USA: Venemaa sõjaline sekkumine Ukrainas oleks ränk viga

 (45)
USA: Venemaa sõjaline sekkumine Ukrainas oleks ränk viga
Foto: Evan Vucci, AP

USA hoiatas kolmapäeval Venemaad, et sõjaline sekkumine Ukrainas oleks ränk viga, ning teatas, et kaalub miljardi dollari suurust laenugarantiid ja täiendavat finantseerimist Kiievi abistamiseks.

USA riigisekretär John Kerry esines hoiatusega pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin oli Ukraina piiri lähedal 150 000 sõdurit lahinguvalmidusse käsutanud, vahendab Reuters.

„Riigi jaoks, kes on nii tihti sõna võtnud välisriikide sekkumise vastu Liibüas, Süürias ja mujal, oleks tähtis nendele hoiatustele tähelepanu pöörata, kui nad mõtlevad valikute üle Ukraina suveräänses riigis,“ ütles Kerry USA riigidepartemangus ajakirjanikele. „Ma ei arva, et peaks olema mingitki kahtlust, et igasugune sõjaline sekkumine, mis rikuks Ukraina suveräänset territoriaalset terviklikkust, oleks suur – ränk viga. Kui tehtaks mingisugune selline otsus, ei usu ma, et see oleks odav otsus. Ma usun, et see oleks väga kallis otsus.“

Kerry ütles, et Washington kaalub miljardi dollari ulatuses laenugarantiisid Ukrainale ning võimalikku eelarvetoetust, kuid ütles, et mingeid otsuseid ei ole tehtud. Ka Euroopa kaalub Kerry sõnul umbes 1,5 miljardi dollari suurust abi Ukrainale.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare