jooga

Jooga on sobilik igaühele ja igas vanuses
27.juuli 2016 08:30
Joogat harrastades muutuvad inimesed kollektiivselt paremaks ja tervemaks.
Tagasi koolipinki! Marilyn Jurman asub psühholoogiat õppima: näitlemist õppides puutusin psühholoogiaga pidevalt kokku
21.juuli 2016 18:56
“Psühholoogia on mind alati kütkestanud, kuna mingil määral tegelen sellega igapäevaselt – nii näitlemises kui ka joogas,” rääkis Marilyn Jurman , kellest saab sügisest psühholoogiatudeng, Õhtulehele.
Mis vahe on erinevatel joogastiilidel?
21.juuli 2016 01:30
Kõigi joogastiilide eesmärk on üks - tervem ja õnnelikum inimene. Ja kui kahelda, kas jooga sobib eestimaalasele, siis tasub seda vaid proovida ja mõju on kohene. Joogastiile öeldakse olevat tuhandeid - noortele ja seenioridele, lastele, teismelistele, rasedatele, neile, kel kehaliselt vähem jaksu ja neile, kel vastupidavus ja painduvus head, füüsilised ja meditatiivsed - igasugused!
Ingrid Peek: loodan, et mul õnnestub kosmoses ära käia  (61)
15.juuli 2016 23:55
Me peaksime püüdma oma elu ja tegude eest rohkem ise vastutada, soovitab saatejuht ning sise- ja väliskosmosehuviline Ingrid Peek. Miks on meie hädades alati süüdi keegi teine, ise lebotame mõnusalt ja muudkui kurdame?
Kas teadsid: miks on suvel kasulik valgeid rõivaid kanda?  (11)
10.juuli 2016 22:30
Kas sina kannad suvel heledaid riideid? Kui vastus on "ei", siis muuda oma harjumust, sest nagu selgitab joogaõpetaja Karis Ross värskes Nipiraamatus, on valged riided suvel parim valik.
SUP-jooga. Kõvasti vettekukkumist, aga ilma läbikukkumiseta  (1)
09.juuli 2016 00:10
Meilgi ronitakse igal suvel aina agaramalt eri surfilaudadele. Tänavu on järsku areenile hüpanud SUP ehk aerulaud. LP käis proovimas, kuidas on selle peal joogat teha.
10 väikest sammu, mis muudavad sind ilusamaks, tervemaks ja õnnelikumaks
06.juuli 2016 12:37
Hea tervise saladuse avastamine võib tunduda keerulisena. Tegelikult taandub kõik lihtsatele valikutele, mille tegemisega saaks igaüks hakkama.
Õllesummeri kuninganna Marje Hansar: minu "jooga" on Xanaxi-nimeline rahusti ja unerohi, juba 10 aastat  (27)
06.juuli 2016 11:43
Värske ajakirja Naisteleht+Naised kaanepersooniks on täna algava Õllesummer festivali juht Marje Hansar (56), kes paljastab, millist lõivu nõuab 23 aastat jutti ühe suurürituse korraldamine.
Sten kahtleb: suhe on neli kuud kestnud — kas põgeneda või jääda?  (29)
01.juuli 2016 22:00
Esimesed ärevad tutvumised on neljanda suhtluskuu saabudes juba selja taha jäänud. Mõned asjalikumad nääklemised ja piiride paika sättimisedki tehtud. Vaikselt kerkib üles küsimus — kas sobime omavahel pikemas plaanis ja mida see pikem plaan üldse endast kujutab. Järjekordset üürikorterit või seekord päris oma ja tegelikkuses Rootsi pangale kuuluvat kodu?
10 põhjust, miks suvel kindlasti ujumas peaks käima  (2)
24.juuni 2016 13:40
Esialgu võib jõe-, järve- või merevesi võrreldes basseiniga külm tunduda, kuid ujumisest vaimsele ja füüsilisele tervisele saadav kas on nii suur, et sellele mõeldes peaks sa külmatundest kiiresti võitu saama.
FOTOD: Viltuvajunud majakeste asemele kerkis kuninglike vaadete ja stiilse sisustusega puhkemaja  (2)
15.juuni 2016 09:00
"Kui Leesikalda 1989. aastal ostsime, seisid õuel postide peale ehitatud ja üsna viltu vajunud hooned," alustab nüüdse kauni puhkemaja tutvustamist perenaine Meelike Pukk.
Lisaks mõtlemisele oleneb hea tervis ka õigest toitumisest
09.juuni 2016 00:00
Iga teo ees on mõte, ilma mõtteta ei toimu tegu. Mõte on äärmiselt tähtis, selle abil saame teostada kõik püstitatud eesmärgid.
VAATA: Tee või tina, 46-aastane endine supermodell Naomi Campbell lihtsalt ei vanane  (5)
07.juuni 2016 14:44
CFDA moegalal säras 46-aastane endine supermodell Naomi Campbell nii eredalt, et tekkis küsimus, mis valemiga on ta saavutanud selle, et ajahammas talle üldse peale ei hakka. Vastused ei ole muidugi üllatavad — kõige aluseks on loomulikult trenn ja tervislik toitumine!
Tervemad suhted, parem palk ja rõõmsam elu: 9 teaduslikult tõestatud muutust, mida trenni tegemine endaga kaasa toob
05.juuni 2016 09:15
Mõnikord on trenni tegemiseks motivatsiooni leida tõeliselt raske. Tundub, et elus on nii palju muid asju, millele tähelepanu pöörata ja millega tegeleda. Ja kui sa veel hommikust õhtuni tööl ka käid – miks peaks minema trennisaali higistama? Vastus on siin: su keha ja vaim vajavad seda.
ALKEEMIA TAROSKOOP JUUNIKS: mida toob jaanikuu armastuse, töö ja tervise osas?
03.juuni 2016 09:11
Mida ennustavad Katrin Oidra taro kaardid sinu tähemärgile jaanikuuks? Milliseks kujuneb sinu armuelu, kuidas laabuvad tööasjad ja mida on oodata tervise osas?
Jooga või kardio: kumb neist annab tegelikult paremaid tulemusi?
02.juuni 2016 09:28
Enamik inimesi arvab, et jooga harrastamine ei avalda südamele mingit mõju. Kuid ilmnenud on uued faktid, mis meeldivad neile, kes pigem ennast venitavad kui söösjooksu või intervalltreeninguga tegelevad.
Pühapäeval on ülemaailmne ühislaulmise päev: lõunal lauldakse Tammsaare pargis ja õhtul Hopneri majas
28.mai 2016 13:02
Homme, pühapäeval, 29. mail on ülemaailmne ühislaulmise päev "UNITE - chanting in city centers worldwide", mil kõikjal maailmas kogunetakse kokku, et koos laulda ühislaulmise laule - olgu need siis südamelaulud, mantrad, regilaulud, väelaulud vms. Homme kell 13 kogunetakse Tammsaare Pargis ja lauldakse kuni kolme-neljani. Õhtul jätkub väelaulikute pidu kell 19-21 suure õhtuse ühislaulmise kontseridga Hopneri Majas, kus musitseerivad maailmamuusika ansamblist Tane Mahuta tuntud muusikud: puhkpillivirtuoos Polina Tšerkassova , trummar Ian Mikael Kirss , väelauljad Jane Kruus ja Tom Valsberg ning külalisesinejaks profesionaalne Hang trummi mängija Martin Nielsen Taanist.
Tõelise intiimsuse otsinguil: kas pornosõltuvust võiks ravida tantraga?  (19)
22.mai 2016 22:30
Tantra populaarsus on Eestis viimastel aastatel plahvatuslikult suurenenud. Tantrakursuseid ja -massaaži pakuvad paljud tegijad ning Eestis toimuv Tantrafestival on osalejate arvu poolest üks Euroopa suuremaid. Samas on ka väga palju kriitikuid, kes umbusklikult viitavad, et tantra on lihtsalt uus nimetus lõtvade elukommete õigustamiseks.
TRENNIHOROSKOOP: Milline treening sobib sinu tähemärgile kõige paremini?
18.mai 2016 10:06
Enesekindlus on atraktiivne iseloomuomadus ja selleni viib teadagi pidev töö. Tervislik elustiil on aga võti hea enesetunde ja välimuseni. Nende kahe oskuslik kombineerimine võib anda enneolematuid tulemusi. Kuna tervislik elustiil sisaldab ka treeningut, nii ilusa välimuse kui tugeva tervise heaks, pakume siinkohal välja valiku erinevatele astroloogilistele tähemärkidele sobivaid näpunäiteid ja nippe.
USA senaator: Kanade heaolu!? See on ju naeruväärne!  (8)
03.mai 2016 10:33
Ameerika Ühendriikide senati põllumajanduskomitee esimees Pat Roberts süüdistab sealset põllumajandusministeeriumi ( U.S. Department of Agriculture , lüh USDA) mahedalt peetavate kanade elutingimuste liigses reguleerimises.
Populaarsust kogub lastejooga: lõbus, loominguline ja igakülgselt arendav trenn pere järelkasvule  (2)
02.mai 2016 23:00
Tänapäeva laste elu ei ole sageli lihtne. Pidev info ja stimulatsiooni üleküllus, koolikiusamine algklassides, kõrged nõudmised nii õpetajate kui ka vanemate poolt panevad lapsed proovile. Jooga ja meditatsioon on tunnustatud vahendid, et täiskasvanute elus stressi ja pingeid maandada. Miks siis mitte pakkuda ka lastele seda sama. Viimasel ajal on Eestis aga hakanud kanda kinnitama lastejooga .
Siddhameditsiin - hästi hoitud saladus
02.mai 2016 11:01
Kas ei peaks olema nii, et seda, millel vanust vähem - nagu kaasaegsel meditsiinil, peetakse alternatiivseks võrreldes sellega, mis iidne - nagu 5000-aastane India siddhameditsiin? Maailma vanimaks peetava ning inimest kui tervikut ja mõõtmatu universumi osa kohtleva India arstikunsti sünniloos põimuvad müstika, ajalugu ja taevalikud tarkused. "Siddhameditsiini peab alternatiivseks kaasaegne meditsiin. Tegelikult on see tamilite traditsiooniline loodusmeditsiin," ütleb doktor Gitanjali Azariah Thelen.
32 üllatavat asja, millega iga päev oma nahka kahjustad
22.aprill 2016 10:44
Meil kõigil on halvad harjumused, mis nahka kahjustavad. Vaata järele, millised .
Veidrad põhjused, mis on sundinud piloote lennukit ringi pöörama
19.aprill 2016 16:36
Halbadest lõhnadest laulvate reisijateni - on hulk väga veidraid juhtumeid, mis on põhjustanud tagasipöörde juba lennuki õhus olemise ajal.
Kui tilk tuleb püksi, siis pole see pelgalt piinlik mure  (1)
13.aprill 2016 12:45
Ühtki terviseprobleemi ei tohi pidada sedavõrd piinlikuks, et sellega arsti poole mitte pöörduda.
VIDEO: 6 lihtsat joogapoosi lameda kõhu saavutamiseks
10.aprill 2016 08:54
Kevad on küll alanud, kuid päris soojade ilmadeni pole me veel jõudnud. Seega on sul veel piisavalt aega, et endale suveks ilus ja lame kõht treenida!
Gunnar Aarma: valgustatuseni viib nelja-astmeline tee
07.aprill 2016 00:00
Kui õnnetud inimesed tunneksid karma seadust, siis ei nuriseks nad oma saatuse üle, vaid püüaks rumaluse ja teadmatuse enda loomusest kõrvaldada ning avada südame tõe äratundmisele.
Naisteka eksperiment: kas tantsides on võimalik suveks trimmi saada? Esimene katse — burlesk  (11)
04.aprill 2016 13:00
Burlesk ehk varieteetants tekitab inimestes sageli kõhklusi — kas tõesti tuleb keset trenni või esinemist seljast heita? Päris nii see siiski ei ole. Tartus Sansaara jooga- ja tantsustuudios käis burleski proovimas Kristiina, kes on varasemalt tantsimisega hobikorras tegelenud ning naudib väga sellealaseid uusi kogemusi ja väljakutseid. Ta on 21aastane ning õpib Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Milline on burleskitrenn ja kas tantsides saab suveks trimmi? Vaata videost!
Dr Riina Raudsik: ükski haigus ei pea lõppema surmaga  (313)
01.aprill 2016 23:55
„Ilmselt on see mu viimane intervjuu,” ütleb Eesti kõige poleemilisem perearst Riina Raudsik. „Miks ma pean kogu aeg tõestama, kuidas asjad on? Tahaksin töötada rahulikult inimestega, kellele ma ei pea end tõestama. See on minu suurim soov.”