Kairi Prints

Uus analüüside süsteem aitab seksuaalvägivalla ohvri uimastamist ka tagantjärele tõendada: GHB säilib uriinis mitmeid kuid  (12)
26.mai 2016 12:16
Viimasel ajal on poleemikat tekitanud küsimus, kas seksuaalvägivalla ohvriks langenud naine saab vajalikku abi. Probleemistik on keerukas ja mitmetahuline, aga avalikkuse tähelepanu on kõige rohkem saanud just GHB aspekt: "Pealtnägija": Eesti terviseasutused ei paku "korgijoogi" ohvritele kohtus tõendina vettpidavat testimisvõimalust
Manona Paris: 40ndates titte saada pole kuigi eriline kunsttükk  (28)
25.mai 2016 12:00
Eelmisel nädalal panid meid imestama mitmed uudised, alustades sellest, et 27aastane lastetu naine on ühiskondlikult kahjulik element, kuni selleni, et 45aastaselt on inimene juba nii õppimisvõimetu, et ei kõlba isegi koristajaks. Ajakirja Naisteleht+Naised värskes numbris kommenteerib Manona Paris neid uudiseid väga tabavalt.
Palun ole normaalne! Neid asju ei tohi mitte kunagi öelda naisele, kes üritab juba mõnda aega rasestuda  (12)
24.mai 2016 14:00
Inimesed võiksid olla teiste inimeste elu ja võimalike probleemide suhtes delikaatsemad. Paljud inimesed näevad tohutult vaeva, et laps saada, paljud ei saagi... Ära topi oma nina sinna, kuhu pole vaja! Järgnevaid asju ei tohi mitte kunagi öelda naisele, kelle puhul tead (või oletad), et ta on juba pikemat aega rasestuda üritanud. Tegelikult pole selliseid asju muidugi üldse mitte kellelegi öelda vaja.
Jäta meelde: 10 psühholoogilist nippi, mis laste kasvatamisel marjaks ära kuluvad  (1)
23.mai 2016 23:00
Alates sellest, kuidas saada väike laps aedvilju sööma, kuni selleni, et juba suur laps suudaks olulisel eksamil rahu säilitada — võta need psühholoogilised nipid kasutusele ja elu on lihtsam ja parem nii sul kui lapsel, nii olevikus kui tulevikus.
Repliik: probleemse naise valem  (15)
19.mai 2016 00:10
Laura Mallene intervjuust Martin Helmega selgus, et 27-aastane vallaline lastetu naine on Eesti iibeprobleemi osa.
Jalaga maaliv kunstnik Meelis Luks abiellus: erivajadus pole mingi takistus, et olla õnnelik!  (41)
16.mai 2016 14:00
Reesuskonfliktiga sündinud ja hilinenud abi tõttu puudega elava kunstniku Meelis Luksi ellu tuli armastus maailma teisest otsast. Noored tundsid, et teine on just see õige juba interneti teel suheldes ja 29. aprillil registreeris armunud paar Raplas oma abielu.
Inimeste suhtumine seksuaalvägivalda: ohvrit süüdistavad hoiakud vähenevad visalt, kuid järjekindlalt  (1)
12.mai 2016 14:00
Hiljuti toimus Eesti Seksuaaltervise Liidu projekti “Seksuaalvägivalla ohvrite abistamiseks laiapõhjalise koostöövõrgustiku loomine ja võimestamine” lõpuseminar. Katrin Pahka rääkis oma ettekandes seksuaalvägivalla teemalisest teavitustegevusest Eesti ühiskonnas. Toome kokkuvõtte ka Naisteka lugejani.
Terav küsimus, hämar vastus: kas inimesel peab iga hetk säilima enda seksuaalse enesemääramise õigus?  (4)
10.mai 2016 12:00
Eilses Eesti Päevalehes ilmus Kadri Ibruse intervjuu riigiprokuratuuri süüdistusosakonna juhi Steven-Hristo Evestusega "Prokuratuur: vägistamist uurides tuleb ohvriga rohkem arvestada" . Kuna Eestis kehtivat karistusseadustikku kasutades on vägistamisjuhtumite menetluses jäänud teele mitu ohtlikku auku, võttis Päevaleht peamised küsimused, mis on seadust tõlgendades tekkinud, ja palus Evestusel neid hinnata.
Uus uuring: arstid teevad rohkem saatuslikke vigu, kui me siiani arvanud oleme  (28)
09.mai 2016 14:00
Meditsiinilised vead on juhtumite arvu poolest kolmas suurim surma põhjus Ameerikas, ilmnes kirurgi ja Johns Hopkinsi Ülikooli professori Martin Makary hiljutisest uurimusest, mille tulemused avaldati väljaandes British Medical Journal (BMJ) . Need tulemused on hirmutavad ja ega ei maksa vist arvata, et Eestis olukord palju roosilisem olla võiks.
Tõelise armastuse žest: mees teeb oma sõrme kaotanud abikaasale imelise kingituse  (2)
06.mai 2016 23:00
Libby Sanders kaotas õnnetult oma väikese sõrme. Otseselt see ju elu ei sega ja naine on kaotusega leppinud, aga ometi tuli naisel iga kord, kui ta küüsi lakkima hakkas, kurbushoog peale.
Suure küsitluse tulemused: mida emad tegelikult emadepäevaks tahavad  (5)
04.mai 2016 12:00
Emadepäev on ukse ees ja sinnamaani jäänud päevade kõige olulisem küsimus on see, mida emale kinkida. Väljaanne Retail Me Not korraldas Ameerikamaal suure küsitluse ja tulemused olid üllatavad. Mis need Eesti emadki Ameerika omadest erinevad on, nii et tasub järgnev info kõrva taha panna küll.
VIDEOINTERVJUU: Dr Marie Abel: seksuaalvägivalla ohvrid julgevad üha rohkem abi otsida  (1)
03.mai 2016 23:00
Möödunud reedel toimus Eesti Seksuaaltervise Liidu projekti “Seksuaalvägivalla ohvrite abistamiseks laiapõhjalise koostöövõrgustiku loomine ja võimestamine” lõpuseminar. Seminar toimus projekti “Seksuaalvägivalla ohvrite abistamiseks laiapõhjalise koostöövõrgustiku loomine ja võimestamine” raames.
Hoiakud seksuaalvägivalla suhtes: Eestis kohtab kahjuks väga palju ohvrit süüdistavat suhtumist  (10)
03.mai 2016 16:01
Möödunud reedel toimus Eesti Seksuaaltervise Liidu projekti “Seksuaalvägivalla ohvrite abistamiseks laiapõhjalise koostöövõrgustiku loomine ja võimestamine” lõpuseminar. Seminar toimus projekti “Seksuaalvägivalla ohvrite abistamiseks laiapõhjalise koostöövõrgustiku loomine ja võimestamine” raames.
Noore naise ootamatu surm: arstide diagnoositud lihase vigastus osutus millekski hoopis hullemaks...  (38)
03.mai 2016 14:11
Möödunud aasta mais kaebas 29-aastane inglanna Clare Daly arstidele valu vasakus õlas, kuid arstid oletasid, et see on lihtsalt lihase vigastus. Tegelikult oli see melanoom . Naine suri kolm kuud pärast õige diagnoosi saamist.
Hea vaikne raamat: häält ei tõsta, meelest ei lähe
02.mai 2016 00:10
Kai Aareleid jätab mulje autorist, kes teab väga hästi, mis tema tegelastega juhtus, aga ei ütle.
VIDEORETSEPT: Kodumaine gurmee — meritindi carpaccio valmib hetkega ja laualt kaob veelgi kiiremini  (3)
29.aprill 2016 23:00
Eelmisel kevadel avastasime meritindi: Naistekas avastab maailma: kes või mis on meritint ja mida temaga ette võtta? Üks hea inimene jättis selle loo kommentaaridesse meritindi carpaccio retsepti ja meie haarasime muidugi kohe kalal sabast.
Ehmatavad uuringutulemused: ülilevinud tupeseene ravim tõstab raseduse katkemise ohtu  (19)
28.aprill 2016 12:21
Kui oled rase või plaanid lapseootele jääda, siis loe see artikkel kindlasti läbi.
Time-lapse VIDEO: Maitserohelise kasvamine 14 päeva jooksul
24.aprill 2016 22:30
Pea kuu aega tagasi panime seemned mulda, nii: VIDEO: Kevadkülvi ABC ehk täpne juhend, kuidas endale koju maitsetaimed kasvama panna . Panime külvikasti Naisteka päikesepoolsele aknalauale ja jäime ootama. Et hiljem tõestada, et taimed kastis tõepoolest kasvama hakkasid, paigutasime kasti ette väikese kaamera, mis tegi iga minuti tagant kastis toimuvast pilti. Seega koosneb see taimede kahe nädala kasvamise time-lapse video enam kui 20000 kaadrist.
VIDEO avantüristidest rohenäppudele: tee endale rõdukasti hunnitu Tootsi peenar!
22.aprill 2016 16:00
Kevad lokkab ja kellel aeda pole, saab oma taimed rõdule või aknalauale kasvama panna. Aga taimede kasvatamine ei pea sugugi igav olema — näpud tasub mullaseks teha ka seikluseotsijatel. Tehke näiteks nii nagu meie Marjuga ja istutage rõdukasti kõike segamini, et pärast saaks mõistatama hakata, mis on mis.
VIDEO: Toalillede ümber istutamine — vaata järele, kuidas see täpselt käib
18.aprill 2016 16:00
Kellel on toalilled veel ümber istutamata, sest ta lihtsalt ei tea, kuidas see käib, siis tuleme lahkelt appi — näitame koos Marjuga samm sammu haaval ette, kuidas toalill ümber istutada tuleb.
FOTO, mis on vallutanud interneti: naise juuksed tekitasid kaasreisijas sügavat hämmeldust  (13)
05.aprill 2016 16:01
Meestele võivad küll naiste pikad juuksed meeldida, aga mitte päris nii lähedalt vaadates… Vahet pole, kas lendad lennukiga, sõidad bussi või rongiga — kaasreisijad oskavad üllatada igal pool. Paraku alati mitte meeldivalt.
12 märki, et sul võib olla bipolaarne meeleoluhäire  (7)
05.aprill 2016 12:00
Bipolaarne meeleoluhäire pole midagi, millega ennast lihtsalt suusoojaks diagnoosida. See pole lihtsalt hea ja halva tuju vaheldumine, vaid midagi hoopis tõsisemat. Loe, mis on need märgid, et sul (või su lähedasel) võib olla bipolaarne meeleoluhäire.
Õudusjudinaid tekitav FOTO: Esmapilgul tavaline endel, mida lähemalt vaadates soovid, et sa poleks seda näinud  (53)
01.aprill 2016 16:00
Selfie d paarikestest on nii tavalised, et ei oskagi neilt nagu enam midagi erilist oodata. Aga selle endliga on teistsugused lood — ilmselt soovid pärast selle vaatamist, et poleks seda kunagi vaadanud, sest muidu võib selfie sid päris kartma hakata.
VIDEO: Kevadkülvi ABC ehk täpne juhend, kuidas endale koju maitsetaimed kasvama panna
30.märts 2016 16:00
Me oleme tihti kuulnud oma tuttavaid ütlemas, et oi, kus ikka tahaks kodus maitsetaimi kasvatada, aga no ei oska. Tegelikult pole see üldse keeruline, aga üht-teist on tõesti vaja teada. Näitame koos Marjuga täpselt ette, kuidas seemnest taimed kasvama pannakse.
Teaduslikult tõestatud: kõrge IQ-ga inimesed ei vaja nii palju sõpru kui tagasihoidlikuma arukuskvoodi omanikud  (77)
29.märts 2016 14:00
Kui keskmise või madala vaimse võimekusega inimene vajab enda ümber kogu aeg palju sõpru, siis tarkpeadele piisab vähestest olulistest inimestest enda ümber ja neidki pigem harvem kui liiga tihti. Uus uuring tõestas, et intelligentse inimese teeb liiga rohke suhtlemine sõpradega õnnetuks, vähem intelligentne aga on seda rõõmsam, mida rohkem tal sõpru on ja mida rohkem ta nendega aega veedab.
Lapsevanemate raske elu: kaheksa põhjust kallimaga tülitsemiseks, mida sa enne laste saamist ette näha ei osanud
29.märts 2016 12:01
Eks te kindlasti tülitsesite ka enne lapsi ja arvatavasti ka raseduse ajal — näiteks teemal, et mis nimi lapsele panna. Ilmselt olid teil ka mõned ootused, millised tülid teid pärast lapse sündi ees ootavad… Aga kas sa järgnevaid tülisid ikka oskasid ette näha?
VIDEO: Tee ise! Pane kodus muru kasvama — see on imelihtne!  (1)
24.märts 2016 23:00
Lihavõtted on kohe käes, mis tähendab, et muru tahab külvamist. Esialgu tuppa. Näitame ette, kui lihtne seda teha on — otsi kodust ükskõik milline tühi nõu ja pane aga seeme maha!
VIDEO: Tee ise! Valmista kevadpühadeks üks hunnitu peetsude perekond
23.märts 2016 14:00
Lihavõtted on ukse ees, nii et aeg on võtta ennast kätte ja kaunistada kodu pühadeks ära. Täna õpetame, kuidas valmistada peetsusid. Ah et mis asjad need veel on? Kindlasti oled neid kunagi kusagil näinud — need on need ilma kehata saepuruloomad, kellel kasvab peas muru.
Põnev fakt: mis on tegelik põhjus, miks pruutneitsid peavad pulmades ühesuguseid kleite kandma?  (17)
17.märts 2016 12:00
Kui oled hiljuti mõne sõbranna pulmas pruutneitsi olnud, siis sa tead seda tunnet — sa pead ruumis viibima koos mitme naisega, kellel on täpselt samasugune kleit seljas nagu sinul. Võib-olla see kleit üldse ei sobigi sulle ja sa näed selles välja nagu Frankensteini vanaema, aga midagi pole parata, selga sa selle ajama pead.