Välisministeeriumi esindaja Zahharova: enam ei tohi olla ka Vene sporti, aga meid ei murta

 (81)

Välisministeeriumi esindaja Zahharova: enam ei tohi olla ka Vene sporti, aga meid ei murta
Maria ZahharovaFoto: Ilja Pitalev, Sputnik

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova teatas pärast Rahvusvahelise Olümpiakomitee täitevkomitee otsust jätta Venemaa Pyeongchangi taliolümpiamängudelt eemale, et „meid ei suudeta murda”, ning tuletas sealjuures meelde maailmasõda, Nõukogude Liidu kokkuvarisemist ja sanktsioone.

„Mida kõike meil ei ole tulnud ajalooliselt „partnerite” poolt välja kannatada. No mitte kuidagi ei suudeta meid murda. Ei maailmasõjaga, ei Nõukogude Liidu lagunemisega, ei sanktsioonidega... Võtame vastu ja elame üle. Enam ei tohi olla ka Vene sporti. Ülemaailmsetes prognoosides ei olnud plaanis Venemaa taassünd spordi suurriigina: noorus oleks pidanud ennast juba põhja jooma, staadionidel oleksid pidanud end sisse kirjutama kaubaturud ja treenerid oleksid pidanud töötama võõraste meeskondade heaks. Miski ei läinud stsenaariumi järgi. Ilmusid uue põlvkonna sportlased, maailma sport täitus Vene atleetide saavutustest, Venemaa viis läbi tõeliselt eeskujuliku olümpia. Spordist on saanud järk-järgult üks rahvuslikke ideesid, mis materialiseerub kümnetes tuhandetes laste sektsioonides ja koolides, uusimates staadionides ning lihtsalt soovis olla sportlik,” kirjutas Zahharova.

„Meile püütakse kogu aeg tõestada kõigi meie asjade mõttetust: eluviisi, kultuuri, ajaloo, nüüd veel ka spordi. Valus? Väga. Olen hinges ja südames praegu meie sportlastega. Elame üle? Jah,” teatas Zahharova.

116 900€
Tallinn, Korter
228 000€
Lääne-Saare vald, Maja
Otse omanikult!
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
70 000€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
117 000€
Kiili vald, Korter
99 999€
Saue vald, Korter

199 900€
Harku vald, Korter
147 900€
Rae vald, Korter
214 900€
Harku vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare