VIDEO: Žirinovski: ma raiskan Riias oma kallist aega

 (32)

iri
RIANovosti

Venemaa liberaaldemokraatliku partei esimees ja riigiduuma asespiiker Vladimir Žirinovski osaleb Riias toimuval NATO parlamentaarse assamblee istungjärgul poliitilise komitee töös.

Pressikonverentsil kahetses Žirinovski, et tal tuleb assambleel kulutada neli päeva “oma kallihinnalist aega”, vahendab Läti Delfi.

Žirinovski avaldas veendumust, et sügisel pärast valimisi tuleb Lätis võimule demokraatlik partei, mis vaatab üle mittekodanike küsimuse ja vene keele staatuse Lätis. Sellest annab Žirinovski sõnul kinnitust Nil Ušakovi valimine Riia linnapeaks.

Riigiduuma asespiiker kinnitas, et Läti ja Venemaa vahel konflikti ei ole ja suhteid tuleb parandada. Mittekodanike probleem eksisteerib aga vaid kahes Euroopa riigis.

Keerulisi suhteid Läti ja Venemaa vahel lähiminevikus seostas Žirinovski sellega, et pärast iseseisvumist “saatis Ameerika Lätti Ameerika lätlased, kes vihkavad venelasi”. Praegu ei ohusta Lätit Venemaa poolt midagi, kui ainult ei kiusata taga Venemaa kodanikke ja venekeelset elanikkonda.

Kui Žirinovski käest küsiti, mida ta sooviks Riias näha, vastas ta, et on kõike juba sada korda näinud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare