega!  (7)
16.august 2013 13:05
Tihti on terviserikkeid lihtsam ära hoida, kui ravida. Remedyway.ee kirjutab, milliste ravimtaimede, puuviljade ja aiasaadustega on võimalik oma tervist turgutada ja haigusi eemal hoida, vahendab alkeemia.ee.
10 märki, et sul võib olla gluteenitalumatus  (11)
30.juuli 2013 23:30
Rohkem kui 55 haigust on seotud gluteeniga — kleepvalguga, mida leidub nisus, rukkis ja odras. Hinnanguliselt 99% inimestest, kellel on kas gluteenitalumatus või tsöliaakia, pole kunagi diagnoositud. Samuti on hinnanguliselt 15% USA elanikkonnast gluteenitalumatus. Mida te arvate, kas üks neist võiksite ka teie olla?
Teravilja talumatuse vastu rohtu pole  (5)
18.oktoober 2012 09:41
Teraviljatalumatus ehk tsöliaakia ehk gluteen­teropaatia haigusnähte osati kirjeldada juba II sa­jandil eKr, kuid selle tekkepõhjuse jälile on jõutud alles nüüd.
Miks kõht koriseb ja valutab?  (6)
21.september 2011 16:16
Miks mu kõht viimasel ajal valutab? Nagu kõrvetaks,(teatud asendites) koriseb, (kuigi söön korralikult). Kas probleem on äkki seedimises? Peaksin ma jooma mingeid seedimisteesid või midagi? Või peaksin üldse asja sinnapaika jätma ja tegemist on tavalise asjaga? See on kestnud umbes nädal aega. Rase ma olla ei saa, täna tegin testi (12 päeva oli vahet).