Vene välisministeeriumi pressiesindaja solvas Soome ajakirjanikku

 (42)
Maria Zahharova
Maria ZahharovaFoto: Vitaliy Belousov, Sputnik

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova solvas Soome rahvusringhäälingu Yle ajakirjanikku, kuna viimane lükkas tagasi kutse reisida Tšetšeeniasse, uurimaks sealse geikogukonna väidetavat tagasikiusamist kohalike võimude poolt.

„Ma ei tea, kuidas seda nimetatakse Soomes, aga Venemaal öeldakse selle kohta araks lööma,“ lajatas Zahharova, kuuldes Yle toimetuse otsusest oma ajakirjanikku mitte Tšetšeeniasse lähetada.

Ministeeriumi pressiesindaja tegi nädala eest Yle ajakirjanikule Erkka Mikkonenile, kes küsis geide tagakiusamise kohta kommentaari, ettepaneku reisida Tšetšeeniasse, et olukorraga isiklikult tutvuda.

Yle toimetus väljendas aga kahtlusi, et Mikkonenil oleks võimalik valitsusametnikega reisides ligi pääseda võimalikele ohvritele. Soome rahvusringhäälingu meelest tuleks ajakirjanikul reisida regiooni iseseisvalt.

„See on väga-väga-väga naljakas!“ teatas Zahharova selle peale, öeldes, et Mikkonenil ei olnud plaanis Tšetšeeniat üleüldse külastada enne, kui ta talle taolise ettepaneku tegi.

Ühtlasi seadis pressiesindaja kahtluse alla Yle väite Vene ametnike ebausaldusväärsusest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare