kaitsevägi

Sõdur sõjatandril: Lihtsad asjad tapavad, lihtsad asjad päästavad
29.mai 2016 12:25
Kesk Kevadtormi lahingumöllu astub ajateenija ligi õppuse kontrollija ning teatab, et nii- või naasuguse sõjas ette tuleva paratamatu asjaolu tõttu on võitleja saanud siia või sinna haavata ning nüüd … Jah, mis nüüd saab?
Riik pakub kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele missioonilt saabudes spaas lõõgastumise võimalust  (37)
29.mai 2016 09:14
Veteranide toetamiseks pakub riik veteranipoliitika osana välisoperatsioonilt naasnud kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele ja nende pereliikmetele – kokku umbes 700 inimesele aastas – lõõgastusperioodi spaas, mille tarvis on tänavu juba kolm hanget läbi viidud.
Liibanonis teeninud kaitseväelased jõudsid koju  (11)
25.mai 2016 15:51
Täna pärastlõunal jõudsid Eestisse viimased pool aastat Lõuna-Liibanonis Soome-Iiri ühispataljonis teeninud staabiohvitserid ja jalaväerühma Estpla-20 kaitseväelased.
FOTOD: Peaminister külastas kaitseväe keskpolügooni ja veendus, et kõik liitlased sinna ära mahuvad  (22)
20.mai 2016 14:46
Peaminister Taavi Rõivas külastas täna kaitseväe keskpolügooni, et saada ülevaade liitlaste ja Eesti kaitseväe harjutus- ja väljaõppevõimaluste laiendamisest.
Eriväelased harjutasid tavatu sõja pidamist ja valitsuse päästmist okupeeritud territooriumilt  (50)
19.mai 2016 18:33
Täna lõppes kaitseväe eriüksuse võitlejate õppus Dagger koos kaitseliitlastega, kus keskenduti sõjalise toetuse ja tavatu sõjapidamise harjutamisele.
100 SEKUNDIT: Haldusreformi eelnõu nädal aega kestnud teine lugemine sai läbi, EgyptAiri lend Pariisist Kairosse 66 inimesega pardal kukkus Vahemerre
19.mai 2016 16:56
Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse neljapäev, 19. mai? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!
VIDEO: Kevadtormilt tulijad ennetavad seakatku ja pesevad ennast ja autod puhtaks  (3)
19.mai 2016 16:53
Veterinaar- ja toiduamet ning Eesti kaitsevägi on astunud samme, et tõkestada sigade Aafrika katku levikut, kui kaitseväe üksused liiguvad õppuse alalt oma koduväeosadesse. Õppuselt naastes puhastatakse ja pestakse korralikult kogu varustus, riided ja jalanõud.
Rootsi saatis välja luuramises kahtlustatud Vene lennuki  (25)
19.mai 2016 13:46
Vene lennuk viibis aprillis mitu ööpäeva ilma loata Rootsi territooriumil, kirjutab ajaleht Dagens Nyheter. Endine Nõukogude Liidu luurelennuk M-55 Geophysica maandus aprilli keskel Kirunas, kus pidi osalema EL-i rahastatavas kliimauurimisprojektis.
FOTOD: Lõppes suurõppus Kevadtorm, kuid kaitsevägi vajab rohkem õppusi koos liitlastega  (15)
19.mai 2016 12:55
Täna lõppes kolm nädalat kestnud kaitseväe õppus Kevadtorm. Ridali lennuväljal peetud lõpurivistusel ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras, et kaitsevägi vajab rohkem liitlasüksustega õppusi.
Lugeja: isegi metsa- ja põllumehed ei ole nii palju kurja teinud kui Kevadtormi õppused  (41)
19.mai 2016 12:35
Delfi lugeja saatis meile fotod Põlvamaa teeoludest, mis elanike arvates pole üldse mitte heas seisus. "Vaadake, mis kahju see suur õppus meie teedele on teinud. Need teed olid veel hiljaaegu ilusad," jagab lugeja oma muret.
Rootsis on kõneaineks salapärased juhtumid telemastidega, kahtlustatakse isegi võõrriigi sabotaaži  (35)
19.mai 2016 11:18
Salapärased juhtumid kahe andmesidemastiga Rootsis on äratanud sabotaažikahtlusi, mille taga võivad mõnede arvates olla isegi võõrriigi püüded julgeolekut õõnestada.
Soome kaitseväe juhataja: uute laevade ja lennukite jaoks praegusest kaitse-eelarvest ei piisa  (16)
19.mai 2016 00:10
Endise piloodina peab kindral Jarmo Lindberg viimasel ajal Läänemere kohal Vene lennukitega olnud intsidente murettekitavateks.
Terras: Kevadtormi raames on paraku tekkinud kahju loodusele, eraomanike maadele ja teedele  (5)
17.mai 2016 07:33
Kaitseväele on Kevadtormi raames tänase päeva seisuga laekunud teateid 73 kahjujuhtumist, millest paljud on praeguseks juba ka likvideeritud. Õppuse lõpukäsk antakse 18. mail, peale mida üksused koristavad kõik oma paiknemisalad.
Politsei harjutab kurjategijate otsimist maastikul  (9)
15.mai 2016 08:18
Täna keskpäevast kuni esmaspäeva õhtuni korraldab politsei suurõppuse, mille käigus harjutatakse läbi kurjategijate otsimist maastikul.
Õhuvägi Venemaa "UFO-dest": venelased on alati välja lülitatud transponderitega lennanud, viimastel aastatel on lendude hulk lihtsalt suurenenud  (38)
14.mai 2016 19:33
Briti kaitseministeerium teatas sel nädalal, et Ämari lennubaasist õhku tõusnud Briti hävituslennukid käisid tuvastamas Vene õhusõidukeid, mis ei saatnud määrustekohast tunnuskoodi ega reageerinud sidekutsetele. Selgus, et tegemist oli kolme Vene transpordilennukiga ja Briti kaitseminister sõnas, et Briti hävitajad reageerisid Vene agressioonile. Eesti Kaitseväe õhuväe teabeohvitser Alar Laats kinnitas aga Delfile, et tegemist ei olnud siiski venelaste agressiooniga vaid rutiinse lennuga Peterburgi – Kaliningradi vahel.
Hanso: Eesti vajab vähemalt ühte NATO liitlasvägede pataljoni lahingugruppi  (32)
13.mai 2016 17:04
Erukindralid Egon Ramms, Wesley Clark ja Richard Shireff tutvustasid kaitseminister Hannes Hansole Eesti, Läti ja Leedu sõjalist julgeolekut hindavat raportit, teatas kaitseministeerium.
FOTOD JA VIDEO: Vaata, kuidas peeti Räpinas Kevadtormi linnalahingut  (17)
13.mai 2016 16:50
Kaitseväe suurõppuse Kevadtorm selleaastane linnalahing toimus eile ja täna Räpina linnatänavatel.
Ilmar Raag lahkub valitsuse strateegilise kommunikatsiooni nõuniku kohalt  (33)
12.mai 2016 15:20
Valitsuse kommunikatsioonibüroo strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag lahkub suve lõpus ametist ning liitub kaitseväe missiooniga Malis, vahendab ERR .
Ajateenistusel põhinev reservarmee jääb Eesti riigikaitse nurgakiviks  (10)
12.mai 2016 12:51
Tänasel valitsuse istungil esitatud kaitseväeteenistuse kohustuse aruanne kinnitab, et ajateenistuse kaudu väljaõpetatava reservarmee süsteem toimib, reservüksused saavad väljaõpetatud ning nii ajateenijad kui ka kogu ühiskond on sellega rahul.
Valitsus küsib kaitseväele mandaati osalemaks Islamiriigi vastases võitluses  (11)
12.mai 2016 12:32
Valitsus otsustas tänasel istungil teha riigikogule ettepaneku anda kaitseväele mandaat osalemaks kuni kümne kaitseväelasega väljaõppemissioonil, koolitamaks välja terrorirühmituse ISIL vastu võitlevaid Iraagi julgeolekujõude, teatas kaitseministeerium.
Lugeja: äkki teeks sel aastal teisiti ja viiks ka lähima vabadussõjas langenute mälestusmärgi juurde lilli?  (13)
10.mai 2016 14:14
Eestlastel on ikka kombeks viriseda, et 09. mail on linn pargitud autodest umbes ning pidutsevaid venelasi täis. Tegemist on venelaste võidupühaga, mida iga venelane oskab vääriliselt hinnata.
Eesti sõdurite olümpia Disneylandis: üks medal käes, loodetavasti tuleb ka lisa  (3)
10.mai 2016 00:10
USA-s Floridas toimuvad praegu vigastatud sõdurite spordi­võistlused Invictus Games, kus osalevad ka eestlased. Palmide all ja Mikide-Minnide vahel teevad Eesti robotjalgsed noored veteranid tõsist sporti. Ja tulemuslikult. 500 võistleja seast on Eesti väike delegatsioon kätte saanud juba ühe hõbemedali. Medalilootust on veel.
Soome tõhustab luurevõimekust Läänemerel ülimoodsa signaalluurelennukiga  (22)
09.mai 2016 10:16
Viimase aasta jooksul on Läänemerel hoogustunud signaalluure, mis tähendab teiste riikide relvajõudude side- ja radarisignaalide jälgimist. Ka Soome signaalluure on märkimisväärselt tõhustumas, sest Soome kaitsevägi on saamas oma käsutusse ülimoodsa signaalluurelennuki CASA.
Mihkelson: saatkondade sulgemise arvelt julgeolekunõukokku kandideerimine on vastuvõetamatu  (12)
09.mai 2016 08:36
Eesti kandideerib 2020.–2021. aastaks ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale, selleks raha panustades võidakse samal ajal sulgeda välisesindusi. Marko Mihkelsoni hinnangul on see vastuvõetamatu.
Eesti liigub ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks saamise poole  (21)
09.mai 2016 00:10
Mittealalise liikme staatuse saamiseks raha panustades võidakse samal ajal sulgeda välisesindusi.
DELFI FOTOD: Kaitseväe pioneerid ehitasid Kevadtormil Mooste valda uue silla  (51)
08.mai 2016 15:36
Kaitseväelased lammutasid Mooste vallas Kadaja külas üle Lutsu jõe viiva vana silla, mille asemele ehitasid esmaspäeval alanud Kevadtormi käigus uue. Uus sild avati täna.
„Ajateenistuses on kõik võrdsed“ ehk tütarlapse kogemus ajateenistusest  (37)
08.mai 2016 14:45
„Miks sa üldse lähed sinna?“, „Mida see sulle annab?“, „Sa kulutad sellega lihtsalt 11 kuud, põhimõtteliselt aasta oma elust ju …“ – need olid vaid üksikud asjad, mida mu sõbrad ja tuttavad ütlesid. Siiski leidus aga ka lähedasemaid inimesi, kes olid rohkem toetavad, elasid kaasa ja mõistsid mind – nemad teadsid küsimatagi, miks ma selle teekonna ette kavatsesin võtta. Kuus aastat kodutütrena, seejärel aasta kodutütarde rühmavanemana ja Kaitseliidu tegevliikmena andsid mulle selge sihi ja ettekujutuse oma elust. Nende aastatega oli metsast saanud mu teine kodu. Nüüd oli vaja vaid järele proovida ja veenduda, et just kaitsevägi on see koht, kus ma enda tulevikku näen.
PÄEVA PÄIKE: Eesti kaitseväelaste andekas emadepäevakaver Ewerti ja draakonite loost lööb päeva särama ja toob õnnepisara silma  (10)
08.mai 2016 13:04
Eesti kaitseväelased soovivad kõikidele emadele ilusat emadepäeva Eesti ühe menukaima kollektiivi Ewert and The Two Dragonsi loo "In The End There's Only Love" ("Lõpuks jääb vaid armastus") üliandeka kaveriga. Kaunist emadepäeva kõigile!
NATO kindral: Eesti eeskuju järgitakse nii sõjalisel kui poliitilisel tasandil  (14)
06.mai 2016 18:31
Täna Eestis visiidil viibinud NATO Brunssumi väejuhatuse ülem kindral Salvatore Farina kohtus kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrasega, et arutada Läänemere regiooni julgeolekuga seonduvaid küsimusi.