kaitsevägi

GRAAFIK: Kaitseliidu usaldusväärsus on viimase 15 aastaga jõudsalt kasvanud  (14)
25.juuni 2016 13:09
Kaitseliidu usaldusväärsus on rahva seas aasta-aastalt tõusnud. Selle aasta märtsis usaldas organisatsiooni 71 protsenti Eesti inimestest.
President Ilves: me ei tohi lähtuda eeldusest, et kuna 25 aastat pole meil halvasti läinud, siis nii jääb see ka tulevikus  (155)
23.juuni 2016 11:28
President Toomas Hendrik Ilves juhtis võidupüha kõnes tähelepanu sellele, et Eesti ja kogu NATO , ei luba endale enam rahulikku arvamist, et midagi halba ei saa juhtuda. Samuti andis riigipea oma ametiaja ühes viimases suures kõnes mitmeid näpunäiteid tulevasele Eesti presidendile, kelle nimi võib selguda juba suve lõpuks.
USA suurtükiväelased viivad läbi lahinglaskmisi  (22)
21.juuni 2016 19:02
Sel nädalal viivad Ameerika Ühendriikide 2. ratsaväerügemendi suurtükiväelased kaitseväe keskpolügoonil läbi suurtükiväe lahinglaskmised eesmärgiga harjutada erinevate relvaliikide tuletoetuse lõimimist ja treenida tulejuhte rahvusvahelises keskkonnas.
Lennuamet vallandas ebaausalt oma staažika töötaja  (63)
17.juuni 2016 00:11
Lennuamet leidis, et kaitseväele tööotsa teinud ametnik on pannud toime vääritu teo ja vallandas ta. Pärast kohtuvaidluses lüüa saamist püüdis amet vältida ametnikule saamata jäänud töötasu väljamaksmist.
Roman Toi: ma pole kunagi tahtnud kuulus olla
16.juuni 2016 00:00
Sel nädalal peab sünnipäeva koorijuht Roman Toi, kelle reipus ja elujõud ja lubavad aimata, et väikese peo asemel tuleb üsna suur tähistamine – sada täisväärtuslikult elatud ja Eestile panustatud aastat lausa nõuavad seda.
Uuring: riigikogu, valitsuse ja peaministri usaldussaldo on langenud miinuspoolele  (36)
15.juuni 2016 12:33
Eesti elanikud usaldavad kümne institutsiooni seas kõige enam päästeteenistust, politseid, kaitseväge ja kaitseliitu. Poliitiliste võimuinstitutsioonide usaldussaldo on aga langenud miinuspoolele ja vähenenud on ka presidendi usaldusväärsus.
FOTOD: Värskas avaldati austust küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseridele  (6)
14.juuni 2016 19:20
Täna avaldati mälestustseremoonial Värskas austust 1941. aastal nõukogude võimude poolt küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseridele, kes langesid vaba Eesti eest.
FOTOD: Värskas avaldati austust küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseridele  (8)
14.juuni 2016 17:29
Täna avaldati mälestustseremoonial Värskas austust 1941. aastal nõukogude võimude poolt küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseridele, kes langesid vaba Eesti eest.
NATO peab uuendama heidutushoiakut  (53)
14.juuni 2016 08:42
Demokraatlik Läänemaailm seisab silmitsi olukorraga, kus Venemaa näeb NATOs ja Läänes oma peamist vaenlast.
FOTOD: USA sõdurid põikasid enne Saber Strike'i Sillamäelt läbi  (23)
11.juuni 2016 18:30
Kaitsevägi pidas täna Sillamäe spordikeskuses perepäeva, kus sai tutvuda kaitseväe varustuse ja sõidukitega ning elada kaasa Sillamäe ja Kaitseliidu jalgpallurite sõpruskohtumisele.
Iisrael saadab pärast rünnakut Tel Avivis Läänekaldale lisavägesid  (7)
09.juuni 2016 13:26
Iisraeli kaitsevägi teatas, et saadab Jordani jõe läänekaldale täiendavalt kaks pataljoni vastuseks kolmapäevasele neli inimelu nõudnud tulistamisele Tel Avivis .
LUGEJA FOTO: kas kaitseväelastel on tekkinud suur janu või on tegu ikkagi tööülesannetega?  (15)
08.juuni 2016 15:16
Tähelepanelik Delfi lugeja saatis meile foto, kus Valga endises piiripunktis on näha suuremal hulgal kaitseväelasi. Viimaste uudiste valguses on lugeja pildiga kaasa pannud humoorika lause, justkui oleks kaitseväelastel suur janu tekkinud. Tegelikult on aga Kaitseväe Nooremleitnant Simmo Saar sõnul tegu tööülesannetega, kus kaitseväelased ootavad Ameerika Ühendriikide soomustransportööride kolonni.
Eesti ettevõte Aasia suurimal IT messil: Eestis arendatav tehnoloogia muudab tuleviku lahinguvälju  (14)
02.juuni 2016 17:20
Sel nädalal Taiwanis toimuval mainekal tehnoloogiakonverentsil InnoVEX esines täna ettekandega Eestis roomiksõidukeid arendava Milremi ja Eesti Kaitsetööstuse Liidu juht Kuldar Väärsi, kelle sõnul muudab Eestis arendatav tehnoloogia tuleviku lahinguvälju.
FOTOD: Tapal algas rahvusvaheline juhtimisõppus Saber Knight  (2)
31.mai 2016 08:53
Eile õhtul algas Tapal rahvusvaheline juhtimisõppus Saber Knight, kus Taani diviisi eestvedamisel harjutavad osalevate üksuste staabid ning ülemad lahingute juhtimist ja planeerimist.
Sõdur sõjatandril: Lihtsad asjad tapavad, lihtsad asjad päästavad
29.mai 2016 12:25
Kesk Kevadtormi lahingumöllu astub ajateenija ligi õppuse kontrollija ning teatab, et nii- või naasuguse sõjas ette tuleva paratamatu asjaolu tõttu on võitleja saanud siia või sinna haavata ning nüüd … Jah, mis nüüd saab?
Riik pakub kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele missioonilt saabudes spaas lõõgastumise võimalust  (36)
29.mai 2016 09:14
Veteranide toetamiseks pakub riik veteranipoliitika osana välisoperatsioonilt naasnud kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele ja nende pereliikmetele – kokku umbes 700 inimesele aastas – lõõgastusperioodi spaas, mille tarvis on tänavu juba kolm hanget läbi viidud.
Liibanonis teeninud kaitseväelased jõudsid koju  (11)
25.mai 2016 15:51
Täna pärastlõunal jõudsid Eestisse viimased pool aastat Lõuna-Liibanonis Soome-Iiri ühispataljonis teeninud staabiohvitserid ja jalaväerühma Estpla-20 kaitseväelased.
FOTOD: Peaminister külastas kaitseväe keskpolügooni ja veendus, et kõik liitlased sinna ära mahuvad  (22)
20.mai 2016 14:46
Peaminister Taavi Rõivas külastas täna kaitseväe keskpolügooni, et saada ülevaade liitlaste ja Eesti kaitseväe harjutus- ja väljaõppevõimaluste laiendamisest.
Eriväelased harjutasid tavatu sõja pidamist ja valitsuse päästmist okupeeritud territooriumilt  (50)
19.mai 2016 18:33
Täna lõppes kaitseväe eriüksuse võitlejate õppus Dagger koos kaitseliitlastega, kus keskenduti sõjalise toetuse ja tavatu sõjapidamise harjutamisele.
100 SEKUNDIT: Haldusreformi eelnõu nädal aega kestnud teine lugemine sai läbi, EgyptAiri lend Pariisist Kairosse 66 inimesega pardal kukkus Vahemerre
19.mai 2016 16:56
Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse neljapäev, 19. mai? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!
VIDEO: Kevadtormilt tulijad ennetavad seakatku ja pesevad ennast ja autod puhtaks  (3)
19.mai 2016 16:53
Veterinaar- ja toiduamet ning Eesti kaitsevägi on astunud samme, et tõkestada sigade Aafrika katku levikut, kui kaitseväe üksused liiguvad õppuse alalt oma koduväeosadesse. Õppuselt naastes puhastatakse ja pestakse korralikult kogu varustus, riided ja jalanõud.
Rootsi saatis välja luuramises kahtlustatud Vene lennuki  (25)
19.mai 2016 13:46
Vene lennuk viibis aprillis mitu ööpäeva ilma loata Rootsi territooriumil, kirjutab ajaleht Dagens Nyheter. Endine Nõukogude Liidu luurelennuk M-55 Geophysica maandus aprilli keskel Kirunas, kus pidi osalema EL-i rahastatavas kliimauurimisprojektis.
FOTOD: Lõppes suurõppus Kevadtorm, kuid kaitsevägi vajab rohkem õppusi koos liitlastega  (15)
19.mai 2016 12:55
Täna lõppes kolm nädalat kestnud kaitseväe õppus Kevadtorm. Ridali lennuväljal peetud lõpurivistusel ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras, et kaitsevägi vajab rohkem liitlasüksustega õppusi.
Lugeja: isegi metsa- ja põllumehed ei ole nii palju kurja teinud kui Kevadtormi õppused  (43)
19.mai 2016 12:35
Delfi lugeja saatis meile fotod Põlvamaa teeoludest, mis elanike arvates pole üldse mitte heas seisus. "Vaadake, mis kahju see suur õppus meie teedele on teinud. Need teed olid veel hiljaaegu ilusad," jagab lugeja oma muret.
Rootsis on kõneaineks salapärased juhtumid telemastidega, kahtlustatakse isegi võõrriigi sabotaaži  (35)
19.mai 2016 11:18
Salapärased juhtumid kahe andmesidemastiga Rootsis on äratanud sabotaažikahtlusi, mille taga võivad mõnede arvates olla isegi võõrriigi püüded julgeolekut õõnestada.
Soome kaitseväe juhataja: uute laevade ja lennukite jaoks praegusest kaitse-eelarvest ei piisa  (16)
19.mai 2016 00:10
Endise piloodina peab kindral Jarmo Lindberg viimasel ajal Läänemere kohal Vene lennukitega olnud intsidente murettekitavateks.
Terras: Kevadtormi raames on paraku tekkinud kahju loodusele, eraomanike maadele ja teedele  (5)
17.mai 2016 07:33
Kaitseväele on Kevadtormi raames tänase päeva seisuga laekunud teateid 73 kahjujuhtumist, millest paljud on praeguseks juba ka likvideeritud. Õppuse lõpukäsk antakse 18. mail, peale mida üksused koristavad kõik oma paiknemisalad.
Politsei harjutab kurjategijate otsimist maastikul  (9)
15.mai 2016 08:18
Täna keskpäevast kuni esmaspäeva õhtuni korraldab politsei suurõppuse, mille käigus harjutatakse läbi kurjategijate otsimist maastikul.
Õhuvägi Venemaa "UFO-dest": venelased on alati välja lülitatud transponderitega lennanud, viimastel aastatel on lendude hulk lihtsalt suurenenud  (38)
14.mai 2016 19:33
Briti kaitseministeerium teatas sel nädalal, et Ämari lennubaasist õhku tõusnud Briti hävituslennukid käisid tuvastamas Vene õhusõidukeid, mis ei saatnud määrustekohast tunnuskoodi ega reageerinud sidekutsetele. Selgus, et tegemist oli kolme Vene transpordilennukiga ja Briti kaitseminister sõnas, et Briti hävitajad reageerisid Vene agressioonile. Eesti Kaitseväe õhuväe teabeohvitser Alar Laats kinnitas aga Delfile, et tegemist ei olnud siiski venelaste agressiooniga vaid rutiinse lennuga Peterburgi – Kaliningradi vahel.