Venemaa metsapõlengud laienevad

 (54)
Venemaa metsapõlengud laienevad
AFP/Scanpix

Venemaa metsapõlengud levivad ühe kaugemale - eriolukordade ministeeriumi andmeil lõõmas riigis täna hommikul 577 eri tulekollet ehk paarkümmend tulekahju rohkem kui eile õhtul.

Mets põleb nüüd kokku 193 500 hektari suurusel maa-alal. Ametivõimude andmeil põleb lisaks metsale ka 32 turbasood.

Paljud riigid, sealhulgas Eesti, on hoiatanud oma kodanikke Venemaale reisimise eest. Saksamaa on ajutiselt sulgenud oma Moskva saatkonna.

Ühendriikide kosmoseorganisatsioon NASA teatas, et Venemaa metsapõllengud on selgelt näha ka kosmosest. Tulekahjude suits on kerkinud 12 kilomeetri kõrgusele.

Venemaa president on metsatulekahjude tõttu kuulutanud riigi seitsmes regioonis välja eriolukorra, millega piiratakse inimeste liikumist ja majandustegevust. Eriolukord on kuulutatud välja Mari Eli Vabariigis ja Mordvas ning Vladimiri, Voroneži, Moskva, Nižni Novgorodi ja Rjazani oblastis. Kõige tõsisem on olukord Nižni Novgorodi ja Moskva oblastites.

Venemaa valitsus hoiatas neljapäeval, et metsatulekahjud kujutavad endast tuumasaaste ohtu, sest Tšernobõli katastroofist pärit radioaktiivselt saastatud osakesed võivad taas õhku paiskuda.

Moskva Domodedovo ja Vnukovo lennuväljadel on metsatulekahjude suitsu tõttu mitmed lennud hiljaks jäänud ning osa lende ära jäänud.
Nähtavus on Domodedovo ja Vnukovo lennuväljadel vähenenud vaid 350-400 meetrini.

Moskvast põhja pool asuv Šeremetjevo lennuväli töötab seni normaalselt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare