„Me paneme teleka mängima või surfime internetis ning võime näha karmimaks muutuvaid seisukohti ja joonte tõmbamist ning inimeste taganemist oma erinevatesse nurkadesse,“ ütles USA esimene mustanahaline president Obama Reutersi vahendusel. „Ma mõistan, mida ameeriklased tunnevad. Aga Dallas, ma olen siin, et öelda, et me peame sellise meeleheite kõrvale tõrjuma. Ma olen siin, et kinnitada, et me ei ole nii lõhestunud, kui paistame.“

Spontaansest ühtsuse demonstratsioonist võtsid osa Obama ja esileedi Michelle Obama, endine president George W. Bush koos naise Lauraga, asepresident Joe Biden koos naise Jilliga, Dallase linnapea Mike Rawlings ja politseiülem David Brown ning teised tuntud inimesed, kes ühendasid mälestusteenistuse lõpus laval käed, kui koor laulis „Vabariigi lahinguhümni“ („The Battle Hymn of the Republic“).

Obama püüdis oma sõnavõtus hoolikalt leida tasakaalu, avaldades austust hukkunud politseinikele ja riigi korrakaitseorganitele ning tunnistades samas nende probleeme, kes võitlevad politseivägivalla vastu.

Obama märkis, et Dallase rünnak toimus protestide ajal rassilise diskrimineerimise vastu politseitöös, mis järgnes mustade meeste mahalaskmistele politsei poolt Louisiana osariigis Baton Rouge’is ja Minnesota osariigis St. Pauli lähedal. Enne seda on viimase kahe aasta jooksul aset leidnud terve rida sarnaseid juhtumeid.

„Ameerika, me teame, et eelarvamused on alles. Me teame seda,“ ütles Obama. „Keegi meist ei ole täiesti süütu. Ükski institutsioon ei ole täiesti immuunne. Ja see käib ka meie politseiametite kohta.“

Obama mainis protestiliikumist Black Lives Matter (Mustad Elud Loevad), mida mõned peavad politseivastaseks. Obama ütles, et isegi inimesed, kes vihkavad lauset Mustad Elud Loevad, peavad tunnistama eelmisel nädalal Baton Rouge’is politsei poolt maha lastud 37-aastase musta mehe Alton Sterlingi perekonna valu.

Obama kiitis samas Dallase ja kogu riigi politseid.

„Kui keegi, ükskõik, kui head tema kavatsused võivad olla, kujutab kõiki politseinikke eelarvamuslike või kitsarinnalistena, õõnestame me neid politseinikke, kellest me oma ohutuse osas sõltume,“ ütles Obama. „Ja mis puutub nendesse, kes kasutavad retoorikat, mis kutsub üles politseid kahjustama, isegi kui nad selle järgi ise ei tegutse, siis ei muuda nad mitte ainult politseinike tööd veelgi ohtlikumaks, vaid teevad karuteene sellele samale õigluse nõutamisele, mida nad väidavad edendavat.“

Ka Bush püüdis rõhuda ühtsusele.

„Mõnikord tundub, et jõud, mis meid lõhki tõmbavad, on tugevamad kui jõud, mis meid kokku liidavad. Vaidlus muutub liiga kergesti vaenulikkuseks,“ ütles Bush. „Me ei soovi leina ühtsust ega soovi hirmu ühtsust. Me soovime lootuse, kiindumuse ja kõrgete eesmärkide ühtsust.“

Dallase rünnakus hukkusid politseinikud Mike Smith (55), Lorne Ahrens (48), Michael Krol (40), Brent Thomson (43) ja Patrick Zamarripa (32).