Valge Maja: Trump ei mõtle Ida-Ukraina rahvahääletust toetada

 (47)
Trump, Putin
Trump, PutinFoto: Valery Sharifulin, ITAR-TASS

USA rahvusliku julgeoleku nõukogu pressiesindaja Garret Marquis ütles, et president Donald Trump ei plaani toetada Venemaa president Vladimir Putini ettepanekut korraldada Ida-Ukraina aladel referendum.

"USA administratsioon ei kaalu rahvahääletuse toetamist Ida-Ukrainas," ütles Marquis avalduses.

Tema sõnul tuleb vaenupooltel rahu saavutamiseks järgida 2015. aasta Minski lepet, millest „ei leia referendumi korraldamise võimalust“.

„Veel enam, hääletuse korraldamine Ukraina aladel, mis ei ole valitsuse kontrolli all, oleks illegitiimne,“ ütles Marquis.

Telekanal Bloomberg teatas esimesena neljapäeval, toetudes oma diplomaatilistele allikatele, et Vladimir Putin tegi Helsingi tippkohtumisel Trumpile ettepaneku korraldada referendum, mis lõpetaks Ida-Ukraina konflikti.

Teadaolevalt lepiti omavahel kokku, et plaani ei avalikustata, andmaks Trumpile aega seda kaaluda: ettepaneku kohaselt korraldataks referendum rahvusvahelise egiidi all separatistlike territooriumide elanike hulgas nende staatuse kohta.

Ta tõi näite Krimmist, kus pärast 2014. aasta okupatsiooni korraldati rahvusvaheliselt tunnustamata referendum. „Me usume, et korraldasime referendumi ranges vastavuses rahvusvahelise õigusega,” ütles Putin.

Trump nimetas Twitteris Helsingi tippkohtumist „suureks eduks“ ja teatas peatsest taaskohtumisest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare