Artišokk

Köögiviljade TOP 10: kõige efektiivsemad mürkide väljutajad  (7)
07.oktoober 2016 12:01
Need tublid köögiviljad aitavad su keha mürkidest kiiresti vabastada ja aitavad liigsetest kilodest vabaneda. Tegime sinu elu kergemaks ja otsisime Naisteka põhjatust arhiivist välja terve koorma kasulikke teadmisi toitumise kohta, mida on hea aeg-ajalt jälle meelde tuletada.
SUUR KINOPILETITE HINNAVÕRDLUS: Millise kino piletid on kõige soodsamad? Kus tasub klubikaardi omamine end kõige rohkem ära?  (6)
19.august 2016 15:53
Reastasime Tallinna kinode piletihinnad, et saada aimu, millises kinos saab kõige soodsamalt filme vaadata ning millise kinoklubi kliendikaart tasub end kõige rohkem ära.
Õied taldrikul ehk milliseid lilli võib süüa?  (4)
12.juuli 2016 12:01
Taimede viljad ning lehed ja varred on meie toidulaual tavalised.
Kuidas puhastada organismi
23.märts 2016 08:00
Kaunis ütlus, et keha on hinge tempel, tundub esmapilgul ehk liialt ilukirjandusliku ja poeetilisena, ent kui sellesse veidi enam süüvida, võib märgata otseseid seoseid meie vaimse ja füüsilise heaolu vahel. Seega on märtsikuiseks kevadekuulutajaks organismi puhastavad toidud. Ajakirja Sport märtsi numbris räägib sellest Kalli Sulga lähemalt.
Kui pitsaga on kiire...  (1)
18.märts 2016 23:55
Tahaks ise pitsataina teha, aga pole aega pärmitaina kerkimist oodata? LP pakub kolm kiiret pitsataina retsepti!
Saa ilusam nahk: 11 võtet, kuidas muuta näonahk värskemaks ja klaarimaks
15.märts 2016 11:10
Igaüks meist ihkab ilusat nahka. Mõnele on loodus kauni naha kaasa andnud, teine peab selle saavutamiseks väga palju pingutama. Kas etadsid, et kõige sagedasemad nahaprobleemide tekitajad on seedehäired, hormonaalne tasakaalutus, teatud toiduainete puudus või toksilisus?
Ka kaltsium võib olla "roheline"
01.veebruar 2016 15:00
Kaltsium on luude ja hammaste terviseks ning normaalseks arenguks äärmiselt vajalik.Paljud inimesed ei talu kaltsiumi esimest pähetulevat allikat - piimatooteid, kuid kaltsiumit saab ka taimedest.
Kostitage külalisi võrgutavate Toscana maitsetega
29.mai 2015 09:00
Eestlastel oleks itaallaste toidu nautimisoskusest põhjust õppust võtta ning hinnata mitmekäigulisi ja rikkalike maitseelamustega söögikordi. Toscana stiilis söögikordade järel valdab meeli joovastav rahulolutunne.
Kaalulangetaja abimehed: mida süüa, et kiiremini rasva põletada ja seedmist ergutada?  (25)
07.mai 2015 11:00
Värskes ajakirjas Naised annab Benu Viru Platsi apteegi proviisor Sille Krüger nõu selle kohta, mis kaalulangetusprotsessile kaasa aitab.
Astroloogiline toitumine: mida sinu tähemärk kindlasti sööma peab?  (39)
27.aprill 2015 22:00
Enamasti toitutakse selle järgi, mis tervislik tundub või pistetakse suhu just see, mille järgi isu on. Tähetargad on aga paika pannud plaani selle kohta, millised toiduained igale tähemärgile just sobivaimad on. Vaata, kas sinu menüü langeb sellega kokku või ei!
VILJAVAHELDUS AIAS: 3 tähtsat põhimõtet  (2)
26.märts 2015 09:30
Millised on kolm tähtsamat põhimõtet, mis tasub meelde jätta, et aed oleks alati lopsakas ja annaks suurepärast saaki.
Kuidas langetada kaalu apteegi abiga? Millised on kaalulangetamispreparaatide levinumad toimeained?  (2)
07.märts 2015 20:00
Oh kui paljud inimesed tahaksid vähem kaaluda.Farmaatsiatööstus on püüdnud neile naistele ja meestele appi tulla ja apteegis on müügil kümneid erinevaid preparaate, mis peaksid kaalulangetamise lihtsamaks tegema.
Kiudained — eemaldavad liigset kolesterooli ja aitavad kõhtu täis hoida  (2)
18.august 2014 16:00
Sõnaga „kiudaine“ (ingliskeeles fiber ) ei tähistata mitte ainult taimset kiudu ehk tselluloosi, vaid ka teisi aineid, mis annavad taimedele, nende viljadele ja seemnetele välise kuju, sisemise ülesehituse, jäikuse ning kõvaduse. Suurem osa neist ainetest on keerulise struktuuriga süsivesikud. Osa kiudaineid (taimede koredad ja jämedad osad, juurviljade ja puuviljade, terade ja seemnete kestad, koored) ei lahustu vedelikus, teine osa (asuvad juurviljade, puuviljade pehmes viljalihas) lahustuvad. Kiudainet lagundavad bakterid seedetraktis ainult osaliselt (ca 20%). Tekkinud ainetest omastab organism vitamiine ja mikroelemente (räni) vähesel määral ning lihtsuhkrutest ainult 1% imendub verre. Järelejäänust moodustatakse jämesoole talitluseks vajalikud lenduvad rasvhapped (sh äädikhape) ja gaasid (nt vesinik, metaan).
Parimad looduse annid kergemate terviserikete ja ka tõsisemate haiguste ennetamiseks  (1)
12.august 2014 11:00
Sobivaid ja kättesaadavaid ravimtaimi, puuvilju ning aedvilju võib kasutada toiduna, jookidena (mahlad, kissellid, morsid), toidulisanditena, toitude ja jookide maitsestamiseks, ravimite-preparaatide (teed, tõmmised, õlid, meesegud, pastad, võid lisanditega) valmistamiseks, vahendab terviseportaal remedyway.ee.
Kas soovite maapirnikrõpsu?  (7)
31.juuli 2014 08:09
Uku Uibopuu ja Andeia Kaseorg kavatsevad oma kodus Tõlliste külas asutada väikeettevõtte, kus valmistavad enda aiamaal kasvatatud maapirnist krõpse, jahu, mahlu.
Mis juhtub siis, kui organismi sisekeskkond muutub liiga happeliseks?  (17)
28.mai 2014 23:00
Biokeemiliste protsesside normaalseks kulgemiseks organismis peab vere ja kehavedelike happeline seisund olema stabiilne. Kui pH väärtus on normaalse tasakaalu väärtusest suurem või väiksem, võivad hakata arenema haigused.
Asi algab mullast
27.aprill 2014 09:00
Hea köögiviljasaagi aluseks on õige muld, millel sobiv happesus ja lõimis.
Reisikiri Sitsiiliast: ringiga podiseva Etna vulkaani otsa
22.jaanuar 2014 01:04
Seiklusjutt Harju Matkaklubi jalgratastel matkatiirust ümber Sitsiilia räägib ka kõrvalepõikest Euroopa kõrgeima tegevvulkaani Etna tippu, mis suvel vaid visises ja podises, kuid sügisel juba purskas.
Parimad taimsed rauaallikad ja mõned mõtted rauast  (14)
29.detsember 2013 22:30
Blogis “Toitumistarkus” ilmunud Liis Orava artiklis “Mõned mõtted rauast” on avaldatud hea ülevaatliku tabelina parimate taimsete rauaallikate nimekiri ja lisatud häid nõuandeid, millega tervislikul toitumisel arvestada. Muu hulgas juhitakse tähelepanu ka sellele, et vabamüügis olevaid kahevalentseid raualisandeid tuleks võimalusel vältida, kuna seoses vähese imendumisega tekitavad need sooletraktis reeglina suuri probleeme.
Ole terve — enneta raskeid haigusi looduslike vahenditega!  (7)
16.august 2013 13:05
Tihti on terviserikkeid lihtsam ära hoida, kui ravida. Remedyway.ee kirjutab, milliste ravimtaimede, puuviljade ja aiasaadustega on võimalik oma tervist turgutada ja haigusi eemal hoida, vahendab alkeemia.ee.
Citra – Abruzzo veinide suursugune esindaja
12.juuli 2013 16:11
Kuigi Abruzzo regioon asub Rooma linnale väga lähedal, on erinevus nende kahe vahel kontrastne. Abruzzo maakond on tõeline looduse mänguväljak oma imeilusate mägikülakeste ja kaunite liivarandadega, vastandudes oma lihtsa võluga ladina tsivilisatsiooni nurgakiviks olevale Rooma suurlinnale, mis esindab ülepaisutatud glitzi ja glamuuri. Abruzzo kuulsaim piirkond on Apenniinide mäejalamil asuv hiiglaslik Abruzzo Looduspark, kust avaneb külastajatele hingemattev panoraamiline vaatepilt. Tihedad mäestikumetsad pakuvad kaitset Euroopas haruldasteks muutunud metsloomadele nagu hunt ja karu. Abruzzo oli pikka aega kauge ja läbimatu Itaalia ääreala, kuid on viimasel ajal muutunud populaarseks turismikohaks tänu väljaehitatud kiirteedele, mis ühendavad seda Rooma ja teiste Itaalia piirkondadega. Siia tullakse avastama rikkumata loodust, maalähedasi kõrtse, kauneid Aadria mere liivarandu, kuurorte ning rikkalikku kohalikku kööki. Kindlasti on Abruzzo piirkonna köök üks kuulsamaid Itaalias ning siit on pärit mitmed Itaalia meisterkokad.
Ringmäng köögiviljaaias ehk viljavaheldus
03.juuli 2013 15:11
Koduaia peenramaa on enamasti väike ja iga aiaviljagi kasvab seal vähe. Kuidas pidada kinni viljavaheldusest?
Praegu lähevad turul kõige paremini kurk, paprika ja kõrvitsalised  (3)
07.juuni 2013 11:50
Turumüüjate hinnangul on taimede müük jäänud aasta-aastalt üha nigelamaks, kapsataimi ei taheta enam üldse.
Ka organism vajab pesupäevi
27.jaanuar 2013 13:30
Oleme juba harjunud sellega, et vähemalt kord nädalas peseme oma ihu seebi, vee ja nuustikuga. Tublimad muidugi harivad ihu iga päev. Üsna võõras on aga teadmine, et ka meie sisemus vajaks korralikku pesupäeva.
Värske artišokk rõõmustab gurmaane  (3)
15.juuli 2012 09:20
Hästivarustatud poodide lettidelt võib juba leida kopsakaid, veel puhkemata õisikuid, mille all ilutseb lakooniliselt nimetus "artišokk" ning arvestatava näiduga hinnasilt.
Õhtusöök pilvedes  (6)
29.juuni 2012 18:00
Võimalus tõusta korraks taevasse ja saada osa meelikõditavast kulinaarsest elamusest pilvede all avaneb järgmisel nädalal Vabaduse väljakul. Sinna on selleks juba paigaldatud 200tonnine eri­kraana, mis tõstab taevalikku söömaaega nautima tulnud seltskonna 50 meetri kõrgusele Tallinna vanalinna kohale. Tegu on eksklusiivse atraktsiooniga Dinner In The Sky, mida on seni korraldatud 30 suurlinnas üle maailma.
Retseptid: Loe, milliseid hõrgutisi pakkus Margret õhtusöögiks  (29)
05.jaanuar 2012 19:58
Täna esitles saates "Õhtusöök viiele" oma söögitegemise oskusi ning lemmikroogi preili Margret Järv. Tähelepanu ning mõningate lisanditega järgi tegemist väärib kindlasti tema poolt väheke jahedas õhkkonnas pakutud peedipüreesupp sinihallitusjuustu ja basiilikuga. Ei maksa palju ning mõne toekama võileiva kõrval moodustaks korraliku lõunasöögi!
Töötu saare naise hobi ajas Eesti esigurmaani elevile  (24)
04.november 2011 06:27
Tallinnas tegutsevate eliitrestoranide Gloria ja Egoist omanik ning Eesti Kulinaaria Instituudi asutaja Dimitri Demjanov on huvitatud koostööst Valjalas hobi korras sadu eksootilisi puu- ja köögivilju kasvatava Heli Kuusega.
Vesilahustuvad B-rühma vitamiinid  (2)
21.august 2011 09:00
B-rühma vitamiinid on vesilahustuvad vitamiinid, millel on tähtis roll raku ainevahetuses. Varem arvati, et tegu on ühe vitamiiniga ja see nimetati B-vitamiiniks. Selgunud on aga, et tegu on erinevate ainetega, mis esinevad samades toitudes.