juust

D-vitamiini üledoosi on peaaegu võimatu saavutada
07.juuli 2015 09:00
Värskes õhus päikese käes viibides saab Eesti inimene vajaliku koguse D-vitamiini kätte neljal suvekuul, kuid ka suvel võib olla D-vitaminni puudus nõrkuse ja jõuetuse põhjustajaks organismis.
Grilli- ja õllekool: Üllata sõpru maitsva kaljašašlõkiga
04.juuli 2015 10:00
Kali on eestlaste laual olnud pikka aega. Paljude lemmikjook on aga oma kergelt gaasilise iseloomu tõttu ideaalne liha marineerimiseks. Grillmeister Erlis Schönberg näitab ette, kuidas valmistada üks hea ja mõnus kaljašašlõkk.
Jalgsi Lissabonist Santiagosse, 12. lugu ehk proovime sohvasurfi
02.juuli 2015 08:10
Uus päev ootas ees ja samuti üle pika aja pikem kõndimine- sihtkohaga Barcelos ja kilomeetreid kokku 30. Hommikul oli Bellmar hosteli hommikusöögilauas matkajaid kohe mitmeid ning minule igatahes see tunne meeldis- lõpuks ometi ka rohkem rahvast. Lõpuks ometi!
Haapsalu vinoteegi pidaja: noorena arvasin, et tean veinidest kõike. Olin lihtsalt loll  (4)
29.juuni 2015 17:31
Aare Karolin on tõenäoliselt ainuke inimene Eestis, kes on elanud sellest, et maitseb jooke. Tal on olnud nädalaid, kui on tulnud maitsta tuhandeid jooke. Sel kevadel avas joogikoolitaja, joogikirjutaja, rahvusvaheline kohtunik ja joogimaitsja Haapsalus oma esimese vinoteegi “Mulliga ja mullita”. “Nüüd ma siis annan teistele ka maitsta,” ütles ta.
JAANILÕKE: kuidas õigesti ja austusega leedotuld tähistada
23.juuni 2015 15:55
Tänasel leedoööl on meie ymber aasta imelisem ja rikkam aeg ning põleb püha lõke , mis ühendab meid väga paljude eelnenud ning loodetavasti ka tulevaste põlvedega. Loe, millised on maarahva tänased kombed kodus ja lõkke ääres.
RETSEPTID jaanipäevaks: üllata selleaastaseid peokülalisi millegi tõeliselt maitsvaga!
22.juuni 2015 15:01
Pole veel välja mõelnud, millega sel aastal küllatulevaid jaanipidulisi üllatada? Siin on sulle selleks puhuks kolm head retsepti Rannarootsi maitsemeelejahutajalt Erlis Schönbergilt. Head katsetamist!
Seitse toitu, mis võtavad ära KÕIK su PMS-i vaevused  (7)
22.juuni 2015 14:00
Premenstruaalse sündroomi ehk PMS -i vaevused on väga tüütud ning neid peab taluma iga kuu... Loe, mida süüa, et saada lahti nii punnis ja valutavast kõhust, sööstsöömisest kui ka halvast tujust.
RETSEPTID: Peame piknikku!
19.juuni 2015 12:30
Õhtud on küll veel jahedad, aga päikest täis pärastlõunad annavad põhjuse söögitoa õue kolimiseks ja värskes õhus pikalt einestamiseks.
Zave.ee ostusoovitus: kus on juust soodsam
18.juuni 2015 21:10
Toidukauplustest leiab laia valiku juustu soodushinnaga.
Huvitav tõik: hiired ei armastagi juustu (ja kust see müüt pärineb)  (44)
17.juuni 2015 18:05
Kas hiirtele üldse maitseb juust? Tegelikult mitte eriti!
Mida sina täna lõunaks sõid? 10 toitu, mis peavalu põhjustavad  (4)
15.juuni 2015 15:00
Need, kes kannatavad migreeni all, võivad olla toitude ja lõhnade suhtes tundlikumad kui teised. Samuti mängivad rolli ka järsud ilmamuutused. Viimaseid me muuta ei saa, kuid toidulaua saab küll iga inimene kriitilise pilguga üle vaadata. Siin on nimekiri asjadest, mis peavalu tekitavad.
RETSEPT: lihtne, kiire ja maitsev — laste lemmikud kananagitsad  (17)
10.juuni 2015 17:00
Kananagitsad on lemmikroaks nii paljudel lastel kui ka täiskasvanutel. Siin on nende valmistamiseks üks hea ja lihtne retsept!
Vaata, mida eestimaalased toidupoodidest kõige enam hangivad  (29)
10.juuni 2015 13:43
Delfi Kasulik pöördus suuremate jaekettide poole, uurimaks, milliseid kaupu möödunud kuul nende poodidest kõige sagedamini osteti. Populaarseimate kaupade edetabelisse ei kaasanud me kaupluste omabrändi tooteid.
Saksamaal avastati Hitleri salajane konjakikelder  (86)
05.juuni 2015 07:28
Samal ajal, kui Saksa armee oli 1944. aastal taganemas ja riik nälgis, peitis Adolf Hitler ära oma hinnalise joogitagavara, mis jäi kadunuks 76 aastaks, kuni praeguseni.
Kuidas tunda ära õige Parma sink?  (6)
04.juuni 2015 10:37
Maailma toiduturul on erilise tähelepanu all geograafilist tähist ja kaitstud päritolunimetust kandvad tooted, mis oma populaarsusega meelitavad ligi ka toidu nö võltsijaid. Lõuna-Euroopa riikide majandusele toovad sellised juhtumid miljarditesse eurodesse ulatuvat kahju, kirjutab Maablogis Põllumajandusministeeriumi kaubanduse ja alkoholi turukorralduse büroo peaspetsialist Helen Sõber.
Osale Džiugas® auhinnamängus!
03.juuni 2015 07:30
Mängi Džiugase Facebooki fännilehel põnevaid mänge ja võid võita ühe seitsmest Džiugase maitsvast kinkekomplektist!
Milline on parim nali eestlaste kohta?  (178)
03.juuni 2015 07:25
Ekspress korraldas välismaalaste seas anekdoodi- ja karikatuurikonkursi eestlaste kohta, kus võitjale on auhinnaks reis Eestisse. Anna teada, milline nali suudab meid endast välja viia! Kui tead veel lahedaid eestlaste kohta käivaid nalju, saada need aadressile rahvahaal@delfi.ee!
Vene propagandakanal käis Tallinnas Eesti ajakirjanikke värbamas  (12)
03.juuni 2015 04:30
“Tahame tuntud ajakirjanikke, mitte kibestunud luusereid, ja raha pole probleem.” selline sõnum kõlas paar nädalat tagasi Tallinnas, kui Kremli rahastatava uudisteportaali Sputnik esindajad Marina Perekrestova (55) ja Dmitri Lanin (25) siin Eesti ajakirjanikke värbamas käisid.
Magamatus piinab? Seitse sööki ja jooki, mis su une rikuvad  (4)
02.juuni 2015 23:00
Sa teed õhtul kõik, et tagada endale hea öö uni ... ja millegipärast magad ikka halvasti? Võib-olla rikub su und hoopis su toitumine . Loe, mis on need seitse sööki ja jooki, mis su magusat und saboteerivad.
VÕRDLUS: Toiduhinnad Eestis ja Inglismaal - kas väga erinevad?  (8)
02.juuni 2015 10:59
Enamik toiduaineid on Tallinnas odavamad kui Londonis. Pakendatud sealiha tükid olid Tescos eelmisel kolmapäeval poole võrra alla hinnatud.
Šveitsi juust on aukudega, sest liigne puhtus pole voorus  (5)
01.juuni 2015 14:15
Šveitsi põllumajandusuuringute keskuse teadlased on torkinud auklikuks pikka aega püsinud teooria, mille kohaselt mõnedele Šveitsi juustu sortidele omaseid suuri auke tekitavad bakterid. Tuleb välja, et tegelikeks „süüdlasteks“ on hoopis piima sisse sattunud väikesed heinapebred.
OSTUKORVI HINNAVÕRDLUS: Säästumarket pole enam Eesti odavaim toidupood  (68)
29.mai 2015 08:35
Infoportaali 1182 järjekordne hinnavõrdlus Maxima, Selveri, Prisma, Rimi ja Säästumarketi kauplustes lisas vana ja püsivalt hinnaliidri positsioonil olnud Säästumarketi kõrvale uue esikohakonkurendi. Sedakorda tulid odavaimad hinnad Sikupilli Prismast.
Mees ja naine on nagu ühe mündi erinevad pooled - üks energia, kaks väljendust
27.mai 2015 08:20
Kõige suuremad konfliktid on peaaegu alati tingitud sellest, et mehed ei mõista naisi ja naised ei mõista mehi. Sugudevahelisi suhteid on juba aasatuhandeid üksteise vastu üles keeratud. Kuid seda poleks vaja, tuleb vaid mõista, millised on mehed ja millised naised.
Kuidas turgutada keha ja vaimu enne eksameid?
23.mai 2015 08:36
Pungad puudel ja põõsastel on puhkemas, esimesed lilled esitlevad oma õisi ning linnud köidavad oma kauni lauluga päevast päeva aina enam tähelepanu - jah, kevad on lõpuks ometi kätte jõudnud! Suur osa noori aga läheb, ärevus hinges, vastu sellisele kevadele ja suvele, mida ei ole varem kogetud - käes on eksamite aeg.
Kohtumised palveränduritega. Teekond Santiago de Compostelasse  (13)
22.mai 2015 23:30
Enne kui võtta end kuuks ajaks töölt vabaks, et minna 800 km pikkusele palverännakule, tasuks teha üks proovinädal. Sellegi kestel kohtab päris palju huvitavaid inimesi.
Lüpsikojas näidatakse juustutegu
22.mai 2015 12:31
„Küllap saame avatuks juba enne ja jääme avatuks ka pärast talude külastuspäeva,“ usuvad Andre Farm OÜ eestvedajad ja elukaaslased Aivar Alviste ja Erika Pääbus . Lisaks igapäevasele farmielule, kus laudas neli lüpsirobotit ja 360 eri vanuses looma, loodavad nad avatud talude päeval ka juustutegu näidata ning kuulda arvamusi, kuidas talu uudistoodang huvilistele maitseb.
Uued tehnoloogiad aitasid piimasektoril mullu eksporti hoida
20.mai 2015 12:21
„Eesti piimatööstused tootsid 2014. aastal kokku 339,2 mln euro väärtuses toodangut ja eksportisid 102,2 miljoni euro väärtuses. Eksport vähenes võrreldes eelnenud aastaga 7% ja toodang 1%. Tööstuste ekspordi suurt langust aitas ära hoida uute tootmistehnoloogiate kasutuselevõtt Järvamaal ja Võrus,“ kirjutab Maablogis kaubanduse ja alkoholi turukorralduse büroo peaspetsialist Mariann Roos.
Kerged kevadised road
14.mai 2015 05:15
Aasta kõige kaunimal ja õiterohkemal ajal on iga päev justkui pidupäev. Ka suurema põhjuseta võib katta lõunalaua uhkemalt ja pakkuda vanu häid koduseid toite nagu piduroogi.
Toiduainetetööstuse räpased saladused: mida me enese teadmata endale sisse sööme?  (85)
12.mai 2015 12:01
Kas sa tead alati, mis on toidu sees, mida sa sööd? Võib-olla sa vaatad kalorisisaldust, võib-olla ka koostisainete nimekirja, aga isegi kui sa viimast hoolega puurid, ei või sa ikkagi kindel olla, et sind petetud pole. Reader's Digest uuris põhjalikult asja ja tõi välja lausa 50 fakti, kuidas toiduainetetööstus vassib. Toome ka mõne neist välja.