jooga

10 põhjust, miks suvel kindlasti ujumas peaks käima  (2)
24.juuni 2016 13:40
Esialgu võib jõe-, järve- või merevesi võrreldes basseiniga külm tunduda, kuid ujumisest vaimsele ja füüsilisele tervisele saadav kas on nii suur, et sellele mõeldes peaks sa külmatundest kiiresti võitu saama.
FOTOD: Viltuvajunud majakeste asemele kerkis kuninglike vaadete ja stiilse sisustusega puhkemaja  (2)
15.juuni 2016 09:00
"Kui Leesikalda 1989. aastal ostsime, seisid õuel postide peale ehitatud ja üsna viltu vajunud hooned," alustab nüüdse kauni puhkemaja tutvustamist perenaine Meelike Pukk.
Lisaks mõtlemisele oleneb hea tervis ka õigest toitumisest
09.juuni 2016 00:00
Iga teo ees on mõte, ilma mõtteta ei toimu tegu. Mõte on äärmiselt tähtis, selle abil saame teostada kõik püstitatud eesmärgid.
VAATA: Tee või tina, 46-aastane endine supermodell Naomi Campbell lihtsalt ei vanane  (5)
07.juuni 2016 14:44
CFDA moegalal säras 46-aastane endine supermodell Naomi Campbell nii eredalt, et tekkis küsimus, mis valemiga on ta saavutanud selle, et ajahammas talle üldse peale ei hakka. Vastused ei ole muidugi üllatavad — kõige aluseks on loomulikult trenn ja tervislik toitumine!
Tervemad suhted, parem palk ja rõõmsam elu: 9 teaduslikult tõestatud muutust, mida trenni tegemine endaga kaasa toob
05.juuni 2016 09:15
Mõnikord on trenni tegemiseks motivatsiooni leida tõeliselt raske. Tundub, et elus on nii palju muid asju, millele tähelepanu pöörata ja millega tegeleda. Ja kui sa veel hommikust õhtuni tööl ka käid – miks peaks minema trennisaali higistama? Vastus on siin: su keha ja vaim vajavad seda.
ALKEEMIA TAROSKOOP JUUNIKS: mida toob jaanikuu armastuse, töö ja tervise osas?
03.juuni 2016 09:11
Mida ennustavad Katrin Oidra taro kaardid sinu tähemärgile jaanikuuks? Milliseks kujuneb sinu armuelu, kuidas laabuvad tööasjad ja mida on oodata tervise osas?
Jooga või kardio: kumb neist annab tegelikult paremaid tulemusi?
02.juuni 2016 09:28
Enamik inimesi arvab, et jooga harrastamine ei avalda südamele mingit mõju. Kuid ilmnenud on uued faktid, mis meeldivad neile, kes pigem ennast venitavad kui söösjooksu või intervalltreeninguga tegelevad.
Pühapäeval on ülemaailmne ühislaulmise päev: lõunal lauldakse Tammsaare pargis ja õhtul Hopneri majas
28.mai 2016 13:02
Homme, pühapäeval, 29. mail on ülemaailmne ühislaulmise päev "UNITE - chanting in city centers worldwide", mil kõikjal maailmas kogunetakse kokku, et koos laulda ühislaulmise laule - olgu need siis südamelaulud, mantrad, regilaulud, väelaulud vms. Homme kell 13 kogunetakse Tammsaare Pargis ja lauldakse kuni kolme-neljani. Õhtul jätkub väelaulikute pidu kell 19-21 suure õhtuse ühislaulmise kontseridga Hopneri Majas, kus musitseerivad maailmamuusika ansamblist Tane Mahuta tuntud muusikud: puhkpillivirtuoos Polina Tšerkassova , trummar Ian Mikael Kirss , väelauljad Jane Kruus ja Tom Valsberg ning külalisesinejaks profesionaalne Hang trummi mängija Martin Nielsen Taanist.
Tõelise intiimsuse otsinguil: kas pornosõltuvust võiks ravida tantraga?  (19)
22.mai 2016 22:30
Tantra populaarsus on Eestis viimastel aastatel plahvatuslikult suurenenud. Tantrakursuseid ja -massaaži pakuvad paljud tegijad ning Eestis toimuv Tantrafestival on osalejate arvu poolest üks Euroopa suuremaid. Samas on ka väga palju kriitikuid, kes umbusklikult viitavad, et tantra on lihtsalt uus nimetus lõtvade elukommete õigustamiseks.
TRENNIHOROSKOOP: Milline treening sobib sinu tähemärgile kõige paremini?
18.mai 2016 10:06
Enesekindlus on atraktiivne iseloomuomadus ja selleni viib teadagi pidev töö. Tervislik elustiil on aga võti hea enesetunde ja välimuseni. Nende kahe oskuslik kombineerimine võib anda enneolematuid tulemusi. Kuna tervislik elustiil sisaldab ka treeningut, nii ilusa välimuse kui tugeva tervise heaks, pakume siinkohal välja valiku erinevatele astroloogilistele tähemärkidele sobivaid näpunäiteid ja nippe.
USA senaator: Kanade heaolu!? See on ju naeruväärne!  (8)
03.mai 2016 10:33
Ameerika Ühendriikide senati põllumajanduskomitee esimees Pat Roberts süüdistab sealset põllumajandusministeeriumi ( U.S. Department of Agriculture , lüh USDA) mahedalt peetavate kanade elutingimuste liigses reguleerimises.
Populaarsust kogub lastejooga: lõbus, loominguline ja igakülgselt arendav trenn pere järelkasvule  (2)
02.mai 2016 23:00
Tänapäeva laste elu ei ole sageli lihtne. Pidev info ja stimulatsiooni üleküllus, koolikiusamine algklassides, kõrged nõudmised nii õpetajate kui ka vanemate poolt panevad lapsed proovile. Jooga ja meditatsioon on tunnustatud vahendid, et täiskasvanute elus stressi ja pingeid maandada. Miks siis mitte pakkuda ka lastele seda sama. Viimasel ajal on Eestis aga hakanud kanda kinnitama lastejooga .
Siddhameditsiin - hästi hoitud saladus
02.mai 2016 11:01
Kas ei peaks olema nii, et seda, millel vanust vähem - nagu kaasaegsel meditsiinil, peetakse alternatiivseks võrreldes sellega, mis iidne - nagu 5000-aastane India siddhameditsiin? Maailma vanimaks peetava ning inimest kui tervikut ja mõõtmatu universumi osa kohtleva India arstikunsti sünniloos põimuvad müstika, ajalugu ja taevalikud tarkused. "Siddhameditsiini peab alternatiivseks kaasaegne meditsiin. Tegelikult on see tamilite traditsiooniline loodusmeditsiin," ütleb doktor Gitanjali Azariah Thelen.
32 üllatavat asja, millega iga päev oma nahka kahjustad
22.aprill 2016 10:44
Meil kõigil on halvad harjumused, mis nahka kahjustavad. Vaata järele, millised .
Veidrad põhjused, mis on sundinud piloote lennukit ringi pöörama
19.aprill 2016 16:36
Halbadest lõhnadest laulvate reisijateni - on hulk väga veidraid juhtumeid, mis on põhjustanud tagasipöörde juba lennuki õhus olemise ajal.
Kui tilk tuleb püksi, siis pole see pelgalt piinlik mure  (1)
13.aprill 2016 12:45
Ühtki terviseprobleemi ei tohi pidada sedavõrd piinlikuks, et sellega arsti poole mitte pöörduda.
VIDEO: 6 lihtsat joogapoosi lameda kõhu saavutamiseks
10.aprill 2016 08:54
Kevad on küll alanud, kuid päris soojade ilmadeni pole me veel jõudnud. Seega on sul veel piisavalt aega, et endale suveks ilus ja lame kõht treenida!
Gunnar Aarma: valgustatuseni viib nelja-astmeline tee
07.aprill 2016 00:00
Kui õnnetud inimesed tunneksid karma seadust, siis ei nuriseks nad oma saatuse üle, vaid püüaks rumaluse ja teadmatuse enda loomusest kõrvaldada ning avada südame tõe äratundmisele.
Naisteka eksperiment: kas tantsides on võimalik suveks trimmi saada? Esimene katse — burlesk  (11)
04.aprill 2016 13:00
Burlesk ehk varieteetants tekitab inimestes sageli kõhklusi — kas tõesti tuleb keset trenni või esinemist seljast heita? Päris nii see siiski ei ole. Tartus Sansaara jooga- ja tantsustuudios käis burleski proovimas Kristiina, kes on varasemalt tantsimisega hobikorras tegelenud ning naudib väga sellealaseid uusi kogemusi ja väljakutseid. Ta on 21aastane ning õpib Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Milline on burleskitrenn ja kas tantsides saab suveks trimmi? Vaata videost!
Dr Riina Raudsik: ükski haigus ei pea lõppema surmaga  (313)
01.aprill 2016 23:55
„Ilmselt on see mu viimane intervjuu,” ütleb Eesti kõige poleemilisem perearst Riina Raudsik. „Miks ma pean kogu aeg tõestama, kuidas asjad on? Tahaksin töötada rahulikult inimestega, kellele ma ei pea end tõestama. See on minu suurim soov.”
See on välismaalaste lemmikkool Eestis
30.märts 2016 00:30
Lilleküla gümnaasium on Eestisse kolinud välismaa perede seas nii popp, et lapsed ei mahu majja ära. Praegu õpib seal poolsada uusimmigranti.
Kuidas puhastada organismi
23.märts 2016 08:00
Kaunis ütlus, et keha on hinge tempel, tundub esmapilgul ehk liialt ilukirjandusliku ja poeetilisena, ent kui sellesse veidi enam süüvida, võib märgata otseseid seoseid meie vaimse ja füüsilise heaolu vahel. Seega on märtsikuiseks kevadekuulutajaks organismi puhastavad toidud. Ajakirja Sport märtsi numbris räägib sellest Kalli Sulga lähemalt.
Tippmodellid soovitavad: 7 soodsat nahahooldusnippi, mida saab kasutada iga naine
18.märts 2016 11:31
Vahel paneb modellide laitmatu välimus tahest tahtmata imestama - kas neid ei kimbutagi vistrikud ja ebaühtlane nahatoon? On neil kapitäis luksuslikke nahahooldustooteid? Seda kindlasti, aga tegelikult on enamike tippmodellide ilunipid lihtsad ja peaaegu tasuta. Proovi ise!
Päikseküla rajaja: unistusega inimesi kiputakse Eestis ukselt tagasi saatma  (95)
14.märts 2016 17:13
Kersti Männik tahaks oma Koppelmaa külas asuvale kinnistule luua väikse kogukonna, kus inimesed teineteise, looduse ja energeetikaga harmoonias elaksid, aga paraku on tabanud teda pigem vastasseisude kui toetuste voog.
Füsioterapeut selgitab: põrandal lamamine leevendab pingeid, mida on istudes raske märgata  (1)
13.märts 2016 22:30
Enamusele tähendab sõna “põrand” tõenäoliselt põrandaplaate, parketti või vaipkatet, mitte sõprussuhet. See ei ole esimene koht, mis pähe tuleb, kui mõtled lõõgastumisest ja puhkusest. Põrand on eelkõige jalgade jaoks. See on kõva, vajab alati puhastamist ning on su tagumikust alati palju kaugemal kui mugav pehme diivan. Põrandal ei ole väga hea kuulsus. Füsioterapeut Stacy Barrows selgitab aga väljaandes Huffington Post, miks tasub põrandaga sõbraks saada.
Unetud ööd on minevik: loe, kuidas uinuda vähem kui ühe minutiga
11.märts 2016 19:30
Süda peksleb, pea on mõtteid täis ja veedad tunde und taga ajades? Kiire elutempo, stress ja ärevus on muutnud kvaliteetse une paljude jaoks kättesaamatuks luksuseks. Trendika 4-7-8 hingamistehnikaga on võimalik mured aga hommikuni unustada ja lausa ühe muinutiga uinuda.
Pane kalendrisse kirja: Naistekas kutsub oma lugejaid märtsis mantrate väega hinge tervendama
19.veebruar 2016 15:47
Muusika on juba iidsest ajast tuntud ravimise vorm, meditatsiooni muusika on sealjuures ülim eliksiir. Laulmisel on tugev tervendav jõud. Sügav hingamine koos hääle vibratsiooniga lausa tervendab rakke. Õige muusika kombineerituna iidsete vägevate mantratega loob väärtusliku võimaluse tulla tagasi iseendasse ja nautida elu kõikides dimensioonides.
Mida me teame eluenergiast ja selle kasutamisest
17.veebruar 2016 08:00
Hea enesetunne ja vitaalsus on inimesele tema eesmärkide saavutamisel kõige olulisem, energiapuudus ja pidev väsimus kahandavad aga oluliselt elukvaliteeti. Mida rohkem on meil energiat, seda paremini ennast tunneme ning seda rohkem jaksame õppida, töötada ja ka sporti teha. Kust aga tekib energia ja kuidas head enesetunnet hoida, küsis Agnes Laine ajakirja Sport veebruari numbris liikumistreenerilt ja tervisenõustajalt Peeter Liivilt.