Valloonia parlamendi spiiker: Kanada-EL-i vabakaubandusleppe heakskiitmise tähtajast on võimatu kinni pidada

 (2)
Valloonia parlamendi spiiker: Kanada-EL-i vabakaubandusleppe heakskiitmise tähtajast on võimatu kinni pidada
Valloonia parlament NamurisFoto: NICOLAS LAMBERT, AFP

Euroopa Liidu kehtestatud tähtajast Kanada-Euroopa Liidu vabakaubandusleppe (CETA) heakskiitmiseks on võimatu kinni pidada, teatas Belgia Valloonia regiooni parlamendi esimees André Antoine.

Vaidlus CETA üle on kestnud juba pikemat aega. Euroopa Liidu 28 liikmesriigist 27 on sellega nõus ning soovivad sellele neljapäeval Kanada-Euroopa Liidu tippkohtumisel alla kirjutada. Vaid Belgia on takistuseks ning selle põhjuseks on Valloonia vastuseis. Valloonid pole nõus kokkuleppe ühegi punktiga ning keelduvad seega allkirja andmast, vahendab VRT Nieuws.

Euroopa ja Kanada tahavad esmaspäeva õhtuks Belgia peaministrilt Charles Michelilt teada saada, kas Belgia nõustub CETA-ga või ei. Kui mingeid garantiisid ei anta, jääb neljapäevane tippkohtumine ära.

Samal ajal suurendatakse survet Vallooniale, sest kui Michel tahab õhtul „jah“ öelda, peab ta Belgia lõunaosa CETA-ga nõusse saama.

„On võimatu Euroopa tähtajast kinni pidada,“ ütles Valloonia parlamendi esimees Antoine. „On olnud edasiliikumist, aga mitte piisavalt.“

Keskpäevaks on Michel kokku kutsunud Belgia regioonide valitsused. Michel tahab sellel kohtumisel kuulda Valloonia peaministri Paul Magnette'i seisukohta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare