Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
Ansambel Kruuv jätkab suure hooga ka pärast Eesti Laulu ning üllitab verivärske plaadi  (3)
04.märts 2015 14:48
Ansambel Kruuv jätkab suure hooga ka pärast Eesti Laulu ning on valmis saanud Kruuvi kolmanda albumiga, millel pealkirjaks "Tiiu talu tütreke". Verivärskelt helikandjalt leiab 12 lõbusat ja rõõmsat rada.
DELFI VIDEO: Heidy Purga lubab enne riigikokku minekut Eesti Laul Eurovisionile viia  (18)
01.märts 2015 23:52
"Ma ei oodanud sellist tulemust," kommenteeris Heidy Purga oma suurt häältesaaki. Kella 23.45 oli tal juba 3282 häält.
Daniel Levi Viinalassi TOP 1: selle sajandi kõige parem leiutis on...  (19)
26.veebruar 2015 16:42
Eesti Laulult peaaegu Viini Eurovisionile lennutatud muusik Daniel Levi Viinalass vastas ajakirja Naisteleht värsketel veegudel 12 küsimusele, mis paljastasid temast külgi, mis Eesti rahvale veel teadmata. Näiteks: mis on tema meelest 21. sajandi parim leiutis?
Naeris: Piskuga tuleb hästi läbi saada!
26.veebruar 2015 05:00
Tark võetakse omaks, loll haneks!
Vene internetileheküljed keerasid Eesti Laulu vaheklipi idee pea peale  (265)
25.veebruar 2015 17:10
Venekeelne veebisait BaltNews avaldas uudise Eesti Laulu vaheklipist , mida esitatakse kui käitumisjuhist, kuidas eestlased peaksid kohalike venelastega käituma.
Televaatajad armastavad ETVd: Eesti Laulu finaal ja "Mandariinid" eelmise nädala vaadatuimad!  (3)
25.veebruar 2015 16:51
ETV on eelmisel nädalal eetris olnud Eesti Laulu finaalsaate ja mängufilmiga Mandariinid tõusnud kodumaa menukaimaks kanaliks. Kolmandal kohal vaadatavuselt "Pealtnägija".
Stig Rästa "Goodbye to yesterday" laulusõnadest: sarnaseid situatsioone on olnud küll, aga ma pole mitte kunagi ära hiilinud  (13)
25.veebruar 2015 08:30
Laulu sõnade autor Stig Rästa tunnistas ETV saates "Ringvaade", et võidulaulus "Goodbye to Yesterday" ("Hüvasti eilsele") võib leida natuke ta endagi kogemustest. "Mingil määral on need mu enda lood," rääkis muusik.
Kas Suur Papa läks uue lauluga ETV ekraanil üle piiri?  (11)
25.veebruar 2015 07:37
"Eesti laulu" võistlus tekitas furoori ka üsna ootamatutes ringkondades: nimelt ilmus kirjanik Kaur Kenderi ümber koonduvale leheküljele nihilist.fm kirjutis, mis sõitleb finaalsaates vahepalana üles astunud räppari Suure Papa ja Semy laulu "C`est La Vie".
Stig Rästa kuues katse tõi edu  (2)
25.veebruar 2015 04:30
Laulukirjutaja Stig Rästa (35) loomingut saab kuulda ostukeskustes ja kohvikutes ja nüüd ka Viinis Eurovisioonil.
NUMBRIMAAGIA: Värskel eurolool täitus vabariigi aastapäeval ja Stig Rästa sünnipäeval 1 miljon vaatamist!  (13)
24.veebruar 2015 13:45
Täna, Eesti Vabariigi 97. sünnipäeval, täitub värske Eesti Laul 2015 autoril ja ühel esitajatest Stig Rästal 35. eluaasta. Täna või napilt enne tänast täitus "Goodbye To Yesterday" videol Stigi YouTube'i kanalil 1 miljon vaatamist. Lugu on üleval ka Eesti Rahvusringhäälingu ning Eurovisioni kanalitel ning vaatamisi koguneb mühinal. Edu meile Eurovisionil ja palju õnne sünnipäevaks, Stig!
Žürii punktid röövisid Taukari võimaluse? Rahvahääletus saatnuks Juhkentali asemel Eesti Laulu finaali just teda  (36)
23.veebruar 2015 15:34
Täna avalikustatud Eesti Laulu 2015 poolfinaalide hääletustulemused näitavad, et pettunult finaalist kõrvale jäänud Karl-Erik Taukar , keda üheks favoriidiks peeti, jäi lõppvõistlusest ilma žürii väheste punktide tõttu - rahvahääletus saatnuks finaali hoopis teda.
LÕPLIKUD PUNKTID ehk Eesti Laulu alasti tõde: Elisa Kolk ja Stig&Elina võitsid poolfinaalid. LOE, mis seis jäi kõigi teistega!  (91)
23.veebruar 2015 13:02
Eesti Laulu korraldajad avaldasid täpsed hääletusnumbrid lauluvõistluse mõlema poolfinaali ja finaali kohta.
HOMSES PÄEVALEHES: Stig Rästa edulugu: peavoolu maitse jõudis moodsale popile järele  (21)
22.veebruar 2015 18:41
Elina Born aitas võiduloo autoril Stig Rästal jõuda sinna, kuhu Trafficu käed veel ei küündinud.
NÄDAL SUURES PILDIS: Anna-Maria Galojan viidi trellide taha, Edgar Savisaar käis valimas ning Eesti Laul sai lauldud  (9)
22.veebruar 2015 15:10
Delfi ja Eesti Päevalehe fototoimetuse lõppeva nädala kuumimad kaadrid on teie ees!
VIDEO: Kali Briisil süda kurgus: hakkasime endale rohkem meeldima, kui lavalt elusana maha tulime  (5)
22.veebruar 2015 14:27
Eesti laulult tuule tiibadesse saanud Kali Briis eesotsas Alan Oloneni ja kauni lauljatari Laura Junsoniga muljetas Publikule antud intervjuus oma elu esimest suure lava kogemust.
Luisa Värgi sõrm oimukohal teeb 9GAG-is ilma: saage tuttavaks peaministri naisega  (45)
22.veebruar 2015 11:52
Kui öeldakse, et sõna on nagu lind, mida kord välja öelduna enam tagasi võtta ei saa, siis sama kehtib ka selle kohta, kui miski internetiavarustesse sattub. Kuigi Luisa Värk, kes eilsel Eesti Laulul viimaseks jäi, on selgitanud otse-eetris toimunud sõrmega oimukohale osutamist, on nali GIF-ina juba 9GAG-is ringlema läinud.
VIDEO: Mida soovitab Tanja Elinale ja Stigile ning kellele ennustab ta suurt tähelendu?  (20)
22.veebruar 2015 11:23
Eelmine Eesti laulu võitja Tanja istus tänavuses žüriis ning tunnistas Publikule antud intervjuus ausalt üles, et teda valdas kohtunikuna õiglaste punktide andmise ees suurem hirm kui väga keerulise koreograafiaga tantsunumbrit esitades.
VIDEO: Kas väga noor või üsna vana? Daniel Levi paljastab oma tõelise vanuse, valmistuge üllatuseks!  (50)
22.veebruar 2015 10:23
Eesti laulu finalist Daniel Levi, kes oma nooruslikult energiast pakatava lavashow ja täisea piiril näiva kaaskonnaga on Eesti rahvale jätnud mulje, nagu oleks tegu teismelistega, on tegelikult juba 27-aastane! Usute?
VIDEO: Elephants from Neptune: meie jaoks on kõik väga fine , aga ärge Luisale liiga tehke!  (26)
22.veebruar 2015 07:20
Eesti laulu üks suurfavoriite Elephants from Neptune, kes lõppkokkuvõttes jäi siiski esikolmikust välja, tundis tõelist kergendust, et Viini sõitma ei pidanud. Ajalugu kordus ning nad rääksid Publikule umbes sama juttu nagu Super Hot Cosmos Blues Band aasta tagasi - hea, et niigi läits!
Luisa Värk pärast Eesti Laulu raputust: eetrisse läks valel hetkel täiesti vale emotsioon, edasipääsu me ei lootnudki!  (103)
22.veebruar 2015 02:20
Publik vestles pärast Eesti Laulu finaali kümnendale kohale jäänud Luisa Värgiga, kes tõdes, et ega ta kolme parima sekka pääsemist lootnudki. Mida rääkis aga Luisa palju vaatajaid pahandanud žesti kohta, mis tuhandetesse kodudesse jõudis ning vale mulje jätta võis? "Arutasime üht mingit internetist loetud lugu ja tegime omasid emotsioone," suutis ta juba mõnikümend minutit hiljem olukorra üle õnneks naerda, kuigi esmalt juhtunut taibates löödud oli.
VIDEO: Eesti Laulu võitjad Elina Born ja Stig Rästa: emotsioone on tohutult, ei suuda kõike endasse võttagi  (83)
22.veebruar 2015 01:31
21. veebruaril selgitati Nordea kontserdimajas välja Eesti Laul 2015 võitja ehk lugu, mis esindab Eestit Viinis toimuval juubeli-Eurovisionil. 10 finalisti seast valis parimaks rahvas Elina Borni ja Stig Rästa loo "Goodbye to Yesterday", kel lõpuheitluses tuli rinda pista Elisa Kolgi ja Daniel Leviga. Millised olid nende värsked emotsioonid võidu järel, kuuled juba videost!
KÕIK ÜHES: Naudi veelkord kõiki Eesti Laul 2015 säravaid finaalesitusi!  (4)
22.veebruar 2015 00:44
Eesti Laul 2015 on läbi ja võitja selgunud: Eurovisionile sõidavad Stig Rästa ja Elina Born. Meenutame uuesti kõiki kümmet fantastilist esitust, mis täna Nordea Kontserdimaja lava kuumaks ajasid!
Priit Pajusaar kiidab Eesti Laulu finaali: esikolmikust oleks võinud ükskõik keda Viini saata!  (13)
22.veebruar 2015 00:41
Eesti eurolugude põline helilooja Priit Pajusaar hindab tänavust Eesti Laulu taset pärast äsja lõppenud finaali väga kõrgelt. "Eesti muusikal läheb praegu väga hästi. Ja mitte ainult pop- või kergemuusikal, vaid üldse. Klassikas, koorimuusikas. Häid lauljaid ja instrumentaliste on nii palju. Võime väga õnnelikud olla, et oleme eestlased," sõnas ta vahetult pärast Eesti Laulu tulemuste väljakuulutamist telefonis.
VAATA UUESTI: Alasti tõde ehk vaata ja kommenteeri kõiki Eesti Laulu lapsesuu-vaheklippe!  (148)
21.veebruar 2015 23:04
Eesti Laulu vahenaerutajateks olid sel aastal täiskasvanuid kehastavad lapsed. Armukesed, poliitika, võõraviha ja paljud teised teemad said kaetud. Vastuvõtt oli meie blogisse jõundud rahvaarvamuste põhjal väga vastuokslikud: mõned leidisid, et oli piinlik, mõned aga, et nii naljakas, et terved pered naersid ennast pooleks. Kuidas meeldisid klipid Sulle, hea lugeja?
VIDEO: Särtsakas avaetteaste! Tanja eelmise aasta eurolugu "Amazing" sai eriti rütmika töötluse  (25)
21.veebruar 2015 22:40
Eesti Laulu 2015 show avas otse loomulikult Tanja Mihhailova lugu "Amazing". Seekord polnud aga laval mitte Tanja ja Argo, nagu oleme harjunud, vaid terve posu "Tanjasid" ning üllatavalt elektroonilises ja rütmikas võtmes. Seda annaks isegi kaasa tantsida - eelmisel aastal nõudnuks see kuudepikkust treenimist.
KOKKUVÕTE ja FOTOD: Võidujoovastus! Eesti Laul 2015 võitjad ja Viini sõitjad on Elina Born ja Stig Rästa!  (482)
21.veebruar 2015 21:05
Eesti Laul 2015 võitjad ja Viini Eurovisionile sõitjad on Stig Rästa ja Elina Born oma looga "Goodbye To Yesterday"! Palju õnne neile! Loe ja vaata pingelist blogi, kus rääkisid koos Publiku toimetajatega Aapo Ilves, Imre Sooäär ning Teie, kallid Publiku lugejad. Palju on ka põnevat fotomaterjali.
Kellele küll hoiab Eesti Laulul pöialt Edgar Savisaar? Vastus tuli küsimatagi!  (31)
21.veebruar 2015 19:20
Ajaleht Pealinn kirjutab ning levitab teistelegi Eesti väljaannetele infot selle kohta, keda toetab Eesti Laulul linnapea Edgar Savisaar .
FOTOD: Vaata, kuidas erinevad Eesti laulu tänaõhtused finaaletteasted poolfinaalis nähtust!  (5)
21.veebruar 2015 18:34
Eesti laulu finaali läbimäng kulgeb hoogsalt ja lõbusalt ning suitsu ja kärtsu ja mürtsu saab täie raha eest. Vaata Delfi Publiku galeriid ja uuri välja, kuidas on artistide etteasted poolfinaaliga võrreldes muutunud.