USA välisministeerium kinnitas, et Põhja-Korea kasutas Kim Jong-uni poolvenna mõrvamiseks keemiarelva

 (5)
USA välisministeerium kinnitas, et Põhja-Korea kasutas Kim Jong-uni poolvenna mõrvamiseks keemiarelva
Kim Jong-namFoto: REUTERS FILE PHOTO, REUTERS

USA välisministeerium teatas eile, et on kindlaks teinud, et Põhja-Korea kasutas eelmisel aastal riigi valitseja Kim Jong-uni poolvenna Kim Jong-nami mõrvamiseks keemiarelva.

USA välisministeeriumi pressiesindaja Heather Nauert teatas eile Twitteris, et USA mõistab keemiarelvade kasutamise mõrvadeks hukka, vahendab Associated Press.

„Ühendriigid tegid 22. veebruaril 1991. aasta keemiliste ja bioloogiliste relvade kontrolli ja nendega sõjapidamise elimineerimise seaduse alusel kindlaks, et Põhja-Korea valitsus kasutas keemilise sõjapidamise ainet VX Kim Jong-nami mõrvamiseks Kuala Lumpuri lennujaamas,” kirjutas Nauert. „USA mõistab keemiarelvade kasutamise mõrva toimepanemiseks hukka. See avalik põlguse ülesnäitamine universaalsete keemiarelvade kasutamise vastaste normide vastu demonstreerib Põhja-Korea hoolimatut iseloomu ja rõhutab, et me ei saa endale lubada Põhja-Korea ükskõik millise massihävitusrelvade programmi tolereerimist.”

USA välisministeerium teatas, et kehtestab keemiarelva kasutamise tõttu Põhja-Korea vastu sanktsioonid.

Kim Jong-nam suri veidi aega pärast seda, kui teda oli rünnatud 2017. aasta 13. veebruaril kahe naise poolt Kuala Lumpuri rahvusvahelises lennujaamas. Malaisia võimud leidsid tema näolt ja silmadest närvimürgi VX jälgi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare