elevant

Veoautoga nomaadidena Aafrikas - 2500 kilomeetrit puhast seiklust
24.oktoober 2016 16:04
„Me läheme Aaaafrikasse!“, sai selgeks pärast seda, kui just nimelt Tanel osutus õnnelikuks seiklejahingeks CWT Kaleva Traveli reisimängus, mis pidi välja selgitama, kas oleme nõus telgis magama, mida me arvame lõkkel tehtud õhtusöögist ja kas oleme nõus ärkama koos päikesetõusuga ning lõviga tõtt vaatama.
Jüri Arrak: seksuaaltehnikat võivad kõik õppida, aga tähtis on leida sobiva energiaga partner  (11)
22.oktoober 2016 00:05
Eesti kujutava kunsti suurkuju Jüri Arrak saab eeloleval esmaspäeval 80-aastaseks ja on sel puhul kirja pannud oma maailmapildi, millest lähtub ka tema kunst.
VIDEO: Tõeline kangelane! Elevant nägi uppuvat meest ja sööstis teda päästma  (13)
19.oktoober 2016 11:38
Save Elephant Foundation on pühendunud elevantide päästmisele, kuid üks päästetud elevandilastest, Kham Lha, arvas, et hoopis tema päästja vajab abi.
Puhastus Tais pühib toiduäri tänavailt
12.oktoober 2016 00:30
Kes on öösel pärast pidu logiseval taburetil istudes ja kõikuva alumiiniumlauakese pealt tiheda autoliikluse kõrval kõnniteel asuvas tänavaköögis krabidega munanuudleid ja vürtsikat papaiasalatit somtami söönud, on Bangkokis päriselt käinud. Palju õnne! Oktoobrist alates on Bangkokis tänavakaubandus keelatud.
Gaia akadeemik: uus maailm tuleb kujundada vanast eraldiseisvana
03.oktoober 2016 10:51
Tarvo Nurmeots (38) sooritas septembri viimasel nädalavahetusel Gaia Akadeemias eksami ning sai aasta väldanud õppe läbimise tõestuseks rahvusvahelise sertifikaadi. Koos 22 kaaskursuslasega närisid nad end läbi materjalist, mille pealkirjaks on Ecovillage Design Education . Tegemist on rahvusvahelise Gaia Hariduse õppekava järgi tehtava põhikoolitusega. Saadud pagas hõlmab endas praktilisi oskusi tänase muutuste ajajärguga kohanemiseks ning toimetulekuks. Toidu permakultuuri põhimõtete järgi kasvatamisest kuni ökoehituse oskuste ning isiklike distsipliinide haldamiseni välja. Loomulikult jagatakse näpunäiteid ka kõigeks muuks, mis loodusega harmoonilises läbisaamises oleva, kuid muidu igati täisväärtusliku elamise juurde peaks kuuluma.
Hollandi leht MH17 raportist: toas on elevant nimega Venemaa, aga valitsus teeb näo, et ei näe  (91)
29.september 2016 13:15
Hollandi parlament leiab, et Holland peab pärast raporti avaldamist Malaysia Airlinesi lennu MH17 allatulistamise kohta, milles kinnitati, et selleks kasutatud raketiseadeldis toodi Venemaalt, oma muskleid näitama. Peaminister Mark Rutte jääb aga kindlaks diplomaatilisele teele, uskudes, et see on parim viis süüdlaste vastutusele võtmiseks, kirjutab ajaleht Algemeen Dagblad.
Mitu korda kaotatud ja tagasi võidetud paradiis
29.september 2016 07:58
Khao Soki rahvuspargi iidvana vihmametsa liikide – nii taimede, loomade, kalade kui inimeste – saatus on olnud kui kõige pöörasem sõit ameerika mägedel. Praegu, rahvuspargina, elatakse Cheow Lani järve peal ja ääres idülliliselt rahulikku elu.
Ministeerium: tsirkusetöötajad piinavad loomi julmalt  (3)
21.september 2016 00:30
Maaeluministeerium tahab keelustada suuremate loomade kasutamise tsirkuses. Kui eelnõu seaduseks saab, lubatakse tulevikus esinema ainult kodukoeri ja -kasse.
"Raul sooviks küttida emaelevanti" ehk Viimsi torukunnide uskumatud seiklused Aafrikas  (5)
21.september 2016 00:22
Viimsi valla torutööde juht Raul Vaino kuulus Eesti kõige peenemasse jahiseltskonda, kellele korraldati Mustal Mandril safareid.
Euroopa metsaelevant omas lähemaid sugulasi mitte Indias, vaid Aafrikas
19.september 2016 15:59
Ammusel ajal, üle 100 000 aasta tagasi elas ka Euroopa metsades elevante. Kui siiani arvati, et euroopa elevandid olid tänapäeva elevandiliikidest kõige lähemalt suguluses india elevandiga, siis ameerika ja saksa teadlaste genoomiuuring näitab, et euroopa elevantide lähimad sugulased elavad hoopis Aafrikas.
20 AASTAT, 20 FAKTI: Skandaalseimad eetrihetked ja põnevaimad reality -staarid ehk meenuta kirevaid kilde TV3 kirkast minevikust
16.september 2016 14:50
Täna õhtul tähistab TV3 suurejoonelise telegalaga 20. sünnipäeva. Publik uuris sünnipäevalapselt välja hulga fakte ja kilde, mis jälle meenutamist väärivad!
Kuidas tõlkida leina?
15.september 2016 00:10
Nick Cave’i uus album ja seda saatev muusikafilm on inspireeritud isiklikust traumast.
ARVUSTUS: Meryl Streepi laululinnu koomilised aariad tõsielulises filmis "Florence Foster Jenkins"
02.september 2016 18:23
"Florence Foster Jenkinsi" lugu põhineb Ameerika seltskonnadaamil, kel oli palju dollareid, vähe lauluoskust, kuid meeletult palju armastust muusika vastu. Vahel armastus teeb pimedaks või kurdiks ka neid, kes selle vahetu armastuse vastu ise nii suurt huvi üles ei näita, käesolevalt siis muusika vastu.
Aafrika: iga saja elusa elevandi kohta leiab 12 salaküttide mõrvatut  (4)
02.september 2016 15:45
Aafrika elevantide arvukus vähenes aastatel 2007—2014 umbes 30 protsenti, näitab lennukitelt tehtud suurloendus. Populatsiooni kahanemise saab kanda peaasjalikult salaküttimise arvele.
EDETABEL: 21 tähtsaimat hetke taasiseseisvunud Eesti elus
18.august 2016 15:05
TÄHTSÜNDMUSED: Eesti Ekspressi toimetus esitleb taasiseseisvumise ajal Eesti poliitikat, majandust ja kultuuri enim mõjutanud sündmusi ja nähtusi. Need valis välja külalispeatoimetaja Allar Jõks.
Miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast
26.juuli 2016 00:00
Elevandid on maailma ühed imelisemad loomad. Olles sunnitud meelelahutuseks inimestele lõbusõite andma, on nad ka maailma ühed halvemini koheldumad loomad.
FORTE TEST: Kui hästi tunned laia maailma loomi ja linde? Proovi järele!  (40)
06.juuli 2016 15:12
No vähemalt üks punkt peaks olema küll kõigile garanteeritud!
Kertu Jukkum on loomatsirkuste tagatubades hiilinud: see on õudne! Selle poolt saab olla vaid sellest elatuv ärimees või empaatiavõimetu ignorant  (17)
29.juuni 2016 21:30
Raadiohääl ja TV3 avalike suhete juht Kertu Jukkum toetab tulihingelise loomakaitsjana mõistagi loomatsirkuste keelutamist ning paljastab ajakirja Naisteleht + Naised veergudel, mida on selle tööstuse tagatubades näinud.
Lugeja küsib nõu: mida teha, kui mees ei viitsi enam seksida?  (97)
16.juuni 2016 17:00
Naisteka foorumis küsib lugeja nõu: kuidas päästa suhe, kui mees ei viitsi voodis eriti osavalt tegutseda ning loeb minuteid, et akt läbi saaks?
Mati Kaal: ära vihasta, vaid imesta!  (1)
02.juuni 2016 00:00
Loomaaia Mati lähedased semud elevant Carl ja amuuri leopard Fredi räägivad Maalehele oma loo, kuidas nad said sõbraks direktor Kaaluga.
FOTOD: Hämmastav sarnasus! Ed Sheerani teisikul lähevad sarnasuse tõttu kõik suhted lörri: naised on liiga armukadedad  (2)
01.juuni 2016 19:09
Muidu erakliku loomu ja tasase olemisega Ty Jones on viimastel aastatel pidanud toime tulema tuhandete naisfännidega, kes meest kimbutavad, sest ta näeb välja täpselt nagu Inglismaa esilembelaulik Ed Sheeran .
Tinderi tiigrimees ja elevandi­ratsanik
01.juuni 2016 00:30
Tais mõeldakse aina enam suur­imetajate õigustele, kirjutab Mai Loog.
Hollywood kardab endiselt aasia näitlejaid ja Hiina poliitikat
09.mai 2016 12:04
Kõigepealt asus ameeriklane Scarlett Johansson Jaapani rolli filmis "Ghost in the Shell" ning siis palgati britt Tilda Swinton Tiibeti rahvusest tegelase rolli superkangelasefilmis " Doctor Strange ". Hollywoodi aasia näitlejatel on saanud küllalt. Hiljuti võttis väga teravalt sõna ka "Star Treki" staar George Takei, kes leidis, et suurstuudiod peavad kinopublikut idiootideks.
Keenias pisteti laupäeval tuli otsa enam kui sajale tonnile elevandiluule  (1)
02.mai 2016 13:45
Keenia president Uhuru Kenyatta süütas laupäeva võhariida, mis koosnes enam kui sajast tonnist salaküttidelt konfiskeeritud elevandiluust. Hiiglasliku, sümboolse lõkke mõte oli näidata, et riik hoolib elevantidest ja on pühendunud nende päästmisele.
Okavango lõvid
28.aprill 2016 00:00
Isegi nii tillukeses riigis nagu Botswana on hiidkaslaste vahel erinevusi – mõnes piirkonnas jahivad lõvid peamiselt kahverpühvleid, teises paigas armastavad murda aga koguni elevante, kirjutas Eesti Ekspressi Kohvris Rein Kuresoo.
Soome põllult leiti miljoneid aastaid vana elevantlase luu  (23)
27.aprill 2016 10:40
Lugu algas tegelikult juba üle 50 aasta eest, kui toonane bioloogia tudeng Marja Simonsuuri (nüüdseks küll juba professor Marja Sorsa) avastas Suomusjärve suvilas kaevates poole meetri sügavusel maa seest raske kivimüraka, või vähemalt, ta pidas seda esialgu kiviks. See oli siiski omapärane leid ja ta jättis müraka alles, kuid unustas pooleks sajandiks kuuris riiulile.
Miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast
16.aprill 2016 11:25
Elevandid on maailma ühed imelisemad loomad. Olles sunnitud meelelahutuseks inimestele lõbusõite andma, on nad ka maailma ühed halvemini koheldumad loomad.
Miljardite kuhjumine pankrottide kiuste: Kuidas Donald Trump rikkaks sai?  (27)
03.aprill 2016 11:25
Kuidas saada rikkaks, selleks on samanimelise raamatuga maailmale õpetust pakkunud ka Donald Trump ise, kes oma väidetavalt 4,5-miljardilise varandusega omab Forbesi maailma rikkaimate edetabelis praegu 324. kohta.
Mehed jagavad: naiste rumalad harjumused, mis heale suhtele lõpu teevad  (10)
21.märts 2016 17:00
Keegi ei õpeta meid olema hea tüdruksõber või naine. Ja tegelikult on see ju isegi loogiline, sest iga suhe on erinev ja inimesi rõõmustavad erinevad asjad. Küll aga on mehed täheldanud, et paljudel naistel on tobedad harjumused, mis pikemas perspektiivis suhte karile jooksutavad, vahendab iDiva portaal.