USA viib Jaapani merel läbi haruldase õppuse, millel osaleb kolm lennukikandjat

 (15)
USA viib Jaapani merel läbi haruldase õppuse, millel osaleb kolm lennukikandjat
2007. aasta õppus Guami juuresFoto: Handout, Reuters

USA merevägi teatas, et viib sel nädalavahetusel Vaikse ookeani lääneosas läbi harukordse õppuse, milles osaleb kolm lennukikandjat. Õppus leiab aset Jaapani merel Korea poolsaarest idas ning see on mõeldud sõnumina Põhja-Koreale.

„Haruldane on võimalus treenida koos kahe lennukikandjaga ja veelgi haruldasem on treenida kolmega,” ütles USA Vaikse ookeani laevastiku ülem, admiral Scott Swift oma avalduses, vahendab ABC News.

„Mitme lennukikandja löögijõudude operatsioonid on väga keerulised ja see õppus Vaikse ookeani lääneosas on tugev tõestus USA Vaikse ookeani laevastiku unikaalsele võimele ja raudkindlale pühendumusele jätkuvale julgeolekule ja stabiilsusele,” lisas Swift.

Tegemist on esimese korraga pärast 2007. aastat, kui USA merevägi sellise õppuse Vaikse ookeani lääneosas läbi viib. Eelmine õppus toimus USA-le kuuluva Guami juures.

Õppus algab homme ja jätkub teisipäevani. Selles osalevad lennukikandjate USS Ronald Reagan, USS Theodore Roosevelt ja USS Nimitz löögigrupid.

„Praegu on selle poolsaare lähedusse paigutatud kolm suurimat lennukikandjat maailmas,” ütles USA president Donald Trump teisipäeval Lõuna-Korea parlamendi ees esinedes.

Seotud lood:

USS Ronald Reagan paikneb regioonis alaliselt, kuid USS Theodore Roosevelt on Vaiksel ookeanil teel Lähis-Itta, kus vahetab välja USS Nimitzi, mis on teel koju.

USA ametnike sõnul saadab õppus kolme lennukikandjaga sõnumi Põhja-Koreale USA julgeolekualasest toetusest Lõuna-Koreale ja Jaapanile.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare