alternatiivmeditsiin

JAGA KOGEMUSI, kas oled kokku puutunud alternatiivsete toidulisandite või ravimitega, mis on tekitanud kõrvalnähtusid?  (12)
30.november 2016 09:37
Tänases Päevalehes räägib Kristi oma loo kanepiõliga seotud intsidendist ja loost selgub, et legaalne ja Eestis toidulisandina müüdav kanepiõli võib osa ravimitega koostoimes põhjustada serotoniinisündroomi, mis võib inimese ka tappa. Hea lugeja! Kas sinul on ette tulnud olukordi, kus poest ostetud toidulisand või ökoravim on tekitanud kõrvalnähtusid? Kui olete kokku puutunud kanepiõliga, siis kas on ette tulnud terviseseisundi muudatusi? Kuidas olukord lahenes? Kui palju uurite enne erinevate alternatiivide tarbimist nende tausta ja võimalikke kõrvalmõjusid? Jaga oma kogemusi ja mõtteid aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!
Perearst vaatab Hiina meditsiini poole: on väga palju hädasid, mis hakkavad pihta mõtlemisest  (68)
22.november 2016 08:39
Saaremaa perearst Kersti Tuuling pani ameti maha ning hakkas end täiendama alternatiivmeditsiini koolitustel.
Mis on meditsiin? Mis on alternatiivmeditsiin? Mis on allopaatiline meditsiin? Mis on holistiline meditsiin?  (14)
26.august 2016 08:09
Sõna meditsiin on arvatavasti kõikidele teada mõiste ja selle tähenduse üle arutlemine võib tunduda imelik. Meditsiin on kahjuks paljude jaoks see, kui sind ravib ülikooli lõpetanud arst müügiloa saanud ravimitega. See on meditsiin, mille kohta paljud kasutavad sõna teaduspõhine.
Miks Phelps on lapiline: kuidas alternatiivmeditsiin tippujuja mummuliseks tegi  (44)
10.august 2016 10:00
Olümpiahuvilised, kes jälgivad tänavu Michael Phelpsi kuldmedalitega pärjatud ujumissooritusi, võivad imestada, miks teeneka sportlase keha katavad ümmargused verevalumid.
Kirna fenomen: energiakeskus korjab tuhandeid külastajaid
28.juuli 2016 00:00
Kirna mõisa loodus­ravikeskust külastab sadu inimesi päevas. Lisaks esoteerika­austajatele on uued peremehed uksed avanud ka külainimestele ja kultuurihuvilistele.
Lugejad: inimesed olid haiglas kuni tervenemiseni, ei olnud nii nagu tänapäeval, et haiguslehel olles käib kodanik tööl  (5)
04.mai 2016 13:13
Arstide pikkadest järjekordadest ajendatult jagavad kolm lugejat oma mõtteid haiguslehe, alternatiivmeditsiini ja telefoni teel registreerimisega kohta.
Lugejad: kuni tervishoid ja inimeste tervendamine on kasumipõhine, otsitaksegi alternatiive  (5)
28.aprill 2016 16:55
Inimesed, kes võitlevad pseudoteaduse ja -meditsiini, ohtlike kultuste ja sektide, posijate ja imeravitsejate vastu, pidasid hiljuti Tallinnas konverentsi ja peakorraldaja Sanal Edamarukuga tegi Eesti Päevaleht ka intervjuu . Tema sõnul on hea eluga mugavaks muutunud eurooplastel viimane aeg ime-ravitsejad ja posijad riikliku järelevalve alla võtta. Lugejatel on tava- ja alternatiivmeditsiini kohta oma arvamus.
Perearst: posijate juurde minnakse, sest arstidel pole aega kuulata  (5)
07.märts 2016 14:44
Kolmapäevases Eesti Ekspressis ilmus lugu väiksest tüdrukust, kelle ema eelistas posija pakutud ravi kemoteraapiale. Pool aastat hiljem on laps üliraskes seisundis haiglas. Perearst Anneli Talvik andis Ekspressile usutluse, kus vastas, miks tema hinnangul üleüldse inimesed posijate juurde pöörduvad.
Kadri Luik. Blogija ja kirjanik, kes uskus imedesse ja aitas inimesi õigele teele  (24)
29.veebruar 2016 15:14
Kadri Luik oli vabakutseline ajakirjanik, blogija ja kirjanik. Ta tegeles spirituaalse nõustamisega ja kirjutas peamiselt suhetest, vaimsest kasvust, isiklikust teekonnast, tervislikest eluviisidest ning kõigest sellest, mis meid igapäevaselt ümbritseb ning puudutab.
PUBLIKU VIDEO: Eesti Ekspressi külalispeatoimetaja, arst ja pagar! Evelin Ilves: mida ma ei taha teha, seda ma ei tee!  (45)
26.november 2015 14:32
Endine presidendiproua Evelin Ilves on viimasel ajal kõigil meelel ja keelel, kuna tema osalus on tervitatud kõikjal, olgu selleks siis ajalehe peatoimetamine, erakliiniku kavandamine, leiva küpsetamine või terviseseminaril kõnelemine.
PALJU ÕNNE! Alkeemia tähistab täna 4. sünnipäeva vestlusringiga terviklikust tervishoiust ja maailmavaadete koostööst
25.november 2015 11:50
Täna õhtul kell 18 avanevad Hobuveski uksed, pakutakse Loodusvägi glögi ning iidsetest ja moodsatest alkeemikutest kõneleb jutuvestja Erki Kaikkonen . Kell 19 algab Alkeemia Akadeemia vestlusring teemal "Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö", kus esinevad arstid Rene Bürkland , Adik Levin ja Evelin Ilves ning psühholoog Helena Väljaste ning mida salvestab ka Raadio 2 saade " Hallo, Kosmos! ". Seejärel võlub Silver Sepp oma fantaasiapillidest imelisi helisid ning nauditakse Tervise Alkeemia teed, torti ja mõnusat seltskonda.
Evelin Ilves: Olen loodusraviga enamiku terviseprobleeme lahendanud ja akupunktuuri abil enamus ravimeid vältida saanud
24.november 2015 09:26
Homme õhtul kell 19 istuvad Hobuveskis ühise arutelulaua taha psühholoog Helena Väljaste ja arstid Rene Bürkland , Adik Levin ja Evelin Ilves , et arutleda tervikliku tervishoiu ja maailmavaadete koostöö teemadel. Uurisime Alkeemia sünnipäevasündmuse ühe esineja Evelin Ilvese käest terviseteemalisi mõtteid ja tuleb välja, et kaamose vastu soovitab ta puhata ja kallistada.
Alternatiivravipraktikad vahelduvad iga natukese aja tagant nagu moevooludki  (118)
24.november 2015 00:10
Perearstide seltsi juhatuse esimehe Diana Ingeraineni sõnul tuleb alternatiivravi uskujaid ümber veenda.
VIDEOLOENG! Doktor Adik Levin: Meie riigis on olemas jõud, kes arvavad, et alternatiivset meditsiini pole üldse vaja
22.november 2015 04:11
Seeniorarst Adik Levini viimase raamatu "Dr Levini toitumistarkused. Ülevaade õigest toitumisest, toitumisteraapiast ja varjatud toidutalumatusest" esitlusele Rahvusraamatukogus toimunud Alkeemia Akadeemia sündmusel kogunes nii palju huvilisi, et publik pidi väikesest saalist suurde ümber kolima. Oma toitumisteemalises loengus räägib doktor Levin meditsiinisüsteemist, toitumisteraapiast, ka piimatarbimisest, skeptikutest ja paljust muust huvitavast.
Alternatiivmeditsiin - taevane kingitus või põrgu kutse?
04.oktoober 2015 11:55
Rääkides alternatiivmeditsiinist, ei saa me sugugi ümber kõigepealt termini defineerimisest. Kui räägime tänasel päeval alternatiivsetest ravivahenditest, siis kas paneme kõik, mis pole lääne meditsiini poolt kasutusel ja tõenduspõhine, ühte patta või teeme ka vahet?
Mis on alternatiivmeditsiini alternatiiv?  (133)
25.september 2015 00:10
Inimesed ootavad ja vajavad ravi kohta rohkem teadmisi.
Me andsime oma lastele MMSi  (121)
23.september 2015 04:30
Ekspress otsis üles emad, kes ravisid oma lapsi mürgise MMSi lahusega.
Haukanõmm: inimesi tuleks rohkem harida, et nad ohtlikke "imeravimeid" endale sisse ei võtaks  (37)
20.september 2015 16:14
Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm ütles, et imeaineks MMS peetud kloordioksiidi sissejoomise ja teiste taoliste ohtlike eksperimentide vältimiseks ei ole vaja mitte niivõrd riigivõimu sekkumist, vaid pigem oleks vaja inimesi harida, et nad teaksid, mida nad teevad.
Mart Ummelas: Jätkame vaba mõtte laineharjal
17.september 2015 05:00
Jaanuaris 2016 täitub Tallinna Televisioonil viis tegevusaastat. Arvamustoimetaja Mart Ummelase sõnul on eelmised telehooajad kinnistanud Tallinna TV programmi sellised arvamussaated nagu “Vaba mõtte klubi”, “Meedia keskpunkt”, “Mõtleme taas”, “Rahvaadvokaat”.
Meie tervis on meie kätes ehk refleksoloogia toob leevendust
12.august 2015 08:33
Refleksoloogia on iidne alternatiivmeditsiini haru, mis põhineb inimese keha tervendavate jõudude aktiveerimisel. Inimest võib vaadelda kui keerulist energeetilist süsteemi ja selles süsteemis on energiakanalite kaudu ühendatud erinevad organid, näärmed ja kehaosad.
Kuuaiandus: Taimede istutamine vastavuses kuufaasidega tagab parema kasvu ja saagi
23.märts 2015 19:14
Kuufaaside järgi istutamine (kutsutakse ka kuuaianduseks) on holistiline aiandusvorm, mis tähendab, et aednik istutab kõik oma juurviljad ja lilled ranges vastavuses kuufaasidega. Kuidas Kuu taimi mõjutab?
Kassidel on teaduslikult tõestatud holistilised ravivõimed: nende nurrumine tervendab rakke ja alandab stressi
17.märts 2015 09:26
Teaduslikud uuringud on korduvalt tõestanud, et kassid on midagi enamat kui lihtsalt head lemmikloomad. Neil on erakordselt teraapiline mõju ja nad võivad südamehaiguste all kannatavate inimeste puhul isegi edukalt ravimeid asendada.
"Nõukogude meditsiin teid ei aita – minge nõia juurde!" ehk kuidas Leningradi homöopaat mu lapse terveks ravis  (7)
12.märts 2015 12:05
Üle 20 aasta tagasi viibis mu noorem tütar, kes oli siis seitsmeaastane, pärast kaks kuud kestnud pidevat köhimist Hiiu kopsukliinikus. Kasutusele võeti kõik tolleaegsed ravivõtted, aga lõpuks sain ma lapse sealt kätte täpselt samas seisus, nagu ta oli sinna minnes. "Nõukogude meditsiin teid ei aita – minge nõia juurde!" öeldi nõuandeks kaasa. Astma oli käega katsuda.
Lugeja: vanaema lätlasest naabrinaine teadis ussisõnu ja ravis leivaga hobuse jala terveks  (10)
11.märts 2015 12:24
Vanaema, kel talu piiriks oli riigipiir Lätimaaga, rääkis, et enne viimast sõda salvanud rästik tema hobust. Jalg paisunud ilmatuma suureks. Teisel pool piiri elanud naabrinaine nimega läti Zelma aga teadnud ussisõnu. Lipanud siis toona veel noor vanaema Zelmale muret kurtma.
Lugeja kogemus alternatiivmeditsiiniga: ravitseja aitas raadio teel seljavalust lahti saada  (10)
11.märts 2015 10:43
Paarkümmend aastat tagasi ühel kevadel, kui olin eelmisel päeval järjest umbes 100 m2 põldu hargiga ümber kaevanud, tundsin hommikul seljas niisugust kangust, et peaaegu ei saanud liigutadagi. Lebasin siis diivanil ja kuulasin Kuku raadiot. Stuudios oli külas ravitseja Viktor, kes rääkis oma ravivatest piltidest ja väitis, et võib ka raadio kaudu ravida inimesi, kes ise terveks saada soovivad.
Lugeja uskumatud lood alternatiivmeditsiinist: foto abil raviti terveks laps, kellele arstid pakkusid kõige rohkem viis aastat elu  (50)
10.märts 2015 16:56
Tavameditsiini ja alternatiivmeditsiini ei tasu vastandada. Enamik meist saab abi tavameditsiinilt, kuid on inimesi, kelle häda puhul osutub see võimetuks ja kes saavad abi ravitsejalt. Kõige olulisem on mitte sattuda šarlatani otsa. Neid on hirmutavalt palju.
ANNA TEADA: Missuguseid tulemusi on andnud alternatiivmeditsiin?  (69)
10.märts 2015 10:40
Tänases Päevalehes kirjutab Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloog ja vähiravifondi "Kingitud elu" nõukogu liige doktor Peeter Padrik tavameditsiini ja alternatiivmeditsiini erinevustest vähiravis ning riskidest, mida haiged inimesed kipuvad võtma, usaldades läbiuurimata ravimeetodeid või eelistades neid arsti ettekirjutustele. Hea lugeja, kas ka sul on sellega kogemusi?
Elul on iga haiguse jaoks ravim ammu enne haiguse teket juba loodud  (2)
22.veebruar 2015 09:51
Paradoksaalsel moel leiab inimene sageli tee alternatiivmeditsiini juurde siis, kui teadusliku meditsiini meetodite rakendamine pole heaolu ja tervislikku seisundit suuresti parandada suutnud. See on justkui õlekõrs, mille olemasolust ollakse teadlikud, kuid millest kinnihaaramine eeldab inimeselt ennekõike usku, et pärimuslikust rahvameditsiinist kujunenud aastatuhandeid vanad, inimorganismile leebed ja lihtsasti rakendatavad tarkused suudavad tõepoolest imet teha.