Välisministeeriumi esindaja Zahharova: enam ei tohi olla ka Vene sporti, aga meid ei murta

 (82)
Välisministeeriumi esindaja Zahharova: enam ei tohi olla ka Vene sporti, aga meid ei murta
Maria ZahharovaFoto: Ilja Pitalev, Sputnik

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova teatas pärast Rahvusvahelise Olümpiakomitee täitevkomitee otsust jätta Venemaa Pyeongchangi taliolümpiamängudelt eemale, et „meid ei suudeta murda”, ning tuletas sealjuures meelde maailmasõda, Nõukogude Liidu kokkuvarisemist ja sanktsioone.

„Mida kõike meil ei ole tulnud ajalooliselt „partnerite” poolt välja kannatada. No mitte kuidagi ei suudeta meid murda. Ei maailmasõjaga, ei Nõukogude Liidu lagunemisega, ei sanktsioonidega... Võtame vastu ja elame üle. Enam ei tohi olla ka Vene sporti. Ülemaailmsetes prognoosides ei olnud plaanis Venemaa taassünd spordi suurriigina: noorus oleks pidanud ennast juba põhja jooma, staadionidel oleksid pidanud end sisse kirjutama kaubaturud ja treenerid oleksid pidanud töötama võõraste meeskondade heaks. Miski ei läinud stsenaariumi järgi. Ilmusid uue põlvkonna sportlased, maailma sport täitus Vene atleetide saavutustest, Venemaa viis läbi tõeliselt eeskujuliku olümpia. Spordist on saanud järk-järgult üks rahvuslikke ideesid, mis materialiseerub kümnetes tuhandetes laste sektsioonides ja koolides, uusimates staadionides ning lihtsalt soovis olla sportlik,” kirjutas Zahharova.

„Meile püütakse kogu aeg tõestada kõigi meie asjade mõttetust: eluviisi, kultuuri, ajaloo, nüüd veel ka spordi. Valus? Väga. Olen hinges ja südames praegu meie sportlastega. Elame üle? Jah,” teatas Zahharova.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare