Kaalulangetamine

Tahaksid vabaneda ülekilodest, aga ei leia selleks piisavalt motivatsiooni?  (1)
30.november 2016 23:00
Tihtipeale on meil vaid õrn ettekujutus sellest, miks me alla tahame võtta või milline välja näha. Kuid selleks, et end tõsiselt liigutama hakkaksime, peab olema kindel eesmärk.
Erik Orgu: kuidas me ise oma kaalulangetuse luhta laseme – ühe vale käsklusega
29.november 2016 13:17
Kui oled kordki oma elu jooksul teadlikult kaalulangetuse protsessi läbinud või dieeti pidanud, on sulle kindlasti tuttav, et dieedi reeglid kehtestavad sulle, et selle vältel ei tohi süüa näiteks šokolaadikooki. Mida rohkem sellele mõtled ja endale seda keeldu meenutad, mõistad, et liigud aina enam selles suunas, et justnimelt süüa üks šokolaadikook.
MMA Blogi: Euroopa MV OTSE - Helin Paara on Euroopa meister!  (2)
21.november 2016 16:01
Eesti vabavõitluskoondis on 20. - 27. novembrini IMMAFi Euroopa meistrivõistlustel Prahas. See on esimene kord, kui meie amatöörkoondis võtab osa rahvsvahelisest tiitlivõistlusest. MMA Blogi toob käesoleva nädala jooksul teieni kõige värskemad uudised otse areenilt. 26. nov: Paara alistab vastase teises raundis maas tehnilise nokaudiga - küljekontrollis olles käelöökidega pähe. Paara on esimene eestlasest Euroopa meister vabavõitluses!
Lugeja kaalusaatest: kas hea pereinimene peabki kogu aeg purjus olema?  (32)
14.november 2016 12:10
TV3 saate "Kallis, sa oled kosunud" esimese osa kangelane Kristo jättis mulle kustumatu mulje. Tartlasena olen isegi vajanud mehe abi hiigelkapi neljandale korrusele tarimisel.
Mida vähem, mida rohkem - toitumissoovitused neile, kes tahavad kehakaalu normis hoida  (5)
14.september 2016 12:11
Ülekaal on on üha süvenev probleem ja põhjustab paljusid muid tervisehädasid, millest on raske jagu saada ilma kehakaalu kontrolli all hoidmata. Raamat „Hea tervis ja särav välimus küpsemale eale“ õpetab toitu valima, annab nippe näljatunde peletamiseks ja tutvustab rahvaravivõtteid ainevahetuse soodustamiseks.
Teaduspõhine nipp dietoloogilt: kuidas kaotada kaalu rasvade arvelt?  (1)
28.juuni 2016 16:12
Rannamõisa toitumisnõustaja Henri Ruul kirjutab sellest, kuidas kaalu kaotada rasvade arvelt.
Kas su suhe teeb sind paksuks?  (2)
30.mai 2016 22:30
KAALUABI: Edukas kaalulangetamine eeldab muutust elustiilis, mis tähendab, et muutuma peavad nii toitumisharjumused kui ka füüsiline aktiivsus. Kestvate muutuste tegemine võib olla seda keerulisem, kui sa oled ümbritsetud inimestest, kelle jaoks ebatervislik toitumine ning negatiivne suhtumine treeningusse on normiks. Muutus on iga suhte puhul esialgu hirmutav.
Kaalulangetamise uus teooria: tõsiselt on alahinnatud stressi ja emotsioonide mõju kehale  (6)
30.mai 2016 09:19
Mis aitab kaalu langetada? Kas rohkem treenida või teha mingeid kindlaid harjutusi? Kas süüa vaid süsivesikuid või nendest täiesti loobuda? Taimetoit? Suure valgusisaldusega dieet? Tegelikult on aga kõige taga sinu emotsioonid, mis kontrollivad su uskumusi endast, oma kaalust ja oma väärtusest, kirjutab Jessica Ortner raamatus „Lahendused koputamise kaudu – kaalulangus ja füüsiline enesekindlus" ja pakub täiesti uut meetodit.
Mis värk selle rasvaga siis on? Süüa või mitte süüa?  (9)
28.mai 2016 14:10
Briti toitumisspetsialistid ja rahvatervise eksperdid vaidlevad hiljuti avaldatud raporti üle, mis räägib sellest, et rasva söömine on kasulik.
MMA Blogi: Kohtume laupäeval Soomes!  (3)
24.mai 2016 11:15
Töö on tehtud, aeg on tulemuslikkust mõõta!
Loe, kuidas kaotada kilosid ja saada rannavormi
18.mai 2016 16:30
Õige vastus on: tuleb juua aluselist vett. Inimorganism moodustub umbes 78% ulatuses aluselisest veest (pH tase üle 7). Iga rakk vajab normaalseks töötamiseks vett — seetõttu on ülimalt oluline tarbida seda iga päev piisavas koguses. Aluseline vesi Devin on Eestis ainus naturaalselt kõrge pH tasemega vesi.
SUUR GALERII: naeratusest sõltub kõik — hambutust Hälist sai muutumissaates tõeline kaunitar!  (99)
23.märts 2016 21:05
Hammasteta töötu üksikema välimus ja elu muutus päevapealt, kui ta endale uue naeratuse ja välimuse sai. Enam ta vastutulijate ega tööandjate kõveraid pilke kartma ei pea!
Indreku trenniblogi. Loe ja vaata, kuidas Indrek MyFitnessi abiga kilosid kaotab!
28.detsember 2015 08:45
Esimene postitus — 23.11.2015
MMA Blogi: 13 kuud dieedil  (8)
15.detsember 2015 14:28
Neljapäeval, 17. detsembril, tähistan pidulikult aasta ja ühe kuu möödumist (sportlase jaoks) normaalsel toitumisrežiimil elamist. Miks selline kummaline mõõtühik? Sest aasta täitumise magasin lihtsalt maha!
MMA Blogi: Kaalulangetamisjutud (teine osa)  (5)
01.detsember 2015 20:51
Eelmisel võistlusel sai taas kord kogetud, et kaalulangetamine on meie spordiala juures üks täiesti omaette ettevõtmine, võiks isegi öelda, et eraldiseisev ala. Võib juhtuda, et võitlus ise on oluliselt väiksem väljakutse kui õigesse võistluskaalu saamine. Taani matši kohta muidugi nii öelda ei saa, aga ega too kaalulangetamine seal miski meelakkumine küll olnud.
Värske uuring lööb kõikuma kõik senised arusaamad tervislikust toitumisest  (36)
24.november 2015 16:11
Pole harv juhus, kui inimene on kohusetundlikult kaalulangetusdieedist kinni pidanud, kuid tulemuseks on hoopis halb enesetunne ja veelgi suurem number kaalule astudes. Teadlastel on sellisele paradoksaalsele olukorrale selgitus, kirjutab Independent .
Koduses jõusaalis kaalust alla: kas soetada endale sõudeergomeeter või piisab hüppenöörist?  (4)
03.november 2015 17:00
Enamik meist teeb aeg-ajalt otsuse hakata rohkem trenni tegema. Mõned meist ostavad sügisel jõusaalipääsme ja uued trenniriided. Paraku tikub esimene ind sügise teises pooles otsa saama, sest õhtud on külmad ja pimedad. Nii ei meelitagi novembris mets enam jooksjaid ja rattureid ning jõusaali minek paistab pärast tööpäeva tohutu ettevõtmisena. Alternatiivseks lahenduseks on tuua jõusaal endale koju. Hansaposti veebikaubamajas sporditarvetega tegelev tootejuht Kadri Paide jagab soovitusi, milliseid trenažööre ja tarvikuid kodusesse jõusaali valida.
Kuidas vähem juua? Kuidas muuta oma harjumusi?  (8)
31.oktoober 2015 09:08
Harjumus alkoholi tarvitada kujuneb aja jooksul. Kus ja miks sina sagedamini alkoholi tarvitad? Kas kodus või sõpradega väljas käies? Meeleolu tõstmiseks või stressi leevendamiseks?
Rumal jutt suhu tagasi! Lükkame ümber kaheksa peamist põhjendust, "miks sa ei saa" kaalust alla võtta  (18)
12.oktoober 2015 22:30
FIGUURISÕBRAD : On kindel, et kaalust mahavõtmine on ühel raskem kui teisel. Vaatamata erinevatele elusituatsioonidele, on siiski kõigil võimalik saavutada tervislik kehakaal . Igaüks saab kaalus alla võtta — arvad, et Sina ei saa?
Erik Orgu: Kolm lihtsat soovitust, kuidas seada kaalulangetamise eesmärke
26.september 2015 14:07
Kuidas langetada kaalu nii, et see ka soovitud tulemusteni viiks? Selle mõistmisel võib abiks olla analoogia ehitusmaailmast. Kujuta ette ehitust, kus töömehed hakkavad oma äranägemise järgi ehitama pilvelõhkujat, kasutamata vajalikku projekti või detailplaneeringut. Võib arvata, et tegemist oleks tõelise katastroofiga. Sarnane olukord tekib, kui hakkad ilma kindla plaani ja sihita ebamäärase kaalulangetamise eesmärgi suunas liikuma. Planeerimise ning süstemaatilise teguviisita ei saavuta kahjuks suurt midagi.
KÜSITLUS: Kas treenid teadlikult? Vasta seitsmele küsimusele ja võida hooajapääse trenniloengutele!
25.september 2015 13:31
29. septembril jätkunud Tallinna Ülikooli ja Eesti Spordimeditsiini klastri SportEST loengusarja esinejad panid Delfi palvel kokku seitse küsimust, millele õigesti vastajate seas loosisime välja priipääsme kõikidele sügishooaja loengutele.
Erik Orgu loeng: kuidas omavahel seostada sport, toitumine ja kaalulangetamine?
24.september 2015 11:20
Spordi ja treeninguga alustada soovivad inimesed on kutsutud loengule "Sport, toitumine ja kaalulangetamine", lektoriks toitumisspetsialist Erik Orgu. Loeng leiab aset teisipäeval, 29. septembril, kell 18.00 Tallinna Ülikooli Pedagoogilise seminari õppehoones Räägu 49.
Ülikool kutsub harratussportlased teadliku treeningu loengutesse, lektoriteks arstid jm praktikud  (1)
18.september 2015 17:04
Loengusarja TREENI TEADLIKULT sügisesed teemad keskenduvad toitumisele, treeningute planeerimisele, tervisekontrollidele, vigastustele ja taastumisele, spordipsühholoogiale jne. Lektoriteks on tunnustatud erialapraktikud, sh dr Kaspar Rõivassepp , Lauri Rannama , Ott Kiivikas , Rene Bürkland , Kristjan Port , Erik Orgu, Margus Silbaum, dr Anneli Raave-Sepp jt. Iga loeng on eraldi teemana. Huvilised võivad osaleda ühes või mitmes valitud loengus.
Tallinna Ülikool kutsub harratussportlased teadliku treeningu loengutesse
18.september 2015 09:34
Loengusarja TREENI TEADLIKULT teemad keskenduvad toitumisele, treeningute planeerimisele, tervisekontrollidele, vigastustele ja taastumisele, spordipsühholoogiale jne. Lektoriteks on tunnustatud erialapraktikud, sh dr Kaspar Rõivassepp , Lauri Rannama , Ott Kiivikas , Rene Bürkland , Kristjan Port , Erik Orgu, Margus Silbaum , dr Anneli Raave-Sepp jt. Iga loeng on eraldi teemana. Huvilised võivad osaleda ühes või mitmes valitud loengus.
Hea küsimus: kuhu kaob rasv, millest kaalu langetades ilma jääme?  (35)
16.september 2015 13:23
Kui võtame kaalus alla, kuhu kaob siis pekk?
MMA Blogi: Võistlushooaeg on alanud  (5)
08.september 2015 16:59
Laupäeval avasin Soomes Imatras toimunud sündmusel Carelia Fight pidulikult oma võistlushooaja. Õhtusel võitluskaardil oli kokku 12 matši, minu oma oli üheteistkümnes. Alistasin vastase esimeses raundis sirge käelukuga (armbar), aega kulus selleks 2 minutit ja 41 sekundit. Minu profikontol on nüüd 9 võitu (1 KO, 6 alistust ja 2 kohtunike otsust) ning 2 kaotust (alistus ja kohtunike otsus).
Üheksa kõige levinumat valearvamust kaalulangetamise kohta  (1)
06.september 2015 22:00
Aastast aastasse, rannahooajast rannahooaega annavad inimesed ikka ja jälle samu lubadusi või püstitavad samu eesmärke; ja samamoodi – ikka ja jälle – jäävad need lubadused täitmata või eesmärgid saavutamata. Mis lubadused ja eesmärgid? Eks ikka kaalu langetada.
MMA Blogi: Kaalulangetamisjutud  (5)
01.september 2015 17:30
Võistlusnädal on rahulik aeg, kui sa just Conor McGregor ei ole. Mina veel ei ole. Treeningkoormust enam ei ole, selle on asendanud ports rutiinseid tegevusi. Söögikogused jäävad aina väiksemaks, aga söömisest vabaks jääv aeg kasutamata ei jää – selle asemel jooksen pidevalt vetsu vahet nagu rase naine. Jah, need on veega laadimise rõõmud!
MMA Blogi: Kui palju valu on valus?  (5)
25.august 2015 13:51
Valu ja tippsport käivad käsikäes – töötamine üle anaeroobse läve, lihasvastupidavuse treenimine või kasutamine võimekuse piiril, kokkupõrked vastase ja matiga, järgmise päeva hommikud tugeva treeningtsükli järel, võistlustele järgnev hommik ning aeg-ajalt ette tulevad vigastused, mis võivad mõnikord samuti rõvedalt valulikud olla.