jooga

Nooruslikkuse säilitamise põhitõed ehk nipid, mille abil vananemisele korralik pidur peale tõmmata  (23)
05.detsember 2016 22:00
On täiesti reaalne elada kaua hea tervise ja selge mõistusega. Selleks on tarvis vaid oma eluviise väheke korrigeerida ning suhtuda tähelepanelikult oma organismi.
Kümme lihtsat viisi, kuidas lapsevanem saab stressi maandada
01.detsember 2016 15:00
Lapsevanemaks olemine võib olla pingeline maraton, mida jooksed aastakümneid. Ja mõnikord ei jaksa enam. Ema, kes on stressikoorma all kokku vajumas, ei ole võimeline ei enda, ega ka oma perekonna eest hoolt kandma. Sellepärast on oluline teada, kuidas kogunevast stressist lihtsalt ja kiiresti vabaneda. Anname kümme soovitust.
Treenerid annavad nõu: kuidas püsida vormis külmal ja pimedal ajal?  (1)
28.november 2016 16:00
Ilmselt on paljud mingil ajahetkel endale lubaduse andnud, et just nüüd alustavad nad spordi harrastamise ning tervislikuma eluviisiga. Kui enamasti see kevadel ja suvel õnnestubki, sest soojad ilmad ja värske õhk soosivad igati sportimist, siis pimedal sügisajal on keeruline leida nii aega, energiat kui ka võimalusi aktiivseks liikumiseks. Sügis-talvised külmad ning tuulised ilmad ei kutsu just õue jooksma või jalgrattaga sõitma ning enamik rühmatreeninguidki toimuvad alles õhtul — just sel ajal, kui pärast pikka ning väsitavat päeva suudad mõelda vaid tassikesest soojast teest ning kuumast vannist.
Valmistu tervislikuks nädalavahetuseks: kuidas valida endale õige joogamatt?  (1)
25.november 2016 16:00
Täna on must reede — miks mitte kasutada seda muuhulgas oma tervise heaks. Poelettidel ja e-poodides on saadaval mitmeid erinevaid joogamatte. Kuidas teha vahet, milline on hea ja milline mitte ning endale see kõige õigem valida? Selgitab kundalini jooga õpetaja Katrin Kivi.
LOE KATKENDIT vaimukast, romantilisest ja südamlikust kaasaegsest noorteromaanist "Ütle mulle kolme asja"
25.november 2016 12:24
Jessiega on kõik valesti. Vähemalt nii tundub talle esimesel nädalal uues heidutavas Los Angelese Wood Valley erakoolis. Tema ema surmast on möödunud vaevalt kaks aastat ning kuna tema isa abiellus naisega, kellega kohtus internetis, pidi Jessie kolima riigi teise otsa. Just siis, kui ta mõtleb kimada tagasi Chicagosse, saabub talle e-kiri kelleltki, kes nimetab end Keegi/Eikeegiks ja kes pakub talle abi Wood Valley keskkooli pöörasustes navigeerimimisel. Kas see on pettus? Lõks? Pimedas usus - või täielikus meeleheites - hakkab Jessie KE-le lootma ja KE-st saab kiiresti tema eluliin ja lähim liitlane. Muidugi tahab Jessie KE-ga näost-näkku kohtuda. Aga võib-olla on mõned mõistatused parem lahendamata jätta?
Sügiskaamos kimbutab? Joogatreener ja autor Merit Raju annab nõu, kuidas sellest võitu saada  (5)
24.november 2016 22:30
Usu, sa pole ainuke, keda väsimus kimbutab. Kuigi vahepeal tundus, et talv on võtmas võimust, on lumi taas sulanud. Küll aga on jäänud roidumus. Uurisime oma ala professionaalidelt, kuidas nemad sügiskaamose vastu võitlevad.
Kuidas sügiskaamosest lahti saada? Veganist toidublogija Sandra Vungi teab!  (9)
21.november 2016 23:00
Usu, sa pole ainuke, keda väsimus kimbutab. Kuigi vahepeal tundus, et talv on võtmas võimust, on lumi taas sulanud. Küll aga on jäänud väsimus . Uurisime oma ala professionaalidelt, kuidas nemad sügiskaamose vastu võitlevad.
Treeni nagu Helen Adamson: lauljatar jagab algajatele 5 nippi, kuidas end spordiga sõbraks teha
17.november 2016 13:41
Helen jagab viit soovitust ja oma Spotify lemmiklisti jooksutrenniks, mis aitasid temal trennitegemisega paremini sõbraks saada koos popi ja tempoka muusikaga, mis võivad anda inspiratsiooni ka teistele.
Veidrad põhjused, mis on sundinud piloote lennukit ringi pöörama  (3)
17.november 2016 10:31
Halbadest lõhnadest laulvate reisijateni - on hulk väga veidraid juhtumeid, mis on põhjustanud tagasipöörde juba lennuki õhus olemise ajal.
10 parimat spaapuhkust Euroopas
17.november 2016 07:31
Tahad Euroopas head lõõgastumiskohta leida? Vaata parimate spaade nimekirja ja vali!
Süsihappegaas on tervise ja ilu allikas  (2)
17.november 2016 00:00
See on kõige hinnalisem produkt Maa peal – elu, tervise, reipuse ja ilu allikas. Kui inimene õpib endas säilitama süsihappegaasi varusid, suurenevad tema vaimsed võimed järsult.
Suur HOROSKOOP: Mis on sinu elu kõige olulisem õppetund?  (11)
16.november 2016 12:00
Kas oled vahel mõelnud, et astroloogia võiks olla midagi enamat kui horoskoobid ja pilguheit tulevikku? Et astroloogia võiks olla sulle ka eneseabi vahendiks? Eesti esimeses astroloogilises eneseabiraamatus „Õnne ja edu teejuht. Aita end läbi astroloogia“ annavad astroloog Kristelle Sööt-Kajo ja psühhoterapeut Pille Teearu iga päikesemärgi esindajale nõu, mida teha selleks, et olla õnnelik ja edukas. Toome Naisteka lugejani valitud katkendid raamatust.
Noor Eesti naine küsib 13 000 dollarit kolmanda silma avamiseks
16.november 2016 01:40
Naine ootab 13 000 dollari suurust annetust, et osaleda Indias toimuval kolmenädalasel „planeedi unikaalseimas ja ettekujuteldamatus“ programmis, mis muudaks tema elu paremaks.
Julgus alustada uuelt lehelt
14.november 2016 20:34
Kui tihti me mõtleme sellest, mis laste jaoks tegelikult eluks vajalik on? Oluliseks peetakse klanitud välimust, edu õppetulemustes, naeratamist, silmapaistvate tulemuste saavutamist hobides, seltskonnas pigem vaikimist kui piinlikkust tekitavate mõttevälgatuste väljendust, ehkki nende taga võib peituda kõige kaunim tõde.
8 võimalust, kuidas mõnus kodu halva päeva heaks muudab
14.november 2016 16:00
Igaühel meist tuleb vahel ette nii halbu päevi, et mõtleme - need võiks küll olemata olla. Kehvadest päevadest taastumiseks on vaja aega.
Mida sügavam on hingamine, seda haigem on inimene
10.november 2016 00:00
Jooga hingamisharjutustega pealiskaudselt tutvununa näib, nagu tegeleks prānājāma ainult põhjaliku kopsude ventileerimisega, s.t sügavhingamisega. Tegelikult on asi siiski pisut teisiti.
Isad ja muud mehed parimasse vormi: põhjused, miks tugevam sugupool peaks joogat harrastama  (6)
09.november 2016 22:00
Joogaõpetaja Katrin Kivi tõdeb, et kuigi meeste huvi jooga vastu tasapisi kasvab, on meessugu joogatunnis endiselt pigem haruldane nähtus. Kümne naise kohta käib umbes üks mees joogas, kuid see number peaks olema oluliselt kõrgem. Meestele on jooga sama kasulik ja vajalik nagu naistelegi.
TRENNIHOROSKOOP: Milline treening sobib sinu tähemärgile kõige paremini?
09.november 2016 11:37
Enesekindlus on atraktiivne iseloomuomadus ja selleni viib teadagi pidev töö. Tervislik elustiil on aga võti hea enesetunde ja välimuseni. Nende kahe oskuslik kombineerimine võib anda enneolematuid tulemusi. Kuna tervislik elustiil sisaldab ka treeningut, nii ilusa välimuse kui tugeva tervise heaks, pakume siinkohal välja valiku erinevatele astroloogilistele tähemärkidele sobivaid näpunäiteid ja nippe.
HÄMMASTAV VIDEO: Johanna Quaas - 90aastane sportvõimleja  (15)
06.november 2016 11:07
Johanna Quaas ei ole mingi tavaline Saksa vanur, vaid maailma vanim sportvõimleja.
Forte vahendab TEDxTartu ideekonverentsi: loe siit kokkuvõtteid esimesel sessioonil räägitust
05.november 2016 14:10
Täna Tartus toimuva ideekonverentsi TEDxTartu esimese sessiooni teemaks oli "Inimene ja inimkond", kogu konverentsi läbivaks teemaks on aga "Inimene 2.0." Esimeses sessioonis kõnelesid Grete Arro, Drukmo Gyal Dakini, Kadri Voorand ja Jim Self.
Joogahingamise kaugem eesmärk on kõrge vaimne tase
03.november 2016 00:00
Vaimse ja kehalise tasa-kaalu saavutamiseks on vaja distsipliini, et sooritada järjepidevalt vajalikke harjutusi. Edasijõudnu võib aga aidata teisi inimesi kauge maa tagant.
Pika eluea saladus? Jooga ja vein!  (6)
01.november 2016 17:05
Inglismaal Norwichis elab 105aastane naine, keda võib vabalt 30 aastat nooremaks pidada.
TAGASI TRENNI: Harjutused, mida tehes oled peagi taas paremas vormis
27.oktoober 2016 11:13
Oled teinud trennipausi ja tunned, et sinu kunagisest heast vormist pole midagi järel?
Näitleja ja treener Marilyn Jurman jagab algajale joogahuvilisele nippe  (3)
27.oktoober 2016 11:00
Oled huvitatud joogast, kuid pole seni julgenud veel trenni minna, kuna see tundub hirmus keeruline? Ole mureta, treener Marilyn Jurman jagas ajakirjas Naisteleht + Naised julgustavaid soovitusi. Loe neid ja juba näedki, et uue asjaga alustamine pole sugugi nii hull.
Joogahingamine ravib ennast ja teisi
27.oktoober 2016 00:00
Mens sana in corpore sano – terves kehas terve vaim – on joogaõpetuse üks olulisemaid põhitõdesid. Selle saavutamiseks on palju harjutusi.
Vello Vaheri kaheksa nippi seljahädade vastu  (1)
27.oktoober 2016 00:00
Alates keskeast vaevlevad paljud inimesed alaselja­valude küüsis. Akrobaatikaõpetaja ja joogi Vello Vaher (53) soovitab selleks puhuks treenida selja süva­lihaseid.
Horoskoop: milline treening sulle kõige paremini sobib?
26.oktoober 2016 14:01
Milline spordiala on just sinu tähemärgile sobiv? Siit saad teada!
Eestlased ekspordivad erootikaõpet  (5)
26.oktoober 2016 00:57
Eesti pole ainult IT-maa. Me oskame ka nii hästi armatseda, et Eesti koolitajad käivad mööda ilma ringi ja annavad mitteoskajatele nõu.