Eesti laul

Eesti laul

Eesti Laul on tähtsaim kodumaine lauluvõistlus ja aasta olulisim muusikasündmus.
Kodumaisele laulukonkursile “Eesti laul“ saabunud tööde hulgast selgitatakse välja laul, mis esindab Eestit "Eurovisioonil".
Laulukonkursi eesmärgiks on elavdada siinset muusikamaailma ja aidata kaasa Eesti popmuusika arengule.

Viited:
Vinge! Teele Viira soojendab briti staari James Arthurit!  (5)
01.august 2014 16:20
Teisipäeval, 5. augustil Tallinnas klubis Factory esineva Briti staari James Arthuri kontserti soojendusesineja on noor ja andekas Teele Viira.
Teele Viira läks päevatööle: loe, mis põnevat ametit lauljanna peab!  (21)
19.juuli 2014 10:45
"Mul on kogu aeg olnud peas mõte, et tahaks esmaspäevast neljapäevani midagi muud teha – tunda end asjalikuna ka nädala keskel, mitte ainult nädalavahetustel, kui käin mööda Eestit ringi ja esinen öösiti," räägib lauljatar Teele Viira . Nüüd on mõte teoks saanud – Teele asus programmijuhina tööle Tallinnas taasavatud restoran-klubis Clazz.
Sandra Nurmsalu: tahaksin väikese eestlase ikka kodumaal üles kasvatada  (9)
17.juuli 2014 11:50
Lauljatar Sandra Nurmsalu tunnistas, et Eestist äraminek on tema silmis väga aktuaalne ja mõneti ka valus teema.
Stig Rästa teatas raadios: ansambel Outloudz lõpetas tegevuse  (7)
08.juuli 2014 22:30
Muusik Stig Rästa teatas täna Raadio 2 eetris, et populaarne ansambel Outloudz on praeguseks ühise muusika hüljanud ega tegutse enam.
Waba rahwas laulab
02.juuli 2014 06:00
Eesti Wabariigi aegseid laulupidusid iseloomustas suur isamaaline vaimustus. Ent esines ka leiget suhtumist ning kord kutsuti üles isegi boikotile.
Heidy Tamme üllatas uskumatu faktiga elust: olen tantsinud Fidel Castroga!  (66)
08.mai 2014 22:12
Kanal 2 saate " Laula mu laulu " tänane erikülaline Heidy Tamme rääkis, et on oma pika lauljakarjääri jooksul esinenud muuhulgas ka Kuuba pikaagsele juhile Fidel Castrole ning temaga ka tantsinud.
Pilvre ja Pajusaar: Tanja loo meloodia polnud kütkestav ja sarnanes liialt Rootsi võidulooga  (12)
08.mai 2014 09:45
Legendaarsed Eurovisioni-hundid Glen Pilvre ja Priit Pajusaar uskusid mõlemad, et Eesti pääseb sel aastal finaali, kuid kumbki polnud Tanja võistlusloost erilises vaimustuses, kirjutab Õhtuleht.
BBC: Tanja on kõige raskemat tööd teinud naine tervel Eurovisionil!  (21)
07.mai 2014 15:11
Facebooki lehel BBC Eurovision tituleeriti meie eurolaulik Tanja "kõige raskemat tööd teinud naiseks tervel Eurovisionil"! Otseloomulikult vallandus Argost ja Tanjast üles laetud tantsupildi all tuline vaidlus teemal, kas Eesti laul ikka oli väärt kuulamist ja vaatamist või mitte ning sõna võttis suur hulk eestlasi, kes välismaistele sapipritsijatele koha kätte näitasid.
Super Hot Cosmos Blues Band annab esimese täispika kontserdi  (1)
06.mai 2014 10:34
Eesti Laul 2014 konkursil tuntuks saanud Super Hot Cosmos Blues Band annab sel reedel Tartu ööklubis Illusion bändi ajaloo esimese täispika kontserdi.
Ennustusportaal annab lootust: Eesti pääseb ka tänavu Eurovisiooni finaali!  (5)
05.mai 2014 13:20
Ennustusportaali Triobet koefitsientide alusel pääseb Eesti tänavune eurolaul, Tanja esitatav „Amazing“, homme õhtul peetavasti esimesest poolfinaalist edasi laupäevasele finaalkontserdile.
PAHAMEELETORM: Kommentaatorid Tanja esinemiskostüümist: mis vanaema aluspükste, Marati midivuplite, mähkmete või pidžaamaga tegu on?  (57)
29.aprill 2014 15:00
Eile paljastas Tanja Eurovisioni proovis oma esinemiskostüümi, milleks on sootuks erinev kleit sellest, mis tal Eesti laulu finaalis seljas oli. Õhulise ning lendleva virsikukarva iluduse asemel katab lauljatari keha tunduvalt lühem valge Britt Samosoni nõelasilmast tulnud meistriteos. Delfi kommentaatorid on aga šokis ning kommentaarium on üle ujutatud ülikriitilistest arvamustest, mis üheselt mõistavad hukka nii tegumoodi, värvi, jalatseid kui ka üldmuljet.
Kosmonauditoidu valmistamisega kuulsaks saanud Põltsamaal kehastub kosmoseturistiks Indrek Taalmaa
16.aprill 2014 14:50
Põltsamaal asuva Alevivanem Carl Schmidti Külalistemaja perenaine Ülle Saksniit ja peremees Viljar Päivil pakuvad ajaloohõngulises hoones paiknevas restos lisaks söökidele ja jookidele ka vaimutoitu. Atraktiivse väljanägemisega ja suuresti retrostiilis saal sobib kammerlikmate teatrietenduste mängimiseks. Selle nädala reede õhtul, 18. aprillil astub siin publiku ette näitleja Indrek Taalmaa monoetenduses "Teatrikokk"
Unistav rokimees Janno Reim  (7)
12.aprill 2014 04:30
Peaaegu eurolaulikuks saanud rokkar Janno Reim Super Hot Cosmos Blues Bandist ütleb, et inimeste toetus oli justkui labakäega vastu põske löödud litakas, aga muidugi heas mõttes.
RETROLAKS: 20 aastat Eestit Eurovisionil. Kuula ja meenuta õnnestumisi ja põrumisi!  (7)
09.aprill 2014 19:02
Eesti on osalenud Eurovisioni lauluvõistlusel alates 1993. aastast. Kuna 1995. aastal otsustati konkursile mitte sõita, saab tänavu 2014. aastal täpselt 20 aastat, kui meie väike riik on hiigelsuurest lauluvõistlusest osa võtnud, saavutades võite ja kaotusi. Selle uhke juubeli puhul panime ritta kõik lood, et saaksite nostalgitseda ja oma läbi aegade lemmiku poolt hääletada!
Eesti laulu täht Sandra Nurmsalu esitab neljapäeval Butterfly Lounge'is oma suurimaid hitte  (12)
08.aprill 2014 13:31
Neljapäeval, 10. aprillil, kell 21.00 esineb Butterfly Lounge'is Daiquiri Unplugged ürituste sarja raames akustilise kavaga Eesti laulult tuntud lauljatar Sandra Nurmsalu.
LOE, milline oli Heidy Purga esimene auto ja mis oli selle kaunitari nimi  (15)
27.märts 2014 17:20
Eesti Laulu produtsent Heidy Purga muljetas värskele Naistelehele oma elu "esimestest": sõpradest, armumistest ja muu hulgas ka oma esimesest autost.
Eesti jazzi showcase põnevam kui eales varem!
25.märts 2014 12:00
Eesti Jazzliit ja Jazzkaar toovad reedel, 28. märtsil Teater NO99 lavadele 11 erinäolist koosseisu. Uued leiud – Carrot Lights, Power Play ja lisaks superbänd Raoul Björkenheim Ecstasy.
HIIGELGALERII: Imeilus sünnipäevalaps Heidy Purga läbi aegade  (14)
18.märts 2014 17:00
Telenägu, raadiohääl ja diskor Heidy Purga tähistab täna, 18.märtsil, oma 39.sünnipäeva, mistõttu õnnitleb Publik teda südamest ja kammis oma mahukat fotoarhiivi, et teha ajaloolise galeriiga sügav kummardus Heidy värvikale isiksusele ja karjäärile. Palju õnne!
Sünnipäevarõõmu jagus tervesse valda
17.märts 2014 21:00
Koduvalla aastapäeva tähistati uhkelt valla eri piirkondades - Keavas, Lelles, Inglistel, Eidaperes ja Kaereperes. Igal peol oli oma nägu ja tegu. Sündmuste korraldajad oli rahvamajade (klubi) juhid ja Inglistel kohalik külaselts. Lelle rahvamaja juhataja Mariina Madisson ütles, et sünnipäevaürituste korraldamine valla kõigis paigus on üks tore traditsioon, mis peaks kindlasti jätkuma.
SUUR TELESASIPUNDAR: Staarid, keda oleme aasta jooksul (liiga?) segadusse ajavalt tihti ekraanil näinud!  (8)
17.märts 2014 15:30
Kas Sulle tundub ka telerit vaadates, et oled täpselt samu inimesi, sarnaseid saateid ja ühesugust juttu juba liiga palju näinud ja kuulnud? Meile ka! Hädasti oleks vaja Eesti avaliku elu tegelaste maastikule värskendust, sest aboluutselt kõik kanalid jagavad samu staare ja samu ideid. Publik püüab veidi analüüsida, kust see kõik alguse sai, harutada staaride sasipundart ja tuvastada, kust on viimase aastaga niidid jooksma hakanud ja kuhu lõngakerasse need tänaseks kuuluvad.
Tallinn Music Weeki päevaartist: Eesti laulu finalist Wilhelm
14.märts 2014 12:18
Kuni festivalini välja seame rambivalgusse põnevaid esinejaid, kellele Delfi ja Tallinn Music Weeki korraldustiimi arvates tasub ekstra tähelepanu pöörata — täna toome esile jazzimõjutustega indiepoppi viljeleva Wilhelmi.
Eesti õnnemänguturule sisenes Rootsi börsiettevõte  (7)
11.märts 2014 12:30
Eesti online õnnemänguturul tiheneb konkurents - Stockholmi börsil noteeritud mängukorraldaja Optibet on seadnud eesmärgiks lähiaastate jooksul kolme suurima turuosalise hulka tõusmise.
Lugeja: Norman Salumäe käitus kutsikat võttes nagu poliitik enne valimisi  (17)
06.märts 2014 10:30
Eesti Laulul nähtu tekitas skandaali, sest Norman Salumäe lootis varjupaigast ühekuust karantiinis olevat kutsikat telesaatesse võttes võita vaatajate poolehoidu ja koguda hääli. Noormehe käitumine sarnaneb poliitikute omaga valimiste ajal. Ka poliitikud teevad erinevad rumalusi, et valijatelt hääli koguda. Kohe, kui valimised läbi saavad, pole neil rahvast enam sooja ega külma.
Fläsh! Elu on lill!
06.märts 2014 07:10
Unustage madin Ukrainas, Siim Kallase miljonilood, “Eesti laul”, räämas tänavad, elektriarved ja Ansipi lahkumine.
Riina Solman viib Eesti Laulu kutsika-juhtumi linnaisade ette: see on sama, kui kerjused hoiavad kaastunde äratamiseks süles uimastatud kutsikaid!  (38)
05.märts 2014 18:26
Tallinna Linnavolikogu IRLi fraktsiooni liige Riina Solman teatas täna, et kavatseb homsel Tallinna linnavolikogu istungil Eesti Laulule Tallinna Loomade Hoiupaiga poolt laenutud kutsika kohta abilinnapea Arvo Sarapuule arupärimise esitada, kuna tegu olevat looma väärkohtlemisega.
Lugeja: Eesti Laulu tulemusi mõjutab üha enam see, et noored ei vaata telekat  (28)
05.märts 2014 16:38
Kuum bluusibänd kosmosest ei pääsenud Eurovisionile. Kuhu küll jäid need mõned protsendid? Poisid olid hästi varustatud: moekad riided, garaažilik tukk ja tantsukas bluus. Kosmilises kompostis veel ka ingelilusad tüdrukud, vahvad instrumendid ning energiavoogudena kehast välja purskav kurtcobainilik elujanu, kuid kõige selle juures ka elujõud!
Eesti Laulu finalist Wilhelm ja Norra bänd Kråkesølv annavad ühise kontserdi Tallinnas ja Tartus
05.märts 2014 09:45
Juba sel nädalal, 6. märtsil klubis HETK ja 7. märtsil Genialistide Klubis ühendavad jõud kaks suurepärast indie-bändi - Norras palju tuntust kogunud Kråkesølv ja armastatud Tartu kollektiiv Wilhelm .
Norman Salumäe ametlik pöördumine: tegu oli meie ühise püüdega juhtida inimeste tähelepanu loomade varjupaikadele!  (60)
04.märts 2014 21:15
Eesti laul u konkursil armsa kodutu kutsikaga tähelepanu kogunud Norman Salumäe on siiralt kurb, et loomasõbrad tema algatusest valesti aru said ning edastas Publikule omapoolse ametliku pöördumise.
Hannah Ild Norman Salumäele: milleks koguda nunnumeetri kuulsust hüljatud looma toel?  (21)
04.märts 2014 20:24
Lauljatar ja loomakaitsja Hannah Ild on skandaalist, millesse Norman Salumäe sattus, täiesti šokis. Ühtlasi ei mõista ta Eesti laululiste tegevuse tagamaid ning seda, mis toimus Hoiupaiga töötajate peas. Lühidalt, Hannah imestab, kuidas keegi looma heaolule ei mõeldud ja noorte artistide tähelepanu tõelise prohmaka ohule ei juhtinud.