jooga

Totakad mõtted, mis igaühel tema esimeses joogatunnis läbi pea käivad  (9)
21.mai 2015 23:00
Kui sa lähed esimest korda joogasse, pole sul aimugi, mis sind ees ootab. Valgus on sume, mängib rahustav muusika, aga mis edasi saab? Kui sul on juba su esimene joogatund selja taga, siis tulevad sul ilmselt järgnevad mõtted tuttavad ette. Kui see on sul aga alles ees, aitavad järgnevad mõtted sind ehk selleks vaimselt paremini ette valmistada...
Juulikuine Haapsalu Joogafestival toob kohale väelised joogaõpetajad  (7)
15.mai 2015 11:08
18.-19. juulil Haapsalu linnusehoovis toimuval Joogafestivalil tutvustavad tuntud joogaõpetajad tosinat selle müstilise ala stiili, milleks on akrojooga, ashtanga, Babadži krija jooga, klassikaline ja kundalini-jooga, jooga Nidra, Sanatana Dharma, Šivananda jooga, Sufi pöörlemismeditatsioon, tantra, vinyasa ja tantsujooga.
Õpi selgeks hingamistrikk, mis paneb sind sekunditega magama!  (17)
13.mai 2015 23:30
Miski pole hullem, kui lamada õhtul avatud silmadega voodis, üritades ennast muudkui rahulikumaks sundida, et lõpuks magama jääda. Kui mitte miski — ei kuum piim, lammaste lugemine, lavendliõli — enam ei aita, on aeg õppida õigesti hingama.
Seksuaalsuse saladused: me oleme need, kellega me seksime
13.mai 2015 08:39
Ilmselt on paljud inimesed kogenud oma elus erinevate partneritega olles erinevaid orgasme, erinevat mõnutaset, erinevat erutust ja veel palju muud. Miks on see nii, et ühe mehe või naisega kogeme me ülivõimsaid orgasme, aga teisega on need kas olematud või kesised? Tavaliselt öeldakse, et selle inimesega pole mul lihtsalt füüsilist klappi. Loomulikult on oluline ka füüsilisel tasandil kokkusobivus, aga siin on mängus veel ka palju muud.
“Teaduspalaviku” uues tsüklis otsitakse meelerahu
11.mai 2015 15:05
ETV2 alustab 12. maist sarja "Teaduspalavik" uut kolmeosalist tsüklit, mis kannab pealkirja “Must meel”.
Astroloogide dieedinipid: milline trenn sinu tähemärgile kõige paremini sobib?  (23)
07.mai 2015 22:00
Kolm asja, millega igaüks suve poole jalutada tahaks on loomulikult enesekindlus, hea stiil ja ilus rannakeha. Kui aga selle viimasega veel päris sina peal ei ole, siis annavad tähed sulle nõu!
Hoidu südamehaigustest: 10 lihtsat moodust kolesterooli vähendamiseks  (5)
06.mai 2015 16:00
Kas muretsed oma liigkõrge kolesteroolitaseme pärast? Kui jah, siis on järgnev jutt T oitumista rkus.ee spetsialistilt just sinu jaoks.
„Laula mu laulu“ keskmes on täna Hanna-Liina Võsa muusikalihitid!  (3)
30.aprill 2015 16:10
Täna kell 20:00 jätkub Kanal 2 menusaade „Laula mu laulu“, mille seekordne täht on Hanna-Liina Võsa. "Grease", "Minu veetlev leedi" ja "Helisev muusika" on vaid mõned näited paljudest muusikalidest, milles Hanna-Liina on säranud. Nüüd saame teada, kuidas kõlavad need igihaljad hitid Anne, Maarja-Liisi, Jaani, Koidu, Jaanuse ja Pearu esituses.
Juba homme loeng kuidas mõttejõuga saavutada paremaid sporditulemusi  (2)
27.aprill 2015 08:00
28.04 õhtul, algusega kl 18.00 on soovijad oodatud loengule, mis annab ülevaate kuidas idamaise mõtlemisviisiga saavutada läänelikus spordis, meie igapäeva füüsises ja tulemustele orienteeritud ühiskonnas paremaid tulemusi? Neid vastuseid aitab leida TLÜ Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo osakonna juhataja ja lektor Martti Kalda. Loeng kestab ca 1,5 tundi ja selle osalustasu on vaid 5€.
DELFI VIDEO: Kuidas ennetada enimlevinud spordivigastusi ja kuidas neist taastuda? Vaata Madis Rahu loengut täispikkuses!
24.aprill 2015 12:01
31. märtsil pidas "Treeni teadlikult" sarjas loengu tuntud ortopeed Madis Rahu, rääkides enimlevinud spordivigastustest, nende ennetamisest ja nendest taastumisest. Vaata loengut täispikkuses!
DELFI VIDEO: Kuidas anda esmaabi, kui saate sportides viga? Vaata Andras Laugametsa loengut täispikkuses!
23.aprill 2015 10:44
17. märtsil pidas meedik Andras Laugamets "Treeni teadlikult" sarjas loengu esmaabist - "Esmaabi spordis! Käitumisõpetus tulenevalt vigastusest ja sündmuskohast". Vaata loengut täispikkuses!
Tule 28.04 loengule: Kuidas panna ihu ja vaim koos sportima?
22.aprill 2015 08:00
Järjest enam harrastavad (enamasti naised) joogat, pilatest rühmatreeningus, käiakse meditatsiooni ja tantra kursustel ja festivalidel, aga kuidas selle idamaiste mõtlemisviisiga saavutada läänelikus spordis, meie igapäeva füüsises ja tulemustele orienteeritud ühiskonnas paremaid tulemusi? Neid vastuseid aitab leida TLÜ Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo osakonna juhataja ja lektor Martti Kalda 28. märtsi õhtul toimuvas lühiloengus.
Juba homme loeng treeninguga seotud joomisest  (2)
20.aprill 2015 19:13
Kui soovid teada millised on treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine, tule kuulama homme, st teisipäeval 21.04, loengut Treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine, lektoriks Tartu Ülikooli professor Vahur Ööpik.
VIDEO: Naine ei lubanud abikaasat elus hoidvaid masinaid välja lülitada — kuni juhtuski ime!  (5)
20.aprill 2015 16:00
Matt ja Danielle Davis abiellusid 2010. aasta detsembris. Seitse kuud hiljem juhtus mehel raske mootorrattaõnnetus. Üheksa päeva pärast õnnetust soovitasid arstid Danielle'il lubada meest elus hoidvad masinad välja lülitada, sest lootust terveneda ei ole.
Tule 21.04 õhtul loengule: Treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine
15.aprill 2015 08:00
Kui soovid teada millised on treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine, tule kuulama teisipäeval, so 21.04, loengut Treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine, lektoriks Tartu Ülikooli professor Vahur Ööpik.
Juba homme toimub füsioterapeudi Indrek Tustiti loeng vigastustest ja venitustest
13.aprill 2015 14:17
Kõik harrastussportlased, perearstid, treenerid on oodatud 14.04 järgmisele TREENI TEADLIKULT sarjas õhtusele loengule, kus seekord Eesti üks tunnustatumaid füsioterapeute Indrek Tustit peab loengu: Füsioterapeutilised võtted edukamaks ja kiiremaks tulemuseks. Kuulajad saavad nii teoreetilise kui ka praktilise ülevaate mõningatest võtetest, kuidas saavutada füsioteraapia abil parem sporditulemus või taastuda treeningust, võistlusest ja vigastustest kiiremini.
Huvilistel on võimalus 14.04 Gerd Kanteri füsioterapeudil Indrek Tustitilt kuulata vigastustest ja venitustest loengut
08.aprill 2015 16:00
Kõik harrastussportlased, perearstid, treenerid on oodatud 14.04 järgmisele TREENI TEADLIKULT sarjas õhtusele loengule, kus seekord Eesti üks tunnustatumaid füsioterapeute Indrek Tustit peab loengu: Füsioterapeutilised võtted edukamaks ja kiiremaks tulemuseks. Kuulajad saavad nii teoreetilise kui ka praktilise ülevaate mõningatest võtetest, kuidas saavutada füsioteraapia abil parem sporditulemus või taastuda treeningust, võistlusest ja vigastustest kiiremini.
Tule 09.04 kuulama loengut "Vitamiinide ja mineraalainete mõju organismile ja sportimisele" – laboriarsti seisukohalt  (4)
31.märts 2015 17:28
TREENI TEADLIKULT loengusarjas toimu tboitumisalane lisaloeng (erand ka päev: neljapäeval), millle teeb eriliseks see, et seda ei pea toidulisandite pakkuja ega eratreener vaid lektoriks on laboriarst doktor Anneli Raave-Sepp. Loeng annab praktilise ülevaate vitamiinidest ja mineraalidest laiemalt, seega sobib loeng ka neile, kes ei ole kirglikud sportlased, vaid huvituvad teadmistest tervisliku toitumise osas.
Kuidas leevendatakse stressi Hiinas? Aga kuidas Rootsis? Loe häid nippe laiast maailmast!  (3)
30.märts 2015 15:44
Me teame, et sul on stress. Kui see pakub vähekestki lohutust, siis meie sõbrad üle maailma võitlevad sellega samuti. Heidame pilgu teistes riikides ja kultuurides juba sajandeid edukalt kasutatud stressileevendusmeetoditele.
KARAMAZOVID ehk Millist is(s)a(ndat) me teenime
29.märts 2015 12:22
Omaette ollakse kusagil mujal.
Tuntud tennisetreener Silver Karjus peab soovijatele 7.aprillil tennisetaktikate loengu  (7)
26.märts 2015 16:00
Loengus osaleja saab ülevaate tennise tehnika õigest käsitlemisest - servid, tagajoonelöögid, volle jne. Käsitlemist leiab sobiva ja õige taktika valik mänguväljakul. Karjus jagab loengus soovitusi füüsiliseks ettevalmistuseks ja võimalikeks alast tulenevate vigastuste ennetamiseks. Kuulaja saab infot mida varustuse valikul silmas pidada ning tennise erinevatest arengusuundadest.
Tule 31.03 kuulama ortopeedi seisukohalt loengut spordivigastustest ja nende ravist
25.märts 2015 13:43
Spordivigastused võivad tekkida õnnetusest, mida ette näha on pahatihti väga raske. Kuid enamikel juhtudel tekivad kaebused liigsest või vale koormusega treenimisest. Just sellist tüüpi vigastusi on võimalik ära hoida kui omate põhjalikke teadmisi harrastatava spordiala ja temaga sagedamini kaasuvate vigastuste kohta. Kui aga vigastus on juba tekkinud, on hea teada, mis raviks vaja teha, kuhu pöörduda mis juhul ning kuidas sellest kõige kiiremini ja ilma tagasilöökideta taastuda.
13 viisi, kuidas alistada stress vähem kui 15 minutiga
25.märts 2015 11:08
Tavapärased stressimaandajad parasjagu tõrguvad? Proovi neid kuraditosinat meetodit! Kui sa tunned, et ei suuda pingelise nädala järel end maha kerida, on suure tõenäosusega põhjus selles, et stressiseisund sunnib su keha võitlema või põgenema. Ehk organism pumpab adrenaliini, süda lööb kiiremini ja vererõhk tõuseb.
Määgige nagu lambad ja õnn saabub õuele  (14)
18.märts 2015 10:45
RAHAJOOGA Panna publik end rahaga hõõruma? Milles küsimus! Panna publik kaasa määgima? Pole probleemi! Kõike ikka ühel eesmärgil – külluse saavutamiseks.
The Rise and Fall of NO99  (15)
08.märts 2015 12:40
(Libista hiirega üle graafiku!) NO99. Ühe teatri anatoomia. Kuidas teater NO99 hakkas tegema teistmoodi teatrit, mis ajab poliitikud kihevile.
Kuidas paraneda traumast?  (3)
06.märts 2015 12:12
Ainuüksi kiirest esmaabist ei piisa, sellele peaks järgnema tõhus järelravi.
Saara Kadak: mis eeskuju me lastele anname, kui igapäevaseks tegevuseks on teleka ees istumine ja õlle joomine?  (33)
27.veebruar 2015 12:11
Hetkel üks enim nõutud noori näitlejaid Saara Kadak (24) rääkis Delfile sellest, kuidas kiire elutempo juures tervislikuks jääda.
Elul on iga haiguse jaoks ravim ammu enne haiguse teket juba loodud  (2)
22.veebruar 2015 09:51
Paradoksaalsel moel leiab inimene sageli tee alternatiivmeditsiini juurde siis, kui teadusliku meditsiini meetodite rakendamine pole heaolu ja tervislikku seisundit suuresti parandada suutnud. See on justkui õlekõrs, mille olemasolust ollakse teadlikud, kuid millest kinnihaaramine eeldab inimeselt ennekõike usku, et pärimuslikust rahvameditsiinist kujunenud aastatuhandeid vanad, inimorganismile leebed ja lihtsasti rakendatavad tarkused suudavad tõepoolest imet teha.
Elujõu keskus vanas katlamajas  (2)
21.veebruar 2015 09:47
Sümboolsel kombel parandatakse nii katkiseid kodumasinaid kui perenaist ühes ja samas majas.