Venemaa spordiminister: homopropaganda vastane seadus kehtib ka Sotši olümpiasportlastele

 (28)
Venemaa spordiminister: homopropaganda vastane seadus kehtib ka Sotši olümpiasportlastele
Foto: Vladimir Pesnja, RIA Novosti

Venemaa spordiminister Vitali Mutko hoiatas neljapäeval, et homoseksualismi propaganda vastane seadus kehtib ka 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudel osalevatele sportlastele ja mängude külalistele. Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) väitis varem, et Venemaa valitsus lubas olümpiamängudel erandi teha.

ROK teatas eelmisel reedel väljaandele R-Sport, et on saanud Venemaa valitsuse kõige kõrgemalt tasemelt kinnituse, et seadus ei puuduta neid, kes külastavad või võtavad osa olümpiamängudest, mis algavad 7. veebruaril, vahendab RIA Novosti.

Venemaa valitsuse poolse esimese reaktsioonina ROK-i väitele tegi Mutko asja selgeks.

„Keegi ei keela ebatraditsioonilise seksuaalse orientatsiooniga sportlasel Sotšisse tulla, aga kui ta läheb tänavale ja hakkab sellele propagandat tegema, siis võetakse ta loomulikult vastutusele,“ ütles Mutko R-Spordile.

President Vladimir Putini poolt juunis alla kirjutatud seadus näeb selliste kuritegude eest ette trahvi 800 000 rublast (18 000 eurost) kuni miljoni rublani (23 000 euroni) juriidilistele isikutele, 4000 rublast (90 eurost) kuni 5000 rublani (115 euroni) eraisikutele ning 40 000 rublast (900 eurost) kuni 50 000 rublani (1140 euroni) ametiisikutele.

Juriidiliste isikute tegevus võidakse lisaks ebatraditsiooniliste seksuaalsuhete propageerimise eest alaealistele 90 päevaks peatada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare