elevant

Kaarel Tarand: Suur Raasuke ja tilluke elevant  (3)
07.veebruar 2016 12:30
Ligi kahe ametiaasta jooksul ei ole peaminister Taavi Rõivase suust veel pudenenud midagi nupukat selle kohta, kuidas võiks Eesti majanduse kiirematel tuuridel tööle panna ja jõuda natukenegi lähemale Põhjamaadele. Peaministri majandusalane alastiolek on nii silmatorkav, et sügisel otsustas ta seda katvaks viigileheks hankida end nõustava asjatundjate rühma, kirjutab Kaarel Tarand Õpetajate lehes.
Dietoloog Henri Ruul: negatiivsetel kommentaaridel on tugev seos keha vihkamise ja söömishäiretega  (15)
03.veebruar 2016 08:00
Naisteka tänase päeva külaliskommentaator on Rannamõisa toitumisnõustaja Henri Ruul . Igapäevaselt töötab noor mees Ida-Tallinna Keskhaiglas dietoloogina ning aitab seeläbi soovijatel läbi personaalse nõustamise ka oma enesetunnet ja välimust parandada. Täna on Naisteka lugejatel harukordne võimalus meie kommentaariumis Henrilt nõu küsida. Kui soovid teada midagi toitumise kohta, siis kliki siia! Kui aga treeningu ning aktiivsete eluviiside teemadel, siis kliki siia!
Tööandjate keskliidu juht: sisseränne on vältimatu  (164)
02.veebruar 2016 13:08
Ajal, mil riigivalitsejad keskenduvad peenhäälestamisele, nagu mehe ja naise abielu põhiseadusesse kirjutamine või lippude heiskamine ettevõtluspäeval, laiutab keset tuba üks suur elevant, millest poliitikud pingsalt mööda vaadata üritavad. Selle elevandi nimi on sisserände vältimatus. Ja jutt ei käi pagulastest, vaid tööjõust, ilma kelleta me varsti enam hakkama ei saa, kirjutas Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar .
Skype oli kõigest algus...  (6)
02.veebruar 2016 00:10
Oleme idufirmade eduga uskumatult harjunud, aga võimalused alles avanevad
Lauamängude kuldajastu tuurib täie hooga  (7)
30.jaanuar 2016 00:10
LP annab ülevaate mõnest uudsemast ja põnevamast tänavusest lauamängust. Peale selle vaatame üle kolm Eesti uudismängu.
Miks pole õige, et valitsus toetab Narva kateldes puidu masspõletamist ?  (72)
28.jaanuar 2016 00:10
Suur puidu hinna tõusu oht ohustab praegu paljusid tööstusettevõtteid.
Lõbusaid õpetusi tänapäeva lapsevanemale: 9 viisi, kuidas koos lapsega ilma nutitelefonita aega veeta
27.jaanuar 2016 17:37
Ootad koos lapsega restoranis toitu või istute arsti järjekorras. Aeg muudkui läheb ja te mõlemad nagu tahaks selle surnukslöömiseks võtta mobiiltelefoni. Aga teadmine, et millal iganes on lapsel igav, lahutab tema meelt tehnoloogia, ei ole ilmselt just see õppetund, mida tahaksid talle eluks kaasa anda.
Top 10: mida Tais teha ja kuhu minna
18.jaanuar 2016 11:00
Nimekiri parimatest paikadest, mida Tais kindlasti nägema peab, ning tegevustest, mida tegemata jätta ei saa.
Jubejuttude võistlus on lõppenud!
15.jaanuar 2016 11:33
Novembris vältas Tähekese traditsiooniline jubejuttude võistlus, kuhu kokku saadeti 392 jubejuttu. Kõige rohkem jubejutte – 116 – kirjutasid 4. klassi õpilased. Peale Eestis elavate laste kirjutasid ja saatsid oma jubejutte ka Soomes ning Brüsselis elavad Tähekese lugejad. Žürii (Ilona Martson, Jaak Urmet ja Jaanus Vaiksoo) hindas jutte vastavalt autorite vanusele.
Laul aitab metselevante eemal hoida
03.jaanuar 2016 09:50
Sri Lanka on mitme­kesine maa, kus loodus pakub kohalikele taluni­kele ühelt poolt palju võimalusi end toita ja elatada, kuid teisalt on seal ka ohte, millega rinnutsi seismine nõuab leidlikkust.
Putin: Ida-Euroopa arvab, et meie oleme Nõukogude Liit - see pole nii  (172)
21.detsember 2015 09:41
Pühapäeval läks Vene telekanalis Rossija 1 eetrisse Vladimir Solovjovi dokumentaalfilm „ Miroporjadok “ („Maailmakord“), milles teiste hulgas on intervjueeritud Venemaa presidenti Vladimir Putinit, kes rääkis vabalt ja väljendeid valimata. Lenta.ru avaldas sellest intervjuust huvitavamaid väljavõtteid.
India seisab kliimaleppe teel kui elevant  (18)
11.detsember 2015 00:10
Kliimaläbirääkimiste üheks suurimaks pidurdajaks on kujunenud India, kes nõuab õigust kivisütt põletada.
Okavango lõvid
09.detsember 2015 10:00
Isegi nii tillukeses riigis nagu Botswana on hiidkaslaste vahel erinevusi – mõnes piirkonnas jahivad lõvid peamiselt kahverpühvleid, teises paigas armastavad murda aga koguni elevante, kirjutas Eesti Ekspressi Kohvris Rein Kuresoo.
Mis tappis 24-pealise mammutikarja kümneid tuhandeid aastaid tagasi?  (22)
09.detsember 2015 08:15
Suured imetajad polnud oma mõõtmete tõttu võimelised loodusõnnetustega toime tulema. Jääaja lõpp andis neile aga viimase hoobi.
Ingrid Peek liikidevahelisest suhtlusest: Hallo, Kosmos! Hallo, Inimene?
01.detsember 2015 14:14
Inimkonna võimsad visionäärid planeerivad maailmaruumi liikumist, innovaatilised teadlased ja ettevõtjad räägivad kosmose koloniseerimisest, ulmelisemad uurijad unistavad kosmiliste õdede ja vendadega suhtlemisest - aga kes on see Inimene , kes kosmoselaevalt Maa neid ekspansiivseid samme teha üritab?
Tuletõrjevandid: Indoneesias peavad ka londilised metsatulekahjusid kustutama  (1)
26.november 2015 13:30
Viimastel kuudel on Riau provints Indoneesias Sumatra saare idaosas mattunud paksu suitsu, mida tekitavad metsatulekahjud ja ulatuslik raadamine.
Iha – 60aastane tuttavlik tramm  (1)
21.november 2015 12:27
Ingomar Vihmari Endla teatris lavastatud “Trammi nimega Iha“ võinuks eestikeelsena tõlkida pigem ihaluseks-püüdluseks-unistuseks.
Kuidas hoida armastust?
17.november 2015 10:10
Oluline on näha vaeva armastuse ja suhte kestmisel. Ükski armastus ei kasva ise, ta vajab väga palju hoolt ning tööd. Ka armastus on töö - kõige kirglikum ja tänuväärsem töö.
Consuelo Rubio – estofiilist hispaanlanna ja eesti kirjanduse Hispaaniasse viija  (5)
30.oktoober 2015 23:55
Hispaanias Valencias Eesti kogukonnaga kohtudes võib üsna kindel olla, et seltskonda on haaratud ka üks habras, tumedapäine, vaikne, pisut laulvas eesti keeles rääkiv naine. Eesti keeles rääkivad hispaanlased on suhteliselt haruldased, veel enam hispaanlased, kes on eesti keelest tõlkinud Jaan Krossi raamatu. Consuelo Rubio (39) on hispaanlanna, kelle tõlgituna ilmus Hispaanias oktoobri keskel Krossi raamat „Paigallend” („Vuelo estático”).
Sri Lanka võluv taime- ja loomariik
24.oktoober 2015 09:00
Saareriik Sri Lanka on tõeline loodusesõbra paradiis. Mitmekesine kliima ja aastasadu kestnud kaubavahetus muu ilmaga on teinud sealse looduse ülimalt mitmekülgseks.
VIDEO: Kallisid ei ole kunagi liiga palju
20.oktoober 2015 16:22
Vaata kui mõnusalt pisike elevant naudib paitamist ja pidage siis meeles et kallid ja paid ei ole loetud ja neid ei ole kunagi liiga palju!
VAATA ja LOE: Zebra Island avaldas uue peoloomaliku muusikavideo ja tegi ise režissööriga intervjuu!
16.oktoober 2015 11:27
Homme ehk laupäeval, 17. oktoobril, esineb klubis Sinilind ghost-pop žanri silmapaistev artist Zebra Island, kellel on ühtlasi ette näidata verivärske video singlile "Lights and Shadows". Muuhulgas on seda lugu mängitud ka BBC Radio 3's!
Imre Arakas 36 aastat pärast kuulsat põgenemist (+VIDEO)  (117)
14.oktoober 2015 04:30
Eksklusiiv Imre Arakas käis uuesti läbi tee, kust kaudu ta 1979. aastal Toompeal kohtust põgenes. Intervjuus räägib ta oma elust, Mart Laarist, Kalev Kurest ja Assar Paulusest.
FOTO: Kas elevant mahub külmkappi? Vaata, kuidas Robi Linna oma kuuma rokkarikeha pärast kontserti jahutab!  (4)
11.oktoober 2015 09:43
Rokkimine võtab võhmale nii publiku kui ka bändimehed, eriti kui tegu on Eesti kõige kõvema live-pundi Elephants From Neptune 'i ja nende hiiglama vinge kontserdiga Rock Cafés. Kuidas küll lavalt naastes end kiiresti tavainimese temperatuurivööndisse aklimatiseerida? Robi Linna leidis nipi!
Tiit Made: Eesti on väärikas seltskonnas  (5)
02.oktoober 2015 13:09
Võime uhkust tunda. Elevant tegi mõni päev tagasi spiooni küsimuses sääsega koostööd. Eston Kohver aitas riigireetur Aleksei Dresseni vastu vahetusega Eesti rahvusvahelise spionaaži ajalukku.
FOTOD: Paavstide uskumatult luksuslik elu ja kuidas tänane usujuht on täiesti erinev  (29)
25.september 2015 14:00
Paavstide külluslik elu on olnud teemaks juba sajandeid. Üks neist sõi ennast väidetavalt surnuks melonitest, teine müüs patulunastust, et maksta oma veidruste eest. Nagu näiteks lemmikloomast valge elevant. Ka viimase aja paavstid on olnud väga laia elustiiliga. Tänane kirikupea Franciscus on aga teisest puust, kirjutab Bloomberg.
Viska viisi, viisipidamatu! Aarne Saluveeri õpitoas hakkavad ka need laulma, kel elevant kõrva peale on astunud
15.september 2015 11:06
1.oktoobril toimuval Muusikapäeval avaneb kõigil neil, kes viisi ei pea, harukordne võimalus osaleda legendaarse koorijuhi Aarne Saluveeri õpitoas “"Viska viisi”", mis leiab aset Georg Otsa nimelise muusikakooli ruumides. Omapärase algatuse ajendiks nimetab maestro asjaolu, et väga paljude andekate inimeste talent võib olla kaotsi läinud ja vajab nüüd taasleidmist!