Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
SÕNAMÄNG: Kas "Hispaania tüdruku" juuksed on rõvedad või hõredad? Või hoopis midagi kolmandat?  (8)
09.veebruar 2016 14:41
Indrek Ventmanni laulu "Hispaania tüdruk" sõnad on viisiga kokkukõlamise huvides veidi moonutatud ja seetõttu nii kergesti vääritimõistetavad, et isegi " Terevisiooni " stuudios sel teemal nalja sai, kui saatejuhid ei mõistnud, kas laulus ülistatud neiu juuksed on "hõredad" või "rõvedad". Kuna tegelikult on kaunitari juuksed hoopis "hõbedad", otsustasime tuua asjasse selgust ja panna kirja terve loo tegelikud sõnad.
PÄEVA KOMM: Cartooni Eesti Laulu tohutu edumaa on näiline ja "klikid" tulevad netiavarustest?  (6)
09.veebruar 2016 08:53
Eile mõõtis Publik Eesti Laulu konkursilugude menukust sotsiaalmeedias, võttes lugude populaarsuse aluseks vaatamiste-kuulamiste hulga Spotify's ja YouTube'is. Kindlalt asus siinjuures juhtima Cartoon oma looga "Immortality", kelle pala on viimases saanud juba üle miljoni vaatamise.
SUUR MOEÜLEVAADE: Vaata, mida kannavad 20 artisti Eesti Laulu poolfinaalides
09.veebruar 2016 07:30
Eesti Laul 2016 maraton on täies hoos. Poolfinalistid asuvad järgneval kahel nädalavahetusel püüdma eesti rahva hääli kõrgete nootide, energilise lavašõu ja efektsete kostüümidega. Catwalk uuris, milliseid moevalikuid meie artistid tänavu tegid.
Numbrid ei valeta! Esikoha pärast astuvad pingelisse võitlusse Cartoon ja Laura, kandadel talluvad Põhja-Tallinn ja Indrek Ventmann  (42)
08.veebruar 2016 14:32
Kui kihlveokontorid peavad Eesti Laulu tänavuseks vaieldamatuks favoriidiks Jüri Pootsmann i, siis räägivad erinevate video- ja muusikakeskkondade kuulaja- ning vaatajanumbrid veidi teist keelt. Jah, Jüri on Spotify's tõepoolest väga populaarne, kuid enim klikke on tänase, 8.veebruari seisuga kogunud hoopis Laura Remmel , Cartoon feat. Kristel Aaslaid , Indrek Ventmann ja Põhja-Tallinn !
Kihlveokontor: Eesti Laulu võidab Jüri Pootsmann, võimalusi on veel kolmel lool  (13)
08.veebruar 2016 12:10
Euroopa suurimate kihlveokontorite hulka kuuluv Unibet prognoosib, et 5. märtsil Saku Suurhallis toimuva finaalkontserdiga kulmineeruva konkursi "Eesti Laul 2016" võidab Jüri Pootsmann.
FOTOD: Palju õnne! Lauljatar Marilin Kongo ootab oma esimest last  (1)
08.veebruar 2016 11:58
Eesti Laulu staažikas taustajõud Marilin Kongo, kes tänavu pakub vokaalset tuge nii Grete Paiale kui Laura Remmelile ja keda teame hästi ka tema soolokarjääri ning ansambli InGeneral kaudu, on juba mitmendat kuud lapseootel. Oma armsama, reklaamiäris tegutseva Hendrik Metstakiga, on Marilin koos olnud juba aastaid, ometi on tegu paari esiklapsega. Palju õnne ka Publiku toimetuse poolt!
Eesti Laul 1. poolfinaal — Laura ja Cartoon kindlalt finaali!
08.veebruar 2016 11:17
Aasta suurim kodumaine lauluvõistlus Eesti Laul 2016 stardib laupäeva, 13. veebruari õhtul, mil ETV stuudios kõlavad esimese poolfinaali 10 laulu. Neist hääletavad žürii ja telepublik viis laulu suurde finaali. Kellel võiks olla šansse sinna jõuda?
TOP6: Ruudusärgid ja ribadeks teksad! Kas need eestilaululised saabusid stuudiosse otse proovikast või kodudiivanilt?
08.veebruar 2016 10:41
Kui lõviosa eestilaululisi oli näinud koos oma stilistidega kurja vaeva, et end viimse piirini lavale astumiseks üles vuntsida, siis The Jingles, Indrek Ventmann, Mick Pedaja, osa Kéa bändist ja Go Away Birdist ning Põhja-Tallinnast tulid küll otse kodudiivanilt. Vaata galeriid! Kas oled nõus?
PUBLIKU VIDEO: Põhja-Tallinn meelitas Jaagup Kreemi Eesti Laulule ilma tema teadmata: nad kavaldasid mu üle, ma ei tea, kuidas see juhtus!  (2)
08.veebruar 2016 08:35
Eesti Laulu teise poolfinaali salvestuspäeva lõpetasid Põhja-Tallinn ja Jaagup Kreem, kes astusid lavale looga "Eiolemulolla". Kas pikk päev tõi ka palju mõttetut ootamist? Kuidas juhtus nii, et Jaagup Kreem sattus ühte punti Põhja-Tallinnaga? Kas Terminaator ja Põhja-Tallinn koos ka esinema hakkavad ja millal? Mitu kontserti nädalas antakse? Kui hapud on Jaanuse viinamarjad? Millised on ootused Eesti Laulul ja kuidas valiti kostüümid? Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Gertu Pabbole meenub ETV koridorides alati staarisaade: kui siia tulen, on kurb tunne, et kus on teised?
08.veebruar 2016 08:05
Kuna Gertu Pabbo lauljakarjäär sai Eesti rahva jaoks alguse ETV koridorides, kus filmiti suurprojekti "Eesti otsib superstaari", meenutab talle siiani see, kuidas üheskoos teiste osalistega igaks saateks valmistuti. Nüüd on aga aeg edasi läinud ja uueks ülesandeks koos Priit Pajusaarega lihvida täiuslikkuseni Eesti Laulu pala "Miljon korda". Kes on Gertu kleidi autor? Kes lõi lavavisuaali? Millise koha kallal on kõige rohkem vaeva nähtud? Kuidas Pajusaar Gertuga rahule on jäänud? Kas lauljatar mõlgutab ka juba Eurovisioni-mõtteid? Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Kuhu jäi Wilhelm? Anett Kulbin astub lavale ilma oma bändita: tegelikult on hea, et publikut pole saalis...
08.veebruar 2016 07:34
Anett Kulbin , keda Eesti muusikasõbrad teavad ansambli Wilhelm solistina, astub sedapuhku lavale üksinda (või siis eriefektide abil kloonitult). Kes on Aneti kauni kleidi ja võluva meigi autorid? Mis juhtus tema bändiga ja kas nad on ka tulnud talle pöialt hoidma? Mõlgutab ta juba ka Eurovisioni-mõtted? Kus saaksid fännid mõnd esinemist näha? Kes on Aneti kolm suurt lemmikut? Kas ta midagi kardab ka? Vaata videot!
TOP6 šefimad eestilaululised: kas pööraseim kostüüm kuulub vatibaleriinile, rohelisele haldjale, kosmoseprintsessile või kivikuningale?
08.veebruar 2016 07:12
Kuigi nii mõnedki eestilaululised on tänavu läinud lihtsama vastupanu teed ja tõmmanud selga riided, millele tegelikult ilmselt vaadataks viltu isegi soliidsemal teatriõhtul, siis teised vastuoksa on rakendanud ohtralt fantaasiat. Nii valiski Publik oma kuue lemmikuna välja Laura kosmosetrikoo, Zebra Islandi solisti Helina Risti rohelise haldjakostüümi, Kristel Aaslaidi roosa vatiseeliku, Meisterjaani ninjakostüümi, Grete Paia väiksese printsessikleidi ja Würffli teetööliste outfit id. Vaata galeriid!
PUBLIKU VIDEO: Kasvatab endale konkurente või mantlipärijaid? Tanja osaleb Eesti Laulul mitte laulja, vaid mänedžerina!
07.veebruar 2016 17:28
Eesti Laulu üle-eelmise aasta võitja Tanja Mihhailova ei keerle tänavuses eurotrallis mitte osalise, vaid mänedžerina ja tema ning Timo Vendti poolt kokku kutsutud tüdrukutepunt La La Ladies pakub oma siredate säärte, kaunite näolappide ja hurmavate häälekestega kõva konkurentsi kõigile teistele eestilaululistele. Milline on iga lalaleedi unikaalne tugevus? Miks ei viinud Tanja käesoleval aastal Eesti Laulule ühtegi ümbrikku? Kas ta ei karda, et kasvatab endale konkurente? Või hoopis mantlipärijaid? Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Miks mitte?! Grete Paia tahaks Meisterjaaniga lava jagada: ma arvan, et see oleks väga kreisi, aga väga äge!
07.veebruar 2016 15:35
Eesti Laulu teise poolfinaali pärastlõunasesse kavva pandud Grete Paia on ETV majas olnud üsna hilisest etteastest hoolimata juba hommikust saadik. Kas on ka pingeline niimoodi istuda ja lihtsalt oodata või on sellel ka mingi eesmärk? Kust hangib Grete oma riided, et alati nii cool välja näeb? Kes on aidanud stiliseerida tema lavaolemist? Kes meeldivad konkurentidest enim? Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Tubli! Jüri Pootsmann sai angiinist võitu: olen ainult maganud ja rohtu võtnud, kõige tähtsam on uni!  (6)
07.veebruar 2016 15:02
Kui Eesti Laulu esimese poolfinaali salvestus oli täies hoos, hiilis ETV maja hämarates koridorides ka murelik Jüri Pootsmann , kes kurtis kurguvalu ning kahtlustas koguni angiini. Täna, kaks päeva hiljem, on aga headest soovidest ja ravimitest nii palju kasu olnud, et Jüri tundis end nagu kala vees ja salvestus kulges kui õlitatult. Mis aitab Jüril laval paremini hakkama saada? Milline sarnasus on tema ja Ott Leplandi kunagisel euro-etteastel? Kuidas Jüri oma tervise korda sai? Kuhu pani ta oma EMA galalt saadud Aasta Meesartisti trofee? Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Go Away Birdi solist Hanna on paberitega bassimängija: olen siiani vaid mõnes punkprojektis karjunud
07.veebruar 2016 13:48
Eesti Laulu 2.poolfinaali salvestusel astus loosi tahtel esimesena lavale ansambel Go Away Bird , mis koosneb kolmest rahvusest — eestlasest Hanna Parmanist, venelasest Stanislav Bulganinist ja ameeriklasest Dirk Lloydist. Publik uuris bändi lauljatarilt, mis tunne on teha nii mitmekeelset bändi? Kellelt on muusikalisi mõjutusi saadud? Milline on tema muusikaline ajalugu? Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Mart Normet paljastab eestilaululiste šokeerivaima kogemuse: sa lihtsalt pead hakkama saama, kui oled artist!
07.veebruar 2016 12:28
Eesti Laulu "isa" Mart Normet on sel aastal kaotanud küll Riigikogule Eesti Laulu "ema" Heidy Purga, ent sellest hoolimata veereb karavan edasi ja ammu enam ei olda Eurovisioni-mullis. Millist muuskat kuulab Mart ise siis, kui tal on jõudehetk? Kuidas valmistatakse artiste ette meedia tähelepanuga toime tulema? Mis on noorte eestilaululiste jaoks šokeerivaim kogemus? Millised saavad olema selleaastased Eesti Laulu "postkaardid"? Miks valiti sel aastal saatejuhtideks Ott-Märt ja perekond Kõrvitsad? Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Kare Kauksi tütar Kéa : ema ei ole kunagi rõhutanud seda, et ma pean olema keegi
07.veebruar 2016 12:25
Üheks uue tulijaks kodumaisel muusikamaastikul on noor lauljatar Ketter Orav ehk artistinimega Kéa, kes astus Eesti Laulu 1. poolfinaali salvestusel lavale seitsmendana. Teatavasti on Kéa ansambli Mahavok solisti Kare Kauksi tütar ning Publik uuriski neiult, millist nõu on tõusev täht oma emalt saanud? Lisaks rääkis Ketter meile oma ajaloost Eesti Lauluga ning kuidas ta oma “Terevisiooni” esinemisega rahule jäi — vaata videot!
SUUR GALERII: Saigi valmis! Vaata, kuidas pandi telepurki Eesti Laulu teine poolfinaal!  (29)
07.veebruar 2016 11:57
Reedel, 5.veebruaril, salvestati ETV stuudios Eesti Laulu esimese poolfinaali etteasteid (vaata SIIT ) ning pühapäeval, 7.veebruaril pandi valmis vaim, kostüümid ja kaamerad, et salvestada teine poolfinaal, mis antakse eetrisse 20.veebruaril. Publik veetis kaks pikka päeva eestilaululistega, et tuua Teieni, kallid Publiku lugejad, kõik infokillud, artistide tutvustused ning suurvõistluse särava visuaali.
PUBLIKU VIDEO: Tuuli Rand naljatleb saarlaste talendi üle: seal on loomeinkubaator, mis toodab artiste ja Lõhmus on üks direktoritest
07.veebruar 2016 10:15
Lauljatar Tuuli Rand ehk artist nimega Windy Beach sai reedel oma Eesti Laulu etteaste telepurki kõige viimasena. Kuna nii mõnigi poolfinalist on hetkel kimpus tervisemuredega, uuris Publik Tuulilt, kuidas temal sellega lood on. Lisaks paljastas ta meile, milline konkurent talle enim kõrvu on jäänud ning kuidas on saarlastele nii palju laulugeeni ikka antud. Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Púr Múdd teeb lõpuks selgeks, kuidas bändi nime kõige õigem on hääldada!
07.veebruar 2016 09:40
Täna filmitakse Eesti Laulu 2. poolfinaali ettasteid ning oma esituse paneb purki ka elektroonilist muusikat viljelev duo Púr Múdd. Bändi laulja Joonas Alvre ja instrumentalist Oliver Rõõmus tegid lõpuks Publiku lugejate jaoks selgeks, kuidas nende bändi nime kõige õigem on hääldada. Lisaks rääkisid nad ära Púr Múdd’i sünniloo ning paljastasid, kellele nad oma muusikaga kõrvu loodavad jääda — vaata Publiku videot!
PUBLIKU VIDEO: Kristel Aaslaid trotsis külmetust ja sai loo siiski salve: andsin endast parima, tuleb õppida ja edasi minna!  (2)
06.veebruar 2016 14:59
Kristel Aaslaid ile oli Eesti Laulu 1.poolfinaali salvestus tõeliseks katsumuseks, kuna külmetus oli röövinud ta lauluhääle ja seetõttu venis muidu umbes paarikümmend minutit kestev salvestusaeg oluliselt pikemaks, kuna tuli teha palju duubleid. Pärast mõningast rahunemist tunnistas Kristel Publikule antud intervjuus, et ei tea, kuidas haigus talle üldse ligi hiilida sai ning ohkas, et vast peab minema vaimsele retkele. Küll aga uskus ta, et suudab tõvest ruttu võitu saada. Vaata videot!
SUUR GALERII: Eesti Laulu 1. poolfinaali esitused said purki! Vaata pilte lõbusalt ja sädelevalt salvestuspäevalt  (63)
05.veebruar 2016 18:11
Reedel, 5. veebruaril salvestati ETV stuudios Eesti Laulu esimese poolfinaali etteasteid, mis tähendab, et varahommikust hilisööni oli terve maja siginat-saginat täis ning sädelust jagus nii kaamera ette kuika taha. Publik veetis 2 pikka päeva tutvudes kõigi eestilaululistega.
PUBLIKU VIDEO: Saarlased vallutavad jälle! Kati Laev on Kuressaare muusikakoolis õppinud hoopis akordionit  (3)
05.veebruar 2016 15:04
Täna, 5.veebruaril, salvestatakse ETV stuudios Eesti Laulu 1.poolfinaali lugusid ning loosi tahtel astus teisena lavale Kati Laev koos Noorkuuga. Publikule antud intervjuus tõmbusid tal isegi korraks silmad märjaks, kui ta meenutas tundmusi seoses poolfinaali pääsemisega. Selgus ka, et Kati on sarnaselt Teele Viira, Kristel Aaslaidi, Tuuli Ranna ja Grete Paiaga pärit Saaremaalt, kuid asus laulmisega tegelema alles hiljuti ja oskab tegelikult mängida hoopis akordionit. Vaata videot!
PUBLIKU VIDEO: Meisterjaan Eesti Laulu eel: kui ma oma demo sinna saatsin, siis ega ma ei osanud aimata, et nii palju tööd on veel ees  (1)
02.veebruar 2016 20:30
Jaan Tätte Juunior ehk Meisterjaan astub tänavusel Eesti Laulul võistlustulle looga "Parmupillihullus" ning noormees tunnistas Publikule antud intervjuus, et ei osanud oma demo saates aimata, kui palju tööd tegelikult veel ees on. "See lugu tundus justkui selge ja valmis, aga üsna palju on vaja veel harjutada," tõdes ta.
FOTOD: Tallinn Music Week kuulutas välja kõigi aegade mahukaima ja mitmekülgseima programmiga festivali  (1)
02.veebruar 2016 15:31
28. märtsist 3. aprillini toimub Tallinnas taas linnafestival Tallinn Music Week, mis on kaheksandaks tegutsemisaastaks kindlustanud endale koha Euroopa olulisimate kultuurisündmuste seas.
Auhindu jagatakse vaid sõpradele ja Leslie Da Bassile? Põhja-Tallinna ninamees särtsub vihast: Eesti Muusikaauhindadel valitseb onupojapoliitika!  (31)
01.veebruar 2016 13:50
Viimatistel Eesti Muusikaauhindadel vaid ühes kategoorias nomineeritud räpipundi Põhja-Tallinn ninamees Jaanus Saks e. Wild Disease on EMA žürii peale maruvihane, sest tema hinnangul valitseb võitjate valimises lihtlabane onupojapoliitika. Facebookis tekkinud arutelus nõustuvad palju Jaanuse sõbrad väitega, et tiitleid jagatakse vaid oma sõpradele ja Leslie Da Bassile.
Mõnus algatus! Aasta meesartist Jüri Pootsmann kutsub: laula ja võida piletid Eesti Laulu finaalkontserdile!
01.veebruar 2016 12:10
Juba 5. märtsil toimub Saku Suurhallis konkursi Eesti Laul 2016 suurejooneline finaal ning muusik Jüri Pootsmann kutsub kõiki osalema väiksel lauluvõistlusel, kus on võimalik võita kaks pääset suurde finaali.
PUBLIK SOOVITAB: Ainult täna saab enne suurt konkurssi live 'is esinemas näha Eesti Laulu finalisti Zebra Islandit  (2)
30.jaanuar 2016 12:38
Eesti Laulu poolfinalist Zebra Island annab täna õhtul kontserdi Tallinna klubis PAI. Zebra Island on sel aastal ka üks poolfinalistidest Eesti Laulu konkursil ning tänane kontsert on üks ja ainus, mis nad enne konkursil esinemist annavad.