Venezuela president saadab riigist välja kolm USA diplomaati

 (7)

Venezuela president saadab riigist välja kolm USA diplomaati
Nicolás MaduroFoto: HANDOUT, Reuters/Scanpix

Venezuela president Nicolás Maduro andis esmaspäeval korralduse saata riigist välja kõrge USA diplomaat ja veel kaks saatkonna töötajat, süüdistades neid riigi majanduse ja energiavõrkude saboteerimise kavandamises koos opositsiooniga.

"Ma andsin välisminister Elías Jauale korralduse astuda samme nende väljasaatmiseks riigist. [USA] ametnikel on 48 tundi aega riigist lahkumiseks," ütles Maduro avalikul pöördumisel, teatab AFP BNS-i vahendusel.

Väljasaatmisotsus puudutab USA saatkonna asjurit Kelly Keiderlingi, kes on olnud selles ametis alates 2011. aastast, ning veel kahte diplomaati.

USA-l ja Venezuelal ei ole olnud vastastikku suursaadikuid alates 2010. aastast. Keiderling oli seega kõrgeim USA diplomaat Caracases.

Ühendriikide saatkonna ametnik ütles AFP-le, et ülejäänud kaks diplomaati, Elizabeth Hunderland ja David Mutt, töötavad saatkonna poliitika osakonnas.

Ametniku sõnul ei ole saatkond veel saanud Venezuela valitsuselt ametlikku teadet väljasaatmise kohta.

Maduro ütles, et USA diplomaadid olid kohtunud Venezuela paremäärmuslastega - nii nimetab ta opositsiooni - et rahastada riigipea oponente ning "julgustada tegutsema, et saboteerida elektrivõrke ja majandust".

Venezuelas on aastaid olnud ulatuslikke elektrikatkestusi ning valitsus on süüdistanud opositsiooni nende tekitamises.

Varem septembris süüdistas Maduro opositsiooni, et see põhjustas ligi 70 protsenti riigi territooriumist hõlmanud elektrikatkestuse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare