kaalulangetamine

Lugeja: toitusin aasta otsa toorestest kaerahelvestest ja ökokohupiimast  (33)
11.aprill 2014 09:31
Teismelisena ei olnud minagi oma nõrga kehaehitusega rahul. Alustasin eriti ekstreemse toitumiskavaga, et end kenasti musklisse saada ja jõusaalitööd toetada. Välistasin oma toidulaualt kõik harjunud niinimetatud halvad osad ja valisin lemmikuteks mingil põhjusel toored kaerahelbed ja kohaliku taluniku käest saadava kohupiima. Enam imelikumat valikut langetada pole ilmselt võimalik!
Kuidas joostes kaalu langetada?  (11)
06.aprill 2014 23:00
KAALUABI: Kas oled valinud kaalu langetamiseks jooksutreeningud? Enne alustamist tasub välja selgitada, mis sind motiveerib. Enamik algajaid hakkab jooksmas käima, et kaalu langetada või vormi koguda. Kui sind motiveerivad samad eesmärgid, siis oled õigel teel. Kuid kas joostes on võimalik üleüldse püstitatud kaalueesmärke saavutada? Kui palju on selleks tarvis joosta? Järgnevalt vastama kõige tüüpilisematele küsimustele, mis algajal jooksjal võivad tekkida.
Kümme saatuslikumat viga, mida tehakse kaalu langetamisel  (5)
03.aprill 2014 22:30
KAALUABI: Kas sa töötad ebateadlikult oma kaalueesmärkide saavutamisele vastu? Järgnevalt toome ära kümme tüüpilist viga, millega edukas kaalulangus kihva keeratakse.
Lugeja: tegin mitu kuud 5 korda nädalas trenni, aga kaal ei langenud  (55)
02.aprill 2014 11:00
Mõne aja eest võtsin ennast käsile ja hakkasin sportima, et veidi kehakaalu alandada ja ilusti lihased toonusesse saada, kuid avastasin, et spordist ei piisa - kilod ei kao kuhugi.
Aasta Figuurisõber: Imbi
01.aprill 2014 12:40
Kas suhted teevad su paksuks?  (18)
22.märts 2014 23:25
KAALUABI: Edukas kaalulangetamine eeldab muutust elustiilis, mis tähendab, et muutuma peavad nii toitumisharjumused kui ka füüsiline aktiivsus. Kestvate muutuste tegemine võib olla seda keerulisem, kui sa oled ümbritsetud inimestest, kelle jaoks ebatervislik toitumine ning negatiivne suhtumine treeningusse on normiks. Muutus on iga suhte puhul esialgu hirmutav.
Kuidas ületada kaaluseisakut?
18.märts 2014 22:30
KAALUABI: Kõik kaalulangetajad teavad seda momenti, mil osuti kaalul jääb ühtäkki seisma. Tundub, et on saavutatud punkt, millest kergemaks keha enam ei lähe. Ära heida meelt, sest leidub viise kaaluseisaku ületamiseks.
Kuus levinumat kaalulangetusviga  (7)
16.märts 2014 22:30
Kaalulangetamine võib mõnikord olla küllaltki frustreeriv, eriti kui tulemused kohe silmaga nähtavad ei ole. Paljud kaalujälgijad eksivad ühtede ja samade reeglite vastu, mille vältimine aitab pöörata kaalunumbrid jäädavasse langusesse. Tutvustame lühidalt kuute põhitõde:
Lükkame ümber sinu kaheksa peamist põhjendust, miks sa ei saa kaalust alla võtta  (26)
12.märts 2014 22:30
FIGUURISÕBRAD : On kindel, et kaalust mahavõtmine on ühel raskem kui teisel. Vaatamata erinevatele elusituatsioonidele, on siiski kõigil võimalik saavutada tervislik kehakaal . Igaüks saab kaalus alla võtta — arvad, et Sina ei saa?
Nõmme muusumis toimub tervisliku toitumise loeng  (2)
10.märts 2014 09:59
Nõmme muuseumis (Jaama 18) toimub alates jaanuarist põnevaid loenguid erinevatel teemadel. Esmaspäeval, 10. märtsil kell 18 räägib toitumisnõustaja Liis Keevallik teemal «Lihtne ja tervislik kaalulangetamine ning menüü koostamine ». Loengu hind on 5 eurot. Küsisimegi Liis Keevallikult, millega toitumisnõustaja täpsemalt tegeleb.
Kuidas ennetada peamisi kaaluga seotud probleeme?
14.veebruar 2014 23:00
Kehakaal on muutunud aktuaalsemaks teemaks kui kunagi varem. Tänapäeva ühiskonnas on suhtumine paksusesse negatiivne: lisaks välimusele (liiga vormikas keha) võib ülekaal hakata takistama igapäevaseid tegevusi ning põhjustab mitmesuguste vaevuste ja haiguste arengut. Liigne kaal on seotud suhkurtõve, kõrgenenud vererõhu, rasvmaksa, sapikivide, kõrvetiste, liigesevaevuste, podagra ja teiste haigusseisundite tekkega. Viljakas eas ülekaalulistel naistel on probleemid menstruatsioonitsükli häirete ja lastetusega. Rasvumine põhjustab enneaegset vananemist ning lühendab eluiga.
Naistekaga Kaalust Alla: toitumisnõustaja aitab Gerdal teha tervislikke valikuid  (1)
01.veebruar 2014 01:02
Ka seekordses " Naistekaga Kaalust Alla " projektis on meie kaalulangetajale nõu ja jõuga abiks Kaaluabi toitumisnõustaja Kaja Maantoa. Kaja räägibki, mis on esimesed ja olulisimad sammud, mis neil Gerdaga koos ette tuleb võtta.
Nutirakendused, mis aitavad uueks aastaks antud lubadustest kinni pidada  (5)
24.jaanuar 2014 18:00
Enamus inimesi annab endale aastavahetusel mõne lubaduse ja alguses on ka suur õhin neist lubadustest kinni pidada. Aga kahjuks aja möödudes kipub hoog raugema ja aasta lõpul vaatad, et kõik on nii nagu alati.
Anne Jürgenson: Säästmine kui eluviis  (12)
19.jaanuar 2014 14:30
Eesti inimese teadlikkus oma isikliku vastutuse suurusest soovitava elatustaseme tagamisel on veel madal.
Kaalunõustaja: see, et kell kuus söömise lõpetamine kaalule hästi mõjub, on müüt!  (32)
09.jaanuar 2014 10:55
Ajakirja Tervis Pluss jaanuarinumbrist leiame kaalu-käsiraamatu, kus annab lisaks paljudele teistele nõu ka My Fitnessi kaalunõustaja ja treener Gea Simson. Lugeja Anett uurib, kas see, kui ta pärast kella 18 ei söö, võib aidata tal paremini kaalu langetada.
Kaalujälgija õpetab, kuidas uuel aastal edukalt kaalu langetada  (17)
04.jaanuar 2014 23:30
KAALUABI: Uusaastalubadustel on tihti halb maik juures, sest vaid vähesed suudavad kõiki oma kavatsusi ellu viia. Minu meelest ei ole aga 1. jaanuaril justkui värskelt lehelt alustamise juures mitte midagi halba. Ka mina olen võtnud eesmärgiks 2014. aastal viimastest kangekaelsetest ülekilodest vabaneda. Kui mitte praegu, millal siis veel? Kui ka sina soovid uuel aastal kaalulangetamisele tuurid sisse puhuda, võid toimida järgmiselt:
Tulevikutäht 2014: Noored ettevõtjad õpetavad väljaheite kaudu tervislikult elama  (12)
03.jaanuar 2014 08:35
Noored teadlased Liis Loorits ja Henri Raska aitavad inimestel kaalu langetada ja tervislikult elada.
Miks me stressis olles rohkem magusat sööme?  (5)
29.detsember 2013 19:19
KAALUABI: Pikaajaline stress võib mõjutada sinu hormoone nii, et võtad kergemini kaalus juurde. Põhjuseks on stressihormoon kortisool, mis suurendab nii söögiisu kui ka isu rasva ning kiirete süsivesikute järele. Keha hakkab rasva talletama ning seda just vöökohale.
FitShop.ee — kui tahad olla parim!
26.november 2013 08:20
Internet kubiseb erinevatest veebilehekülgedest ja -poodidest, mis lubavad kiiret kaalukaotust ning treenitud keha. Siin peaks inimesel kulm kerkima, sest treenitud kehani ainult paljas kapslite neelamine ei vii, selleks on vaja ka füüsiliselt liigutada. Kindlasti soovitame enne tutvuda toodetega põhjalikult, küsimuste korral küsida lisainfot.
Kaalujälgija hoiatab: kaalulangus ei ole imerohi, millega kõik halb muutub heaks!  (8)
14.november 2013 23:30
KAALUABI: Kaalulangetamine on üks pikk ja vaevarikas protsess, kas pole? Mõnikord jääb meil motivatsioonist väheks, sest me vaatame ette ja näeme pikka teed, mis veel läbida on vaja. Seejuures unustame vaadata selja taha, et tunnustada ennast juba läbitud maa ja ületatud katsumuste eest.
10 lõksu, mis su kaalulangetust takistavad  (12)
21.oktoober 2013 23:30
KAALUABI: Oled otsustanud kaalust alla võtta ning peitnud ära maiustused, kartulikrõpsud ja karastusjoogid? Siiski on palju kaalulõkse, mis võivad takistada eesmärgini jõudmist:
Figuurisõbrad õpetavad õnnelikult kaalu langetama: 13 lihtsat nippi!  (13)
16.september 2013 23:00
FIGUURISÕBRAD: Tänases artiklis annavad figuurisõbrad esimesed 13 nõuannet, mida igapäevaselt jälgida tervislike eluviiside praktiseerimiseks. Selleks, et tunda end õnnelikuma ja figuurisõbralikumana, on oluline teoks teha oma eesmärke ja elada tervislikult iga päev.
20 mõtet, mis aitavad sul kiiresti soovitud kaalunumbrini jõuda  (16)
16.juuli 2013 23:30
KAALUABI: Söö tervislikult, suveks saledaks! Oled seda kõike kuulnud ning mõelnud, kuidas oma ülekilodest vabaneda? Neid, kes seda mõtlevad, on naiste hulgas väga palju. Soovid ehk veidi toetust ning inspiratsiooni?
Paksud mehed, võtke end kokku ja tehke järele!  (39)
01.juuni 2013 08:00
Ettevõtja Teet Kalmus (43) kirjutab, kuidas ta võttis endale eesmärgiks paarikümnest liigsest kilost lahti saada ja üllatus.
Eduka kaalulangetaja kolm salarelva  (8)
26.mai 2013 23:00
KAALAUBI: Miks mõnel inimesel langeb kaal mitme kilo kaupa nädalas, samal ajal kui mõni teine ei saa ennast kohe mitte kuidagi õigele lainele seatud? Kas on olemas nn edukuse valem, mis mõnel meist on lihtsalt paremini käpas? Ma ei tea, kuid ma arvan, et järgnevad kolm P-tähte, ehk pealehakkamine, pühendumus ja positiivsus, aitavad kaalulangusele igal juhul kaasa.
Kui partner mõjutab su tervislikke harjumusi...  (4)
10.märts 2013 23:30
KAALUABI: Minu kaaslane on sportlik ja sööb kogu aeg üpris tervislikult, samas kaloririkkalt. Kui ma toituks kogu aeg nii nagu tema, võtaksin ma väga ruttu kaalus juurde. Lisaks sellele olen tähele pannud, et üksinda suudan oma portsjoneid kontrollida, aga temaga koos süües kipun ikka üle pingutama. Kindlasti ei ole ma ainuke inimene, kelle jaoks kaalulangetamine muutub just partneri harjumuste tõttu veelgi suuremaks väljakutseks. Jagan teiega oma nippe, kuidas leida tasakaal enda ja tema eluviisi vahel.
Riskantset maooperatsiooni tahab aasta-aastalt teha rohkem inimesi  (21)
26.veebruar 2013 05:00
Arstid saadavad enam kui kolmandiku maovähendusoperatsiooni soovijaid ukselt tagasi.
"Kaalul on rohkem kui elu": noore Kaidi teekond parema terviseni  (90)
20.veebruar 2013 18:05
Täna õhtul on sarja „Kaalul on rohkem kui elu“ keskmes Kaidi, kes võttis aasta eest vastu otsuse oma elu tervislikumaks muuta. Täna õhtul selgub, kuidas on Kaidil läinud.
Kaalusaates muutunud Eero innustab kõiki  (25)
13.veebruar 2013 17:10
Sarja „ Kaalul on rohkem kui elu " tänaseks kangelaseks on Eero, kel tänu muutunud elustiilile on alanud täiesti uus elu. Eero julgustab kaaluprobleemide küüsi sattunuid end käsile võtma, sest tulemus on vaeva väärt.