USA asepresident Mike Pence teatas uue väeliigi - kosmosejõudude - loomisest

 (143)
USA asepresident Mike Pence Kadriorus
USA asepresident Mike Pence KadriorusFoto: Andres Putting

Asepresident Mike Pence teatas uue väeliigi loomisest koos koos kaitseminister James Mattisega Pentagonis. Pence ütles, et nüüd on aeg kosmosejõudude loomiseks lõpuks küps.

See ei tähenda küll, et skafandrites sõdurid kohe homme orbiidile kihutaksid - kosmosejõudude väeliigi saab ellu kutsuda siiski ainult Kongressi otsusega, kirjutas Washington Post.

Oma Pentagonis peetud kõnes põhjendas Pence vajadust kosmoseväe järele asjaoluga, et potentsiaalsed vastased astuvad kosmose militariseerimise asjus pikki samme edasi, ning USA peab ennast kiiremini liigutama, et säilitada üliriigi domineerivat kosmose-positsiooni.

Teadet uue väeliigi moodustamisest oodati iseenesest juba mitu päeva tagasi 1. augustil, kirjutas CNN. President Trump on kosmoseväe loomist juba mitu kuud ette kuulutanud, tänane Pence'i kõne oli esimene selge märk, et asjad juba liiguvad.

"Ameerika püüab alati leida rahu, nii kosmoses kui ka maa peal," ütles Pence oma kõnes. "Aga ajalugu näitab, et rahu tuleb üksnes jõu toel. USA-st saab see jõud ka avakosmoses," kuulutas asepresident.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare