1999

Hiina jüaanist sai tänu nõrgale eurole maailmavaluuta  (1)
01.detsember 2015 11:09
Euro aastakümne halvim aasta paistab veel hullem, kuna Rahvusvaheline Valuutafond IMF lisas Hiina jüaani maailma reservvaluutade sekka, kirjutab Bloomberg.
Putin suursaadikute volikirjade üleandmisel: piirilepingute jõustumine võiks kaasa aidata usalduse tõstmisele riikide vahel  (13)
26.november 2015 16:49
Eesti uus suursaadik Venemaal Arti Hilpus andis täna Venemaa presidendile Vladimir Putinile üle oma volikirja. Vladimir Putin ütles tseremoonial, et piirilepingute jõustumine aitab kaasa usalduse tõstmisele.
60-aastased prouad jäävad aidsi. Kas HIV-test tuleks teha kõigile?  (21)
25.november 2015 00:47
Aidsihaigetena on arsti juurde hakanud sattuma juba 60- ja 70aastased eestlased.
Suure südamega ameerika hurmur Cadillac Escalade  (18)
23.november 2015 15:10
Kõigepealt üks mõttemäng. Ütlen “Ameerika”, mõtlen…? Väga suur, hiiglasuur, hoomamatult suur, eks. Pilvelõhkujad , hiidhamburgerid, üüratud autod; ja ameeriklased, kes introvertse eestlase jaoks kohe kindlasti on hoomamatult haudujuduu – muudkui vaimustuvad ja naeratavad kogu aeg… mhh. Ime pole, hinnad on neil seal nii normaalsed ja kütus ei maksa üldse midagi! Ise ka oleks võib-olla parem inimene, kui saaks mööda kiirteed üüratu autoga kimada ja burksi süüa…
Toomas Alatalu: Lähis-ja Kesk-Ida tohuvabohu on selgus ise  (57)
22.november 2015 17:43
Ajalugu on varemgi näidanud, et kui suurjõudude pikaleveninud kriisi lisandub veel üks tegija või üllatab keegi juba osalevatest tegijatest millegi uuega, saab kohe klaariks paljugi seni varjatust ja kogu protsess uue hingamise. Just nii on läinud Lähis- ja Kesk-Ida kriisiga pärast Venemaa sõjalennukite kohalelendu 18.-19. septembril ja nende pommitamistööle asumist 30. septembril.
Maire Valtin: Meetootmine pole meelakkumine  (1)
19.november 2015 05:15
Pealkirjas öeldud kalambuur kuulub Lääne-Virumaa mesinikule Maire Valtinile. Mullune aasta mesinik on olnud ka aasta põllumehe kandidaat, kuid napilt tiitlist ilma jäänud.
Kuidas meeldib? Üldse odavaimad nutitelefonid maksavad alla 10 euro (ei, see pole allahindlus)  (44)
18.november 2015 09:05
Odavatel nutiseadmetel on tehnikasõprade seas halb maine, aga need võivad siiski ka ostmisväärilised olla (Lumia) – või siis annavad internetiühendusega suhtlemisvahendite populariseerimisele veelgi hoogu takka.
Hitler, Stalin, Allah ja Jehoova teises maailmasõjas
18.november 2015 00:30
Mati Õuna jutuvestjatalendi austajatele on „II maailmasõja faktid ja legendid“ huvitavaks lugemiseks põnevatest sõjaseikadest, kus tehakse ka hulgaliselt arvutuslikke kokkuvõtteid.
5 ikoonilist vaatamisväärsust, mis sündisid aastal 2015  (2)
18.november 2015 00:01
Peagi lõppev aasta läheb ajalukku paljude uute maailmakuulsate vaatamisväärsuste avamisega, mis on juba praegu muutunud kikoonilisteks reisisihtkohtadeks
Oht on märgatavalt suurem: Süüria ja Iraak on vaid kaks provintsi "kaliifi" mõju all  (32)
17.november 2015 14:12
Maailmavallutus just Islamiriigi eesmärgiks ei ole, küll aga kogu islamimaailma ühendamine ühise kaliifi võimu alla ja uskmatute väljakihutamine sealt, ning läänemaailma karistamine väidetavate kuritegude eest islami vastu. Kõik, mis kunagi araablaste käes olnud, peab tagasi võetama, elagu seal täna või hispaanlased. Venelasi karistati Süüriasse sekkumise, prantslasi karistati kas siis burka- või karikatuurisõja eest.
Kellel HIV, epilepsia või luupus? TOP13 superstaari, kes põevad raskeid ravimatuid haigusi!  (7)
17.november 2015 11:38
Viimastel päevadel on meedias lahvatanud uudis Charlie Sheeni võimalikust HIV-positiivsusest, mis annab selgesti mõista, et kuulsused on siiski vaid inimesed ja neilgi tuleb võidelda raskete, ravimatute ning halvimal juhul suisa eluohtlike haigustega. Kuigi Sheeni võimalik HIV-positiivsus on ainult tema enda kergemeelsuse tulemus, toob Publik toob Sinuni nimekirja ikka veel elavate kirjas olevatest staaridest, kes on paljastanud oma ravimatud tõved, mis tihtipeale on kaasa sündinud ja kuhu miskit parata ei saa.
Jevgeni Kabanov: miks mulle meeldib eestlaste töökultuur?  (29)
17.november 2015 00:10
2015. aasta Eesti aasta ettevõtja Jevgeni Kabanov rääkis Ärilehele, kuidas ta pani püsti oma esimese äri. Kabanov kiidab Eesti äri- ja töökultuuri, mis sobib uuele majandusele nagu rusikas silmaauku.
Eckhart Tolle: Inimkonna kollektiivne ärkamine pole mitte võimalus, vaid vajadus
16.november 2015 14:41
Tänapäeva vaimse maailma üks mõjukaimaid õpetajaid Eckhart Tolle ja Ingrid Peek vestlesid kaks aastat tagasi inimeseks olemise võlust ja valust, vestlus ilmus eksklusiivintervjuuna Eesti Ekspressis ja Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!". Tolle mõtted sellest, et inimkonnal on aeg kollektiivselt edasi areneda ja jõuda vaimselt uuele tasemele, on sama aktuaalsed täna kui kaks või kakskümmend aastat tagasi. Alkeemial on hea meel oma lugejatega jagada Eckhart Tolle mõtteid vaimsest ärkamisest ja valgustumisest ning saada teada, milline võiks olla meie Uus Maailm.
Legend ja eeskuju – ümber maailma seilajad Ahto ja Kõu
15.november 2015 15:38
Detsembris saab 85 aastat sellest, kui vennad Ahto ja Kõu Valter edukalt lõpetasid 133päevase ookeaniretke kaheksameetrisel purjekal Tallinnast Miamisse.
New Yorgis leiti auto tagaistmelt mõrvatud profikorvpalluri surnukeha  (18)
12.november 2015 20:15
USA suurlinnas New Yorgis leiti pargitud Lexuse džiibi tagaistmelt prügikottide vahelt endise ülikoolikorvpallitähe Michael Wrighti surnukeha. Teda otsiti taga alates 5. novembrist, 35-aastase mehe laip leiti viis päeva hiljem.
Palgapäevade TOP 10: Vaata, milliste rollide eest teenis traagilise lõpu leidnud Robin Williams kõige rohkem raha  (1)
11.november 2015 19:31
Mis puudutab filmirolle, siis üks selle ajastu innovatiivsemaid näitlejaid ja koomikuid, traagiliselt lahkunud Robin Williams on endast maha jätnud üpriski suure pärandi. Näitleja on kinkinud oma andega maailmale hunniku ajatud filme ning sellega teeninud ka suuri suumasid. Veebisait Celebrity Net Worth on ritta seadnud Robin Williamsi kümme kõige pirakamat palgapäeva.
Kairis Ulp valiti FISU Täitevkomitee liikmeks
11.november 2015 01:20
Šveitsis Lausanne`is toimus Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Liidu ( FISU ) järjekordne aastakoosolek, mille tähtsaimaks punktiks oli organisatsiooni juhtliikmete valimine. Suure häälteenamusega valiti FISU presidendiks eelolevaks neljaks aastaks Venemaa esindaja Oleg Matitsõn.
Eesti lennukompanii on siiski võimalik!  (1)
11.november 2015 00:40
Majandus- ja kommunikatsiooni­ministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas (38) üritas viimase hetkeni Estonian Airi päästa.
Maksude tulevikust  (1)
11.november 2015 00:30
Ühiskonna maksusüsteem oleks justkui 20. sajandisse kinni jäänud. Tulevik vajab uusi maksumudeleid.
Riigikogu võttis menetlusse eelnõud kaitseväe missioonide pikendamise kohta  (11)
10.november 2015 14:33
Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse 15 eelnõu, sealhulgas ka kaitseväe missioonide pikendamise kohta.
Belgia õlletootja on tõsises hädas, sest ööd on liiga soojad  (3)
10.november 2015 14:30
Cantilloni pruulikoda Brüsselis on sunnitud teatama, et nende õllepruulimise hooaeg on sel aastal oluliselt lühemaks jäämas, mis mõjutab otseselt ka õlletoodangu suurust. Probleem on selles, et isegi öösel ei lange temperatuur alla kaheksa kraadi.
Rahvusvahelise jalgpalli nädal  (1)
09.november 2015 16:48
Vahelduseks koduliigadele naaseb suur jalgpall rahvusvahelisele areenile, sest selgumata on neli viimast 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril osalejat.
Uued esimehekandidaadid esitanud keskparteilane: Savisaar oleks pidanud ise taanduma, Toom on liiga reljeefne ja Simson pillub vaid loosungeid  (44)
09.november 2015 15:38
Pärnumaa piirkonna lihtliige Imre Sams esitas eile Keskerakonna juhi kandidaatiks neli uut nime: Olga Ivanova, Jaanus Karilaidi, Jüri Ratase ja Mailis Repsi. Hobuste tõuaretusega tegelev Sams rääkis Delfile, et ta näeb kõigis nimetatud kandidaatides võimekust parteid juhtida.
Nordic Aviation veab inimesi nii kahtlaste väikeettevõtete kui ka tõsisemate lennufirmade abil  (21)
09.november 2015 14:16
Ärileht uuris, millised on need lennufirmad, mis hakkavad Nordic Aviationi lende läbi viima. Neljast firmast kaks on imepisikesed tegijad, üks lisaks sellele pankroti äärel.
Ratnikovist saabki 15-aastase vaheaja järel Levadia peatreener  (16)
07.november 2015 19:57
FC Levadia uue peatreenerina naaseb klubisse Sergei Ratnikov - mees, kelle käe all tuli klubi kuusteist aastat tagasi esmakordselt meistriliigasse ning võitis oma esimesed tiitlid. 21. novembril tähistab FC Levadia uus peatreener oma 56. sünnipäeva.
Juba 16 aastat! Tjuun In tähistab homme Kultuurikatlas oma sünnipäeva
06.november 2015 15:43
Homme, 7. novembril peab Tjuun In peosari oma 16. sünnipäeva Kultuurikatla kahes saalis. Suures saalis esinevad väliskülalised Calyx & Teebee, kodumaine duo HeadRead ning residendid Qba, To-Sha ja L.Eazy. Still Out ruumis mängivad muusikat Paap, Armukahur, Hurmet Ilus ja Ivo Naries.
Tundmatu. Tundmatum. Albaania
05.november 2015 20:00
Täpselt neli minutit pärast Elbasanist Berati poole suunduva bussi otsima hakkamist istusime taksosse. Kindlasti olin see mina, kes vaevaliselt teele õõtsuvat bussiskeletti nähes oli esimesena karjatanud: ”Võtame takso!”. Järgmised 70 kilomeetrit olin ma aga täiesti vait.
Viisteist aastat vana vaidlus: valitsus asub otsustama Tartu Agro riigimaade tuleviku üle  (5)
05.november 2015 08:05
Maaeluministeeriumis valmistatakse praegu ette materjale, et viia niinimetatud Tartu Agro riigimaade tuleviku üle otsustamine valitsusse.
Harukordsed 17 aastat kestnud kohtuvaidlus sundis Tallinna kahjutasu maksma  (81)
05.november 2015 00:10
Kas Pirital mere lähedal asuv maja kuulub Rootsis elavale naisele või kinnistu erastanud mehele? Kompromissini jõuti tänavu pärast 17 pikka aastat.