jooga

LIIKUMISAASTA 2014: Nädala soovitus ja harjutus - Jocke Salakorpi soovitab teha päikesetervituse seeriat igal hommikul  (1)
28.juuli 2014 12:04
Ashtanga vinyasa jooga on Hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas tollel ajal Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research institute).
VIDEO: Joogafestival pakkus rahu nii kehale kui vaimule  (6)
28.juuli 2014 11:30
Nädalavahetusel Haapsalus toiminud joogafestival pakkus lisaks heale ilmale kõigile külastastajatele mõnusa kosutuse kehale ja hingele. Selle suve Joogafestivalil olid esindatud 14 põnevat joogastiili, parimad õpetajad, väemuusika, bazaar ja lasteprogramm. Vaata videot!
FOTOD: Kloogaranna festival tõi kokku hulga päikesenautlejaid — sai juua, treenida, tantsida ja laulda!  (24)
27.juuli 2014 11:43
Kloogaranna festival möllas imelise ilmaga nagu loom ning Delfi Publiku fotograafi sõnul oli rahvast ohtralt. Kuigi nii kesvamärjuke kui muud joogid olid suhteliselt krõbeda hinnaga, ei nurisenud rahvas kordagi. Pealegi, paljud olid tulnud pidutsemise asemel päikest ja trenni nautima, kuna sai toksida nii jalkat kui kossu ning naised venitasid end jooga ja zumba harjutuste saatel. Esinesid Smilers, Shanon, Super Hot Cosmos Blues Band, Põhja-Tallinn ja Terminaator.
Henry Laks: ka vaimu on vaja ravida, muidu hakkad teisi terroriseerima  (25)
26.juuli 2014 04:30
Mu vaated elule ei ole enam nii mustvalged, tunnistab laulja. Pärast hulka eluraskusi on tulnud juurde ka vahepealseid ja pastelsemaid toone.
VIDEO: Lõbus ja akrobaatiline — tasakaalu nõudev Acro Jooga  (2)
24.juuli 2014 22:31
Acro jooga õpetajad ning harrastajad Silver Tang ja Ester Helena Aua näitavad, kuidas pärast stressirohket päeva oma partneriga kodus lõbusaid trikke sooritada. Soovitame soojalt enne siiski kaelamurdev tehnika selgeks õppida! Vaata videot!
Helmen Kütt: Sain ametisse astudes petta  (28)
24.juuli 2014 08:14
Sotsiaalkaitse minister Helmen Kütt (SDE) tunnistab, et sai ametit vastu võttes petta. Ta uskus võimupartneri juttu, et töövõimereformi kava on ka puudega inimestega läbi arutatud. Nüüd ütleb Kütt otse: reformi jõustumine tuleks edasi lükata.
VIDEO: Bhakti jooga: lauluga stressist ja rutiinist vabaks!  (4)
23.juuli 2014 23:00
Bhakti jooga õpetajad Tom Valsberg ja Jane Kruus õpetavad, kuidas pärast väsitavat tööpäeva end rõõmsalt virgeks laulda. Vaata videot ja lase häälepaelad valla!
Minu kogemus joogaga: see on mõtestatud ja lõõgastav uus maailm  (30)
22.juuli 2014 22:30
Jooga kosutab keha ja tasakaalustab tundeid ning aitab üles leida argimurede ulgumerel seilamiseks vajaliku elujõu.
Õpi õigesti sööma: hea toit paneb keha ja hinge särama!
22.juuli 2014 16:00
Joogid usuvad, et kõik mida me sööme, on tegelikult toit meie hingele. Toit äratab elujõu ja annab meile tervise. Kuna toitumine on üks esmaseid vahendeid maailmaga suhestumisel, siis oleneb meie valikutest söögilaual paljugi meie sisemine heaolu.
PILETILOOS: võida sellesuvise Joogafestivali pass!  (5)
22.juuli 2014 11:30
Naistekas loosib sel neljapäeval koostöös Joogafestivaliga välja 3x2 festivalipassi! Festivalipasside võitmiseks vasta õigesti allpool olevale küsimusele: _loadQuiz(3209);
Eesti harrastussportlaste arv kasvab kiires tempos  (6)
21.juuli 2014 04:30
Spordiregistrisse kanti mullu peaaegu 19 000 spordiharrastajat rohkem kui 2012. aastal.  Elukvaliteedi tõus loob inimestele nii ajalisi kui ka rahalisi võimalusi spordiga tegeleda.  Populaarsemad alad on Eesti spordiharrastajate hulgas võimlemine ja jalgpall.
LIIKUMISAASTA 2014: 6 asja, mida sa peaks teadma enne esimest treeningut
20.juuli 2014 19:22
Liikumine aitab tervist mitmel moel. Heas vormis olemine tõstab inimeste tuju, annab loomingulist inspiratsiooni ja väidetavalt teravdab isegi pikaajalist mälu. On ainult üks probleem - raske on alustada ja teha see esimene samm.
Kogemus: minu esimene vaimne orgasm  (40)
16.juuli 2014 23:30
Sel nädalavahetusel toimunud tantrafestivalile Viljandimaal oli kogunenud üle kuuesaja inimese ja nende hulgas ka mina. Mul ei olnud erilisi ootusi ja lootusi, ega teadnud täpselt, millesse end segan, kui sinna läksin.
LIIKUMISAASTA 2014: Viis põhjust, miks tulla sel aastal Joogafestivalile
16.juuli 2014 12:28
26. juulil algab hubases mereäärses linnas Haapsalus taas Joogafestival, mis kestab terve nädalavahetuse. Piiskopilinnuse väravad avatakse külalistele keskpäeval. Kohale tulevad Eesti parimad, kui ka mitmed põnevad rahvusvaheliselt tuntud joogaõpetajad.
Andrei Hvostov: Lätete pääl  (25)
16.juuli 2014 06:00
On suvehari. Viktoria Ladõnskaja tõi toimetusse suure topsitäie metsmaasikaid. Artemi Troitski, vene dissident, on kolinud Tallinna. Mark Kalev Kostabi, ameerika kunstnik, peab plaani osta Võrumaal suurem mõisamürakas.
Kogemus: ma käisin tantrafestivalil!  (63)
15.juuli 2014 23:00
Millalgi juba päris mitu kuud tagasi kuulsin kedagi rääkimas, et on tulemas selline asi nagu tantrafestival . Ta kirjeldas eelmise aasta sama sündmust ja see jäi mulle korraks meelele keerlema. Hetkeks isegi mõtlesin, et kui õige läheks. Siis aga kadus see mõte mu peast, sest oleme Oskariga mõlemad üsna kahe jalaga maa peal astuvad inimesed ning nii ma ei võtnudki koduseinte vahel seda teemat üles. See oli lihtsalt mu uitmõte, korraks kodulehe kiikamine, hetkeks üks what if mu oma peas. Ta tuli, seisatas ja kadus.
Reportaaž tantrafestivalilt: 600 alasti inimest Eesti kuumas suves #vana_kuld  (241)
13.juuli 2014 19:30
Tantsud ja palvused, suudlused salakohtadesse ja äraseletatud ilmega, paljad ja heatujulised inimesed – Eesti esimesel tantrafestivalil oli spirituaalsust nii palju, et treenimata aju jäi selle töötlemisega hätta.
Kõrvaltoimeteta imerohi — meditatsioon  (13)
09.juuli 2014 23:00
Mediteerisin esmakordselt umbes poolteist aastat tagasi. Jõudsin meditatsioonini tegelikult sügavas kriisis olles ja tol hetkel näis mulle, et peale meeleolu tõstvate arstirohtude on see viimane õlekõrs. Olin enne seda mediteerimise kohta põgusalt lugenud, kuid ausalt öeldes ei teadnud ma sellest suurt midagi. Esimene kogemus osutus sedavõrd intensiivseks, et hakkasin järjest rohkem mediteerimist oma ellu tooma.
Viis jooganippi, mis tõstavad oluliselt su elukvaliteeti  (2)
08.juuli 2014 20:04
Istuv elustiil võib su seljale valmistada tervislikke probleeme terveks eluks. Liikumisaasta raames on kasulik tuletada meelde, et enda liikumisharjumusi saab muuta mitmel viisil, mitte ainult sporti tehes.
LIIKUMISAASTA 2014: Tallinna Ashtanga Jooga Kooli suvelaager ootab Sind  (2)
07.juuli 2014 20:23
Juba viiendat suve toimub Tallinna Ashtanga Jooga Kooli suvelaager idüllilises joogalinnas Haapsalus. Joogide kogunemis- ning treenimiskohaks on Lahe Külalistemaja
LIIKUMISAASTA 2014: Tule Meriton Spordiklubi ja Põhja- Tallinna spordipäevale!
06.juuli 2014 17:13
13. juulil toimub Stroomi rannas tasuta meeleolukas spordipäev, kuhu on oodatud kõik Eestimaa liikumisharrastajad. Selle aasta programm on lennukas ja liikuv, kus tegevust leiavad endale väga erineva taseme ja eelistustega harrastajad.
Cosmo küsib: kas sa teed oma kaaslasest naiseliku mehe?  (8)
05.juuli 2014 23:00
Oma boyfriend’i spasse ja šoppama vedamine võib näida kui lõbus viis igal pool koos olla. Tegelikult sead oma meest sõbrannana koheldes teie suhte ohtu.
VIDEO: Kundalini jooga õpetaja jagab nippe — hinga õigesti ja vabane söömisest tekkinud raskustundest!  (7)
03.juuli 2014 22:30
Grillipidude ajal ei ole ülesöömine just teab mis kunst. Kundalini joogaõpetaja Liina Elvik jagab õpetusi, kuidas hingamise abil sellest raskustundest üle saada. Vaata videot ja proovi järgi!
VIDEO: Kria hatha jooga õpetaja Anne-Ly Naukas jagab nõuandeid stressist vabanemiseks  (4)
01.juuli 2014 23:30
Me kõik vajame pärast kiiret ja väsitavat tööpäeva väikest lõõgastusmomenti. Krija hatha õpetaja Anne-Ly Naukas jagab videos õpetusi, kuidas väikese ajaga stressist lahti lasta ning muremõtted peast visata. Vaata ja proovi järgi!
Joogastiilide spikker: mille poolest Ashtanga-, Hatha- ja Kundalini jooga teineteisest erinevad?  (4)
01.juuli 2014 13:00
Joogastiile on nii palju erinevaid, et võhikul joogahuvilisel võib olla väga keeruline selles maailmas orienteeruda. Õiget stiili otsides tuleb arvesse võtta oma iseloomu, elustiili, terviseseisundit ja eesmärke. Kes soovib pigem füüsilist koormust, leiab enda jaoks kindlasti mõne tempokama joogatunni ning kärsitumate inimeste jaoks on mitmeid lõõgastust pakkuvaid joogavorme. Samuti peab teadma, kui sügavale vaimsete õpingutega soovitakse minna. Järgevalt mõned näited kirevast joogamaailmast.
Joogafestivalil jagab õpetusi endine Silicon Valley insener
30.juuni 2014 09:44
Kolmas rahvusvaheline Joogafestival “Heli ja vaikus” toob juulikuu viimasel nädalavahetusel Haapsallu head väega inimesed. Peaesinejaks on tänavu india juurtega USAs elav Rudra Shivananda, kes töötas enne joogale pühendumist 28 aastat Silicon Valley tehnoloogia-professionaalina. Kahe lapse isa Rudra on hariduselt elektroonikainsener ja ärijuht ning tal on doktorikraad õigusteaduses.
VIDEO: Šivananda jooga õpetaja Reelika Rohtmaa õpetab päikesetervitust tegema  (1)
29.juuni 2014 23:30
Päikesetervitust on hea teha hommikuti, nii muutuvad keha ja meel virgeks. Miks mitte muuta see siis oma igapäevaseks rutiiniks? Videos õpetab Šivananda jooga õpetaja Reelika Rohtmaa päikesetervituse kõigile selgeks. Vaata ja õpi!
Airi Vipulkumar Kansar peab beebi kõrvalt tööle minema: saame hakkama üksnes tänu vanematele  (28)
27.juuni 2014 09:05
Vaevalt paari kuu eest kolmandat korda emaks saanud Airi Vipulkumar Kansar (36), endise nimega Airi Ojamets , tõuseb jälle lavalaudadele, sest pere tahab ülalpidamist.
Ausalt ja avameelselt: minu esimene kogemus Kundalini joogaga  (6)
26.juuni 2014 23:00
Rullisin oma mati lahti Liivalaia tänaval, kundalini jooga stuudios nimega Dharamsaal. Kohta oli pisut keeruline leida, sest ma ei märganud teeviitasid. Minu õnneks leidis mind tänavalt üks sõbralik joogatar ning tabas mu otsivat pilku ja juhatas stuudiosse. Sealt algas minu kundalini jooga joovastav kogemus. Olles veidi lugenud selle joogastiili kohta teadsin, et soovituslik on panna joogatundi selga heledad, lausa valged, riided. Valge värv võimendab inimese aura kiirgust. Märkasin, et paljud kandsid valget, ka rahuliku ja selge olemisega meessost juhendaja.