espresso

VIDEO: Ukrainas võeti maha viimane Lenini ausammas  (39)
24.oktoober 2016 11:44
Tšernigivi oblastis Novgorod-Siverskõi linnas võeti maha viimane Vladimir Iljitš Lenini ausammas Ukrainas .
FOTOD: Kolumbia indiaanihõimu liikmed kasvatavad eestlastele kohvi  (3)
19.oktoober 2016 14:45
Kolumbia inkade indiaanihõimu Inga Aponte liikmed kasvatavad eestlaste tassidesse jõudvat kvaliteetkohvi ja pühitsesid indiaanikommete järgi sisse uue, Baltikumi suurima käsitöökohvi röstla.
Kohvimorfoosid: jäätmetest uueks materjaliks
18.oktoober 2016 11:00
Kolmapäeval, 19. oktoobril kell 16.00 avab Eesti Kunstiakadeemia Tallinnas innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory projektiruumi, kus esitletakse õppetöö käigus valminud uudseid materjale. Esimesel näitusel on eksponeeritud materjalid, mis töötati välja EKA sisearhitektuuri osakonnas, kasutades üht igapäevast jäätmeliiki – kohvipaksu.
Kas kohvimaailmas on tulemas hinnarevolutsioon? Uus kett tungib jõuliselt turule  (2)
12.oktoober 2016 08:30
Iisraeli kohvikute kett Cofix Group otsustas koduriigist esimest korda väljuda ning valis alustuseks Venemaa. Cofixi näol on tegemist odavat kohvi pakkuva firmaga. Nende hinnad on uskumatult madalad. Kodumaal on nad kaasa toonud tõelise hinnasõja, kirjutab Bloomberg.
50 kohta Euroopas, mida peaksid elu jooksul kindlasti nägema - vaata, paljudes oled ise käinud!  (14)
30.september 2016 22:05
Ajakiri Condé Nast Traveller pani kokku komplekti viiekümnest sihtkohast Euroopas, mida peaks oma elu jooksul kindlasti kogema. Proovi siis ka oma reisiplaanidesse mõni neist paigutada.
Austraalia kohvik hakkas pakkuma jooki, mis on 80 korda espressost kangem  (1)
27.september 2016 15:30
Adelaide'is asuv Viscous Coffee pakub kohvijooki, mille üks ports sisaldab umbes sama palju kofeiini kui 80 keskmist espressot.
Austraalia kohvik hakkas pakkuma jooki, mis on 80 korda espressost kangem  (10)
16.september 2016 15:21
Adelaide'is asuv Viscous Coffee pakub kohvijooki, mille üks ports sisaldab umbes sama palju kofeiini kui 80 keskmist espressot.
Mis teeb kohvi hapuks? Kas hapu maitsega kohv on halb?  (9)
07.september 2016 15:50
Üks kõige levinumaid küsimusi kohvi ostmisel on, kas see on hapu? Müügiesindajate sõnul küsivad seda seitse inimest kümnest. Eksperdid selgitavad, et see maitseomadus ei ole otseselt seotud kohvi halva maitsega.
Kõhutäis taevasamba all
07.september 2016 02:08
Kultuurikatla kaisus kevadest saadik tegutsev restoran Korsten on väga hõlpsasti leitav – otsi vaid taeva taustalt Linnahalli kõrval kõrguv hiigelkorsten välja ja oledki sama hästi kui kohal.
Merilin Taimre imelised retseptid: need ingverit sisaldavad väetoidud on nii raviva kui kaalu alandava toimega  (4)
05.september 2016 22:00
Merilin Taimre raamatu „Mu süda kuulub kolmele — toidule, tervisele ja minule” eesmärk on aidata nii inimesi, keda vaevavad tervisehädad, kui ka neid, kes tunnevad rõõmu tervislikust ja maitsvast toidust. Avaldame raamatu sissejuhatuse ja peatüki ingveri headest omadustest koos nelja retseptiga.
Vaata üle oma toitumisharjumused: need mõned lihtsad muudatused teevad kilodele otsekohe tuule alla  (14)
30.august 2016 14:00
Oleme kõik oma harjumuste orjad. Nende hulka kuuluvad kindlasti ka toitumisharjumused. Et „orjusest“ vabaks saada ning oma figuuri ilu kindlustada, on tarvis neid muuta. Ja see on imelihtne!
Piimakampaania: 7 imelist ja kaunist toitu lehmapiimast
29.august 2016 11:50
Alanud piimakampaania idee on tagada, et piim oleks jätkuvalt eriti laste ja noorte toiduvalikus olulisel kohal – nii selleks, et saada häid maitseelamusi kui ka selleks, et oma kasvavat ja kujunevat organismi hea tervise juures hoida. Selleks, et õpetada tegema piimast väga huvitavaid ja põnevaid toite panigi restoran Mimosa peakokk Juhan Heinsalu kokku valiku seitsmest piimatoidust.
Viis nippi, kuidas kodus kohvimasinat seadistada
04.august 2016 16:00
Enne uue espressomasina kasutamist tuleb läbi viia mitmeid masina nõuetest kui kasutaja maitse-eelistustest tingitud toiminguid garanteerimaks masina laitmatu funktsioneerimise ning maitseelamusele.
Katlakivi eemaldamata jätmine võib lõppeda kodumasina remondiga
22.juuli 2016 10:09
Enamik kodumasinaid, mis puutuvad kokku veega, vajavad aeg-ajalt katlakivi eemaldamist. Eemaldamata katlakivi takistab näiteks kohvimasinas veevoolu ning vee kuumenemist, mõjutades nii masina funktsioneerimist kui ka joogi maitset.
Espressomasinast katlakivi eemaldamata jätmine võib lõppeda väga kulukalt  (4)
21.juuli 2016 16:12
Enamik kodumasinaid, mis puutuvad kokku veega, vajavad aeg-ajalt katlakivi eemaldamist. Eemaldamata katlakivi takistab näiteks kohvimasinas veevoolu ning vee kuumenemist, mõjutades nii masina funktsioneerimist kui ka joogi maitset.
Eksperdid aitavad kohvimasinate maailmas orienteeruda: kas valida kohvipadjakestega masin, espresso- või kapselmasin?  (8)
30.juuni 2016 12:23
TNS Emori andmetel joob keskmine eestlane päevas 2,8 tassi kohvi, jäädes sellega kohvi tarbimises Põhja ja Lõuna-Euroopa vahele. Üha enam soovitakse kvaliteetseid kohvijooke valmistada ka kodus, mistõttu on turule jõudnud palju erinevaid masinaid.
Ekspert selgitab: viis funktsiooni, milleta pole espressomasinat mõtet ostagi  (20)
20.juuni 2016 13:39
Erinevaid pool- ja täisautomaatseid espressomasinaid on kauplustes niivõrd palju, et õige masina valimisel läheb silme eest kirjuks. Millised funktsioonid peaksid olema kodus kasutataval espressomasinal?
Saa säravam naeratus: 7 nippi, mis muudavad su hambad valgemaks
01.juuni 2016 09:44
Säravam naeratus muudab sind nooremaks, värskemaks, ilusamaks … Saa nende nõuannete abil endale valgemad hambad !
Espressomasina ajalugu: metalltünnist nutimasinani
25.mai 2016 10:28
Kohv on maailma kõige populaarsem jook, mida tarbitakse kokku üle 500 miljardi tassi aastas. Tõelisele kohvijoomisele andis hoo sisse 20. sajandi alguses leiutatud espressomasin, mille esmaseks eesmärgiks oli kiirendada kohvivalmistamise protsessi, tõstmaks tööstustööliste produktiivsust.
Kohus keskerakondlase üle: kes sõi õuna-kohupiimakringlit?
25.mai 2016 02:13
Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme istub kohtupingis. Kaheksa halenaljakat sketši Harju maakohtu saalist 202.
Sisustus-, kinnisvara- ja aiandusmess Interjöör meelitab põneva programmiga
11.aprill 2016 09:01
Aprilli lõpus, 22.-24.04 toimuval Interjööri messil toimuvad juba traditsiooniks saanud populaarsed võistlused ja muud tegevused, kuid rohkelt on välja mõeldud ka põnevaid uuendusi nii sisustuse, kinnisvara kui ka aianduse valdkonnast. Interjööri projektijuhi Rano Normatova sõnul on 19-ndal sisustusmessil olemas kõik head, tuntud ja armastatud tegevused, mis publikule seni meeldinud, kuid tehtud on mitmeid uuendusi.
VAATA, kui palju kofeiini sinu keha tegelikult ühes päevas kannatab  (9)
04.aprill 2016 15:46
Selleks, et päevane kofeiini tarbimine veel lubatud piiridesse jääks võib ära juua koguni 12 purki Coca-Colat või kuus tassi musta teed.
Laupäeval tuleb tasuta Matkamess, mis tutvustab kümneid matku, elamuskeskusi ja seiklustegevusi Eestis
31.märts 2016 09:42
2. aprilli toimub Tallinna Lauluväljakul tasuta Matkamess 2016. See on esmakordselt toimuv matka, vaba aja ning aktiivse eluviisi mess, kust leiab aktiivseid vaba aja veetmise võimalusi, retki, matku ja seiklustegevusi eelolevaks kevadeks ning suveks. Messil kohapeal saab õppida matkamiseks vajalikke oskusi matkalaboris, proovida golfi, discgolfi, vibulaskmist ja fatbike’i, uudistada uunikumautosid ning rippuvaid telke, mis kinnitatakse maapinnast kõrgemale puude vahele.
50 parimat juuksehooldusnippi, mida armastavad miljonid naised üle terve maailma
18.märts 2016 14:11
Maailma eri paigad esitavad naiste juustele nii mõnegi väljakutse, näiteks, kuidas näida ilusad vaatamata kuumusele, niiskusele või siis hoopis külmale? Tutvu lihtsate juuksehooldusvõtetega, mida kasutavad naised üle terve maailma – oleme kindlad, et ka sinul on siit midagi meelde jätta.
Siemensi praktiline kohvimasin
17.märts 2016 11:50
Kulutad igal hommikul liigselt palju aega kohvi valmistamisele? Meil on Sulle lahendus! Siemensi uus kohvimasin muudab hommikud nauditavaks koos värske ning meelepärase kohviga.
Saaremaalt saab heinaseemet igale maitsele
17.märts 2016 00:00
Saaremaal Laadjala külas tegutsev OÜ Saaremaa Seeme on Eesti suurim heinaseemne kasvataja. Aga mitte erakordselt head looduslikud tingimu- sed pole ettevõtte edu taganud, vaid aastakümnetega omandatud koge- mused ja terve pere pühendunud töö.
Saladused, millest ei räägita, kuid mida tasub kruiisireisile minnes teada  (2)
15.märts 2016 13:10
Elu kruiisilaeval võib mõnikord olla müstiline, eriti esmakordselt kruiisil olijatel. Inimesed, kes sageli kruiisidel käivad, on märganud, et laevadel kehtivad nii mõnedki "avalikud saladused", mida teades on võimalik raha säästa ja rohkem lõbutseda. Kruiisikeskus paljastab neist mõned olulisemad.
Uskumatud hinnad: paljud tooted lausa 90 protsenti soodsamad  (13)
09.märts 2016 14:51
Siin on suur ülevaade hetkel kõige kuumematest allahindlustest Eesti kaubanduskettides. Mitmest poest leiab 90 protsendist suurema allahindlusega pakkumisi ning paljude toodetega on võimalik säästa sadu eurosid.
Vaata allahindlusi: praegu on nutikas hetk uus kodumasin soetada
03.märts 2016 14:40
Siin on ülevaade Eesti hetkel kõige suurematest kodumasinate allahindlustest. Poole hinnaga on saadaval päris ahvatlevat kaupa alates jäätisemasinast kuni espressomasinate ja tolmuimejateni. Vaata üle, sest nii võid säästa sadu eurosid.