Uuring: Soomes elavad eestlased on enamasti väheharitud

 (304)

Uuring: Soomes elavad eestlased on enamasti väheharitud
Foto: Vallo Kruuser

Soomes elavate eestlaste ja venelaste haridustasemes on eelmise aasta andmete järgi märkimisväärseid erinevusi. Venemaalt ja mujalt endisest Nõukogude Liidust Soome kolinutest umbes pooltel on kõrgharidus, samas kui eestlastest vaid igal viiendal.

Eestlastest on maksimaalselt põhikooli lõpetanuid 17 protsenti, samas kui venelastest seitse protsenti. Andmed puudutavad 25-54-aastaseid inimesi, vahendab MTV.

Need andmed selguvad esmaspäeval avaldatud UTH-uuringust, mille tulemused esindavad 2014. aastal alaliselt Soomes elanud välismaist päritolu elanikkonda. Andmeid saadi Soome statistikakeskusest, tervise- ja heaoluametist ning töötervishoiuametist.

Kõige kõrgema haridustasemega olid Euroopa Liidu ja Euroopa vabakaubandusassotsiatsiooni (EFTA) riikidest ning Põhja-Ameerikast pärit inimesed. Neist oli kõrgharidus 58 protsendil.

Neile järgnesid aasialased, kellest oli kõrgharidus 43 protsendil.

Kõige vähem oli kõrgharidusega inimesi Soomes elavate eestlaste hulgas. Neile järgnesid Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast saabunud sisserändajad, kellest oli kõrgharidus 25 protsendil.

Samas oli Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast saabunute hulgas kõige rohkem neid, kellel oli maksimaalselt põhiharidus - 38 protsenti. Nende hulgas on ka selliseid, kes pole üldse koolis käinud või on koolist välja kukkunud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare