espresso

Saa säravam naeratus: 7 nippi, mis muudavad su hambad valgemaks
19.november 2015 14:02
Säravam naeratus muudab sind nooremaks, värskemaks, ilusamaks … Saa nende nõuannete abil endale valgemad hambad !
Kogu tõde kohvist: kummutame 10 levinuimat müüti selle kuuma joogi kohta  (11)
05.november 2015 22:30
Kohv kuulub ilmselt paljude eestlaste igapäevaste naudingute hulka ning kohvi tarbimise harjumused on tekitanud justkui tunde nagu me teaksime kohvist ja sellega seotud mõjudest kõike. Kohviettevõte KAFO on võtnud endale südameasjaks kohvikultuuri Eestis veelgi edendada ning laiemale tarbijaskonnale ka levinud ja huvipakkuvad müüdid seoses kohvi valmistamise ja tarbimisega purustada. KAFO kohvikoolitaja ja barista Kaspar Grossfeldt leiab, et iga tassike peab olema erakordne ja naudingutest pungil, mistõttu oleme tema kaasabil kokku pannud levinuimad müüdid ja proovime neid purustada või kinnitada.
VIDEO: Mis jook on espresso ja kuidas seda õigesti valmistada?
02.november 2015 12:50
Kohvi juuakse maailmas 100 erineval moel - soojalt, külmalt, mustalt, koorega -, kuid kohvikogemuse nurgakiviks on ikkagi espresso ehk Itaaliapärane kohv. Tegemist on kõige rikkalikuma, kompleksema ning aromaatsema kohvi vedela väljendusega.
RETSEPTID: Sügise tummised toidud
30.oktoober 2015 10:00
Sügise juurde kuuluvad tummisemad soojad road, mis suvekuudel tagaplaanile jäid. Nüüd ei pane enam keegi pahaks, et ahjust tuppa lisasooja tuleb. Kui toidud on samamoodi värvilised nagu sügis, on see ainult plussiks.
Kirjanik Jean-Philippe Toussaint: olen üsna hea Euroopa vaimu süntees  (1)
27.oktoober 2015 23:55
Täna kell 18 saab Tallinnas kirjanike majas kuulata Triinu Tamme vestlust kirjanik Jean-Philippe Toussaint’iga.
NÄDALA INSTAGRAM: Kes pidas toidusõda, kes eputas uusima moega ja kellele anti tasuta tutikas nutitelefon?
26.oktoober 2015 17:56
Möödunud nädal möödus peamiselt Tallinna moenädala tähe all, kuid staaride elus juhtus ka muid põnevaid sündmusi. Vaata, millega tegelesid meie avaliku elu tegelased terve nädala vältel!
VIDEO: Kuidas valmistada perfektselt üks tass musta kohvi?  (4)
22.oktoober 2015 12:05
Igaüks meist valmistab omale hommikul tassi kohvi, võimalusi ja lahendusi selleks on kümneid - enamus meist teeb hommikul endale kruusi nii öelda Kauboikohvi, mis on lihtsalt kuum vesi segatud purule. Paljud vajutavad kohvi saamiseks vaid mõne peenema masina nuppu, kuid on ka neid, kes võtavad ette keerulisema espressomasina.
VIDEO: Kuidas valmistada espressomasin kahest lambipirnist  (5)
17.oktoober 2015 11:15
Kohvimasin ei pea olema kallis ja tulema poeletilt, väheke insenerlikku mõtlemist ning korraliku espresso võib keeta valmis ka kodus leiduvast kraamist kokkupandud masinaga.
PÄEV PUBLIKUGA: Eurovisioni võitja Måns Zelmerlöw vallutas üheks õhtuks Publiku Instagrami ja näitas tuuri köögipoolt  (22)
14.oktoober 2015 09:00
Oma Tallinna kontserdi eel vallutas täna Publiku Instagrami Eurovisioni võitja Måns Zelmerlöw . Kuigi päev sai hilise alguse, vabandas laulja end väga veenvalt välja sellega, et eilne Riia kontsert läks pikale ning pika bussisõidu jooksul oli vaja end eestlaste jaoks korralikult välja puhata. Pole viga, Måns, me anname sulle kõik maailma asjad andeks!
Gurmeereis: 10 parimat Berliini baari, kohvikut restorani
12.oktoober 2015 00:00
Odavlennufirma Ryanair hakkab 27. oktoobrist lendama Riiast Berliini! Ühe suuna hind algab 22,9 eurost ja selle hinnaga pileteid on saada veel ka novembriks!
Sügise tummised toidud
11.oktoober 2015 10:31
Sügis saabus, pintsel peos – mets on nüüd kui meistriteos! Nii kirjutas Leelo Tungal. Sügis on tõesti kohal ja selle saabumisega võib nüüd taas kord tubasemate toimetuste juurde naasta.
Vahetustudengid Portugalis: Kas õpe toimub ikka inglise keeles? Ei!  (2)
17.september 2015 13:00
Delfi Noorte Hääle Tudengiblogi on sari, mille täidavad Erasmus+ programmiga välismaale sõitnud Eesti üliõpilased. Saame teada, millega nemad kaugel rinda pistavad ja kuidas erinevad paigad noori ja tegusaid eestlasi vastu võtavad. Oma lugu jätkavad Eesti Maaülikooli tudengid Erik Toomemägi (eriala: energiakasutus, magistri II kursus) ja Egon Hermanson (eriala: tootmistehnika, magistri I kursus). Tudengid alustasid oma Erasmuse semestrit Portugalis Castelo Brancos.
Saladused, millest ei räägita, kuid mida tasub kruiisireisile minnes teada  (18)
10.september 2015 15:34
Elu kruiisilaeval võib mõnikord olla müstiline, eriti esmakordselt kruiisil olijatel. Inimesed, kes sageli kruiisidel käivad, on märganud, et laevadel kehtivad nii mõnedki "avalikud saladused", mida teades on võimalik raha säästa ja rohkem lõbutseda. Kruiisikeskus paljastab neist mõned olulisemad.
Digitaalsed ajalehed säravad meedia­taevas üha heledamalt  (1)
09.september 2015 01:00
Digilehed saavutavad kvaliteetse ajakirjanduse ja uute formaatidega üha suuremat populaarsust.
Nädala sõna: Unnar  (2)
26.august 2015 09:32
Üks mõnus tassike kohvi  (1)
25.juuli 2015 10:24
Kohv on meie paljude igahommikune, -lõunane ja -õhtune kaaslane. Harjumuspärane tassike, mis aitab mõtteid koondada või vastupidi – neid uitama lasta. Kohv on ka sobiv kaaslane puhvetiloba ja pitsikese kangema kraamiga.
Kaasaegne viljakasvatus: uus sort peab olema midagi enamat, kui lihtsalt hea  (5)
24.juuli 2015 09:45
Üha rohkem jõuab Eesti põldudele uusi viljasorte, mida firmad tutvustavad rohketel põllu- ja infopäevadel. Sortide valik on suur ning täieneb ja vahetub iga aastaga. Aasta-aastalt paraneb ka Eesti põllumeeste sorditeadlikkus.
Kohvimeister õpetab, kuidas valmistada head presskannukohvi  (7)
15.juuli 2015 14:35
„Kohvijoomine ilmast ei sõltu,“ ütleb kohvimeister Ain Kaljumäe . „Juuakse siis, kui päike lõõmab ja siis kui vihma sajab. Pigem on asi ikka iga inimese harjumustes kinni.“
VIDEO: Milline näeb välja Vietnami kohv ja kuidas seda valmistada?  (3)
30.juuni 2015 16:51
Kuidas end kuumadel suvepäevadel jahutada? Jääkohv on kohvisõprade seas üks variant. Vietnami kohv on aga väikese lisavindiga jääkohv, mida on lihtne valmistada, kuid mis maitseb ka ülihästi.
TEST: Mida sinu kohvieelistus sinu kohta räägib?  (17)
30.juuni 2015 12:00
Kõik me armastame kohvi — ja peamiselt ühel kindlal moel. See ei ole juhuslik, see on hoopis tähenduslik. Kui me tutvume uue inimesega, saame ka tema kohvieelistuse tavaliselt üsna ruttu teada. Tasub sellestki omad järeldused teha.
Põlvamaa kodukohvikus saab rippuva kohvi ja koogiga toetada suurperesid  (10)
30.mai 2015 10:30
Kas tead, mis "Tillus" ripub? Enne kui kõigil fantaasia erinevatesse suundadesse putkab, ütleme kohe ära, et kodukohvik Tillu on esimene Põlvamaa kohvik, mis on liitunud üle Euroopa levinud tavaga annetada tass kohvi neile, kes seda vajavad.
Eestlaste kodune kohvitarbimine on kasvanud kõrgustesse  (32)
27.mai 2015 12:49
Kohvitarbminne on eestlaste seas viimase aasta jooksul kasvanud suisa kolmandiku võrra, küündides ligi kaheksa kliogrammini aastas.
50 kohta Euroopas, mida peaksid elu jooksul kindlasti nägema - vaata, paljudes oled ise käinud!  (60)
21.mai 2015 08:05
Ajakiri Condé Nast Traveller pani kokku komplekti viiekümnest sihtkohast Euroopas, mida peaks oma elu jooksul kindlasti kogema. Proovi siis ka oma reisiplaanidesse mõni neist paigutada.
Armastusega Itaalia Aafrikast  (13)
13.mai 2015 06:51
Paljudele sitsiillastele, roomlastele, veneetslastele ja milanolastele on puhkus Lampedusal – pisikesel täpikesel keset ulgumerd – sama kohustuslik kui eestlastele korra suve jooksul Saaremaal või Hiiumaal ära käia, kirjutab Kristel Kaerma.
Kuidas tunneb end Pihkva poodides rublasid omav turist?  (28)
11.veebruar 2015 08:50
Eesti keskmise palga saaja võib end Pihkvas praegu üsna mugavalt tunda. Näiteks sõltumata vahemaast maksab taksosõit Pihkvas 100 rubla piires ehk siis 1,3 eurot.
Valentinipäeva maiustused
05.veebruar 2015 05:16
Valentini- või sõbrapäeva sisuks on meil Eestis lähedasi inimesi meeles pidada, kuigi algselt oli päev pühendatud armastusele ja kallimale, kellele anti oma tunnetest märku või tehti kingitusi.
Mis mõttes ei taha sa juukseid värvida, uut kleiti osta ja 10 kilo kaalust alla võtta?!  (9)
30.jaanuar 2015 23:00
Katkend Helen Fieldingu teosest “Bridget Jones: täitsa lõpp”, kirjastuselt Varrak.
VIDEO: Serena Williams tellis keset mängu kohvi  (3)
05.jaanuar 2015 16:51
Naiste esireket Serena Williams vajas tassikest kohvi, et aidata Ameerika Ühendriikidel alistada Hopman Cupil Itaalia.