Eesti Laul

Eesti Laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisionil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
PANE EUROVAIM VALMIS: Eesti Laul 2017 poolfinaalide laulud avalikustatakse kogu päeva kestvates veebisaadetes
01.detsember 2016 10:40
Neljapäeval, 8. detsembril kell 10.00 stardib veebilehel eestilaul.ee maratonsaade, kus avalikustatakse Eesti Laul 2017 esimese poolfinaali kõik kümme võistluslaulu. Teise poolfinaali laulude maailma esmaesitlus toimub 15. detsembri veebisaates.
VIDEO: Mannekeenid või muusikud? Eesti Laulule pääsenud Antsude laulu "Vihm" video filmimisel peatus aeg
01.detsember 2016 07:45
Eile öösel toimus Viljandi lennukitehases vilgas töö, kui Eesti Laulu poolfinaali pääsenud Antsud filmisid videot loole “Vihm”, millega enam kui 200 soovija seast konkursile valiti. Ühel hetkel juhtus aga midagi kummalist: kogu võtteplats tardus paigale nagu kaubamaja mannekeeniladu! Tegu on netis hetkel ülipopulaarse mannekeeni-väljakutsega, mida harrastatakse üle maailma.
Rootsil võit juba kotis? Loreen pürgib taas Eurovisionile  (3)
30.november 2016 14:00
Kui eestlased selgitavad oma eurolaulu välja Eesti Laulul, siis Rootsis toimub konkurss nimega "Melodifestivalen". Rootsalsed avalikustasid täna sel korral võistluses osalevad artistid, kelle hulgast leiab ka 2012. aastal Bakuus toimunud Eurovisionil võidutsenud Loreeni.
FOTOTÕESTUS: Airi Vipulkumar Kansarist sai ametlikult India kodanik  (17)
30.november 2016 07:45
Mõne aasta eest indialasega abiellunud Airi Vipulkumar Kansar on nüüd täieõiguslik india naine.
FOTOD: Staarpaari päikesevann! Vaata, kuidas Triin Niitoja ja Jaanus Saago USAs puhkavad  (3)
28.november 2016 19:54
Kodumaine muusikutest staarpaar, ühes bändis mängivad Triin Niitoja ja Jaanus Saago põgenesid Eesti kaamoslikust sügisest kuuma USA päikese alla. Reisilt postitatakse hoolega ka sotsiaalmeediasse.
FOTOD: Mick Pedaja kostitas fänne imeliselt maagilise kontserdi ja plaadiga
24.november 2016 15:38
Mick Pedaja , kes sai tuule tiibadesse konkursilt Eesti Laul , millel osales palaga "Seis", esitles Kumus oma debüütalbumit.
Rahvusvaheline nostalgialaks: Nõukogude Eesti laul kogub läänemaailma muusikasõprade seas populaarsust  (30)
24.november 2016 13:30
Melomaanid on hiljuti enda jaoks (taas)avastanud 80ndate algul kirjutatud Velly Joonase loo "Stopp, seisku aeg". Üsnagi võluvalt amatöörliku helipala edu ei piirdu vaid Eestiga. Eesti Raadio arhiividest välja kaevatud ning plaadifirma Frotee möödunud aastal avaldatud lugu on ärgatanud huvi plaadikeerutajate seas üle maailma.
VIDEO: Kaunis hüvastijätt! Ansambel Wilhelm üllitas viimase singli  (2)
22.november 2016 16:36
Ansambel Wilhelm andis välja uue loo "Empty House", mis jääb bändi viimaseks singliks. Visuaalselt saadab lugu kaunis ja karge muusikavideo, mille peategelaseks on andekas noor näitlejanna Kärt Tammjärv.
Karl-Kristjan Kingi Eesti Laulu võistluslugu tõi talle mitmeid unetuid öid
19.november 2016 21:30
Eesti Laul 2017 poolfinaalis osalev Karl-Kristjan Kingi tunnistas Menule, et veetis võistlusloo "How You Now" nimel mitmeid unetuid öid.
Jalgpallirahvast pandi taas kokku Unistuste Bänd  (1)
18.november 2016 16:00
Jalgpalliga seotud inimestest pandi kokku Unistuste Bänd, mis esineb 27. novembril Estonia kontserdisaalis toimuval Jalgpalligalal.
Jüri Pootsmann unistab tulevikust ja mõlgutab pesapunumismõtteid: meil tuleksid Elina Borniga ilusad lapsed  (19)
18.november 2016 10:46
Alati šarmantne Jüri Pootsmann , kes sai hiljaaegu maha enda esimese täispika albumiga, avaldas värskes Kroonikas parimad kuulujutud, mis tema kohta käinud on.
Euroopat vallutava I Wear* Experimenti uus külg: VAATA bändi elektroonilise popi hõngulist live-videot!  (2)
16.november 2016 18:01
Eesti Laul 2016 finalistid, praegu Euroopaga tutvuv I Wear* Experiment õrritas publikut uue kontsert-videoga loole "Hyperstress". Video sai filmilindile võetud kevadel debüütalbumi "Patience" esitluskontserdil Kultuurikatlas.
NÄDALA HITID: Valitud palad möödunud nädalast ehk kaua hoitud saladus, uued ilmakodanikud ning palju nalja Donald Trumpi kulul  (1)
14.november 2016 17:40
Läinud nädal tõi Publiku veergudele ohtralt nalja Donald Trumpi kulul, uute ilmakodanike põnevad nimed ning Billy Bob Thorntoni kaua hoitud saladuse. Siin on valitud palad, mis möödunud nädalal lugejate seas erakordselt menukaks osutusid.
Eesti Laulu sürpriisid: Viimsi koolitüdruk, etnograafiline küttebänd ja euroklassik  (8)
12.november 2016 00:10
Sel nädalal selgusid Eesti Laulu poolfinalistid. 242-st võistlusele esitatud palast pääseb lavale ainult 20.
Mart Normet mures eesti lauljate artistilikkuse pärast: Eestis pole võimalust suure lava esinemisteks, kus seda treenida!  (4)
11.november 2016 20:30
Hiljuti ETV meelelahutustoimetaja ametist lahkunud Mart Normet otsustas kogu oma energia suunata Eesti Laulu korraldamisele. Järgmise suure laulumaratoni stardipauk on juba antud ning 20 parimat välja valitud. Normet rääkis Kroonika veergudel eesti muusika- ja staarikvaliteedist ning nende probleemidest lähemalt.
Kaks lugu esitanud Priit Pajusaar Eesti Laulul edasi ei pääsenud: ega maailm sellest kokku kuku, ongi elu rahulikum!
10.november 2016 17:40
Teisipäeval avalikustati Eesti Laul 2017 konkursi 20 poolfinalisti, kes selgusid kokku 242 loo esitatud loo seast. Paraku ei soosinud ekspertide žürii tänavu aga teenekat eurolaulude autorit Priit Pajusaart, kelle nime oleme harjunud aastast aastasse konkursil kohtama.
Blogid sumisevad! Eurofännid valivad juba Eesti Laulu poolfinalistide seast lemmikuid: ei oleks iial osanud arvata, et Kerli osaleb  (4)
10.november 2016 15:40
Eurovisioni fänniblogides kerkib elevus vastavaldatud Eesti Laulu poolfinalistide üle. Kõige enam rõõmustatakse nähes nimekirjas vanu lemmikuid Elina Borni ja Kerlit.
Kultuuriministeeriumi keskmine palk ületab muuseumi ja teatrite palkasid üle kahe korra  (46)
10.november 2016 13:26
Ministeeriumitest kõrgeimat keskmist palka teenivad kultuuriministeeriumi töötajad - 2015. aasta keskmine brutopalk oli kultuuriministeeriumis 2050 eurot kuus, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.
ASI AMETLIK: Bändimehest soololauljaks! Rasmus Rändvee ansambel Facelift Deer läks laiali: me koos enam edasi ei liigu
09.november 2016 15:50
Täna teatas Rasmus Rändvee oma ametlikul Facebooki lehel, et tema ansambel Facelift Deer on laiali läinud ning edasi koos ei musitseeri. Rändvee sai tuule tiibadesse saatest " Eesti otsib superstaari ", kuhu läks osalema, et just oma bändile kuulsust tuua.
Varsti veel suuremalt? Eesti Laulu korraldajad mõtlevad kolmandale poolfinaalile  (2)
09.november 2016 14:56
Eesti Laulu produtsent Mart Normet tunnistas, et lauluvõistluse korraldajad on juba mõnda aega mõelnud kolmandale poolfinaalile.
KLÕPS: Ree pealt maas! Kerli jättis USA presidendivalimiste tulemuste tõttu karskluse  (58)
09.november 2016 13:46
Juulis rõõmustas Kerli Kõiv, et on meelemürkidest loobunud ning olnud täpselt 90 päeva kaine. Värske Eesti Laul 2017 poolfinalisti karsklus ei kestnud aga kaua, sest täna hommikul selgunud USA presidendivalmiste tulemused viisid Kerli klaasi põhjast lohutust otsima.
FOTOD: Eesti Laulu poolfinaali pääsenud Rasmus Rändvee juubeldas tüdruksõbraga Tallinna vanalinnas
08.november 2016 22:35
Rasmus Rändvee , kes sai tuule tiibadesse pärast saate " Eesti otsib superstaari " võitu, pääses Eesti Laulu poolfinaali. Ehkki alguses tegi Rasmus bändi nimega Facelift Deer , läksid muusikute eluteed lahku ning nüüd jätkab noormees karjääri sooloartistina.
KÕRV KÕLARILE: Eesti Laulule pääsenud ansambel Antsud võlub kuulajaid müstilise vihmalauluga: teeme palju tööd ning kindlasti naudime kogu protsessi  (1)
08.november 2016 21:55
Folk-rokkansambel Antsud osaleb Eesti Laulu poolfinaalis lauluga "Vihm". Seni pole vahva punt euromöllust osa võtnud ning sel puhul võtsime nõuks muusikute tegemisi pisut tutvustada.
KUULA JA VAATA: Just nii lõõritab Eesti Laulul osalev Viimsi koolitüdruk Ariadne  (20)
08.november 2016 20:59
Artist nimega Ariadne pääses Eesti Laulu poolfinaali lauluga "Feel me now", mille kirjutasid Tomi Rahula , Anni Rahula ja Margus Piik. Eesti rahvale veel küllaltki tundmatu neiu on aga juba mõned videod videkeskkonda YouTube postitanud, kust kuuleme, mis masti lauljannaga tegemist.
Rokitšikk Laura Prits närveerib Eesti Laulu eel vaid pisut: mind valdas tohutu ekstaas ja rõõmutunne
08.november 2016 20:07
Rokkbändist Ziggy Wild tuntust kogunud karismaatiline lauljanna Laura Prits pääses Eesti Laulu poolfinaali sedapuhku üksinda. "Esmakordselt sooloartistina lavale minek on kindlasti veidi hirmutav, kuid ühtlasi väga põnev samm, mida ootan huviga," sõnas ta Publikule.
UUS TULEMINE: Ivo Linna rõõmustab Eesti Laulule pääsemise üle: vanem osaleja mõjub seal vürtsina  (16)
08.november 2016 20:00
Ivo Linna pääses üle kahekümne aasta taas euromöllu ning osaleb oma uue singliga "Suur loterii" Eesti Laulu poolfinaalis. "Isegi see, et ma praegu võitlen Tallinna liiklusummikutega, taandub see kohe sellise uudise peale," rõõmustab Eesti muusikamaailma elav legend Ivo Linna.
LÄHEB LAHTI: Viimsi koolitüdrukust Ivo Linnani! Selgusid 20 osalejat, kes võistlevad Eesti Laulu poolfinaalis  (67)
08.november 2016 19:54
Eesti Laul 2017 poolfinalistid on selgunud ning Eesti Laulu produtsent Mart Normet avalikustas täna ETV otsesaates "Ringvaade" poolfinaali pääsenute nimed.
VIDEO: Piret Järvis ja Kristel Aaslaid Eesti Laulu žürii raskest valikust: rahvas, meie töö on tehtud, nüüd on teie kord!  (9)
08.november 2016 18:01
Eesti Laul 2017 žüriiliikmed Piret Järvis ja Kristel Aaslaid jagasid muljeid, mis nende jaoks poolfinaali pääsemist väärivate lugude valikul kõige keerulisem oli.
PÕNEVUS KASVAB: Täna õhtul selguvad "Ringvaate" otse-eetris Eesti Laul 2017 poolfinalistid
08.november 2016 16:20
Eesti Laul 2017 eelžürii on oma töö lõpetanud ning 20 poolfinalisti 242 esitatud laulust välja valinud. Poolfinalistid avalikustatakse täna õhtul kell 19.00 algavas ETV otsesaates "Ringvaade".