VIDEO | USA: kui puhkeb sõda, hävitatakse Põhja-Korea režiim täielikult

 (56)

USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley ütles eile julgeolekunõukogu erakorralisel istungil, et mandritevahelise ballistilise raketi väljalaskmine Põhja-Korea poolt toob lähemale sõja, mida USA ei soovi.

Haley teatas, et kui edasiste agressiooniaktide tagajärjel puhkeb sõda, hävitatakse Põhja-Korea režiim täielikult, vahendab Associated Press.

„Põhja-Korea diktaator tegi eile otsuse, mis viib meid sõjale lähemale, mitte sellest kaugemale,” ütles Haley. „Me ei ole kunagi soovinud sõda Põhja-Koreaga ja täna endiselt ei soovi me seda.”

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon ähvardas uute sanktsioonidega.

Trump kirjutas Twitteris, et rääkis Pyongyangi „provokatiivsest tegevusest” Hiina presidendi Xi Jinpingiga, ning lubas „täiendavaid suuri sanktsioone Põhja-Korea vastu täna”. USA välisministri Rex Tillersoni sõnul võib USA sihikule võtta Põhja-Koreaga äri tegevad finantsinstitutsioonid.

Seotud lood:

Julgeolekunõukogu istungil kordas Hiina suursaadiku asetäitja Wu Haitao Hiina-Vene ettepanekut, et Põhja-Korea peataks kõik tuuma- ja raketikatsetused ning USA ja Lõuna-Korea peataksid kõik sõjaväeõppused.

Eile ei suutnud Trump Missouris maksureformist rääkides hoiduda torgetest Põhja-Korea valitseja Kim Jong-uni aadressil. Trump nimetas Kimi taas „väikeseks raketimeheks” ja kirjeldas teda „haige kutsikana”.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare