jooga

Liikumisaasta 2014: Algas tervisenädal "Treeni teadlikult"
14.aprill 2014 17:27
Täna algas Audentes Fitnessi tervisenädal, mis toimub üle-eestilise südamenädalaga samal ajal. Südamenädalal keskendutakse liikumise propageerimisele ja üleüldiste tervise küsimuste teadvustamisele. Liikumisaasta 2014 puhul loodetakse sel aastal veelgi aktiivsemat osavõttu.
Viis korduvat viga, mida tehakse joogatrennis  (21)
12.aprill 2014 23:30
KAALUABI: Alati on tore näha kedagi, kes on enda jaoks äsja jooga avastanud. Algajaid tuleb esmalt pisut juhendada, et nad õpiksid ära õige kehahoiaku ja saavutaksid sobiva meelelaadi. Siin on mõned tüüpilised vead, mille otsa algajad joogaharrastajad komistavad.
Kaheksa iidset uskumust tervise ja heaolu kohta, mida toetab nüüd ka moodne teadus
11.aprill 2014 17:05
Maa pole küll lapik ega universumi keskpunkt, aga see ei tähenda, et vanaaegsed intellektuaalid kõigega mööda panid. Tegelikult on moodne teadus kinnitanud mitmeid uskumusi, mille juured ulatuvad iidsete tarkuste taha, mida inimesed on praeguseni küll usaldanud, aga mida pole seni empiiriliselt tõestatud.
Spordilaager Saaremaal äratab üles!
10.aprill 2014 23:41
Sellel nädalavahetusel, reedest pühapäevani toimub seitsmendat korda Viimsi SPA spordiklubi spordilaager Saaremaal Grand Rose Spa-s ja Kuressaare spordikeskuses. Laagrisse on oodatud osalema kõik liikumishuvilised.
Liikumisaasta 2014: Avasta iseennast Ashtanga vinyasa joogaga!
10.aprill 2014 19:42
Sel nädalavahetusel 11.-13. aprillil toimub Tallinna Ashtanga Jooga Koolis workshop, kuhu saabub Itaaliast õpetama ashtanga vinyasa joogat maailmakuulus Lino Miele. Liikumisaasta 2014 missiooniks on tutvustada inimestele võimalikult palju liikumisevorme ja elamise viise, ehk ongi see versioon joogast tee, mida oled kaua otsinud?
Joogakool: mis juhtub, kui mees- või naisenergia võimust võtab?  (4)
09.aprill 2014 17:05
Joogas tegeletakse tasakaaluga kui orgaanilise nähtusega, mis on pidevas muutumises ja liikumises.
Dagmar Lamp: kas teil ei aja positiivsed inimesed vahel kopsu üle maksa?  (63)
08.aprill 2014 22:00
Vahepeal mulle tundub, et meie ühiskonda on tabanud mingi roosamanna-haigus. Täpsemalt — meie kuulsusi. Ma olen töötanud pikka aega kollases ja roosas meedias ning üks asi on mind viimasel ajal hakanud eriti närvi ajama. Teate küll neid portreelugusid meie staaridest ja staarikestest, eriti noortest naistest? Neist, kellel alati on kõik jube hästi, kes kiirgavad positiivsust igast oma hingetõmbest ja tõenäoliselt väljuvad nende kehast puuksude asemel helesinised haldjatolmupahvakud.
TREENERILT HARRASTAJALE: Särav eeskuju Kaja Tuisk: toolilt püsti tõusmine ongi juba saavutus!  (9)
08.aprill 2014 19:32
Kaja Tuisk on töötanud treenerina 27 aastat ja olnud liikumise maailmas aktiivne kogu oma teadliku elu. Selle teekonna vältel on ta tegelenud balleti, võistlustantsu, aeroobika, kick-boxingu ja palju muuga. Liikumisaasta 2014 puhul andis ta Delfile intervjuu, et kinkida oma panus eestlaste tervise parandamiseks.
Istun kolmel dieedil korraga!  (6)
06.aprill 2014 22:30
Üks, kaks, kolm — jookse rohkem, söö vähem Kui meil puudub harjumus iga päev liikuda, olgu selleks sport, kõndimine või ujumine, kui meil puudub harjumus reageerida stressile söömisest loobumisega, mitte aga toidukoguste lisamisega, kui oleme inertsed oma mõtteviisilt, mitte aga dünaamilised, peegeldab seda kõike meie keha, lisades kilosid aina juurde. Sellest nimekirjast on välja arvatud vaid need, kellel on geneetiliselt vedanud, see tähendab, et ükskõik, kuidas nad ka ei elaks, on nad alati vormis. Aga ei tasu neile kade olla — neil on teised mured.
Elina Pähklimägi ekskallim Kristjan Sarv esitles uut abikaasat  (9)
04.aprill 2014 11:43
Aastal 2011 kirjutati, et Kristjan Sarv on läinud lahku oma pikaajalisest kallimast Elina Pähklimägist ja leidnud endale juba uue silmarõõmu, Maria Uppini, kes õppis toona New Yorgis.
Kümme saatuslikumat viga, mida tehakse kaalu langetamisel  (5)
03.aprill 2014 22:30
KAALUABI: Kas sa töötad ebateadlikult oma kaalueesmärkide saavutamisele vastu? Järgnevalt toome ära kümme tüüpilist viga, millega edukas kaalulangus kihva keeratakse.
SPORTLASELT HARRASTAJALE: Massaažikoolitaja Alar Krautman: Mida pikem on pingutus lihasele, seda suurem peab olema ka panus lihase lõdvestusse ja venitusse  (1)
02.aprill 2014 18:32
Alar Krautman on Eestis tuntud massaažikoolitaja ja ta juhib Krautmani Massaaži - ning terviseakadeemiat. Vähesed teavad, et talle olid noorena suured lootused ka spordis, paljud eakaaslased mäletavad teda aga suusaradadelt. Liikumisaasta 2014 puhul andis ta intervjuu, et jagada ausalt oma kogemusi eluteel.
Õpi lendama AcroYogaga!  (7)
01.aprill 2014 18:30
20. aprillil leiab Ha Tha joogatoas aset AcroYoga workshop algajatele, kus õpitakse selgeks selle joogavormi põhitõed, sõnavara ja tehakse baastaseme harjutusi.
Tee seljale pai ja mine seljaakadeemia kursusele  (2)
29.märts 2014 20:29
Aprillis algab Tallinna Tantsuakadeemias seljaakadeemia kursus, mis praktilise seminarina keskendub selja ja selgroo tervisele.
Sinine esmaspäev? Loe neid soovitusi ja õpi oma tööd armastama!
24.märts 2014 13:05
Oled sa kokk, arst või advokaat — kõigil meil võib ette juhtuda see üks päev, mille parem kodus teki all veedaksime. Sellest üle saamiseks on aga olemas mõned nipid.
Kellele jooga, kellele jooma!  (2)
20.märts 2014 06:00
Koh Phangani saarel on kõigile midagi, kinnitab Tom Valsberg. Kuid hoiduda tuleb kurja elevandi eest.
Väikse laenu abil ärinaisteks  (2)
14.märts 2014 11:22
MTÜ ETNA Eestimaal on vahendanud ettevõtlikele naistele läbi laenugruppide üle 50 000 euro, seda nii naerujoogaks kui ka klambrite tootmiseks.
TÜNGAVIDEO: "Kutt, miks sul liibukad jalas on?!" Vaata, kuidas reageerivad mehed, kui avastavad end kogemata teise mehe taguotsa tšekkimast  (3)
05.märts 2014 21:41
YouTube'i pränkster Fousy otsustas mõned liigikaaslased kaamera ees rajalt maha võtta ja panna proovile nende matšomeeled, ronides liibukatega kapotti kaane varju urvitama. Otse loomulikult ei suuda ükski mees (ega naisedki) sellises olukorras jätta alateadlikult pilku peibutise suunas saatmata. Seda teades on väga lihtne inimesed kohe ka rajalt maha võtta ja neilt "piilumise" eest selgitust nõuda.
Ravimtaimed, mis aitavad ärevust leevendada  (8)
05.märts 2014 12:00
Ärevushäire on termin, mis koondab enda alla erinevad foobiad, paanikahood, obsessiiv-kompulsiivse häire aga ka post-traumaatilise stressihäire. Mis iganes nime see häire kannab — igal juhul takistan selgelt mõelda ja igapäevaelus häid otsuseid vastu võtta. Kõige tõhusam meetod ärevushäirete raviks on psühhoteraapia, kuid looduses on mitmeid abivahendeid, millega aju verevarustust parandada, stressihormoone alandada ja ärevushäirete intensiivsust vähendada või neist paranemist toetada.
Tel Avivi ülikoolist Kuressaare Ametikooli suundunud neiu tähelend algas just viimases  (13)
21.veebruar 2014 09:19
Nadja Haugas (26) on põhikoolis õppinud nii Jakob Westholmi gümnaasiumis kui Saksamaal. Just võõrsil õppides sai alguse tema huvi kunsti vastu.
FOTOD: Supervormis Liis Lemsalu ja Getter Jaani käisid spordiklubis Hot Yogat proovimas  (10)
19.veebruar 2014 17:05
Spordiklubi Arigato avas uhiuue saali, kus hakatakse õpetama HotYopgat, mida sõbrapäeva eel Eestis esmakordselt proovisid lauljad Getter Jaani ja Liis Lemsalu ning endine ujumistäht Indrek Sei.
Hakkame tervise heaks liikuma!
19.veebruar 2014 04:30
Igal aastal on Eestis 1250 jooksuvõistluse võimalust, tasuta liikumine võib aga alata ka igapäevasest kergest jalutuskäigust.
Tahad välja näha nagu Jennifer Aniston? Loe tema parimaid trenninippe!  (14)
17.veebruar 2014 22:30
Jennifer Aniston sai möödunud nädalal 45aastaseks — uskumatu, kas pole?! Naine näeb jätkuvalt imekaunis välja ning tema treenitud keha teeb silmad ette nii mõnelegi 20aastasele. Women`s Health magazine kogus kokku Jenniferi parimad trenninipid ja nõuanded, mida järgides ta endale sellise fantastilise keha saanud on.
FOTOD JA VIDEO: Joogafestivali Talvepäev inspireeris ühendama jooga igapäevaeluga  (6)
16.veebruar 2014 10:25
15. veebruaril pidas Joogafestival Rocca al Mare koolis Talvepäeva, et tuua igale osalisele inspiratsiooni ja motivatsiooni toomaks lihtsad joogapraktikad oma igapäevaellu.
Tenerife – sobib hästi nõrganärvilistele!  (21)
08.veebruar 2014 00:10
Mart Normet annab LP-le väikese vaate paradiisisaare Tenerife igapäevaellu ja loeb üles sealsed suuremad ohud ja karmimad kitsaskohad – näiteks on väljas väga soe ja palmilehed sahisevad nii, et magadagi ei saa.
Miljoni kaotanud menukirjanik Alan Adojaan: pruudid jätavad maha ikka pärast laostumist  (6)
06.veebruar 2014 15:00
Möödunud aasta lõpul tekitas kohalikul kirjandusemaastikul palju elevust endise kinnise eliitklubi Shah omaniku Alan Adojaani humoorikas debüütromaan „On nagu pole“. Hullumeelseid seiklusi ja põnevaid karaktereid on raamatus lausa kamaluga. Oma järgmist teost silmas pidades on mees lennanud Indoneesiasse inspiratsiooni hankima. Just Bali saarelt Nelli teataja ta kinni nabiski.
FOTOD: Midagi uut! HotYoga treeningut testisid omal nahal Eesti tippklubide mängijad  (5)
30.jaanuar 2014 23:45
Veebruarikuus avab Arigato Spordiklubi esimesena Eestis HotYoga treeningsaali. Mujal maailmas on HotYoga mitmetele professionaalsetele sportlastele normaalne osa treeningust, parendades lihasvastupidavust, tasakaalu ja paindlikkust.
Toidublogi: Triin Ruumet
27.jaanuar 2014 13:15
Triin Ruumet (25) on filmirežissöör ja lavastaja.
Kommentaar: Mis asi see sport õige on?  (10)
25.jaanuar 2014 07:00
Hakatuseks mõistulugu. Jõudnud Vanatühja elupäevad ka kord lõpule. Läinud taeva, küsinud Peetruselt, kas paradiisis sportlasi ka on. On ikka, ütelnud Peetrus. Ja küsinud: mis ala mehi härra Tühi õige on? Ma seda va pokkerit ikka mängin, kostnud Vanatühi – A vaat pokker pole meil spordiala, selle ala mehed sagivad põrgus seal viienda katla juures, sõnanud Peetrus.