juust

MÕNUS SUVINE AMPS: Juustu-juurviljapallid
27.juuni 2016 19:00
Juustu-juurviljapallide valmistamine on lihtne, selleks läheb vaja:
Jaanipäeva ostuedetabelit troonisid arbuus, sealihašašlõkk ja hele õlu
27.juuni 2016 14:58
Möödunud jaanipühade pikal nädalavahetusel olid Maxima jaeketi klientide ostueelistustele tuginedes müügihittideks arbuus, sealihašašlõkk ja hele õlu.
PUBLIKU SUVERETSEPT: Sõid jaaniõhtul liiga palju? Katrin Siska lihtsad ja taimsed toidud leevendavad ka raskeimat lihapohmelli  (3)
24.juuni 2016 13:45
Lauljatar Katrin Siska , kes on rahva mällu sööbinud kunagise ninja-tüdruku ja tubli keskerakondlasena, hakkas juba 6 aastat tagasi taimetoitlaseks, mistõttu tasub uskuda tema soovitusi tervislike kõhutäite leidmisel — kui Katrini sõbrad naudivad mahlaseid lihakäntsakaid, grillib tema hoopis puu- ja juurvilju ning soovitab seda teha ka teistel. Eriti nüüd, mil esimene jaanipidu juba tõenäoliselt peetud ja kõht söödud lihakogustest pilli lööb!
Leedotule pidamine täidab meid tervistava väega  (4)
23.juuni 2016 14:16
Käes on aasta kauneim aeg, mida maakeeles kutsutakse suurteks päevadeks, suviseks päevapesaks, päevakäänakuks, leedoks ning uuemal ajal jaaniks.
JAANILÕKE: kuidas õigesti ja austusega leedotuld tähistada
23.juuni 2016 07:49
Tänasel leedoööl on meie ymber aasta imelisem ja rikkam aeg ning põleb püha lõke , mis ühendab meid väga paljude eelnenud ning loodetavasti ka tulevaste põlvedega. Loe, millised on maarahva tänased kombed kodus ja lõkke ääres.
Palveränd üle Alpide
21.juuni 2016 00:40
Tühjad kirikud, bernhardiinid ja mahajäetud linnad – Mikk Salu võttis endale kümme­kond päeva, et jalgsi Šveitsist Itaaliasse minna.
Iirlased leidsid soost 2000-aastase kamaka võid, selle ärasöömine pole välistatud  (21)
20.juuni 2016 20:20
Iirimaal ilmus 3,6 meetri sügavuselt soost võimas kamakas võid, mis on pärit meie ajaarvamise alguspäevilt. Varasemalt on sellist arheoloogilise väärtusega soovõid ka söödud ning isegi kiidetud.
PUBLIKU SUVERETSEPT: Need kuulsad kitsejuustu-peedid! Anni Arro õpetab, kuidas teha rooga, mis talle hulgaliselt kliente on toonud  (8)
19.juuni 2016 13:45
Tiivustatuna laulja ja filmimehe Hardi Volmeri Publikule kingitud kreekapärase roa šakšuka valmistamisõpetusest, oleme loonud Suveretsepti rubriigi, kus jagame Teiega tuntud Eesti inimeste lemmikroogi, mis keele alla viivad! Eesti kuulsaim kokapreili Anni Arro on isiklikult vastutav selle eest, et Eesti rahvas jälle peenes restoranis kiluvõileiba tellib ning on lootusetult ära armunud kitsejuustu ja peedi maitsekombinatsiooni. Nii toomegi Sinuni retsepti, mis on ilmunud ka Anni kokaraamatus "Itaalias, Pelgulinnas, Sepamaal...".
Järgnevatel päevadel sajab suure tõenäosusega vihma
17.juuni 2016 20:00
Eestis on umbes 70% inimestest D-vitamiini puudus ja seda näitajat ei muuda oluliselt paremaks ka meie üürike suveaeg. Meie sagedaste vihmadega kliimavööndis elades napib päikesevalgust enamikul kuudel aastast, seetõttu pole ime, et just see võib olla nõrkuse ja jõuetuse põhjustajaks organismis.
Säravama naeratuse heaks: 12 toiduainet, mis valgendavad hambaid
17.juuni 2016 12:31
Kogu aeg räägitakse, et punane vein, tumedad marjad ja must kohv pole valgete hammaste parimad sõbrad. Kuid kas on olemas ka sellist toitu, mis hambad särama paneb? On. Vaata järele!
RETSEPTID: Kiired ja lihtsad suvesöögid
14.juuni 2016 11:00
Suvel on muudki teha, kui pikki tunde köögis veeta. Seekord mõned retseptid, mille järgi saab valmistada lihtsalt ning kiiresti valmivaid toite.
Raiskamisevaba suvi. Patta kõik juurest õieni!
10.juuni 2016 23:55
Eesmärki kogu turult toodud värske kraam juurest õieni ära kasutada võiks esialgu võtta võistluse või mänguna. Ajapikku võib sellest aga välja kujuneda keskkonnahoidlik käitumine.
Maiusta süümepiinadeta: see on tegelikult palju lihtsam, kui arvatakse..
10.juuni 2016 13:00
KODUTOHTER: Kas sooviksid priisata pidudel koogi ja jäätisega? Süüa volilt hõrgutisi ja maiuspalu? Sa võid seda kõike küll teha, kuid maiustada tuleks siiski targalt. Pakume nippe, kuidas pidusöögist osa saada nii, et sellest su vööümbermõõt ei suureneks.
Tahaks šokolaadi! Miks isud tekivad ja mis juhtub, kui kiusatusele järele anda?
09.juuni 2016 11:01
Vahel tunneme vastupandamatut isu ühe või teise toidu järele. See ei ole tingimata nälg – võib-olla oled just pool tundi tagasi lõpetanud lõunasöögi, kui sind tabab kohutav šokolaadiisu. Erinevalt tühja kõhu tundest ei aita selliste isude puhul millegiga asendamine. Tunned, et vajad just nimelt seda konkreetset toitu ja mitte midagi muud. Millest sellised isud tulevad ja kas parim viis kiusatusest vabaneda on sellele järele anda?
Et efektiivselt kaalust alla võtta, tuleb välja selgitada oma kehatüüp: milline oled sina?  (1)
05.juuni 2016 22:00
Ühe dietoloogide teooria järgi on olemas mitu täidluse tüüpi. Järelikult, et efektiivselt kaalus alla võtta, tuleb välja selgitada, millisesse tüüpi sa kuulud, õpetab Ženskoje Zdorovje. Selleks on abiks allolev test ning selle juurde kuuluvad nõuanded.
Imelikud isud: kas parim viis kiusatusest vabaneda on sellele järele anda?
04.juuni 2016 23:30
Vahel tunneme vastupandamatut isu ühe või teise toidu järele. See ei ole tingimata nälg — võib-olla oled just pool tundi tagasi lõpetanud lõunasöögi, kui sind tabab kohutav šokolaadiisu. Erinevalt tühja kõhu tundest ei aita selliste isude puhul millegiga asendamine. Tunned, et vajad just nimelt seda konkreetset toitu ja mitte midagi muud. Millest sellised isud tulevad ja kas parim viis kiusatusest vabaneda on sellele järele anda?
Kas kõik salatid on ikka tervislikud?  (2)
01.juuni 2016 23:00
Salatit seostatakse eelkõige kerge, madala kalorisisaldusega einega. Mõned täiendavad koostisosad võivad aga märkamatult muuta toitainerikka salati energiapommiks, mille kalorisisaldus ei jää alla ka rammusale praele. Kust need varjatud kalorid tulevad ning mida ühe tervisliku salati valmistaisel meeles tasub pidada, selgitab Rannamõisa toitumisnõustaja Henri Ruul.
Saa säravam naeratus: 7 nippi, mis muudavad su hambad valgemaks
01.juuni 2016 09:44
Säravam naeratus muudab sind nooremaks, värskemaks, ilusamaks … Saa nende nõuannete abil endale valgemad hambad !
Eesti suurima lihasisaldusega vorst sai täidiseks kohaliku juustu  (4)
30.mai 2016 10:13
Rannarootsi liharikaste toodete sarja on lisandunud uus juustuvorst, mille täidiseks on naturaalsest Eesti piimast valmistatud Epiima juust.
Tühjade taskutega Berliinis, osa XI: Kassas on 20 eurot, väljas torm, aga kuulus Alexandeplatz vaid 800 meetri kaugusel!  (2)
26.mai 2016 20:11
Praktilisi nõuandeid: tasuta ja puhta öömaja saab lennujaamast ja kotis peab alati olema oma kohv või tee, sest ka kuuma vett saab kohvikutest tasuta!
Analüütik riiklikest üürikorteritest: see on nagu kurgumandlite operatsioon kõrvade kaudu  (101)
21.mai 2016 07:15
"Ja kiireim tee populaarsuse saavutamiseks on raha kulutamine. Riigi raha. See teeb nad populaarseks oma ministeeriumis, partei juures, Alamkojas ja pressis. Kulutuste kärpimine teeb igaühe ebapopulaarseks." (J.Lynn, Jay „Jah, härra peaminister“ Varrak, 1999 lk 182) See tõdemusega oleks heaks lähtekohaks meilgi vohava populaarsusihaluse hindamiseks. Kõik tahavad olla populaarsed, eriti siis kui keegi teine maksab. Pea iga nädal toob mingi ideepojukese, mida riik (st meie) peaks kinni maksma.
KASUTA KOHE: Iluvõtted, mis muudavad sind 10 aastat nooremaks
20.mai 2016 12:44
Kui mõned asjad lähevad vanusega vaid paremaks (vein, juust, George Clooney), siis päris kõige kohta see ei kehti. Ükskõik, mis meie vanus on, soovime ju siiski, et nahk oleks võimalikult sile ja juuksed läikivad – kuulsuste meigikunstnik Fiona Stiles (tema klientide hulka kuuluvad nii Jessica Alba kui Madonna) ja juuksevärvispetsialist Denis de Souza (tema klientide hulka kuuluvad näiteks Kate Mara ja Mila Kunis) avaldasid Byrdie.com-ile nippe, kuidas noorem välja näha.
OSKA MÄRGATA! Selged signaalid, mis viitavad organismis tekkinud vitamiinipuudusele
19.mai 2016 15:40
Selleks, et su organism korralikult toimiks ja näeksid välja võimalikult hea, pead sa saama piisaval hulgal vitamiine ja mineraalaineid. Kõige parem on, kui annad neid talle tervisliku toiduga. Kuid olgem ausad, paljud meist üdini tervislikult toituvad?
Õpilased valmistavad koduse juustuteo komplekte  (1)
19.mai 2016 00:00
Neile, kes tahavad kodus ise mozzarella -tüüpi juustu teha, on mõeldud Võru gümnaasiumi kolme üheteistkümnendiku loodud õpilasfirma Cheeset toodang.
Vaadake ka kilohinda
19.mai 2016 00:00
Kauplustes on liha ja lihatoodete hinnad kõrgemad kui turgudel, suurim on poe- ja turuhinna erinevus suitsulihatoodete puhul.
Inspireeriv edulugu: väikesest kitsekasvandusest kasvas välja tippkokkade lemmik juustutootja  (1)
16.mai 2016 16:30
Kalamatsis asub üks Eesti väikseim meierei. Seal valmivad tooted on väikemeiereile omaselt täispiimast, vähetöödeldud ja lihtsa koostisega.
Maffia ja mandliõied
13.mai 2016 12:30
Anneli Treumuth kohtub Sitsiilias jõustruktuuride suhte­korraldajaga, maitseb pühvlijuustu ja pääseb napilt rongi alla jäämisest.
Naudi süümepiinadeta: 8 rasvast toitu, mis aitavad kehakaalu langetada
13.mai 2016 07:45
Kui varasemalt arvasid eksperdid, et rasvase toidu söömine teeb paksuks, siis nüüdseks on nad oma seisukohti revideerinud. Ainus rasv, mis kindlalt halva kuulsuse on säilitanud, on transrasv, kirjutab Harper's Bazaar.
Väikelapse näidismenüü toitumisnõustajalt
12.mai 2016 00:10
Arstide sõnul ei jagu vanematel sageli fantaasiat, et koostada mitme-kesine toidusedel.