jooga

Suur joogastiilide tutvustus: babadži krija jooga, jooga nidra, klassikaline jooga, kundalini jooga  (3)
04.juuli 2015 22:30
BABADŽI KRIJA JOOGA Babadži krija jooga on iidne joogaliin ja kvintessents õpetustest, mis on välja arendatud Tamili mahasiddha ’de ehk täiuslikkuse saavutanud joogameistrite poolt. See on teadliku muutumise tee, eesmärgiks taibata oma tõelist olemust ning õppida oma elu teadlikult juhtima.
Tuntud inimesed joogast! Hanna-liina Võsa: elus tuleb teha seda, mis endale meeldib ja mitte lasta ennast teiste arvamusest kõigutada  (2)
03.juuli 2015 11:35
Paljude Eesti inimeste mureks on stress ja depressioon, mida ühed püüavad uputada pudelisse, teised aga vaigistada ravimeid neelates. Ometigi aitab neid probleeme tuntavalt maandada joogaga tegelemine, sest tegu on Idamaadest alguse saanud inimeste püüuga korrastada oma käitumist, hoiakuid ja mõtlemist ning see enamasti aitab.
Joogamaailma saladused: seitse nippi heaks eluks  (9)
02.juuli 2015 23:00
Igaühest meist ei peagi saama jalga kaela taha painutav joogi, kuid nippe mõnusamaks igapäevaeluks leiab joogamaailmast küll.
Jooga teeb imesid — painuta end nooreks ja ilusaks!  (6)
29.juuni 2015 11:00
Kas teadsid, et pikk elu raudse tervisega on sinust sama kaugel kui su varbad. Joogaliku elunärvi venitusega saad sa säilitada oma paindlikkust — mis on ühtlasi nooruslikkuse säilimise võti!
GALERII: Need kümme naist tõestavad, et jooga sobib igale kehatüübile  (7)
24.juuni 2015 23:34
Jooga tegemiseks ei pea sul olema mingit kindlat tüüpi keha. Tihti vabandavad ülekaalulised inimesed end välja nii, et nemad küll ei saa joogat teha, selleks peab ikka peenike olema... Aga ei pea! Vaata ise neid ilusaid pilte ja ära otsi enam vabandusi trenni mitte minekuks.
Leesoja nõid Thule Lee: Naiste vägi on pöörane ja nõiduslik
23.juuni 2015 23:23
Hiljuti saate "Hallo, Kosmos!" sünnipäevasündmusel naistele avameelselt veidi intrigeerivatel teemadel jutustanud Leesoja nõid Thule Lee pani oma hüva nõu ja ka mõned praktilised soovitused kirja. Loe lähemalt emaka väest, aususest, seksuaalsusest, voos olemisest ja paljust muust huvitavast.
Margus Karu: tühjusetunne tuleb valikute üleküllusest
21.juuni 2015 23:30
„Nullpunkti” autori uue romaani tegelane läheb hingeselguse leidmiseks teise maailma otsa ja kaugemale.
Kristjan Rabi ja Indrek Vaheoja. Saunajoogast golfirajale, siis saltosid viskama
19.juuni 2015 23:30
TV3 saate „Suvesangarid” kaks peategelast, Kristjan Rabi ja Indrek Vaheoja on justkui omamoodi liinitöölised. Nende ühte tööpäeva mahub umbes sama palju aktiivset puhkust kui keskmise inimese tervesse suvesse.
Kiviringide vahel tähistatakse pööriaega
16.juuni 2015 15:17
Juba neljandat korda toimub Ihamarus Labürindifestival, kus Viia-Jaani labürinditalu põldudele tulevad kokku inimesed üle Eesti, et koos tervitada päikese kõrghetkede saabumist. Kohal on ka tähetark Igor Mang, kes valis oma tavapärase Varbola maalinnuse asemel pööripäevariituste läbiviimiseks Põlvamaa labürindid.
Digital Sputnik: Eesti mehed vallutavad LED-lampidega Hollywoodi  (7)
12.juuni 2015 23:30
Uurisime, kuidas eestlaste perefirma Hollywoodis filmitootmise alal jala ukse vahele sai.
Muusik Goldie elab Phuketis kunstnikuelu  (1)
05.juuni 2015 01:03
Muusikuna tuntud Goldie armastab Tai saart niivõrd, et kolis sinna. Ta räägib, mis ta sinna viis.
Spordiklubi juhataja: erisoodustusmaksu kaotamine tervendab kogu ühiskonda  (7)
04.juuni 2015 14:55
Riigikogus läbis esimese lugemise tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, millega vabastatakse erisoodustusest need tööandja kulutused, mis on otseselt seotud töötaja või teenistuja spordiga tegelemise kulude katmisega. Reval Sport Spordiklubi juhataja Aldur Partasjuk ütles, et spordilt erisoodustusmaksu vabastamine teeks Eesti tervemaks – nii ettevõtete sotsiaalse vastutuse mõistes kui ka seeläbi, et ühiskond soodustaks laiemalt tervislikemaid eluviise.
Kuidas mõista Indiat? Joogat ja askeesi, kastiühiskonda ja vägivalda?  (33)
29.mai 2015 23:41
„Kamasutra” on suhteliselt igav raamat, aga joogafilosoofiat on juba praktiliselt kasulik lugeda, kinnitab orientalist ja „Yogasutra” tõlkija Martti Kalda.
Mees ja naine on nagu ühe mündi erinevad pooled - üks energia, kaks väljendust
27.mai 2015 08:20
Kõige suuremad konfliktid on peaaegu alati tingitud sellest, et mehed ei mõista naisi ja naised ei mõista mehi. Sugudevahelisi suhteid on juba aasatuhandeid üksteise vastu üles keeratud. Kuid seda poleks vaja, tuleb vaid mõista, millised on mehed ja millised naised.
Totakad mõtted, mis igaühel tema esimeses joogatunnis läbi pea käivad  (10)
21.mai 2015 23:00
Kui sa lähed esimest korda joogasse, pole sul aimugi, mis sind ees ootab. Valgus on sume, mängib rahustav muusika, aga mis edasi saab? Kui sul on juba su esimene joogatund selja taga, siis tulevad sul ilmselt järgnevad mõtted tuttavad ette. Kui see on sul aga alles ees, aitavad järgnevad mõtted sind ehk selleks vaimselt paremini ette valmistada...
Juulikuine Haapsalu Joogafestival toob kohale väelised joogaõpetajad  (7)
15.mai 2015 11:08
18.-19. juulil Haapsalu linnusehoovis toimuval Joogafestivalil tutvustavad tuntud joogaõpetajad tosinat selle müstilise ala stiili, milleks on akrojooga, ashtanga, Babadži krija jooga, klassikaline ja kundalini-jooga, jooga Nidra, Sanatana Dharma, Šivananda jooga, Sufi pöörlemismeditatsioon, tantra, vinyasa ja tantsujooga.
Õpi selgeks hingamistrikk, mis paneb sind sekunditega magama!  (17)
13.mai 2015 23:30
Miski pole hullem, kui lamada õhtul avatud silmadega voodis, üritades ennast muudkui rahulikumaks sundida, et lõpuks magama jääda. Kui mitte miski — ei kuum piim, lammaste lugemine, lavendliõli — enam ei aita, on aeg õppida õigesti hingama.
Seksuaalsuse saladused: me oleme need, kellega me seksime
13.mai 2015 08:39
Ilmselt on paljud inimesed kogenud oma elus erinevate partneritega olles erinevaid orgasme, erinevat mõnutaset, erinevat erutust ja veel palju muud. Miks on see nii, et ühe mehe või naisega kogeme me ülivõimsaid orgasme, aga teisega on need kas olematud või kesised? Tavaliselt öeldakse, et selle inimesega pole mul lihtsalt füüsilist klappi. Loomulikult on oluline ka füüsilisel tasandil kokkusobivus, aga siin on mängus veel ka palju muud.
“Teaduspalaviku” uues tsüklis otsitakse meelerahu
11.mai 2015 15:05
ETV2 alustab 12. maist sarja "Teaduspalavik" uut kolmeosalist tsüklit, mis kannab pealkirja “Must meel”.
Astroloogide dieedinipid: milline trenn sinu tähemärgile kõige paremini sobib?  (23)
07.mai 2015 22:00
Kolm asja, millega igaüks suve poole jalutada tahaks on loomulikult enesekindlus, hea stiil ja ilus rannakeha. Kui aga selle viimasega veel päris sina peal ei ole, siis annavad tähed sulle nõu!
Hoidu südamehaigustest: 10 lihtsat moodust kolesterooli vähendamiseks  (5)
06.mai 2015 16:00
Kas muretsed oma liigkõrge kolesteroolitaseme pärast? Kui jah, siis on järgnev jutt T oitumista rkus.ee spetsialistilt just sinu jaoks.
„Laula mu laulu“ keskmes on täna Hanna-Liina Võsa muusikalihitid!  (3)
30.aprill 2015 16:10
Täna kell 20:00 jätkub Kanal 2 menusaade „Laula mu laulu“, mille seekordne täht on Hanna-Liina Võsa. "Grease", "Minu veetlev leedi" ja "Helisev muusika" on vaid mõned näited paljudest muusikalidest, milles Hanna-Liina on säranud. Nüüd saame teada, kuidas kõlavad need igihaljad hitid Anne, Maarja-Liisi, Jaani, Koidu, Jaanuse ja Pearu esituses.
Juba homme loeng kuidas mõttejõuga saavutada paremaid sporditulemusi  (2)
27.aprill 2015 08:00
28.04 õhtul, algusega kl 18.00 on soovijad oodatud loengule, mis annab ülevaate kuidas idamaise mõtlemisviisiga saavutada läänelikus spordis, meie igapäeva füüsises ja tulemustele orienteeritud ühiskonnas paremaid tulemusi? Neid vastuseid aitab leida TLÜ Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo osakonna juhataja ja lektor Martti Kalda. Loeng kestab ca 1,5 tundi ja selle osalustasu on vaid 5€.
DELFI VIDEO: Kuidas ennetada enimlevinud spordivigastusi ja kuidas neist taastuda? Vaata Madis Rahu loengut täispikkuses!
24.aprill 2015 12:01
31. märtsil pidas "Treeni teadlikult" sarjas loengu tuntud ortopeed Madis Rahu, rääkides enimlevinud spordivigastustest, nende ennetamisest ja nendest taastumisest. Vaata loengut täispikkuses!
DELFI VIDEO: Kuidas anda esmaabi, kui saate sportides viga? Vaata Andras Laugametsa loengut täispikkuses!
23.aprill 2015 10:44
17. märtsil pidas meedik Andras Laugamets "Treeni teadlikult" sarjas loengu esmaabist - "Esmaabi spordis! Käitumisõpetus tulenevalt vigastusest ja sündmuskohast". Vaata loengut täispikkuses!
Tule 28.04 loengule: Kuidas panna ihu ja vaim koos sportima?
22.aprill 2015 08:00
Järjest enam harrastavad (enamasti naised) joogat, pilatest rühmatreeningus, käiakse meditatsiooni ja tantra kursustel ja festivalidel, aga kuidas selle idamaiste mõtlemisviisiga saavutada läänelikus spordis, meie igapäeva füüsises ja tulemustele orienteeritud ühiskonnas paremaid tulemusi? Neid vastuseid aitab leida TLÜ Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo osakonna juhataja ja lektor Martti Kalda 28. märtsi õhtul toimuvas lühiloengus.
Juba homme loeng treeninguga seotud joomisest  (2)
20.aprill 2015 19:13
Kui soovid teada millised on treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine, tule kuulama homme, st teisipäeval 21.04, loengut Treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine, lektoriks Tartu Ülikooli professor Vahur Ööpik.
VIDEO: Naine ei lubanud abikaasat elus hoidvaid masinaid välja lülitada — kuni juhtuski ime!  (5)
20.aprill 2015 16:00
Matt ja Danielle Davis abiellusid 2010. aasta detsembris. Seitse kuud hiljem juhtus mehel raske mootorrattaõnnetus. Üheksa päeva pärast õnnetust soovitasid arstid Danielle'il lubada meest elus hoidvad masinad välja lülitada, sest lootust terveneda ei ole.