jooga

Krambid jalgades või kõhus piinavad ja ei lase normaalselt tegutseda? Mida teha?  (11)
18.detsember 2014 22:30
Mida teha, kui kõhtu või jalgadesse lööb kole kramp ja esimese asjana kohe rohtusid neelama ei soovi hakata? Siin on kuus head nõuannet, mis sellises olukorras appi tulevad. Proovi järgmisel korral kindlasti!
Kuidas õigesti suudelda?
17.detsember 2014 10:00
Suudlemine on paarisuhte juures üks loomulikumaid asju, kuid tihti esineb olukord, mil partnerit küll armastatakse, kuid suudlemine temaga pole nauditav ja mõnus. Miks? Sest inimesed suudlevad sageli valesti!
Reisikiri: üheksa kuuga läbi Ibiza matkaradade  (3)
11.detsember 2014 01:20
Vahemere peosaarel Ibizal leidis Liisi Toom enda jaoks uue kire - matkamise. Sai käia nii treeningmatkadel kui lihtsamatel jalutuskäikudel.
TOITUMISE TEEJUHILT HARRASTAJALE: Marika Blossfeldt: alustada võiks „tervislike“ toitude järk-järgulisest lisamisest  (4)
10.detsember 2014 08:21
Marika on elukunstnik, tantsija, koreograaf, Kundalini joogaõpetaja ja raamatute autor; särav naine, kes muuhulgas on suurepärane võlur köögis ja kelle kirg on ka tervislik toitumine. Nii on tema sulest ilmavalgust näinud kogunisti kaks bestsellerit eesti keeles: „Looduslik toit. Täisväärtuslik elu.“ ning „Looduslik toit. Ehe ja tervendav.“ Neid lugedes on võimalik meist igalühel saada koos targa ja suurepärase teejuhiga toitumise põhialused selgeks ning edaspidi veelgi enam toitu nautida ja veelgi täisväärtuslikumalt elada. Tema erapraksis on pühendatud teadlikkuse avardumisele ja on kantud toidu ja elustiili sügavast mõjust meie tervisele.
Algas registreerimie hõrgu toidu ja tervise laagrisse: oled see, mida sööd  (1)
09.detsember 2014 08:18
12.– 18. augustil toimub Polli talus hõrgu toidu ja tervise laager, mida juhendab Marika Blossfeldt (Eesti/USA). Ootamas on ees nädal lõõgastumist, teadlikkuse ja maitsemeelte virgutust. Marika kinnitab , et inimeste elu muutub paremaks, kui süüa “hästi” ja "teadlikult.“ Söödud toit imendub pärast seedumist Sinu vereringesse ja mõjutab Sinu organismi rakkude ning kudede loomist ja organite toimimist. Ta varustab Sind energiaga ja Sinu aju töövõimega. Ta mõjutab isegi Sinu meelolusid ja mõtteid.
Liikumisaasta: oled oodatud Kundalini jooga puhkuse laagrisse
08.detsember 2014 22:18
8.–14. juulil toimub Marika Blossfeldti juhendamisel (Eesti/USA) Kundalini jooga puhkuse laager. Laagri põhirõhk on asetatud süvapuhkamisele, lõõgastumisele, tasakaalustamisele, energiaga laadimisele ja endale aja võtmisele. Joogatundidele lisaks tehakse ka vaikusekõnde looduses. Marika Blossfeldt: „pühenda üks nädal endale ja naudi tõelist puhkust nii hingele, meelele kui kehale.“ Marika kinnitab, et laagrisse registreerimine on juba avatud.
Liikumisaasta: AcroYoga workshop algajatele Tallinnas juba sel pühapäeval
04.detsember 2014 18:32
7. detsembril toimub selle aasta viimane AcroYoga algajate töötuba, mida juhendavad Kristel Talvistu ja Kalev Külaase. See on suurepärane võimalus teada saada, mis AcroYoga on ning avastada uusi liikumiskogemusi. Lisaks treenib see suurepäraselt ka tasakaalu, tunnetust ja koostööd.
TRIGEENIKA LOOJALT HARRASTAJALE: Allan Oolo: Kõik mis peatab liikumise, peatab elamise  (11)
03.detsember 2014 08:03
Allan Austin Oolo on värvikas isiksus, Kanadas sündinud Eesti päritolu „liikumisarst“, kes on maailmas tuntud kui trigeenika looja. Trigeenika, Allani elutöö ja ravimeetod, on inspireeritud teaduse tippsaavutustest, erinevate koolkondade pärlitest ja leidudest ning isiklikest kogemustest ja teadmistest. Trigeenikat peavad paljud arstid, sportlased ja ka valudes vaevelnud inimesed üheks parimaks abivahendiks ning valuraviks maailmas, selle õpetuse piirid ja võimalused on oluliselt laiemad, kui esmapilgul näib.
13 fantastilist suusahotelli, kus võib suusatamise ära unustada  (5)
30.november 2014 11:52
Kalendri järgi on suusahooaeg on algamas, aga mida meil Eestis traditsiooniliselt veel pole, on suusalumi. Paljud valivadki juba suusakuurordi, kus oma lemmikharrastust nautida saaks. Business Insider pakub valiku suusahotelle, mis on nii fantastilised, et suusatamine võib sootuks tahaplaanile jääda.
SPORTLASELT HARRASTAJALE: Rivo Vesik: liikumine aitab leida uusi sõpru ja vanaduses on mitmekesi põnevam diivanil tiksuda  (3)
25.november 2014 09:07
Rivo Vesik on põnev isiksus, mõnus teekaaslane, Eesti üks paremaid võrkpallureid. Liikumisaasta puhul oli ta nõus pajatama oma lugu ning enda teekonda harrastajatega jagama. Rivo mängis kuus aastat rannavõrkpalli tuntud vollemehe Kristjan Kaisiga, koos jõudsid nad 2008. aasta Pekingi suveolümpiamängudele. 2007. aastal olid nad võidukad Zagrebi maailmakarika etapil. Euroopa sarjas on neil ette näidata kaks hõbedat ja kaks pronksi. Alates aastast 2012 teeb Rivo Vesik koostööd Kristo Kolloga ning koos sihivad nad Rio olümpiat. Rivo on abielus Kerttuga ja nende peres kasvab tütar Ronja, kes on isa ja ema suur silmarõõm ja elurõõmu allikas.
Tahad jõuludeks ideaalset figuuri? Proovi true-pilatest!  (5)
24.november 2014 16:00
True Pilates kannab edasi algupärast ja “puhast” pilatese-traditsiooni — see tähendab, et harjutusi õpetatakse täpselt samal moel, nagu seda oleks teinud tehnika looja Joseph Pilates.
Miks sa iga pisikese asja pärast täiesti endast välja lähed?  (3)
23.november 2014 22:30
COSMOPOLITAN: Tüütud situatsioonid võivad tuju kiirelt ära nullida. Miks tähtsusetud asjad meid ikkagi nii palju häirivad? Loe edasi ja saa teada.
LIIKUMISAASTA 2014: Nädala soovitus ja harjutus - Egle Koppel räägib liikumisest hoopis teistsuguse nurga alt
21.november 2014 14:10
Egle Koppel saadab tervitused Kundalini jooga keskusest WaheGuru. Ühtlasi räägib ta sedakorda hoopis toidu liikumisest soolestikus. Egle näitab ette hingamisharjutused, mis aitavad seedimist kiirendada.
Opel Adam Rocks: vastakaid tundeid tekitav väikeauto  (4)
10.november 2014 13:15
Seekordne lugu on omamoodi eksperiment, et aru saada, kui erinevalt näevad ühte ja sama autot naised ja mehed. Eksperimendi peategelaseks on väikeauto Opel Adam Rocks ning hindajateks What Car Eesti? peatoimetaja Tõnu Tramm ja ajakirjanik Ylle Rajasaar.
LIIKUMISAASTA 2014: Nädala soovitus ja harjutus - Terje Hakman-Salokorpi soovitab inimestel lõdvestuda ja puhata
10.november 2014 12:25
Terje Hakman-Salokorpi asutas koos Jocke Salokorpiga Tallinna Asthanga Jooga Kooli. Asthanga teele pühendumine muutis nende elu täielikult ja varasemad teemad jäid kõrvale, alles käi vaid üks - südametee. Terje ja Jocke on teinud kõike oma elus pühendumise ja kirega ning nii on nad mõlemad valitud teedel kaugele jõudnud nii spordis, tantsus kui ka aeroobikas.
LIIKUMISAASTA 2014: Katre Rajur soovitab märgata oma hingamist
07.november 2014 10:13
Katre Rajur sattus Kundalini jooga juurde 2001. aastal. Tema sõnul oli see armastus esimesest silmapilgust. Samas on ta alati tundnud vaibumatut huvi inimeseks olemise müsteeriumi suhtes. See huvi on viinud teda uurima erinevaid vaimseid praktikaid, shamanismi, Osho meditatsioone.
FITNESSKUU: Treening raseduse ajal  (6)
05.november 2014 17:52
November on fitnesskuu ning koostöös leheküljega Fitness.ee toome teieni fitnessi ja jõusaaliga seotud nõuandeid ning tutvustusi.
Puder. Puder. Purgisupp. Iga päev  (217)
31.oktoober 2014 04:30
IGA NELJAS Eesti eakas elab allpool vaesuspiiri. Kolm pensionäri räägivad, kuidas nad toime tulevad
LIIKUMISAASTA 2014: Nädala soovitus ja harjutus - Kristel Talvistu soovitab loobuda osadest lihtsüsivesikutest  (9)
27.oktoober 2014 12:19
Kristel Talvistu annab Joogatoas koos Kalev Külaasega AcroYoga tunde. Nad on viinud läbi AcroYoga workshoppe nii algajatele ja ka Haapsalu Joogafestivali raames 2013 suvel ja 2014 talvel.
Beebi on juba ammu sündinud — millal ma oma endise figuuri tagasi saan?  (4)
20.oktoober 2014 09:00
Öelgu naised mida tahes, tegelikult unistavad ju kõik, et saavad ükskord oma sünnituseelse vormi tagasi. Ja paljud teavad omast kogemusest, et see pole sugugi nii lihtne. Need on asjad, mida oma vormi taastamise kohta teadma pead.
Alustame beebiootusele suunatud seminarisarjade ja joogatundidega Tartus  (1)
16.oktoober 2014 19:51
Alates 13. oktoobrist esmaspäeviti kell 11.00-12.30 ♥ Teeme lihtsaid harjutusi, mis aitavad naise kehal paremini kohaneda lapseootusega kaasnevate muutustega. ♥ Pöörame tähelepanu sünnituseks ettevalmistavatele harjutustele. ♥ Harjutame oma keha teadlikumalt lõdvestama. ♥ Õpime sünnitustegevust toetavat hingamist. ♥ Anname üksteisele võimaluse jagada rasedusega seotud rõõme ja muresid. Joogagruppi juhendab Mari Peetsalu, loovterapeudist kolme lapse ema, kes on pikka aega tegelenud rasedate joogaga, töötanud laste ja vanematega, samuti osalenud jooga-duula ning imetamisnõustajate koolitustel.
TREENERILT HARRASTAJALE: Mirko Miilits: oleme need, mida me sööme  (2)
16.oktoober 2014 09:49
Mirko on elujõuline aktiivne abivalmis noor mees, kes sõna otseses mõttes pakatab energiast ning armastab: elu, mida elab, inimesi, kes on ta ümber, oma peret, poega ja tööd, mida teeb. Ta on treeningute maailmas olnud juba pikki aastaid teejuhiks nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Kuigi ta töötab treenerina, ei saa teda mitte mingi valemiga defineerida vaid selle märksõna läbi. Mirko on mees nagu orkester, kel on midagi optimistlikut öelda igaks elujuhtumiks. Tema sõnul peabki elu olema põnev, nii ka treeningud, sest kui teekond on lõbus, jätkub lusti ja motivatsiooni, et valitud rajale pühenduda. Lisades, et inimesed võikski tegeleda asjadega, mis nad "põlema" panevad, sest kirg on edasiviiv jõud.
Eestlanna sõidab tööle ebolakoldesse: “Ma ei karda"  (81)
15.oktoober 2014 07:35
Kogenud diplomaat Tiina Intelmann (51) hakkab tööle Euroopa Liidu suursaadikuna Libeerias.
Õpi oma intuitsiooni järgima ja langeta ainult selliseid otsuseid, millega sa ka tegelikult rahule jääd  (5)
14.oktoober 2014 23:00
Kui oled õppinud palju aastaid oma intuitsiooni alla suruma ja seda mitte kuulama, siis on selge, et intuitsiooni tunnetamine ei saa selgeks üleöö. Ole valmis ebaõnnestumisteks. Harjuta alguses väiksemate ülesannete peal. Näiteks jäta mõni asi ostmata, kui su sisetunne seda ütleb, võibolla on see asi hiljem allahinnatud või hoopis kingib selle sulle keegi või selgub, et sa ei vajagi seda asja enam.
Jalgratast saab leiutada ka praegu  (3)
10.oktoober 2014 14:11
“Ma ei pea end küll leiutajaks, pigem olen lahenduste otsija,” arutleb Võru mees Alari Uibo, kes hobi korras paneb kokku omapäraseid kolme rattaga jalgrattaid.
Tartu treeningstuudios EstSpa algavad joogatreeningud lapseootel naistele
10.oktoober 2014 11:24
Rasedus on naise keha jaoks suur koormus, kuid sobivate harjutuste ja treeninguga saab aidata kehal lapseootusega kaasnevate muutustega paremini kohaneda.
Pime teater
08.oktoober 2014 05:30
Eesti esimese pimedate ja vaegnägijate teatritrupi etendused läksid Tallinnas täismajale.
Ole terve: kaheksa lihtsat nippi, mille abil oma immuunsüsteemi tugevdada  (5)
06.oktoober 2014 23:30
Kas on olemas üldse ebameeldivamat tunnet, kui valusa kurgu, nohuse nina ja valutava pea kombinatsioon? Ilmselt mitte. Siin on sulle kaheksa nõuannet, mille abil oma immuunsüsteemi tugevdada.