Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
22 ainulaadset eset, mida saab osta heategevuslikul Disainiöö disainioksjonil  (1)
12.september 2016 11:16
Seda, et tuntud disainerite looming ei pruugi olla kättesaamatu haruldus, tõestab Disainiööl korraldatav Heategevuslik Disainioksjon No. 10. Oksjonil avaneb hea võimalus ausate hindadega välja võidelda nii maailmanimedest disainiikoone kui ka tunnustatud kodumaisete kunstnike ja disainerite loomingut. Vaatame, millised põnevad leiud oksjonihaamri alla satuvad!
Disainioksjon rabab mootorratta ja euroööbiku Pootsmanni kingadega
08.september 2016 11:25
Tänavusel juubelihõngulisel heategevuslikul disainioksjnil on luub all taas disainirariteedid kodu- ja välismaalt.
Muusikud, pange oma demod ja võistlusvaim valmis: Uuenduskuuri läbinud Eesti Laul avab seekord oma uksed ka välismaa autoritele!  (43)
07.september 2016 11:22
Eesti suurim muusikakonkurss Eesti Laul tuleb taas ning tänavu on konkursi tingimustes mitmeid muudatusi. Kui varem said konkursil osaleda vaid Eesti autorid, siis tänavu on võimalus ka välismaistel laululoojatel.
Septembrikuus on kõik uus: Tuuli Rand leidis endale uue ja põneva ameti!
01.september 2016 12:44
Lauljatar Tuuli Rand võttis vastu uue väljakutse ning asus tööle Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonnas kommunikatsiooni-ja turundusjuhina.
Grete Paia mekib meediatööd ja proovib kätt turunduses: algul ei tea ju, mis ees ootab  (1)
09.august 2016 07:31
Mitu korda " Eesti laulu " finaali jõudnud lauljatar tudeerib Estonian Business Schoolis ärijuhtimist ning bakalaureuseõpingute ajal tuleb neiul läbida ka turunduspraktika, mis on tal praegu käsil Kanal 2 ridades, kirjutab Õhtuleht .
HITIHOIATUS! Tulevikutäht Futuristik avaldas Weekend Festivali eel kuuma suvesingli
02.august 2016 21:51
Cartooni “Immortality” remixiga tuntuks saanud noor bassimuusika artist Futuristik avaldas rahvusvahelise plaadifirma NCS alt sumeda suvesingli “Little Bit”.
Andres Kõpper avaldas Tenfold Rabbiti laialimineku tagamaad: tekkis väikene lahkheli, et milline see mõni demo algselt oli ja millisena ta lõpuks plaadile sai
02.august 2016 13:34
Neli aastat tagasi Tenfold Rabbiti solistina Eesti Laulul osalenud Andres Kõpper kinnitas, et sooloprojekt NOËP on superhästi käima läinud ning Tenfold Rabbiti muusika sai lihtsalt otsa
KUULA: Suvine puusanõksutaja! Robin Juhkental & The Big Bangers avaldas uue singli  (1)
26.juuli 2016 10:11
Robin Juhkental ja tema ustavad kamraadid ansamblist The Big Bangers on vahepeal töökad olnud ning linti saanud oma suvesingli nimega "Answer". Rannaliivast, sõpradega grillimisest ja päikesest see otseselt ei räägi, aga bändi hinnangul on loo vibe pigem suvine kui talvine. Viska oma kõrv peale!
VAATA: Vapustav muutumine! Kitarrivirtuoos Eric Kammistest on saanud sale südametemurdja  (41)
22.juuli 2016 09:19
Muusik Antti Kammiste poeg Eric Kammiste on juba aastaid olnud väga hinnatud kitarrist ja helilooja paljude kodumaiste artistide bändides — nii võibki Ericut näha laval nii Karl-Erik Taukari kui Põhja-Tallinna koosseisus, aga ka erinevates projektipõhistes kooslustes.
I Wear* Experiment: meie bänd ei ole ainult „Patience’i” lugu
14.juuli 2016 23:55
Johanna Eenmaa ja Hando Jaksi meenutavad eelmist Positivust, räägivad Eesti Laulu kogemusest ning Aasia vallutusplaanidest
KUULA ja VAATA: Kui armas! Kes on see tuntud laulja, kelle uus singel räägib tema lapsepõlvest?  (3)
12.juuli 2016 20:13
Laura Põldverel on ilmunud tuliuus singel - tema ja Sven Lõhmuse sulest ilmunud lugu "94/95" räägib Laura lapsepõlvest ning video on kaunistatud meeleolukate klõpsudega lauljatari noorusest.
Heidy Purga kanda on kogu kodune elu ja laps! Jaanus Rohumaa: ilma selle toetuseta mina oma ametit pidada ei saaks!  (17)
08.juuli 2016 21:06
Lavastaja ja näitleja Jaanus Rohumaa , kes on ühtlasi ka EV100 korraldustoimkonna juht, jutustab värske ajakirja Eesti Naine veergudel, kuidas ta oma elukaaslase Heidy Purga panust hindab — koos kasvatavad nad 4-aastast põnni Villiamit.
Armupill massidesse! Meisterjaan avab ajutise parmupillipoe ja on nõus soovijatele ka näpunäiteid jagama  (5)
30.juuni 2016 12:00
Jaan Tätte juunior ehk Meisterjaan avab 3. juulil üheks õhtuks Kalamaja Pargis parmupillipoe, kus ta müüb danmoisid ehk Vietnami parmupille.
KUULA: Púr Múdd avaldas värsket kraami ja lubab selle aasta jooksul ka plaati
30.juuni 2016 10:15
Robotpoisid kütavad julgelt! Eesti Laul 2016 poolfinalist Púr Múdd on ilmutanud järgmise singli oma loodetavasti veel selle aastanumbri sees ilmuvalt plaadilt.
Kristel Aaslaid: Kui kleiti kannan, siis imestatakse, mis sul juhtus  (5)
29.juuni 2016 00:30
"PADJAKLUBI STAAR": Kuidas sai Saaremaa tüdrukust paari aastaga kõigi laste lemmik?
TOHOH! Kerli Kõivu uut singlit oleks pidanud esitama hoopis üks teine tuntud lauljatar  (9)
25.juuni 2016 12:35
Kerlil valmis uus lugu nimega “Racing time”, mille tarbeks on inspiratsiooni ammutatud värskest Disney kassahitist “Alice peeglitagusel maal”. Lauljatar paljastas sotsiaalmeedia vahendusel aga põneva fakti — tema kirjutatud pala oleks äärepealt pääsenud filmi ametlikule helireale ja sugugi mitte tema enda esituses!
Airi Vipulkumar Kansar: Nägin unes ette, et saan veel lapsi – uskumatu, see läkski täide!  (8)
15.juuni 2016 07:35
Lauljatar Airi Vipulkumar Kansar (38) märkas enda sõnul juba lapsena, et tema unenäod lähevad täide. Mõni aasta enne seda, kui Airi kohtus oma praeguse abikaasa, India päritolu Vipulkumar Kansariga (31), nägi ta unes ette, et saab tulevikus veel lapsi, kirjutab Õhtuleht.
Suvi saabub värskes suhtes: Mick Pedaja leidis armastuse  (3)
10.juuni 2016 10:00
Viimasel Eesti Laulu konkursil oma looga "Seis" tõelise tähelennu teinud Mick Pedaja laulud kõlavald justkui müstilisest ja tumedast sügavikust, kuid noormehe eraelus annavad tooni märksa erksamad värvid.
PUBLIK SOOVITAB: Kultuurikatla Aed PADA avab suvehooaja tasuta Mick Pedaja ja Estrada Orchestra kontserdiga
07.juuni 2016 16:04
Kultuurikatla Aed PADA avab oma suvised uksed juba teist aastat ning sel puhul tervitatakse kõiki sõpru tasuta kontserdiga. Elavat ilusat muusikat pakuvad Mick Pedaja ja Estrada Orchestra .
FOTOD: Magus jäätisepidu! Premia tähistas staaride kirevas seltskonnas oma 60. juubelit  (2)
06.juuni 2016 18:13
Premia tähistas eile õhtul koostööpartnerite, sõprade ja suurte jäätisefännidega oma 60. juubelit. Peo käigus toimus lõbus ajarännak 50ndate ja 60ndate Eestisse. Laval kehastusid eestimaalaste poolt palavalt armastatud tänapäeva Eesti lauljad tolle aja kohaliku muusikamaailma suurkujudeks — Karl-Erik Taukarist sai laval Ivo Linna, Laura Remmelist Marju Kuut, Liina Vahtrikust Helgi Sallo ning Marten Kuningast Uno Loop. Peoõhtu tantsupalaviku vallandas Koit Toome. Teiste seas tulid Premia juubelit tähistama Jan Uuspõld, Elisa Kolk ja Helen Adamson. Meeleoluka peo peremeesteks olid Valdo Panti kehastav Raivo E. Tamm ja Premia tegevjuht Aivar Aus.
Head lapsed - need kasvavad vitsata
26.mai 2016 00:00
Loosungid * Anekdoot * Juhtunud lugu * Paetisme * Kiiks * Muda Mihkel pajatab * Tõsi taga
KUULA: Millegi uue otsinguil! Eesti Laulul rahva poolehoiu võitnud Kati Laev üllitas värske singli  (3)
25.mai 2016 23:00
Kati Laeval, kes sai avalikkusele tuntuks tänu Eesti Laul 2016 konkursile, ilmus uus singel.
INTERVJUU: Eesti delegatsiooni juht Mart Normet toob pettujad maa peale tagasi: see on ime, et meil Eurovisionil üldse nii hästi on läinud!  (136)
17.mai 2016 16:11
Eesti Laulu produtsent ning Eesti Eurovisioni delegatsiooni juht Mart Normet on Stockholmis nähtud show'st nii täielikult lummatud, et isegi Eesti nigel (ehk kõige alumine) tulemus poolfinaalis elamust ei riku.
TEEME SOOJA: Smilers, Shanon ja Daniel Levi rokivad täna õhtul Rock Cafes
13.mai 2016 13:01
Täna toimub pealinnas kuumimas rockiklubis korralik Eesti muusika möll – lavale astuvad Smilers , Shanon ning Daniel Levi . Vaata ja kuula bändide parimaid lugusid ning ole õhtul rokkimiseks valmis!
Vaiksevõitu europidu Stockholmis
12.mai 2016 00:10
Eurovisioni esimene poolfinaal ei toonud hulgi rootslasi linna peale, kuid fänne siiski jagus.
VIDEO, FOTOD JA KOKKUVÕTE: Jüri Pootsmanni suurepärane poolfinaaliesitus jäi talle Stockholmi Eurovisioni-laval viimaseks  (320)
11.mai 2016 00:00
Teisipäeva õhtul astusid Stockholmis suurele eurolavale 18 riigi esindajad, andes endast kõik, et pääseda sel laupäeval toimuvasse Eurovisioni finaali, kus selgub tänavune võitja ja üle-Euroopaline hittlugu. Eesti Laul 2016 võitja Jüri Pootsmann oma looga "Play" jäi paraku 10 edasipääseja hulgast välja.
Kas Eesti laul jõuab Eurovisiooni finaali? Vaata, mida Sirje Eesmaa kass räimede abil ennustas  (6)
10.mai 2016 16:18
Sajad ja tuhanded Eurovisiooni fännid on Eestit esindavale Jüri Pootsmannile pöialt hoidmas, sest juba täna õhtul selgub, kas Eesti pääseb lauluvõistluse finaali või mitte.
Kas Jüri Pootsmann jõuab Eurovisioonil finaali? Tee oma pakkumine ja võida iPhone 6S!
10.mai 2016 09:00
Tänavuse Eurovisiooni lauluvõistluse finaal peetakse Stockholmis 14. mail. Finaali pääsemiseks tuleb aga esmalt edasi saada poolfinaalist.
MEEMIGALERII: Nõuame presidendilt rohkem stardipauke!
09.mai 2016 11:02
Foto heategevuslikul teatejooksul stardipauku andvast Toomas Hendrik Ilvesest vallandas Kranaadi sisemise meemi.