juust

Tühjade taskutega Berliinis, osa XI: Kassas on 20 eurot, väljas torm, aga kuulus Alexandeplatz vaid 800 meetri kaugusel!
26.mai 2016 20:11
Praktilisi nõuandeid: tasuta ja puhta öömaja saab lennujaamast ja kotis peab alati olema oma kohv või tee, sest ka kuuma vett saab kohvikutest tasuta!
Analüütik riiklikest üürikorteritest: see on nagu kurgumandlite operatsioon kõrvade kaudu  (101)
21.mai 2016 07:15
"Ja kiireim tee populaarsuse saavutamiseks on raha kulutamine. Riigi raha. See teeb nad populaarseks oma ministeeriumis, partei juures, Alamkojas ja pressis. Kulutuste kärpimine teeb igaühe ebapopulaarseks." (J.Lynn, Jay „Jah, härra peaminister“ Varrak, 1999 lk 182) See tõdemusega oleks heaks lähtekohaks meilgi vohava populaarsusihaluse hindamiseks. Kõik tahavad olla populaarsed, eriti siis kui keegi teine maksab. Pea iga nädal toob mingi ideepojukese, mida riik (st meie) peaks kinni maksma.
KASUTA KOHE: Iluvõtted, mis muudavad sind 10 aastat nooremaks
20.mai 2016 12:44
Kui mõned asjad lähevad vanusega vaid paremaks (vein, juust, George Clooney), siis päris kõige kohta see ei kehti. Ükskõik, mis meie vanus on, soovime ju siiski, et nahk oleks võimalikult sile ja juuksed läikivad – kuulsuste meigikunstnik Fiona Stiles (tema klientide hulka kuuluvad nii Jessica Alba kui Madonna) ja juuksevärvispetsialist Denis de Souza (tema klientide hulka kuuluvad näiteks Kate Mara ja Mila Kunis) avaldasid Byrdie.com-ile nippe, kuidas noorem välja näha.
OSKA MÄRGATA! Selged signaalid, mis viitavad organismis tekkinud vitamiinipuudusele
19.mai 2016 15:40
Selleks, et su organism korralikult toimiks ja näeksid välja võimalikult hea, pead sa saama piisaval hulgal vitamiine ja mineraalaineid. Kõige parem on, kui annad neid talle tervisliku toiduga. Kuid olgem ausad, paljud meist üdini tervislikult toituvad?
Õpilased valmistavad koduse juustuteo komplekte  (1)
19.mai 2016 00:00
Neile, kes tahavad kodus ise mozzarella -tüüpi juustu teha, on mõeldud Võru gümnaasiumi kolme üheteistkümnendiku loodud õpilasfirma Cheeset toodang.
Vaadake ka kilohinda
19.mai 2016 00:00
Kauplustes on liha ja lihatoodete hinnad kõrgemad kui turgudel, suurim on poe- ja turuhinna erinevus suitsulihatoodete puhul.
Inspireeriv edulugu: väikesest kitsekasvandusest kasvas välja tippkokkade lemmik juustutootja  (1)
16.mai 2016 16:30
Kalamatsis asub üks Eesti väikseim meierei. Seal valmivad tooted on väikemeiereile omaselt täispiimast, vähetöödeldud ja lihtsa koostisega.
Maffia ja mandliõied
13.mai 2016 12:30
Anneli Treumuth kohtub Sitsiilias jõustruktuuride suhte­korraldajaga, maitseb pühvlijuustu ja pääseb napilt rongi alla jäämisest.
Naudi süümepiinadeta: 8 rasvast toitu, mis aitavad kehakaalu langetada
13.mai 2016 07:45
Kui varasemalt arvasid eksperdid, et rasvase toidu söömine teeb paksuks, siis nüüdseks on nad oma seisukohti revideerinud. Ainus rasv, mis kindlalt halva kuulsuse on säilitanud, on transrasv, kirjutab Harper's Bazaar.
Väikelapse näidismenüü toitumisnõustajalt
12.mai 2016 00:10
Arstide sõnul ei jagu vanematel sageli fantaasiat, et koostada mitme-kesine toidusedel.
Eesti piimatöösturid sihivad miljardi dollarilise mahuga juustuturgu  (23)
08.mai 2016 11:45
Eesti piimatööstuste keeruline olukord pole paraku enam kellelegi uudiseks ning seetõttu otsitakse üha pingsamalt eksporditurge ka päris kaugetelt maadelt.
KEVADINE RETSEPT: Naadi- ja nõgesemuffinid
07.mai 2016 09:00
Emadepäev ja suvistepüha on aasta kõige kaunimal ajal, mil õrn rohelus ja esimesed lilled on juba tärganud ning suur suvi alles ees.
Eesti elu läheb aina soodsamaks: kütus läks kuni 12,4 protsenti odavamaks  (19)
06.mai 2016 08:21
Tarbijahinnaindeksi muutus oli selle aasta aprillis võrreldes märtsiga 0% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga -0,8%, teatab statistikaamet.
Juustumäed USAs. Euroopa on juustu ja võiga maailma üle ujutanud  (43)
30.aprill 2016 10:00
USA istub selliste või- ja juustuvarude otsas, millega ei osata enam midagi peale hakata. Süüdi on eurooplased, kirjutab Bloomberg.
Gurmeereis Hollandisse: värske heeringas, bitterballen ning Amstel, Grolsch ja Heineken  (5)
29.aprill 2016 14:28
Hollandlaste toiduvalik on sama lihtne ja otsekohene, nagu hollandlased isegi. Palju on piimatooteid, samuti värsket köögivilja liha ning kalaga. Mis aga on need tüüpilised road, mida Hollandis kindlasti proovida tasuks?
Erik Orgu annab nõu: millised snäkid pakkida kaasa kiireks päevaks?  (3)
28.aprill 2016 14:00
Kiiretel päevadel on kõige suurem oht haarata suure näljaga mingi ebatervislik snäkk. Ajakirja Tervis Pluss värskes numbris räägib oma toitumisest laulja Laura Põldvere ja toitumisnõustaja Erik Orgu kommenteerib tema menüüd. Lisaks kasutab Laura võimalust ja küsib, mida ta võiks kiiretel päevadel snäkkideks kaasa pakkida.
AVASTUS: Šveitsis tehti juustu juba 3000 aastat tagasi
27.aprill 2016 12:02
Briti arheoloogid on avastanud uue ja põneva fakti: tõendid näitavad, et Šveitsis valmistati juustu juba rauaajal.
Käes on salatite aeg! Viis maitsvat retsepti
25.aprill 2016 16:00
Tundub, et suvi koputab juba uksele? Tahaks midagi värsket? Aga palun!
Rahata Venemaal, II osa: Punane Lada, 190 km tunnis, roolis tukkuv Igor ja esimene kohtumine miilitsaga  (6)
22.aprill 2016 16:46
Hääletades võib kõike ette tulla, näiteks ka seda, et Nižni Novgorodi asemel kogemata Kazanisse juhtute, mis teineteisest umbes 400 kilomeetri kaugusel asuvad.
Biomajandus sobiks Eesti edulooks
21.aprill 2016 00:00
Kujunemas on teadusmahukas fossiile asendav majandus, mille eestvedajatega liitumine on Eesti võimalus. Kuidas? Koostades strateegia, aidates tekkida biotehaste võrgustikul ja esitledes tehtut teistele.
Võimlemisõpetaja Allan Ilissonist sai juustumeister  (1)
21.aprill 2016 00:00
Koolis laste asemel kantseldab Allan Ilisson koos abikaasaga, kes oli ka varem õpetaja, nüüd laudas lehmi, valmistab juustu ja võid ning viib ehtsat maapiima linnainimestele.
Uuring: väikelaste söömisharjumused muutuvad varakult ebatervislikuks  (7)
19.aprill 2016 09:53
Selle aasta märtsikuus viidi läbi küsitlus 1-3 aastaste lapsevanemate hulgas, mille tulemusel selgus, et väikelaste toitumine muutub väga varases eas ebatervislikuks. Arstide ja toitumisspetsialistide sõnul tekitab ebatervislik toitumine mitmeid probleeme väikelaste tervises ja arengus: rasva-, suhkru-, ja valgurikkad toitud ning vähene kehaline aktiivsus on põhjusteks ülekaalulisuse tekkimisel, vajalike vitamiinide ja toitainete puudus nõrgestab immuunsust ning muudab lapse haigustele vastuvõtlikumaks.
300 euroga läbi kogu Venemaa, I osa: uued tutvused ja säästuelu Kremli külje all  (11)
18.aprill 2016 21:03
Eelmise õhtu napse peas veel vimmeldamas viskan kuuma Maroko päikese all naljaviluks välja oma järgmise reisiplaani. Oleks ju äge minna mööda maad läbi Venemaa suure Hiina endani. Järgneb pikk naer. Kaks kuud hiljem pajatan oma esimesena Annikale, kes ise tol hetkel Austraalias resideerub. Arvab, et olen kõige segasem vend, aga kiidab reisi heaks ja sellest mulle piisab. Ma kahtlen, kas mu reis kulgeb nagu neil kahel kangel härral teleekraanil – eelarve on kõigest 300 eurot.
Viis aromaatsest õllest inspireeritud retsepti Anni Arrolt  (2)
16.aprill 2016 09:43
A. Le Coq tõi äsja turule kolm põnevat eriõlut, mis koonduvad sarja Brewer’s Collection (eesti keeles “õllepruulija kollektsioon” või “kogu”) alla.
Ülimalt populaarse LCHF dieedi üks retseptinäide: pitsa, mille abil kilosid kaotada
13.aprill 2016 15:00
Täherida LCHF − Low Carb High Fat — tähendab vähe süsivesikuid ja palju häid rasvu. LCHFis süüakse lihtsat päris toitu. Neis mõnusates toitudes on muna, liha, kala ja kana, palju erinevaid köögivilju, ehtsat võid, kookosõli, täisrasvaseid piimatooteid, pähkleid ja marju. Kaal langeb, aga enesetunne on hea. Kõht püsib pikalt täis ja magusaisu ei piina.
TMW Umamis: kunst+toit+muusika
13.aprill 2016 00:30
Äsja läbi pealinna vuhisenud Tallinn Music Week ei piirdunud muusikaga. Disain, kunst ja maitsed olid festivalil eraldi esile toodud ning pikk rodu toidukohti, kes end festivaliga sidusid, mõjus gurmaani silmale mõnusa šokina.
Vaatamata embargole on Eesti kaubamärgiga juust Venemaa poodides müügil  (15)
07.aprill 2016 00:00
Kuigi Venemaa piir pandi EL-i piimatoodetele kinni üle-eelmise aasta augustis, viidi sinna mullu saladuslikult tonnide viisi juustu ja ka praegu on sealsetes poodides müügil Eesti kaubamärgiga juust
HOMSES MAALEHES: Eesti juust siiski Venemaal müügis  (11)
06.aprill 2016 19:15
Kuigi Venemaa piir pandi EL-i piimatoodetele kinni üle-eelmise aasta augustis, viidi sinna mullu saladuslikult tonnide viisi juustu ja ka praegu on sealsetes poodides müügil Eesti kaubamärgiga juust
Suur varvas teeb valu: kas see on podagra?  (3)
04.aprill 2016 07:45
Suurvarvas on oi kui valus! Öösel teeb lausa põrgupiinu. Paistes ja punetav ka. Põhjuseks võib suure tõenäosusega olla podagra , aga ka hallux rigidus ehk kangestunud (rigiidne) suurvarvas.