Vene ja USA kindralite kohtumine Soome valitsuse mõisas toimub saladuskatte all suletud väravate taga

 (30)
Vene ja USA kindralite kohtumine Soome valitsuse mõisas toimub saladuskatte all suletud väravate taga
Foto: Valeri Gerassimov, AP

Soomes Vantaas, valitsuse Königstedti esindusmõisas on käimas Venemaa relvajõudude kindralstaabi ülema, armeekindral Valeri Gerassimovi ja USA staabiülemate ühendkomitee esimehe, kindral Joseph F. Dunford Jr-i kohtumine.

Mõisa juurde on kogunenud hulgaliselt ajakirjanikke, kuid neid ei ole lastud mõisasse viival teel olevast väravast kaugemale. Värava ees patrullib politsei, vahendab Aamulehti.

„Auto tuli jätta 300 meetri kaugusel asuva kabeli hoovi. Valvet pidasid politseinikud, kes peavad korda lisaks teedele ka mõisat ümbritsevas metsasalus,” rääkis kohapeal olev fotograaf Mauri Ratilainen.

Meediale on kohtumise kohta üsna vähe informatsiooni antud.

Kuigi Soome roll piirdub kohtumise korraldamisega, kohtuvad mõlemad sõjaväejuhid hiljem eraldi Soome presidendi Sauli Niinistö ja kaitseväe juhataja Jarmo Lindbergiga.

Soome parlamendi väliskomisjoni esimees Matti Vanhanen ütles, et Soome on kohtumise „ülemteener”.

„Muud rolli minu arusaamise järgi ei ole, ka mitte algataja oma. Algatus tuli ikka nende kahe riigi poolt,” ütles Vanhanen hommikul.

Väga vähe on teada ka sellest, millest Gerassimov ja Dunford räägivad. Kindlasti on kõne all olukord Süürias. Vene telekanali RT teatel räägitakse tõenäoliselt ka NATO rollist Venemaa piiri lähistel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare