alternatiivmeditsiin

Kuuaiandus: Taimede istutamine vastavuses kuufaasidega tagab parema kasvu ja saagi
23.märts 2015 19:14
Kuufaaside järgi istutamine (kutsutakse ka kuuaianduseks) on holistiline aiandusvorm, mis tähendab, et aednik istutab kõik oma juurviljad ja lilled ranges vastavuses kuufaasidega. Kuidas Kuu taimi mõjutab?
Kassidel on teaduslikult tõestatud holistilised ravivõimed: nende nurrumine tervendab rakke ja alandab stressi
17.märts 2015 09:26
Teaduslikud uuringud on korduvalt tõestanud, et kassid on midagi enamat kui lihtsalt head lemmikloomad. Neil on erakordselt teraapiline mõju ja nad võivad südamehaiguste all kannatavate inimeste puhul isegi edukalt ravimeid asendada.
"Nõukogude meditsiin teid ei aita – minge nõia juurde!" ehk kuidas Leningradi homöopaat mu lapse terveks ravis  (6)
12.märts 2015 12:05
Üle 20 aasta tagasi viibis mu noorem tütar, kes oli siis seitsmeaastane, pärast kaks kuud kestnud pidevat köhimist Hiiu kopsukliinikus. Kasutusele võeti kõik tolleaegsed ravivõtted, aga lõpuks sain ma lapse sealt kätte täpselt samas seisus, nagu ta oli sinna minnes. "Nõukogude meditsiin teid ei aita – minge nõia juurde!" öeldi nõuandeks kaasa. Astma oli käega katsuda.
Lugeja: vanaema lätlasest naabrinaine teadis ussisõnu ja ravis leivaga hobuse jala terveks  (10)
11.märts 2015 12:24
Vanaema, kel talu piiriks oli riigipiir Lätimaaga, rääkis, et enne viimast sõda salvanud rästik tema hobust. Jalg paisunud ilmatuma suureks. Teisel pool piiri elanud naabrinaine nimega läti Zelma aga teadnud ussisõnu. Lipanud siis toona veel noor vanaema Zelmale muret kurtma.
Lugeja kogemus alternatiivmeditsiiniga: ravitseja aitas raadio teel seljavalust lahti saada  (10)
11.märts 2015 10:43
Paarkümmend aastat tagasi ühel kevadel, kui olin eelmisel päeval järjest umbes 100 m2 põldu hargiga ümber kaevanud, tundsin hommikul seljas niisugust kangust, et peaaegu ei saanud liigutadagi. Lebasin siis diivanil ja kuulasin Kuku raadiot. Stuudios oli külas ravitseja Viktor, kes rääkis oma ravivatest piltidest ja väitis, et võib ka raadio kaudu ravida inimesi, kes ise terveks saada soovivad.
Lugeja uskumatud lood alternatiivmeditsiinist: foto abil raviti terveks laps, kellele arstid pakkusid kõige rohkem viis aastat elu  (50)
10.märts 2015 16:56
Tavameditsiini ja alternatiivmeditsiini ei tasu vastandada. Enamik meist saab abi tavameditsiinilt, kuid on inimesi, kelle häda puhul osutub see võimetuks ja kes saavad abi ravitsejalt. Kõige olulisem on mitte sattuda šarlatani otsa. Neid on hirmutavalt palju.
ANNA TEADA: Missuguseid tulemusi on andnud alternatiivmeditsiin?  (69)
10.märts 2015 10:40
Tänases Päevalehes kirjutab Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloog ja vähiravifondi "Kingitud elu" nõukogu liige doktor Peeter Padrik tavameditsiini ja alternatiivmeditsiini erinevustest vähiravis ning riskidest, mida haiged inimesed kipuvad võtma, usaldades läbiuurimata ravimeetodeid või eelistades neid arsti ettekirjutustele. Hea lugeja, kas ka sul on sellega kogemusi?
Elul on iga haiguse jaoks ravim ammu enne haiguse teket juba loodud  (2)
22.veebruar 2015 09:51
Paradoksaalsel moel leiab inimene sageli tee alternatiivmeditsiini juurde siis, kui teadusliku meditsiini meetodite rakendamine pole heaolu ja tervislikku seisundit suuresti parandada suutnud. See on justkui õlekõrs, mille olemasolust ollakse teadlikud, kuid millest kinnihaaramine eeldab inimeselt ennekõike usku, et pärimuslikust rahvameditsiinist kujunenud aastatuhandeid vanad, inimorganismile leebed ja lihtsasti rakendatavad tarkused suudavad tõepoolest imet teha.
Šungiit toob tervist ja väge
21.november 2014 09:45
Teave šungiidi tervendavatest omadustest lähiajaloos ulatub rohkem kui 3. sajandi sügavusse — tol ajal kandis salapärane mineraal nime aspiidkivi ehk must kivi. Seda peetakse tõeliseks võlukiviks. Arvati, et ta toob tagasi nooruse ja parandab kiiresti lahingus saadud vigastused.
Tervenda end ise: üheksa asja, mida pead tegema, et su keha ennast ise parandama hakkaks  (20)
30.oktoober 2014 22:30
Tervenemine tähendab saada tagasi terveks, terviklikuks. Meie kehal on suurepärane ja müstiline võime end ise tervendada. Kui lõikad kogemata näppu, siis kasvab haav ise kinni ja paraneb, kui murrad kondid, siis kasvavad nad taas kokku. Mitte ükski doktor, ravim ega posija ei saa seda teha nii nagu sa ise ja su oma keha. Meie keha on võimeline ravima vähki, peatama vananemist, väljutama toksiine, võitlema põletikega — ehk hoidma sind terve ja vitaalsena. Meie keha ja meele ravimissüsteem on praktiliselt limiteeringuteta. Aga ainult siis kui sa lased oma kehal end ravida.
Lugeja: punane kärbseseen – midagi enamat kui lihtsalt ilus mürgiseen  (20)
17.september 2014 12:24
Meie hulgas pole vist kedagi, kes ei teaks, milline ilus ja ohtlik seen on punane kärbseseen , aga kui palju me tegelikult sellest seenest teame?
Rae vald võitleb isehakanud võõrutuskeskusega  (5)
13.august 2014 07:20
Harjumaa Rae valla Rae küla elanikud on koondunud löögirusikaks, et vabaneda külas tegutsevast narkomaanide ja alkohoolikute võõrutuskeskusest.
Parimad looduse annid kergemate terviserikete ja ka tõsisemate haiguste ennetamiseks  (1)
12.august 2014 11:00
Sobivaid ja kättesaadavaid ravimtaimi, puuvilju ning aedvilju võib kasutada toiduna, jookidena (mahlad, kissellid, morsid), toidulisanditena, toitude ja jookide maitsestamiseks, ravimite-preparaatide (teed, tõmmised, õlid, meesegud, pastad, võid lisanditega) valmistamiseks, vahendab terviseportaal remedyway.ee.
Osho õpilane selgitab: naissuguorganid haigestuvad siis, kui naine ei ole elanud välja oma naiselikkust ega seksuaalsust  (35)
17.juuli 2014 13:05
Indialannast õpetlane Sindhu Prem Arora, Osho käe all õppinud naine ja Veet Mano lähemaid sõpru, veedab juulikuu Eestis oma tarkust edasi andes. Ajakiri Naised vahendab tema mõtteid haiguste ja haigestumiste kohta.
Lugeja: kaaniravi ja määrimine meresoolaga annab isegi tervele inimesele uue hingamise!  (9)
11.juuni 2014 15:44
Alternatiivmeditsiini tutvustas mulle mu onu, kelle keha vaevavad psoriaasist tingitud punased laigud, muutes tema enesehinnangut ja minapilti mõneti negatiivseks.
Lugeja: Läti piiri ääres ravis kohalik nõid mu jala kopeerpaberiga terveks  (48)
10.juuni 2014 17:31
Olin 1983. aastal Gagras sanatooriumis ja sealt tagasi sõites tundsin rongis, et vasak jalg paistetab ja mul on palavik. Vagunisaatja, blond juudi rahvusest näitsik, andis mulle termomeetri ja tõesti: 39,4. Jõudsin Moskvasse ja mõtlesin, et ei lähe arstile. Õhtul istusin Tallinna rongi ja järgmisel päeval läksin arstile, tehti mingid süstid ja tundsin end paremini.
Lugeja: mu perearst ärritus, kui rääkisin talle, et alternatiivmeditsiin aitas mind  (33)
10.juuni 2014 15:37
Ükskord oli mul selg mitu kuud haige, valutas jubedalt. Perearst saatis taastusravisse ja igasuguste eriarstide juurde, aga midagi ei läinud paremaks. Siis kuulsin esimest korda osteopaatiast. Pöördusin Juri Remõga poole, sest ta oli esimene, kelle internetist leidsin.
ANNA TEADA: Kas oled saanud abi alternatiivmeditsiinilt?  (49)
10.juuni 2014 11:21
Kuuldavasti ei järgi ligi pooled patsiendid arsti ettekirjutusi täielikult: jätavad rohu õigel ajal võtmata, lõpetavad ise ravikuure või otsivad alternatiivseid tervise parandamise meetodeid. Milliseid alternatiive tavameditsiinile oled otsinud ja leidnud?
Marko Uibu: Kui olulised on eestlaste jaoks tavameditsiini kõrval alternatiivsed ravimeetodid?  (23)
09.juuni 2014 12:25
Erinevad uuringutulemused viitavad , et umbes pooled patsientidest ei järgi arsti ettekirjutusi täielikult: jätavad võtmata rohu õigel ajal, lõpetavad ise ravikuure või otsivad alternatiivseid tervise parandamise meetodeid. Ehkki Eesti kohta otsesed uuringuandmed puuduvad, võib arvata, et erinevate alternatiivsete ja rahvapäraste raviviiside kasutus on siin laialdane.
Arst vähihaigele: me ei hakka surmaga vägikaigast vedama  (168)
27.mai 2014 11:43
Üks mu sõber töötas Nõukogude armees teenides sõjaväe kiirabis. Tema meenutuste järgi elas ta esimest tööotsa rängalt üle: nähes veriseid ja räsitud liiklusõnnetuses kannatanuid, oksendas ta algul kümme minutit järjest. Aga pärast neljandat taolist väljasõitu tuli mehe jutu järgi mingi ükskõiksus ja isegi hoolimatus. Inimesed harjuvad kõigega.
Ettevaatust — šarlatanid!  (11)
08.mai 2014 22:30
KODUTOHTER: Häda ajab küll härja kaevu, kuid ka raske haiguse puhul on mõistlik loota eelkõige arstile, mitte otsida kõigepealt abi šarlatanilt, kes võtab küll raha, kuid petab.
Tiibeti meditsiini tarkused seedimise kiirendamiseks ja immuunsüsteemi turgutamiseks  (7)
29.aprill 2014 23:30
Mõnedele on kevadele tärkamine kergem, teistele raskem — olenevalt sellest, millist eluviisi me talve jooksul viljelenud oleme. Mida selleks üleminekuajaks soovitavad iidsed oriendi tervisetarkused, sellest räägib tiibeti meditsiini praktik Anu Rootalu.
Lea Liitmaa sai vähihaigusega sõbraks  (10)
03.aprill 2014 06:00
Kolme lapse ema, laulja ja laulukirjutaja Lea Liitmaa (40) räägib kaheksa kuud kestnud rängast vähiravist, millest ta väljus uue nimega ning uuenenud inimesena.
Homöopaatiat kas armastatakse või vihatakse, keskteed Eestis ei paista  (50)
23.jaanuar 2014 04:35
Süütu katse kirjeldada üht vanimat täiendusravi meetodit puhus ajakirjaniku emotsioonide merre.
Külmaravi — tõhus viis valu, turse ja põletuse ja ka stressi leevendamiseks  (11)
19.november 2013 15:45
Ilmselt pole kellelegi võõras teadmine, et kui oled end valusalt ära löönud, kukkunud, põletada saanud, pane haigele kohale külma. Kodustest vahenditest sobivad kiireks abiks külmutatud herned, jääkuubikud jm sügavkülmas leiduv. Kuid kas teadsid, et sarnasel põhimõttel viiakse meditsiinis ja taastusravis igapäevaselt läbi ka lokaalse külmaravi protseduuri?
Küsitlus: milline on teie kogemus alternatiivmeditsiiniga?  (65)
07.oktoober 2013 17:47
Päevaleht kirjutas täna, et väikeettevõtted, mis pakuvad erinevaid loodusteraapiaid ja üldistavalt alternatiivteraapiaks nimetatavaid teenuseid, on viimasel ajal sattunud terviseameti inspektorite huviorbiiti.
Terviseametnikud on asunud ka alternatiivterapeute puistama  (89)
07.oktoober 2013 04:00
Ühe alternatiivteraapiaid kasutava ämmaemanda uurimine viis kriminaalmenetluseni.
Mis on floating ja milleks see hea on?  (7)
05.august 2013 11:09
Floating on võimalus võtta aeg maha ja leida mõned minutid enese jaoks, vahendab telegram.ee . Võimalus astuda korraks välismaailmast sisemaailma, avada uks heade ideede ja loovuse juurde, raputada maha võõras ja leida üles oma.
Marko Uibu: Tantra annab asjadele uue vaatenurga  (12)
16.juuli 2013 13:19
Eestlastel on usuga keeruline suhe. Ühelt poolt mõjutab meid kristlik traditsioon ja nõukogude pärand, esimese vabariigi ajal levis siin jõudsalt okultism, 80ndatel New Age ja täna on populaarne hoopis tantra... Miks nii?