Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
Instakokkuvõte: millised kodumaised staarid hängisid Kihnu Virve, Sergei Pareiko või kanepitaimega?  (9)
23.august 2015 15:50
Heidame pilgu peale 14 kodumaisele staarile ja nende Instagrami kontodele ning vaaatame, mille põnevaga sai meie meediamaastiku koorekiht sel nädalal hakkama.
KUULA: Kali Briisi ja Zebra Islandi uus ühine lugu "Fool Me" särtsub energiast
21.august 2015 20:34
Elektroonilist muusikat viljelevad Kali Briis ja Zebra Island üllitasid täna ühise singli “Fool Me”. Muusikud astuvad täna õhtul üles atmosfäärilises Padas (Kultuurikatla Aias), kus Kali Briis ja Zebra Island annavad kontserdi. Pidu jätkub varahommikuni DJ-de Rain Tolk , Kaarel Valter ja Lotte Jürjendali saatel.
Zebra Island ja Kali Briis annavad Padas vägeva kontserdi
17.august 2015 11:39
Eesti elektroonilise muusika magusaimad artistid Zebra Island ja Kali Briis esinevad reedel, 21. augustil kell 20.00 augustil Padas (ehk Kultuurikatla Aias). Kontsert on viimane võimalus Kali Briisi sellel aastal lavalaudu mõõtmas näha, edaspidi sulgub bänd uue albumi salvestamiseks stuudiosse. Peoohjad on väsimatute dj-de Rain Tolk, Kaarel Valter ja Lotte Jürjendali käes. Pärast lavalaudadelt maha astumist asuvad tutvustama oma plaadikogusid Zebra Islandi ja Kali Briisi solistid Helina Risti ja Alan Olonen ning pidu jätkub varavalgeni.
Head ülemaailmset elevandipäeva! Ansambel Elephants From Neptune kutsub kõiki toetama Tallinna loomaaias elavaid elevante  (6)
12.august 2015 19:00
"Meie teeme omalt poolt elevantide ning nende sõprade jaoks väikese annetuse, et elu Tallinna Loomaaias läheks veelgi paremaks," teatas tänasel elevandipäeval eestlaste poolt palavalt armastatud rokkbänd Elephants From Neptune enda ametlikul Facebooki lehel.
Triin Niitoja ja Jaanus Saago kooselu on endiselt pilvitu: oleme nagu akord, mis hästi kokku kõlab  (4)
25.juuli 2015 14:46
Kui Triin Niitoja ja Jaanus Saago oma bändiga Eesti laulul osalesid, õhkasid nii mõnedki inimesed lava taga, et nad on niiiiiii armsad. "Ju see siis ongi armastus!" arvab Triin, mis on nende armsuse saladus.
Elisa Kolk unistab näitlejarollist: tean, et mul on tegelikult väga muusikali moodi hääl!  (16)
24.juuli 2015 19:55
Muusikakoolis on lauljatar Elisa Kolk õppinud kõike — kantrit, rahvalaulu, klassikalist laulu, ooperit ja poppi. Pingsalt on ta mõelnud aga muusikalide peale, kirjutab värske ajakirja Mood augustinumber, mille kaanel Elisa ilutseb.
Kuula: Mariliis Jõgeva "Salajane saar" saab selle remixiga uue kuue!  (3)
20.juuli 2015 10:09
Noor pop muusika produtsent ja kitarrist Ollie (kodanikunimega Oliver Mazurtshak) avaldas oma esimese mõnusalt suvise remixi Mariliis Jõgeva loost "Salajane Saar".
KUULA! Eesti Laulu poolfinalist Mariliis sai valmis suveloo "Salajane saar"
06.juuli 2015 21:05
Tänavusel Eesti Laulu poolfinaalis osalenud Mariliis Jõgeva andis välja uue suvise loo "Salajane Saar".
Õllesummeril kuuleb rokkmuusika superlegendi Led Zeppelini muusikat erinevate Eesti lauljate esituses!  (4)
12.juuni 2015 11:37
Rokkmuusika superlegendi Led Zeppelini muusika kõlab 3. juulil Õllesummeri pealaval The Led Zeppelin Sessioni esituses. Solistidena astuvad üles Indrek Patte, Karl-Erik Taukar, Lea Dali Lion jt lauljad.
Noor, ent julge ilmatüdruk Elisa Kolk: ma ei karda kaamera ette bikiinides astuda!  (11)
10.juuni 2015 07:40
Juba eelmisel aastal Kanal2 tegijatele silma jäänud Elisa Kolk astus esmakordselt kaamera ette ilmatüdrukuna laupäeval ja tõdeb, et oma keha, mida ametis vahel näidata ka tuleb, ta ei häbene, ent kohe alguses ka paljastama ei tõtta.
Elisa Kolk hakkab ilmatüdrukuks!  (20)
04.juuni 2015 09:48
Eesti Laulu saatest tuttavaks saanud Elisa Kolk hakkab nädala lõpust " Suvereporteri " ilmatüdrukuks.
Superlove ja mitte ainult laulusõnades: Elisa Kolk ja tema Eesti Laulu kirjutaja Vahur Valgmaa on uus kuum paar!  (82)
29.mai 2015 10:56
Eesti Laulu konkursil superarmastuse nime kandva looga teiseks jäänud 17-aastane Elisa Kolk siiski kurvastama ei pea, sest päriselus on tema kõrval loo sõnumi tõestuseks sama loo autor, 33-aastane Vahur Valgmaa .
VIDEO: Eesti kuulsuste muusikust personaaltreener Mirko Miilits: varem olin atrofeerunud lihastega vegeteeriv tainas!  (1)
26.mai 2015 23:48
Tänane Radar näitas lugu Eesti kõige kuulsamate muusikute personaaltreenerist Mirko Miilitsast, kelle teeneks muuhulgas on ka Eestit edukalt Eurovisioonil esindanud Elina Borni vormi kujundamine.
Riigikogulane Heidy Purga sõitis istungitevabal nädalal ERR-i kulul Eurovisioonile  (255)
26.mai 2015 12:56
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Heidy Purga käis Eesti delegatsiooniga Eurovisiooni lauluvõistlusel Viinis. ERR maksis kinni tema Viinis viibimise kulud, lisaks ei esitanud Purga riigikogule avaldust, et talle selle perioodi eest saadikupalka mitte maksta.
PUBLIKU VIDEO: Heidy Purga: Elina ja Stig on õppinud Viinis palju iseenda, publiku ja tähelepanuga toime tulemise kohta  (7)
23.mai 2015 15:41
Eesti laulu nüüdseks ametist lahkunud produtsent Heidy Purga, kes täiendab oma panuse ja kogemusega edaspidi Riigikogu ridu, on juba mitu päeva Viinis, et oma alustatud töö lõpule viia ning käesoleva Eurovisioniga otsad kokku tõmmata. Publikule antud intervjuus palusime tal võrrelda praegust lauluvõistlust varasematega.
Juhan Paadami kõige eredamad eurohetked  (11)
22.mai 2015 23:30
„Kui rahvamass meid pärast Tanel Padari ja Dave Bentoni võitu Raekoja platsil vastu võttis, mõtlesin, mis tunne küll oleks kõigile neile inimestele pettumust valmistada... Ja rohkem ei mõelnud ma sellele võimalusele kordagi,” meenutab pikaaegne Eurovisioni produtsent Juhan Paadam.
Jaanus Saago ja Triin Niitoja kolisid uude koju!  (9)
22.mai 2015 14:00
Juba pikemat aega seisab ühe Viimsi paarismaja ees muusikutepaar Jaanus Saago ja Triin Niitoja bändilogodega auto, teab Kroonika.
Kuula: Imeilus! Rolf Roosalu laulab tänavust Vene eurolugu  (26)
22.mai 2015 10:20
Eesti Laulul mitmeid kordi õnne proovinud, hõbekõri Rolf Roosalu postitas oma YouTube'i kanalile video, kus esitab tänavust Venemaa eurolugu "Million Voices". Kuula ja võrdle, kumb meeldib sulle rohkem?
Põnev! Maian Kärmas avab ukse Koit Toome muusikuellu  (1)
21.mai 2015 13:30
Sel laupäeval on Vikerraadio saates "Lood ja laulud" külas Koit Toome . Oma kahekümnendat lava-aastat tähistav muusik soovis algselt saada pianistiks, kuid saatus tahtis teisiti.
Eesti laulule ennustatakse Eurovisioonil kohta esiviisikus  (5)
21.mai 2015 05:15
“Tundub täiesti kobe, ” hindas Eesti eurolaulu konkurentide seas Eurovisiooni ekspert Olavi Pihlamägi . “Laulsime hästi, kuigi telepilt polnud kõige parem – oli pisut määrdunud ja kaader natuke paigast ära.”
Eestlased Eurovisionil: see trall võiks kesta igavesti  (6)
19.mai 2015 00:30
Viimased päevad mööduvad varajase ärkamise, hilise uinumise, proovide, läbimängude, intervjuude ja ootamise tähe all.
Europapa Juhan Paadam ennustab ilusat tulemust: Eesti pääseb kindlalt finaali  (2)
18.mai 2015 13:27
Eurolaulu pikaajaline peaprodutsent Juhan Paadam ennustab, et Eesti eurolaul “Goodbye to Yesterday” pääseb kindlasti finaali ning ennustusportaali prognoosi järgi on Elina Borni ja Stig Rästa šansid saavutada poolfinaalis esikoht üpris kõrged.
Tänavused Eesti punktid edastab Eurovisionil Tanja!  (9)
15.mai 2015 19:59
Eurovisioni hääletussüsteemi moodustavad võrdselt televaatajate ja ekspertžüriide punktid ning Eesti ekspertžürii moodustavad tänavu Sven Lõhmus, Olav Osolin, Dagmar Oja, Triin Niitoja ja Egert Milder, kes asuvad laule hindama esmaspäeval, vahendab Menu . Tänavused Eesti punktid edastab eelmise aasta esindaja Tanja Mihhailova.
Mis on Triin Niitoja säravate juuste saladus?  (3)
07.mai 2015 13:22
Kadestamisväärselt kaunite kiharatega lauljatar Triin Niitoja paljastab oma juuksehooldusnipid ning lemmikud ilutoodete seas. Loe, kuidas lauljanna juukseid tervetena hoiab ning mida ta nendega kunagi ei teeks.
Praegu soodushinnaga piletid: Elina Born & Stig Rästa ning Daniel Levi eksklusiivne ühiskontsert juuni alguses!  (3)
06.mai 2015 13:07
Elina Born & Stig Rästa ning Daniel Levi annavad 1. juunil kell 19 Nordea kontserdimajas esimese eksklusiivse ühiskontserdi pärast Viinis toimuvat Eurovisiooni , kus Elina Born & Stig Rästa esindavad Eestit lauluga „Goodbye to Yesterday“. Kuni 15. maini on piletid saadaval soodushinnaga!
PÄEVA KLÕPS: Tibu-tibu, näita sokki! Riigikogulane Heidy Purga lõi oma kostüümi luisavärgilikult särama  (9)
05.mai 2015 20:25
Tänasel Stigi ja Elina Eurovisionile saatmise vastuvõtul, kus osales Austria suursaadik, üllatas Eesti Laulu ema ja vastne reformarite rahvasaadik Heidy Purga fotograafe toredalt luisavärgilikul moel, lisades oma tagasihoidlikule denimkostüümile killukese päikest ja erakondlikku aktsenti erksate kollaste sokkidega, mis mustast lakknahast kingade juures ilusti silma torkasid.
KUULA! Luisa Värk ja tema uus laul soovitavad: üks suudlus igasse päeva!  (23)
05.mai 2015 15:24
"Minu Päike” ei jäänudki Luisa Värgi viimaseks uueks lauluks sellel aastal, nagu selgub ja Eesti Laulu ebaedu teda ka ei morjendanud. Valminud on minu uus laul “Suudlus” ikka koostöös koos Mikk Tammepõlluga.
Stig Rästa: mõtlesin eurolugu kirjutades rekkajuhi elule  (11)
05.mai 2015 14:43
Stig Rästa ja Elina Born on Eurovisiooni eel välismeedia tähelepanu all. Hiljutises intervjuus paljastas Rästa, et võistluslugu "Goodbye to Yesterday" kirjutades oli tema silme ees rekkajuhi elu.
Ennustus: Eestile pakutakse Eurovisioonil viiendat kohta  (21)
04.mai 2015 12:22
Eesti PAFi koefitsientide järgi pakutakse Eesti loole finaalis viiendat kohta, edastavad meid Rootsi, Itaalia, Austraalia ja üllatuslikult ka Soome, kel sel aastal oma võte varuks. Tabeli kõige lõpust leiame San Marino, enne seda veel Portugali ja Moldova. Mitmendal kohal asub sinu lemmik?