Kairi Prints

Kuus asja, mida tõeliselt head inimesed iga päev teevad  (14)
11.veebruar 2016 23:00
Mõned inimesed kohe on sellised, et kõik tahavad nende läheduses olla. Oled sa märganud, et tõeliselt heasüdamlikud inimesed tunduvad alati olevat ka iseendaga südamlikes suhetes ja rahulolevad? See on nii sellepärast, et kui inimene soovib teistele head, muutub ta ka ise tervemaks ja õnnelikumaks. Ja me ei pea silmas punnitatud sõbralikkust, vaid just loomulikku headust. Siin on nimekiri asjadest, mida tõeliselt heasüdamlikud inimesed iga päev teevad.
Viis geniaalset koristustrikki, mida sa kindlasti veel ei teadnud  (2)
11.veebruar 2016 14:00
Kui asi puudutab koristamist, otsime me alati viise, kuidas asi kiiremini ja paremini tehtud saada. Aga me ei ütle ära ka nippidest, mille abil on võimalik saavutada täiuslikkus — eriti kui need on nii lihtsad. Alljärgnevad nipid just sellised ongi ja meie võtame need igatahes kohe kasutusele.
Seitse põhjust, miks naised peaksid raseduse ajal rohkem šokolaadi sööma  (3)
10.veebruar 2016 23:00
Paljudel naistel tekib raseduse ajal pöörane magusaisu . Kas peaksid oma isusid eirama ja end tagasi hoidma? Õnneks enam mitte, sest uus uuring tõestab , et šokolaadi söömine raseduse ajal on sulle ja lootele kasulik — nimelt vähendab see preeklampsia riski ja parandab platsenta funktsioone. Aga see pole kaugeltki kõik: alljärgnevalt toome veel viis põhjust, miks raseduse ajal hambad võimalikult tihti šokolaadi lüüa tasub.
Haruldane looduse temp: kas sina suudad uskuda, et need beebid on kaksikud?  (44)
10.veebruar 2016 14:00
10-kuused neiud Myla ja Anaya saavad alati suure tähelepanu osalisteks, ükskõik kuhu nad lähevad. Muidugi on üks põhjus see, et nad on lihtsalt nii armsad. Teine põhjus on aga selles, et erineva nahavärviga kaksikud on üliharuldane nähtus.
Teaduslikult tõestatud: su rasvumises pole süüdi geenid, vaid peamiselt ikka iseenda laiskus!  (36)
09.veebruar 2016 14:00
Kui sa süüdistad oma ülekaalus oma geene, siis jah, sul on mõnes mõttes õigus, geenid võivad rasvumist tõesti soodustada. Eriti käib see FTO-geeni kohta — nii nimetatakse ensüümi 16. kromosoomis, mille hulk mõjutab kehakaalu. Aga uue uuringu järgi saab selle geeni mõju piisava liikumise abil pea täiesti kõrvaldada.
GALERII: Isa jagas fotosid oma üliraskelt haige poja esimestest (ja viimastest) elupäevadest — mida oma elu eest võitleva beebi vanemad tegelikult tunnevad?  (35)
08.veebruar 2016 14:00
Artikkel muudetud kell 16.15: Kahjuks lahkus pisike Abel hiljuti meie seast. Tunneme kaasa lähedastele. Kelly ja Daniel Crawford said juba raseduse esimesel trimestril teada, et nende laps sünnib väga raske kromosoomihaigusega, mille nimi on trisoomia 18 ehk Edwardsi sündroom. See on väga raske haigus , sest see kahjustab ja deformeerib väga tugevalt kõiki organeid, närvisüsteemi, lihaseid jne.
VIDEO: 15 absoluutselt geniaalset viisi paberiklambrite kasutamiseks  (1)
05.veebruar 2016 16:00
Tuleb välja, et paberiklambritega saab teha ikka kõvasti rohkem asju kui pabereid hoida. Kasuta neid juhtmete organiseerimiseks, telefonihoidikuna, abiks kalendri pidamisel ja kudumisel ning veel mitmel-setmel moel.
Karjäärispetsialist aitab otsustada: viis märki, et sa ei armasta enam oma tööd ja peaksid uue otsima  (22)
05.veebruar 2016 14:00
Alati pole nii lihtne ise aru saada, et sul oleks aeg töökohta vahetada. Tunned küll väsimust ja tüdimust, aga ei saa aru, millest see täpselt tuleb. Karjäärispetsialist Jane Stein toob välja viis märki, et sul oleks aeg kannapööre teha.
SUUR VASTLAKUKLITEST: Vaata, kus pakutakse kooreseid ampse, kus kuivanud plönne  (50)
05.veebruar 2016 09:18
Kuigi vastlaliugu lastakse tuleval teisipäeval, on magusasõbrad kuklitega maiustanud juba viimased nädal aega ning erinevad pakkujad on traditsioonilisest kuklikesest proovinud välja võluda seda miskit erilist ja eristuvat.
Kati Orgu retsept: hõrk, tervislik ja kalorivaene vastlamaius  (10)
04.veebruar 2016 23:00
Vastlad on tulekul. Kindlasti on Naisteka lugejate hulgas selliseid naisi, kelle arvates on rammusad kuklid nende figuurile veidi liiast ja nad eelistaksid pigem midagi tervislikumat. Kati Orgu jagab FitCati lehel täpselt seda, mida vaja.
Seitse asja, mida su rinnanibudel sinu tervise kohta öelda on  (6)
04.veebruar 2016 14:01
Rinnanibud pole siia ilma loodud ainult dekoratiivsel eesmärgil — seda sa loodetavasti juba tead. Aga kas sa seda ka tead, et su nibude iseärasused võivad mitmetele ohtlikele terviseprobleemidele viidata?
Südamlik GALERII: Ideaalne vanaisa koos oma lapselastega aega veetmas  (1)
04.veebruar 2016 12:00
Vanemad inimesed räägivad tihti, et oma lapselastega on nad palju rahulikumad ja rõõmsamad, kui nad olid oma lastega. Nad viitsivad nendega palju rohkem tegeleda. Arusaadav, eks noored inimesed on ju ikka kärsitud. Kuid lubame, et need imeilusad mustvalged fotod vanaisast oma lapselastega rahustavad ka kõige kärsituma hinge korraks maha.
Pime näitab teed
03.veebruar 2016 00:20
Kai Kuusk on Kilingi-Nõmmel elav 30-aastane tegus ja rõõmsameelne naine. 5-aastaselt diagnoositi tal suhkruhaigus. Juba kolm aastat on Kai olnud “puhta pime“ — nagu ta ise enda kohta ütleb.
DELFI miniDOK: Kai, pime naine, kellelt võib vabalt teed küsida  (14)
02.veebruar 2016 14:03
Kai Kuusk on Kilingi-Nõmmel elav 30-aastane tegus ja rõõmsameelne naine. 5-aastaselt diagnoositi tal suhkruhaigus. Juba kolm aastat on Kai olnud “puhta pime“ — nagu ta ise enda kohta ütleb.
Detektiivjuttudest muinasjuttudeni
25.jaanuar 2016 00:10
Värskete eesti lasteraamatute sündmustikust kumab mõnikord läbi ka autorite päevapoliitiline meelsus.
DELFI miniDOK: Kodutute elu Eestis — rõõmu teeb see, et hing on sees  (33)
15.jaanuar 2016 14:00
Kodu on koht, kuhu saab alati minna — kasvõi peitu kogu maailma eest, kui polnud just parim päev. Aga mida teevad need, kellel pole kohta, kuhu minna? Kodu olemasolu ei ole iseenesestmõistetav. Eestis on tuhandeid inimesi, kellel ei ole kodu. Meie saame tuttavaks Gunnari ja Avoga.
DELFI miniDOK: 76aastane lasnamäelane, kes magab puu otsas ja armastab Puškinit  (78)
29.detsember 2015 12:35
Nikolai on 76-aastane Lasnamäel elav mees, kes elab nii, nagu ta ise tahab. Ta askeldab päevad läbi oma põnevaid asju täis majas ja aias ning öösel magab puu otsas. Tema mälestused on kirkad ja ta jutustab need elavaks, vahele deklameerib peast vene luulet ning vanu palveid. Nikolaiga koos veedetud päevad on väga erilised päevad.
LAPSESUU: Peidus päkapikud ja kuuvalgel suplevad delfiinid rõõmustavad jõuluvana kindlasti!  (1)
22.detsember 2015 14:00
Kas sul on jõulusalm juba selge? Tallinna Lille Lasteaia lapsed tulevad appi — õnneks on sul nüüd võimalus selle video järgi kaks luuletust ära õppida ja siiski jõuluvanalt oma kingitus kätte saada.
LAPSESUU: Jõuludeks soovin ma õde, venda ja poni-inimesi
17.detsember 2015 14:00
Mida sina jõuludeks soovid? Kas poni-inimesed tuleksid kõne alla? Tallinna Lille Lasteaia lastel on ilusad ja huvitavad unistused ning lisaks jõuluvanale on ka meil privileeg need soovid teada saada.
LAPSESUU: Mida sa jõuludeks soovid? Ma lihtsalt ei suuda valida...
15.detsember 2015 14:00
Kas sina suudad valida, mida endale jõuludeks tahta? Tallinna Lille Lasteaia lapsed tunnistavad, et nad on väga keerulise valiku ees, mida küll jõuluvanale kirjutada, enne kui pliiatsi ja paberi pihku haaravad.
LAPSESUU: Piilume päkapiku taskusse — mida lastele sel aastal peamiselt tuuakse?  (3)
14.detsember 2015 14:00
Ega me seda ju ei tea, mida päkapikk sel aastal sulle toonud on, aga Tallinna Lille Lasteaia lastele toovad päkapikud peamiselt šokolaadi. Tahaksid ka? Siis tuleb olla väga hea laps!
LAPSESUU: Mida sina jõuludeks tahad? Ma ei julge öelda...  (3)
10.detsember 2015 14:00
Kas sina oled juba jõuluvanale oma soovidest ja unistustest kirjutanud, et ta teaks, mida sulle kingiks tuua? Need Tallinna Lille Lasteaia lapsed on igatahes kirjad valmis kirjutanud ja ootavad juba jõuluvana.
Seksuaalvägivalla teemanädala lõpetuseks: kuidas ennast rünnaku eest kaitsta?  (25)
23.oktoober 2015 16:00
Oleme terve nädala hoidnud fookust seksuaalse vägivalla teemal ja usume, et tõstsime sellega inimeste teadlikkust ning ehk kasvõi veidi õõnestasime ja nihutasime tagurlikke hoiakuid, mis õigustavad vägivalda. Teemanädalale paneme punkti Eesti Seksuaaltervise Liidu poolt koostatud õpetusega, kuidas ennast kaitsta. Aga loomulikult ei loe me teemat ennast selle nädalaga lõpetatuks, vaid töötame edasi.
Ühe tüdruku lugu: elu esimesest peost ööklubis sai luupainaja, mis teda pärast veel kaua oma halvavas haardes hoidis
20.oktoober 2015 12:14
Just 18-aastaseks saanud tüdruk läks sõbrannadega peole. Ta oli elevil — see oli ikkagi esimene kord, kui sai minna päris peole kodukoha lähedale suvituslinna, siiamaani oli ainult oma kodualevis peol käidud — sedagi mõned loetud korrad — ja ka linnas mõnel kontserdil, aga need lõppesid nii vara, et jõuti veel viimase bussiga koju. Seekord oli plaanis ühe linnas elava sõbranna juures ööbida, aga sinna see tüdruk tol õhtul ei jõudnud…
Sina ei ole süüdi: mida teha, kui oled kogenud seksuaalvägivalda?  (25)
19.oktoober 2015 16:00
Seksuaalne vägivald on vägivalla liik, mida kõige tihemini õigustama kiputakse. Põhjusteks küll naise lühike seelik, alkohol või väljakutsuv käitumine. Vägivalda ei tohi õigustada — see ei ole lihtsalt suvaline osade inimeste arvamus, vaid õigusnorm. Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna veebilehel kriminaalpoliitika.ee on täpselt välja toodud, mis on seksuaalvägivald ja mida teha, kui oled selle ohvriks langenud. Toome välja olulisemad punktid.
Merle lugu: mul soovitati ahistamist lihtsalt mitte nii tõsiselt võtta  (188)
19.oktoober 2015 12:25
Merle oli värskelt Eesti suurimas ülikoolis tööd alustanud. Ta oli rahul nii oma tööga kui kollektiiviga ja ei osanud kuidagi oodata sellist sündmust, mis temaga ühel päeval juhtus — nimelt koges ta seksuaalset ahistamist ülikooli ruumides töötava massööri poolt. Aga selliseid asju ei oskagi kunagi oodata. Merle on nõus oma lugu jagama, sest iga selline samm aitab kaasa sellele, et inimeste hoiakud seksuaalse ahistamise suhtes muutuksid.
Päeva "mõttetera": naine, kui mehelt üle kurgi saada ei taha, siis ära tähtsusta ennast üle  (168)
15.oktoober 2015 14:06
Tänases Eesti Päevalehes ilmus artikkel Ähvardused, öised kõned, peidetud jälitusseadmed. Kuidas saab kallist kaasast ahistaja? See on tohutult keeruline probleem, selge see, ja on oluline uurida, mis kedagi ahistava tegevuseni viib, aga kõikidesse neisse komplitseeritud inimsuhetesse kaevumine saab toimuda ainult ühiskonna stamparvamuste õõnestamise kõrval, et muutused ka päriselt toimuma hakkaksid.
Repliik: salajane vägistamisigatsus  (95)
15.oktoober 2015 00:30
Kumus toimus just konverents naistevastasest vägivallast.
SAAL Biennaal. Uus festival tõi uued asukad
02.september 2015 00:10
End tantsukohustusest vabastanud SAAL Biennaal oli uudishimulik nagu kevadine vasikas.