Vene major oli Poola spioon

 (16)

Moskva ringkonna sõjaväekohus mõistis ühendatud Moskva sõjaväeringkonnas teeninud major Sergei Jurenja süüdi riigireetmises ja määras Poola heaks spioneerimise eest karistuseks seitse aastat vanglakaristust.

FSB andmeil värbasid Poola eriteenistused Jurenja 2005. aastal ning ta edastas neile andmeid „Moskva sõjaväeringkonna sõjaväeosade- ja koondiste paiknemise, alluvuse ja relvastuse kohta”, kirjutab Lenta.ru.

Major oleks poolakate ülsandel pidanud imbuma Venemaa julgeolekuteenistusse. Prokurör Ramil Šakurovi sõnul lubati süüalusele informatsiooni eest maksta tuhat eurot, kuid tegelikkuses jõudis tema kätte vaid pool sellest summast.

Jurenja mõisteti süüdi paragrahvi alusel, mille järgi minimaalseks karistusajaks võib määrata 12 aastat vabadusekaotust. Kohus määras miinimummäärast madalama karistuse, kuna Jurenja tunnistas end täielikult süüdi ja tal on väike laps.

Sergei Jurenja andis end ise FSB-le üles. Ta andis välja ka oma valgevenelastest kolleegid, kelle olid samuti värbanud poolakad.

Jurenja jääb otsuse kohaselt ilma sõjaväelisest auastmest ning kannab karistust range režiimiga koloonias.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare