alternatiivmeditsiin

Elul on iga haiguse jaoks ravim ammu enne haiguse teket juba loodud  (2)
22.veebruar 2015 09:51
Paradoksaalsel moel leiab inimene sageli tee alternatiivmeditsiini juurde siis, kui teadusliku meditsiini meetodite rakendamine pole heaolu ja tervislikku seisundit suuresti parandada suutnud. See on justkui õlekõrs, mille olemasolust ollakse teadlikud, kuid millest kinnihaaramine eeldab inimeselt ennekõike usku, et pärimuslikust rahvameditsiinist kujunenud aastatuhandeid vanad, inimorganismile leebed ja lihtsasti rakendatavad tarkused suudavad tõepoolest imet teha.
Šungiit toob tervist ja väge
21.november 2014 09:45
Teave šungiidi tervendavatest omadustest lähiajaloos ulatub rohkem kui 3. sajandi sügavusse — tol ajal kandis salapärane mineraal nime aspiidkivi ehk must kivi. Seda peetakse tõeliseks võlukiviks. Arvati, et ta toob tagasi nooruse ja parandab kiiresti lahingus saadud vigastused.
Tervenda end ise: üheksa asja, mida pead tegema, et su keha ennast ise parandama hakkaks  (19)
30.oktoober 2014 22:30
Tervenemine tähendab saada tagasi terveks, terviklikuks. Meie kehal on suurepärane ja müstiline võime end ise tervendada. Kui lõikad kogemata näppu, siis kasvab haav ise kinni ja paraneb, kui murrad kondid, siis kasvavad nad taas kokku. Mitte ükski doktor, ravim ega posija ei saa seda teha nii nagu sa ise ja su oma keha. Meie keha on võimeline ravima vähki, peatama vananemist, väljutama toksiine, võitlema põletikega — ehk hoidma sind terve ja vitaalsena. Meie keha ja meele ravimissüsteem on praktiliselt limiteeringuteta. Aga ainult siis kui sa lased oma kehal end ravida.
Lugeja: punane kärbseseen – midagi enamat kui lihtsalt ilus mürgiseen  (19)
17.september 2014 12:24
Meie hulgas pole vist kedagi, kes ei teaks, milline ilus ja ohtlik seen on punane kärbseseen , aga kui palju me tegelikult sellest seenest teame?
Rae vald võitleb isehakanud võõrutuskeskusega  (5)
13.august 2014 07:20
Harjumaa Rae valla Rae küla elanikud on koondunud löögirusikaks, et vabaneda külas tegutsevast narkomaanide ja alkohoolikute võõrutuskeskusest.
Parimad looduse annid kergemate terviserikete ja ka tõsisemate haiguste ennetamiseks  (1)
12.august 2014 11:00
Sobivaid ja kättesaadavaid ravimtaimi, puuvilju ning aedvilju võib kasutada toiduna, jookidena (mahlad, kissellid, morsid), toidulisanditena, toitude ja jookide maitsestamiseks, ravimite-preparaatide (teed, tõmmised, õlid, meesegud, pastad, võid lisanditega) valmistamiseks, vahendab terviseportaal remedyway.ee.
Osho õpilane selgitab: naissuguorganid haigestuvad siis, kui naine ei ole elanud välja oma naiselikkust ega seksuaalsust  (35)
17.juuli 2014 13:05
Indialannast õpetlane Sindhu Prem Arora, Osho käe all õppinud naine ja Veet Mano lähemaid sõpru, veedab juulikuu Eestis oma tarkust edasi andes. Ajakiri Naised vahendab tema mõtteid haiguste ja haigestumiste kohta.
Lugeja: kaaniravi ja määrimine meresoolaga annab isegi tervele inimesele uue hingamise!  (9)
11.juuni 2014 15:44
Alternatiivmeditsiini tutvustas mulle mu onu, kelle keha vaevavad psoriaasist tingitud punased laigud, muutes tema enesehinnangut ja minapilti mõneti negatiivseks.
Lugeja: Läti piiri ääres ravis kohalik nõid mu jala kopeerpaberiga terveks  (45)
10.juuni 2014 17:31
Olin 1983. aastal Gagras sanatooriumis ja sealt tagasi sõites tundsin rongis, et vasak jalg paistetab ja mul on palavik. Vagunisaatja, blond juudi rahvusest näitsik, andis mulle termomeetri ja tõesti: 39,4. Jõudsin Moskvasse ja mõtlesin, et ei lähe arstile. Õhtul istusin Tallinna rongi ja järgmisel päeval läksin arstile, tehti mingid süstid ja tundsin end paremini.
Lugeja: mu perearst ärritus, kui rääkisin talle, et alternatiivmeditsiin aitas mind  (32)
10.juuni 2014 15:37
Ükskord oli mul selg mitu kuud haige, valutas jubedalt. Perearst saatis taastusravisse ja igasuguste eriarstide juurde, aga midagi ei läinud paremaks. Siis kuulsin esimest korda osteopaatiast. Pöördusin Juri Remõga poole, sest ta oli esimene, kelle internetist leidsin.
ANNA TEADA: Kas oled saanud abi alternatiivmeditsiinilt?  (49)
10.juuni 2014 11:21
Kuuldavasti ei järgi ligi pooled patsiendid arsti ettekirjutusi täielikult: jätavad rohu õigel ajal võtmata, lõpetavad ise ravikuure või otsivad alternatiivseid tervise parandamise meetodeid. Milliseid alternatiive tavameditsiinile oled otsinud ja leidnud?
Marko Uibu: Kui olulised on eestlaste jaoks tavameditsiini kõrval alternatiivsed ravimeetodid?  (23)
09.juuni 2014 12:25
Erinevad uuringutulemused viitavad , et umbes pooled patsientidest ei järgi arsti ettekirjutusi täielikult: jätavad võtmata rohu õigel ajal, lõpetavad ise ravikuure või otsivad alternatiivseid tervise parandamise meetodeid. Ehkki Eesti kohta otsesed uuringuandmed puuduvad, võib arvata, et erinevate alternatiivsete ja rahvapäraste raviviiside kasutus on siin laialdane.
Arst vähihaigele: me ei hakka surmaga vägikaigast vedama  (168)
27.mai 2014 11:43
Üks mu sõber töötas Nõukogude armees teenides sõjaväe kiirabis. Tema meenutuste järgi elas ta esimest tööotsa rängalt üle: nähes veriseid ja räsitud liiklusõnnetuses kannatanuid, oksendas ta algul kümme minutit järjest. Aga pärast neljandat taolist väljasõitu tuli mehe jutu järgi mingi ükskõiksus ja isegi hoolimatus. Inimesed harjuvad kõigega.
Ettevaatust — šarlatanid!  (11)
08.mai 2014 22:30
KODUTOHTER: Häda ajab küll härja kaevu, kuid ka raske haiguse puhul on mõistlik loota eelkõige arstile, mitte otsida kõigepealt abi šarlatanilt, kes võtab küll raha, kuid petab.
Tiibeti meditsiini tarkused seedimise kiirendamiseks ja immuunsüsteemi turgutamiseks  (7)
29.aprill 2014 23:30
Mõnedele on kevadele tärkamine kergem, teistele raskem — olenevalt sellest, millist eluviisi me talve jooksul viljelenud oleme. Mida selleks üleminekuajaks soovitavad iidsed oriendi tervisetarkused, sellest räägib tiibeti meditsiini praktik Anu Rootalu.
Lea Liitmaa sai vähihaigusega sõbraks  (10)
03.aprill 2014 06:00
Kolme lapse ema, laulja ja laulukirjutaja Lea Liitmaa (40) räägib kaheksa kuud kestnud rängast vähiravist, millest ta väljus uue nimega ning uuenenud inimesena.
Homöopaatiat kas armastatakse või vihatakse, keskteed Eestis ei paista  (50)
23.jaanuar 2014 04:35
Süütu katse kirjeldada üht vanimat täiendusravi meetodit puhus ajakirjaniku emotsioonide merre.
Külmaravi — tõhus viis valu, turse ja põletuse ja ka stressi leevendamiseks  (11)
19.november 2013 15:45
Ilmselt pole kellelegi võõras teadmine, et kui oled end valusalt ära löönud, kukkunud, põletada saanud, pane haigele kohale külma. Kodustest vahenditest sobivad kiireks abiks külmutatud herned, jääkuubikud jm sügavkülmas leiduv. Kuid kas teadsid, et sarnasel põhimõttel viiakse meditsiinis ja taastusravis igapäevaselt läbi ka lokaalse külmaravi protseduuri?
Küsitlus: milline on teie kogemus alternatiivmeditsiiniga?  (65)
07.oktoober 2013 17:47
Päevaleht kirjutas täna, et väikeettevõtted, mis pakuvad erinevaid loodusteraapiaid ja üldistavalt alternatiivteraapiaks nimetatavaid teenuseid, on viimasel ajal sattunud terviseameti inspektorite huviorbiiti.
Terviseametnikud on asunud ka alternatiivterapeute puistama  (89)
07.oktoober 2013 04:00
Ühe alternatiivteraapiaid kasutava ämmaemanda uurimine viis kriminaalmenetluseni.
Mis on floating ja milleks see hea on?  (7)
05.august 2013 11:09
Floating on võimalus võtta aeg maha ja leida mõned minutid enese jaoks, vahendab telegram.ee . Võimalus astuda korraks välismaailmast sisemaailma, avada uks heade ideede ja loovuse juurde, raputada maha võõras ja leida üles oma.
Marko Uibu: Tantra annab asjadele uue vaatenurga  (12)
16.juuli 2013 13:19
Eestlastel on usuga keeruline suhe. Ühelt poolt mõjutab meid kristlik traditsioon ja nõukogude pärand, esimese vabariigi ajal levis siin jõudsalt okultism, 80ndatel New Age ja täna on populaarne hoopis tantra... Miks nii?
Päeva kommentaar: Mitu aastat me haldusreformist räägimegi?  (23)
18.märts 2013 17:20
Hajaveeb ‏@hajaveeb Rumalad korjavad raha mustadeks päevadeks, targad helgeks tulevikuks.
Traditsioonide tõed ja tarkused
04.märts 2013 16:00
Seda kirjutist alustan jäljendades O. Lutsu: Kui ma vallamajja jõudsin ... ei olnud loeng veel alanud. Sellel 13. veebruari talveõhtul rahvas alles kogunes üritusele, mille korraldajaks oli Haljala Kultuuriselts, teemaks rahvakalendri ja kiriklikud tähtpäevad veebruarikuus. Kohal oli juba Haljala Evangeelse Luterliku koguduse õpetaja Margit Nirgi, kellelt oli neil teemadel ettekanne. Õhus oli tunda kohvilõhna, mis tegi olemise kohe õdusaks ja see meeleolu jätkus koosviibimise lõpuni.
Kerttu Jukkum: ma olen suutnud end terveks mõelda  (12)
28.jaanuar 2013 11:19
"Võimalik, et arstide ja õdede puudus on kahandanud usku meie meedikutesse. Võimalik, et inimestele on saanud alternatiivmeditsiin omaseks seoses vaimsuse populaarsemaks muutumisega," räägib raadiohääl Kerttu Jukkum.
Emil Rutiku käis operatsioonil!  (5)
23.november 2012 13:30
Jäätantsusaates jalga vigastanud Emil Rutiku käis üleelmisel nädalal operatsioonil ning taastub nüüd.
Homöopaatia ravib inimest terviklikult  (48)
10.oktoober 2012 23:00
ELUKIRI: Homöopaatia on alternatiivmeditsiini haru, kus eriliste looduslikku päritolu ravimite abil püütakse stimuleerida keha enda võimet ennast ise ravida. Homöopaatia ravib inimest tervikuna, mitte ainult tema haigust. Millega täpsemalt on tegemist, uuris Elukiri diplomeeritud homöopaadilt Anu Hermlinilt .
Mis muudab Hiina pärimusmeditsiini edukaks?  (49)
27.september 2012 09:17
Hiina pärimusmeditsiini edu pandiks on "spirituaalsus".
Sajad miljardid dollarid aastas... millele USA elanikud raha kulutavad?  (46)
27.juuli 2012 12:18
Ameerika Ühendriigid on väga suur riik. Seal elab palju inimesi, kes jõuavad elu jooksul palju raha kulutada. Aasta lõikes ulatuvad numbrid tihti kümnete või sadade miljardite dollariteni, mis ajab väikeriigi eluga harjunud eestlasel imestusest silmad punni.