Abraham

Väike maailmarändur – Napoleon Bonaparte'i põrm on Pariisis, tema "meheau" reisib ringi USAs
12.oktoober 2016 09:57
Kas teate, kus on praegu Napoleoni “meesjäse”? See võib paista nipiga küsimusena, kuid ajalugu on keerulisem kui anekdoot.
Roki ja kõrge koha vahel  (12)
08.oktoober 2016 00:05
Kui mõnedele läheb Toomas Hendrik Ilves ajalukku kui e-Eesti edendaja, teistele kui naistelemb, siis suurele osale kultuurirahvast jääb ta meelde kui innukas popmuusika austaja.
20 tabavat ja sügavmõttelist tsitaati naermise ja naeratamise kohta
07.oktoober 2016 07:10
Täna on rahvusvaheline naeratamise päev. Uuringud näitavad, et lapsed naeravad 100-300 korda päevas, täiskasvanud aga kahjuks ainut 10-15 korda. Kuna aga naermine ja naeratamine tekitavad heaoluhormooni, siis see on ülimalt tervendav. Loe, mida kuulsad inimesed on naermise ja naeratamise kohta kohta öelnud.
TARKUSE TAGAVARAST: Kes või mis on "must hobune"?  (2)
28.september 2016 19:01
Must hobune on mõiste, mis tähistab täiesti tundmatu isiku võitu olulistel poliitilistel, ennekõike just presidendivalimistel. Kuigi termin pärinebki algselt traavivõistlustelt, on tegemist juba puhtalt poliit-tehnoloogilise terminiga.
Mihkel Kunnus: Loll mõtleb oma peaga, tark teiste omadega
28.september 2016 00:30
Loovusest on kaheldamatult saanud üks ajastu märksõnu.
Leonardo DiCaprio: kõiki meie planeedi elusolendeid ähvardab tõsine katastroof
21.september 2016 09:02
"Vaja on tohutuid ja viivitamatuid muudatusi, mis tooksid endaga kaasa uue kollektiivteadvuse ning inimkonna uue kollektiivse arenguetapi," tõdeb ÜRO rahusaadikuna tegutsev näitleja Leonardo DiCaprio , kes võtab oma võimalust jõuda suurte rahvahulkadeni ja ka oluliste otsustajateni väga tõsiselt. Tema sõnavõtud kliimamuutuse kriitilisuse teemal on mõjuvad ja inspireerivad ning loodetavasti äratavad üles ka need niiditõmbajad ja otsustajad, kelle võimuses on teha suuri muudatusi, mis tegeleks looduse ehk kõige elava säilimisega planeedil Maa. Toome allpool ära ühe tema ÜRO-s peetud inspireeriva kõne nii sõnas kui videos.
VIDEO: KARM! Paraolümpial kukkusid rattasõidu kaks liidrit vaid mõni meeter enne finišit ning jäid kullast ilma
18.september 2016 08:15
Rio paraolümpial jäädakse meeste C4-C5 klassi (alajäseme puue või amputatsioon) jalgratta maanteesõitu mäletama ilmselt küll iraanlase Bahman Golbarnezhadi traagilise surma tõttu, kuid ülimalt dramaatiline oli ka sõidu lõpp.
Püha Õhtusöömaaeg?!
09.september 2016 16:22
Disainiööga rööbiti kulgevavalgusfestivali Lux Matrix tänavuseks naelaks on väga provokatiivne ettevõtmine. Selleks on kunstiteemaline gurmee ja lavastus „Püha Õhtusöömaaeg“. Esimest korda Eestis on võimalik kogeda valguskunsti taiesest inspireeritud lavastatud õhtusööki! Erinevalt teatrietendustest, mis püsivad mängukavas mitu kuud, sünnib ainulaadne kunstigurmee sündmus Disainiöö raames ainult selleks õhtuks, 14. septembril kl 20-22 Tallinna Ladina kvartalis Katariina kirikus.
11 veenvat põhjust, miks avalik esinemine sulle elus tähtis on
08.september 2016 20:15
Kui tunneme kõnepidamise ees hirmu ja peame seda sellegipoolest tegema, võib tekkida küsimus, kui tähtis avalik esinemine üleüldse on? Usu või ära usu, kuid see on üks olulisemaid oskusi, mida elu jooksul arendada.
Astronoomid avastasid kummitusliku tumeainegalaktika  (44)
26.august 2016 13:00
Astronoomid on avastanud galaktika, mis koosneb peaaegu täielikult ainult tumedast ainest. Tumeaine on mõistatusliku olemusega ollus, mida universumis ongi rohkem kui tavalist, nähtavat ainet, aga millest me midagigi teame üksnes tema gravitatsioonilise mõju järgi tavalisele ainele.
Gunnar Pressi olümpiablogi: maraton, pallilahingud ja lõpupidu
21.august 2016 10:31
Varavalges lähevad Rio de Janeiros oma olümpiateele maratonimehed. Pilk maailma aastatabelisse jahmatab natuke.
MEGAGALERIID: Vaata, kuidas möödus hiphopfestivali esimene päev ja kes kõik kohal olid!  (13)
13.august 2016 13:55
Eesti HipHop Festivalil täitub 10 aastat! Esimesel päeval kütsid rahvast kuumaks Ruckus, LihaMägi, 5Loops, 1TEIST, Gorõ Lana, Genka/Paul Oja, Abraham, Noizmakaz, Reket ja Chalice. Kas ka sina olid kohal?
LOE, kes esinevad tänavusel Eesti HipHop Festivalil ja millist muud sõnasõda saama hakkab!
09.august 2016 19:15
Sel nädalavahetusel, 12.-13. augustil toimub Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuses kümnes Eesti Hiphop Festival. Lavale astuvad hetke kuumimad Eesti hiphop artistid ning publikule pakutakse ka palju muud meelelahutust.
Üleskutse! Eesti Hiphop Festival pakub esinemisvõimalust ka vähetuntud artistidele
28.juuli 2016 12:52
12.-13. augustil Tartumaa Tervisespordikeskuses toimuva Eesti Hiphop Festivali pealaval astub üles nimekas hiphopi seltskond, kuid Hennessy telk ootab esinema ka vähetuntud artiste.
Terve kodumaiste räpparite raskekahurvägi kohal: Eesti Hiphop Festival tähistab sel suvel 10. sünnipäeva
21.juuli 2016 07:30
12.-13. augustil Tartumaa Tervisespordikeskuses toimuv Eesti Hiphop Festival tähistab sel suvel juba kümnendat sünnipäeva ning sel puhul astub Elva mändide all lavale tõeline hiphopi raskekahurvägi.
FOTOD: President, prominendid ja kümned tuhanded eestlased ehk VAATA, kuidas muutus Positivus minifestivalist megamölluks
11.juuli 2016 11:28
Lätis juba 10. aastat toimuv Positivus Festival kütab tänavu oma juubeliaastaga eriti kirgi, mistõttu on paslik kokku panna kaunid meenutusgaleriid kõige eredamatest hetkedest möödunud festivalidest. Näiteks on lätlaste suurimat festarit külastanud ka Toomas Hendrik Ilves , kui esines tema lemmikansambel Palma Violets.
FOTOD: Roman Fosti jooksis Amsterdami EM-il poolmaratonis hooaja tippmargi  (2)
10.juuli 2016 13:16
Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel oli viimase Eesti sportlasena võistlustules Roman Fosti , kes sai Amsterdami kesklinnas toimunud poolmaratonis ajaga 1:06.00 31. koha.
Nimekad amatöörpoksijad lõpetasid Eesti kindameeste olümpialootused  (1)
22.juuni 2016 15:40
Augustis algavatel Rio olümpiamängudel eestlasi poksiringis kahjuks taaskord ei näe, sest Kirill Serikov , Ainar Karlson ning Kaupo Arro Bakuus toimunud viimasel kvalifikatsiooniturniiril viie parema sekka ei pääsenud.
Kuidas juurutada endas küpse mehelikkuse arhetüüpseid jõude?
19.juuni 2016 07:59
Kuningas, Sõjamees, Maag ja Armastaja on need neli arhetüüpi, mis moodustavad kokku küpse mehe hingeelu põhistruktuuri. Pahatihti pole tänapäeva ühiskonnas need arhetüübid aga erinevatel põhjustel välja arendatud.
Ainar Karlson alustas olümpia kvalifikatsiooniturniiri kindla võiduga
18.juuni 2016 11:17
Bakuus toimuval Rio olümpia kvalifikatsiooniturniiril poksis alistas Ainar Karlson poolraskekaalu avaringis kohtunike ühehäälse otsusega moldaavlase Viktor Ialimovi.
Eestlanna õpetab rikkad indialased martsipani armastama  (38)
03.juuni 2016 23:55
Viis aastat tagasi jättis pärnakas Thea oma juhtiva ameti, pakkis asjad ja võttis lapse ning sõitis Mumbaisse elama. Nüüd naudib India koorekiht tema luksuslikku martsipani.
LPäevik - kultuur  (1)
27.mai 2016 23:55
Kätš jätkub! Abrahami vastulöök kriitikale: aru ma ei saa, miks teha siis sisutühja loo kohta sisutühi arvustus?  (12)
25.mai 2016 20:39
Räppar Abraham ehk Lennart Lundve on tänase päeva jooksul purustanud nii Interneti kui kriitikute närvid ning põhjustanud ERRi kultuuriportaali kolmunistis Kaspar Viilupis suisa nii kurje tundeid, et mees kirjutas oma teravas arvustuses, et tegu on idioot-räpiga, mis näitab ära Eesti räpi madalaima punkti. Räppar ei jätnud reageerimata.
ERRi kultuurikolumnist: Abrahami idioot-räpp ja kommentaatori tasemel kriitika presidendi suunas näitas, kus on eesti räpi madalaim punkt!  (16)
25.mai 2016 20:25
ERRi kultuuriportaali kolumnist Kaspar Viilup reageeris täna ilmunud Abrahami tulistele riimidele üksjagu kriitiliselt ning kirjutas Menu veergudel , et kuigi ta austab kodumaist räpiskeenet ja selle seinast-seina tegijaid, siis täna tõestas üks “räppar”, kui madalale saab langeda, minnes koguni nii kaugele, et nimetas Abrahami riime idioot-räpiks.
INTERVJUU JA LÜÜRIKA: Räppar Abrahami arvates peaks Eesti järgmiseks presidendiks saama temasarnane inimene: keegi, kes armastab eestlasi, venelasi ja juute  (2)
25.mai 2016 17:13
Räppar Abraham sai täna maha Eesti presidenti kritiseeriva lauluga, mis on mitmel pool furoori tekitanud. Ühed kiidavad, teised laidavad, ent Abraham ise ei leia laituseks põhjust.
PÄEVA KOMM: Kuhu kadus Abrahami teravus? Väga leebe lauluke, ainult nende faktide kordamine, mida me juba teame
25.mai 2016 16:08
Kõva pommina taevast alla sadanud ning seni küllaltki vürtsise lüürikaga välja tulnud räppar Abrahami uus laul "Toomas Henrdik" pani musamaailma kihama. Kas tõesti on tegu vahepeal pereinimeseks saanud Abrahami julge tagasitulekuga või jääb "Toomas Hendrik" pigem ühekordseks sõnavõtuks? Kogusime kokku parimad lugejate kommentaarid sel teemal.
Ametlik vastus: mida arvab president Ilves teda tögava Abrahami räpiloost?  (53)
25.mai 2016 12:26
Täna ilmus räppar Abrahami sulest irooniline ning terav president Toomas Hendrik Ilvest tögav lugu. Mida riigipea kodanik Lennart Lundve poolt tema suunas lennutatud loomenooltest arvab?
PÄEVA POMM: Kulm kortsu või suu naerule? Skandaalne räppar Abraham tegi president Toomas Hendrik Ilvesest pikantse loo  (74)
25.mai 2016 08:54
Räppra Abraham, kes varemgi Eesti avalikkust otsekohese ütlemisega raputanud, sai valmis loo viimaseid kuid presidendiametit pidavast Toomas Hendrik Ilvesest . Teravas ja iroonilisevõitu loos võtab räppar ette nii riigipea kõned, talurendi kui ka naisevahetused. Loodame, et Ilvese melomaania aitab tal Abrahami loomingut hinnata ning melanhooliat vältida!