VIDEO JA FOTOD | Stockholmi kesklinna suurtulekahju kontrolli alla saamiseks kulus terve päev, öösel tegeleti järelkustutamisega

 (96)

Stockholmi kesklinnas Jakobsbergsgatanil puhkes eile hommikul suur tulekahju. Kaks inimest viidi haiglasse. Tuletõrje esindaja sõnul oli hoone täieliku kokkuvarisemise oht. Tuli saadi kontrolli alla alles õhtul ja ööl vastu tänast tegeleti järelkustutamisega.

Tuletõrje saabus Jakobsbergsgatanil Stureplani lähedal asuvale sündmuskohale eile hommikul kohaliku aja järgi kell 5.30. Tulekahju oli puhkenud maja seitsmendal korrusel, vahendas Aftonbladet.

Tuli saadi kontrolli alla alles kell 20.15 õhtul ning öö jooksul tegeles neli komandot järelkustutamisega.

Stockholmi tuletõrje esindaja Christer Wahlströmi sõnul võitles tulega 60-70 tuletõrjujat Stockholmi erinevatest komandodest. Suur piirkond sündmuskoha ümber oli blokeeritud.

Politsei esindaja Kjell Lindgreni sõnul viis kiirabi kaks inimest kontrollimiseks haiglasse. Nad olid ilmselt suitsu sisse hinganud.

Kella 8.30 ajal kohaliku aja järgi plahvatas majas gaasiballoon. Selle tagajärjel keegi viga ei saanud.

Oli suur oht, et kogu hoone võib kokku variseda, kui kandvad konstruktsioonid hävivad.

Loe veel

"Kui fassaad kokku variseb, on oht, et varing levib majja sisse," ütles päästeteenistuse esindaja Mats Kero, kelle sõnul on maja väga vana, tugevalt kahjustatud ja kuumuse tõttu ebastabiilne.

Päästetööde juhi Tony Franki sõnul töötatati põhimõtte alusel, et hoone võib iga hetk kokku variseda, mistõttu tuletõrjujad majas sees ei töötanud.

Öö jooksul leiti siiski, et varinguoht ei ole nii suur kui arvatud.

Politsei evakueeris ka terve Jakobsbergsgatani, kus asub põlev hoone ja Biblioteksgatani. Põhjuseks oli see, et päästeteenistus avastas tule leviku ohu naaberkinnistutele.

"Kogu kvartalit ähvardab nüüd tule levimine. Seal on ju igal pool puitkonstruktsioonid. Tulekahju ei ole meie kontrolli all ja me ei tea, kuidas see praegu levib," ütles Frank eile päeval.

Rängalt kahjustada saanud maja nimi on Vildmannen 7 ja selle on projekteerinud arhitekt Erik Josephsson 19. sajandi lõpus. Tegemist on kultuurimälestisega.

160 000€
Tallinn, Korter
83 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
179 900€
Tallinn, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
229 500€
Tallinn, Korter

754 900€
Tallinn, Korter
204 900€
Tallinn, Korter
229 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare