USA ja Araabia liitlased ründasid Islamiriigi naftatöötlemistehaseid Süürias

 (17)
USA ja Araabia liitlased ründasid Islamiriigi naftatöötlemistehaseid Süürias
Foto: Shawn Nickel, REUTERS

USA ja Araabia liitlased korraldasid Ida-Süürias Islamiriigi vastu uue õhurünnakute laine, mille sihtmärkideks olid väikesed naftatöötlemistehased.

USA ametnikud teatasid Fox Newsile, et viimane rünnakulaine oli mõeldud umbes tosina niinimetatud „moodulrafineerimistehase“ - Islamiriigi ehitatud väikeste naftatöötlemistehaste vastu, mida terrorirühmitus kasutab oma sõidukitele kütuse valmistamiseks ja operatsioonide rahastamiseks. „See ei hakka välja nägema nagu Iraagi põlevad naftaväljad,“ ütles üks USA ametnik Pärsia lahe sõjale viidates.

USA kaitseministeeriumi ametnik ütles, et Islamiriik saab moodulrafineerimistehastest umbes kaks miljonit dollarit kasumit päevas. Üks tehas toodab 300-500 barrelit päevas.

USA keskväejuhatus teatas, et koos USA-ga osalesid rünnakutes Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid ning 13 rünnakut viisid läbi nii mehitatud lennukid kui ka droonid. Esialgsetel andmetel olid õhulöögid edukad.

USA ametnike sõnul oli eesmärk jätta naftatöötlemistehased suures osas terveks, et neid saaks kunagi uuesti kasutama hakata, kuid hävitada Islamiriigi kasutatud toetavad rajatised.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare