Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
TOHOH! Kerli Kõivu uut singlit oleks pidanud esitama hoopis üks teine tuntud lauljatar  (9)
25.juuni 2016 12:35
Kerlil valmis uus lugu nimega “Racing time”, mille tarbeks on inspiratsiooni ammutatud värskest Disney kassahitist “Alice peeglitagusel maal”. Lauljatar paljastas sotsiaalmeedia vahendusel aga põneva fakti — tema kirjutatud pala oleks äärepealt pääsenud filmi ametlikule helireale ja sugugi mitte tema enda esituses!
Airi Vipulkumar Kansar: Nägin unes ette, et saan veel lapsi – uskumatu, see läkski täide!  (8)
15.juuni 2016 07:35
Lauljatar Airi Vipulkumar Kansar (38) märkas enda sõnul juba lapsena, et tema unenäod lähevad täide. Mõni aasta enne seda, kui Airi kohtus oma praeguse abikaasa, India päritolu Vipulkumar Kansariga (31), nägi ta unes ette, et saab tulevikus veel lapsi, kirjutab Õhtuleht.
Suvi saabub värskes suhtes: Mick Pedaja leidis armastuse  (3)
10.juuni 2016 10:00
Viimasel Eesti Laulu konkursil oma looga "Seis" tõelise tähelennu teinud Mick Pedaja laulud kõlavald justkui müstilisest ja tumedast sügavikust, kuid noormehe eraelus annavad tooni märksa erksamad värvid.
PUBLIK SOOVITAB: Kultuurikatla Aed PADA avab suvehooaja tasuta Mick Pedaja ja Estrada Orchestra kontserdiga
07.juuni 2016 16:04
Kultuurikatla Aed PADA avab oma suvised uksed juba teist aastat ning sel puhul tervitatakse kõiki sõpru tasuta kontserdiga. Elavat ilusat muusikat pakuvad Mick Pedaja ja Estrada Orchestra .
FOTOD: Magus jäätisepidu! Premia tähistas staaride kirevas seltskonnas oma 60. juubelit  (2)
06.juuni 2016 18:13
Premia tähistas eile õhtul koostööpartnerite, sõprade ja suurte jäätisefännidega oma 60. juubelit. Peo käigus toimus lõbus ajarännak 50ndate ja 60ndate Eestisse. Laval kehastusid eestimaalaste poolt palavalt armastatud tänapäeva Eesti lauljad tolle aja kohaliku muusikamaailma suurkujudeks — Karl-Erik Taukarist sai laval Ivo Linna, Laura Remmelist Marju Kuut, Liina Vahtrikust Helgi Sallo ning Marten Kuningast Uno Loop. Peoõhtu tantsupalaviku vallandas Koit Toome. Teiste seas tulid Premia juubelit tähistama Jan Uuspõld, Elisa Kolk ja Helen Adamson. Meeleoluka peo peremeesteks olid Valdo Panti kehastav Raivo E. Tamm ja Premia tegevjuht Aivar Aus.
Head lapsed - need kasvavad vitsata
26.mai 2016 00:00
Loosungid * Anekdoot * Juhtunud lugu * Paetisme * Kiiks * Muda Mihkel pajatab * Tõsi taga
KUULA: Millegi uue otsinguil! Eesti Laulul rahva poolehoiu võitnud Kati Laev üllitas värske singli  (3)
25.mai 2016 23:00
Kati Laeval, kes sai avalikkusele tuntuks tänu Eesti Laul 2016 konkursile, ilmus uus singel.
INTERVJUU: Eesti delegatsiooni juht Mart Normet toob pettujad maa peale tagasi: see on ime, et meil Eurovisionil üldse nii hästi on läinud!  (136)
17.mai 2016 16:11
Eesti Laulu produtsent ning Eesti Eurovisioni delegatsiooni juht Mart Normet on Stockholmis nähtud show'st nii täielikult lummatud, et isegi Eesti nigel (ehk kõige alumine) tulemus poolfinaalis elamust ei riku.
TEEME SOOJA: Smilers, Shanon ja Daniel Levi rokivad täna õhtul Rock Cafes
13.mai 2016 13:01
Täna toimub pealinnas kuumimas rockiklubis korralik Eesti muusika möll – lavale astuvad Smilers , Shanon ning Daniel Levi . Vaata ja kuula bändide parimaid lugusid ning ole õhtul rokkimiseks valmis!
Vaiksevõitu europidu Stockholmis
12.mai 2016 00:10
Eurovisioni esimene poolfinaal ei toonud hulgi rootslasi linna peale, kuid fänne siiski jagus.
VIDEO, FOTOD JA KOKKUVÕTE: Jüri Pootsmanni suurepärane poolfinaaliesitus jäi talle Stockholmi Eurovisioni-laval viimaseks  (320)
11.mai 2016 00:00
Teisipäeva õhtul astusid Stockholmis suurele eurolavale 18 riigi esindajad, andes endast kõik, et pääseda sel laupäeval toimuvasse Eurovisioni finaali, kus selgub tänavune võitja ja üle-Euroopaline hittlugu. Eesti Laul 2016 võitja Jüri Pootsmann oma looga "Play" jäi paraku 10 edasipääseja hulgast välja.
Kas Eesti laul jõuab Eurovisiooni finaali? Vaata, mida Sirje Eesmaa kass räimede abil ennustas  (6)
10.mai 2016 16:18
Sajad ja tuhanded Eurovisiooni fännid on Eestit esindavale Jüri Pootsmannile pöialt hoidmas, sest juba täna õhtul selgub, kas Eesti pääseb lauluvõistluse finaali või mitte.
Kas Jüri Pootsmann jõuab Eurovisioonil finaali? Tee oma pakkumine ja võida iPhone 6S!
10.mai 2016 09:00
Tänavuse Eurovisiooni lauluvõistluse finaal peetakse Stockholmis 14. mail. Finaali pääsemiseks tuleb aga esmalt edasi saada poolfinaalist.
MEEMIGALERII: Nõuame presidendilt rohkem stardipauke!
09.mai 2016 11:02
Foto heategevuslikul teatejooksul stardipauku andvast Toomas Hendrik Ilvesest vallandas Kranaadi sisemise meemi.
Getter Jaani ei saa oma kunagisest eurohitist üle ega ümber: rahvas nõuab igal kontserdil "Rockefeller Street’i"  (9)
07.mai 2016 21:05
Viis aastat tagasi esindas Eestit Düsseldorfis toimunud Eurovisionil Getter Jaani lauluga "Rockefeller Street".
Popkultuuri ekspert Tõnis Kahu: Eurovisioni võlu seisneb pealiskaudsuses
06.mai 2016 00:10
Tõnis Kahu lahkab oma suhet Eurovisioniga ning vaatleb seda kui popmuusika ja popkultuuri fenomeni.
KIIRELT KÄIB: Järgmise aasta Eesti Laulu suurkontserdi piletid tulid juba täna müügile!  (1)
05.mai 2016 11:52
Kuigi isegi tänavuse Eurovisionini on veel mõned päevad aega, on juba alates tänasest müügil järgmise aasta Eesti Laulu piletid.
Hoiame Jürile pöialt
05.mai 2016 00:00
Eurovisiooni lauluvõistluse 1. poolfinaal, kus Eesti esineb kolmeteistkümnendana, on ETV eetris 10. mail.
HOMMIKU-UUDISED: Jüri Pootsmann startis oma meeskonnaga Stockholmi, politsei hakkab kontrollima rehve
03.mai 2016 08:05
Head lugejad, Delfi toob teieni igal tööpäeval hommiku-uudiste ülevaate, kus vahendame teieni kõige värskemat infot öistest ja varahommikustest uudistest, eelinfot päeva sündmuste kohta ja kõike, millest värsketel ärkajatel võib kasu olla.
Miks küll? Elisa Kolk annab oma armsa koera ära!  (29)
29.aprill 2016 08:00
Konkursil "Eesti Laul 2015" tuntust võitnud Elisa Kolk on tekitanud oma Facebooki kontole ja koerainimeste kommuuni üles seatud kuulutusega loomaarmastajate tõelise raevupuhangu.
Tohoh! Veel pole Eurovisionilegi jõutud, aga juba pannakse müügile Eesti Laul 2017 piletid!  (4)
28.aprill 2016 21:42
Suurejooneline konkurss Eesti Laul 2017 pole enam mägede taga ning järgmise aasta lauluvõistluse finaali piletid jõuavad müügile juba 5. mail, teatab ERR. Asjaga ollakse eriti varajased, kuna Eesti Laulu finaal oli ülimenukas ning Saku Suurhall müüdi kiiresti välja. Selleks, et kõik huvilised kontserti nautima pääseksid, tulevad järgmise aasta finaalipiletid müügile juba nädala aja pärast.
Gertu Pabbo sooritas eesti keele riigieksami uuesti: sisetunne on hea!
26.aprill 2016 13:35
Staarisaatest tuule tiibadesse saanud noor lauljatar Gertu Pabbo lõpetas keskkooli juba eelmisel kevadel, kuid võttis tänavu eesmärgiks eesti keele riigieksamil kõrgemad punktid skoorida.
VIDEO: Kodumaa tolm jalgelt pühitud! Kerli läks tagasi USA-sse ja soovitab kõigil olla iseenda vastu hea  (29)
22.aprill 2016 12:20
Lauljatar Kerli Kõiv viibis vahepeal pikalt Eestis, et end energeetiliselt laadida ja rahulikus Elva metsas uut muusikat kirjutada. Nüüd on näitsik tagasi USA-s ning tegeleb iseenda spirituaalsusega.
Kadri Lepik: töökas neiu suurel laval  (1)
21.aprill 2016 13:56
Paljudele on teadmata fakt, et Eesti ühel populaarseimal meelelahutusüritusel Eesti Laul 2016, käis laval ka Helme kihelkonna neiu Kadri Lepik, kes seekord polnud seal võistlemas, vaid Soome muusikatähe Isac Ellioti saatjana klaveril.
Stigi ja Elina eurolaul toob sisse üle 100 000 euro
20.aprill 2016 01:18
Aasta pärast Eurovisioni finaali on Eesti edukamaid heliloojaid Stig Rästa oma laulu eest välismaiste autoritasudena kätte saanud vaid 50 eurot. Lõviosa tasudest on alles teel.
Airi Vipulkumar Kansar valmistub maailma vallutama: see, mis ma praegu visioonis näen, on ajalugu ja suur projekt!  (14)
18.aprill 2016 07:46
Kantrilauljana tuntud Airi Vipulkumar Kansar tahab nüüd vallutada maailma hoopis väelauludega. Ta unistab ideaalse meeskonna loomisest ja mantratega mööda ilma tuuritamisest.
Rosanna Lints planeerib pisiperet: selleteemalised koosolekud algavad umbes 25aastaselt  (1)
14.aprill 2016 12:18
Värskes ajakirjas Naised tunnistab 20aastane Rosanna Lints , et perekond on tema jaoks väärtus, mis mingil ajahetkel on kindlasti tema jaoks esikohal, ent neiu pole veel sinnani jõudnud.
KEERULINE: Aega on, et aru saada, kes läheb ja tuleb? Risto Vürsti tagasi võtnud Põhja-Tallinna koosseisumuutused panevad pea valutama  (5)
12.aprill 2016 16:28
Ansambli Põhja-Tallinn liikmete minekud ja tulekud on paari viimase aasta jooksul olnud nii tihedad, et ilma fakte kontrollimata polegi tihtipeale võimalik kindla veendumusega öelda, kes seal parasjagu kaasa löövad.
Lalaleedi Kethi Uibomägi Kolgata tee kuulsuseni: olen laulnud nii kruiisilaeval kui ka müünud Ameerikas raamatuid  (16)
10.aprill 2016 19:10
Tüdrukutebändi La La Ladies liige Kethi Uibomägi, keda võib näha ka Triin Ruumeti värskes linateoses "Päevad, mis ajasid segadusse", jutustas Teet Margna ja Kristjan Jõekalda saates "Nädalalõpp Kanal2'ga", et on tegelikult maatüdruk ja pooleldi seto. Ühtlasi paljastas ta, et pole kunagi eriline pidutseja olnud ning koolipõlves ta poistele eriti ei meeldinud.