Venemaal moodustati uus väeliik: õhu- ja kosmosejõud

 (46)
Venemaal moodustati uus väeliik: õhu- ja kosmosejõud
Sergei ŠoiguFoto: Maksim Blinov, RIA Novosti

Vastavalt Venemaa presidendi ukaasile 1. augustist alustas talle antud ülesannete täitmist relvajõudude uus liik – õhu- ja kosmosejõud, teatas esmaspäeval Venemaa kaitseminister armeekindral Sergei Šoigu.

„Õhu- ja kosmosejõudude moodustamine õhujõudude ning õhu- ja kosmosekaitsevägede ühendamise teel on riigi õhu- ja kosmosekaitse süsteemi tänapäevastamise optimaalne variant,“ ütles Šoigu RIA Novosti vahendusel.

„Nüüd on ühise juhtkonna alla ühendatud relvajõudude lennuvägi, õhutõrje- ja raketitõrjeväed ning kosmosejõud ja vahendid,“ lisas Šoigu.

„See võimaldab esmajärjekorras koondada ühtedesse kätesse kogu vastutuse sõjalis-tehnilise poliitika kujundamise eest vägede arendamisel ning ülesannete lahendamise eest õhu- ja kosmosevaldkonnas, teiseks suurendada tihedama integreerituse arvelt nende kasutamise efektiivsust ning kolmandaks tagada riigi õhu- ja kosmosekaitse süsteemi pidev areng,“ rõhutas Šoigu.

Venemaa relvajõudude uus väeliik, õhu- ja kosmosejõud, hakkas funktsioneerima 2015. aasta 1. augustist. See hakkab koosnema kolmest harust: õhujõud, õhu- ja raketitõrje ning kosmoseväed.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare