VIDEOD | Venemaa Karjalas põles maha 18. sajandist pärit ainulaadne puukirik

 (12)

Venemaa Karjala vabariigis Kondopogas (karjala: Kondupohju, soome: Kontupohja) põles täielikult maha 18. sajandist pärit puukirik.

„Tuletõrjujate saabumise hetkel oli tulekahju pindala 60 ruutmeetrit. Praegu on kirik täielikult maha põlenud,” ütles Venemaa eriolukordade ministeeriumi regionaalvalitsuse esindaja Interfaxile.

Karjala kultuuripärandiobjektide kaitse valitsusest öeldi Interfaxile, et uuritakse mitmeid versioone tulekahju puhkemise põhjuste kohta, mille hulgas on ettevaatamatu ümberkäimine tulega turistide poolt.

Eriolukordade ministeeriumi teatel saabus teade kiriku põlemise kohta kell 9.33 Moskva aja järgi. Tuletõrje jõudis kohale kaheksa minuti pärast. Siis polnud enam suurt midagi päästa.

1774. aastal ehitatud kirik oli föderaalse tähtsusega kultuuripärandiobjekt. Tegemist oli 18. sajandi lõpu rahvaliku puitarhitektuuri väljapaistva mälestisega ja regiooni ühe tähtsama vaatamisväärsusega. Kiriku kõrgus oli 42 meetrit, millega see oli üks kõrgemaid puukirikuid Venemaa põhjaosas.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare