juust

Ideid nädalavahetuseks: ülimalt maitsvad ahjuroad, mis valmistajalt erilist vaeva ei nõua
05.veebruar 2016 15:01
Nädalavahetus on ideaalne aeg köögis askeldamiseks. Mis aga oleks mugavam, kui vormi ahju lükkamine ja lihtsalt maitsva roa ootamine. Saab ju samal ajal näiteks vannis käidud, kohvi joodud või lausa ajakiri läbi loetud. Siin on mõningad retseptid, mida sel nädalavahetusel proovida.
Kaval kokkuhoiunipp: mida teha kõvajuustu koorikuga?  (8)
05.veebruar 2016 12:00
Toitu ei maksa raisata. On nii palju "toidujäätmeid", mida me lihtsalt ära viskame, teadmata, kuidas neid saaks hästi ja maitsvalt ära kasutada. Ajakirja Naisteleht värske number õpetab, mida teha parmesani ja teiste kõvajuustude allesjäänud koorikuga.
Itaalias populaarne Saaremaa mahejuust jõuab peatselt ka kodustele poelettidele
03.veebruar 2016 09:45
Saaremaa piimatööstus pälvis möödunud aasta lõpus esimese suurkäitlejana mahetöötleja sertifikaadi, see ajendas ettevõtet turule tulema mahepiimast valmistatud mahejuustuga. Esimene partii juustu on tänaseks jõudnud juba Itaalia turule.
Toitumisnõustaja Erik Orgu: popcorni süües võib edukalt kaalust alla võtta
02.veebruar 2016 10:57
Popcorn on saanud palju kriitikat tänu kõrgele soola- ja rasvasisaldusele. Tegelikult on popcorn maitsev ja kui seda õigesti valmistada ning maitsestada, siis üsnagi tervislik toiduaine, selgitab personaaltreener ja toitumisnõustaja Erik Orgu .
Mõned ideed talviseks hommikueineks
01.veebruar 2016 10:00
Hommikusöök on päeva kõige olulisem toidukord, seda eriti talvel, kui tuleb juba varahommikust peale loodusjõududega võitlusse asuda.
Taluturg on ka maailmalinnas Los Angeleses  (1)
31.jaanuar 2016 15:39
USAs käivad turult toitu ostmas kõrgest kvaliteedist lugu pidavad inimesed. Odavama kauba otsijad lähevad supermarketisse.
Jaanuaris oli kõige soodsam toiduainete ostukorv Primas  (9)
28.jaanuar 2016 17:08
Jaanuari lõpus läbi viidud 1182 Ostukorvi hinnavaatluse võitjaks osutus sel korral Prisma Peremarket, edestades sel korral konkurente pikalt. Tavapäraselt võib ostukorvi esikolmiku hinnavahet mõõta eurosentides, sel korral aga lausa eurodes. Prisma edu võtmeks võib pidada teistest märgatavalt odavamaid banaane ja odava hakkliha olemasolu. Kuu aja eest sai just odava hakkliha puudumine Prisma letilt saatuslikuks.
AINULT NOORTE HÄÄLES: Loe hiigelkatkendit parimaks noorteraamatuks nimetatud teosest "Ma annan sulle päikese", mis võtab hingetuks ja ajab pisarateni naerma
28.jaanuar 2016 12:42
"Me kõik kulgesime vääramatul kokkupõrkekursil. Võib-olla on mõned inimesed lihtsalt loodud olema ühes ja samas jutus." Alguses on Jude ja tema kaksikvend Noah lahutamatud; nad on NoahjaJude. Noah joonistab pidevalt ja on kõrvuni omapärasesse naabripoissi armunud, põrgulikult söakas Jude aga kannab tulipunast huulepulka, hüppab kaljudelt vette ja räägib nende mõlema eest. Mõni aasta hiljem on kaksikud ühe õnnetu sündmuse tõttu tundmatuseni muutunud ja teineteisele võõraks jäänud, aga kuigi kumbki selle üle ei rõõmusta, ei oska nad astuda sammu, mis nad jälle ühendaks. Algusaastatest jutustab Noah, hilisematest Jude, ent kummalgi on rääkida vaid pool lugu ja kui nad leiavad taas tee teineteiseni, saavad nad võimaluse oma maailm uueks luua.
Euroopas töötav Eesti rekkajuht: Minu suurim hirm on pagulased  (28)
25.jaanuar 2016 15:51
Keskharidusega 53aastane Ants on viimased neli aastat töötanud Euroopas rekkajuhina ja ütleb, et pagulased on kaugsõidujuhtide igapäevane õudusunenägu. Oht, et pagulased salaja autosse poevad, on väga suur. Autojuhil on nende takistamiseks vähe võimalusi, ent trahv avastatud pagulase pealt on suurem kui kuupalk.
EKSPERIMENT: Kas iga suutäie lugemine aitab kaalu langetada?
22.jaanuar 2016 10:47
Aastalõpu söömingud on läbi ja kaalunumber liiga suureks kasvanud. Uuel aastal tahan kindlasti alla võtta, kuigi seni pole ma suutnud ühtegi dieeti pidada, isegi mitte ainsat päeva.
Kõige olulisemad toiduained, mida mees peab tarbima, et ta terve püsiks  (9)
19.jaanuar 2016 12:00
Mehe tervise heaks saab ka naine palju ära teha. Kodusele toidulauale peaks organiseerima rohkem mehe tervist turgutavaid tooteid. Bioblogi annab ülevaate, mida mehel on vaja, et ta terve oleks.
Uus oluline avastus: juustus peituv säilitusaine tapab vähirakke
18.jaanuar 2016 14:00
E-ained ei ole just asi, mille peale me tavaliselt lakke hüppame, kui mingi toote ümbriselt koostisaineid loeme. Aga Michigani ülikooli uuringus selgus, et üks säilitusaine — nimelt nisiin — võitleb edukalt vähirakkude vastu.
Meie teeme järgmise presidendi. IV peatükk
16.jaanuar 2016 09:55
Viimases Eesti Ekspressi numbris kirjutas Tiina Jõgeda Delfi kommentaarikeskuse algusaegadest. Toona sündis ka interaktiivne, kuid seni lõpetamata romaan „Meie teeme järgmise presidendi“, millest avaldame valmis peatükid.
Nädalavahetus maitsvate roogadega - külmkapipirukas ja kalamaius
16.jaanuar 2016 09:00
Hiljutised jõulud ning aastavahetus on aeg, mil lauale pannakse natuke rohkem, kui külalised jaksavad ära süüa, ja nüüd tahaks maitsvaid toite pisut lihtsamalt.
Üllatavad põhjused, mis panevad sind õudusunenägusid nägema
14.jaanuar 2016 17:00
Kvaliteetne ja sügav uni on tervise ja ilu seisukohalt ülioluline. Samas, kes meist poleks keset ööd, õudusunenägu silmis ja hirmuhigi otsa ees, üles ehmatanud?! Enamasti me põhjust, miks koledad unenäod meid kiusavad, ei tea. Kuid mõistmine algab sellest, et pöörad tähelepanu sellele, mida sa enne magamaminekut teed. Mõned järgmistest asjadest, mis õudusunenägusid võivad põhjustada, on sinu jaoks kindlasti üllatavad.
Eesti toidu fännid: me armastame porgandit, leiba, sealiha, jogurtit ja kõike muud, mida Eestis kasvatatakse  (1)
14.jaanuar 2016 13:50
Eestis on täna üle saja suurfarmi, mis toodavad ja müüvad maitsvat ja kvaliteetset Eesti toitu tööstustele ja kauplustele üle Eesti. Umbes sama palju on ka väiksemaid talusid, mille hõrk toodang on saadaval ennekõike erinevatel turgudel, festivalidel ja laatadel, aga ka valitud poodides.
Pere toidukorv on aastaga odavnenud  (5)
14.jaanuar 2016 05:15
Lõppenud aastal viisid piim ja liha toidukorvi hinna õige veidi allapoole.
KIIRE ÕHTUSÖÖGI SOOVITUS: Ideaalne külmarohi ehk klassikaline karjasepirukas  (4)
10.jaanuar 2016 17:35
Iirlaste kõige kuulsam roog ehk karjasepirukas ei ole saanud maailmas populaarseks mitte niisama: tegemist on äärmiselt toeka, maitsva ning ka kulueffektiivse söögiga - maksab vähe, täidab paljud kõhud ja on õigesti valmistades ka väga maitsev.
TOIDURAAMATU SOOVITUS: Mahukas ülevaade Itaalia "söödavatest vappidest" ehk mis on parimatest parim Saapamaal
10.jaanuar 2016 13:25
See ei ole kokaraamat, vaid katse koondada ühte köitesse kõigi Itaalia maakondade sümboltoitude lood ja pealtnäha puhtgastronoomiliste realiteetide „ideoloogiline” sisu ning nii nimetatud kulinaarne kood.
Prantslaste elektrijaama hoiab käigus... juust  (13)
08.jaanuar 2016 12:05
Prantslased muundavad juustu tootmisjääke biogaasiks ja genereerivad sellest elektrit.
15 supertoitu, mis puhastavad organismi ning alandavad kaalu  (34)
05.jaanuar 2016 12:32
Võtame uurimise all need toidud ja toorained, mille söömine ühelt poolt puhastab organism ja teiselt poolt aitab kaasa ka loomulikule keha toimimisele, mis tagab ka kaalulanguse. Need 15 toitu ja toorainet annavd selge tulemuse juba mõne nädalaga. Integreerige need toidud oma päeva ning tunnetage mõju omal nahal.
KASUTA KOHE: Iluvõtted, mis muudavad sind 10 aastat nooremaks
05.jaanuar 2016 11:58
Kui mõned asjad lähevad vanusega vaid paremaks (vein, juust, George Clooney), siis päris kõige kohta see ei kehti. Ükskõik, mis meie vanus on, soovime ju siiski, et nahk oleks võimalikult sile ja juuksed läikivad – kuulsuste meigikunstnik Fiona Stiles (tema klientide hulka kuuluvad nii Jessica Alba kui Madonna) ja juuksevärvispetsialist Denis de Souza (tema klientide hulka kuuluvad näiteks Kate Mara ja Mila Kunis) avaldasid Byrdie.com-ile nippe, kuidas noorem välja näha.
RAAMATUKATKEND: Sofi Oksaneni "Baby Jane"
05.jaanuar 2016 07:31
Eesti juurtega Soome kirjanik Sofi Oksanen on sündinud ja kasvanud Soomes Jyväskyläs, tema isa on soomlane ja ema eestlane. Ta on õppinud Helsingi ülikoolis kirjandusteadust ja Helsingi Teatrikõrgkoolis dramaturgiat. Tema "Baby Jane" räägib naistevahelisest armastusest.
15 faasi, mis sinu uue aasta lubaduste esimesele vaimustusele kindlasti järgnevad  (3)
04.jaanuar 2016 23:00
Uue aasta algus on aeg, millal mõelda läbi, mis eelmisel aastal valesti läks ja lubada endale kõike paremini tegema hakata. Kuid eelmise aasta lubadused — kas need polnud mitte samad? Need 15 faasi läbib iga suur lubaja järjekindlalt iga uue aasta alguses.
Toidublogija soovitab: kalla õlu joogiklaasist patta ja pannile
30.detsember 2015 14:00
Peale selle, et õlu on kosutav ja karastav joogi- poolis, sobib see ka toiduvalmistamiseks. Toidublogija Tuuli Mathiseni sõnul on õllel toorainena köögis oma kindel koht, kuna annab roogadele uusi maitsenüansse.
Aastavahetusel paku külalistele erilisi toiduelamusi  (4)
29.detsember 2015 16:22
Hapukapsad, verivorstid ja seapraetükid on oma teekonna meie kõhus lõpetanud, seega saab hakata mõtlema järgmisele väljakutsele – milline võiks olla aastavahetuse pidustuste menüü.
Psühholoogi vaatenurk: miks inimene pühade ajal üle sööb ja kui suur kaalutõus teda ootab  (1)
26.detsember 2015 14:00
Sõna "pühad" manab ilmselt paljude vaimusilma ette toidust lookas pidulaua ja selle taha istumisele potentsiaalselt järgneva söögiorgia.
Kaheksa küsimust, mida peaksid endalt küsima enne, kui lapsele järjekordse mängukonsooli või veel uhkema nutitelefoni ostad  (19)
23.detsember 2015 15:20
Ostsid paar kuud tagasi pojale Xboxi. Nüüd nõuab ta PlayStationit ka. Tütrel on vähem kui aasta aega vana nutitelefon , aga ta nuiab juba iPhone`i, sest teised telefonid olevat nõmedad ja kõikidel teistel klassikaaslastel juba on iPhone`id.
VIDEORETSEPT: Maitsev, tervislik ja ülimalt hõrk jõulurulaad  (15)
21.detsember 2015 15:01
Kuidas vältida jõululaua taga ülesöömist? Rannamõisa toitumisnõustaja Henri Ruuli sõnul võiks jõuluõhtusööki alustada valgurikka toiduga, mis tekitab kiiremini täiskõhutunde. Nende nõuannete järgi valmib üks lihtne jõulurulaad.