1999

Uno Puusepp müüs enne Venemaale kolimist maha oma Peetri külas asuva kahekordse maja  (65)
15.detsember 2014 13:35
Mitukümmend aastat kapos töötanud ja samal ajal FSB-le riiklikke saladusi müünud Uno Puusepp müüs enne Venemaale kolmimist sel suvel maha oma Peetri külas asuva eramu.
Kas meeleteadlikkus ehk teadvelolek on eestlastele iseloomulik?  (3)
15.detsember 2014 13:05
Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudi doktorant Riin Seema leidis, uurides inimeste meeleteadlikkust ja suhtumist oma minevikku, olevikku ning tulevikku, et see on seotud inimese isikliku heaoluga.
Interfax: kaitsepolitseis 20 aastat töötanud eestlane Uno Puusepp on FSB eriagent  (438)
14.detsember 2014 17:33
Kaitsepolitseis 20 aastat töötanud eestlane Uno Puusepp oli üks FSB eriagente, teatas Venemaa riiklik uudisteagentuur Interfax viitega telekanali NTV andmetele. Kapo alustas Uno Puusepa väidete kontrollimiseks kriminaalmenetlust riigireetmise sätete alusel.
Jaapani kosmosesond Hayabusa 2 on teel asteroidile koos kulgurite ja maanduriga  (3)
12.detsember 2014 16:10
Jaapani kosmoseagentuuri JAXA missioon Hayabusa 2 startis 3. detsembril kell 6:22 Eesti aja järgi Tanegashima kosmosekeskusest. Hayabusa 2 missioon on pretensioonikas, asteroidile 1999 JU3 saadetakse kosmosesond, kolm kulgurit ja üks väike maandur. Lend asteroidini kestab peaaegu neli aastat ning pärast seda kulub sondil kaks aastat, et tuua asteroidilt tagasi kivimiproovid.
TOP 20 aastahitti: Meenuta, millised on Eesti muusika absoluutsed rahvalemmikud läbi kahe aastakümne  (4)
11.detsember 2014 13:56
Täpselt 20 aastat tagasi tulid Raadio 2 peatoimetaja Avo Raup ning saatejuht Mihkel Raud mõttele korraldada kuulajate seas küsitlus, et selgitada välja aasta 1994 kõige populaarsem lugu. Vastuseid võis saata kirjade, postkaartide ja faksidega. Samal suvel oli Raud ning Jüri Pihel käima lükanud saate "7 Vaprat" ning "Aastahitt" oli justkui selle esimese hooaja aastakokkuvõte. Saade oli eetris 30. detsembril, algas hilja (nagu kahtlasevõitu uued projektid ikka) ning lõppes kella kolme paiku öösel, mistõttu vaid hardcore huvilised said teada, et võitsid Ummamuudu "Kõnõtraat" meilt ja Bon Jovi "Always" mujalt.
Harju maavanemana jätkab Ülle Rajasalu  (7)
11.detsember 2014 13:10
Valitsus otsustas tänasel istungil siseminister Hanno Pevkuri ettepanekul nimetada Ülle Rajasalu teiseks ametiajaks Harju maavanemaks.
Zakk Wylde'i kontserdi külalisesinejateks on Crobot ja Black Tusk!
11.detsember 2014 10:24
8. märtsil annab Eestis taaskord kontserdi kitarrivirtuoos Zakk Wylde , keda tuntakse peamiselt kui endist Ozzy Osbourne 'i bändikaaslast, oma bändiga Black Label Society (USA). Rock Cafes toimuva kontserdi külalisesinejateks on Black Tusk (USA), keda on nimetatud ka kui üks ägedamaid kontsertbände praegusel hetkel ning Crobot (USA), kes väga maitsekalt segab omavahel funki, bluesi, metalit ja vanakoolirocki.
Saarlased eelistasid valimistel praegusi
11.detsember 2014 05:15
Kolmest endisest omavalitsusest sündiva Lääne-Saare valla volikogu valimistel saatis edu seniseid juhte.
TOITUMISE TEEJUHILT HARRASTAJALE: Marika Blossfeldt: alustada võiks „tervislike“ toitude järk-järgulisest lisamisest  (4)
10.detsember 2014 08:21
Marika on elukunstnik, tantsija, koreograaf, Kundalini joogaõpetaja ja raamatute autor; särav naine, kes muuhulgas on suurepärane võlur köögis ja kelle kirg on ka tervislik toitumine. Nii on tema sulest ilmavalgust näinud kogunisti kaks bestsellerit eesti keeles: „Looduslik toit. Täisväärtuslik elu.“ ning „Looduslik toit. Ehe ja tervendav.“ Neid lugedes on võimalik meist igalühel saada koos targa ja suurepärase teejuhiga toitumise põhialused selgeks ning edaspidi veelgi enam toitu nautida ja veelgi täisväärtuslikumalt elada. Tema erapraksis on pühendatud teadlikkuse avardumisele ja on kantud toidu ja elustiili sügavast mõjust meie tervisele.
Lääne-Saare suurvald saab ühinemistoetusena enam kui pool miljonit eurot  (1)
09.detsember 2014 12:35
„Kaarma, Kärla ja Lümanda valdade ühinemisprotsessis oli märgiline päev pühapäev, mil kohalikud elanikud valisid ühendvallale volikogu. Nüüd algab aga kõige olulisem aeg, mil asutakse kaaluma ja ellu viima ideid, mis aitaksid targalt ja edasiviivalt toetada kohaliku kogukonna arengut,“ ütles siseminister Hanno Pevkur .
Kuidas Eesti korvpallikoondis on EM-i vastastega siiani mänginud?  (7)
08.detsember 2014 19:59
Eesti korvpallikoondis loositi täna 2015. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks D-alagruppi koos Läti, Leedu, Ukraina, Belgia ja Tšehhiga. Alljärgnevalt väike ülevaade, kuidas Eesti meeskond on taasiseseisvumise perioodil alagrupikaaslastega EMi egiidi all peetud kohtumistes mänginud.
Uus golfitäht kerkimas: 21-aastane Jordan Spieth võitis maailma tippe uskumatu vahega
08.detsember 2014 08:00
Golfimaailma tõusev täht, 21-aastane ameeriklane Jordan Spieth andis tormihoiatuse kõikidele konkurentidele, võites Hero World Challenge turniiril Floridas teisi maailma tippe uskumatult suure ülekaaluga.
Eestis elanud Ukraina majandusminister: rahvas nõuab meilt väga kiireid muutusi  (58)
08.detsember 2014 03:32
Ukraina äsjamoodustatud valitsuse leedulasest minister Aivaras Abromavičius meenutab, kuidas ta oma 20. sünnipäeval käis Rain Lõhmuse juures toonases Hansapangas tööintervjuul.
Lau küla isetehtud taevatrepp
07.detsember 2014 15:06
Sea hästi suur siht ning hakka selle suunas kindlate sammudega minema − nii saavutad kõik, mida soovid, kinnitab Rapla maakonna Lau küla edulugu.
TÄISMAHUS: Täna valib tekkiv Lääne-Saare suurvald volikogu  (6)
07.detsember 2014 09:16
Tänavalitakse Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemisel tekkiva Lääne-Saare valla voli­kogu. 19 kohale pürib 99 kandidaati.
Püsib liit, millest on kasu  (1)
06.detsember 2014 12:46
Paarikümne aasta eest oli igas maakonnas taluliit ja tootjate liit, praeguseks on paljud varjusurmas või kadunud. Tartumaa põllumeeste Liidul aga läheb hästi. 
Mees, kes vallandas Rakveres kirgede tormi  (21)
06.detsember 2014 10:26
Puidujääkidest kuuske sõimavad või kiitvad Rakvere elanikud ei aimagi, et nad ise on tegelikult osalised suures jõuluinstallatsioonis. Kirgi kütva kuuse autor linnakunstnik Teet Suur nimetab end tagasihoidlikuks maapoisiks.
PILK AJALUKKU: Metsa uut koduklubi on juhendanud ka Roy Hodgson  (1)
05.detsember 2014 15:37
Noor Eesti jalgpallikoondise kaitsja Karol Mets sõlmis täna kolmeaastase lepingu Norra kõrgliigaklubi Stavangeri Vikingiga. Ajaloost on klubil ette näidata nii Chelsea alistamine, kui Inglismaa koondise peatreeneri Roy Hodgsoni juhendamisel saavutatud võit Monaco üle.
Tallink kinnitas Enn Pandi nõukogu liikmeks  (5)
05.detsember 2014 13:20
Alates 1996. aastast laevafirmat Tallink juhtinud Enn Pant siirdus ettevõtte nõukogusse ning täna sai see ka ametliku kinnituse. Otsuse poolt oli 99,5% koosolekul hääletanutest.
Olukord on hullem kui arvad ehk kuidas maailma suurimad firmad valitsustele pistist annavad  (15)
04.detsember 2014 19:30
Korruptsioonil ei ole mingeid piire, selgub Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni ( OECD ) uuringust.
Poliitbroilerite suunas näppu viibutanud Kaja Kallase koduparteis on mitmeid erakonnast välja kasvanud tipp-poliitikuid  (84)
02.detsember 2014 15:59
Reformierakonna liikme ja Euroopa Parlamendi saadiku Kaja Kallase sõnul võiks poliitik enne Toompeale jõudmist töötada ka mõnes muus valdkonnas ning elu näha. Toome alljärgnevalt välja need inimesed oravaparteist, kes on tulnud tipp-poliitikasse sisuliselt ilma nö päris tööd tegemata.
FOTOD: Põllumehed tantsisid ballil  (7)
01.detsember 2014 08:00
Reedel peeti Tartus Vanemuise kontserdisaalis Tartumaa Põllumeeste Liidu 25. juubeli ball.
Reformierakonna „Viie rikkaima riigi hulka!” rehkendusest on pool tegemata  (80)
01.detsember 2014 03:30
Eesti parlamendivalimiste ajaloo ilmselt ühe ambitsioonikama valimislubaduse täitmisega pole Reformierakond jõudnud veel poolele teelegi.
Šveitslased ei toetanud immigratsiooni piiramist  (25)
30.november 2014 14:08
Šveitslased otsustasid tänasel referendumil mitte vähendada sisserännet keskkonna kaitseks 0,2 protsendini elanikkonnast, edastab The Guardian .
Kauaoodatud Seetheri kontserdi erikülaline on Prana Venemaalt!  (2)
29.november 2014 11:40
30. novembril annab esmakordselt Eestis kontserdi rockmuusika üks eredamaid pärleid – Lõuna-Aafrikast pärit Seether. Miljonid müüdud albumid, järjepidevad tuuritamised, meeletu lavaline energia, hittlood "Broken", "Remedy", "Fake It” – need kõik on sillutanud tee eduni ja bändi austajaskond kasvab järjepidevalt. Seetheri kontserdi erikülalisena astub lavale Prana (Rus).
Macy Gray tähistab Riias oma debüütalbumi ilmumise 15. aastapäeva
28.november 2014 11:51
27. veebruaril esineb Riias kontsertklubis Palladium Ameerika laulja Macy Gray. Esinemisega Lätis tähistab Grammy auhinna võitja oma debüütalbumi «On How Life Is» ilmumise 15. aastapäeva.
Odavnev nafta turgutab tanklaid ja on autojuhtidele meeltmööda  (46)
28.november 2014 03:30
Nafta hind dollarites on aasta algusega võrreldes langenud ligikaudu 30% ja vastupidi laialt levinud arvamusele on odavam bensiin tegelikult ka tanklate huvides. Keerulisemaks muutub igasuguste naftaasendajatega kauplejate äri – valmistagu nad neid tõrvaliivadest, etanoolist või põlevkivist. Kuidas nafta hind tulevikus muutub, seda ei tea keegi.
FOTOD: Mitme elulooga inimesed: kes on Teabeameti süüdimõistetud töötajad ja mis neile kuulub?  (68)
27.november 2014 16:00
Kohus mõistis Teabeameti , st välisluure viis endist töötajat aastateks vangi, kuna nood omastasid operatsioonide läbiviimiseks ja allikate värbamiseks mõeldud raha kokku ligikaudu 600 000 eurot, osa välisluurajatest lekitas ka riigisaladust. Seejuures arestiti ka kurjategijate kinnisvara, mis kinnistusregistri andmetel paikneb üle Eesti.
Sandor Liive: olen saanud pakkumisi, mille peale ei ole ma julgenud mõeldagi  (66)
27.november 2014 03:32
Esmaspäeval Sandor Liive enam Eesti Energia peakontorisse tööle ei sõida. Ta viib hoopis lapse kooli, käib ühel kohtumisel ja siis hambaarsti juures. Milline on Liive päevaplaan edaspidi, ta ei tea.