Venemaa hakkab andma kiirkorras passe Ukrainas laiali saadetud eriüksuse liikmetele

 (47)
berkut
Foto: Yannis Behrakis, REUTERS

Venemaa teatas reedel, et hakkab Krimmi suurimas linnas Simferoopolis väljastama kiirkorras passe Ukraina miilitsa laiali saadetud eriüksuse Berkut liikmetele.

"Venemaa konsulaadile Simferopolis on tehtud ülesandeks võtta tarvitusele kõik võimalikud abinõud, et hakata kiiresti välja andma Vene passe Berkuti liikmetele," seisab Vene välisministeeriumi Facebooki lehele, vahendas BNS.

Ukraina siseministri kohusetäitja Arsen Avakov allkirjastas teisipäeval määruse Berkuti laialisaatmise kohta.

Berkut osales kolm kuud kestnud valitsusvastaste meeleavaluste mahasurumisel. Eelmisel nädalal hukkus Kiievis demonstrantide ja võimuesindajate kokkupõrkeis rohkem kui 80 inimest. Sündmused tipnesid 22. veebruaril president Viktor Janukovõtši tagandamisega parlamendis.

Avakov andis teisipäeval korralduse alustada sisejuurdlust siseministeeriumi allüksuste ja oblastiesinduste juhtide distsiplinaarrikkumiste ja võimuliialduste suhtes hiljutise vastasseisu ajal.

Väidetavalt on Ukraina endise märulimiilitsa üksusi paigutatud Perekopi maakitsusele, mis ühendab Krimmi poolsaart ülejäänud Ukrainaga, et takistada Ukraina relvajõude Krimmi saabumast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare