elevant

Kuidas panna piir kodus vohavale mürgisele hallitusele?  (25)
17.mai 2015 15:05
Eesti Päevalehe lisas Ehita ja Renoveeri kirjutati sellest, kuidas hallitust kodust ja suvilast välja saada – millised hallitusseened meid üldse ohustavad ning milliste töötvõtetega nende vastu saab.
Jürgen Ligi tegi poliitikasaatest stand-up i: appi-appi-appi, see oli nüüd küll kummaline, kingad olid muide veel varem kui maamaks ja ma ikka panin nad jalga!  (200)
07.mai 2015 20:16
Eilses ETV "Foorumi" saates paistis haridusminister Jürgen Ligi silma erilise hoogsusega, kusjuures tihti kibeles tal tõeütlemine niivõrd hingel, et eelkõnelejal jäi lause poolikuks.
Elevandid loodavad, et neile kasvatatakse ka tänavu tonnide viisi kõrvitsaid  (4)
22.aprill 2015 14:10
Tallinna loomaaia sõprade seltsi kolm aastat tagasi algatatud kõrvitsakogumiskampaania on muutunud nii populaarseks, et juba kevadel panevad inimesed seemneid maha teadmises, et sügisel söövad koduaedades kasvanud tervislikke hiigelvilju kolm elevanti ja teisedki loomaaiaelanikud.
Euroopa Liidul pole inimrände laine vastu ühtki uut ja head ideed  (48)
22.aprill 2015 00:30
Uus uppumiste hiigeltragöödia toob EL-i riigijuhid Brüsselisse auklikke abinõusid arutama.
Kas loom tunneb end peeglist ära? Sõltub loomast!  (21)
04.aprill 2015 11:05
Kui olete kunagi koerale peeglit näidanud, olete arvatavasti ka mõelnud, et huvitav, mida ta sellest vaatepildist arvata võiks.
Elevantide genoomi sobitati mammutite pärilikkusainet  (6)
26.märts 2015 14:19
Rühm ameerika teadlasi on suutnud asendada elevandirakkudes osa geenidest mammutite sama ülesannet täitvate pärilikkusaine lõikudega. Kuigi asendused tehti katseklaasis, vihjab töö, et väljasurnud liikide teataval kujul tagasi toomine võib olla võimalik isegi juhul, kui nende genotüüp pole tervikuna säilinud.
Turvamees  (1)
19.märts 2015 16:57
Kert oli lühikest kasvu peenike poiss, kes käis teises klassis. Tal oli pisike nöbinina ja hästi suured kõrvad. Ja just kõrvad olid need, mis alati pahanduse majja tõid. Keegi küll tema kõrvade otsa ei komistanud, aga ette jäid need ikka. Just eriti kolmanda klassi Aleksile jäid need kõrvad iga päev ette.
Soomerootsi režissöör tegi Eesti vehklemiskuulsuse loo filmiks
15.märts 2015 13:22
Rong peatub väikeses linnas – “Haapsalu, seltsimehed!”, teadustab vagunisaatja hääl. Kiri ekraanil kinnitab, et koht on tõesti Haapsalu, aasta on 1952. See on film “Vehkleja”.
Väike terav nuga
13.veebruar 2015 09:05
Kätlin Kaldmaa “Väike terav nuga” Kirjastus Menu, 2014. 206 lk.
Kogukond võitleb Lüllemäe kooli direktori eest  (22)
12.veebruar 2015 08:17
Valgamaal väikeses Lüllemäe koolis lahvatanud juhtimistülis astus kogukond jõuliselt direktori eest välja ning vallavalitsusel tuli koolijuhi väljavahetamise plaanile pidurit tõmmata.
Andres Maimik: Rullnoxide püha sõda  (44)
04.veebruar 2015 08:49
Paar nädalat tagasi, kui ühes maailma metropolis oli paar kurja seltsimeest killinud karikaturiste, sattusin minagi ühe intellektuaaliga vaidlusse. “Kas sinu jaoks pole midagi siis nii püha, et selle üle nalja ei saa visata?” küsis see üldsegi mitte konservatiivse ideestikuga isand. Möönsin, et nii see on. “Et sul ei ole üldse midagi sinust kõrgemat” “Noh, elevant on kõrgem ja pilvelõhkuja” puiklesin. “Saad aru küll, mees, millest ma räägin!” “Aga kas ei ole nii, et mis on kõrge ja mis madal, mis on üleval ja mis on all on tegelikult kokkulepitud kontseptsioonid ja sõltuvad vaataja perspektiivist, kasvatusest, kuuluvusest ja sättumusest?”
Romantilis-depressiivne rokiniidistik
04.veebruar 2015 04:30
Siim Nestor paneb paberile Eesti muusikale ainuomase rokikoolkonna vaimsed, füüsilised ja sõpruslikud sidemed.
Ain Lutsepp: väga lihtne - kui osutun riigikokku valituks, siis mäele ka lähen  (123)
31.jaanuar 2015 03:30
Ta tahtis saada geoloogiks, unistas meremeheametist, töötas saekaatris. Lõpuks, 35 aastat tagasi sai Ain Lutsepast näitleja. Teed on aga senini lahti, iseenese raja otsimine pole kaugeltki lõppenud.
Andrus Kivirähk: Andrei I. ja protsess  (116)
24.jaanuar 2015 03:30
„Keegi pidi Andrei I. peale valetanud olema. Ilma et ta midagi kurja oleks teinud, pakuti talle ühel hommikul kodakondust.” Nii võiks alati Kafka „Protsessist” inspireeritud romaan Andrei Ivanovist.
Andres Laisk: elu maal tagab tugevate omavalitsuste Eesti  (14)
16.jaanuar 2015 15:56
Tasakaalustatud arengu ja mõtestatud regionaalpoliitika võti peitub senisest oluliselt tugevamate omavalitsuste loomises. Selliste omavalitsuste, mille elektoraat on piisavalt suur, et valida volikogudesse tasakaalustatud huvidega haritud ja tegusaid esindajaid. Sellistes omavalitsustes peab olema vähemalt üks tugev tõmbekeskus.
Kassipoeg
03.jaanuar 2015 09:00
Pehmete mänguasjade osakonnas elas kassipoeg. See kassipoeg oli väga suur. Kaks korda suurem kui jõehobu ja kolm korda suurem kui elevant.
Osta elevant ära: millise hinna eest on võimalik endale see suur loom hankida?  (11)
23.detsember 2014 16:02
Zimbabwe suurim rahvuspark Hwange National Park on rahalises hädas, riik ei suuda seda üleval pidada. Nii ongi plaanis Hiinale, Prantsusmaale ja Araabia Ühendemiraatidele müüa kokku 62 elusat elevanti, kirjutab Bloomberg.
PÕUD: Maailma suuruselt kaheteistkümnendal megalinnal on vesi otsa saamas
15.detsember 2014 17:17
Brasiilias asuv São Paulo on oma 20 miljonilise elanikkonnaga suuruselt kaheteistkümnes megalinn maailmas, Põhja- ja Lõuna-Ameerika rahvarohkeim linn, mis vaevleb hetkel keset tõsist veepuuduskriisi. Kui tõsist? Linn on äsja võtnud kasutusele oma teise tehnilise veereservi ja hinnanguliselt jätkub sellest reservist erinevatel andmetel veel ainult 60 päevaks. Välispress kirjutab murelikult sellest, kuidas Sao Paulo peab nüüd hakkama " mudast vett välja pigistama ".
Maagilised talismanid I: hobuseraud, unenäopüüdja, viipav kass ja elevant
15.detsember 2014 08:08
Aegade algusest saadik on inimestel olnud talismanid, mis on neid kaitsnud kurja eest ja head õnne ligi meelitanud. Maagiliste talismanide sarjas saame teada, miks usutakse hobeseraua õnnetoovasse mõjusse, kuidas toimib unenäopüüdja ning paljudest teistest talismanidest ja nende mõjust.
RAAMATUREKLAAMID
01.detsember 2014 03:30
Mänguarvustus: Far Cry 4 (PC) – aasta parimaid videomänge!  (21)
25.november 2014 09:30
Far Cry 4 on mäng, mille suhtes olin ma üsna negatiivselt meelestatud. Põhjuseks olid selle seeria eelmised osad. Sest kui esimene Far Cry oli minu silmis üks väga hea mäng, siis Far Cry 2 ja 3 olid minu jaoks kohutavalt igavad ja mõttetud, mis oleksid võinud sama hästi kui olemata olla.
SPORTLASELT HARRASTAJALE: Rivo Vesik: liikumine aitab leida uusi sõpru ja vanaduses on mitmekesi põnevam diivanil tiksuda  (3)
25.november 2014 09:07
Rivo Vesik on põnev isiksus, mõnus teekaaslane, Eesti üks paremaid võrkpallureid. Liikumisaasta puhul oli ta nõus pajatama oma lugu ning enda teekonda harrastajatega jagama. Rivo mängis kuus aastat rannavõrkpalli tuntud vollemehe Kristjan Kaisiga, koos jõudsid nad 2008. aasta Pekingi suveolümpiamängudele. 2007. aastal olid nad võidukad Zagrebi maailmakarika etapil. Euroopa sarjas on neil ette näidata kaks hõbedat ja kaks pronksi. Alates aastast 2012 teeb Rivo Vesik koostööd Kristo Kolloga ning koos sihivad nad Rio olümpiat. Rivo on abielus Kerttuga ja nende peres kasvab tütar Ronja, kes on isa ja ema suur silmarõõm ja elurõõmu allikas.
AINULT DELFIS: Loe dramaatilisi lõike Madis Jürgeni raamatust "Rindeoperaator Ivar Heinmaa"!  (2)
24.november 2014 11:30
Delfi avaldab eksklusiivselt sel nädalal katkendeid kirjastuselt Pilgrim ilmunud Madis Jürgeni kirjutatud põnevast raamatust “Rindeoperaator Ivar Heinmaa ”, mis jutustab ebatavalise ja lausa äärmusliku elu ja tööga rindeoperaatori põrgulikest seiklustest.
Mammuti taasloomine kloonimisega tekitaks hoopis probleeme  (50)
19.november 2014 12:15
Lõuna-Korea teadlased kaaluvad võimalust taaselustada karusmammutiliik Mammuthus primigenius . Taolise projekti eetilisus on siiski küsitav.
Haarav video noore elevandi võitlusest lõvikarja vastu  (34)
19.november 2014 09:30
Metsikus looduses pole seiklusjutte, -filme ja muud säärast vajagi, elu ise on seiklus!
Loomariigi Matrix! Nooruke elevant võitleb 14 täiskasvanud lõviga ja teeb kõigile tuule alla  (5)
12.november 2014 12:37
Kui oled näinud Matrixi triloogia 2.osa, siis ehk tuleb tuttav ette episood, mil ühe kortermaja hoovis lendab Keanu Reeves'i kehastatud Neo kraesse trobikond agent Smithe. Vot umbes sama juhtus päriselus ühe noorukese elevandiga, keda üritas maha murda ei rohkem ega vähem kui 14 täiskasvanud lõvi. Algul kiskjatega kimpus, ent siis üha enam vihaleaetud londiste tegi lõpuks kõigile tuule alla ning hirmutas nad lõpuks päris jooksu.
Lugejate ebameeldivad kogemused restoranides: minge siis teise kohta, kui oodata ei jaksa  (20)
29.oktoober 2014 11:40
Kasulik uuris lugejatelt, millist restorani nad julgelt soovitaksid ning millisest pigem eemale hoida tasuks. Lisaks restoranidele tõid lugejad välja ka kohvikuid ning teisi söögikohti, mis on nende arvates külastamist väärt.
Erukontradmiral Delfile: allveelaevapaanikaga tahetakse Rootsit NATO-sse tõugata  (71)
23.oktoober 2014 13:19
„Selle allveelaeva kohta pole mingeid fakte, on ainult üks poliitika. Ma leian, et see on puhtalt poliitiline aktsioon, mis on suunatud Rootsi NATO -sse tõukamisele ja Rootsi avaliku arvamuse selleks ettevalmistamisele,“ ütles venekeelsele Delfile erukontradmiral Ivan Merkulov.