Moon sattus juba kaks nädalat tagasi kopsupõletiku komplikatsioonidega haiglasse ja viidi reedel Souli haiglast kiriku meditsiinikeskusesse pealinna idaosas, sest arstide sõnul ei olnud tänapäevane tehnoloogia suuteline tema heaks rohkem ära tegema, vahendab BNS.

"Pühitsetud maal" viibimisel oli Mooni jaoks jumalik tähendus, seletas asepresident Joon Ho Seuk. Seuki sõnul näis Mooni seisund mõnda aega paranevat, aga viimastel päevadel on arstid teatanud, et tema seisund on pöördumatu.

Kirik kasutas Mooni kohta määratlust "Tõeline Isa" ja tema käsitlust mööda on tegemist inimkonna ajaloo ainsa messiaga. Moon ise uskus, et Jeesus valis ta jätkamaks pürgimusi maailma loomiseks, kus valitsevad rahu ja harmoonia.

Moon rajas ühe maailmas enim vastuolusid tekitanud usuorganisatsiooni ühinemiskiriku 1954. aastal Soulis, selle jüngreid nimetatakse sageli "moonideks".

Kirik on tuntud eeskätt massilaulatuste poolest, mille käigus pannakse korraga paari tuhandeid inimesi. Kiriku esindajate sõnul on nendega ühinenud inimesi 200 riigist ja mõnedel väidetel ulatub ühinemiskiriku liikmete arv kolme miljonini, kuid täpsemad andmed puuduvad.

Kirikul on ka märkimisväärne äriimpeerium, millesse kuulub näiteks ajaleht Washington Times ja hotell New Yorker Manhattanil, kuid huve on tal ka Põhja-Koreas, kus Moon sündis ning hulgaliselt ettevõtteid Lõuna-Koreas. Ühendriikides on kirik tuntud innuka vabariiklaste toetajana.