Valge Maja pressibüroost kostis karjumist, mis summutati teleri heli valjuks keeramisega

 (13)

Valge Maja pressibüroost kostis karjumist, mis summutati teleri heli valjuks keeramisega
Sean SpicerFoto: JONATHAN ERNST, REUTERS

Juba enne Washington Posti artikli avaldamist ülisalajaste luureandmete paljastamise kohta USA presidendi Donald Trumpi poolt Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile tekkis Valge Maja töötajate hulgas kerge paanika. Pressisekretär Sean Spicer, tema asetäitja Sarah Huckabee Sanders ja kommunikatsioonidirektor Mike Dubke kutsuti Ovaalkabinetti nõupidamisele, teatab New York Times.

Presidendi väimees Jared Kushner koos oma nõunikuga nõupidamisel ei osalenud. Kushner kritiseeris aga teadete kohaselt Spicerit, kes on olnud tema pahameele objekt alates FBI direktori James Comey vallandamisele järgnenud halvast kajastusest meedias, kirjutab New York Times.

Pärast uudise avaldamist saadeti ajakirjanikega rääkima Trumpi rahvusliku julgeoleku nõunik H.R. McMaster.

„See on viimane koht maailmas, kus ma olla tahan,“ ütles McMaster pärast avalduse tegemist ja ilma küsimustele vastamist lahkudes.

Associated Pressi teatel valvasid ajakirjanikud pärast uudise avaldamist Spiceri büroo juures. AP väitel kõndisid Spicer ja Huckabee Sanders kabinetti ja sealt hakkas kostma karjumist. Kui keegi ajakirjanik sellest Twitteris kirjutas, keerati sees televiisoril hääl nii valjuks, et muud enam kuulda ei olnud.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare