Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
PUBLIKU VIDEO: Heidy Purga: Elina ja Stig on õppinud Viinis palju iseenda, publiku ja tähelepanuga toime tulemise kohta  (7)
23.mai 2015 15:41
Eesti laulu nüüdseks ametist lahkunud produtsent Heidy Purga, kes täiendab oma panuse ja kogemusega edaspidi Riigikogu ridu, on juba mitu päeva Viinis, et oma alustatud töö lõpule viia ning käesoleva Eurovisioniga otsad kokku tõmmata. Publikule antud intervjuus palusime tal võrrelda praegust lauluvõistlust varasematega.
Juhan Paadami kõige eredamad eurohetked  (11)
22.mai 2015 23:30
„Kui rahvamass meid pärast Tanel Padari ja Dave Bentoni võitu Raekoja platsil vastu võttis, mõtlesin, mis tunne küll oleks kõigile neile inimestele pettumust valmistada... Ja rohkem ei mõelnud ma sellele võimalusele kordagi,” meenutab pikaaegne Eurovisioni produtsent Juhan Paadam.
Jaanus Saago ja Triin Niitoja kolisid uude koju!  (9)
22.mai 2015 14:00
Juba pikemat aega seisab ühe Viimsi paarismaja ees muusikutepaar Jaanus Saago ja Triin Niitoja bändilogodega auto, teab Kroonika.
Kuula: Imeilus! Rolf Roosalu laulab tänavust Vene eurolugu  (25)
22.mai 2015 10:20
Eesti Laulul mitmeid kordi õnne proovinud, hõbekõri Rolf Roosalu postitas oma YouTube'i kanalile video, kus esitab tänavust Venemaa eurolugu "Million Voices". Kuula ja võrdle, kumb meeldib sulle rohkem?
Põnev! Maian Kärmas avab ukse Koit Toome muusikuellu  (1)
21.mai 2015 13:30
Sel laupäeval on Vikerraadio saates "Lood ja laulud" külas Koit Toome . Oma kahekümnendat lava-aastat tähistav muusik soovis algselt saada pianistiks, kuid saatus tahtis teisiti.
Eesti laulule ennustatakse Eurovisioonil kohta esiviisikus  (5)
21.mai 2015 05:15
“Tundub täiesti kobe, ” hindas Eesti eurolaulu konkurentide seas Eurovisiooni ekspert Olavi Pihlamägi . “Laulsime hästi, kuigi telepilt polnud kõige parem – oli pisut määrdunud ja kaader natuke paigast ära.”
Eestlased Eurovisionil: see trall võiks kesta igavesti  (6)
19.mai 2015 00:30
Viimased päevad mööduvad varajase ärkamise, hilise uinumise, proovide, läbimängude, intervjuude ja ootamise tähe all.
Europapa Juhan Paadam ennustab ilusat tulemust: Eesti pääseb kindlalt finaali  (2)
18.mai 2015 13:27
Eurolaulu pikaajaline peaprodutsent Juhan Paadam ennustab, et Eesti eurolaul “Goodbye to Yesterday” pääseb kindlasti finaali ning ennustusportaali prognoosi järgi on Elina Borni ja Stig Rästa šansid saavutada poolfinaalis esikoht üpris kõrged.
Tänavused Eesti punktid edastab Eurovisionil Tanja!  (9)
15.mai 2015 19:59
Eurovisioni hääletussüsteemi moodustavad võrdselt televaatajate ja ekspertžüriide punktid ning Eesti ekspertžürii moodustavad tänavu Sven Lõhmus, Olav Osolin, Dagmar Oja, Triin Niitoja ja Egert Milder, kes asuvad laule hindama esmaspäeval, vahendab Menu . Tänavused Eesti punktid edastab eelmise aasta esindaja Tanja Mihhailova.
Mis on Triin Niitoja säravate juuste saladus?  (3)
07.mai 2015 13:22
Kadestamisväärselt kaunite kiharatega lauljatar Triin Niitoja paljastab oma juuksehooldusnipid ning lemmikud ilutoodete seas. Loe, kuidas lauljanna juukseid tervetena hoiab ning mida ta nendega kunagi ei teeks.
Praegu soodushinnaga piletid: Elina Born & Stig Rästa ning Daniel Levi eksklusiivne ühiskontsert juuni alguses!  (3)
06.mai 2015 13:07
Elina Born & Stig Rästa ning Daniel Levi annavad 1. juunil kell 19 Nordea kontserdimajas esimese eksklusiivse ühiskontserdi pärast Viinis toimuvat Eurovisiooni , kus Elina Born & Stig Rästa esindavad Eestit lauluga „Goodbye to Yesterday“. Kuni 15. maini on piletid saadaval soodushinnaga!
PÄEVA KLÕPS: Tibu-tibu, näita sokki! Riigikogulane Heidy Purga lõi oma kostüümi luisavärgilikult särama  (9)
05.mai 2015 20:25
Tänasel Stigi ja Elina Eurovisionile saatmise vastuvõtul, kus osales Austria suursaadik, üllatas Eesti Laulu ema ja vastne reformarite rahvasaadik Heidy Purga fotograafe toredalt luisavärgilikul moel, lisades oma tagasihoidlikule denimkostüümile killukese päikest ja erakondlikku aktsenti erksate kollaste sokkidega, mis mustast lakknahast kingade juures ilusti silma torkasid.
KUULA! Luisa Värk ja tema uus laul soovitavad: üks suudlus igasse päeva!  (23)
05.mai 2015 15:24
"Minu Päike” ei jäänudki Luisa Värgi viimaseks uueks lauluks sellel aastal, nagu selgub ja Eesti Laulu ebaedu teda ka ei morjendanud. Valminud on minu uus laul “Suudlus” ikka koostöös koos Mikk Tammepõlluga.
Stig Rästa: mõtlesin eurolugu kirjutades rekkajuhi elule  (11)
05.mai 2015 14:43
Stig Rästa ja Elina Born on Eurovisiooni eel välismeedia tähelepanu all. Hiljutises intervjuus paljastas Rästa, et võistluslugu "Goodbye to Yesterday" kirjutades oli tema silme ees rekkajuhi elu.
Ennustus: Eestile pakutakse Eurovisioonil viiendat kohta  (21)
04.mai 2015 12:22
Eesti PAFi koefitsientide järgi pakutakse Eesti loole finaalis viiendat kohta, edastavad meid Rootsi, Itaalia, Austraalia ja üllatuslikult ka Soome, kel sel aastal oma võte varuks. Tabeli kõige lõpust leiame San Marino, enne seda veel Portugali ja Moldova. Mitmendal kohal asub sinu lemmik?
Birgit ja Tanja säravad täna koos superstaarisaate finalistidega!  (1)
03.mai 2015 15:10
Täna õhtul näeb TV3 „Eesti otsib superstaari“ laval suurejoonelist vaatepilti, sest koos noorte lauljatega esinevad ka ansambel Swingers ning Tanja Mihhailova ja Birgit Sarrap.
Metsatöll keelab oma muusika kasutamise kütuseaktsiisi vastases videos  (285)
21.aprill 2015 13:34
Tuleval pühapäeval kutsub Toompeale kütuseaktsiisi vastu meelt avaldama Nõmme TV jagatud video "Ei aktsiisimängudele", kus on ilma luba küsimata kasutatud ansambel Metsatöllu loomingut.
KUULA! See paneb jala mõnusalt popirütmis tatsuma: Lauri Pihlapilt ilmus värske lugu „Tugevam“!  (12)
09.aprill 2015 07:35
Täna ilmus Lauri Pihlapi uus singel, „Tugevam“. Pala on kuulamiseks saadaval Youtube'is ning müügil iTunes'is. Raadiojaamadesse jõuab singel järgnevate päevade jooksul.
VAATA: Tibu-miisu! Eesti Laulu naljakaim lugu sai mitte vähem humoorikama video!  (28)
06.aprill 2015 20:59
"Eesti Laul 2015" poolfinalisti Bluestockingu laulu "Kordumatu" täispikale versioonile sai valmis muusikavideo. Video režissöör on Andres Luidre, loo autor on Maria Soikonen.
KUULA: Eesti Laulu finalist Kali Briis avaldas tuttuue muusikapala "Frankenstein"!  (3)
26.märts 2015 17:40
Eesti Laulul osalenud Kali Briis avaldas uue loo "Frankenstein", mille autor on bänd ise. Kali Briis astub 28. märtsil üles Tallinn Music Weekil Erinevate tubade klubis. Koosseis alustab kell 22.00.
KUULA: Tenfold Rabbiti ninamees Andres Kõpper avaldas esimese soolosingli!  (1)
24.märts 2015 17:45
Tenfold Rabbiti solist Andres Kõpper tuli sünnipaeva puhul valja aliasega NOËP ning avaldas uue esinejanime alt esimese singli ja muusikavideo.
Fortuuna valvab? Stigile ja Elinale tõmmati Eurovisioni poolfinaaliks maagiline järjekorranumber!  (62)
23.märts 2015 20:53
Eurovisioni lauluvõistlus avalikustas mõlema poolfinaali esinemisjärjekorra. Eesti esindajad Stig Rästa ja Elina Born saavad oma võimaluse särada esimese poolfinaali seitsmendatena.
Kiika kaadri taha: täna ilmub Super Hot Cosmos Blues Bandi ajaloo esimene muusikavideo ja uus lugu!
19.märts 2015 16:15
Täna õhtul saab TV3 vahendusel Seitsmestes Uudistes näha eelmisel aastal Eesti Laulu võistlusel tuule tiibadesse saanud Super Hot Cosmos Blues Bandi uut videot uuele loole "Johnny and Jane", enne seda on Sul aga võimalus piiluda video valmimise kaadritagustesse, mis annab aimu, et tegu on millegi ägeda ja vägagi teistsugusega.
PAROODIAVIDEO: Stigi ja Elina romanss 30 aastat hiljem, kui nad elaksid Sipelga tänavas  (29)
17.märts 2015 19:46
Oli arvata, et veel enne, kui kõik Eestimaa inimesed meie uue eurolaulu eile avaldatud video ära näevad, kerkib kuskile esile mõni naljaklipp, mis lugu pihuks ja põrmuks püüab irvitada.
Šoti politoloog Dr Eurovision uurib Eestit ja Eurovisioni  (5)
17.märts 2015 03:30
Äsja ilmus tema sulest raamat Eurovisioni kui turunduskanali olulisusest Eesti ja Ukraina jaoks.
VAATA: Stig Rästa ja Elina Borni eurolugu sai dramaatilise video, kus voolavad veri, vein ja pisarad  (370)
16.märts 2015 21:15
Tänases "Ringvaates" tuli esitlemisele kauaoodatud video Eesti tänavusele Eurovisioni loole "Goodbye To Yesterday". Elina Borni ja Stig Rästa emotsionaalne duett sai videovormi režissöör Hindrek Maasiku alias Masa käe all
Sensuaalne! Elina Borni katab "Goodbye to Yesterday" muusikavideos vaid voodilina  (100)
15.märts 2015 17:17
Esmaspäeval avaldatakse Eesti Laulu võiduloole "Goodbye to Yesterday" muusikavideo, mis on Eurovisionil visiitkaardiks Eestile.
Stig Rästal on tõeline numbrikiiks: ma loen sekundeid, mis kuluvad mingitele tegevustele  (11)
06.märts 2015 10:27
Muusik Stig Rästal on kummaline suhe numbritega: Pedantse numbrikiiksuga muusik mõõdab iga oma tegevust, kirjutab ajakiri Anne&Stiil.
Ansambel Kruuv jätkab suure hooga ka pärast Eesti Laulu ning üllitab verivärske plaadi  (3)
04.märts 2015 14:48
Ansambel Kruuv jätkab suure hooga ka pärast Eesti Laulu ning on valmis saanud Kruuvi kolmanda albumiga, millel pealkirjaks "Tiiu talu tütreke". Verivärskelt helikandjalt leiab 12 lõbusat ja rõõmsat rada.