“Riigi läänepiirkondades on omad kangelased, keda ei tunnistata idas. Mitme maailmapildi olemasolu on normaalne, kuid on oluline, et neil oleks kokkupuuteid üksteisega. Putin ehitas Ukraina patriotismi paremini üles kui Ukraina ise 23 aastaga,” ütles Potšeptsov, viidates tõigale, et vaatamata regioonidevahelistele erimeelsustele, on rahva enamus välisagressori suhtes selgelt negatiivselt meelestatud.

Venemaa kasutab Ukraina vastu erinevaid infosõja võtteid. “Üks tüüpilisemaid neist on mittelegitiimse legitimeerimine. Näiteks siis, kui valitakse rahvakubernere või linnapäid, kuigi tegelikkuses määrab seda ladvik. Kasutatakse osavalt verbaalseid määratlusi ja hinnanguid, rääkides rahvaväest, enesekaitsest. Ja vastupidi: fašistidest, bandeerlastest,” tõi Potšeptsov näiteid.

Potšeptsovi sonul tähendab infosõda eeskätt oma maailmapildi pealesurumist. “Vene telekanalid on välja lülitatud juba ligi pool aastat. Kuid me ei vaja ka ameeriklaste maailmapilti, see on meie jaoks ikkagi võõras. Ukraina täna on male, ent malelaua taga mängivad teised mängijad,” lausus Potšeptsov.

Rääkides Ukraina sündmuste kordumise võimalikkusest teistes riikides, k.a Eestis, arvab Potšeptsov, et kõik toimub kindla stsenaariumi järgi: “Alguses tekib suur informatsiooniline huvi ja kogutakse aktiivselt teavet, sellele aga järgneb infokonflikt, mis võib ka füüsiliseks areneda”.

Vastates küsimusele vastupropaganda potentsiaalsetest võimalustest märkis Potšeptsov, et venekeelse telekanali loomine probleeme ei lahenda. “Praegusel hetkel on venekeelse telekanali loomine Eestis mõttetu, kuna pole selget arusaama, mida seal näidatakse. Me elame intuitiivsete otsuste maailmas. Seega peab paika panema tee, mida minnes saame ühed väärtused teisteks ümber teha ja leida erinevate väärtuste kokkupuutepunktid,” arvas Potšeptsov.

Georgi Potšeptsov on 65-aastane filoloogiateaduste doktor. Ta kirjutab infosodadest, psühholoogilistest operatsioonidest ja kommunikatsioonitehnoloogiatest, käimasoleva Venemaa-Ukraina konflikti strateegiatest ja kommunikatsioonist. Varem juhtis ta Ukraina presidendi administratsiooni juures asuva strateegiliste initsiatiivide bürood. Kokku on Potšeptsovi sulest ilmunud ligi 40 raamatut. Mitmed neist, nagu “Strateegiline sõda” ja "Propaganda trummipõrin” on tõlgitud ka eesti keelde (2009).