Zahhartšenko matustele tuli ka kohalik „minister“, kes jäi rünnakus ellu

 (133)

Täna kogunes Donteski ooperimajja separatistide juht Aleksandr Zahhartšenkole viimast austust avaldama kümneid tuhandeid inimesi.

Ida-Ukraina aladel asuv nn rahvavabariik teatas ajakirjanduse vahendusel, et matustest võttis osa 100 000 inimest, kuigi mitme sõltumatu allika sõnul jäi see number pigem 30 000 kanti, vahendab uudisteagentuur AFP.

Zahhartšenko sai reedel söögikohas õhtust süües pommiplahvatuses surma. Tema kõrval oli ihukaitsja, kes jättis oma elu, ja isehakanute maksuminister, kohaliku noorteühenduse juht ja veel kümme inimest, kes said viga. Täna ilmus üks neist, „maksuminister“ Aleksander Timofejev, nägu paistes ja punane ning pea sidemes, oma endise pikaaegse ülemuse matustele.

Kohal oli ka delegatsioon Venemaalt.

Organisatsioon, mis tegeleb separatistide alal inimõigusvaatlusega, teatas, et nädalavahetusel pärast Zahhartšenko tapmist kadus Donetskist üheksateist inimest ja peeti kinni veel poolsada inimest. Aktivist Pavel Lisjanski ütles uudisteportaalile RBC, et vähemalt kümne inimese vabastamisest andis teada kohalik ombudsman, kelle sõnul süüdistatakse inimesi seotuses Zahhartšenko mõrvaga.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare