Imre Sooäär

FOTOD ja VIDEOD: Lauljatar Jamala viis Eurovisioni võidu Ukrainasse: olin kindel, et kui laulad tõest, siis see puudutab inimesi. Mul oli õigus!  (683)
14.mai 2016 20:43
Täna peeti Stockholmis maha ülipõnev Eurovisioni finaalvõistlus, kus uuendatud hääletussüsteemi tulemusel hoiti pinget päris lõpuni välja, jagades esmalt laiali profižürii punktid ja alles seejärel televaatajate hääletusega kogutud tulemused. Ülipingelise rebimise tulemusel tunnistati lõpuks võitjaks Ukraina, teisele kohale jäi Austraalia ning kolmandaks Venemaa. Kohtumiseni Eurovision 2017 konkursil suure tõenäosusega Kiievis!
Rootslased rikkusid Eesti võimaluse? Imre Sooäär: produtsendid keerasid vindi täiesti üle ja ajasid Jüri pingesse  (172)
11.mai 2016 20:28
Eestit tänavusel Eurovisionil finaalis ei näe, kuid Imre Sooäär selles Jüri Pootsmanni ei süüdista. Tuntud helilooja sõnul rikkusid kogu numbri ära visuaalse poole eest vastutanud rootslased, kelle tõttu Jürile Eesti Laulul võidu toonud võlu kaotsi läks. Publikule antud intervjuus analüüsis Sooäär, mis võis eilses Eurovisioni 1. poolfinaalis Eestile saatuslikuks saada ning mida võiks järgmisel aastal paremini teha.
GRAAFIK: Kui palju on maksumaksja raha läinud riigikogulaste päevarahadele? Kes on enim välislähetustel käinud?  (67)
24.aprill 2016 20:19
Möödunud aastal käis välislähetusel 65 parlamendisaadikut. Saadikute peale kokku kulus välislähetuseks 866 päeva, mille eest on riigikogulastele ette nähtud ka päevaraha.
Keda eelistab Reformierakond? Rahvast hoolijat või poliitikute korralekutsujat  (111)
15.aprill 2016 01:35
Erakonna liikmete poolehoid kaldub Kallase asemel Kaljuranna kasuks, aga nad ei kiirusta kandidaati esitama.
Vaata, kui palju riigikogu liikmed eelmisel aastal kuluhüvitisi kasutasid  (38)
08.aprill 2016 12:42
Riigikogu liikmete kuluhüvitiste peale kulus eelmisel aastal kokku 723 000 eurot. Kõige rohkem kulutati sõidukulude peale. Kogu võimaliku kuluhüvitise kulutasid ära Eerik-Niiles Kross (RE), Olga Ivanova (KE) ja Einar Vallbaum (IRL).
TABEL: Kes riigikogulastest sõidab Lexuse, kes Jaguari ning kes Toyotaga? Kes pole palunud sentigi autohüvitist?  (135)
25.märts 2016 18:06
Maksumaksjate liit kogus riigikogu kantselei kaudu kokku kõik andmed, mis puudutavad riigikogu liikmetele makstud kuluhüvitisi sõiduautode rendi ja liisingu eest.
Imre Sooäär vaatas Läti sõpradega Eesti Laulu: lätlaste lemmik oli samuti Jüri Pootsmann  (22)
06.märts 2016 20:12
Sattusin seekord Eesti laulu finaali ajal Riias olema ja mõtlesin, et päris põnev oleks meie lõunanaabrite arvamust kuulda. Õnneks on Eesti Laulu otseülekannet võimalik üle maailma korralikus HD-pildis näha. Seega otsustasime kümnekonna lätlasest tuttavaga ühise vaatamise korraldada, punktide andmisega ja puha.
Imre Sooääre Eesti Laulu analüüs: muudaks žürii valikut, tooks mängu jokkeri ning annaks ka välismaistele artistidele võimaluse?  (53)
05.märts 2016 16:56
Vanasti oli taevas Euroopa kohal sinisem ja niidud rohelisemad. No kas ikka olid?
Imre Sooäär: Eri Klasi oli lõpuni elujaatav
26.veebruar 2016 15:26
Helilooja ja riigikogu liige Imre Soomäär töötas Eri Klasiga koos Rahvusooper Estonia nõukogus ja mäletab eelkõige Klasi piiritut headust ja hingesuurust.
Kooseluseaduse vastased püüdsid rakendusaktid osavasti lõksu  (104)
19.veebruar 2016 23:55
Rakendusaktidele häälte otsimise taustal on tekkinud olukord, kus eelnõu ei pääse enam komisjonist edasi.
TOP 8: Need külalised on presidendi vastuvõtul olnud tõelised üllatajad  (10)
17.veebruar 2016 11:03
Presidendi vastuvõttu on läbi aegade väisanud ka ootamatud külalised, kelle ilmumine punasele vaibale on saanud tavalisest suurema meediakajastuse. Magus pala seltskonnajakirjandusele ja hea teema, millest pärast kätlemistseremooniat veel pikalt heietada. Kes on olnud läbi aegade need kuulsad kontvõõrad aasta oodatuimal glamuuriparaadil?
Kooseluseaduse tühistamise arutelu läks parlamendis tuliseks: miks peatuda siin? Keelustame ka naiste valimisõiguse ning taastame surmanuhtluse!  (406)
16.veebruar 2016 15:00
Täna olid riigikogus esimesel lugemisel opositsioonisaadikute algatatud kooseluseaduse kehtetuks muutmise ja paarkonna eelnõud. Saadikud, kes nimetatud teemadel sõna võtsid, esinesid täna väga emotsionaalsete ja teravate sõnavõttudega. Toome alljärgnevalt välja mõned saadikute väljaütlemised.
Kaljurand globaalsest eestlusest: topeltkodakondsus peaks olema lubatud - välismaal elavaid kultuuritegelasi ja sportlasi usutakse rohkem kui diplomaate  (93)
11.veebruar 2016 13:30
Välisminister Marina Kaljurand andis täna riigikogu täiskogule ülevaate välispoliitikast ja mainis ka globaalset eestlust. Nimelt leiab minister, et topeltkodakondsus peaks olema lubatud. "Pigem olgu topeltkodakondsus, kui ei ole kodakondsust üldse. Väikese riigina me peame eriti hindama iga inimest, kes on meie sõber, meie kodanik, meie kaasmaalane," leidis minister.
Reformierakond imestab Vabaerakonna süüdistuse üle: äkki oli süüdistajatel alles uneliiv silmades?  (54)
11.veebruar 2016 12:33
Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Andres Ammas süüdistas täna Reformierakonda opositsioonisaadikute küsimuste blokeerimises, kuna reformierakondlased esitasid riigikogus kõnelenud välisminister Marina Kaljurannale sedavõrd palju küsimusi, et opositsioonierakonnad ajapuuduse tõttu väga sõna ei saanudki.
BLOGI: Arutelu Eesti alkoholipoliitika üle läks tuliseks  (173)
09.veebruar 2016 19:55
Alkoholi kättesaadavuse piiramine ja reklaami keelamine on valitsuse muude teemade hulgas tõsiselt proovile pannud. Kas ettevõtlusvabadus kaalub üles inimeste tervise või need kaks asja pole üldse omavahel seotud? Ning milline peaks olema riigi alkoholipoliitika, et see ka oma eesmärgid saavutaks? Need teemad tulid saates " Vabariigi kodanikud " arutluse alla. Delfi tegi saatest blogiülekande.
Õiguskomisjon ei toetanud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu  (108)
09.veebruar 2016 17:12
Riigikogu õiguskomisjonis oli täna arutluse alla kaheteistkümne opositsioonisaadiku algatatud eelnõu, mis oleks muutnud kooseluseaduse kehtetuks. Häältega viis nelja vastu otsustati eelnõud mitte toetada. IRL-i ja Vabaerakonna esindajad jäid kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise hääletusel erapooletuks.
Imre Sooäär kooseluseaduse rakendusakti arutamisest: siiras tänu Keskerakonnale, Vabaerakonnale ja EKRE-le!  (36)
14.jaanuar 2016 18:43
Riigikogu õiguskomisjon toetas üksmeelselt õiguskantsleri ettepanekut viia välismaalaste seadus põhiseadusega kooskõlla, tagades samasooliste kooselupaaride võrdne kohtlemine. Komsjoni liige Imre Sooäär (RE) avaldas selle üle heameelt ning tänas asjaliku arutelu eest lisaks koalitsioonipartneritele ka Keskerakonda, Vabaerakonda ja EKRE-t.
Ärimees Hillar Teder annetas eelmise aasta lõpus Reformierakonnale 30 000 eurot  (23)
11.jaanuar 2016 10:55
Reformierakond kogus 2015. aasta neljandas kvartalis riigieelarvest tulnud toetuse, liikmemaksude ja eraisikute annetustena 470 099 eurot.
TABEL ja GRAAFIK: Kes riigikogu liikmetest osales kõigil istungitel, kes oli suurim puuduja?  (54)
21.detsember 2015 15:00
Neljapäeval, 17. detsembril lõppenud riigikogu sügisesel istungjärgul osales kõikidel istungitel 15 saadikut, suurim puuduja oli Reformierakonna fraktsiooni liige Eerik-Niiles Kross, kes puudus 18 korral.
Põrgulik köök: Eesti parima restorani tume telgitagune  (15)
08.detsember 2015 19:52
Ühel omanikul on raske alkoholiprobleem, ta on jõhker ja ebaviisakas. Teine omanik hoiab probleemidest kõrvale ja sekkub seal, kus pole vaja. Selliseid pildikesi maalivad Eesti parima restorani Alexander ekstöötajad oma kogemustest.
Hüvasti, Renate! „Siin me oleme“ Punapea lahkus meie hulgast  (14)
07.detsember 2015 15:27
„See oli niii ammu," venitas Renate Karhu häälega, kui taaskord legendaarset filmi " Siin me oleme " meelde tuletas. "Aga see aeg ei lähe kunagi meelest. Kahju, et suurepärased näitlejaid Lia Laatsi, Sulev Nõmmikut, Karl Kalkunit ja Ervin Abelit enam ei ole. Nii ütles aastaid tagasi filmist "Siin me oleme" tuntud punapea ehk Lõke, kes nüüd meie hulgast 3. detsembril lahkus.
Mihkelson: piirilepingute sõlmimine ei muuda meie hoiakuid Venemaa agressiooni suhtes Ukrainas  (29)
26.november 2015 11:13
Eesti-Vene piirilepped on praeguses poliitilises olukorras olulised rahvusvahelise õigusselguse saavutamise nimel. Eesti huvides on, et oleks võimalikult vähe halle alasid, leiab riigikogu IRL -i fraktsiooni ja riigikaitsekomisjoni liige Marko Mihkelson .
Kas Toobal on ka päriselt homo?
25.november 2015 00:30
Kranaat uuris, mida arvavad endise poliitiku viimase nädala tegemistest sõbrad ja tuttavad.
Vabaerakonna alternatiiv kooseluseadusele: ainult samasoolistele mõeldud paarkonna seadus  (72)
24.november 2015 10:53
Täna andis Vabaerakonna fraktsiooni liige Jüri Adams riigikogu liikmete nimel menetlusse paarkonna seaduse eelnõu, mis asendaks kehtiva kooseluseaduse ja menetluses oleva rakendusseaduse.
Uue lennufirma päästeoperatsioon ehk kuidas tuua koju kaks lennukitäit inimesi  (29)
09.november 2015 13:21
Kopenhaageni lennujaamast eile kell 15.00 startima pidanud lennuk läks ootamatult katki. Tallinnas jäi pääsemist ootama üks ja Kopenhaagenis kaks lennukitäit inimesi. Uus lennufirma pidi juba esimesel päeval tõestama, et suudab kriisiolukorras kärmelt tegutseda.
Argo Ideon: Piirileppe ahtakesed võimaluste aknad  (11)
31.oktoober 2015 11:22
Eesti–Vene piirileppe kujunemislugu on suuresti järginud lääne– Venemaa suhete üldist temperatuuri. Oodatava ratifitseerimise ärajäämiseks pole ka seekord palju vaja.
Kooseluseaduse rakendusaktide toetuseks andsid allkirja sotsid ja reformierakondlased  (77)
20.oktoober 2015 10:14
Täna annavad 23 riigikogu Reformierakonna ja 15 Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liiget parlamendile üle kooseluseaduse rakendusaktid. Reformierakonna fraktsiooni liikme Yoko Alenderi sõnul on kooseluseadus eelmisel aastal vastu võetud, jõustub 1. jaanuarist 2016 ning enne seda on riigikogu liikmetel põhiseaduslik kohtustus seaduse rakendusaktid õigeaegselt jõustada.
Oktoober algas riigikogulastele välislähetuste tähe all  (12)
09.oktoober 2015 11:05
Oktoober on riigikogulastele alanud välislähetuste tähe all. Käesoleval nädalal istungeid ei olnud ja nii käis 13 rahvasaadikut erinevatel põhjustel välisriike külastamas.
SUUR ÜLEVAADE: Esimesel poolaastal kasutas nii mõnigi saadik lisaks ligi 3500-eurosele palgale ära ka oma kuluhüvitised  (136)
15.september 2015 10:13
Riigikogu liikmete esimese poolaasta kuluhüvititiste koondaruannetest selgub, et nii mõnigi saadik on kasutanud oma hüvitisi ära maksimaalselt.