kaalulangetamine

10 käsku kergemaks eluks. Aeg figuuriga tegeleda, rannahooaeg pole kaugel!  (2)
27.märts 2015 07:27
Kevad on käes, inimesed viskavad vatid seljast ja talvega kogunenud polstrit on raskem varjata. Nüüd on viimane aeg oma figuuriga tegelema hakata, sest rannahooaeg pole enam kaugel.
Avalda arvamust: kes on sel aastal parim Figuurisõprade kaalulangetaja?  (3)
23.märts 2015 17:00
Teekond püstitatud eesmärgini on sageli pikk ja aeganõudev. Igal salenejal on oma lugu- läbitud teekond eesmärgini. Ka sel aastal lõid Figuurisõbrad ja Naistekas käed, ning käesoleva nädala jooksul tutvustamegi lugejatele Figuurisõber 2015 kandidaate, mille lõppakordina ka Naisteka lemmik välja valitakse. Siin on Jaana ja Anneli lood.
Audi käilakuju toob automaailma suunamuutuse  (5)
17.jaanuar 2015 03:30
Üks viimaste aastakümnete väheseid uusi kultusautosid Audi TT avab uue mudelipõlvkonnaga neljarattalistele ukse virtuaalsesse ja nupuvabasse ajastusse.
Keha kolme nädalaga supervormi — kas see on võimalik?
06.jaanuar 2015 11:43
Iga naise elus on perioode mil ta pole oma kehaga rahul. Isegi kui muret ei tee rasvumine ja liigne kehakaal , võivad peavalu valmistada ka teatud piirkondades asuvad kumerused, kust ümbermõõdud ei vähene ja mis ei allu toitumisele ega treeningule, näiteks rasvapadjad põlvedel, puusadel, kõhul, kätel ning sageli reite sisekülgedel.
Mida teha, et lubadus uuel aastal kaalust alla võtta unarusse ei jääks?
30.detsember 2014 15:15
"Aastast aastasse kordub sama – inimesed on andud endale kaalulangetamise lubaduse, hakkavad dieeti pidama ja trenni tegema. Jaanuari lõpuks kipub see lubadus aga ununema," rääkis Õhtulehele apteeker Sille Krüger, et iga aasta alguses suureneb apteekides dieedipreparaatide müük.
Kas sügis mõjub meeste ja naiste tundeerksusele erinevalt?
20.november 2014 08:02
Mure: Lugesin teie vanemaid kirju ja leidsin teie väite, et praegu, sügiskaamose ajal on ülekaalus negatiivsed emotsioonid, et tülid lõppevad traagilisemalt ja tark inimene sügisel üldse armuda ei tohiks, sest siis oleme selle tuleviku suhtes kriitilisemad ja eelarvamuslikumad.
Kõrvetised on sage kaebus
13.november 2014 05:15
Põletav-kõrvetav valutunne rinnaku taga ehk kõrvetised on küllap tuttav paljudele. Arvatakse, et sellist kaebust on kogenud elu jooksul enamik inimesi.
Viinajoomise A&O: Kuidas juua poole vähem?  (20)
28.oktoober 2014 18:25
Siit leiad häid soovitusikuidas muuta harjumusi. Harjumus alkoholi tarvitada kujuneb aja jooksul. Kus ja miks sina sagedamini alkoholi tarvitad? Kas kodus või sõpradega väljas käies? Meeleolu tõstmiseks või stressi leevendamiseks?
VIDEO: Naistekaga Kaalust Alla Gerda: dieet on mööduv nähtus, oluline on elustiili muuta  (1)
12.august 2014 17:00
Ja nii ongi minu pooleaastane teekond Delfi Naistegaga Kaalust alla projektis lõppenud!
Ortoreksia ohud ehk Kuidas tervislikult toitumise kinnisidee teeb inimesele tegelikult hoopis halba  (21)
24.juuli 2014 04:30
Ortoreksia ehk kinnisidee toituda tervislikult sarnaneb paljuski tuntud söömis- häiretega, nagu anoreksia ja buliimia. Eksperdid ei pea seda lihtsalt moehaiguseks, vaid tõsiseks probleemiks. Inimesed võiksid pöörduda sagedamini toitumisspetsialistide poole – ise dieediplaani kallal nokitsedes võib tervist kahjustades mööda panna.
Muuda kaalulangetamine enda jaoks lihtsamaks  (4)
13.juuli 2014 23:30
KAALAUBI: Suisa 68 protsenti naistest arvab, et eduka kaalulanguse tagamiseks on eelkõige vaja vaimujõudu. Loomulikult mängib see rolli ahvatlustest hoidumisel ning tervislikult toitumisel, kuid võib-olla on kasulikum seda üldse mitte rakendada. Mida rohkem sa seda rakendad, seda kiiremini see väheneb. Järgnevad seitse nippi on siinkohal abiks.
Neid asju ära kaalu langetamiseks tee  (5)
10.juuli 2014 22:30
KAALUABI: Ideaalset kaalulangetamise valemit, mis kehtiks kõigi inimeste jaoks, pole olemas. Samas eksisteerib mitmeid negatiivseid suuniseid, s.o soovitusi, mida ei tohiks mingil juhul järgida. Järgnevalt väike loetelu nendest.
Kaaluseisaku põhjuseks võib olla hirm põrumise ees  (3)
13.juuni 2014 23:30
KAALUABI: Kas sa kardad, et ei saavuta kunagi oma kaalueesmärki? Kas sa arvad, et isegi sel juhul pole tulemused püsivad? Kas sa tunned ennast ebamugavalt, kui sa mõtled elumuutusele, mida kõhnenemine paratamatult kaasa toob? Hirm on loomulik — sellest vabanemine suurendab enesekindlust ning kaalulangetamine muutub tunduvalt lihtsamaks. Paljude jaoks on hirm loomulik kaaslane kaalulangetamise teel. Hirm õõnestab sinu eneseusku ja takistab saavutamast figuuri, mida sooviksid. Hirmu tundes on ääretult keeruline kaaluga seotud eesmärke saavutada. Hirmust jagusaamiseks tuleb olla tugev ja sihikindel.
Viis kaalulangetamist takistavat mõtet ja lahendused nende seljatamiseks!  (4)
06.juuni 2014 23:30
KAALUABI: Kui su kaal enam ei lange, siis suure tõenäosusega on see vähem seotud sellega, mida sa teed, rohkem aga sellega, mida sa mõtled. Muuda oma mõtteviisi ja oled peagi tagasi õigel teel. Siit viis kõige tüüpilisemat mõtteviga, mis saboteerivad sinu kaalulangust.
13 kõige armastatumat kaalulangetusnippi: kas oled nendega tuttav?  (8)
16.mai 2014 23:00
Dieedi ja naudingu mainimine ühes lauses võib kõlada kummastavalt. Kaalulangetamisega meenuvad pigem sõnad rahulolematus, igavus, ohverdamine ja isegi kannatus. See ei pea aga sugugi nii olema. Kaalulangetamine võib olla nauditav, kui sa omad õiget suhtumist ja asud teekonnale kott vajaminevate tööriistadega pakitud.
Naistekaga Kaalust Alla: mis juhtub, kui ühel nädalal end nii hullult ei piitsuta?  (1)
09.mai 2014 11:00
Eelmine nädal on olnud ülikiire. Tänu suurele töökoormusele jäi ka minu trennitegemine pisut tahaplaanile ning jõudsin ainult kaks korda Myfitnessis trennis käia. Sellel nädalal saan lõpuks vähe töötempot maha tõmmata ja lausa lubada endale väikese nelja-päevase puhkuse, mida üritan tasakaalustada nii puhkuse kui trenniga!
Kaalulangetamine — mida sa teed õigesti?  (6)
05.mai 2014 22:30
Hiljuti lugesin ühte huvitavat artiklit kaalupsühholoogia valdkonnast, mis pani mind mõtlema selle üle, kuidas me enda edusammudesse ja tagasilöökidesse suhtume. Mulle on jäänud silma, et enamik kaalulangetajaid keskenduvad liialt halvale ega märka seda, mida nad tegelikult väga hästi teevad.
Lugeja: toitusin aasta otsa toorestest kaerahelvestest ja ökokohupiimast  (33)
11.aprill 2014 09:31
Teismelisena ei olnud minagi oma nõrga kehaehitusega rahul. Alustasin eriti ekstreemse toitumiskavaga, et end kenasti musklisse saada ja jõusaalitööd toetada. Välistasin oma toidulaualt kõik harjunud niinimetatud halvad osad ja valisin lemmikuteks mingil põhjusel toored kaerahelbed ja kohaliku taluniku käest saadava kohupiima. Enam imelikumat valikut langetada pole ilmselt võimalik!
Kuidas joostes kaalu langetada?  (11)
06.aprill 2014 23:00
KAALUABI: Kas oled valinud kaalu langetamiseks jooksutreeningud? Enne alustamist tasub välja selgitada, mis sind motiveerib. Enamik algajaid hakkab jooksmas käima, et kaalu langetada või vormi koguda. Kui sind motiveerivad samad eesmärgid, siis oled õigel teel. Kuid kas joostes on võimalik üleüldse püstitatud kaalueesmärke saavutada? Kui palju on selleks tarvis joosta? Järgnevalt vastama kõige tüüpilisematele küsimustele, mis algajal jooksjal võivad tekkida.
Kümme saatuslikumat viga, mida tehakse kaalu langetamisel  (5)
03.aprill 2014 22:30
KAALUABI: Kas sa töötad ebateadlikult oma kaalueesmärkide saavutamisele vastu? Järgnevalt toome ära kümme tüüpilist viga, millega edukas kaalulangus kihva keeratakse.
Lugeja: tegin mitu kuud 5 korda nädalas trenni, aga kaal ei langenud  (55)
02.aprill 2014 11:00
Mõne aja eest võtsin ennast käsile ja hakkasin sportima, et veidi kehakaalu alandada ja ilusti lihased toonusesse saada, kuid avastasin, et spordist ei piisa - kilod ei kao kuhugi.
Aasta Figuurisõber: Imbi
01.aprill 2014 12:40
Kas suhted teevad su paksuks?  (18)
22.märts 2014 23:25
KAALUABI: Edukas kaalulangetamine eeldab muutust elustiilis, mis tähendab, et muutuma peavad nii toitumisharjumused kui ka füüsiline aktiivsus. Kestvate muutuste tegemine võib olla seda keerulisem, kui sa oled ümbritsetud inimestest, kelle jaoks ebatervislik toitumine ning negatiivne suhtumine treeningusse on normiks. Muutus on iga suhte puhul esialgu hirmutav.
Kuidas ületada kaaluseisakut?
18.märts 2014 22:30
KAALUABI: Kõik kaalulangetajad teavad seda momenti, mil osuti kaalul jääb ühtäkki seisma. Tundub, et on saavutatud punkt, millest kergemaks keha enam ei lähe. Ära heida meelt, sest leidub viise kaaluseisaku ületamiseks.
Kuus levinumat kaalulangetusviga  (7)
16.märts 2014 22:30
Kaalulangetamine võib mõnikord olla küllaltki frustreeriv, eriti kui tulemused kohe silmaga nähtavad ei ole. Paljud kaalujälgijad eksivad ühtede ja samade reeglite vastu, mille vältimine aitab pöörata kaalunumbrid jäädavasse langusesse. Tutvustame lühidalt kuute põhitõde:
Lükkame ümber sinu kaheksa peamist põhjendust, miks sa ei saa kaalust alla võtta  (26)
12.märts 2014 22:30
FIGUURISÕBRAD : On kindel, et kaalust mahavõtmine on ühel raskem kui teisel. Vaatamata erinevatele elusituatsioonidele, on siiski kõigil võimalik saavutada tervislik kehakaal . Igaüks saab kaalus alla võtta — arvad, et Sina ei saa?
Nõmme muusumis toimub tervisliku toitumise loeng  (2)
10.märts 2014 09:59
Nõmme muuseumis (Jaama 18) toimub alates jaanuarist põnevaid loenguid erinevatel teemadel. Esmaspäeval, 10. märtsil kell 18 räägib toitumisnõustaja Liis Keevallik teemal «Lihtne ja tervislik kaalulangetamine ning menüü koostamine ». Loengu hind on 5 eurot. Küsisimegi Liis Keevallikult, millega toitumisnõustaja täpsemalt tegeleb.
Kuidas ennetada peamisi kaaluga seotud probleeme?
14.veebruar 2014 23:00
Kehakaal on muutunud aktuaalsemaks teemaks kui kunagi varem. Tänapäeva ühiskonnas on suhtumine paksusesse negatiivne: lisaks välimusele (liiga vormikas keha) võib ülekaal hakata takistama igapäevaseid tegevusi ning põhjustab mitmesuguste vaevuste ja haiguste arengut. Liigne kaal on seotud suhkurtõve, kõrgenenud vererõhu, rasvmaksa, sapikivide, kõrvetiste, liigesevaevuste, podagra ja teiste haigusseisundite tekkega. Viljakas eas ülekaalulistel naistel on probleemid menstruatsioonitsükli häirete ja lastetusega. Rasvumine põhjustab enneaegset vananemist ning lühendab eluiga.
Naistekaga Kaalust Alla: toitumisnõustaja aitab Gerdal teha tervislikke valikuid  (1)
01.veebruar 2014 01:02
Ka seekordses " Naistekaga Kaalust Alla " projektis on meie kaalulangetajale nõu ja jõuga abiks Kaaluabi toitumisnõustaja Kaja Maantoa. Kaja räägibki, mis on esimesed ja olulisimad sammud, mis neil Gerdaga koos ette tuleb võtta.