Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
Kosmonauditoidu valmistamisega kuulsaks saanud Põltsamaal kehastub kosmoseturistiks Indrek Taalmaa
16.aprill 2014 14:50
Põltsamaal asuva Alevivanem Carl Schmidti Külalistemaja perenaine Ülle Saksniit ja peremees Viljar Päivil pakuvad ajaloohõngulises hoones paiknevas restos lisaks söökidele ja jookidele ka vaimutoitu. Atraktiivse väljanägemisega ja suuresti retrostiilis saal sobib kammerlikmate teatrietenduste mängimiseks. Selle nädala reede õhtul, 18. aprillil astub siin publiku ette näitleja Indrek Taalmaa monoetenduses "Teatrikokk"
Unistav rokimees Janno Reim  (7)
12.aprill 2014 04:30
Peaaegu eurolaulikuks saanud rokkar Janno Reim Super Hot Cosmos Blues Bandist ütleb, et inimeste toetus oli justkui labakäega vastu põske löödud litakas, aga muidugi heas mõttes.
RETROLAKS: 20 aastat Eestit Eurovisionil. Kuula ja meenuta õnnestumisi ja põrumisi!  (4)
09.aprill 2014 19:02
Eesti on osalenud Eurovisioni lauluvõistlusel alates 1993. aastast. Kuna 1995. aastal otsustati konkursile mitte sõita, saab tänavu 2014. aastal täpselt 20 aastat, kui meie väike riik on hiigelsuurest lauluvõistlusest osa võtnud, saavutades võite ja kaotusi. Selle uhke juubeli puhul panime ritta kõik lood, et saaksite nostalgitseda ja oma läbi aegade lemmiku poolt hääletada!
LOE, milline oli Heidy Purga esimene auto ja mis oli selle kaunitari nimi  (15)
27.märts 2014 17:20
Eesti Laulu produtsent Heidy Purga muljetas värskele Naistelehele oma elu "esimestest": sõpradest, armumistest ja muu hulgas ka oma esimesest autost.
Eesti jazzi showcase põnevam kui eales varem!
25.märts 2014 12:00
Eesti Jazzliit ja Jazzkaar toovad reedel, 28. märtsil Teater NO99 lavadele 11 erinäolist koosseisu. Uued leiud – Carrot Lights, Power Play ja lisaks superbänd Raoul Björkenheim Ecstasy.
HIIGELGALERII: Imeilus sünnipäevalaps Heidy Purga läbi aegade  (14)
18.märts 2014 17:00
Telenägu, raadiohääl ja diskor Heidy Purga tähistab täna, 18.märtsil, oma 39.sünnipäeva, mistõttu õnnitleb Publik teda südamest ja kammis oma mahukat fotoarhiivi, et teha ajaloolise galeriiga sügav kummardus Heidy värvikale isiksusele ja karjäärile. Palju õnne!
Sünnipäevarõõmu jagus tervesse valda
17.märts 2014 21:00
Koduvalla aastapäeva tähistati uhkelt valla eri piirkondades - Keavas, Lelles, Inglistel, Eidaperes ja Kaereperes. Igal peol oli oma nägu ja tegu. Sündmuste korraldajad oli rahvamajade (klubi) juhid ja Inglistel kohalik külaselts. Lelle rahvamaja juhataja Mariina Madisson ütles, et sünnipäevaürituste korraldamine valla kõigis paigus on üks tore traditsioon, mis peaks kindlasti jätkuma.
SUUR TELESASIPUNDAR: Staarid, keda oleme aasta jooksul (liiga?) segadusse ajavalt tihti ekraanil näinud!  (8)
17.märts 2014 15:30
Kas Sulle tundub ka telerit vaadates, et oled täpselt samu inimesi, sarnaseid saateid ja ühesugust juttu juba liiga palju näinud ja kuulnud? Meile ka! Hädasti oleks vaja Eesti avaliku elu tegelaste maastikule värskendust, sest aboluutselt kõik kanalid jagavad samu staare ja samu ideid. Publik püüab veidi analüüsida, kust see kõik alguse sai, harutada staaride sasipundart ja tuvastada, kust on viimase aastaga niidid jooksma hakanud ja kuhu lõngakerasse need tänaseks kuuluvad.
Tallinn Music Weeki päevaartist: Eesti laulu finalist Wilhelm
14.märts 2014 12:18
Kuni festivalini välja seame rambivalgusse põnevaid esinejaid, kellele Delfi ja Tallinn Music Weeki korraldustiimi arvates tasub ekstra tähelepanu pöörata — täna toome esile jazzimõjutustega indiepoppi viljeleva Wilhelmi.
Eesti õnnemänguturule sisenes Rootsi börsiettevõte  (7)
11.märts 2014 12:30
Eesti online õnnemänguturul tiheneb konkurents - Stockholmi börsil noteeritud mängukorraldaja Optibet on seadnud eesmärgiks lähiaastate jooksul kolme suurima turuosalise hulka tõusmise.
Lugeja: Norman Salumäe käitus kutsikat võttes nagu poliitik enne valimisi  (17)
06.märts 2014 10:30
Eesti Laulul nähtu tekitas skandaali, sest Norman Salumäe lootis varjupaigast ühekuust karantiinis olevat kutsikat telesaatesse võttes võita vaatajate poolehoidu ja koguda hääli. Noormehe käitumine sarnaneb poliitikute omaga valimiste ajal. Ka poliitikud teevad erinevad rumalusi, et valijatelt hääli koguda. Kohe, kui valimised läbi saavad, pole neil rahvast enam sooja ega külma.
Fläsh! Elu on lill!
06.märts 2014 07:10
Unustage madin Ukrainas, Siim Kallase miljonilood, “Eesti laul”, räämas tänavad, elektriarved ja Ansipi lahkumine.
Riina Solman viib Eesti Laulu kutsika-juhtumi linnaisade ette: see on sama, kui kerjused hoiavad kaastunde äratamiseks süles uimastatud kutsikaid!  (38)
05.märts 2014 18:26
Tallinna Linnavolikogu IRLi fraktsiooni liige Riina Solman teatas täna, et kavatseb homsel Tallinna linnavolikogu istungil Eesti Laulule Tallinna Loomade Hoiupaiga poolt laenutud kutsika kohta abilinnapea Arvo Sarapuule arupärimise esitada, kuna tegu olevat looma väärkohtlemisega.
Lugeja: Eesti Laulu tulemusi mõjutab üha enam see, et noored ei vaata telekat  (28)
05.märts 2014 16:38
Kuum bluusibänd kosmosest ei pääsenud Eurovisionile. Kuhu küll jäid need mõned protsendid? Poisid olid hästi varustatud: moekad riided, garaažilik tukk ja tantsukas bluus. Kosmilises kompostis veel ka ingelilusad tüdrukud, vahvad instrumendid ning energiavoogudena kehast välja purskav kurtcobainilik elujanu, kuid kõige selle juures ka elujõud!
Eesti Laulu finalist Wilhelm ja Norra bänd Kråkesølv annavad ühise kontserdi Tallinnas ja Tartus
05.märts 2014 09:45
Juba sel nädalal, 6. märtsil klubis HETK ja 7. märtsil Genialistide Klubis ühendavad jõud kaks suurepärast indie-bändi - Norras palju tuntust kogunud Kråkesølv ja armastatud Tartu kollektiiv Wilhelm .
Norman Salumäe ametlik pöördumine: tegu oli meie ühise püüdega juhtida inimeste tähelepanu loomade varjupaikadele!  (60)
04.märts 2014 21:15
Eesti laul u konkursil armsa kodutu kutsikaga tähelepanu kogunud Norman Salumäe on siiralt kurb, et loomasõbrad tema algatusest valesti aru said ning edastas Publikule omapoolse ametliku pöördumise.
Hannah Ild Norman Salumäele: milleks koguda nunnumeetri kuulsust hüljatud looma toel?  (21)
04.märts 2014 20:24
Lauljatar ja loomakaitsja Hannah Ild on skandaalist, millesse Norman Salumäe sattus, täiesti šokis. Ühtlasi ei mõista ta Eesti laululiste tegevuse tagamaid ning seda, mis toimus Hoiupaiga töötajate peas. Lühidalt, Hannah imestab, kuidas keegi looma heaolule ei mõeldud ja noorte artistide tähelepanu tõelise prohmaka ohule ei juhtinud.
Norman Salumäe laenas varjupaigast Eesti Lauluks 1-kuuse karantiinis kutsika ja viis ta siis tagasi  (216)
04.märts 2014 17:22
Laulja Norman Salumäega kaasas olnud õnnetu väljanägemisega kutsikas nimega Marko Reikop laenati Eesti Laulu kontserdile vaid üheks õhtuks ja viidi ta seejärel Tallinna Loomade Hoiupaika tagasi.
Lugeja: Tanja on hea valik! Eesti võib jälle võita!  (42)
04.märts 2014 14:15
Kopenhaagen on Eestile õnnelik paik - 13 aastat tagasi võitsid seal Benton ja Padar. Aastal 1999 võitis Eurovisioni Rootsi, 2000 Taani ja 2001 Eesti, 2012 jällegi Rootsi ja 2013 Taani, seega on nüüd taas meie kord. Peamiseks trumbiks on siiski Tanja hämmastav võime üheaegselt perfektselt laulda, tantsida, võimelda ja teha akrobaatikat.
TOP10 kommentaari, mida pärast Eesti Laulu ära kuulata ei jaksa!  (23)
03.märts 2014 20:40
Eesti laulu karussell on selleks korraks läbi ning käima läheb oluliselt vikerkaarevärvilisem trall nimega Eurovision. Võitja on selgunud, selleks on Tanja ning see kütab täpselt sama palju kirgi kui asjaolu, et Super Hot Cosmos Blues Band napilt teiseks jäi. Lühidalt, Eesti rahvas pritsib tuld ja tõrva nii usinalt, et näpud villis ja Publik tegi mõned tähelepanekud levinuimate kommentaaride osas. Millisesse kategooriasse kuulud Sina?
Grete Paia jälgis Eesti laulu saalist: oi, kui hea rahulik oli!  (1)
03.märts 2014 18:30
Möödunud aastal lauluga “Päästke noored hinged” Eesti laulul napilt teiseks tulnud Grete Paia jälgis sel aastal kontserti saalist — et näha nüüd võistlust ka teise nurga alt, kirjutab Õhtuleht.
Sandra Nurmsalu pettumust ei tunne: muusika on subjektiivne kunst  (9)
03.märts 2014 18:00
Üheks Eesti laulu suurfavoriidiks peetud Sandra Nurmsalu lõpetas võistluse hoopis viiendal kohal ja kinnitas, et pettumust ta ei tunne, kirjutab Õhtuleht.
Ametlikud numbrid: poleks olnud lõpuduelli, siis sõidaks Eurovisionile hoopis Super Hot Cosmos Blues Band  (83)
03.märts 2014 15:38
Ametlikud Eesti laul u hääletustulemused on nüüdseks saabunud ning neid analüüsides selgub mitmeid huvitavaid võrdlusmomente. Muuhulgas on siililegi selge, et kui finaalduelli poleks olnud, sõidaks Tanja asemel Taani hoopis Super Hot Cosmos Blues Band !
Tanja sai 3000 ja Super Hot Cosmos Blues Band 1000 eurot preemiat!  (8)
03.märts 2014 13:58
Laupäeval, 1. märtsil, valiti Nokia Kontserdimajas kümne Eesti laulu hulgast parim kahes voorus. Finaalvooru pääses Tanja “Amazing” ja Super Hot Cosmos Blues Bandi pala “Maybe-maybe”. Rahvahääletusega võitis 53% enamusega esikoha Tanja, kes esineb Eurovisiooni esimeses poolfinaalis 6.mail.
INTERVJUU: Kelle poolt ja mitu korda hääletas Wilhelmi solist Anett Kulbin?  (2)
03.märts 2014 12:36
Lauljatar Anett Kulbin , kes säras Eesti laul ul ansambli Wilhelm solistina, hindab oma esitust kordaläinuks ning rõõmustab selle üle, et uusi fänne on juurde tulnud.
Brigita Murutar: raudselt, raudselt on Tanja lugu liiga Loreeni sarnane!  (54)
03.märts 2014 10:33
Eesti laul u noorim finalist Brigita Murutar on saavutatud kohaga väga rahul ning ei nurise üldse selle üle, et Eurovisionile sõita ei saa ning tema siirast pilgust ja rõõmsast naeratusest lähtuvalt võib seda tõepoolest ka uskuda.
VIDEOD: Kuula Eesti Laulu vaheetteasteks olnud hitte lastebändide esituses!  (8)
03.märts 2014 10:16
Eesti Laulul rõõmustasid paljusid enim just sootuks lastebändide coverid tuntud Eesti hittidest "Soorebased", "Seitsme tuule poole" ning "Hey Brother". Kindlasti ajasid need lisaks lugejatele nunnumeetri ka põhja orginaalesitajatel Vaiko Eplikul ning Karl-Erik Taukaril, vast ka Aviciil. Kui mõned Publiku lugejad soovisid lausa, et oleks saanud neile noortele koolipositele ekraanil, siis teised said lihtsalt jala tatsuma. Kui Sa ei näinud neid või soovid uuesti vaadata, siis siin need on. Armas nädalaalgus garanteeritud!
Eesti laulu vaheklippide autorid: Vanamees on eestlase must külg. Väga üle paisutatud ja äärmuslik küll!  (16)
03.märts 2014 09:55
Kuigi paljud televaatajad naersid Eesti laulu klippide üle pisarateni, siis veel enamatele ei meeldinud need üldse. Publiku toimetus otsustas asja investigeerida, tabas Vanamehe klipi autorid ja esitas neile mõned vajalikud küsimused. Klipid tootsid ja küsimustele vastasid autor Mikk Mägi ja režissöör Peeter Ritso animatsioonistuudiost Birds of Paradise.
Eesti Laul: nunnud lapsed ja Tanja pisarad superfinaalis  (5)
03.märts 2014 04:30
Viie aastaga on Eesti Laulu uudsus lahtunud ja „rahva maitse” end maksma pannud, nii pole Tanja võidus üllatust.